Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

Értelmetlen, első hozzászólás, azért, hogy lássam, ha érkezik új hozzászólás. Szóismétlés rul'z! Nyíjjá meg! Tárd ki kapudat!

(#2) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Matek 42 pont, magyar 32 pont. 5 évvel ezelőtt. :DDD
Egyébként gratula! :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3) HuMarc válasza Bjørgersson (#2) üzenetére


HuMarc
addikt

Köszi :D És hova vettek fel? Ha 5 éve volt, akkor már érettségiztél is. Az milyen lett?

(#4) Bjørgersson válasza HuMarc (#3) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Debrecen, Mechwart András stbstb.., szóval ahova jönni szerettem volna. :D Egész jó lett, angol és infó ötös lett (százalékot nem tudok), matek viszont csak négyes, de azt most májusban ötösre akarom javítani. Humán tárgyak meg nem érdekelnek, kettes is jó lett volna nekem. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5) greenity


greenity
aktív tag

Grat :) Én nem írtam anno központi felvételit... Hugom 3 éve :matek 42 pont, magyar 35, felvették mindenhova ahova szerették volna...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) eddie17


eddie17
addikt

Gratula, ez így biztos jó eredmény. :)
Fogalmam sincs az enyémre, több mint 10 éve írtam, de azt tudom, hogy mindenhova felvettek volna, de maradt az elsőnek jelölt. :)

(#7) HuMarc


HuMarc
addikt

Köszönöm mindenkinek :)

(#8) Иван


Иван
őstag

Hatosztályos gimi az számomra mindig elég wtf :DDD Valahogy sehogysem jön ki a lépés.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) HuMarc válasza Иван (#8) üzenetére


HuMarc
addikt

Hogy érted?

(#10) bbazs96


bbazs96
csendes tag

Bezzeg a régi szép időkben, amikor 43 pontos matekot írtam, és a második voltam a rangsorban... (:

(#11) mephi666 válasza eddie17 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem összesen lett úgy 90pontom, de első helyre felvettek...

2001-ben, gamfra :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) HuMarc válasza bbazs96 (#10) üzenetére


HuMarc
addikt

Az nem rossz :D

(#13) HuMarc válasza mephi666 (#11) üzenetére


HuMarc
addikt

Az se rossz :D

(#14) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Te hova szeretnél menni egyébként?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15) HuMarc válasza Bjørgersson (#14) üzenetére


HuMarc
addikt

Szegedi Radnóti Miklós Gimnázium, speciális, hat osztály matematika szak.

(#16) moonlight115 válasza HuMarc (#15) üzenetére


moonlight115
tag

Gratulálok! :C Biztos felvesznek. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#17) HuMarc válasza moonlight115 (#16) üzenetére


HuMarc
addikt

Reménykedjünk...

(#18) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Az jó, nekem 73 pont lett anno, és felvettek ahova akartam, most érettségizni fogok...Sok sikert! :)

(#19) HuMarc válasza lsebestyen (#18) üzenetére


HuMarc
addikt

Eddig nem ez volt az arcképed (Nem a Mikulásra gondolok, hanem az előtte lévőre) ugye?

(#20) lsebestyen válasza HuMarc (#19) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja a szőke napszemcsis volt, de nem süt a nap :DDD

(#21) KYZRR


KYZRR
őstag

Anno nekem 40-40 volt.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#22) HuMarc válasza KYZRR (#21) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha egy olyan pontszám jól jönne :)

(#23) bobooo


bobooo
addikt

Fúúúú hát én jól elb@sztam :( 61 pont lett a kettő együtt... :W

Matek: 28 :DDD
Magyar: 33

Meg még 2 pont a magyarhoz, mert szarul javították, de igazából az összes hibám csak az izgulás miatt lett :( Na mind1 ez van...

ui.: matekra számítottam, hogy ennyi lesz hiszen másfél feladatra nem volt időm befejezni.. :Y

(#24) lsebestyen válasza bobooo (#23) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én is megcsináltam kíváncsiságból az ideit, a tavalyival kb negyedóra alatt lettem kész az idei félórába telt, ez most tényleg jóval nehezebb volt...

(#25) bobooo válasza lsebestyen (#24) üzenetére


bobooo
addikt

Nem is a nehézséggel volt a baj (najó talán a 8as feladat már kicsit gondoltttatóbb volt), hanem inkább azzal, hogy idő igényes feladatokat raktak be :W

(#26) HuMarc válasza bobooo (#25) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, mindenki a 8-asat mondja, hogy nehéz volt.

(#27) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Váo ezek szerint van ilyen központi jelentkezős tesztírós dolog gimnáziumba? Elég sokat fejlődtek akkor az elmúlt (le sem merem írni hány év alatt). Nálunk még iskola szervezte anno.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) HuMarc válasza Blindmouse (#27) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem az igazságosabb, mivel akkor az iskolában elvárt dolgokat kérdezik a felvételiben. Mi az már, hogy a leendő kvantumfizikus ugyanazt a felvételit írja, mint az, aki majdan takarító lesz. Nem nézem le a takarítói munkát, de azért lássuk be, a két állás nem egy szinten van...

(#29) lsebestyen válasza HuMarc (#28) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nincs ezzel baj, valaki megírja 30pontra, meg valaki 90 fölött, és úgyis a suli szabja meg kit vesz fel....+ pár suli saját felvételit irat..

(#30) szben05


szben05
tag

Nekem annak idején nem sikerült túl jól, nem is jegyeztem meg az eredményt :D
de legalább felvettek oda ahova akartam menni
Szerk: most jutott eszembe, hogy a magyar 40 akárhány pontos lett, a matek volt rosszabb

Egyébként néztem az idei pontokat abban az iskolában, ahova a húgom megy és volt olyan aki 13 pontos magyart írt és 3 pontos matekot

[ Szerkesztve ]

(#31) bobooo válasza lsebestyen (#29) üzenetére


bobooo
addikt

A saját felvételi alatt a tehetséggondozóra célzol? Ugyanis az idén megszűnt és egybe vonták a simával :(((

(#32) Blindmouse válasza HuMarc (#28) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem mintha a középiskolai felvételi sokat számítana... Magyarból csinálják, emiatt már nem lehet komolyan venni. Egyik leghaszontalanabb tárgy manapság, kb soha nem használom az ott tanultakat, de hát ugye attól lesz az ember "kultúr" ha tudja hanyadik szerelmének írta Ady az anyám tyúkját. Minden másra meg ott az F7.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#33) lsebestyen válasza bobooo (#31) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem arra szerintem...azt tudom h megszűnt, azért is lett nehezebb idén. pl Puskás Tivadarba, meg Karinthyba nincs már egyedi felvételi? :U

(#34) bobooo válasza lsebestyen (#33) üzenetére


bobooo
addikt

Foggalmam sincs, szerintem nincs

(#35) HuMarc válasza Blindmouse (#32) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem ez hülyeség. Utálom, amikor valaki nem tud helyesen írni. Az irodalom rész szerintem is túl van erőltetve (de ez is hozzátartozik a kultúrához) de a nyelvtan rész ismerete hozzátartozik ahhoz, hogy valaki magyar. Mint ahogy minden nyelvhez hozzátartozik az, hogy tudd, hogy hogy írják azt, hogy medve: Q-val, vagy X-el.

(#36) moonlight115 válasza HuMarc (#35) üzenetére


moonlight115
tag

Egyetértek, bár én az irodalmat is fontosnak tartom. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#37) HuMarc válasza moonlight115 (#36) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is fontosnak tartom, csak nem szeretem. Imádok olvasni, de az, amit az iskolában tanítanak, olyan unalmas, mintha fűszálakat néznénk nőni. Pedig még magyar regény is van, amit szeretek (összesen egy), de csak unalmas művekről tanulunk. Ennek köszönhető, hogy nem szoktam elolvasni a kötelezőket, mert a tanár szinte mindent kiad lapon, ami benne lesz a témazáróban. (Utoljára az Emil és a detektívek témazáróját 1 hibával írtam meg)

- Gyűrűk Ura
- Harry Potter
- Támadás az űrből
- Szirt krónikája
- Dinkafölde
- Rumini

A kiemelteknek magyar az írójuk.

[ Szerkesztve ]

(#38) moonlight115 válasza HuMarc (#37) üzenetére


moonlight115
tag

Az Emil és a detektívek nagyon jó, de ezek közül a H. Potter a kedvencem! :)
Szerintem nem a művek unalmasak, hanem ahogy oktatják az irodalmat. Persze ez a tanártól függ.
Aki pedig sokat olvas, automatikusan megtanulja a helyesírást.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#39) KYZRR válasza moonlight115 (#38) üzenetére


KYZRR
őstag

Foleg az, aki regimodi verseket, regenyeket olvas.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#40) HuMarc válasza moonlight115 (#38) üzenetére


HuMarc
addikt

Én azokat a könyveket utálom, amik ilyen "Szeresd meg az olvasás" "Olvasni jó" "Szeressél olvasni, az jó" szlogennel rendelkeznek és az alkotójuk fél óra alatt írta meg őket. Az Emil és a detektívek nekem pont ilyennek tűnik (már amennyit olvastam belőle) és ezért nagyon nem bírom.

"Aki pedig sokat olvas, automatikusan megtanulja a helyesírást."

Ezzel teljes mértékben egyetértek, és az a baj, hogy a mai fiatalságra sem az előbbi (sok olvasás), sem az utóbbi (helyesírás) nem jellemző :(

(#41) McCartman válasza HuMarc (#15) üzenetére


McCartman
senior tag

Radnóti. :D
Oda jártam én is, felvettek?

Szegedi vagy?

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#42) HuMarc válasza McCartman (#41) üzenetére


HuMarc
addikt

Persze :D Tényleg? Nem tudom, hogy felvettek-e. Milyen szakra jártál? És kik tanítottak? És hány éve?

(#43) McCartman válasza HuMarc (#42) üzenetére


McCartman
senior tag

Humánra és általánosra jelentkeztem, 4 osztályos, felvettek mindkettőre végül általánosra mentem.
Mindez még 2003ban történt. :D
Emlékszem mikor jártam előkészítőre meg mentem felvételizni harmadik világbeli állapotok uralkodtak, teljesen szét volt verve az egész suli, épp akkor újították fel. Szeptemberre már kész is volt de jó ha egy évet bírt aztán újra elkezdett omlani a vakolat, mára elég romos lehet megint. :D
Mike János jó eséllyel tanítani fog, akkoriban ő volt az egyik matekos osztály oszt.főnöke. Legjobb fej matektanár akivel dolgom volt.
Vida Jánosnál voltam emelt törin, hihetetlen nagy forma ő is, rendkívül intelligens képes több órán keresztül folyamatosan lökni a sódert különböző történelmi korokról mindezt úgy előadva, hogy észre sem veszed és már vége is az órának. :)
Regdon Ibolya kémiatanár volt az oszt. főnököm ő is elég laza volt velem, bár ha kémiáról van szó akkor kérlelhetetlen. :DDD
Jimmy (már nem tudom, valamilyen Imre, de mi csak Jimmynek hívtuk :D) a kopasz tesitanár, akinek az apja is ott tanít(ott), elég marconának néz ki de ha értesz a nyelvén jól kijössz majd vele. :D
És persze ott van Vilibá', a gondnok akit sosem láttam józanul a 4 év alatt. :DDD

Persze van pár elmeroggyant tanár is, írd majd meg kik tanítanak miután elkezdted a sulit. :)
Most hova jársz?

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#44) HuMarc válasza McCartman (#43) üzenetére


HuMarc
addikt

Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolája Napköziotthonos Óvodája...

Mikét ismerem, ugyan nem ő volt velünk előkészítőn, de volt egy matekverseny, ahol ő volt a felügyelő tanár, és már sok jót hallottam róla. A többiekről még nem hallottam (kivéve talán a tornatanárról).

Oké majd megírom :D Bár még az sem biztos, hogy felvesznek, olyan 50-50% az esélyem...

(#45) McCartman válasza HuMarc (#44) üzenetére


McCartman
senior tag

"Napköziotthonos Óvodája" az menő. :D

Úgyis felvesznek.:)
Aztán ha most nem, majd 2 év múlva.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#46) McCartman válasza HuMarc (#44) üzenetére


McCartman
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#47) HuMarc válasza McCartman (#45) üzenetére


HuMarc
addikt

Én oda is jártam :D

Egyébként nem tudom, miket hallani a JuGyuról, de csak hogy a matektanáromat idézzem:

"Én nem íratnám ide a gyerekemet"

(#48) McCartman válasza HuMarc (#47) üzenetére


McCartman
senior tag

Nagynéném épp most iskolázta be az egyik kislányát, majdnem a Juhász Gyulába ment. :)
De végül a Ságváriban kötött ki, a gyerek oszt. főnökét elnézve ott sem túl rózsás a helyzet. :D

Én a Tarján 3ba jártam, tarjáni magyar-német(-azóta angol is?) kéttannyelvű általános iskola néven fut újabban, 8. végén így sikerült behúzni egy középfokú nyelvvizsgát.

2. nyelvnek mit tervezel majd felvenni? Ajánlom a franciát és Bérczi kisasszonyt. :D

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#49) HuMarc válasza McCartman (#48) üzenetére


HuMarc
addikt

Ööö.. Éltünk kint Németországban másfél évig, így remélem, a középfokú nekem is meglesz nyolcadikban. A második nyelv.. Hát nem tudom, minden választható nyelv igen távol áll tőlem, a németet meg ugye csak nem veszem fel még egyszer, hogy ott is legyen heti 5 óra, amikor csak unatkozom. Miért is olyan jó Bérczi kisasszony? :D Egyébként ki az?

(#50) McCartman válasza HuMarc (#49) üzenetére


McCartman
senior tag

Csak rád ragadt akkor valami. :D

Mademoiselle Bérczi? Frahnszia tanárom. ;) Mondjuk azóta már Madame sztem. :D

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.