Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Gratula! :))

Jelenleg én is valami ilyesmire várok, lottó5ös, mert amit összeszedek nagyonnemközelít a kiindulási alaphoz. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) erdey_a válasza wwenigma (#2) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát igen... nekünk sem lett volna ez, ha nincs az öröklés.
De ez az öröklősdni mindig keserédes.

Vérboci

(#4) wwenigma válasza erdey_a (#3) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nos, igen. Ha ezen múlna, soha sem szeretnék sajátot. :(

De az életnek mennie kell tovább, ezen nem lehet változtatni. Keserédesen, de grat a lakáshoz!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5) Salmi


Salmi
tag

Sok sikert az új lakáshoz és éljetek sokáig boldogan ott :).

(#6) Szabtom


Szabtom
senior tag

Szép történet, heppiend. :)

Szívesen olvasnék hasonló történetet budapesti lakásról:

Új lakás (csak lakóparkban lehet találni) 50m2: 16-20milló (elhelyezkedéstől függ)
Használt (szinte csak panelban) 50m2: 9-14millió (ha nem akarunk a nyóckerbe menni vagy autót venni a külvárosi élethez, tehát ugyanaz az elvárás, mint erdey_a esetében, viszont itt számolni kell a felújítással, ami + 1-2millió)

(#7) erdey_a válasza Szabtom (#6) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem könnyű ma új építésű lakást venni. De úgy gondolom, nem is igazán éri meg.
Olyan árakon árulnak mifelénk 35-50nm-es új lakásokat szerkezetkészen, amennyiért kicsit távolabb a várostól (egy-két faluval messzebb) házat lehetne venni.

De nem is ez volt a fő gondunk, hanem a lakások elrendezése. Nagyon divatba jött a nappali-konyhás elrendezés. Én ettől rosszul vagyok.
Egy 45-50 négyzetméteres lakásban van ugye a nappali (jó nagy általában) egy légtérben a konyhával és egy kis háló. Namost két embernek oké is. De 15-20 év a hitellel nagy idő, az alatt szeretnénk gyereket is. Sőt, az még fel is cseperedik valamennyire ezidő alatt.
Kell neki tehát a külön szoba, mi meg költözhetünk a nappaliba a kihúzhatós kanapéra.
Igen ám, de ha a nappali és a konyha egyben van, akkor bizony a hűtőszekrény zajával, a kajaszaggal és a csöpögő csappal fekszek, kelek.

Ezért nekünk szempont volt, hogy a két szoba az két szoba legyen.

Ha meg már olyat venne az ember, ahol a nappalin kívül van két külön szoba, az már horror áron van.

Vérboci

(#9) Szabtom válasza erdey_a (#7) üzenetére


Szabtom
senior tag

Olyan árakon árulnak mifelénk 35-50nm-es új lakásokat szerkezetkészen, amennyiért kicsit távolabb a várostól (egy-két faluval messzebb) házat lehetne venni.

Ez igaz, de ugye ezen nem tudunk változtatni. Használt lakáshoz meg sokkal több önerő kell.

De nem is ez volt a fő gondunk, hanem a lakások elrendezése. Nagyon divatba jött a nappali-konyhás elrendezés. Én ettől rosszul vagyok.

Igen ám, de ha a nappali és a konyha egyben van, akkor bizony a hűtőszekrény zajával, a kajaszaggal és a csöpögő csappal fekszek, kelek.

Ugyanígy gondolom! Nem vagyok hajlandó nappali-konyhás lakást venni. Ezt azoknak találták ki, akik csak a mikróban ''főznek'' otthon. :(((

Egyébként az örökség nélkül mit csináltatok volna?

Mi szeretnénk egy 1+2 félszobás lakást venni, mert az 1+1-be 2-3 gyerekkel már nem lehet elférni (szeretnénk minél többet lurkót). A megelőlegezővel meg ugye 5 év alatt kettő örököst kell produkálni, tehát 5-7 éven belül garantált a csere. Ezt szeretnénk elkerülni.

Sajnos jelenleg zéró önerőnk van. A legújabb terv egy agresszív spórolás, egyszerre 3-4db lakástakarékkal, amihez úgy tudom, jár évi max. 72ezer állami támogatás / db. Egy év alatt összejöhet 1 millió vagy több is. Azt hiszem, küldök ungawanak privit egy pár kérdéssel. :D

Kalandor: kösz, várom/várjuk a sztorit! :)

(#10) erdey_a válasza Szabtom (#9) üzenetére


erdey_a
őstag

Akkor nappali-konyha tekintetében egy a véleményünk. :)

Kérdésedre válaszova, ha nincs az a 2,4 millás löket, akkor most valószínűleg mind a ketten odahaza laknánk, ki-ki a saját szüleinél.
6-800 ezer forintból nem lehet semmit sem csinálni, csak várni, várni, várni...

A megelőlegezővel tudtommal 8 év alatt kell két örökös. Vagy változott a szabályozás?

Vérboci

(#11) Szabtom válasza erdey_a (#10) üzenetére


Szabtom
senior tag

8 év lenne? Én ötöt hallottam, de ez lehet téves ''urban megend''. Végülis a lényegen nem változtat, mert úgyis kétévente érdemes egyet pottyantani (az állami támogatás miatt, párom elmagyarázta nekem), tehát 3 gyerek >>> 6 év. De hamarabb is összejöhet szerintem. :D
Tegnap eldöntöttük, hogy kisebb albérletbe megyünk, ezzel ics csökkentve a kiadásokat. Vidékiek vagyunk, úgyhogy a bejárás Pestre nem megoldható hosszútávon. Én mondtam neki, hogy költözzünk szét, aztán találkozunk két év múlva, ha megvan a zsé, de valamiért nem egyezett bele. :D

(#13) erdey_a válasza Szabtom (#11) üzenetére


erdey_a
őstag

[link]

Egy gyermek vállalásakor a megelőlegzés időtartama, azaz a gyermek megszületésének határideje négy év, két gyermek vállalásakor nyolc év. A határidő kezdete lakásvásárlásnál az adásvételi szerződés megkötésének napja, lakásépítésnél pedig a használatbavételi engedély kiadásának napja. Amennyiben a határidő lejártakor nem született meg a gyermek, de már várandós az anyuka és ezt igazolja a hitelintézetnek, a határidő a szülésig meghosszabbodik.



Mi a gyerekvállalástól egyenlőre odább vagyunk, hisz még nem is házasodtunk össze. Az idén nem is nagyon valószínű. Talán jövőre. Sok múlik azon is, hogy a Páromnak milyen állása lesz. A vendéglátás nem éppen egy életbiztosítás :(

Vérboci

(#14) erdey_a válasza Kalandor (#12) üzenetére


erdey_a
őstag

De ha jól tudom, akkor nem hagyományos hitelről van szó ugye?

Vérboci

(#15) tildy válasza erdey_a (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Engem csak az zavar, ha nem szeretem a lutrit, és nem úgy vágok bele, hogy megelőlegező szocpol, akkor ha véletlen máégis közbejönne 1-2 gyerek, akkor meg sem kapnám azt, amit mindenki máshoz ''hozzávágnak''.:(
ez szerintem nem fair. Bár talán lizingnel ez a probléma megoldható, hisz ott nem kerül a tulajdonodba a lakás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Szabtom válasza tildy (#15) üzenetére


Szabtom
senior tag

Szerintem el kell menni orvoshoz a pároddal ''tesztelni'', aztán ha rendben vagytok, akkor jöhet a megelőlegező. :)

Én is gondoltam a lízingre, de mit csinálsz, ha 10 év után költözni akarsz? Mi lesz a befizetett pénzzel?

(#18) tildy válasza Szabtom (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem és nem. Egyelőre nem akarunk még gyereket, és hüyleségnek tartom, ezt a beválallós dolgot is. Mert mi van ha bármi történik? Nem jön össze, vagy szétválnak útjaink, satöbbi satöbbi. Miért jogosult jobban az aki előrevállal az ismeretlenbe, mint az, akinek időközben lesznek meg a gyerekei ? Akárhogy is nézem a gyerek az gyerek mindkét esetben.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) tildy válasza Szabtom (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Teszt meg már volt. Na nem az orvosnál, hanem a való életben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Szabtom válasza tildy (#18) üzenetére


Szabtom
senior tag

Persze, a gyerek az gyerek, csak az egyik esetben vállalod, hogy lesz gyerek, a másik esetben viszont semmit se vállalsz. Az utóbbira hogyan építsen az állam, hogyan számítson rá, hogyan tervezzen? Mi van, ha tíz év múlva egyszer csak 20,000 pár benyújtja az igényt a milliókra? Ezt te hogyan terveznéd be a költségvetésbe?

Egyébként szerintem több támogatás kellene a családoknak a gyerekek után, és persze az induló családoknak főleg, de hát... :(

[Szerkesztve]

(#21) csapos2


csapos2
addikt

erdey_a

Jók a képek, csak jó lett volna, ha a nagyobb felbontású képeket is linkeled, hogy jobban fel tudjuk mérni a terepet. ;]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#22) tildy válasza Szabtom (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha semmit nem vállalok, de időközben mégis lesz gyerek, akkor azután, miután megszülettek, miért nem adhatok be kérvényt, hog ymegkaphassam? Illetve akik ekkor vesznek lakást, miután már van két gyerek , azok miért jogosultak rá?

Mi van, ha tíz év múlva egyszer csak 20,000 pár benyújtja az igényt a milliókra? Ezt te hogyan terveznéd be a költségvetésbe? Ugye ez csak vicc?

Ez szerintem nem így megy... Vagy szerinted mindenki egyazon évben megy el szülni?:F

Szóval én úgy vagyok vele, hogy a leghelyesebb az lenne, ha akkor is kifizetnék, ha időközben jön a baba.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Szabtom válasza tildy (#22) üzenetére


Szabtom
senior tag

Ugye ez csak vicc? Ez szerintem nem így megy... Vagy szerinted mindenki egyazon évben megy el szülni?

Évente születik kb 100ezer gyerek. Ha ennek csak az ötöde olyan családba, ahol már van lakáshitel, akkor fizetni kellene nekik?

Ismétlem, az államnak terveznie kell, plusz arra akar téged/minket rávenni, hogy csináljunk gyereket, mert az jó. Az, hogy te nem ígérsz semmit, neked majd lesz vagy nem lesz, majd elválik, majd kiderül, meg ilyesmi, makrogazdasági szinten nem jelent semmit.

Amiről te beszélsz, az egy ''gratulálunk a gyermekéhez!'' ajándékcsomag lenne az államtól a megszületett gyerek után. Erre pedig szerintem még várni kell száz évet. Főleg, mert nem éppen azok híresek a gyerekgyártásról, akik dolgoznak...

(#25) tildy válasza Szabtom (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja ez igaz, de tulajdonképpen a jelenlegi helyzet is olyan, hogy gratulálunk, ghogy van gyereked, ezért megajándékozunk x összeggel, ha most veszed első lakásod, vagy gratulálunk, hogy beválalsz két babár, ezért szintén megajándékozunk egy összeggel ezen szándékodért.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) blunt


blunt
aktív tag

tök jó, gratula :R

(#27) gege997 válasza tildy (#22) üzenetére


gege997
csendes tag

Ha lakáshitelt vettél fel, akkor utólag is adhatsz be kérvényt, ha jött gyerek, de csak a még meglévö hitel törlesztésére.

http://www.origo.hu/uzletinegyed/ingatlan/20010213lakastamogatasok3.html

(#28) Szabtom válasza gege997 (#27) üzenetére


Szabtom
senior tag

Aha, csak ez egy 6 évvel ezelőtti cikk. Persze, meg lehet kérdezni, hátha.

(#29) divot


divot
veterán

Gratulálok, használjátok egészséggel! :)

De az a szintetizátor ott a panelban elég merész... Szomszédokkal meddig akartok bratyik lenni? :DDD

(#30) divot válasza tildy (#18) üzenetére


divot
veterán

Egyetértek: ez az előre gyerekbevállalós dolog nem túl szimpi.

(#31) erdey_a válasza divot (#29) üzenetére


erdey_a
őstag

És nem csak szinti van :)
Ugyanazon a képen figyel egy gitár is. ;]

Meg a hálóban, az ajtó mögött egy tangóharmónika is lapul, hogy a szinti alatt lévő dzsembéről ne is beszéljek.

A szomszédok hozzáállását a kérdéshez még nem volt időm tesztelni, a beköltözés óta csak tisztogatásra voltak a hangszerek a kezeim közt. De ha abból indulok ki, hogy az emeletünkön szemben lakó csóka diszkókat megszégyenítő hangerővel hallgatott depeche mode-ot pár napja és az alatta lakó néni csak annyi megjegyzéssel élt egy másik néni felé, hogy hát ő nem szól, mert a fiatalok már csak így hallgatják a zenét, akkor nem lesz baj :)
Mondjuk én már ezen első alkalommal felírtam egy pofont a srácnak, ha mégegyszer így megdübörögteti a lépcsőházat.

Amikor szüleimnél laktam, szintén panelban, akkor sem nyavajgott amúgy senki. Bár most a szomszéd csajról tudom, hogy 3 műszakozik.
Meg aztán nem szoktam full hangerőn nyomatni.

Vérboci

(#32) divot válasza erdey_a (#31) üzenetére


divot
veterán

Mellénk most költözött egy fiatal pár, és a legostobább tuctuczenéket nyomatták totál hangerőn. Na most engem egyébként nap közben nem zavar, de este, amikor letettük a kicsit alukálni, akkor egy kicsit pipa lettem. Ezért másnap reggel ébredés után betoltam egy kis népzenét, és adtam neki kakaót. Azóta a szomszédban is nyugalom és csönd honol. ;)

(#34) Szabtom válasza Kalandor (#33) üzenetére


Szabtom
senior tag

Call of Dutyt max hangerőre toltam és lemodelleztem 5 perc alatt a D-Dayt.

:C :DD

(#35) erdey_a válasza divot (#32) üzenetére


erdey_a
őstag

Én is úgy vagyok vele, hogy délelőtt délután azt csinál mindenki amit akar (nyilván bizonyos kereteken belül), de estefelé azért csendesedjen el.

De a panelban már csak ez van. Mert mondjuk szólok, hogy hangos a zene, oké. De mondjuk ha 3 műszakozik valaki és délelőtt aludna, akkor felmegy a felette lakóhoz, ha az éppen a húst klopfolja? Nyilván nem. Pedig az intenzívebb minden tucctuccnál.
És a kátyúzást is akkor kezdik meg, ha az ember éjszakás volt. Légkalapács, ütvefúró,tamtam dob.
Na ezért nem hiányzik a 3 műszakos szállodás meló :)

betoltam egy kis népzenét, és adtam neki kakaót. Azóta a szomszédban is nyugalom és csönd honol

Lehet, hogy kiírtottad vele őket?

Vérboci

(#36) divot válasza erdey_a (#35) üzenetére


divot
veterán

Népzenével?
Szerintem csak csodálkoztak, hogy létezik hangszeres muzsika is.

(#37) ALI_G


ALI_G
veterán

Vasárnap, azaz december 24-én még mindig pakoltunk. Aztán délre végeztünk. Az ünnepi ebédet és a délutánt már Párom szüleinél az estét pedig az én szüleimnél töltöttük. Este kilenc óra felé értük haza.

Ezt lehetett az egészben a legjobb kimondani. :) Grat, erőt egészséget. Remélem én is leszek ilyen szerencsés.

Azt azért tedd hozzá, hogy gondolom nem 10000-et telefonáltál el míg összejött mindent.

(#38) erdey_a válasza ALI_G (#37) üzenetére


erdey_a
őstag

Megmondom neked őszintén, utoljára november végén, még a lakáskulcs megkapása előtt töltöttem fel telefonomat 8500-ra és még van rajta. Máskor is 2-3 hónap alatt fogy ennyi. Nem kellett különösebben sokat telefonálnom.

[kép]

A hitelügyintézővel itt a fórumon és msn-en egyeztettünk dolgokat. Az ügyvédet talán kétszer kellett felhívni. A mesterekkel pedig szintén egy-egy telefon volt a megegyezés. Persze ennek az az oka, hogy augusztusban ugyanezen emberkék csinálták szüleimnél a felújítást, így nem volt szükség keresgélésre. Felhívtam, megegyeztünk és kész.

Persze, ha nulláról kell kiindulni, úgy keresgélni szakembert, meg ha nincs msn, akkor biztos hogy többe lett volna.

szerk.: De a telefonon felül van még millió egyéb költség is, amiről nem írtam. Ott van pl. mindjárt az illeték. Mert ugye használt lakás vásárlásakor az is van :O 7,2 milliós lakásra mi 232000,- forintot fizettünk :O És ebben már benne van a 35 éven aluliaknak, 8milliónál olcsóbb első lakásra járó 40e Ft kedvezmény is.

És még mennyi mindent venni kell. Most falvédőt az ágy köré és szőnyeget szeretnénk venni. Meg majd még ami adódik.


[Szerkesztve]

Vérboci

(#39) SLYM


SLYM
veterán

nagyon szép kis lakás. a festőt meg a költöztetőt olcsón megúsztátok. 25 meg 21 évesen egy saját, ilyen jól berendezett lakás nagyon fasza. én is örülnék :)

(#40) SLYM válasza divot (#32) üzenetére


SLYM
veterán

:DD

(#41) pink75


pink75
aktív tag

nagyon-nagy grat!
(sajna, úgy tűnik, nekem soha nem lesz lakásom:( :DDD )

xxx

(#42) brownus válasza Szabtom (#6) üzenetére


brownus
veterán

mi a baj a nyóckerrel? vannak ám ott is nagyon szépen rendbe hozott területek! lásd corvin-szigony projekt. ha az égiek is úgy akarják a nyáron én is oda költözöm egy panelba, közel a klinikák megállóhoz... ha már ott leszek lehet én is írok egy kis cikket.


erdeya, Nektek grat és használjátok egészséggel!

(#43) Grizzly79


Grizzly79
tag

Gratula a pecóhoz. Szép lett nagyon.

Szerintem a villanyszerelési munkákat picit alálőtted. Szerintem iparossal drágább lett volna jóval. Szerencse, hogy számíthattok a szüleitekre.

Gondolom a szomszédok örültek a hétvégi kopácsolásnak! :)

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#44) erdey_a válasza Grizzly79 (#43) üzenetére


erdey_a
őstag

Lehet hogy nem örültek, de azért ment ilyen feszített tempóban a meló, hogy a karácsonyfa alatt már ne legyen kopácsolás.
De nem szólt be senki sem, meg ki is írtuk a lépcsőházba, hogy elnézést a kellemetlenségért, de lakásfelújítás folyik.
Elég normális a lakóközösség, amennyire megismertem őket az elmúlt 4-5 hónapban. Sok az idős, de azok is csak legyintenek mikor a harmadikon durvul a srác a hifivel :DDD

szerk.: napjainkban amúgy már én is a kopácsolás szenvedő alanya vagyok, mert az elsőre új pár költözik és ott is zajlik a felújítás.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#45) Szabtom válasza brownus (#42) üzenetére


Szabtom
senior tag

Huh, jó régi topikot ástál elő. :)
Szerintem én a fiatal és csinos menyaszonyommal és családalapítási tervekkel nem fogok a nyolckernek még a közelébe se menni. Mire jó a rendbe hozott utca (vagy kettő, a ''környék''), ha a sarkon már gettó van? Ott talán megállnak valami láthatatlan vonalnál a helybeliek? :F Persze egyedül bátrabb lennék, és talán bevállalnám, ha biztos lehetnék benne, hogy folytatódnak a felújítások és építkezések, és szépen felmegy a lakás értéke. De ez a vadnyugati pionír életmód távol tőlem és a terveimtől...

szerk: azért a cikkedet kíváncsian várom!

mi a baj a nyóckerrel? vannak ám ott is nagyon szépen rendbe hozott területek! lásd corvin-szigony projekt.

[Szerkesztve]

(#46) brownus válasza Szabtom (#45) üzenetére


brownus
veterán

ha az égiek is úgy akarják a szigonyban fogok lakni a pázmány péter épülete mellett. szóval ez nem a rákoczi tér mögötti rész, meg mondjuk a népszínház utca a keleti felé, stb... oda én se költöznék most. itt már most sok új építésű lakás van , sok lebontott telek, egy csini kis park a közelben (körbe kerített, no kutyaszar).... persze nem is 2. ker. de hát az majd dupla ár lenne. meg én optimistán nézek a jövőbe:)

[link]

(#47) Szabtom válasza brownus (#46) üzenetére


Szabtom
senior tag

Dobsz egy privit, hogy mekkora lakást vettél, milyen m2 áron? kösz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.