Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) motm70


motm70
csendes tag

A nagy frissítés után gondoltam kicsit túrázom a Bakonyban, de nagy meglepetésemre, nem talált az órám ( GT2 ) GPS jelet. Ilyen korábban még sosem fordult el vele. Műholdpozíció frissítést hol tudok rajta beállítani ( vagy az appban? )

(#4052) B. Tamas válasza anrb (#4047) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nincs mit, persze, mindent mér edzés közben (véroxigént kivéve, pedig jó lenne és nem tudom azt miért nem). Itt a teljes export egy tegnapi kiruccanásomról.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#4053) col válasza motm70 (#4051) üzenetére


col
addikt

Én is használom GPS-el. Néha azonnal talál GPS jelet, néha nagyon nehezen. Sokszor írja, hogy frissítsd, vagy épp azt, hogy frissítette a GPS adatokat. Tudtommal "kézzel" nem lehet frissíteni, max ha elindítod az Egészég appot és csatlakozva van az órához, akkor talán az frissít magától a háttérben. Azt is észrevettem, hogy ha akkor indulok el, mikor azt írja, még nincs GPS jel, várjak, annak ellenére közben megtalálja a jelet és korrektül számol.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#4054) anrb válasza B. Tamas (#4052) üzenetére


anrb
aktív tag

Köszi. Ismerem a vasat, csak az adatokra voltam kíváncsi. Az én GT2e-ben elvileg TruSeen 3.5 van a GT2 3.0-ájával szemben. A Health export funkciójába viszont nem került bele a pulzus adat. Biztosan azért, mert az óra pulzusmérője vagy szoftvere nem képes a másodpercenkénti mintavételre (sem). Azaz sport analitikai célra a GT2 család alkalmatlan. Abban reménykedtem, hogy azonnal tudok exportálni track-et anélkül, hogy a Huaweitől kell adatokat igényelni.

(#4055) B. Tamas válasza anrb (#4054) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nekem a nyomvonal rögzítés az elsődleges cél, amióta megvan a tegnapi volt a leghosszabb túrám és meglepően jól bírta, 95%-al indultam el reggel és a közel 10 órás túra végéig 64%-ig merült.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#4056) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok! Ha hívást indítatok a telefonon (nem az órán) és rajtatok van az óra, nektek is kiad egy rövid kattanó hangot az óra hangszórója?

(#4057) -ZeeZee- válasza Looserke (#4056) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem nem.

(#4058) seger válasza Looserke (#4056) üzenetére


seger
addikt

Nekem nem

(#4059) Lackooo84 válasza Looserke (#4056) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem akkor kattan, amikor meghülyül és nem lehet rá átváltani a hívást.

The Truth is out there...

(#4060) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
KB 2eve van meg az órám.
Az új frissítés óta a stressz szint jelző nem megy 60fole. Eddig mindig annyi volt. Iletve vasárnap vettem le a tőltő ről. 47%on van mintha gyorsabban merülne? :U

Samsung S22+

(#4061) csab991 válasza netkoo (#4060) üzenetére


csab991
senior tag

Én 2-3 havonta újrakalibrálom a stressz mérőt, így azt nem figyeltem meg. A gyorsabban merülés az lehet, nálam az update előtt 24 óránként kb. 6-7%-ot merült (edzések nélkül), update után pedig 9-10%-ot, azonos beállításokkal.

(#4062) FOX888


FOX888
tag

Pár napja került hozzám egy ilyen óra.
A problémám a következő:
Használok bluetooth headset-et.
Amennyiben a telefonon (android) mindkét eszköznek engedélyezve van a kihangosítás, akkor egyik eszköz sem használható kihangosítóként.
Van arra valamilyen megoldás, hogy amikor mindkét eszköz csatlakoztatva van, akkor én szabályozhassam, hogy mikor melyik eszköz legyen a kihangosító? Vagy esetleg olyan, hogy amelyiken felveszem az legyen aktív?
Ki hogyan oldaná/oldotta meg ezt a problémát?

(#4063) adamfriday válasza FOX888 (#4062) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nálam úgy működik , hogy amikor autóban ülök és a fejegység és az óra is csatlakozik a telefonomhoz, akkor amelyiken felveszem a hívást az lesz a kihangosító.

(#4064) Degeczi válasza FOX888 (#4062) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez függ a telefon oprendszerétől, és a Huawei Health-től is. Régi, 9-es Androidot futtató Samsungon mindenféle nyűgöm volt ezzel nekem is, és csak egy régi Huawei Health-el működött jól, az aktuális verziókkal nem.
Amióta LG-t használok (kezdetben 10-es, majd 11-es Androiddal is. Persze simán lehet, h nem az Android verziója lényeges, hanem vmi gyártói módosítása), nincs ilyen gond, jól működik a friss Huawei Healthekkel is.

(#4065) FOX888 válasza Degeczi (#4064) üzenetére


FOX888
tag

Nekem egy Xiaomi Redmi Note 8 Pro-m van. Android 11 verzióval.
Melyik régebbi Health verzió volt az? Honnan lehet ilyet beszerezni?

(#4066) Degeczi válasza FOX888 (#4065) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A #2662-ben írtam róla, a Playben lévő ősrégivel (2020 júliusi 10.1.1.312) volt jó nálam a Samsungon.

[ Szerkesztve ]

(#4067) blt.62


blt.62
őstag

Sziasztok! Most veszek délután egy watch Gt 2-őt feketét. Szeretném kérdezni,hogy a pulzusmérést kilehet kapcsolni hogy ne mérje? Vagy ez mindegyik óralapon rajta van?

MegtorloXp

(#4068) csab991 válasza blt.62 (#4067) üzenetére


csab991
senior tag

Health App-ban az Egészségfelügyeletnél ki lehet kapcsolni.

(#4069) FingR86 válasza csab991 (#4068) üzenetére


FingR86
őstag

és az miért van, hogy nekem ki van kapcsolva mindenféle automat pulzusméréses dolog, de gyakran látom a sötétben, hogy zölden villog az alsó rész?
esetleg van köze ahhoz, hogy egyedül a TrueSleep van csak engedélyezve, és ahhoz használja a szenzort ?

(#4070) blt.62 válasza csab991 (#4068) üzenetére


blt.62
őstag

Köszönöm szépen.

MegtorloXp

(#4071) Degeczi válasza FingR86 (#4069) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze: "HUAWEI TruSleep™ 2.0 tracks your heart rate during sleep to recognize the four phases and analyze the sleep quality"

(#4072) FingR86 válasza Degeczi (#4071) üzenetére


FingR86
őstag

köszi. Akkor azért van h napközben szinte soha nem vettem észre eddig, csak estére inkább.

(#4073) blt.62


blt.62
őstag

Szio. Az órán tudok telefonszámot beütni? Ha igen akkor hol?

MegtorloXp

(#4074) Lackooo84 válasza blt.62 (#4073) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sehol. 10 névjegyet át tudsz küldeni az egészség appal, azokat tudod órával tárcsázni és kifújt.

The Truth is out there...

(#4075) -ZeeZee- válasza Lackooo84 (#4074) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Kieg.: az óra hívásnapló funkciójában lévő neveket is tudod tárcsázni.

(#4076) Dino69


Dino69
aktív tag

Egy megfigyelés:
Ha PC-n töltöd az órát, sokkal hamarabb merül mint ha 220 voltról tennéd azt.
(Gondolom más is észrevtte, ha nem, akkor egy érdekes adalék) :DD :))

(#4077) Degeczi válasza Dino69 (#4076) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Messze van még április 1 :D
(nem, a töltőpadnak fogalma sincs róla, h fali adapter vagy PC az áramforrás. Az eszköz áramfölvétele pedig annyira alacsony, h minden USB port terhelhetősége bőven meghaladja)

(#4078) col válasza Dino69 (#4076) üzenetére


col
addikt

Ez azért érdekes, mert a töltőfeszültség mindkét esetben ugyanaz, max az áramerősség kisebb, amivel képes a PC tölteni. A (220, azaz 230 V-os) hálózati töltő is letranszformálja a feszültséget 5 V körülire és a PC/Laptop USB kimenetén is ennyi van, csak a töltőáram kisebb. A töltés lehet lassabb a kisebb áramerősség miatt PC/laptop esetében, de az, hogy emiatt hamarabb merülne az óra, az számomra technikai nonszensz.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#4079) Dino69 válasza Degeczi (#4077) üzenetére


Dino69
aktív tag

Biztos így van ahogy írod, csak usb porton (2.0) 4 napig bírta, emígy meg 10. Ha nem hiszed, járj utána :D Természetesen nem változtattam az óra használati szokásaimon.

[ Szerkesztve ]

(#4080) Degeczi válasza Dino69 (#4079) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fizikiai képtelenség. Max. olyasmi fordulhat elő, h olyan USB porton használod, ami lekapcsolja magát bizonyos terhelés alatt (és így nem tölti föl teljesen), de ez nem általános. Rendszeresen PC-ről töltöm, és természetesen semmi különbség fali adapterhez képest.

Annyi tény, h az óra töltöttségkijelzése messze nem tökéletes, nem csak merülés, de töltés közben sem, ezért érdemes a 100% állapot kiírása után is még rajtahagyni egy ideig. Talán ezzel lehet nálad gond PC-n.

(#4081) Dino69 válasza Degeczi (#4080) üzenetére


Dino69
aktív tag

Engem is meglepett, éppen ezrét írtam. :)

(#4082) blt.62 válasza snecizero (#2) üzenetére


blt.62
őstag

A kijelzője szebb mint a galaxy watch-nak?

MegtorloXp

(#4083) dajkapeter válasza Dino69 (#4076) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Átfolyásmérővel néztem. Hálózati töltőről 5V, 2,4Ah-es portból 5V 0,45 Ah vesz fel. Laptop 3.0-as portjából egyik gépen (HP Probook) 4,96V 0,45 Ah, másik gépen (Lenovo E15) 4,97V 0,45 Ah és 5,02V 0,3Ah. Az óra nem vesz fel 450 mAh-nél többet. És 5V környékén vesz fel.
Elhanyagolható különbség a laptop és a fali csatlakozó között. Nem hinném, hogy lenne bármi köze a "hol töltömnek".

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#4084) blt.62


blt.62
őstag

Sziaztok. Képet hogy lehet a mobilról az órára küldeni?

MegtorloXp

(#4085) blt.62


blt.62
őstag

Az órán kilehet kapcsolni a bluetooth csatlakozást? Vagy az mindig be van kapcsolva és nem lehet kikapcsolni?

MegtorloXp

(#4086) Decske válasza blt.62 (#4084) üzenetére


Decske
aktív tag

Ha a galériás óraháttérre gondolsz, akkor a Health appban számlapoknál, máshogy sehogy.
A Bluetooth folyamatosan megy az órán, nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#4087) blt.62 válasza Decske (#4086) üzenetére


blt.62
őstag

A 42mm-es watch gt 2 is tud telefonálást? Miben különbözik a 46mm gt 2-től?

MegtorloXp

(#4088) Zototh64 válasza blt.62 (#4087) üzenetére


Zototh64
őstag

Nem, csak a 46 mm-es.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 20 Pro, Garmin Instinc 2X Solar, Garmin EDGE 1040

(#4089) thomasa válasza blt.62 (#4087) üzenetére


thomasa
senior tag

42-esben nincs hangjelzés, zenelejátszás és SpO2

(#4090) Keef_Lee válasza Decske (#4086) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

"A Bluetooth folyamatosan megy az órán, nem lehet kikapcsolni."
Azért ez nem biztos, hogy olyan kedvező, amikor pl. alvás közben sugározza a talajt.

(#4091) Degeczi válasza Keef_Lee (#4090) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fogyasztásban nincs jelentősége, élettani hatásban meg viccnek is rossz egy BTLE eszköztől tartani.

(#4092) Decske válasza Keef_Lee (#4090) üzenetére


Decske
aktív tag

Ezt most ne haragudj, de nem teljesen értem. :F Ha a folyamatos bluetooth általi "sugárterhelésre" gondolsz, akkor a válasz az, hogy ha bármi probléma lehetne belőle, már rég kihaltunk volna a kozmikus háttérsugárzás miatt. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#4093) bandigyerek válasza thomasa (#4089) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Véroxigén mérés van a 42mm-ben.

(#4094) Keef_Lee válasza Degeczi (#4091) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

(Most látom, hogy az eredeti beírásomban elírtam :) talaj helyett tulaj-t akartam.)
Azért az elektroszmog, stb. létező dolog. Még az elektromos autók fülkében lévőkre kifejtett élettani hatásairól is lesz szó szerintem majd néhány év múlva, amikor már más hajtás lesz a sikk. :)
A wifit is néhányan kikapcsolják éjjelre.
Szóval el tudom képzelni, hogy pl. a vegetatív idegrendszerre, stb. egy folyamatos üzemmód azért hatással lehet. (Számomra elgondolkodtató, hogy kb. 10 méterre még néha beton falon keresztül is érzékeli a telefon, akkor a karon egy éjszakai pihenési fázisban elég közel van.)
Mondom ezt úgy, hogy bármit is értenék hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#4095) Decske válasza Keef_Lee (#4094) üzenetére


Decske
aktív tag

Az elektroszmogot mint kifejezést, inkább az eszközök interferenciája szokták használni, semmint valami ember által érzékelhető dologra utalnak vele. :)
Attól még, hogy a telefon érzékeli a betonfalon keresztül, nem azt jelenti, hogy egyáltalán pl a bőrön átjut. Érdemes utána olvasni, hogy az elektromágneses sugárzás milyen tulajdonságú.
De mint mondtam, ha a kis teljesítményű mikrohullámú sugárzás bármi problémát okozna, akkor már régen nem élnénk, mivel ehhez hozzászoktunk évmilliók alatt a kozmikus háttérsugárzás miatt. :)
De érdemes elgondolkodni azon is, hogy emberi kibocsátás már lassan egy évszázada (3-4 generáció) van, rádió és mikrohullámú frekvencián, amiket a telefon és a wifi/Bluetooth is használ és nem igazán történt semmi sem az emberi szövetekkel.
Ha érdekel a téma, akkor akár csak a Wikire felmész és utána olvasol, már azzal sok mindent meg tudsz érteni. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#4096) thomasa válasza bandigyerek (#4093) üzenetére


thomasa
senior tag

Hm, valóban, nekem a bestmarkt szűrője nem tette bele a SpO2 szűréskor a 42 mm-est.

(#4097) Degeczi válasza Keef_Lee (#4094) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akit tényleg aggaszt, annak remélhetőleg nemhogy wifi, de mobiltelefon sincs a háztartásában, hiszen az nem közvetlen közelre, hanem min. több száz méterre vagy akár több km-re lévő toronnyal kommunikál, emiatt több nagyságrendnyivel nagyobb teljesítménnyel és jóval sűrűbben sima készenlétben is (nem mintha okozna az is bármi igazolható élettani hatást)

(#4098) Lackooo84 válasza Degeczi (#4097) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor mit szóljon a GPS... :DDD

The Truth is out there...

(#4099) dajkapeter válasza Degeczi (#4097) üzenetére


dajkapeter
senior tag

De lehet még alu sapkája is van. :))

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#4100) Looserke


Looserke
őstag

úgy látszik csak nekem jönnek elő bakik, mióta megvan az óra. Nektek is bezavar az óra a telefonhívásokba, ha Andoid Auto-ra vagytok csatlakozva? Ha jön egy hívás a kocsiban, akkor szépen csörög az autó hangszóróin, fel is tudom venni, de a hang már a telefon hangszóróján jön, nem az autó hangszóróján. Mióta megvan az óra, azóta csinálja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.