Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) csibe1 válasza dragonfx (#250) üzenetére


csibe1
addikt

"sokkal rosszabbra számítottam annak tükrében amiket mondtatok a bf3rol. "

A single részénél nem is volt kérdéses,a multi az már más tészta lenne.Ott már jobban észrevénnéed,hogy igencsak kevés a két mag és a 4GB RAM is elfogyhat magasabb felbontásnál.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#252) frescho válasza dragonfx (#250) üzenetére


frescho
addikt

Az, hogy teged nem zavar a te szerencsed. Single modban elmegy, csak annak aki erzekeny ra, mar nem az igazi. Multiban viszont ahol zajlik az elet egy-egy kis nem zavaro megakadas miatt lehet gyorsan elpatkolni.

Valaki emlitette, hogy bezzeg a moziban is eleg ennyi kep/sec. Nekem pl. nem eleg, latom ahogy vibral a kep. Egy nagyobb vizszintes iranyu svenknel latom, ahogy ugral az egesz. Persze egy jo tortenet mellett ez nem feltuno, de unalmas filmeknel igen.

https://frescho.hu

(#253) dragonfx válasza frescho (#252) üzenetére


dragonfx
veterán

ok multit nem tudom és akarom kiprobálni.de mér lenne ekkora különbségközte?
én mondjuk nem vagyok bf3 rajongo csak a tesztelés miatt szereztem meg.amugy irto szép.de nekem ez a csapatalapu bigyok mind kiesnek az első kanyarban.meg gondolkodni.....ott vagyoka ház tetején ők elkusznak engem mega sniperes leszed irja vegyme fela fegyvert vagy szedjemle a nsiperrest de nem látom csak egy pufff és fekszek. :(

a második bekezdés már tényleg szőrszálhasogatás.akkor neis nézz tv.t meg filmet egyáltalán sőt kodolt át őket.ez már örültség. :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#254) DeadMeat válasza dragonfx (#253) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mert a multiban negyed annyi script nincs, mint a single részben.Nincs előre leprogramozva ki merre megy, mit, mivel lő, több a robbanás, nagyobb a pálya, rengeteg az ember.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#255) dragonfx válasza DeadMeat (#254) üzenetére


dragonfx
veterán

ok ez valszeg így van. :R
én most semmi jó játékot nem nyomok.
néha fc3 ujra, grid, dirt3...
az dönti el cserélek e hogy a őszi nfs milyen lesz gépigényre élményre...
nekem a hp jött be. az mw2 és a run nem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#256) frescho válasza dragonfx (#253) üzenetére


frescho
addikt

Orulj, hogy ilyen az ingerkuszobod vagy, igy olcsobban meguszod.

Miert szorszal hasogatas? Engem zavar. Ahogy az is, hogy nem olvashato, amit irsz. Ember legalabb a szokozt jo helyre tedd! VBK-t, bull/whiskey parost sem iszok, ellenben egy jo kis rozevel.

https://frescho.hu

(#257) dragonfx válasza frescho (#256) üzenetére


dragonfx
veterán

én se.én tisztán ittam vasárnap a hubit, bort, fütyit....volt is hatás,sok is.
Hát látom megint kilyukadtunk a szokásos témához.te rendmániás vagy?
én nekem jo igy nem bántam meg azt vettem amit.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#258) frescho válasza dragonfx (#257) üzenetére


frescho
addikt

Nem vagyok rend manias, csak koypontoyas nelkul egy mondat akar az ellenkezojet is jelentheti.

Senki sem irta, hogy band meg. El lehet vele jatszogatni attol, hogy a hatranyaival tisztaban vagy. A tagadas a kgitiv diszonanciara jellemzo.

https://frescho.hu

(#259) dragonfx válasza frescho (#258) üzenetére


dragonfx
veterán

nincsen semmilyen hátránya az én szememben
az fc3 1440be és 1920ba is ugyanolyan szép.
csak anyni hogy igy csutkára rakhatom.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#260) agressiv válasza dragonfx (#259) üzenetére


agressiv
addikt

Tudjuk már, hogy vak vagy, nem kell ezt tovább ragozni. :DDD :W

Hát még a borz.....

(#261) dragonfx válasza agressiv (#260) üzenetére


dragonfx
veterán

nem nem

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#262) frescho válasza dragonfx (#259) üzenetére


frescho
addikt

Mt 5,1

https://frescho.hu

(#263) dragonfx válasza frescho (#262) üzenetére


dragonfx
veterán

??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#264) Ygg


Ygg
senior tag

A régi igazság most is érvényes, a jó játékélményhez kell a teljesítmény, akárhogy is nézzük.
Hogy kinek milyen a szeme, mennyi kompromisszumot tud/akar elviselni, az meg szubjektív.

(#265) zippofcy


zippofcy
senior tag

Természetesen KELL 4 magos proci játékokhoz!
Kivételek a RÉGI játékok, azok amik pl. a linkelt anandteches tesztben is szerepeltek. Ezek nincsenek optimalizálva több magra.

Én akkor cseréltem le a C2D-met PhenomII-re mikor megjelent a Battlefield: Bad Company 2. (2010)
Felfigyeltem rá hogy a netes tesztekben az én VGAmmal gyorsabb eredményeket kaptak mint én.
Elhoztam a boltból egy 3 magos Phenomot, összeraktam, kipróbáltam, gyorsabb volt. Nem kicsit, konkrétan egyharmaddal (30 fps helyett 45 a legrosszabb szituációban mikor az erődben helikopterről ugrált le az ellen)

Megnéztem régi játékokat, konkrétan a Crysis-t és a Warheadet. 1-2 fps-el LASSABBAK voltak.
De tudtam hogy ezek intelre vannak optimalizálva, ezért nem törődtem velük.
Itt PHn vettem egy négymagosítható PhenomII-est 25 ezerért, felhúztam 3.7ghz-re és még a tavalyelőtt vett 560ti-met is bőven kiszolgálja.

Crysis 3 CPU tesztekből arra következtetek hogy kb. a 660 és 660ti között van az a határ aminek még elég a procim. 660ti 1680x1050-es felbontásban már picivel gyorsabb egy i5 2500k-s (vagyis 3.5-4ghz-re húzható) procin.
(természetesen 1024x768-ban már egy 560-as is gyorsabb i7 alatt mint a Phenomon, de ki játszik annyin? ;] Nem mindenki COD huszár :P )

6 magos prociknak nincs (jelenleg még?) értelme játékok tekintetében.

Tehát én azt mondom: 4 magos black edition AMD HA nincs pénzed i5 2500k-ra. Ha van rá akkor azt vedd.

VGAnak pedig 650 ha nincs pénzed 660-ra. Ha bőven van rá lé akkor meg 660ti.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#266) dragonfx válasza zippofcy (#265) üzenetére


dragonfx
veterán

azért a 650 alatt is lehet játszani.
a radeonok amugyis jobban szerepelnek.
a2500k baxottdrága.nem éri meg.hova tuningolsz mikor alapon is bármit meghajt?
az ilyen 4 magositható összemokolt cuccok sosem jöttek be...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#267) agressiv válasza zippofcy (#265) üzenetére


agressiv
addikt

De tudtam hogy ezek intelre vannak optimalizálva, ezért nem törődtem velük.

Inkább az AMD-nek gyengébbek a magjai és azok a játékok csak 2 magot tudnak kihasználni és azt sem teljesen... FX procival a régi játékok P4 szinten vannak...

Hát még a borz.....

(#268) sg22 válasza agressiv (#267) üzenetére


sg22
senior tag

: D

what should I do about this?!

(#269) *Tata*


*Tata*
senior tag

Nagyon jó teszt! :R

(#276) #00137984 válasza dragonfx (#266) üzenetére


#00137984
törölt tag

Gamer gépbe HD 7750 és Nvidia GTX 650 már szükséges 2013-ban. A tesztekben 4GHz-en tuningolt CPU-t használnak a zökkenőmentes játékra. Intel egy-két magon terhelve erősebb mint AMD, ezért támogatják a kevés programszálon végzett müveleteket. A fejlődést követve már akár 8mag/16szálon lehetne játszani.

[ Szerkesztve ]

(#277) dragonfx válasza #00137984 (#276) üzenetére


dragonfx
veterán

hát a két leírt vga a belépő szint a játékokra ha valami sebbességet akarunk is.
persze lehet régebbivel is.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#278) zippofcy válasza dragonfx (#266) üzenetére


zippofcy
senior tag

Alapon bármit meghajt? ;]

"az ilyen 4 magositható összemokolt cuccok sosem jöttek be..."
Nekem 3 éve hibátlanul megy. Rajta vágok szal ha akár 1x is fagyott volna tuti emlékeznék rá :P
Ha nem tudnád a procik ugyanazon a gyártósoron készülnek. Aztán letesztelik őket, de nem egy-egy ember órákig hanem egy gép pár mp-ig. Aztán tiltják a szorzót / magokat amiket már nem biztos hogy bírnak.
De a hibahatár szükségszerűen nagy. Ha a tiltás feloldható, feszemeléssel szinte mind elmegy "nagyobb" procinak. (CPU, GPU). Van amit órákig kell tesztelni és állítgatni. Ezt beállítottam max voltra és 4Ghzre, nem bírta. Leszedtem 3.8-ra, bírta de terhelés alatt melegedett. Visszavettem a voltot addig amíg már elbírta a cooler és leszedtem 100 mhzet. Fél óra munkával spóroltam 15 ezret. Nekem megérte. :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#279) dragonfx válasza zippofcy (#278) üzenetére


dragonfx
veterán

ok ámen. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#280) zippofcy válasza bartucc (#50) üzenetére


zippofcy
senior tag

"Akkor gondolom, játék közben is kihatott a teljesítményre"

Ha nem pakoltad tele a ramot mással (pl. Chrome) akkor nem hinném ;]
Ha kevés a ram azt a legkönnyebb észrevenni a folyamatos swappolásból. HDDről teljesen játszhatatlan lesz, de SSDről is olyan lagot generál ami már nem igazán nevezhető "micro"nak. (Ha vki még emlékszik a korai AGPs VGAkra, amik használták a rendszer ramot is a textúráknak, na jelenleg SSDről swappolva a textúrákat, kb akkora a lag.)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#281) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Mi lehet a helyzet egy Q9505 vs. i3 3220 multi játékok alatt? :B

(#282) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
I5 2500 mellé milyen videókártyát érdemes venni?Jöhet zöld és vörös oldalról is :R
üdv dredbiro

Good hunting,STALKER !

(#283) winhate válasza dredbiro (#282) üzenetére


winhate
őstag

hd 6850 ala ne add

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#284) dredbiro válasza winhate (#283) üzenetére


dredbiro
senior tag

Igazából 2 hónap múlva szeretnék valamilyen vga-t beújjítani,HD 78xx szériából szemezgetnék.Azért kérdeztem,nehogy túllőjek a célon és kevés legyen a proci,bár ahogy tapasztalom alapon is nagyon erős. :) Köszi a választ :R

Good hunting,STALKER !

(#285) winhate válasza dredbiro (#284) üzenetére


winhate
őstag

nekem Intel Core i7 920 @ 2.67GHz d0 huzasmenetes van es tokeletesen megy rajta minden semmi se akadozik.

Igaz max 1280x1024 ben ( ennyit tud a Syncmaster 920n)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#286) carl18


carl18
addikt

Tudom nem mai topic, de én is leírom a véleményem erről! :)
Szóval én egy E5450-et cseréltem le egy I5-3470-re, monitorom 1280X1024 videókártyám HD 7770!
Volt olyan ahol az E5450 szinte hasonló fps produkált mint az I5-3470 és valamiért minden játék sokkal szebben fút az i5 procimmal, sokkal egyenletesebb a kép, E5450 Watch dogs és crysis 3 alatt volt hogy 30 fps-el ment de már szinte szaggatásnak éreztem, most ugyan ott az i5 szép tisztán viszi.
Szóval ez a képkocka késleltetés tényleg sokat, számít. Nyilván egy HD 7770 mellé túlzás az I5, de jövőt álloság miatt megéri rá beruházni, hétfőn jön a GTX 660Ti szóval nem lesz gondom remélhetőleg ! :) :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#287) zodes válasza carl18 (#286) üzenetére


zodes
aktív tag

Igaz nem mai cikk, de ezek a hsz-k és a cikk is segített dönteni.
i5 egyértelmű, sajnos csak használtan, de az a plusz tizes biztos megéri a befektetést.
Köszönöm mindenki segítségét :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#288) Sundesz válasza zodes (#287) üzenetére


Sundesz
őstag

Örülök, hogy még ma is tud segíteni ez a kis iromány. :)

Hörcsög Powa'

(#289) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Pont ugyanilyen cipőben vagyok, mint a kolléga 5 évvel ezelőtt.
2100-et fogok váltani 3470-re .

köszönöm.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.