Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) D@niel válasza |AP| (#748) üzenetére


D@niel
addikt

remélem fogok tudni segíteni, a galaxy nekem néptelefon. esélyes, hogy lenne lehetőségem egy s3-at választani, de nem fogom. számomra a galaxy s3, s4, s4 mini szét van hypolva. benchmarkokban szép eredményt dobnak ki, de az igazi felhasználás teljesen mást mutat, és ilyen szempontból kifejezetten zavaróak a galaxy telefonok.

megpróbálok szakmai véleményt mondani, mert legtöbbször ez jön a legkönnyebben. s3-ról szerintem a design dicséretre méltó, a hardver is kiemelkedő, de az 1g ram felejtős: a rendszer alapból elviszi a 3/4-edét, és szerintem 1 hónap után belassul a gép: kérni fogod, hogy ne csillogjon, csak működjön folyamatosan. az s4 már nem akkora nagy szám, mint az s3, 8magos verzió csak angliában van, a 2giga rammal már lehet használni folyékonyabban a rendszert, ami inkább az esztétikáról szól, pont a marketing végett. szoftveresen egyébként túl nagyot nem mutat egyik galaxy sem.

p6-al kapcsolatban pedig pont ellenkezőleg van, a kínai telefonok igen csak kiemelkednek, a p6 elődje simán megkapta az emotion ui 1.6-ot, bővebben, mint az s3 az s4 rendszerét. nem rég volt egy meizu, ami az elsők között kapta meg az új androidot.
kisebb a tábora, de a kínaiaknál ez családiasabb, pl. a meizu igazgatója fórumon írta ki, hogy mikorra érkezik az új os, és miket fog hozni. a fórumozók hozzászólásait is figyelik, valamint kicsit komolyabban veszik a visszajelzéseket. ez pedig erősen látszik a p6-nál is, ahol élményt is kapsz, valamint egy adag "geekség" is van a telefonban (ez nálam valahogy nagyon tetszik, pl multitaskban számokkal jelzi miből mennyi van, és nem kell a feladatkezelőbe lépni ilyenkor, egész sok finomhangolási lehetőség van a rendszeresen, és valahogy ésszerűbbek, mint a galaxykon).

az újraindulások teljesen egyedi esetek, egyébként restore-al megoldható a dolog legtöbbször, vagy megkeresni a gondot okozó app-ot. lefagyás esélyes, hogy a multitask miatt van, időnként mindent ki kell törölni (apropó multitask, ha p6-on kisöporsz mindent nem dől össze a felület, mint a galaxyknál). egyszerűen arról van szó, hogy a Samsung csinált egy óriási rendszert amit csak ekkora vassal lehet meghajtani; kevés az optimalizáció, egyszerűen hihetetlen, hogy a scrollozás is tud akadozni, illetve hogy időnként egy régebbi gép flexibilisebb (és nem csak annak tűnik).

az, hogy már most van egy frissítés p6-hoz, szintén érdekesség, egyben pozitív. inkább a Huawei fog menni android 5-el, mint az s4 mini. ha el is indul, kihagyják a lényeget belőle.
a p6 már most kuriózum, a kínai telefongyártás koronája, míg a galaxy s4 mini-t a tömegnek gyártják, akik reklámokból informálódnak, divatot követnek sajnos észrevétlenül, és akik telefonálásra, sms, facebook, zene, fotózásra használják a telefont. bár, ennyitől még nem esik össze az os, az is biztos...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#752) d@minator válasza paquita (#745) üzenetére


d@minator
addikt

Iphone 4S? Volt nálam egy rövid ideig leesett az állam.
Amúgy te frissítetted a P6-ot?

[ Szerkesztve ]

(#753) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Huawei Ascend P6 vagy Lenovo P780 ?

(#754) paquita válasza d@minator (#752) üzenetére


paquita
tag

Iphone 4 S-em volt tobb, mint egy evig :) Nagyon szerettem, egyszer hulyult meg az akkuja, de azzal az egadta vilagon semmi gondom nem volt.
Aztan utana a kezem koze kerult egy motorola razr atmenetileg, es a 4,3 kijelzo nagyon megfogott, es most mar szinte csak 4,3-tol felfele gondolkodom. Az iphone 5 meg pofatlanul draga meg mindig, es annyi kulonbseg nincs is a 4s es 5 kozott.

(#755) gabancs válasza D@niel (#751) üzenetére


gabancs
addikt

"megpróbálok szakmai véleményt mondani..."

Én ezt inkább csak saját véleménynek tartom, szakmailag nem igazán tudod alátámasztani, a telefonok frissítésének menetét. Már ha lesz egyáltalán.....

(#756) djbelo


djbelo
senior tag

Öcsémnek is Iphone 5 van,így volt a kezembe párszor! Szerintem annyira nem jobbak mint amennyivel drágábbak!! :N

(#757) Newlachka


Newlachka
őstag

na srácok kedden megjön a P6-osom így nekikezdek olvasgatni :)

(#758) djbelo válasza Newlachka (#757) üzenetére


djbelo
senior tag

Grat!! Remélem tetszeni fog?! Te Sony P-ről váltasz?

(#759) Newlachka válasza paquita (#746) üzenetére


Newlachka
őstag

ha rendesen kigyomlálod, az androidot,és felesleges erőforrást zabáló kis appokat szinkronizációkat kiveszed,és utána telepíted fel azokat amik kellenek akkor minden android tökéletesen megy.
én most várom a telót,keddre lesz itt.
de már tudom,hogy az előre telepített vackok mennek,timescape,twitter,gmail,szinkronok kuka,plusz gondolom a huaweinek is vannak alkalmazásai ami szint úgy kuka.
Én betudtam lőni az X10i-m, ARc-om,Xperia P-m is rendesen,de az Xperia mini, Xperia U is döccenő mentesen haladt a takarítás után.
a proci,ram páros egész jó.Nem szabad televágni az alap képet widgetekkel,és akkor nem megölhető.
Xperia P-ről váltok,örök életembe Sony-s voltam és maradok is.
Kedden a nyüstölést megkezdem, ha kérdés vagy help kell, szerintem tudok majd segíteni
(#758) djbelo
Igen
azt hiszem 7 hónap alatt meguntam a P-t:)

[ Szerkesztve ]

(#760) djbelo válasza Newlachka (#759) üzenetére


djbelo
senior tag

Pedig a Sony P szerintem a Sonynak a legjobban sikerült telója (csak a hívásbug ne lett volna) Ha Sonys voltál is és maradsz is,akkor hogy hogy nem Z vagy SP-t veszel? :D

[ Szerkesztve ]

(#761) Newlachka válasza djbelo (#760) üzenetére


Newlachka
őstag

A z nekem nagy/plusz annyi ismerősömnek van már../
az Sp meg nincs nekem megfelelő előfizus konstrukcióban
hát csak SE-im voltak
w580,w595,X10i,Arc,Xperia P,
plusz xperia mini,Xperia U,ezekkel találkoztam itthon

[ Szerkesztve ]

(#762) djbelo válasza Newlachka (#761) üzenetére


djbelo
senior tag

:) Akkor várjuk majd a véleményedet a P6-ról! :)

(#763) Newlachka válasza djbelo (#762) üzenetére


Newlachka
őstag

hát mivel 2x annyi mag van,plusz 2x annyi ram plusz a gpu is jobb így jobb teljesítményt várok a P6-tól
Azt nem szabad senkinek sem elfelejteni,hogy a gyártók, azért valamilyen szintem szándékkal is gyártanak, gyengébb minőségű készülékeket, mert akkor ki venné meg a jobbat?
ha legyártják a legjobbat, akkor utána nem lesz eladás.

(#764) |AP|


|AP|
veterán

van már arról valakinek infója, hogy a T-nél kapható példányok függetlenek-e?

szende_robi: azért az nem egészen így van... első szériás (főleg kínai) telefonoknál gyakran megesik, hogy nem függő a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#765) Newlachka válasza |AP| (#764) üzenetére


Newlachka
őstag

T nél nem kapható független telefon...T-nél tmobilos
illetve x forintért biztos lehet függetleníttetni náluk

[ Szerkesztve ]

(#766) djbelo válasza |AP| (#764) üzenetére


djbelo
senior tag

Az enyém Tmobilos. Próbáltam már /vodás/ kártyát, de nem fogadta el.

(#767) gabancs


gabancs
addikt

Engem leginkább az érdekelne, hogy mindenféle mókolás nélkül mi a vélemény a telefonról. Tehát ahogy megkapjuk.

(#768) |AP| válasza djbelo (#766) üzenetére


|AP|
veterán

kösz az infót :R

(#769) Newlachka válasza gabancs (#767) üzenetére


Newlachka
őstag

jöv 7 péntekre megmondom neked ha nagyon kell.. vagy az késő?
amúgy androidra jellemző,hogy alap esetben használható,de ramhiányos..(a sok alap futó app sokat zabál)
ezen kívül, egy alap home user is tud a marketből leszedni cleanereket
2 naponta ha 1x újraindítod akkor használható rendesen
hívásbug:
ha van
akkor a megoldás rá,hogy alapesetben tiltsuk le a viber,skype stb..alapesetbeli használatát, és használjunk caller programot dialer+
amúgy ez android betegség
plusz tiltsuk le a hangalapú tárcsázást

(#770) djbelo válasza |AP| (#768) üzenetére


djbelo
senior tag

Szívesen! :)

Más:
Az automata képernyő forgatás szerintem nagyon érzékeny! Én ki is kapcsoltam. :)

szende_robi!
Én azért veszek mobilt, hogy telefonálni, nettezni lehessen vele. A Gmail, Skype, Viber, WhatsApp, stb nekem fontos, és pont ez volt a baj a P-nél hogy telefonálni nem tudtam vele normálisan! Annyira nem értek a rottoláshoz, így nekem a P6-is minden eredeti! :D De hál isten semmi gondom vele! :DD Minden működik rajta egyedül a Google+ nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#771) d@minator válasza Newlachka (#765) üzenetére


d@minator
addikt

"T nél nem kapható független telefon" - Pl. HTC S8? Az elején voltak függetlenek.
(#770) djbelo: akkor sajnos ez is igaz...[link] Pedig te frissítetted is már...

(#772) gabancs válasza Newlachka (#769) üzenetére


gabancs
addikt

"alap esetben használható,de ramhiányos..(a sok alap futó app sokat zabál.."

Két giga már csak elég? Én 512-vel gazdálkodom, és elvagyok.

(#773) atomo válasza |AP| (#764) üzenetére


atomo
csendes tag

Így van. Én függetlenül kaptam.

(#774) Nimda


Nimda
addikt

Különös hogy hiányoznak a tmobilos alkalmazások a rendszerből...semmilyen t-s hókuszpókusz,mint általában :)

(#775) djbelo


djbelo
senior tag

Valamit nem értek a Wifinél! Ha lezárom a képernyőt egy idő után lekapcsolja a wifit, mikor bekapcsolom,akkor éled fel! Ti nem vettétek észre? Lehet, hogy az energiagazdálkodási sémánál nálam intelligens van kijelőlve!

(#776) Nimda válasza djbelo (#775) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam normálon is lekapcsol...sőt az alvó mód is ki van kapcsolva a wifi beállításoknál és így is...lehet újabb bug,vagy mi nem csinálunk valamit jól :F

[ Szerkesztve ]

(#777) Csocsesz75 válasza Nimda (#776) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Wifi alvó mód bekapcsolásánál a soha opció van nálatok bepipálva ?

(#778) Nimda válasza Csocsesz75 (#777) üzenetére


Nimda
addikt

igen...

(#779) djbelo válasza Csocsesz75 (#777) üzenetére


djbelo
senior tag

Nálam eddig a "csak ha csatlakoztatva van" volt bepipálva. Most kipróbálom a "Soha" menüpotot
Nem szabadna neki ledobni a wifit lezárt képernyőnél!!! :(

(#780) Csocsesz75 válasza djbelo (#779) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ha soha opción is ledobál akkor lehet bug lesz. P1-nél én is szívtam vele, a kezdeti 4.0.3 szoft ugyanígy csinált nálam.

A maximálisan beállitható képernyövilágítás idöpontja után (30 perc) csinált így.

[ Szerkesztve ]

(#781) djbelo válasza Csocsesz75 (#780) üzenetére


djbelo
senior tag

Nem tudom most arra állítottam, majd kiderül.

Igen kb 30p!! Majd most 20:30-kor bekapcsolom! Csak nehogy addig most keressenek! :D

[ Szerkesztve ]

(#782) mec71 válasza djbelo (#781) üzenetére


mec71
tag

sziasztok
nekem hétfőn jött meg a p6-om
nagyon meg vagyok elégedve
hol lehet találni rá frissítést?
köszi
ati

(#783) Nimda válasza djbelo (#781) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam 1 perc után is csinálja...nem szabadna.Ha kézzel zárom le a képernyőt,akkor is...ez bug lesz.A legrosszabb az,hogy ha ki van kapcsolva a 3g akkor nem kapom meg a leveleket,mert a wifi alszik :(

[ Szerkesztve ]

(#784) djbelo válasza mec71 (#782) üzenetére


djbelo
senior tag

Tessék! :DD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#785) mec71 válasza djbelo (#784) üzenetére


mec71
tag

köszi
most nézem nekem ezzel jött meg

(#786) djbelo


djbelo
senior tag

Na a Wifi próbámba belecsörögtek, úgyhogy újabb fél óra! :W

(#785) mec71!

Ez érdekes nekem kedden jött meg,de még 106 végű volt rajt!

[ Szerkesztve ]

(#787) |AP| válasza Nimda (#783) üzenetére


|AP|
veterán

ne már... ma hosszas rágódás után végre eldöntöttem, hogy P6, erre jön egy ilyen hiba? Ez azért már eléri az ingerküszöböm...

(#788) Nimda válasza |AP| (#787) üzenetére


Nimda
addikt

Ez csak szoft hiba,az sem biztos hogy mindenkinél jelentkezik...valszeg majd javítják,ha elegendő panasz érkezik :D

Holnap csinálok egy full wipe-ot,hátha az upgrade akadt össze valamivel...

[ Szerkesztve ]

(#789) Uuser


Uuser
tag

Tesztelt már valaki led értesítést szabályzó appot ?
Működik vakamelyik ? LedBlinker-t próbáltam, de nem működik.

(#790) Nimda


Nimda
addikt

Még egy kis okosság:

*#*#2846579#*#* ez a szervíz menü,itt lehet megnézni (elvileg),hogy független e a teló...nálam ez a helyzet:

[ Szerkesztve ]

(#791) Nimda


Nimda
addikt

Nem akarom elkiabálni,de egy wipe cache partition a recoveryben,helyrehozta a wifi alvó módot...már nem alszik el képernyőzáráskor...amúgy elég 1 perces intervallumot beállítani,annál is kiderül a bibi.Lehet holnap full wipeolok,hátha maradt még valami rejtett hiba upgrade után.

Aki upgradelte a telóját,az mindenképpen törölje a file-t az sd-ről recoverybe lépés előtt,mert különben automatikusan elkezdődik a frissítési procedúra...és mivel ez force upgrade mód,ezért minden adat elveszik!

[ Szerkesztve ]

(#792) Maxximus válasza Manta62682 (#596) üzenetére


Maxximus
őstag

Ez engem is erdekelne,hogy létezik e 2 SIM-es változat?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#793) pit450 válasza paquita (#745) üzenetére


pit450
aktív tag

Szia! En is ugy voltam mint te honapokig keresgeltem bujtam a forumokat de mindenhol volt valami baj a telefonokkal.Aztan egyszer lattam valakinel egy lg optimus G es nagyon megtetszett utanna olvastam es eleg jo volt a visszajelzes.ugy voltam vele hogy biztos jo a samu de ha ennyi penzt kiadok telefonra az legyen minosegi cucc ne muanyag(ezert nezegettem a p6 is de a topikban olvasottak nem gyoztek meg) na megvettem a G t. Nagyon egyben van nem recseg nem ropog nincs illesztesi hezag es az android hihetetlenul gordulekeny ezzel a teloval.Egyebkent en is ugy voltam hogy valtok droidrol mert Elegem volt a sok szarsagbol de ezen a telon kva jo. Ez egy velemeny a sok kozul...remelem tudtam segiteni...

(#794) pit450 válasza pit450 (#793) üzenetére


pit450
aktív tag

Ja es mielott barki szolna nem kapok lovet az lg tol...

(#795) Nimda válasza pit450 (#793) üzenetére


Nimda
addikt

Egyben van az a teló nagyon :K ha lett volna a T-nél nagy dilemmában lettem volna :D

(#796) pit450 válasza Nimda (#795) üzenetére


pit450
aktív tag

Hat igen ez az 1 baj van vele csak gsm boltba kapni vagy expansys csak ott felment az ara az euro miatt...

(#797) djbelo válasza Nimda (#791) üzenetére


djbelo
senior tag

Hát nekem se oldódót meg lekapcsolja a wifit! :W

(#791) Nimda!
PÜ elküldenéd, hogy kell csinálni? De lehet "érhetően" mert most csinálok először ilyet!
Köszi! :)

(#798) Nimda válasza djbelo (#797) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos nem lett jó,mégis elkiabáltam :D pedig egy darabig valóban ébren maradt kikapcsolt képernyőnél is :F holnap full wipeolok és akkor meglátjuk.Persze jó lenne ha más is megnézné,hogy a .107-es szoftnál elalszik e a wifije kikapcsolt képernyőnél,mondjuk úgy 5 perec múlva :)

djbelo az szvsz rosszabb...nem jó az automatikus fényerő,a parancs ikonok nem áthelyezhetőek a status baron stb...

[ Szerkesztve ]

(#799) djbelo válasza Nimda (#798) üzenetére


djbelo
senior tag

A 106ot nem tudjuk vissza tenni??

(#800) Quqesz válasza paquita (#746) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt ajánlom bár a frissítés lassabb mint a samunál,viszont jobban optimalizált......

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.