Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tranzakciós adó, telefonadó, stb. ismerjük már ezt a dumát :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Воланд


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

"Németh Szilárd egy interjúban egyértelműen kiállt az internetadó mellett, melyet szerinte semmiképpen sem a fogyasztók fognak megfizetni, mivel a kormány ezt megakadályozza."

Az év poénja címet kiérdemelte ez a faszinger is, no meg az egész kormány. Marhák gyülekezete az már biztos. Az üzenem a sok értetlen, naiv politikusnak, hogy az első bájt akadjon a torkotokon. :DD

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4) LÁZ


LÁZ
addikt

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Javítsatok ki, de nem az szerepelt az egyik neten olvasható elemzésben, hogy a 2013-ban netszolgáltatásból kb. 15mrd HUF nyereséget termelő szektorra kivetett adóból 20mrd bevételre számít az állam? :U

Ez a fickó meg simán egy agresszív $€gg, már a rezsicsökkentés mértékének kiszámításában is tündökölt; gratulálok neki innen is! Ecseri piacot gyakran teccett korábban látogatni? :W

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#6) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Legalább a hülyeséget ne hajtogatnák, dühítő hogy ennyire hülyének nézik az embereket és azt hiszem itt szakadt el a cérna. Konkrétan a "Nem fogják áthárítani" nevű átb*szás. Eddig mindent áthárítottak, na majd pont ezt nem fogják. Hát hogyne.

(#7) assemble


assemble
addikt

„Amikor ez a költségvetés és ezek az adótörvények életbe lépnek 2015-ben, akkor nagy csönd lesz” „Ebben a témában mindenféleképpen.” „Ezek [az ellenzők] el fognak hallgatni.”

Ha eddig igy lett volna, ezek utan szerintem biztos nem lesz igy. Nagyobb felhaborodas es nagyobb tuntetesek lesznek, mint elotte barmikor.

(#8) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

A képviselő némi bizonytalanságról tett tanúbizonyságot, amikor az adó kiszámításának pontos módjára kérdezett rá a riporter, de kiemelte, hogy a nemzetgazdasági miniszter érti a dolgát, ezeket a részletkérdéseket majd később szabályozzák.

Reméljük, valaki azért tudja, hogyan számolják. :DDD

(#9) anulu


anulu
félisten

baromság az egész rezsicsökkentés! aki picit tud számolni, az tudja, hogy miért.

amúgy meg <hosszú füttyszó a jelző helyén>! felejtsék el nagyon sürgősen ezt a baromságot, és kezdjék el végre az unortodox gazdaságpolitika unortodoxiáját! (minusz*minusz = plusz :) ) próbálják megetetni ezt a sok b@lfaszságot, de sajnos az közel se elég, hogy nekem eszembe sem jutott rájuk szavazni. mindegy, a választás átalakításába nem megyek bele, mert csak felidegesítem magam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) tomee007007


tomee007007
őstag

Hombárkám ezt is hozzátette az ATV-s interjúban: „ezek a tüntetők ugyanúgy el fognak tűnni, ahogy ahogy eltűntek az alaptörvénnyel, a nevelési törvénnyel vagy a rezsicsökkentéssel kapcsolatban
Magyarul a nép úgy is birka, ezt is le fogja nyelni....hát ebben azért már nem vagyok biztos...

(#11) Воланд válasza BomiBoogie (#8) üzenetére


Воланд
titán

varjal, lesz ez meg jobb is.

"Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára azt állította kedden riporterünknek, hogy a tervezett internetadó esetében nem előfizetésenként kell megfizetni a 700 forintos felső plafont, hanem háztartásonként. Miközben persze a kormány és a parlamenti képviselők azt próbálják bizonygatni, hogy azt nem is az előfizetők, hanem a szolgáltatók fizetik majd. De akkor ki fizet háztartásonként?" [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) dajkopali válasza Воланд (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

ezzel Németh sem volt tisztában - a riporter vezette rá egy válaszra :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) anulu válasza Воланд (#11) üzenetére


anulu
félisten

lol, ez nekem kimaradt :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) #56573440 válasza Воланд (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

és mi az hogy háztartásonként? barátnőmmel beköltözök egy albiba, akkor az már az? és a szolgáltató ezt honnan tudja? nem látja a lakcím kártyánkat live... majd azért is be kell menni a mobil+vezetékes net szolgáltatókhoz és 20 nyilatkozat meg hitelesített közjegyzői papírokkal igazolni hogy egy háztartásnak tekintjük magunkat és a három net az akkor legyen már egy adó...? vagy ezért vegyem el?

ki van ez dolgozva mint az állat. nem is értem hogy miért nem az lett csak a helyére írva a tervezetbe hogy random adó random célra 20 milliárd bevétel. aztán cső

[ Szerkesztve ]

(#15) tope válasza Воланд (#11) üzenetére


tope
addikt

Na ja, speciális eset (tuti van ilyen): 1 háztartásban 2 fajta internet szolgáltató van, lehetne emellé még mind3 mobil, meg még egyéb szolgáltatás, és akkor kjön vagy 6 cég 1 háztartásra. Kin akarná behajtani a 700 Ft-ot ? Honnan tudja, hogy melyik szolgáltató szolgáltat ? ...

(#16) dzso22


dzso22
senior tag

Mese habbal...

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#18) #52815360 válasza Воланд (#11) üzenetére


#52815360
törölt tag

Az összes netelőfizető bejelentkezik 1 háztartásba, az állam meg megkapja a 700 forintját havonta. Tiszta munka :)

(#19) Polllen


Polllen
nagyúr

Így kell fenntartani az érdeklődést. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) ViZion


ViZion
félisten

Elérték, h az ország egységes lett! :DDD

Amúgy az megvan, h mire jó? Minap kiderült ez is. Mivel a befizetés a társasági adóból levonható, így a cégek egy részének nem lesz plussz teher. Illetve a tré csoportnak nem, csak egyik hely helyett máshova fizetnek. Viszont a versenytársaiknak (Digi, UPC és minden kis szolgáltató) rendesen odabasz, gyakorlatilag az ügyfelek = veszteség lesz a felállás. Cserébe valósznűleg megállnak a fejlesztések, a trének lesz lehetősége felzárkózni és az árak is közelítenek majd a túlárazott, de sz@r tréshez...

Tehát a verseny kiegyenlítése ez, tisztességtelen és vérlázító balkáni módon. Putyinka OV és barátai megtehetik, csak nem ezért kapták a 2/3-ot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) kokyt válasza BomiBoogie (#8) üzenetére


kokyt
senior tag

Akkora ökörségeket mond Németh Szilárd, hogy az egész egyszerűen elképesztő. Értelmes ember ilyeneket kis közösségben sem mond, nem hogy a médiában. Mondandója tulajdonképpen demagóg frázisok egymásra halmozása, és tanulságtétel arról, hogy fogalmuk sincsen hogyan működik a szolgáltató szektor, az árképzés, és úgy általában a gazdaság. Javaslom, hogy a kormány székhelyét tegyék át inkább Rátótra. Akkor legalább ha jó nem is, de autentikus lenne ez az egész.

(#22) BomiBoogie válasza Воланд (#11) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amúgy az is kérdés, hogy pl. akinek IP-tévé előfizetése van, arra vonatkozik-e majd az adó? Az is vastagon netalapú.

(#23) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#24) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Elirigyelték az MSZP-től 2006-ot, vagy mi a fene, hogy ilyen dilettáns barmokat engednek ilyeneket nyilatkozni? Az önkormányzati választások óta mintha szándékosan akarnák kicsinálni saját magukat. Előbb önként és dalolva lehozzák a totális öngól korrupciógyanús kitiltottak ügyét, most meg ez. A legszörnyűbb az egészben, hogy vállrándítással, meg ehhez hasonló megnyilvánulásokkal próbálják csillapítani a kedélyeket mindkét esetben. Nem normális, hogy a "no komment" az irányelv. Bár, ennél még az is jobb. A természet törvényeinek megfelelően lankadt volna az ellenkezés, ha egy büdős szót nem szólnak, de az ilyenekkel csak felszítják. Na nem mintha ennek nem örülnék :)

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#25) anulu válasza BomiBoogie (#22) üzenetére


anulu
félisten

nálunk iptv, net, 6 telefon (3-n net (2 céges)), 2 tabletben csak adatra kártya. hány éves a kapitány?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) #82729984 válasza assemble (#7) üzenetére


#82729984
törölt tag

Egyetértek. Szerintem a fidesz ezzel elindította a saját bukását csak még nem vették észre. Mert mára már a netadó több lett egyszerü adónál. Egy szimbólum ami jelképezni fogja a kormányzásukat levakarhatatlanul.

Csak hát szegények annyira buták, hogy nem veszik észre. A multkor beszélgettem egy fideszes tulokkal, kedvem lett volna odamondani neki hogy ha csak 1%-át tudnád annak amennyit én tudok az informatikáról szétrobbanna a fejed... (Die hard 4 után szabadon).

Az lesz majd amúgy a szép amint az 50-60 éves, számítógépüket bekapcsolni képtelen "fiatal" demokraták békemeneteznek szemben velük meg a saját gyerekeik tüntetnek...

(#27) Myers


Myers
senior tag

Hol találnak ilyen embereket, mint ez a faszi? Tenyésztik, kiképzik, vagy castingon válogatják? :(

http://www.muszaj.hu/

(#28) jozsi


jozsi
tag

Az egyik legunszimpatikusabb és legbutább képviselő, akit valaha is láttam a TV képernyő előtt. Sajnos amilyen eszemínusz az ember simán elképzelhető, hogy ő el is hiszi a mondókáját, hogy nem fogják áthárítani, nem fogják áthárítani, nem fogják.... Csak éppen nincs rá törvényi és egyéb szabályozás, így simán át fogják hárítani. Jó reggelt a sok birkának, és ez még csak a kezdet, mi lesz még itt három és fél évig, atyaég :(

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#29) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

"és ezek az adótörvények életbe lépnek 2015-ben, akkor nagy csönd lesz” „Ebben a témában mindenféleképpen.” „Ezek [az ellenzők] el fognak hallgatni.”"

Lehet túlságosan a sorok mögé nézek?
"akkor nagy csönd lesz” „Ebben a témában mindenféleképpen.”"
Nekem túl gyanús az a mondat, hogy "ebben a témában mindenféleképpen"
Van még nagyobb dobásuk?
Amúgy azt is csodálom, hogy a cafeteria nem nagyon zavarja meg az emberek nyugalmát, pedig az is elég ütősre sikeredett...
Ez a jószág mit ért egy ország működéséhez, no meg a többi jószág?!
Nem az adók és büntetések kell, hogy az ország gazdaságát fenntartsák!
A közmunkások mitől annyira értékesek? (azon felül, hogy szavaztathatóak)
Nem közmunkaprogram lendít egy ország gazdaságán!
A kínai miért nem adózik? Ide hozza a szemétből gyártott ruháit, amit eleinte, mikor még voltak ruhagyárak, cipőgyárak olcsó volt, de mára ez már nem igaz, mert az ár/minőség aránya nagyon gyengélkedik.

A zoknijuk bemutatta, hogy bizony mindenkinek lehet gombás a lába és az általuk gyártott cipőjükben igen jól úszkálhat az emberek lába az izzadságtól.

Takarodhatnak országunkból máshol adómentesen árulni a silány termékeiket!
A multik ide hozzák a "nyugat" selejtjeit. Miért hoznak több száz, vagy ezer kilométerről olyan termékeket, amikkel néhány kilométerről is feltölthetőek lennének a közértek, áruházak?!
Gondolok itt paradicsomra, almára, paprikára, tejre, fűszerre.
Az állam túl nagyot akar nyerni az adóztatásokból!
A gazda néhány forinttért kell leadja a tejet, hogy az állam jó vastagra töltse a pénztárcáját.
Ez a fidesz míg ellenzékben volt állandóan az adócsökkentést emlegette, de be kell lássam szenilis értéktelenek mindannyian!
Én szégyellném magam helyükben, de ezek szeretnek két pofára zabálni, úszni a saját zsírjukban, és ez mellett szeretnek több zsebpénzt naponta elverni, mint amiből egy komplett család egy hónapig él.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#30) ViZion


ViZion
félisten

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) leeate


leeate
senior tag

Ekkora böszmeséget és dilettantizmust... Nincs szüksége valakinek egy használt magyar állampolgárságra?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#32) anulu


anulu
félisten

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) dajkopali


dajkopali
addikt

:)
"Az online kasszák után a netadó jelenlegi tervezete értelmében adózni kell. Ezért azt kérdeztük az adóhatóságtól, hogy ez valóban így lesz-e, és ez jelent-e majd többletkiadást a NAV-nak, amit esetleg saját magától, vagy a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság által bejegyzett és nyilvántartásba vett mobil adatkommunikációs szolgáltató vállalattól, a Mobil Adat Kft.-től kéne beszednie, és nem terhelhetné át az előfizetőkre."

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#34) szumoo válasza BomiBoogie (#22) üzenetére


szumoo
senior tag

Ez már nekem is eszembe jutott, főleg hogy nálunk is iptv van okos tv-vel, amin szoktunk youtube-ot nézni, ahol az esetek 90%-ban fullhd-ban szedi le a tv...
Persze ezen felül 1 pc, 2 noti, meg néha tablet.

Tiszta agyrém ez az egész, totálisan hülyének nézik az embereket...

Sz.

(#35) anulu: simán kinézem ezekből a nettót...

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#35) anulu válasza dajkopali (#33) üzenetére


anulu
félisten

még 1 kérdés. lehet, h csak az én figyelmemet kerülte el a dolog, de 700 ill 5000 forintról beszélnek. de bruttó vagy nettó?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) ViZion válasza anulu (#35) üzenetére


ViZion
félisten

adóra még áfa? Mondjuk ezek után nem is lehetetlen... :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) anulu válasza ViZion (#36) üzenetére


anulu
félisten

hát figy. ha nincs leírva, akkor akármi lehet :U mondjuk, ezeknél ha le van írva, akkor is...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) leeate válasza anulu (#35) üzenetére


leeate
senior tag

Az már az adó adójának az adója lenne (ami nálunk abszolút elképzelhető...)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#39) #82729984 válasza leeate (#38) üzenetére


#82729984
törölt tag

Hát amikor a NAV a jogalkotókhoz irányitja át ez embert mert ők sem tudják a választ akkor mit is várunk...

(#40) dajkopali válasza anulu (#35) üzenetére


dajkopali
addikt

nem tudom...
nem vagyok adószakértő, de a kiszabott fix adóösszegek nettó összegek szoktak lenni, nem?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#41) leeate válasza #82729984 (#39) üzenetére


leeate
senior tag

A NAV most el van havazva... :))

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#42) VIC20 válasza anulu (#35) üzenetére


VIC20
őstag

A jelenlegi szabályok szerint erre nem jöhet ÁFA, úgy értem, hogy fogalmilag kizárt:

ÁFA törvény:

2. § E törvény alapján adót kell fizetni:
a) adóalany által - ilyen minőségében - belföldön és ellenérték fejében teljesített termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása,
b) terméknek az Európai Közösségen (a továbbiakban: Közösség) belüli egyes, belföldön és ellenérték fejében teljesített beszerzése és
c) termék importja
után.

Na most, az adó az egyik fenti kategóriába sem passzol bele.

[ Szerkesztve ]

(#43) sagem


sagem
addikt

Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz novemberben, ha tényleg csak azért is végigverik ezt a több sebből vérző, semmi értelme adót, az nem vall nagy bölcsességre..saját bevallásuk szerint huszon-egynéhány milliárdot reméltek az internetadótól, szóval ennyi pénzért magukra haragítják a lakosságot + újabb ellenségeket szereznek külföldön, tovább rontják az amúgy is ramaty megítélésünket a nagyvilágában..mindezt azért (ezt is a kormány mondja), hogy a beszedett adóból bővítsék a netes infrastruktúrát. Remek üzletnek tűnik, tényleg :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#44) anulu válasza dajkopali (#40) üzenetére


anulu
félisten

én sem vagyok az. ha nettó 5e, az bruttóban erősen 6+. csak úgy felvetettem, mint plusz kérdés, bár lehet pontosan le van írva, csak ennyi vegytiszta baromság között, mint ami a törvénytervezetben le van írva, skipelte a szemem :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) anulu válasza VIC20 (#42) üzenetére


anulu
félisten

mondom, tévedés joga fenntartva. csak úgy elfilóztam rajta, nem tudtam, h van ilyen szabály.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) #56573440


#56573440
törölt tag

egyébként külön mókás olvasni a narancs közeli fórumokat, fb oldalakat, igen jókat lehet szórakozni ám. nem is tudtam hogy a tüntetők fizetett aktivisták mind, militarista alakulatokkal vegyülve, a tömeg tegnap is agresszív volt, "barikádoznak", és hazaárulók mind :DDD

(#47) Findzs


Findzs
addikt

berakom ide ezt a gyöngyszemet hátha valaki még nem ismeri: [link]
zsepit készíts :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#48) #82729984 válasza sagem (#43) üzenetére


#82729984
törölt tag

Pedig biztos hogy végigverik. Ennél csökönyösebb banda még nem irányította az országot. A vezér meg gondolom személyes sértésnek veszi (pszichológiai eset), még azt is kinézem belőlük hogy ők maguk hivnák be az orosz tankokat ha esetleg elbuknák a következő választást.

(#49) hemaka válasza tomee007007 (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igaza lesz, a magyarok max. csak háborognak(egy ideig), de nem gyújtják fel és verik szét a fél várost, mint ahogy azt láttuk már balkáni vagy mediterrán "szomszédjainktól".

(#50) Alg válasza VIC20 (#42) üzenetére


Alg
veterán

Simán rárakódik az ÁFA, lásd chipsadó.

Ezért "jók" az ilyen idirekten beszedett úgysemhárítjatovább adók, a végfelhasználó/fogyasztóhoz nem adóként jut már el, így az adó is adózhat.

szerk: xRagna: Gyülekezési illeték ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.