Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PuMbA


PuMbA
titán

20k-ért is lehet venni Nike-t és Adidas-t is, nem 40k-tól kezdődnek :) Leárazáskor pedig 15k-ért is meg lehet csípni. Én 20k körül szoktam venni Puma-t, Nike-t vagy Adidas-t és bírják 4-5 évig, néha tovább, ráadásul kényelmesebbek, mint egy 8k-s cipő, szóval szerintem megéri :)

Az iskola melletti dolgozásból én sem tudtam venni ilyeneket, szóval :DDD

Igen, a márkát fizeted meg és a kényelmet :)

[ Szerkesztve ]

(#2) matej013 válasza PuMbA (#1) üzenetére


matej013
csendes tag

Akkor a többiek (főleg a szobatársam) valamit nagyon jól csinálnak, mert csak dobálják magukra ezeket a cuccokat. :D

Lehet, hogy a cipőnél meg fogom fontolni a magasabb kiadást, de a többi ruhadarabnál inkább maradok az occó kínainál. :D

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nem az előállítási költséget fizeted meg, hanem azt, hogy milliárdossá tesznek sportolókat promóció címén. ezt a pénzt pedig te dobod össze nekik.

utána kell járni, ki kell fogni, és minőséget kell venni. ezeknek a cipőknek a 90%-a nem elég hogy drága, de iszonyat trágya minőség. szétmegy egy év alatt, aztán veheted a következőt. ha jól választasz, akkor viszont ki lehet fizetni érte 20k-t is akár kérdés nélkül, elhordod 4-5 évig.

ruhákkal kapcsolatban ugyanez a helyzet, érdemes a minőséget megvenni, megfizetni, de ez nem feltétlenül (sőt) a menő márkát jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#4) Syl


Syl
nagyúr

>Honnan van erre pénzük az embereknek?

Nyugi. A 8-16-ig dolgozó, bérből és fizetésből élő átlag magyarnak nincs ilyenre pénze.

Az ősszel vettem 15-16 ezresért egy Adidas cipőt, mondván hogy ha ilyen drága, biztos kibírja pár évig. Aha, tavaszra szépen kinyílt a csőre. Elengedte a ragasztó, a jobb lábamon három ujj is kikandikál a szabadba.
Ennyit ér a "márkás" cipő. :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Tibee86


Tibee86
veterán

A minőséget meg kell fizetni (+ a logót is :((( ), vagy lehet ebay-ről vagy piacról megvenni 5-10 ezerért a hamisat, ami jó esetben 1 nyarat ha bír.

(#6) creation


creation
senior tag

Nem rosszul jövedelmező állásom van, de cipőért sajnálok kiadni kp-ban 5eHUF-tól többet. Ellenben igen ritkán vagyok beteg, s így a pénzem éves szinten szépen össze szokott gyűlni a céges patika kártyámon. Ennek felhasználását két módon tudom megoldani.

1: Találok olyan cipőt ami megfelel az ízlésemnek és az pont olyan boltban van ahol "meg tudom venni" patika kártyára (az eladó meg annak számolja el aminek akarja)

2: Keresek a családban egy olyan rokont aki szívesen beváltja a rajta levő összeget kp-ra és ott veszek cipőt ahol akarok.

Nos az idén télen így sikerült hozzájutnom egy Rieker bakancshoz, amit szeretek, de soha nem vettem volna meg 23eHUF-ért. :R

Amíg diák voltam, örültem hogy nem szakadt le a cipő a lábamról. Nem válogattam, mert én sem tehettem meg. Ha rám hallgatsz akkor nem a márkát nézed. Lehetsz úgy is egyéniség és stílusos, ha nem költesz huszonezreket egy cipőre! Olyan ruhát vegyél amiben jól érzed magad. És ne olyat amiben feszélyezve attól, hogy basszus erre elcsesztem x összeget, féltenem kell... A ruha van érted és nem fordítva!

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Anno mikor iskolás legény voltam még a legtöbben Kínából rendelték a Converse cipőket.
Gyakorlatilag 4-5 ezerért kapsz egy tornacipőt Converse emblémával és mindenki boldog , szerintem ma sem sokkal másabb a helyzet, sőt ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#8) mettyuz


mettyuz
tag

1, A legtöbb termék árát USD-ben határozzák meg. Amikor bejön az EU-ba, onnantól fogva EUR. Magyarországon pedig nyilván HUF-ban értékesítenek neked. Ha a EUR gyengül az USD-vel szemben, az HUF pedig az EUR-ral szemben, ezek az árak boltban csapódnak le.

2, A cipőd (és bármi egyéb ruhadarab) árában meg kell fizetni fizetni minden felmerülő költséget - beleértve a sportolók és csapatok szponzorációs- és egyéb reklámköltségét

El lehet gondolkozni rajta ,hogy kinek honnan van ezekre pénze, de nem érdemes. Lehet, hogy a kajáról mond le, nem megy bulizni, éjszakánként árufeltölt, Metró újságot oszt, urambocsá' diákhitele van.

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#9) DeFranco válasza Syl (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nincs ilyenre pénze.

'szt mégis megveszi. cetelemre, kaja helyett, bárhogyan. érdemes körülnézni az utcán és összeadni, hogy kin mennyit látsz.

új áron én is full drága cuccokban járok, csak épp én egy cipőt-nadrágot de még inget is 4-5 évig simán elhordok, vigyázok rá és minőséget veszek.

[ Szerkesztve ]

(#10) Syl válasza DeFranco (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

>megveszi. cetelemre

Vagyis nincs rá pénze.
Egyszer kell beleesni az adósságspirálba...

>vigyázok rá és minőséget veszek.

Cipőnél én sajnos nem tudok vigyázni rá. 46-os a lábam, széles lábfejjel (gyakran csak a 47-es cipő jó), kellő túlsúllyal - nincs az a cipő ami fél év alatt le nem rohad a lábamról :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) DeFranco válasza Syl (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

true. én sem mondam mást.

ettől még megveszi, mert mutatni kell. csillogjon-csörögjön az a lényeg.

reszerk: josef seibel-t próbáld meg esetleg. elég strapabíró. yellow cab lenne az igazi de azt már nem gyártják/nem olyan. rieker még a titkos favorit de az lehet neked túl finom lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12) matej013


matej013
csendes tag

Nem a sznobságra szeretnék hajtani, hanem arra, hogy stílusosan és jól öltözzek.

A legrosszabb az amikor a fejedhez vágják, hogy a srác cipője többet ér, mint az összes ruha, ami rajtad van. Ilyenkor legszívesebben lelocsolnám benzinnel és felgyújtanám. :D

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#13) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A havi átlagkeresetből kijön simán egy ilyen cipő.

x gon' give it to ya

(#14) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Megoldás : Deichmann. En mindig ott veszek cipőt, mert ott van 47-es is. 15-nel nem költok többet sosem. Csak Nike, vagy adidas. A nike bírja nálam 2 évig ugy, hogy azzal vezetek, es szetkopik a sarka. Na meg 105 kg vagyok, igy szét is taposom őket ido után.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) mettyuz válasza matej013 (#12) üzenetére


mettyuz
tag

Elmúlik idővel:) Középiskola végére, jó esetben már a közepén nem ez fog számítani. Amint elkerülsz főiskolára / egyetemre, meg főleg nem. Legalábbis 8 évvel ezelőtt még így volt.

Ha pedig 14-15-16 évesen ezzel dobálózik valaki, akkor olyan dologra büszke, olyan dologgal van nagyra, amihez 99%-ban semmit nem tett hozzá, csak haszonélvezője.

szerk.: alcatraz3000 +1. a Deichmann jó, tapasztalat

[ Szerkesztve ]

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#16) DeFranco válasza matej013 (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezeket le kell szarni, nem kell vele foglalkozni. értéktelen szar emberek miatt nem kell költségbe verni magad, nehogy már a más hülyesége a te zsebedre menjen.

persze legyél tiszta, rendezett, igényes nem lógó ruhákban, ez alapvető dolog, és sokat segít a megítéléseden. de akiben egy csepp értelem van, az egy szett c&a-s rád illő, stílusos ruhában is úgy ítél meg, mint egy nike/adidas szettben.

sőt többet mondok. hiába veszed meg azt a k.va cipőt, csak ki fognak röhögni hogy kapaszkodsz.

legyen stílusod, válassz magadnak igényes dolgokat, amiket megengedhetsz magadnak, és/de minőséget képviselnek, minden más le van sz.va. így leszel önazonos és így lesz a fellépésed is olyan, amilyennek lennie kell.

(#17) matej013 válasza mettyuz (#15) üzenetére


matej013
csendes tag

Ezek középiskolai emlékek, a főiskolán már nem találkoztam ilyen beszólásokkal szerencsére. :) Sokkal jobban szeretek főiskolán lenni, mert itt sokkal több különböző érdekeltségű emberek találkoznak és megértőbbek egymással, mint középiskolában. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#18) mettyuz válasza matej013 (#17) üzenetére


mettyuz
tag

Oh. Mea culpa:) Nem voltam tisztában a dolgokkal.

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#19) creation válasza fordfairlane (#13) üzenetére


creation
senior tag

Gondolom a saját havi átlagodra gondolsz...

Vagy az országosan publikált/hazudott "átlagra"?

Mert esetünkben a srác max a suli melletti hétvégi melójából tud gazdálkodni.

Könnyű a számokkal dobálózni, akkor ha van. Nehezebb ha nincs, de a társadalom elvárásokat támaszt.

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#20) fordfairlane válasza creation (#19) üzenetére


fordfairlane
veterán

A havi átlagfizetésre gondoltam Magyarországon. Nem a sajátoméra, sem pedig a "srácéra", mivel nem írta, mennyit keres, sem pedig Józsi fizetésére.

x gon' give it to ya

(#21) matej013 válasza fordfairlane (#20) üzenetére


matej013
csendes tag

Átlagban olyan 30-35 körül keresek egy hónapban, de ez függ attól is, hogy mennyi hétvégén van munka, illetve, hogy mikor kell pont terepgyakorlatra mennem. :D Ebből lemegy 9000 a kolira és 2000 a telefonszámlámra. Tehát körülbelül 18000 - 22000 szokott maradni a tárcámban.

(Ebbe persze sunyi módon beleszámoltam a Bursát is. ;] )

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#22) mettyuz válasza matej013 (#21) üzenetére


mettyuz
tag

Van nálatok szociális támogatás az főiskolán egyetemen? Vagy ösztöndíj? Nem a zsebedben akarok turkálni, csak kíváncsi vagyok- már ha lehetek

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#23) fordfairlane válasza matej013 (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem engedhettem meg magamnak ilyen kiadásokat, amíg főiskolára jártam, de ez nem jelenti azt, hogy mások is ilyen helyzetben voltak. Ebben az életszakaszban, illetve középiskolásként nem a saját kereset a mérvadó, hanem inkább a szülők anyagi helyzete.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#24) matej013 válasza mettyuz (#22) üzenetére


matej013
csendes tag

Persze, nyugodtan. Ha arra a támogatásra gondolsz, amit a szocpontok alapján szoktak megítélni, az sajnos nincsen, mert nem estem bele a keretbe. 11 ponttól lehetett megkapni, de nekem csak 7 volt. :( Egyedül most a Bursát kapom, de az is elég jó. Minden hónapban 10000 Ft.

Lehet, hogy nemsokára egy kis plusz bevételhez jutok, mert tervezem eladni az asztali gépemet. Mivel havonta csak egyszer szoktam hazajárni, a gép teljesen kihasználatlanul áll, az értéke pedig folyamatosan csökken. Egyébként ha valakit érdekel, akkor itt priviben kérdezhet, de nemsokára felteszem hardverapróra is. :D

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#25) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig cipőt pont 15-20.000 alatt nem szabad venni, mert nem tartja meg a bokádat, a hátadat, semmidet.

(#26) szakatsa


szakatsa
csendes tag

Vannak cipők, amiken pusztán a reklámot fizeted... ez tény...
Viszont hadd hozzak ellenpéldát: Az én cipőim mind 20 felett kezdődnek, sőt, néha rá is dupláznak erre az összegre. Diák vagyok, és közben dolgozok. Miért veszek ennyiért cipőt? Mert abban járok nap mint nap. Olyan cipőt veszek, ami 1. kényelmes, 2. egy esőben nem ázik be, 3. a lábam nem büdösödik be benne. Viccesnek hat, de a műanyag cipők ilyen téren hamar szétszedték a lábam. Fontos még továbbá, hogy a bokám megfelelően tartsa, a hátam jól álljon benne. Mennyit ér neked az egészséged? Mennyit ér a lábfájás, hátfájás?

UI: A kommenteket nem olvastam

(#27) matej013 válasza szakatsa (#26) üzenetére


matej013
csendes tag

Amennyit a korgó gyomrom. :D

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#28) creation válasza fordfairlane (#20) üzenetére


creation
senior tag

Hétvégi melóból kíván erre szánni... Mivel diák, így szinte 100% hogy nem br 1200HUF az órabére...

Általánosságban elmondható, ha nem programozási/fejlesztési területen dolgozik valaki diák munkából, akkor a 600HUF +/-10% kereset a reális. Ez hétvégére bontva (így hogy a vasárnap a kereskedelemben kiesett) 4800 (ha vendéglátás akkor duplája). Ez havi szinten ha minden hétvégén dolgozik és nem megy haza a családjához (mert ha jól vettem ki a szavaiból, akkor koleszos) max 20eHUF, tehát az ő átlagát tekintve 2 hónap alatt tud venni egy 20eHUF-os cipőt, mert gondolom mára is el tudja cseszni a pénzét.

Így az országos átlagot figyelembe venni kissé optimalista gondolat.

Bocs srác, hogyha a zsebedbe turkáltam...

De hogy tiszta legyen a kép veszem egy a cégnél dolgozó betanított munkás átlag keresetét Pest megye szélén Ikladon...

Itt keresnek a soron dolgozó nők és férfiak havi 110eHUF-ot túlórával (nem számítom bele a szép,patika és örzse jellegű dolgokat). Ha mindkét családfő itt dolgozik, akkor együtt hazavisznek 220eHUF-ot.

legyen egy házuk/lakásuk, amit mondjuk fiatalok lévén bérelnek (vagy hitelezve van), az havi 40-60eHUF, ennek rezsije nettel, kábeltévével kktg-el legyen 40eHUF. Esznek, mert kell az legyen havi 60eHUF (ebben legyen benne a tisztítószer is) Legyen egy autójuk, aminek az éves fenntartása kb 30eHUF és havonta azért használják is, nem csak áll így az még kb 15eHUF.

50+40+60+(30/12)+15 = ~168eHUF

Ha nincs gyerekük, aki suliba jár és etetni, tankönyvezni, ruháztatni, orvoshoz, tanfolyásra, korrepetálásra, edzésre, szakkörre vagy egyéb anyám tyúkjára kell járatni, akkor marad havi 52eHUF arra, hogy ne csak otthon üljenek.

Mindez borul, ha van az autóra hitel és van gyerek.

Akkor melyik átlag Magyar is engedheti meg magának a huszonezres cipőt?

Tudom, az amelyik félretesz rá... És a gyermek meg vigyázzon rá, mert össze lett spórolva...

Nekem ez a véleményem. Lehet egyet nem érteni vele. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#29) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nálam egy alapkriterium van. A talp gumioldala varrva legyen a cipohoz. Az nem ment tönkre sosem. A ragasztott szemetek mindig elengednek, beáznak stb stb.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) alkatraz3000 válasza creation (#28) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Éves szinten autóra 30 az nevetseges. A biztosítás nekem 50 es ha fiatalok, ők sem lesznek B10-ben. Autóból megint csak egy öreg valamit tudnak venni, amire azért bőven kell költeni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#31) fordfairlane válasza creation (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

A topik kérdése úgy hangzott, hogy a zembereknek honnan van ilyenre pénzük. Én azt gondolom, hogy a magyar átlagkereset lehetővé teszi az ilyen cipő vásárlását.

A hajléktalan nyilván nem fog ilyet venni magának, sem az afrikai éhező, sem pedig az, aki masszív hiteltörlesztési periódusban van öt gyerekkel, meg húsz kutyával. Az irreleváns részletek nem érdekelnek, mindenhol lehet ellenpéldát találni.

x gon' give it to ya

(#32) creation válasza fordfairlane (#31) üzenetére


creation
senior tag

Igazad van. Ellenpélda mindig van.

Én a feltett kérdését az ő körében értelmeztem (diákság körére) :) És nem terjesztettem ki tágabb körre, mert gondolom a felháborodást elsősorban az váltotta ki nála, hogy társai hogyan engedhetik meg maguknak, ő meg nem...

:R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#33) fordfairlane válasza creation (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként csak zárójelben, de anno diákként az utolsó évben szerencsém volt, és már jobban el voltam eresztve, így anno emlékszem, én is vettem drága bőrcipőt. Az viszont kitartott 5-6 évig is, így megérte.

x gon' give it to ya

(#34) creation válasza alkatraz3000 (#30) üzenetére


creation
senior tag

Nem szerettem volna túl nagy összeget írni az autóra költésről... Szándékosan.

Én tegnap voltam a motorommal műszakizni. A teljes befektetett összeg eléri a 100eHUF-ot és a motor fenntartási költségeit nem adom hozzá (mert elenyészőek). Mivel nincs más járművem, nekem ez a releváns és ennek az éves fenntartása ennyi :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#35) total90


total90
veterán

En azert egy Converse cipot nem mondanek markasnak, meg Adidast es Niket sem. Ezek inkabb atlagos cipok, kozepes arral (altalaban, persze markan belul is van dragabb termek).
Markasnak talan Hugo Boss, Bikkemberg, DG, Y3 es hasonlo cipoket mondanek.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36) alkatraz3000 válasza total90 (#35) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Mondjuk azt sima converset nem vennem meg sosem, mert kb csak nyáron jo . Az en cipoim minden évszakban velem vannak.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#37) Stonerice


Stonerice
őstag

Nekem az jutott eszembe, hogy régen a haverok turkálóban vadászták lefelé az alig használt PUMA cipőket :DDD 1500-2000 ft-ért. :C

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#38) Lauda


Lauda
félisten

Ha majd lesz egy keresett szakmad es ugyes vagy, neked is lesz ra. ;) Ezt felejtsd el szerintem orokre, hogy azzal foglalkozol, a masiknak mibol van. Azzal foglalkozz, hogy neked mikor lesz. :K

(#39) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én már nagyon rég nem veszek Converse/Vans cipőket. :( Annak idején, mikor még 16-17 voltam nagyon szuper deszkás cipőket készítettek, főleg a Converse.
Volt egy fehér talpú szürke velúr tetejű, isteni kényelmes volt, talán 16-ért vettem akcióba. Kábé 6-7 évig! bírta, de nem volt szívem kidobni, pedig már teljesen el volt rongyolva (anyám megtette helyettem). Azóta sem találtam a kínálatukban hasonlót. Sajnos ráálltak az olcsón előállítható színes, de drágán eladható vacak tornacipőkre, ami viszont nekem nem jön be. Most egy fehér Adidas Superstart nyüstölök már több, mint 2 éve. De lehet ugyanez lesz a következő is, ha kapni még valahol.
Egy Memphis is van még, ez is elég jól bírja, bár közel sem olyan kényelmes a túl vékony talpa miatt. Bár olyan érzés felhúzni egy acélbetétes bakancsban eltöltött 12 órás műszak után, mintha vattán lépkednék... :DDD

Hozzáteszem, én sem vehettem volna anno Convers márkájú cipőt és sok minden mást, ha mellette nem jártam volna el minden nyáron ásatásokra kubikolni, vagy gyümölcsösbe barackozni, esetleg címerezni.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#40) Tibee86


Tibee86
veterán

Érdemes az akciókat is kivárni, nem egy 35+-os cipőm van, amit 10 alatt vettem. AirMax-ért pl soha nem adnék 45-50 ezret( más cipőért se), de abból is sikerült kifognom egyet 22-ért.

(#41) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én nem a cipőkön vagyok kiakadva, ha már az a vitaindító, hogy minek miből fussa... :D
Egy kicsit drágább és költségesebb dolog miatt vagyok sokszor sokkban.
Honnan van az embereknek pénze 10 millás! :Y kocsikra?
Tőlem fiatalabb friss jogsis taknyos kölykök furikáznak M5 meg X5 bömösökkel, zsírúj Audikkal, Mercikkel...
Hogyapicsbe? Meg úgy egyáltalán? Én 3 éve dolgozom folyamatosan egy helyen és spórolgatok erre-arra, legutóbb egy ~300e konfigot újítottam, de mellette egy 200e roncsra még nem gyűlt össze a zseton ennyi év alatt.
Akkor sem értem! :( Mindenki nagyfejű cégvezér? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#42) Stonerice válasza flymi (#41) üzenetére


Stonerice
őstag

A vezető pozíciók jövedelmezőbbek, ráadásul csak annyi a teendő, hogy lepasszolják egy hiarerchiában alattuk állónak a munkát. Másik dolog, hogy Ma.o.-n pályázati pénzekből tudnak nagyokat sikkasztani /csalni ha úgy tetszik.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#43) Kolondrum válasza flymi (#41) üzenetére

Annyi, hogy neked is a **** dobta a gép. Semmi más. A szomszéd gyerek árufeltöltő a helyi teszkóban, de lavírozik a szana szét tuningolt leültetett golffal az utcánkban (vicces, mert nagyon rossz az út és küzd, hogy ne akadjon fenn). Apunak 60-as évekből porsche IS van. Apu munkája egyenesen vicc, de az már mind1.
Van ez a véglet, meg van a másik ahol munkából munkába jár az illető és így is az albérlet elviszi a jövedelmének több mint felét. Cipő? 20k? Vicces!

[ Szerkesztve ]

(#44) flymi válasza Stonerice (#42) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

De csaknem cégvezér mindenki, hogy ilyen "német ipari hulladékokkal" jár! :F
Vagy mindenki hitelre vesz új autót? Ilyen jól megy?

Ha azt nézem, hogy úgy nem tudtam félre tenni egy tragacsra annyit az utóbbi 3 évben, hogy a 4 fős családból 3-an dolgoztunk (idén már csak ketten a párommal) +1 rozoga nyugdíjas, akkor hogy?
Nem árulok el nagy titkot, hogy havi 100e-ből az idén már nem tudok félretenni havonta 10-15 egész ezrest, mert sok a számla, kaja, stb... És akkor még örüljünk, hogy van munkánk. Hagyjuk is, csak felbosszantom magam! :D

Mo-n az EU-s pályázati pénzek hihetetlen idiótaságokra mennek el! Olyasmire adnak, hogy az embernek égnek áll a haja!

Legutóbbi megdöbbentő infó: van olyan közmunkásként foglalkoztatott "kegyenc" aki egy bizonyos hivatalban azt a munkakört tölti be, hogy kérem szépen: Gyümölcsfacsaró! Bexarsz, de igaz. A dolgozók beviszik a friss gyümölcsöt és az illető egy gyümölcsfacsaróval elkészíti a friss italt! Ez ám a hasznos munka!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#45) Kolondrum válasza flymi (#44) üzenetére

Nem, fém kereskedése van. :DD
Nagyon sok történetet ismerek a hiteles autókról amiről az a véleményem, hogy elszomorító. Sőt... Közel a nyugdíjhoz valaki megvesz hitelre az hőn áhított autót, de jó de jó, csak mellette éhen döglik. Azt kell mondjam a két véglettel találkozok az életben, nincs meg a köztes osztály. Elvétve.
Nekem 36K-s cipőm van, nagy ritkán rá lehet venni, hogy kiadjak ennyit ruhaneműre. Néhány évente. Ehh.
Vicces áraik vannak a ruháknak. Elmesélek valamit. Nem épp irodában dolgozom, nem is bírnám. A lényeg, hogy elég sok rongy kellhet hozzá néha, amit egy cég hoz. Van benne minden fajta. Értsd, márkás cuccok. Örömmel veszem ki a zara hibátlan felsőt és törlöm le vele az olajat. ;] Ennyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#46) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

A 20eFt-os Puma, Nike, Adidas se márka ma már. Én is meg szoktam venni ennyiért, de ált 1 évet bírnak, pl a Bugatti cipőm fél évet bírt 23-ért. Bár a Pumának ez a FutureCat szériája egész jól sikerült, 2 éve megvannak már és bírják.

(#47) flymi válasza Kolondrum (#45) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A fémkeres Mitsu Pajero Sport-al jár... :)

Én sem irodában dolgozom, nem kopik el a seggem, attól nem félek. Termelésben dolgozom, tehát készterméket állítok elő. Ennek azért van kézzel fogható értéke. A bónuszunk meg az igazgató új Volvo V60-as kombijában pihen. A vicc, hogy minden irodai dolgozóknak (értsd: az asszisztensnek is asszisztense van nálunk) is jár egy céges Ford.

Nálunk kifejezetten "géprongy" van ilyen célra. Ruhaneműnél legfeljebb az anyag és a varrás minősége ami feláras, a többi humbug, márkanevet veszed meg, hogy "viríthass".

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#48) Stonerice válasza flymi (#47) üzenetére


Stonerice
őstag

A hasznos munka itthon abszolút nincs megfizetve. Viszont vannak olyan munkák, amik pályázathoz kötődően csupa értelmetlen pénzkidobásnak látszanak. Én is ismerek ilyet, és mellette még munkahelye is van az ebben a körben dolgozó embereknek. Ha már havi csak 20-50 ezret adnak ezért a pozícióért, akkor kérdem én miért nem olyannak adják a munkát, akinek nincs munkahelye?

És akkor ha megteszi azt hogy havonta - kéthavonta csak egyszer jön be a feletteséhez, akkor sincs semmi gond. Mint aki jól végezte dolgát indul is haza.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#49) Kolondrum válasza Stonerice (#48) üzenetére

Húú mennyi ilyen értelmetlen poszt van. A tipikus kép amikor van egy munkakör nevetséges elnevezéssel, mint pl humán ügyi kávéellátó asszisztens. E köré lehet építeni ezer millió dolgot. Az illető bejön, jön megy és a semmiért kap pénzt. El lehet csendben dolgozgatni éveket, egy életet. De psszt. ;)

(#50) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Én sem voltam régen eleresztve, de azért összespóroltam egy adidasra vagy hasonlóra.
Kb. 15k körül költöttem és most sem szívesen költök többet rá.

Ha esetleg drágább cipőt szeretnél, akkor veszel kb 10k-ért cipőt.
Hordod, hordod és fél éven belül tuti lesz olyan baja, amivel visszaveszik.
Visszaviszed (akár a pénzt is vissza kérhetnéd), levásárolod és raksz hozzá kb 1-2 ezrest.
így tornázod egyre feljebb az összeget anélkül hogy többet költenél félévente 1-2 ezer forintnál.
Ha meg kibírja, akkor jól jártál.

Valaki biztos, hogy etikátlannak fogja tartani, de ha kifizetek 20 ezer forintot bírja ki legalább fél évig...
Amúgy a H******c-ban simán eljátszható.

Szerintetek ez mennyire etikus? Ha gari érvényes akkor nyugodtan kifogásolhatom a minőséget?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.