Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#265) zippofcy


zippofcy
senior tag

Természetesen KELL 4 magos proci játékokhoz!
Kivételek a RÉGI játékok, azok amik pl. a linkelt anandteches tesztben is szerepeltek. Ezek nincsenek optimalizálva több magra.

Én akkor cseréltem le a C2D-met PhenomII-re mikor megjelent a Battlefield: Bad Company 2. (2010)
Felfigyeltem rá hogy a netes tesztekben az én VGAmmal gyorsabb eredményeket kaptak mint én.
Elhoztam a boltból egy 3 magos Phenomot, összeraktam, kipróbáltam, gyorsabb volt. Nem kicsit, konkrétan egyharmaddal (30 fps helyett 45 a legrosszabb szituációban mikor az erődben helikopterről ugrált le az ellen)

Megnéztem régi játékokat, konkrétan a Crysis-t és a Warheadet. 1-2 fps-el LASSABBAK voltak.
De tudtam hogy ezek intelre vannak optimalizálva, ezért nem törődtem velük.
Itt PHn vettem egy négymagosítható PhenomII-est 25 ezerért, felhúztam 3.7ghz-re és még a tavalyelőtt vett 560ti-met is bőven kiszolgálja.

Crysis 3 CPU tesztekből arra következtetek hogy kb. a 660 és 660ti között van az a határ aminek még elég a procim. 660ti 1680x1050-es felbontásban már picivel gyorsabb egy i5 2500k-s (vagyis 3.5-4ghz-re húzható) procin.
(természetesen 1024x768-ban már egy 560-as is gyorsabb i7 alatt mint a Phenomon, de ki játszik annyin? ;] Nem mindenki COD huszár :P )

6 magos prociknak nincs (jelenleg még?) értelme játékok tekintetében.

Tehát én azt mondom: 4 magos black edition AMD HA nincs pénzed i5 2500k-ra. Ha van rá akkor azt vedd.

VGAnak pedig 650 ha nincs pénzed 660-ra. Ha bőven van rá lé akkor meg 660ti.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.