Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxxxim

Köszi a tesztet !

Épp most gondolkodtam, hogy vajon érdemes-e lecserélni a 2 magos HT-s prockót 4 magosra, jobb lesz-e tőle a játékélmény...
Ezen sem rágódom tovább :C

(#3) >Deego..


>Deego..
senior tag

Nagyon jó teszt.
Köszönöm.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#4) miresz


miresz
veterán

Jó írás! Ezt jól megfogalmaztad. Ajánlanám a "milyen asztali gépet vegyek" topic lakóinak,akik előszeretettel ajánlják a mai napig az i3-at játékra,sőt ami még rosszabb multi játékra is.

(#5) Sundesz


Sundesz
őstag

Köszönöm. :R

#4 miresz: Igazából azért írtam ezt a tesztet, mert én speciel sehol nem találtam kézzel fogható adatot arra vonatkozóan, hogy 2 magon, vagy ez esetben 4 szálon rosszabb lenne a játékminőség a 4 maghoz képest, leszámítva az alacsonyabb fps-t. Egyszerűen nem éreztem jónak a játékokat 60 fps alatt i3-on, és amíg nem "dobtam ki" 50 ezer Ft-ot egy i5-ös procira, addig nem is voltam biztos benne, hogy javulni fog a helyzet, csak sejtésem volt.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#6) Jim74


Jim74
nagyúr

Jó kis teszt, gratula :R

Anno én is azon rágódtam, amikor a Phenom II 955 készültem leváltani, hogy i3 2120, vagy valamilyen i5 legyen az utód. Aztán vettem egy nagy levegőt, kicsit összébb húztam a nadrágszíjat és az i5-öt (2500k) választottam. Nem bántam meg.

(#7) kiscsáko


kiscsáko
tag

Szia, tényleg jó teszt lett. S valóban, a natív 4 mag sokat jelent játékok alatt. Hiába 4 szálas az i3, az máshoz jó. Pl. számolásnál tényleg elég, sőt közel azonos eredmények születhetnek, mint egy ugyanolyan 4 magos, de itt grafikai megjelenítésről van szó, ahol más típusú műveletek vannak, nem hiába van a gpu-kban is egyre több számoló egység. :R

(#8) frescho


frescho
addikt

Jo cikk, a kovetkeztetes teljesen logikus.

Ezzel most sikerult nullazni par estenyi tesztet es a hozza tartozo blogbejegyzest.

https://frescho.hu

(#9) Sundesz válasza frescho (#8) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszi, Te is ilyesmit írtál éppen?

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#10) bartucc


bartucc
addikt

Nekem is most egy Athlon X4 640-nek megfelelő négymagosított X3 fut a gépben. Nem látom értelmét most cserének, csak i5-re, egy újabb i3 ugyan több FPS-t hozna, nem sok befektetéssel, de eléggé eltántorít a microlag megléte, mert hiába vagyok VGA limites, Full HD-ban, a microlag ekkor is jelentkezne sok helyen. A programok pedig eleve jobban szeretik a natív négy magot, úgyhogy egyelőre szerintem VGA cserével még tudnám a konfig idejét húzni kicsit, 1-2 évig nem tervezek lapot cserélni.

Köszönet a tesztért, csak megerősített ebben az elképzelésben. :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11) frescho válasza Sundesz (#9) üzenetére


frescho
addikt

Igen, de amugy is sok kerdes vetodott fel, amivel bovitve tekinteheto kiegeszitesnek. Tobb orajel, magok szama, HT es HT nelkul lesz a modositas utan, de csak ket jatekkal, csak a FC3 es Crysis 3 marad.

https://frescho.hu

(#12) Sundesz válasza bartucc (#10) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszi. Igen, GPU limit közelében is sok az akadás i3-on, arra semmiképp nem érdemes váltanod, nem rossz az az Athlon II X4 sem.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#13) 8th válasza miresz (#4) üzenetére


8th
addikt

Óriási +1 :K

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#14) Sundesz válasza frescho (#11) üzenetére


Sundesz
őstag

Jó ötlet, nem lesz hiába az sem. Crysis 3 esetében az egyik leglátványosabb a 4 mag előnye. FC3 i3-on nem ment rosszul egyébként mondjuk egy Crysis 3-hoz vagy GTA IV-hez viszonyítva, viszont i5-el nem próbáltam még.

Hörcsög Powa'

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kár, hogy H67-es a deszka a 3470 alatt, ha P67 vagy Z68/77 lenne, akkor egy kis emeléssel élhetnél :)

Jó a cikk, én is megjártam már az 1-2-4 magos világot is Sandy/Ivy-nál, de egyelőre az alacsony fogyasztás győzött / i5-2390T

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Sundesz válasza Graphics (#15) üzenetére


Sundesz
őstag

Több mint elég nekem 3.2 Ghz-en, Turbo-val ez a proci. :)

Hörcsög Powa'

(#17) mimi82


mimi82
tag

Ilyen VGA-m volt.Most bánom ,hogy eladtam. :F
Köszi a tesztet. :C

(#18) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Korrekt teszt. i3 helyett inkább vennék egy FX6300-at újonnan.

(#19) x_o_n válasza miresz (#4) üzenetére


x_o_n
veterán

Na igen,sok tévhit van ott,föleg egy bizonyos emberke aki nem régi tag és csak kopiroz..olyan hszgyüjtő..
Na de mindegy azt a harcot én feladtam..
Azért vannak akik jókat mondanak.

(#20) menyus89


menyus89
csendes tag

Én a tesztek és ajánlások áldozata lettem meg vettem az i3-mat aztán 2 hét utàn le cseréltem az egész intel konfigot egy amd-re amiben egy phenom x4 tett szolgálatot ég és föld a játékélmény 4 maggal tapasztalat ès egy jó tanács aki játszani akar minimum 4 magban gondolkodjon a 2mag kuka ide ht vagy oda!
Gratula a teszthez. :R

(#21) miresz válasza x_o_n (#19) üzenetére


miresz
veterán

Hát igen vannak ott figurák. :DDD A harcot már én is feladtam ott,de elég sokan,még rajtunk kívül. Én csak azt sajnálom,hogy, sokan beugranak a csőbe az ottani "szaktanácsok" miatt.

(#22) Hunter2


Hunter2
addikt

"korábbi négymagos AMD-t és Core 2-t szépen lefölözte játékok alatt "

talán inkább lefőzte.

(#23) Sundesz válasza Hunter2 (#22) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszi, javítom. Én mindig "lefölöztét" használtam eddig egyébként, de az tényleg nem annyira stimmel.

Hörcsög Powa'

(#24) korion


korion
senior tag

Nekem Q8300 volt 5850 Extreme mellett!hd ready lcd tv-n 20 volt a min.fps,max 50 fps!(B.F.3,Crisys2,stb..)
Váltottam i5 2400-re,maradt a 5850 és a fps min.30 körül lett, és stabil 45-60 fps volt max!
Játékkibontás is érezhetően gyorsult!
Sokan mondták,h ne cseréljem le,de 18-ért eladtam a procit,a lapot 12-ért,és 15 ezret kellett rádobnom,és a 7850 2gb-ott beleveszem 2 évig elvagyok vele megint!
persze jön az ssd is!(tudom,h az dobja meg legjobban,főleg,h sata3,de azt eddig luxusnak éreztem!:)

Most szeretnénk összerakni a gépet játékra,és mi is i5-i7 között vacillálunk!
K procit lszeretnénk,h később lehessen órajelt emelni i5-ből,viszont annyi pénz nincs,h i7-ből K-procit vegyünk,szerintetek mivel járunk jobban?
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#25) csibe1 válasza miresz (#4) üzenetére


csibe1
addikt

Mostanában nem olvasom az asztali gépes topikot,de tavaly még a 4GB RAM is elég volt szerintük játékra,akár még a BF3-hoz is.
Vettem a gépbe még 4GB-ot,és 8GB-nál már nem dobált ki random,és a rendszer is jobban szalad.

A teszthez:
Kiváncsi lettem volna,hogy 8GB RAM mellett mennyit változnak esetleg az eredmények.
Amúgy én is amellett vagyok,hogy a 4 mag az 4 fizikai mag.Jól hangzik a HT,de valahogy nem jön be.
Próbáltam a BF3-at is Phenom II X2 560-on is,és nem igazán szereti már 1280-ban sem,800x600-ban elmegy,de hajlamos akadni.
Az optimalizáláson is sok múlik,mert pl. az Armored Shield nagy pályái egész jól futnak kétmagoson is,persze mihez képest.
Az szokott a legjobban bosszantani amikor még egy négymagos procit is megöl valami,mert tróger módon csinálják meg.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#26) Sundesz válasza csibe1 (#25) üzenetére


Sundesz
őstag

8 GB-ra én is kíváncsi lennék, csak arra nem volt most pénzem. :)) De azért 4 GB mellett is látszik a lényeg. Az LA Noire egyébként rengeteget swappol 4 GB mellett, oda valószínűleg elkélne + 4 GB, ami tervek között szerepel. Pont most ment fel elég rendesen a memóriák ára.

Far Cry 3 alatt számít azért: [link]

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#27) Hawnin


Hawnin
tag

Hali engem azért az érdekelne hogy mi történik ha kikapcsolod a HT t vagy egy SSD t vágsz alá mert mi van ha csak az adott cpu HT ja az ami nem éppen olyan amilyennek kéne és az okozza a microlagot ill a HDD t azért mondom mert lehet hogy megszüntetné a jelenséget hisz tudjuk hogy a HDD nagyban befolyásolja a gép teljesítményét is

(#28) yamaraja


yamaraja
csendes tag

Szép cikk gratula.

[ Szerkesztve ]

Uf...

(#29) Sundesz válasza Hawnin (#27) üzenetére


Sundesz
őstag

Játékok alatt a memóriából (ha elég van) olvassa az adatokat, régen rossz lenne ha vinyó erőlködne olyankor.

Jogos a HT felvetése, úgy nem mértem, de kipróbáltam és nem vettem észre javulást (pl. Crysis 3 ugyanúgy akadozott). Egyedül a Frostbite motor az, aminél közismert, hogy be tud kavarni a HT és ezt tapasztaltam is. Egyébként az a lag, amit Frostbite motor alatt lehet tapasztalni teljesen más, mint ami a többi játékban előjön és engem zavar, talán lehet nem szerencsés a microlag kifejezés. De szerintem a HT-s kérdésre majd választ ad frescho tesztje.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#30) ViZion


ViZion
félisten

Köszi a tesztet! Jó lett! :R
Sokan elvarázsolódnak a HT-től, mert átlag FPS-ben nem marad el a natív négymagtól jelentősen, viszont a játékélményt a néhány (még ha csak percenként is van, de egy kulcsjelenetnél...) durva drop is hazavágja :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Jó kis teszt.

(#32) finkelstein


finkelstein
tag

Annak idején, mikor a core2duo-t váltottam egy quad-ra érezhető gyorsulást tapasztaltam a Prototype-ban és a Red Faction Guerilla-ban is. A GTA4-ről nem is beszélve. Egyébként a GTA4-et újra elővettem és az a tapasztalatom, hogy a crossfire érezhetően lassítja, de ha lekapcsolom az egyik vga-t, sokat javul a helyzet. A felvetett memória kérdés engem is elgondolkodtatott. Mostanában cseréltem le a gépet és a korábbi 4Gb-os konfigon a Sleeping Dogs, a Saints Row 3 meg a Crysis 2,3 is elég rendesen swappolt, amit én a kevés memóriára vezettem vissza. 16 Gb-on viszont már tükörsimán mennek.

(#33) Sundesz válasza ViZion (#30) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszi. Crysis 3 és GTA IV alatt még egy percen belül is sokszor előfordul ez. A görbés grafikonon gyakorlatilag 6-8 másodperc van ábrázolva a játékokból (kb. az 240 képkocka).

Hörcsög Powa'

(#34) Sundesz válasza finkelstein (#32) üzenetére


Sundesz
őstag

Nálam a tesztelt játékok egyáltalán nem swappolnak, egyedül az LA Noire, de az kegyetlenül. De én is gondolkoztam, hogy nem-e a 4 GB RAM a kevés, de javultak az eredmények, így egyértelműen nem. Mondjuk így utólag visszagondolva talán az Assassin Creed III még az, ami elbírná a 8 GB-ot.

Hörcsög Powa'

(#35) arpii


arpii
aktív tag

Azért választhattál volna olyan játékokat is, amik nem hitvány konzol portok (látsd: GTA4, Assassin's Creed), mert ezek eszik a CPU-t, de a VGA igényük meg nem olyan nagy. Egy normális PC-s játék nem ilyen.

(#36) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Köszi a cikket! :R
Úgy látom nekem sem kell platform váltás...:) (Phenom IIx4 965 BE)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37) tailor74


tailor74
őstag

Remek kis teszt ,köszönjük...
Igaz én most a másik oldalon harcolok,de sosem kizárt a platform váltás,és ez az írás jelentősen megkönnyíti a processzorok közüli választást.. :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#38) sztanozs


sztanozs
veterán

Elgondolkodtató a cikk - kérdés egyébként, hogy mi okozza ez a jelenséget. Valószínűleg ezek a játékok nincsenek több szálra optimalizálva (esetleg legfeljebb két szálra) - szóval a háttérben futó OS szolgáltatások (network, UI, szál- és memóriakezelés) lehetnek a ludasak.
Valószínű, hogy egy jóval alcsonyabb frekvencián futó 4 magos processzorral is jobb lenne az élmény (akár valamivel alacsonyabb FPS-en is)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39) Sundesz válasza arpii (#35) üzenetére


Sundesz
őstag

Szerintem a Crysis 3 nem hitvány konzolport, mégis egyértelmű a különbség. De ott van a Tomb Raider pozitív példának.

Hörcsög Powa'

(#40) Viper26 válasza Jim74 (#6) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szintén 2500K (még 2011 márciusában váltottam rá), nagyon jó vétel volt...esetleg valamikor egy vga upgrade (gtx 670 /680), és évekig megint nincs gond semmire. :))

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#41) menyus89 válasza sztanozs (#38) üzenetére


menyus89
csendes tag

Ott a pont!!! :R

(#42) Sundesz válasza sztanozs (#38) üzenetére


Sundesz
őstag

Részben igaz lehet amit mondasz, de van azért bőven olyan játék, ami szépen skálázódik 4 magra. A második felvetéssel egyet értek, ez lett a konklúzióm is, hogy bármely 4 magos> 2 mag/HT.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#43) dragonfx


dragonfx
veterán

aranyos ez a teszt,de kár kiragadni az elmult évekből azt a pár játékot ahol a programozok belexartak normálisna megirni a játékothogy a HT tökéletes müködjön.ergo itt kijönnek az ugrások meg kisebb fps.amugy a többiben nem.és igen jobb 4 magot venni de nem nyugaton vagyunk ahol mindneki megteheti hogy 300k.bol rakjon össze egy gépet.
ez ilyen eléggé lenézlek kategória már itt is kijön ki a gazdag jómódú....és hát nem mindnekinek futja i5re na mikor 50k egy proci,nem kell használt.
azért azt veszem a g860am 15k egy i5 50k....ennyivel nem ér többet az a proci.szerintme egy i3 teljesne okés ma játékra.
eddig nálam a max ramfoglalás 2700mb volt,szükségtelene gyenlőre 8gb rendszermemória ahogy a 2gb videomemoria is.
30fps fölött nem láthatsz különbséget ha csak nem lézerszemed van.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#44) Tankos5672


Tankos5672
tag

Nagyon köszönöm a tesztet nekem is i3 2100 van, ideje lassan cserélni, mert bár jó, de lassan kell a 4 mag mindenhová. Hasznos teszt! :R

Nekem dudálsz, kisautó?

(#45) anjani182


anjani182
őstag

Kicsit "rossz" a párosítás, i3-3220-at kéne nézni 3330-al...mondjuk akkor árnyaltabb lehet a kép. :K

Nekem 3225-öm van, bár egyáltalán nem játszok.

Forever and ever, let's make this last forever.

(#46) atom18


atom18
aktív tag

Jó kis teszt! :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Aryan


Aryan
senior tag

Jó kis teszt lett. Én igazából bad company 2 illetve bf3 miatt váltottam 4magos procira asztali alaplapban és notiban is. Anno volt x4 955-ös amd-m (555-ös prociból kreálva), de már bad company 2-sem akart úgy menni ahogy én akartam (microlaggok) utána i5-2500k megváltás volt ami nem is volt megcibálva.

(#48) Sundesz válasza dragonfx (#43) üzenetére


Sundesz
őstag

1. Nem az elmúlt évek játékai vannak a tesztben, hanem kb. fél évesek a GTA IV-et kivéve.
2. Nem a HT a főgond, hanem a 2 mag. HT Frostbite alatt köhög(ött).
3. Játékok nagy része nálam i3-on 45 fps alatt zavaróan darabos volt.
4. 4 GB vs. 8 GB kérdéskör nem is volt a tesztben, éppen elég még a 4 GB ma.
5. Nem konkrétan i5-öt ajánlottam, hanem 4 magos CPU-t, ami lehet AMD is tudtommal.
6. Bárki észreveszi a különbséget 30 fps és 60 fps között.

Hörcsög Powa'

(#49) Sundesz válasza anjani182 (#45) üzenetére


Sundesz
őstag

Sajna i3-2100 volt a gépben, és nem akartam 3330-at venni. Ez inkább ilyen durva összehasonlítás 2 vs 4 mag között.

Hörcsög Powa'

(#50) bartucc válasza Sundesz (#48) üzenetére


bartucc
addikt

Egyébként, én végül egy 5770 mellé is vettem 8Gb ramot. Skyrim-nál a világtérkép HQ packnál akadt, ha ment a Chrome, 2-3 ablakkal háttérben. Akkor gondolom, játék közben is kihatott a teljesítményre, HD textúra mód mellett. Meg, úgy voltam vele, memória az, amiből sosem elég, megérte az 5 ezer forint ráfizetést, arról nem beszélve, hogy 10 év garanciát is kaptam az újakra, a régi garanciátlanok helyett. Nagyon várnék egy olyan tesztet, ha megléped a bővítést, ahol a 8Gb vs. 4Gb kérdését boncolgatod. :R

De a lényeg, ajánlom az SSD előtt is, hogy ruházz be több ramra, megéri. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.