Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) D1Rect válasza Findzs (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

I can't fap to this.

(#52) #52815360 válasza hemaka (#49) üzenetére


#52815360
törölt tag

Szétverni? Minek? Hogy legyen helyreállítási adó is? :)

(#53) rt06


rt06
veterán

pali, azok utan, hogy az elmult napokban tobbek kozt te is irtal tizenhuszonharom hirt a temaban, az utolso bekezdesben miert teszed idezojelbe, hogy „gerjesztett”?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#54) tomee007007 válasza hemaka (#49) üzenetére


tomee007007
őstag

Nem kell feltétlenül erőszak. Én is azt hidtem, hogy lesz egy kis háborgás és kész. De a tegnapi tömeg létszámából nem tudnék feltétlenül erre következtetni.
Talán most valami megmozdul, lehet ez volt az utolsó csepp a pohárban...

(#55) cowk


cowk
tag

en azt nem ertem, hogy ha itt (is) ekkora konszenzus van, akkor ki a f*szom szavazott a fideszre?

(#56) AMn3t válasza ViZion (#36) üzenetére


AMn3t
csendes tag

a távközlési adón is van áfa, úgyh ezen is lesz

tehát ez egy ezres lesz :R

(#57) #82729984 válasza cowk (#55) üzenetére


#82729984
törölt tag

Ezt már levezették hogy a szavazóképesek 27%-a szavazott a fideszre. Az új választási törvény alapján ez elég volt a 2/3-ra.
Ide meg a másik 70-80% irogat többnyire.

(#58) #56573440 válasza rt06 (#53) üzenetére


#56573440
törölt tag

gondolom attól hogy kitárgyalja valaki a tervezet buktatóit, és hogy mennyire irreális, nonszensz és minden gazdasági és adózási gyakorlattal szembe megy attól még nem feltétlenül gerjeszti a feszültséget, vélhetően a legtöbbünknél pártállástól függetlenül kiverte a biztosítékot az első hír is.

(#59) SsPL711


SsPL711
őstag

Nem lesz internet... a Dó!

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#60) assemble válasza cowk (#55) üzenetére


assemble
addikt

Szerintem ez az egesz tema szinte teljesen fuggetlen attol, hogy ki mire szavazott.
Egyrezt aki a fideszre szavazott, azoknak a tobbsege szerintem nem azert szavazott rajuk, mert annyira orul az ujabb megszoritasoknak, hanem sokkal inkabb azert, mert kb nincs ertelmes alternativa, meg ezzel egyutt is jobbak, mint a legtobb masik part, ami megnagyobb szemet.
Masreszt az egesz dolog a szavazas utan robbant ki.
Szerintem a tiltakozok nagy resze vagy senkire nem szavazott, vagy a fideszre. :U

(#61) Agostino


Agostino
addikt

tetszett kérdezni és én eddig ott tartok még... : D

na jó, erre a tagra a lángosomat nem merném rábízni hogy megsüsse

minden magyar állampolgár megkapja a lehetőséget, hogy csatlakozzon az internethez

ahogyan nekem is van lehetőségem veyront venni csak nem engedhetem meg magamnak. de a lehetőség adott

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#62) rt06 válasza #56573440 (#58) üzenetére


rt06
veterán

mi ugyanazt a site-ot olvassuk?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#63) dabadab válasza rt06 (#53) üzenetére


dabadab
titán

Mert meg egy csomo mas temaban is irt tizenhuszonharom cikket (online kasszak, pl), aztan azokbol megsem lett tizezres tuntetes. Nagyon ugy tunik, hogy ezen most onalloan is fel tudtak haborodni a nepek.

DRM is theft

(#64) dajkopali válasza rt06 (#53) üzenetére


dajkopali
addikt

elismerem, hogy ez így önmagában félreértelmezhető - bár bíztam abban, hogy átmegy, de igaz, meg kell nézni az interjút ahhoz, hogy világos legyen
Németh ugyanis kétségbe vonta a tüntetések spontán jellegét, pártok háttérmunkáját feltételezte mind a hangulatkeltésben, mind a szervezésben
igaz, idézhettem volna szó szerint, akkor nem lett volna félreértés - de azt látod, hogy igyekeztem kilúgozni a beszélgetés közvetlen politikai tartalmát
na, így került idézőjelbe a gerjesztett - értse, aki meg is nézi az interjút

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#65) anulu


anulu
félisten

asszem megvan a leghülyébb magyarázat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#66) Dinsdale


Dinsdale
tag

Elképesztő primitívség, arrogancia és elvakult küldetéstudat. Sötét jövőt ígér számunkra ez a kormány.

(#67) rt06 válasza dabadab (#63) üzenetére


rt06
veterán

"Mert meg egy csomo mas temaban is irt tizenhuszonharom cikket"
de nem egy nap alatt es nem kizarolagossaggal csak arrol

afelol egyebken nincs ketsegem, hogy a nepek kepesek ezen onmagukban is felhaborodni, nem feltetlen szukseges nekik a bulvarsajto hozza

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#68) floatr válasza dajkopali (#64) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem se spontán ment ki egyszerre majd százezer ember tegnap, de ezt nem azok gerjesztették, akiket sejteni vélnek, hanem ők maguk.

(#69) Braddock


Braddock
őstag

Biztos, hogy ezzel megbuktak, csak erre sajnos várnunk kell 4 évet. :(((

(#70) anulu válasza floatr (#68) üzenetére


anulu
félisten

van olyan ismerősöm, akit abszolút nem érdekel a politika. azért ment ki, mert ez már nála is átlépte az ingerküszöböt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#71) anulu válasza Braddock (#69) üzenetére


anulu
félisten

amikor benyúlták a MANYUP számlákat, akkor is sokan így gondolták.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#72) Agostino válasza Braddock (#69) üzenetére


Agostino
addikt

szerintem nem. öszöd után is ment a dölyfösség. egyszerűen aki nyeregben van hajlamos azt hinni, hogy ő találta fel a lovat.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#73) Chrys_


Chrys_
addikt

Ez itt a lényeg:

"
Elismerte, hogy az eredeti javaslat rossz volt, mivel a szerint megfizethetetlen lett volna a korlát nélküli 150 Ft/gigabájt, de jelezte, hogy javították a szöveget, és ezt a jövőben is megteszik, ha szükség lesz rá: „Várjuk ki a végét!” – mondta többször.
"

Erre már utaltam:
Az adót úgyis be fogják vezetni, a 2/3-dal bármit megcsinálnak. Aki félreszavaz, annak magas a pénzbüntetése, ezért a Fideszes képviselők biztos az igen-gombot fogják nyomkodni szorgalmasan.
A 700Ft-s korlát pedig csak a bevezetés idejére kell, hogy valamennyire nyugtassák a kedélyeket (már most is látni olyan kommenteket, ahol a szerzők valamelyest elfogadják ezt az új adónemet). Majd egy idő után pedig szépen elkezdik emelni ezt a korlátot, hisz' párszáz forintos (neadjisten párezer) emelés is súlyos milliárdokat jelent. Ezt szinte biztos nem hagyják ki, a köv. választásokig még be kell szedni néhány család nevére írt villa és egyéb ingóságok árát. Meg a sünöket is fizetni kell valamiből, hogy a legközelebbi tüntetést az adó ellen jobb felszereléssel tudják leverni. Nem lesz/lehet itt még egy 2006-s bukás rendvédelmi(?) szempontból.

(#74) saelin


saelin
veterán

Éjen! Bekaphatja. :W

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#75) Braddock válasza anulu (#71) üzenetére


Braddock
őstag

Igazatok lehet.

[ Szerkesztve ]

(#76) floatr válasza anulu (#71) üzenetére


floatr
veterán

Azzal az volt a gond, hogy az olyan távoli dolog volt. Nem is látta a pénzt, gondolta nem is lesz nyugdíjas egyébként sem.

Itt meg már az utolsó kis szórakozás is meg van szórva, ráadásul milyen körülmények között: most lett botrány belőle, hogy már mindenki ellopja, amit beszednek. "Ezek akkor a zújjadót is ellopják"

De tényleg már...

(#77) atike


atike
nagyúr

(#78) petipetya


petipetya
nagyúr

Feldúlt volt a képviselő.

Leszakad a bőr a pofámról. Mit gondol, mit képzel ez magáról? Egyrészt a státuszából kifolyólag kötelessége higgadtnak maradnia. Másrészt a kisembert érik újabb sarcok és a digitális fejlődést fogják ezzel vissza - ez pedig nem érdekli az ilyen embert... Semmi joga felháborodni. Ahhoz van joga, hogy bocsánatot kérjen az emberektől és lemondjon.

"nincs rá lezsóidő"

(#79) Zsolteecah válasza hemaka (#49) üzenetére


Zsolteecah
tag

Pedig itt nagyobb dologra van már szükség.

(#80) Nigér


Nigér
őstag

Hát ez már tényleg kész...

(#81) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

"Minden internetezönek kötelezö lesz kiváltani a számitógépéhez az ADATFORGALMI ENGEDÉLYT, mely bruttó 5.000 Ft. (Hirado.hu)"

Ez most komoly? :Y :W
A havi sarc mellé még ilyet is ki kell váltani? És ha több internetképes eszközöd van? Akkor díj többszöröse, ahogy az adónak is?

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#82) anulu


anulu
félisten

szerintem a tüntetőknél ott borult ki a bili, hogy már nem hiszik el, hogy nem lesz áthárítva. az első különadóknál még bevették. gyorsan jöttek, nem érezték azonnal a bőrükön. azóta pici nyugi volt. ez most így viszont már sok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#83) #56573440 válasza Cickánykoma (#81) üzenetére


#56573440
törölt tag

linket... az adott szövegrészt a google se találja ami azért érdekes

[ Szerkesztve ]

(#84) #06658560 válasza ViZion (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elsőként pont a T nagyfejes ellenezte ezt.

(#85) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Erre most olyat tudnék írni, hogy magamat kellene kiraknom 3 napra :(((
Viszont sajnos azt kell mondanom, ha bevezetik, akkor remélem áthárítják rám, mert a másik opció, hogy a szolgáltatóm kb le fogja húzni a rolót. Keményen fogom érezni, hogy ebből az adóból majd lendületet vesz az internet terjedése. Végül is, eddig volt, ezután nem lesz. Ez is egyféle lendület.. :W

Everybody lies.

(#86) Möhe


Möhe
addikt

Akkor legyek megtisztelve azzal hogy hozzájárulhatok a költségvetéshez.
Mert a kormány annyira osztogatja/ragasztgatja a rezsicsökkentéses plakátokat. Közben meg építi a focistadionokat, pedig arányaiban egy ilyen pálya elég lenne a nemzeti 11-nek is! Ha a vizilabdázók ,úszók, kajak-kenu és még hasonlóan eredményes sportág kapott volna színarany medencét,hajót,csónakot,autót, akkor azt mondanám,igen megérdemelték.

Ha Magyarország jobban teljesít, miért egy ilyen szolgáltatással kapcsolatosan kell adót kivetni? Tegyék vissza az államkasszába a sok sok milliárdot a politikusok, és akkor már nincs is akkora hiány ,hogy efféle f@sságokat kelljen az ember torkán lenyomni, szent meggyőződéssel ,hogy ez bizony mindenki javát szolgálja.
Miért nem térdel be már be valaki ezeknek a gyomorszájába odafenn,hogy észrevegyék már magukat?

(#87) zseko


zseko
veterán

egyértelműen kiállt az internetadó mellett, melyet szerinte semmiképpen sem a fogyasztók fognak megfizetni, mivel a kormány ezt megakadályozza.

Azt hiszem mindenki tudja melyik felmenőjét kellett volna megakadályozni és miben, hogy ő most ne ülhessen ott...

bár az adó átmenetileg plusz terhet okoz majd a szolgáltatóknak, ám már középtávon is jobban fognak járni, mivel a több előfizető több bevételt hoz majd a számukra.

Persze, mert drágább szolgáltatásra többen fizetnek elő, hogyne. És ilyen hülyék ülnek a kormányzásban :U

HR24.hu

(#88) #79621120 válasza Cickánykoma (#81) üzenetére


#79621120
törölt tag

"Minden internetezönek kötelezö lesz kiváltani a számitógépéhez az ADATFORGALMI ENGEDÉLYT, mely bruttó 5.000 Ft. (Hirado.hu)"

És majd valamelyik lángész kitalálja , hogy havonta újítani kell az engedélyt . :W

(#89) #06658560 válasza zseko (#87) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy rövid távon a világ végén levő ISP csődbe megy, meg kit érdekel?

(#90) dabadab válasza #79621120 (#88) üzenetére


dabadab
titán

Ez mondjuk konkrétan hoax, mondjuk nem kerül túl sok időbe, hogy az ember ránézzen a hirado.hu-ra és lássa, hogy nincs ilyen hír ott.

DRM is theft

(#91) parampa


parampa
aktív tag

Tessék mondani hülyeség adó nömlessz ??

Adott korlát feletti hülyeség adatátvitelét(kommunikációját) iszonyúan megadóztatnák. :C

(#92) Cickánykoma válasza dabadab (#90) üzenetére


Cickánykoma
tag

Én is egy másik fórumon olvastam ezt, mielőtt beidéztem ide. Közben kiderült hogy a Hírcsárda szívatja a népet... ;] :((( :(( Sorry a fals infóért, csak olvasva kicsit kiakadtam rajta :W :R

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#93) #79621120 válasza Cickánykoma (#92) üzenetére


#79621120
törölt tag

Csak nehogy valóság legyen belőle .

(#94) anulu válasza Cickánykoma (#92) üzenetére


anulu
félisten

ne adj ötleteket nekik :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#95) PHM válasza #79621120 (#93) üzenetére


PHM
addikt

Pont ez jutott nekem is eszembe.
Valamelyik istenadta jószág megneszeli és majd jól benyújtja javaslatként.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#96) parampa


parampa
aktív tag

(#97) -=RelakS=- válasza parampa (#96) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nna, ezt is nagyon gyorsan le kéne törölni, mielőtt bevezetik :W ;] :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#98) dajkopali


dajkopali
addikt

na, ezt kapjátok ki

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#99) Ringman válasza dajkopali (#98) üzenetére


Ringman
nagyúr

az internetadó nem kormányzati fejből pattant ki, hanem az iparág egyik szereplője vetette fel, még ha a vállalati szándék egészen más is volt.

szóval a T-nek nem tetszett a voip (mert nincs belőle pénz - az a baj), valamint túl sok a konkurens, az is baj.

köszi T.

(#100) ViZion válasza dajkopali (#98) üzenetére


ViZion
félisten

Már tegnap volt szó róla és itt fentebb is írtam, h "meglepő módon" az átháríthatatlan adóteher egyik cégnek jóval kevésbé fog fájni. Ezek szerint az ötlet is onnan jött... gratula nekik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.