Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tomy Yayo válasza kasza blanka (#148) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Beírod, hogy nettó hülyeség, de azt már nem árulod el, miért? Úgy imádom, amikor lehülyéz valaki valamit, de semmivel nem támasztja alá a saját igazát :) Attól, hogy nem tartozik a témához anulunak nagyon is igaza van. Úgy alakították át a választási rendszert (az önkormányzatit is), és a választóköröket, hogy az nekik legyen jó (pl. nem egy helyen 2-3 tradícionálisan Fideszes kört vontak össze mondjuk 1 balossal - remélem nem kell tovább magyaráznom, hogy ez miért és kinek jó). Vagy szerinted ott nincs valami bibi, ahol a szavazatok ~50%-ával 2/3-ot szereznek a parlamentben? Annak idején ennek is nagy visszhangja volt európaszerte, csak itthon nem foglalkoztatta a sok birkát. Azt hiszem pont Merkelék pártja kapott valami majdnem azonos arányú szavazatot ottani választáson, és koalícíóra kellett lépniük, hogy kormányt alapíthassanak... nemhogy 2/3. Na az egy demokrácia.

Kettős állampolgár szavazókkal kapcsolatban szintén teljesen igaza van. Milyen jogon szavaznak ide, ha annak rájuk nézve zéró következménye van? És persze 90+ százalékuk Fityeszre adta, mert ők adták meg nekik a kettős állampolgárságot. Durva hasonlat, de ez kb. olyan, mintha én innen a mondjuk a republikánosokra szavazhatnék az USA-ban. Semmilyen hatással nincs rám, mert nem ott élek, nem az ottani törvények, stb. vonatkoznak rám, akkor miért szólhatnék bele? OK, magyarok, és legyen kettős állampolgárságuk, szép dolog a nemzeti összetartozás, nade szavazati joguk? Csak vegyük a netadó példáját. A külhoniak majdnem mind a Fideszre szavaztak. Az ő hatalomrakerülésük következménye a netadó, cafeteria, stbstb. Ezek a megszorítások vonatkozni fognak a külhoniakra? Akkor?

És ezek az aránytalanságok igenis nagyon sokat segítettek abban, hogy megint 2/3-uk legyen, és vállrándítással elintézzenek mindent, mint pl. ez a netadó. Mert megtehetik.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#152) kasza blanka válasza #06658560 (#149) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

nem hát...
már csak életkoromból adódóan sincs(és soha nem is volt) szerződésem senkivel, se szolgáltatóval, se másik természetes személlyel, se állami szervvel/intézménnyel...

hát igen, ma még nem kötöttem szerződést, nem rég keltem. utoljára tegnap :D (az bruttó volt az igaz, de ott nekem járó pénzről volt szó :C )

így aztán nehéz bármiről is érdemben vitázni, ha minden második hozzászólás vagy vmi off politikai téma, vagy vmi minden alapot nélkülöző személyeskedés.

összefoglalom, hogy idős spóroljak egyeseknek:
-a netadó hülyeség, az azzal kapcsolatos kommunikáció/arrogancia pedig bicskanyitogatóan demagóg
-nem volt semmilyen választási csalás
-minden magyarnak jár szavazati jog
-rengeteg szerződést kötöttem már

remélem sikerült lefedni minden érintett témát. most már talán szorítkozhatunk kizárólag a netadóra :)

@Tomy Yayo: "Beírod, hogy nettó hülyeség, de azt már nem árulod el, miért? Úgy imádom, amikor lehülyéz valaki valamit, de semmivel nem támasztja alá a saját igazát"

én is szeretem amikor valaki nem olvas vissza. ott az érvelésem a 131-ben, még az ominózus hsz előtt.

"Kettős állampolgár szavazókkal kapcsolatban szintén teljesen igaza van. Milyen jogon szavaznak ide, ha annak rájuk nézve zéró következménye van? "
ezt tegyük heylre egyszer és mindenkorra, aztán ahogy írtam, szorítkozzunk a netadóra amennyiben lehet. mi az, hogy milyen jogon? mitől lenne zéró következmény? az ilyen emberek, akiknek az állam=adók, az miért sértődik meg, ha mások kétségbevonják a hazafiságukat, vagy lehazaárulózzák őket?
a mindenkori magyar kormány nem csak adókat határoz meg, hanem az élet minden területét befolyásolja: oktatás, kultúra, nemzetközi szerződések, állami intézmények stb stb. ez pedig érint minden magyart függetlenül attól, hogy melyik országban élnek. főleg az a felháborító, hogy olyanoktól akarjátok elvitatni a jogot, akik nagyhatalmak tolvonása miatt kerültek országon kívülre, de ennek ellenére 100év elteltével is megőrizték identításukat.
honnan veszitek a bátorságot? az ilyenek szokták lerománozni, leszlovákozni ezeket a magyar embereket.
bennem akkor sem merülne fel, hogy milyen jogon szavazhatnak ezek, ha az összes a gyurcsányra szavazna. jár nekik, mert magyarok. ennyi.
a véleményeiteket olvasva sokkal inkább jár nekik, mint nektek...

[ Szerkesztve ]

(#153) VIC20 válasza Alg (#50) üzenetére


VIC20
őstag

,,Simán rárakódik az ÁFA, lásd chipsadó."

Ezt támaszd alá, kérlek!

(#154) dabadab válasza VIC20 (#153) üzenetére


dabadab
titán

Az adot a szolgaltato fizeti, ez neki netto kiadas, amit a netto bevetelebol kell fedeznie, vagyis ha 700 forintot kell fizetnie, akkor a netto elofizetoi arat kell ennyivel novelnie, arra meg egyertelmuen jon meg az AFA.

DRM is theft

(#155) kasza blanka válasza VIC20 (#153) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

a különadó nem a bruttó árra rakódik rá, így az adó is adózik.

@dabadab: így van. tehát a 700Ft az bruttó 889Ft lesz, az 5000 pedig 6350.

Egy egyéni vállalkozót alapul véve: 1 üzleti előfizu, 1 lakossági vezetékes, 4 mobil internet (feleség+2gyerek)
(700+5000+150+150+300+300)x1,27=8382Ft/hó (apu anyu mondjuk 1gigát, 2 gyerek 2 gigát 'forgalmaz' mobilneten, a vezetékes kapcsolaton pedig elérik a korlátot)

[ Szerkesztve ]

(#156) alratar


alratar
addikt

Magyarán azt mondta, hogy mindenki fogja be, úgy is az lesz amit mi akarunk.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#157) Tomy Yayo válasza kasza blanka (#152) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Olyanokat látsz bele a mondandómba (meg másokéba), amiket sosem mondtam. Igen, örülök, hogy megőrizték magyarságukat, felőlem legyen is kettős állampolgárságuk, mint mondtam szép dolog a nemzeti összetartás, és le a kalappal, hogy minden elnyomás ellenére megőrzik magyarságuk. Van nem egy erdélyi ismerősöm, barátom például, akik viszont már itt is élnek. Mivel az ő életükre kihatással van, igenis szavazzanak ide. De az, hogy a kintiek szavazata más életét befolyásolja, a sajátját pedig nem, nonszensz. Márpedig azon kívül, hogy szavazhattak ide is, más előnnyel még nem nagyon járt, hogy van kettős állampolgárságuk, tehát ne mondd, hogy hatással van rájuk a választás eredménye. Maximum a választott kormány külpolitikájának egy szeglete vonatkozik rájuk. Tehát megválasztják, de nem ők nyögnek a fidesz-rezsim alatt. Nem az ő internetüket adóztatják meg, nem az ő cafeteriájukat meg távközlésüket sarcolják világba azok akiket ők (is) választottak meg.

Hazaárulózni meg járjál más fórumba légyszíves.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#158) kasza blanka válasza Tomy Yayo (#157) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"a sajátját pedig nem"
ez sima hazugság. hogyne befolyásolná a saját életét. max nem annyira, mint a miénket. de ez nem alap arra, hogy elvitasd a jogát.
a példád meg téves volt, mert egy amerikai állampolgár szavazhat ha bemegy a követségre akárhol is éljen. pontosan azért, mert a mindenkori amerikai kormány hatáskörébe nem csak az adók meghatározása tartozik, hanem minden olyasmi ami az összes amerikai állampolgár életét érinti függetlenül attól, hogy hol él. sőt a nemzet/ország jövőjét is. egy 20 éve pakisztánban élő/tanító amerikai oktatónak nem mind1 ám, hogy a kormánya milyen külpolitikát folytat a térségben, tehát érinti őt. a hazai adózás viszont nem.

"Hazaárulózni meg járjál más fórumba légyszíves."
funkcionális analfabéta vagy látom. én nem hazaárulóztam, csak kérdeztem, hogy miért sértődnek meg azok, akiket ilyen vélemények megfogalmazása miatt mások részéről ilyen vád ér?
ellenben te birkáztál keményen, de más szemében a szálkát ugyebár...

ezzel a témát részemről lezártam. szavazati jog minden magyarnak jár, függetlenül attól, hogy hol él.

[ Szerkesztve ]

(#159) Tomy Yayo válasza Tomy Yayo (#157) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Na, lejárt a limit. Szóval, hogy ne csak sarcokat említsek: nem az ottani jogállamiságot szorongatják, nem az ottani demokráciát csorbítják, nem az ottani szólásszabadságot, médiaszabadságot tépázzák meg, nem az ottani államkasszából szipkázzák az adóforintjainkat százmilliós villákra.

#158-asra: Mondj nekem példákat, hogy a választás eredménye (külpolitikán kívül), hogy érinti még a külhoni magyarokat. Hozzátenném, hogy a Fidesz külhoni magyarokkal kapcsolatos külpolitikája kimerül annyiban, hogy adjunk nekik kettős állampolgárságot, hogy még többen szavazhassanak ránk.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#160) kasza blanka válasza Tomy Yayo (#159) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"ezzel a témát részemről lezártam. szavazati jog minden magyarnak jár, függetlenül attól, hogy hol él."

próbálnék a netadóról, hatásáról, mértékéről, vagy az ezzel kapcsolatos - amúgy elfogadhatatlan - kormányzati kommunikációról értekezni, de mindig jön vki, akinek az epeömlése miatt félremegy a dolog.

szóval a topik témájához esetleg vmi?

(#161) -=RelakS=- válasza Tomy Yayo (#159) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezen szerintem vég nélkül lehetne vitatkozni.

1: kettős állampolgár, aki külföldön él, ne szavazzon, mert nem ide adózik, stb.
Tehát az szavazzon, aki életvitelszerűen itthon él? Akkor a külföldön dolgozó magyarok is kiesnek, viszont a román/szlovák/akármi kisebbség szavazni fog.

2: magyarok szavazzanak, akár külföldi kisebbség is, mert magyar?
Akkor meg az itthon dolgozó, ide adózó, az aktuális kormány marhaságait itt nyögő kisebbségek miért szavazhatnának?

Egyéb más ötlet? :)

Gondolom, mind az 1, mind a 2 pontba eső emberek szavazzanak. De akkor meg a külföldi kisebbség/külföldre kivándorolt magyar szavazzon mind a magyar, mind a külföldi választáson? :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#162) Kékes525 válasza kasza blanka (#152) üzenetére


Kékes525
félisten

"jár nekik, mert magyarok. ennyi. a véleményeiteket olvasva sokkal inkább jár nekik, mint nektek..." Gondolom rendkívül örülnél annak, ha én beleszólnék abba, hogy te mire költsed a saját pénzed. Ez is pontosan ilyen dolog.

A külföldi állampolgárokat nem ezzel kell támogatni, mert ezzel ők nem lesznek kisegítve, hanem kultúrájuk, hagyományaik megőrzését.

A másik indok pedig az, hogy a szavazati jog megadása egy licitálást, versenyt indíthat meg a szavazatukért. A pártok egyre többet (ingyen oktatás, egészségügy, nyugdíj, szociális segély) ígérhetnek nekik, ami az amúgy is rossz gazdaságot tovább rontaná.

Nem beszélve arról, hogy az ottani nacionalisták mit szólnak ehhez, ami tovább rontja a helyzetüket, megnehezíti mindennapi életüket. Mit szólnál ahhoz, ha a Magyarországon élő kisebbségek lennének ilyen helyzetben? Egy külföldi állam állampolgárai lenének és hasonló jogaik lenének. Akkor tapsolnál neki?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#163) szili.tamas1 válasza kasza blanka (#152) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mondjuk kifejthetned hogy hogyan erinti a kulfoldon ero magyarokat az itthoni kormany tevekenysege. Leginkabb sehogy. Az o orszagaban ervenyes torvenyek vonatkoznak ra. Ide ertve az alkotmanyt is. Meg az oktatast is. Az adozast, a munka torvenykonyvet, meg ezer mas dolgot. Azon kivul hogy kapnak penzt szavazatert cserebe, hogy tudja befolyasolni egy masik orszagban elo magyar eletet a magyar kormany?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#164) VIC20 válasza dabadab (#154) üzenetére


VIC20
őstag

Ja, hogy ,,továbbhárítás" (tehát az előfizetői díj megfelelő növelése) esetén, az más, így már ,,oké". Köszi!

(#165) -=RelakS=- válasza kasza blanka (#160) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Aki a netadót kitalálta, meg aki ilyen frankón nyilatkozik? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#166) Simba86 válasza kasza blanka (#148) üzenetére


Simba86
senior tag

miért nettó hülyeség?

könnyű puffogtatni ezeket a dumákat, érvelni kellene... igenis úgy van, csalás volt, a számokkal nem tudsz vitába szállni...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#167) #82729984 válasza -=RelakS=- (#161) üzenetére


#82729984
törölt tag

Ez már réges rég ki van találva és müködik más országokban, nem kell feltalálni a spanyol viaszt.

1, szavazni csak az adott ország állampolgára szavazhat (kettős is)
2, állampolgárságot csak az kap aki az adott országban született és/vagy saját állampolgárságú szülőktől vagy teljesíti a megadott feltételeket (általában legalább 10 éve az adott országban él, beszéli a nyelvet stb).

Olyan böszmeséget csak a fidesz csinált hogy az kap magyar állampolgárságot akinek egy szomszédos ország falujában egy szomszédos ország polgármestere igazolja hogy adott emberke ükapja magyar volt...

Nem véletlen hogy a szlovákok szépen kib@szták az ilyetén kettős állampolgárokat.
Ja meg hogy lassan visszakapjuk a határokat az eu-tól mert az ilyen formán magyar állampolgárságot kapó emberkék nemhogy nem magyarok, se nem erdélyiek, hanem pl. oroszok akiknek egy fikarcnyi köze sincs magyarországhoz. Csak épp magyar személyivel már szabadon járhatnak kellhetnek az eu-ban és ehhez elég letenni 1-2 százezer forintot egy román falú polgármesterének az asztalára aki majd igazolja hogy igor igorosztov ükapja bizony magyar volt...

(#168) #82729984 válasza kasza blanka (#158) üzenetére


#82729984
törölt tag

Az amerikai kormány nem ad bemondásra állampolgárságot senkinek.
Pont azért szavazhatnak a külföldön élő állampolgárok mert a számosságuk elhanyagolható az össznépességhez képest. Viszont attól hogy épp külföldön él még bármikor hazaköltözhet, a családja, gyerekei is jó eséllyel amerikai földön élnek stb. Ugyanez igaz a többi országra is.

A magyar kormány viszont olyanoknak ad magyar állampolgárságot, akik soha nem éltek magyarországon, akinek a családja nem magyarországon él és nem is valószinü hogy itt fog, lévén ezernyi szállal kötődnek a saját országukhoz.

(#169) Free04


Free04
tag

(#170) Воланд válasza dajkopali (#98) üzenetére


Воланд
titán

kicsi felreertes tortent, mert nem a telekomrol, hanem a telenorrol van szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#171) coyote55 válasza UnA (#110) üzenetére


coyote55
őstag

Tudod ki az ingyenélő? Aki soha életében egyetlen percet sem dolgozott, bezzeg nyugdíjért majd tartja a markát! :(((
Nem is írok mást, nem éri meg ilyen kőagyú miatt megkockáztatni egy kitiltást :((

Memento Mori!

(#172) hallador válasza Воланд (#2) üzenetére


hallador
addikt

:D Ez nagyon jó, kösz a képet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#173) anulu válasza hallador (#172) üzenetére


anulu
félisten

jaja, máshol is használható :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#174) #06658560 válasza kasza blanka (#152) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor ha ismered, miért írsz hülyeséget?

(#175) coyote55 válasza kasza blanka (#152) üzenetére


coyote55
őstag

Összefoglalom, hogy másoknak is világos legyen:
1.) a netadó hülyeség - OK.
2.) volt választási csalás, az EBESZ ellenőrei szerint is.
3.) természetesen jár minden magyarnak a szavazati jog, amennyiben jogával lakhelyén kíván élni
4.) a kutyát nem érdekli, hogy kötöttél-e szerződést, vagy nyakkendőre csomót

Ja, és érzem magam annyira magyarnak, mint te (én Mátyás koráig vissza tudom vezetni a családfámat - és te?)

Memento Mori!

(#176) denorbi


denorbi
tag

Ha azt állítja, hogy internetfejlesztésre szánják azt a pénz akkor miért nem internetfejlesztési-adónak nevezték el?

(#177) catroot válasza Воланд (#11) üzenetére


catroot
veterán

Jajj, Tállai nagy kedvenc.

Na arra az arcra még egy akoltakarítást sem bíznék - holott nagyon jól állna neki.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#178) UnA válasza coyote55 (#171) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem valamit félreértettél. Előtte valaki feldobta ezt a kérdést, arra válaszoltam. Az összes szociális kiadásra (köztük a nyugdíjra) létezik egy ilyenfajta megítélés a társadalomban, ezért írtam példának - lehet ezen felháborodni, de felesleges. Az adófizetők azért fizetik a nyugdíjjárulékot, hogy a mostani nyugdíjasoknak is legyen kifizetés.

(#179) anulu


anulu
félisten

Más téma, de ezek komolyan mindíg képesek a saját baromságaikat überelni...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#180) Воланд


Воланд
titán

Orbán visszavonta a netadót

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#181) Agostino válasza Воланд (#180) üzenetére


Agostino
addikt

nem vonta. csak ebben a formában nem vezethető be. be lesz ez vezetve csak más köntösbe csomagolják.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#182) beleszólok válasza anulu (#179) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem merném kijelenteni, hogy hülyeség az ötlet, ha valóban az lenne a szándék, ami hirdetnek és független lenne a templomi agymosodától.

Más: Viktorunk az index szerint visszalépett, ebben a formában nem lesz megadóztatva a net.
A kérdés továbbra is, sőt, még inkább áll(mivel viktátor nem véletlenül kapta a nevét, neki nem szokása meghátrálni, akármilyen ökörséget csinál) : miről akarták vele elterelni a figyelmet?
Az új és növelt adókból miről tudnak az emberek? Van még egyéb, leplezni való disznóság is?

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#183) Polllen válasza Воланд (#180) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mondtam, hogy ebből is ki tudnak hátrálni bukás nélkül... És persze valami adó azért lesz.

Egyébkén tudom sokszor volt már téma, de ma reggel az jutott eszembe, hogy ha ugyanazon szolgáltatónál lévő két ember kommunikál a neten, akkor a szolgáltató mindkettő után kicsengeti a 150 HUF/GB-t? Ez így nem támadható alkotmánybíróságon, mint dupla adózás? Vagy megmagyarázható azzal, hogy dehát az egyik feltöltés a másik meg letöltés? ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#184) Agostino válasza beleszólok (#182) üzenetére


Agostino
addikt

vannak azért más dolgok is. kapásból az 51%-os caffeteria. szép ugrás 34 környékéről. de egyébként erről van szó: a vezér nincsen itthon, a csinovnyikok elbasszák az egész netadót, rosszul kommunikálnak. hazajön a leader, gyerekek, na, nyugi, itthon vagyok majd én rendet rakok. látjátok a sok kis pártkatona mekora fejetlenséget csinált, de semmi gond, mint ii. józsef én is visszavonom a dolgokat egy tollvonással és egyből egy jóságos bácsi szerepében tűnök fel. politikai marketing level 99

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#185) beleszólok válasza Agostino (#184) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mi van a cafeteriával? (nem olvasom a híreket csak a címlapon megjelenő pár sort)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#186) Agostino válasza beleszólok (#185) üzenetére


Agostino
addikt

hát, mi lenne, kevesebb marad majd a kezedben.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#187) anulu válasza beleszólok (#185) üzenetére


anulu
félisten

34% -> 51% lesz az adója.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#188) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

"az interneten keletkező hatalmas extra profit hova lesz, "

Valaki definiálná az "extra profit" kifejezés értelmét? Ha nem tetszik, vegyék el az "extra profit"-ot a vállalatoktól, és hagyják meg nekik a "normál profit"-ot.

Vagy ez is olyan félredumálás, mint a letisztult forma (egyszerű, mint a szög), vagy a megújulás (már megint változtatunk) ?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#189) anulu válasza Воланд (#180) üzenetére


anulu
félisten

hiszem, ha látom. amúgy "ebben a formájában nem bevezethető". ez akár azt is jelentheti, hogy egy mégnagyobb f*szságot találnak ki.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#190) Kékes525 válasza -=RelakS=- (#188) üzenetére


Kékes525
félisten

Amennyire tudom, az extraprofit nem hivatalos közgazdasági fogalom, amúgy a szektor átlag profitjánál nagyobbat szokták ennek hívni. Az extra profit -normális körülmények között- ott keletkezik, ahol jól dolgoznak. Ezeket büntetni adókkal az rosszat tesz a gazdaságnak. Nálunk divat a nyereséges szektorok különadóztatása, ami a gazdaságunkat tovább rontja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#191) beleszólok válasza -=RelakS=- (#188) üzenetére


beleszólok
senior tag

Extra profit? Marx Károly nevére keresve valószínűleg megtalálod a definícióját. Nekünk még tanítottak ilyesmit. Ha jól emlékszem, politikai gazdaságtan volt a tantárgy elnevezése.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#192) -=RelakS=- válasza beleszólok (#191) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hmm... Marx, Engels(, Lenins)? :DDD

Ők nem a bal oldalon lennének véletlenül?
Ha tévednék: Igen, mi már vagy keveset tanultunk róluk, vagy úgy ahogy van, elfelejtettem :}

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#193) beleszólok válasza Kékes525 (#190) üzenetére


beleszólok
senior tag

Extra profit manapság egy pejoratív jelző, amivel arra céloznak, hogy egy cég tulajdonosai érdemtelenül tesznek zsebre hatalmas összegeket.
Ebben van is valami, mert a dolgozó, aki a hasznot termeli, ebből sok esetben egy fillért sem lát, csak... amikor focisták, "celebek" tesznek zsebre milliókat, az miért nem extra profit? Egy sok embert foglalkoztató cég még előbbre is viheti az országot, de mi hasznuk a profi sportolóknak, celebeknek és hasonlóknak?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#194) beleszólok válasza -=RelakS=- (#192) üzenetére


beleszólok
senior tag

Marx és Engels kb. úgy lettek baloldaliak, ahogy a kokárda fidesz jelvény. ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#195) -=RelakS=- válasza beleszólok (#194) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval húzzak el művelődni. Értem :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#196) beleszólok válasza -=RelakS=- (#195) üzenetére


beleszólok
senior tag

Marxék nem voltak hülyék, csak amíg az emberek képtelenek a szolidaritásra...
Az elméleti kommunizmus szép dolog, csak a Moho Sapiens természetétől idegen.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#197) Kékes525 válasza beleszólok (#196) üzenetére


Kékes525
félisten

"Moho Sapiens" :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#198) beleszólok válasza Kékes525 (#197) üzenetére


beleszólok
senior tag

Volt egy ilyen nevű együttes, szóval "loptam", nem elírás ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#199) szili.tamas1 válasza beleszólok (#193) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azert a politikusok is eleg komoly "extra profitot" tesznek zsebre. Ket forintot nem er a munkajuk de felveszik a ketmillas fizut. Az pont 1 999 998 forint extraprofit. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#200) Fiery válasza Kékes525 (#190) üzenetére


Fiery
veterán

Az extra profittal nem lenne semmi gond, marmint ha meg akarnak adoztatni, amennyiben:

1) Definialjak tisztessegesen a kifejezest. Legyen mondjuk minden extra profit, ami az eves arbevetel 10%-nal nagyobb profit

2) Minden cegtol vegyek el egyforman az extra profitot, vagy senkitol se vegyek el

Az azonban, hogy mindenkitol egyforman vennék el az extra profitot, "sajnos" olyan cegeket is sertene/sujtana, ami a haveroke. Ld. pl. egy bizonyos polgarmester, aki sokszazmillios osztalekot vett ki a cegebol -- ezt nyilvan ugy tudta megtenni, hogy extra profitot termelt a cege...

Az a vicc egyebkent, hogy siman lehetne extra profit adot kivetni a magyar cegekre, hivatalosan is, mindegyikre, egyforman, csak nagyon jol tudjak ott fent, hogy a profit eltuntetese nem olyan nagy cucc. Ezert is mentek ra arra, hogy az arbevetel alapjan adoztatnak egyes szektorokat, ami me'g veletlenul sem fer bele egy normalis, modern gazdasag mukodesebe... Vagyis, tulajdonkeppen bele lehetne eroltetni, csak akkor tegyuk fel a kerdest magunknak: a nagyon nyereseges cegek extra adoztatasaval parhuzamosan miert nem lehet extra adoztatas (= progressziv SZJA) ala vonni a jovedelmeket is? :) Hiszen a progressziv SZJA lenyege is az, hogy az arbevetel osszegevel egyutt novekszik a %-os elvonas merteke is.

[ Szerkesztve ]

(#201) Kékes525 válasza Fiery (#200) üzenetére


Kékes525
félisten

Az baj az extra profit megadóztatásával az hogy olyan cégeket is sújt, akik törvények betartásával, becsületes, jó munkával érték el ezt. Ezért büntessük őket? Őrüljünk, hogy vannak ilyenek, mert ezek a profit jó részét beruházásokra fordítják, ami növeli a gazdaságot és több adót is teremt az államnak. Ezért sincsenek a fejlett nyugaton a nyereséges szektorokat büntető, sújtó különadók. Hogy a cégek ne csalhassanak megfelelő gazdasági törvényeket kell hozni, megfelelő versenytörvényeket és akkor csökkennek az illegálisan szerzett jövedelmek. A versenyhivatal feladata a törvényellenesen működő vállalkozások kiszűrése. Nem a különadóval egy kalap alá venni a becsületeseket, amik előre viszik a gazdaságot, a csalókkal.

Ez a Fidesznek azért kell, mert ezzel a szabadságharcos retorikájával híveiket tudják mozgósítani, megtartani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#202) Dinsdale


Dinsdale
tag

Sokan kérdezik mi az extraprofit. Ez:

[link]

(#203) -=RelakS=- válasza Dinsdale (#202) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

What

....

the

....

f*ߤ÷×ck?!

Sokszor a lottón nem lehet ennyit nyerni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#204) kasza blanka válasza coyote55 (#175) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

1. egyetértünk
2. hazugság. ilyet még az EBESZ sem állított, ők teljesen mást mondtak, és azt is politikai prekoncepcióból, nyomásgyakorlás részeként.
3. lakhelytől függetlenül jár. az alapjogok nem helyfüggőek.
4. nem neked szólt. válasz volt egy kérdésre...

"Ja, és érzem magam annyira magyarnak, mint te (én Mátyás koráig vissza tudom vezetni a családfámat - és te?)"
nagyon örülök.

(#205) kasza blanka válasza Fiery (#200) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

lehet írta már valaki, az extraprofit marx szerint: "a tőkésnek az átlagos profitot meghaladó többletjövedelme"
még a nagy USA bizonyos államaiban is van olyan, hogy egy bizonyos szint felett nő az elvonás mértéke.
abban igazad van, ezt tisztázni lehet és kell, és akkor nincs baj. nekem az internetadóval is csak annyi bajom volt, hogy adatforgalom után vetették ki, és lehetetlen, hasraütészerű mértéket állapítottak meg. ha azt mondták volna, hogy a szolgáltató az x Mrd-t meghaladó profitja után köteles +1-2%pontnyi adót fizetni, akkor le se sz@rom.

a bankoknál amúgy jó példa volt ez. a külföldi bankok évekig imádták az országot, mert olyan mértékű profitot lehetett elérni Magyarországon(hála a mesterségesen magasan tartott kamatnak), amit -szinte- sehol máshol. jöttek is egymás után, és pumpálták is ki a pénzt, ami 2008ig nem volt gond. a gond ott volt, hogy amikor ez a jövedelmezőség megszűnt, és visszaesett (a nyugati jövedelmezőségnél még mindig magasabb szintre), akkor besértődtek, kivonulással fenyegettek, kormányaikhoz rohantak, hogy az gyakoroljon nyomást az országra. oké, hogy ez nem házasság, hogy jóban rosszban, de akkor engedtessék meg nekünk is, hogy aki az első nehézség láttán odébb akar állni, vagy nyomást akar gyakorolni, azt ne szeressük.
nem hiszem, hogy ördögtől való lenne - főleg a 2008ban kiderült dolgok után - azt mondani ezen szervezetknek, hogy figyelj, évekig kerestél x milliárdot, most bajban vagyunk, ezért most egy kicsit nagyobb terhet kell viselned.

egy technológiai cégnél persze sokkal óvatosabban kell eljárni, hisz ő nem bank, nem tudja u.azt megcsinálni, hogy felmondom az irodáim bérleti szerződését, kiteszek utcára 1000 embert és viszlát Magyarország, hisz rengeteg pénzt ölt bele a hálózatfejlesztésbe. nem tudja kiszedni a földből a vezetéket, és elvinni, ergo nem egy likvid jószág, amit máról holnapra értékesíteni tud. sőt, ha sikerülne is neki, azzal szűkülne a piac és korlátozódna a verseny. az meg nem jó senkinek sem.

részemről egy árbevétel, de sokkal inkább profithoz kötött különadót tudok támogatni, amennyiben szükség van rá. bár én az egész jelenlegi adórendszerrel nem vagyok kibékülve, gazdasági kérdésekben inkább 'liberálisabb' (fújj :D) nézetet vallok. még mindig várom a söralátétnyi adóbevallást :)

[ Szerkesztve ]

(#206) Fiery válasza kasza blanka (#205) üzenetére


Fiery
veterán

"pumpálták is ki a pénzt"

Erre mondjuk en azert megneznek egy-ket konkret kimutatast. Mert ugye ahhoz, hogy egy adott bank egy orszagba betegye a labat, kiepitsen egy bankhalozatot, piacot "raboljon" a tobbi banktol, eleg komoly befektetest igenyel. Kerdes, hogy a befektetett penz minusz az amit mondjuk az anyabank a kesobbi profitbol magahoz vett (jogosan es jogszeruen -- mellesleg, az OTP is ugyanezt csinalja, csak ok ide hozzak haza a profitot kulfoldrol) milyen egyenleget mutat. Aztan az is egy erdekes aspektusa a dolognak, hogy ha egy bank 1000 vagy 2000 uj munkahelyet teremt, akkor szeretjuk oket, mert csokken a munkanelkuliseg, de utana meg ok a mocskok, mert penzt termelnek :) Holott egy banknak pont ez a dolga, mint ahogy minden mas profit orientalt cegnek is.

"a gond ott volt, hogy amikor ez a jövedelmezőség megszűnt, és visszaesett (a nyugati jövedelmezőségnél még mindig magasabb szintre), akkor besértődtek, kivonulással fenyegettek, kormányaikhoz rohantak, hogy az gyakoroljon nyomást az országra"

En nem ugy emlekszem erre, hogy ezzel kezdodott volna a feszultseg :) En ugy emlekszem, elobb jott az extra sarc az "extra profit" miatt Viktorektol, es utana szaladtak a bankok az anyabankjukhoz. Nagyon nem mindegy, melyik volt elobb. Csak a tortenelmi tenyszeruseg okan, amugy lesz**om a bankokat, nem vagyok bankar, nincs reszvenyem se egyiknel sem, es 3 bankot is gyulolok konkretan, szemelyes tapasztalatok okan.

"nem hiszem, hogy ördögtől való lenne - főleg a 2008ban kiderült dolgok után - azt mondani ezen szervezetknek, hogy figyelj, évekig kerestél x milliárdot, most bajban vagyunk, ezért most egy kicsit nagyobb terhet kell viselned."

Ezzel tovabbra is csak annyi bajom van, hogy semmi garancia arra, hogy ezt nem csinaljak meg barmelyik mas magyarorszagi ceggel, agazattol fuggetlenul, ma, holnap vagy jovore vagy barmikor. Ez veszelyes uzem. A NAV-nal ill. a cegbirosagon is megvan barmelyik Kft-nek vagy Rt-nek az eredmenykimutatasa es merlege, le tudja barki kerni az interneten, evekre visszamenoen. Talalomra kivalaszthatsz 500 ceget, megnezed hogy melyik csinalt "extra profitot" mondjuk 4 es 5 evvel ezelott, es rajuk **rsz egy kulonadot. Csak azert, mert X eve jol ment nekik, most fizessenek utolag ezert. En meg azt mondom, ez elfogadhatatlan, hiszen ha ezzel nem most, hanem X+1 evvel ezelott jonnek elo, akkor azok a cegek adott esetben mar reg nem Magyarorszagon mukodnenek.

Ez az utolagos profit buntetes, utolagos ado kivetes kicsit olyan, mint ha a focimeccs kozben, mondjuk felidoben, a vesztesre allo csapat azt mondana, hogy "oke, akkor az ellenfele kapuja mostantol legyen 50%-kal szelesebb es 25%-kal magasabb"...

"egy technológiai cégnél persze sokkal óvatosabban kell eljárni, hisz ő nem bank, nem tudja u.azt megcsinálni, hogy felmondom az irodáim bérleti szerződését, kiteszek utcára 1000 embert és viszlát Magyarország, hisz rengeteg pénzt ölt bele a hálózatfejlesztésbe."

Nehogy azt hidd, hogy a bank ilyen konnyen ki tud vonulni. Eloszor is, a legtobb bank nyakan van egy halom bentragadt hitel, amiket egyik masik bank sem akarna atvenni. Csak nyug, nem erdemes ezekkel foglalkozni. Lezarni megint nem lehet ezeket, hiszen azzal azonnal egy brutalis merteku veszteseget lenne kenytelen elkonyvelni a bank. Ergo a legtobb bank inkabb kivar, remenykedik abban, hogy egyszer vege lesz ennek az idoszaknak, elobb-utobb kiporognek a devizahitelek, lezarulnak a bebukottt hiteles eljarasok/perek, es utana talan egy jobb idoszak jon megint, csak mar HUF alapon. Ja, es a bankok is **rva sok penzt beleraktak a hazai terjeszkedesbe. Nem feltetlenul dragabb kihuzni nehany km kabelt, mint felepiteni es felepiteni, berendezni, uzemeltetni 500 bankfiokot, meg a hatterben mukodo informatikai rendszereket ;)

"részemről egy árbevétel, de sokkal inkább profithoz kötött különadót tudok támogatni, amennyiben szükség van rá"

Az a baj, hogy a profit alapu kulonadokat tul konnyen ki lehet jatszani, kulonosen ha nem visszamenoleg veted ki oket. Barmelyik ceg meg tudja azt csinalni, hogy egy offshore cegtol vasarol egy olyan szolgaltatast ev vegen, ami mitadisten, pont annyi osszegbe kerul, mint amennyi a ceg adozas elotti eredmenye lenne. Maris nulla a profit, pontosabban konyvelesi szempontbol nulla, amugy meg egy offshore bankszamlara vandorolt ki. Ez pedig duplan sz*pas a magyar allamnak, ugyanis az a penz jo esetben mar nem fogja a magyar fogyasztast sem porgetni a jovoben, hiszen nem kis hazankban fogjak elkolteni, plane nem afa-val novelt osszegu termekekre ;) Az arbevetel alapu adoztatas pedig SZVSZ baromira unfair, amennyiben minden mas vonalon meg arra megy ra a kormanyzat, hogy egyseges adokulcsok legyenek, es a szegenyek es gazdagok is pl. 16% SZJA-t fizessenek. Vagy egyik, vagy masik megoldas sz*r, de ha lehet, legalabb ne keverjuk oket. Vagy legyen mindenkinek X% az adoja, vagy legyen progressziv, de akkor a cegeknek is.

[ Szerkesztve ]

(#207) Kékes525 válasza Fiery (#206) üzenetére


Kékes525
félisten

"csak ok ide hozzak haza a profitot kulfoldrol" Nem biztos, Minden milliárdosnak van külföldi ellenőrizhetetlen számlája, nagyon sok pénz oda kerül.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#208) Fiery válasza Kékes525 (#207) üzenetére


Fiery
veterán

En az OTP-rol mint multinacionalis magyar cegrol beszeltem. Ha az OTP hazahozza mondjuk az Ukrajnaban keletkezett profitot, akkor az a magyar OTP-t gyarapitja. Mas kerdes, ha az OTP tulajdonosai valamilyen formaban kiveszik vagy elviszik aztan a profitot egy offshore cegbe :) Termeszetesen ez direktben is mukodhet, azaz kozvetlenul mondjuk Ukrajnabol nyomjak ki a lovet offshore-ba. Az OTP-t csupan azert hoztam fel, hogy erzekeltessem a multi cegekkel kapcsolatos disszonanciat: a multi gonosz, ha nem magyar az anyaceg, de szeretjuk, ha magyar gyokeru/kozpontu multirol van szo :)

(#209) Kékes525 válasza Fiery (#208) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, a multikról is nagyon sok téves információ kering, mert ő ellenük is "szabadságharcot" folytatunk. :((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#210) szacsee válasza Dinsdale (#202) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na ja nem nyúlnának le annyit közbeszerzésen több maradna a közösbe és nem kellene újabb adókat fizetni.
Ja amúgy útadó akkor legyen, ha van normális út.... nemrég egy vasútátjárót próbáltak felújítani és sikerült szarabbra megcsinálni mint volt. :DDD
A gáz az, hogy 1 hétig volt lezárva az útszakasz és közpénzből csinálták ... magyarán kiszórtak egy valag pénzt a semmire, aminek a felét valszeg a fővállalkozó elrakta.
Internetadót is akkor vezessenek be, ha majd vidéken is elérhetőek lesznek a városi árszabások.
10Mbit/s netre fizetek 7000Ft-ot, ami valósan 8Mbit/s feltöltés 0,33kbit/s.
Egy nagyvárosban optikával behúzott területen 3000Ft körül 30Mbit/s és tsai megvehetők, 5-7K-tól TV szolgáltatást is dobnak mellé és nem játszanak a szerződés végén..
Nemrég járt le, bementem szolgáltatóhoz... hát ha nem hosszabbítok akkor az eddigi ~6500Ft-os díjnál elesek a kedvezménytől és 9000Ft-os lesz az előfizetés díja (WTF), jobb engedményt nem tud adni, de ha aláírok egy évet ~7000Ft-ért magaménak tudhatom. Más szolgáltató nincs (invitel terület Pápa és környéke) illetve alapdíjat az invitel számol fel, így ha pl externetes vagy akkor ha lehal az invitel akkor sincs net, ha lehal az externet akkor sincs net, így nagyjából mindenki inviteles adsl-el nyomja.
Ja benya ár 40Km-re 10-15Ft-al mindig olcsóbb (Győr, Veszprém), ha itt nyugat MO-n ilyen van mi lehet szegény honfitársakkal a keleti régióban...

(#211) #06658560 válasza Fiery (#208) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor mondjunk CBA-t, mint jobb példát. Magyar, haveri, hogy offshore is, már nem is zavar minket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.