Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hmm, úgy látom, mégis csak érdemes lesz megnéznem a filmet. :)

***

(#2) Tsunami


Tsunami
senior tag

A hacker-támadás-elképzelés sztori részével nem volt különösebb gond, de ezzel ki is fújt a film erős pontja. Sok megmosolyogtató jelenet van a filmben (negatív értelemben, és a hacker mozzanatoknál is). A történet akár komolyabb is lehetne, de sok dologgal mint emlitettem inkább mosolyogtat. Igazából egy nagy limonádé a maga nemében, amire érdemes egyszer beűlni, már csak azért is mert jó öreg die hard, jó öreg bruce willis, na meg ugye PG-13 besorolás ami elárul mindent.

''három a kettő tizen''

(#3) bambano


bambano
titán

Mi lenne, ha tisztességesen megírnád ezt a cikket, nem csak a vázlatot másoltad volna be? Engem érdekelne...

Szerk: azt sem ártana figyelembe venni, hogy olyan, hogy hackertámadás, definíció szerint nem létezik. A hacker soha nem támad, aki támad, azt crackernek hívják.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) 7


7
addikt

Ez mind szép és jó, de a hacker az, aki bütykölget, nem pedig az, aki töröget. Az a cracker. Sajnos igencsak erősen fogalomzavarban vagyunk mink, de legalább egy olyan írástól szeretnék jó fogalomhasználatot látni, amelyik szakmai szempontból szeretne ítélkezni.

(#5) 7


7
addikt

Ez mind szép és jó, de a hacker az, aki bütykölget, nem pedig az, aki töröget. Az a cracker. Sajnos igencsak erősen fogalomzavarban vagyunk mink, de legalább egy olyan írástól szeretnék jó fogalomhasználatot látni, amelyik szakmai szempontból szeretne ítélkezni.

(#6) spirit007


spirit007
senior tag

Szerintem nem Brúsznak való már ez .
Öreg ember és kész . Már a 16 utcában is eröltetettnek találtam ezt az :
ittfáj-ottfáj szívem néha kihagy , de azért még fél kézzel elintézek bárkit ...egy szívroham és két whiskey között :C :C :C


Cikkhez :
Az a gáz , hogy ezek a jelenetek még nem informatikus szemmel is nevettségesek .

(#7) bolondember válasza spirit007 (#6) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

na ja - sosem létezett oprencer, meg ilyenek...
a legmegmosolyogtatóbb a ''''hackeR'' támadás ért bennünket, ezt onnan tudjuk, h egy pillanatra elsötétedtek a képernyők'' - dolog...


viszont a szövegek megint ütnek a filmben, az menti meg (na és Kevin Smith - bár a szinkron hangját rohadtul elcseszték!)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#8) PazsitZ válasza spirit007 (#6) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem nem volt gond Bruce bácsival, jól adta a szokásos szerepet.
Az ''ittfáj-ottfáj ..., de azért még fél kézzel elintézek bárkit'' dolog már az 1. részben is megvolt, bár belátom már nem fiatal, de ő még 90 évesen is meg fogja menti a világot, ha úgy adódik... :DDD
A filmekben meg mindig is látványossá fogják tenni a rendszerfeltöréseket.
Mindig teljesképernyős kodbekérés és felirat lesz a képernyőn, mert így látványos...szvsz

- http://pazsitz.hu -

(#10) csabika25 válasza spirit007 (#6) üzenetére


csabika25
aktív tag

Az a gond, hogy nem tudom, mit látsz gáznak. Az informatikai részben viszonylag kevés gáz dolog van. Nyilván sokmindent látványossá tettek, de az alapelképzelés teljesen elképzelhető.

''Isten fut Windows alatt''

(#11) csabika25 válasza 7 (#5) üzenetére


csabika25
aktív tag

Gratula. Több éve írok szakcikkeket, és mindig ebbe kötnek bele. Akkor most és mindörökké: tudom, hogy per definíció mi a különbség a hacker és a cracker között. De mivel ez most csak egy blogbejegyzés, nem pedig akadémiai székfoglaló, a közérthetőség miatt egyszerűbb a hacker szó használata. És mellesleg órákat tudnék vitatkozgatni, hogy mennyire állnak még ezek a meghatározások. Mert azért az elmúlt években elég sok dolog megváltozott, amit a t. kötekedők nyilván nem tudnak.

''Isten fut Windows alatt''

(#12) csabika25 válasza bambano (#3) üzenetére


csabika25
aktív tag

A tisztességes kifejtést rábíznám Kovács őrnagyra, ez az ő területe. Várunk szeptember 22-23-án a Hacktivity konferenciára, a Fonóba, ahol reményeink szerint ő legalább fél órában elmondja, amit én most itt hirtelen felindulásból leírtam.

A másik gondolatra a megjegyzésemet ld. feljebb.

''Isten fut Windows alatt''

(#13) csabika25 válasza Tsunami (#2) üzenetére


csabika25
aktív tag

Hát igen. A csúcs az volt, amikor -9 emelet mélységben mobiltelefonált a rosszfiú. És persze a vadászgéppel-lövöm-szét-a-kamiont jelenet is.:)

''Isten fut Windows alatt''

(#14) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem véletlen az, hogy elképzelhető támadási forgatókönyv szerepel a filmben: ugyanis a Die Hard 4 forgatókönyve John Carlin ''Farewell to arms'' című 1997-es cikkén alapul. ([link])
(Ez meg is látszik a filmen, hogy egy újságcikk a forgatókönyv és a sztori alapja.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15) PazsitZ válasza csabika25 (#13) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az a mobil telefonos téma nekem is feltünt, de nem ez az egyetlen unrealisztikus dolog benne, és természetesen nem is ezek a lényegesek egy ilyen tipusú filmben :) .

- http://pazsitz.hu -

(#16) peterszky válasza ollie (#1) üzenetére


peterszky
őstag

Nem értem, hogy merülhetett fel benned, hogy ne nézd meg :DDD
Oltári jó film lett.

What else you gonna do on a Saturday?

(#17) ALI_G


ALI_G
veterán

Azért néma bob nem éppen a feszes hasfaláról és izmos felsőtestéről ismertem meg. Szóval :U :P

(#18) Tsunami


Tsunami
senior tag

Nem kell komolyan venni a filmet, nem az a lényege, hanem az, hogy egy jót szórakozzon az ember a moziban popcornal a kezében. Az előző részek sem voltak realisztikusak, (pl. 2 ben integet a kifutópályán, légcsóva meg fel se repíti, 3-ban meg billenőskocsikkal viszik az aranyat kifele egy nyilván őrizetlen államkincstárból) szóval itt nem ez a lényeg. Ha tényleg realisztikusan lenne megcsinálva minden, akkor ez nem die hard lenne, és nem szórakoztató mozi, hanem egy kis rétegfilm, amit a szakavatottak élvezhetnek.

''három a kettő tizen''

(#19) dr faustus válasza csabika25 (#11) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ez a hacker-cracker felosztás mindig is erőltetett volt, és aki benne van, az jól tudja, hogy ez a felosztás nem létezik. A szándékos károkozók a ''black hat'' elnevezést kapták, az amatőr búvárok pedig a ''white hat''-et, és ezt szokták használni, még a hacker konferenciák neve is sokszor tartalmazza a ''... hat'' kifejezést.

Warning: Explicit Content

(#20) Racecam válasza csabika25 (#13) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

-9-en nem lehet telefonálni? :F

A fenébe, akkor nekem a múltkor miért sikerült a metrón? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#21) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Hát az alapötleten kívül szerintem nemsok realitás volt a filmben... Bruce bácsi is szerintem kezd kiöregedni a dologból bár azért még úgy-ahogy hozta a formáját. Nekem kifejezetten nemtetszett, a hackerjelenetek tényleg egyszerűen nevetségesek voltak, mondjuk ez minden filmben így jelenik meg, ez még érthető is valamennyire hiszen a való életben nagyon unalmasan és látványtól mentesen zajlik az ilyesmi(és könnyen tarthat több hétig is.. sőt..). Egyetlen dolog ami tetszett benne az a látvány, de még ezt se tudtam igazán élvezni mivel nagyon ''unreális'' volt az egész. Egyszer nézhető popcorn mozi, de szerintem még a korábbi részek is jobbak voltak. Mondjuk ez után néztem nemsokkal a Transformers-t, na hát annak még sikerült ezt is nemkicsit alulmúlnia.. arra aztán tényleg kár volt az időmet pazarolni(igaz majdnem abba is hagytam 3x, de aztán csak folytattam ha már belekezdtem.. ).

(#22) Tsunami válasza -FreaK- (#21) üzenetére


Tsunami
senior tag

Ezzel csak annyiban vitatkoznék, hogy előre megirt (asszem 8 hacker által, nem 5 perc alatt) algoritmusokkal csinálták amit csináltak, tehát a gyorsaság ilyen szempontbol nem volt gáz, kivéve amikor willis bácsi bankszámláját 3 mp alatt törölték.
A transformers állitolag csak látvány és ennyi, történet nincs, valszeg majd aug végén 350 ért megnézem.

''három a kettő tizen''

(#23) tocsa válasza csabika25 (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Yess! Lesz Hacktivity? Remélem még itthon leszek akkor!
És két napos! Fúúú, itthon kell még lennem...

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#24) bolondember válasza csabika25 (#13) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

és az, h egy Nokia kommunikátorral telefonált műhódon keresztül? :Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) bolondember válasza Tsunami (#22) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem tudom, szvsz a Transformers ezerszer jobb volt...
Ha szeretted a aTF rajzfilmeket/képregényeket - ezt imádni fogod... :R

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#26) stepboy


stepboy
csendes tag

A kedvencem a ''feltöltünk egy vírust, ami majd felrobbantja a számítógépet'' mutatványok. Sajnos az a baj, h ezeket a dolgokat túlságosan is komolyan gondolták a készítők; ezért számomra csak a látvány maradt, meg néhány beszolás; a többi már nem.

OFF:
A Transformers nekem is jobban tetszett...

(#27) rudi válasza PazsitZ (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, John McLane-t azért szeressük mert annyi vére folyik filmenként mint húsz másiknak :D Egyébként az összes ilyen film realitása már ott bukik, hogy akit puszta kézzel (vagy bakanccsal) orrbavágnak, az nem fog legénykedni az hétszentség, szóval a többit már teljesen fölösleges kifogásolni, nem dokumentumfilmek ezek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) azbest


azbest
félisten

Azért az erős volt, hogy teljes mobil és rádiós zavarás közben az autós biztosnsági céggel automatikusan egy pillanat alatt kapcsolat van és jól elbeszélgetnek...

A poénok jók benne, szórakoztató film... lehet még lazább és szórakoztatóbb mint a korábbiak.

(#29) rudi válasza Racecam (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért mert tudtommal oda külön telepítenek bázisállomásokat (persze, -9-re is lehet telepíteni). A mobilos móka elején nagyon nem lehetett a metróban telefonálni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) csabika25 válasza tocsa (#23) üzenetére


csabika25
aktív tag

Lesz bizony, szeptember 22-23-án. Folyamatosan kerülnek fel az infók a www.hacktivity.hu oldalra. Szerintem ez lesz a legerősebb Hacktivity.:) Remélem, hogy sokan el fognak jönni!

''Isten fut Windows alatt''

(#31) KEndre válasza csabika25 (#30) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

itt a Hacktivity beharangozója az IT.news-on:

[link]

Várunk minden PH!-s fórumtagot a Fonóba! :C

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#32) Racecam válasza rudi (#29) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt én nagyon jól tudom és meglepne, ha az USA-ban ezt nem tennék a mélygarázsokban. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33) csabika25 válasza Racecam (#32) üzenetére


csabika25
aktív tag

A mélygarázs oké. De a szupertitkos kormányszerverszoba??? Ott durva lenne.:)

''Isten fut Windows alatt''

(#34) bambano válasza csabika25 (#11) üzenetére


bambano
titán

Hogy több éve mindig ebbe kötnek bele, annak vélhetőleg az az oka, hogy évek óta nem használod pontosan. Én pl. örülnék, ha hacker lehetnék, de biztosan nem örülök a cracker jelzőnek. Lesz szíves minden médiaapparátcsik ezt figyelembe venni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Jó volt a film, bár valahogy nem hozzta azt a klasszikus die hard érzést. Csak effektek,sehool az igazi jo és rossz történet. De azért egy lift akna volt. :D

(#36) csabika25 válasza bambano (#34) üzenetére


csabika25
aktív tag

Feladom... De hogy boldoggá tegyelek, átírom black hat-re a bejegyzés inkriminált részét. Fogalmam sincs, hogy ki vagy, de remélem, hogy legalább valami tudásbeli alapod van a kötekedésre, nem csak valami wannabe scriptkiddie vagy.

''Isten fut Windows alatt''

(#37) csabika25 válasza bambano (#34) üzenetére


csabika25
aktív tag

Na elmész te a fenébe. Most, hogy újra átolvastam az írást, sehol nem használtam rosszul a hacker szót. Ahol a hacker szó szerepel, az mindenhol a hacker szereplőkre vonatkozik, ahol pedig a támadás szó szerepel, egyszer sem írtam le, hogy hacker. De fikázni, azt muszáj... Gratula!

''Isten fut Windows alatt''

(#38) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

egy kapaszkodó:

Hacker: [link]
Cracker: [link]

A cracker megfogalmazása azért érdekes... :F

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#39) Gazala válasza KEndre (#38) üzenetére


Gazala
aktív tag

a wikipediaban nem lehet bizni, annyi baromsag van mar ott is.

(#40) dr faustus válasza KEndre (#38) üzenetére


dr faustus
senior tag

Kétfajta felosztás is létezik, mi is az a cracker és a hacker. Az egyik szerint az, hogy rossz szándékú-e vagy sem (a hackerek erre az említett ''...hat'' kifejezést használják), a másik, ami a szócikkekben is van, vagyis a hacker a neten keresztül támadó, a cracker pedig pl. a programok védelmének feltörője. Mindenesetre a köznyelvben nem véletlenül csereszabatos a két elnevezés, hiszen az ún. szakma is megosztott, mint az látható.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#41) Archer


Archer
őstag

Nem tudom miért jön mindenki azzal, hogy nem reális. Ha valaki realitást akar, nézzen meg egy jó! háborús filmet vagy valami dokumentumfilmet, esetleg az esti híradót(bár abban sem vagyok biztos). Ennek a filmnek az a célja, hogy kikapcsoljon, szórakoztasson, addig se a sok problémájára gondoljon az ember, amíg nézi. Az meg hogy Willis kiöregedett hát nem tudom, a nagy kalsszikusokon kívül(Schwarzi, Sly, esetleg Ford) mondjatok még valakit, aki ennyi idősen ilyen szerepet elvállal! Amúgy tényleg voltak benne meredek jelenetek, de ha jól emlékszem az előző részekben is volt ilyen(az egyik leglátványosabb pl., hogy a teherszállító gépekben nincs katapultülés).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#42) ploteus válasza spirit007 (#6) üzenetére


ploteus
aktív tag

Hát pedig erős kritika ez, de ez így van, a film vontatott és lapos.
NA meg a cracker támadás, megterveztetnek egy rendszert egy fickóval, hogy utánna feltörje azt, mert időközben gonosz lesz, és pont mindent egy helyen tárolnak.... :DDD Micsoda gyöngyszem...
Aki ilyen valóságban él, az hajrá, pohár víz+ piros tabletta, és irány a matrix :DDD :DDD

Vannak mániákusok is a valóságban, ami tényleg rémisztő: [link]

Archer Ezt úgy hívják kritika, és filmeknél gyakorta használják... :DDD


[Szerkesztve]

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amennyire én tudom, a hacker az aki rendszereket, a cracker aki programokat (másolásvédelmet, serialt, szokásos...) tör fel.

A monitor képét meg egy nagy költségvetésű megafilmben nehogy ne tudják már bevágni pár snittre. Akkor nem csapná agyon egy csomó film sztoriját a nagy ''access granted'' :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A hacker is simán feltör egy rendszert, a különbség csak az, hogy nem a károkozás a célja, hanem az, hogy figyelmeztesse a rendszergizdát a hibákra.

https://www.coreinfinity.tech

(#45) Daweee


Daweee
őstag

Na én is megnéztem ezt a gyöngyszemet :D Azt hiszem, a Die Hard quadrológiát és a realisztikumot ne említsük egy lapon mióta Wili félholtamn egy öngyújtó segítségével a kifolyó kerozinból felrobbantott egy repülőt... Ne tessék fennakadni a kamionnal keresztül az autópályán 3 dimenzióban miközben egy vadászgép folyamatosan lő ránk de azért még rá tudunk ugrani mert mi vagyunk a brúszvilisz témán... Az sem volt semmi, ahogy egy communicatorról sikerült felhívni a rendőrségi rádiót, majd miután lemerült, szivargyújtóba bedugva semmi boot vagy ilyesmi és már próbálna műholdra csatlakozni :DDD
De azért jó volt, aki még nem látta, üljön be rá (ha másnak nem, mosolyogni egy jót) :R

(#46) Raymond


Raymond
félisten

Hullara rohogtem magam a filmen, jo volt. A realitashoz meg semmi koze. Egyebkent nekem is a repulos resz a kedvencem, az mar majdnem elerte a 'House os Flying Daggers' veget nem ero vegso harcat amikor a szereplo feltamadt a hobol :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47) Realradical


Realradical
őstag

Azért megnéznék egy ilyen kórház megbénítást Mo.-on.

A néhány kórház még mindig 486-osokkal dolgozik és modemes internetkapcsolattal. Mire feltölt oda bármit is a cracker (figyelitek figyelek a részletekre ''cracker'' :D ) agyvérzést kap. :)

Főleg, hogy nálunk nincs semmilyen kpi adatbázis tehát egyesével kéne feltörni az intézményeket. :DDD

[Szerkesztve]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#48) KEndre válasza Realradical (#47) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

:C

szívbajos crackerek a kórházban... :))

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#49) masterful87 válasza Realradical (#47) üzenetére


masterful87
senior tag

Ha nem tudnád ez a magyar-féle védelem a cyber támadások ellen. :DDD

(#50) Silenzio válasza Kalandor (#9) üzenetére


Silenzio
addikt

Na igen. Az egy érdekes momentum, hogy a kamera előtt mi néz ki jól, egyáltalán mi látszik?! Örültem ennek a kis írásnak mert egyrészt nem húzta rá a filmre a vizes lepedőt azonnal, másrészt kitért pár bosszantó apróságra, és szakmai szemmel vizsgálta tárgyát. Én is szakmabeli vagyok, de nem az informatikus, hanem a filmes oldalról, méghozzá nem hobbifilmes vagyok, én ezt tanultam/tanulom, egyetemen, hivatalosan stb. Ezért hozzáfűznék egy-két gondolatot:
Nos az említett vizuális, a nézői figyelemre apelláló megoldások nem csak képileg szükségszerűek, de dramaturgiailag is. Egy Linuxos környezetben 10-es betűmérettel írogató és kattintgató, és nem bőszen gépelő, hatalmas színes ablakok és villogó feliratok között lavírozó hacker egész egyszerűen unalmas. Drámaiságnak még írmagja sem marad,a film pedig ugye vizuális művészet. Szakmai szemmel nézve amúgy is megmosolyogtató ahogy egyébként művelt és eszes emberek realista szemmel próbálják nézni az alkotásokat, holott a filmek elsősorban fikciós produkciók, kitalációk és belenyúlnak a valóságba: sűrítik, eltúlozzák, máshová helyezik a hangsúlyokat. Realista film, mint olyan nagyon kevés van. Voltak iskolák akik kifejezetten realista filmek készítésére tették fel működésüket de előbb-utóbb mindenhol megbomlott a realista stilisztikai rendszer.
Másrészt az egyszeri néző számára a ''kiberteret'', a világhálót valóban kiber-szerűvé kell tenni, hogy a fogalomhoz tartozó képzettársítás a nézőben képileg is passzoljon. A filmek mindig így működtek: tárgyaknak, szereplőknek, jellemeknek képi motívumokat, ismertetőjegyeket kölcsönöztek hogy a néző szorgos tanuló módjára rábólinthasson: igen, ezt értem, ő ilyen vagány, ő meg a környék balekja, ő melegszívű, ő aljas, a verda dögös, a pisztoly ''kúlos'' stb... Ennyi lett volna...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.