Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) proof88


proof88
addikt

Sorry, h ilyen láma dolgot kérdezek, de mit jelent a lesarkazás, meg hogy lehet elhajlítani a proci alján lévő tűket? Azok könnyen elhajlanak? Mert párat már szedtem ki meg raktam be, de mindig vigyáztam rá, bár az a baj, hogy ilyenkor ejtem el legkönnyebben a dolgokat. :)

(#102) Warbeast válasza KillHates (#97) üzenetére


Warbeast
tag

Plágiumot?
Gondoltam rá, hogy nyitok neki blogot, de most nem nagyon értem rá. Aztán megleltem eme topikot. Nem volt más választásom. Még most is mosolygok, pedig 2 hónapja történt.
Ha felhasználod, akkor a Forrást, mint a Mátrixban, azaz a nevemet említsd meg :D

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#103) KillHates válasza Warbeast (#102) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez természetes, és a hozzászólásod is belinkelem! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#104) DarkByte válasza KillHates (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Mágneses csavarhúzós esetem nekem is van, ebben a cikkemben írtam róla. Szerintem sejthetitek hogy azóta nem kicsit vigyázok a csavarhúzókkal. :D

(#105) DarkByte válasza DarkByte (#104) üzenetére


DarkByte
addikt

Akkor ha már itt vagyok kiegészítem a vinyós esetemmel is (nem sokkal több mint egy hónapja történt :( Azóta kiderült hogy tényleg a rack volt zárlatos, mert egy zárlat védelemmel rendelkező táppal csak úgy magában ha rá volt dugva a rack nem volt hajlandó elindulni a táp. Lesz demonstráció az biztos, egy 10kg-os kalapáccsal ripityára fogom verni a rack-et. ;]). Egyébként a #92 az valami hihetetlen. :Y

[ Szerkesztve ]

(#106) Larry303


Larry303
addikt

ha már ennyien leírják az apróbb bakikat én is megemlítek egyet kettőt...
(amikor jumperes időszakban tuningoltam azt inkább nem :DDD )
na szal ugye jómunkásember révén, az alaplap dobozán rakom össze a konfigot és úgy tesztelem...első röffre rögtön kisebb füst és a jól ismert amperszag lett a jutalmam...többpercnyi nyomozás után kiderült, hogy az alaplap dobozán található matrica, simán vezet!!!!!!!
aztán még p1es időkben amikor gyárilag csak hitvány cdromokat voltak képesek csinálni, és ugye az a szar szemét csak pörgette pörgette a lemezt, de olvasni nem bírta, az oprendszer pedig szépen befehéredve várt az eszközre, egy jól irányzott kalapácsütés kézzel -már ha van ilyen persze látszólag megoldotta a problemát...gép úgy ahogy volt megmerevedett fülét farkát behúzta a cdrom is (elhalgatott) ...a resetig -mert ugye csak ez segített...akkor aztán hallom, hogy a cdrom kezdi előről az idegesítésem, és winyóm pedig a jól ismert fejleszakadós nótát kezdte dalolni....miután konstatáltam, hogy az összes adatom úgymond szándékosan tönkrevertem, kiszereltem a cdromot és kalapáccsal törlesztettem minden tartozásom...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#107) KillHates válasza Larry303 (#106) üzenetére


KillHates
nagyúr

""kiszereltem a cdromot és kalapáccsal törlesztettem minden tartozásom...""

Nincs is annál jobb érzés. Én vágtam földhöz tiszta erőből 17"os MSI notebook-ot (Vista+rossz SB készített ki) ! Teljesen totálkáros lett!!
Olyan jó volt, hogy majdnem elmentem! :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#108) hoax válasza KillHates (#107) üzenetére


hoax
aktív tag

Te aztán tudsz élni...! ;] :DDD

Don't panic!

(#109) marcias


marcias
őstag

Szerencsére (kopp-kopp) én eddig semmilyen alkatrészem nem tettem totálkárossá, viszont amikor az egyik gépemet raktam össze, 2 napig nem jöttem rá, hogy mért nem indul, arra gyanakodtam hogy feltöltődött az alaplap vagy ilyesmi. Aztán kiderült, hogy a 4tűs alaplapi tápkábelt be kéne dugni - nem tartottam fontosnak mert a korábban nem volt a gépben :C

Steam: marcias88

(#110) rekid


rekid
addikt

hehe ismeros dolgok. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#111) <NewL> válasza Warbeast (#92) üzenetére


<NewL>
addikt

:C :C tetszett :DDD

There's an app for that

(#112) #56573440 válasza Warbeast (#92) üzenetére


#56573440
törölt tag

kedves boltos ismerős mesélte hogy náluk egy feltűnően fiatal srác vett előlapi ventiszabályzót és hőmérőt hogy az modding meg zsírság és ez kell neki. hívta is őket hogy valami nem frankó mert iszonyat hamar fagy a gép. elég hamar kiderült hogy a prociszenzort sikeresen a proc és a hűtő közé tette be...

(#113) commanDOS


commanDOS
senior tag

Vannak érdekes emberek, de legalább van min szórakozni.
Persze nem az a vicc a dologban, h nem ért hozzá, mert nem érthet mindenki a pc-hez.
Az a vicc, hogy ők úgy gondolják, hogy értenek hozzá és lehülyézik az embert, aki tanácsot adna nekik, ezen kár felhúznia magát az embernek, inkább csak mosolygok mindig.
Legutóbb is egyik ismerős vett v.mi "állat" gépet. Nagy lazán előadja magát, hogy 170 ezer volt, "rédmax" ház meg világító istenf...a meg mittudomén milyen elképzelhetetlenül fontos dolgok. Közben rákérdez, hogy jáccok-e a "krízissel", mondom feldobtam a gépre kiviből, de nemigen. Hmm... és hogy fut? mondom közepes beállításokkal egész jól.
Csávó ledöbben: milyen géped van neked bazz? nekem alig indul el.
mondom 130k-ból pakoltam össze, semmi extra :)
Kíváncsiságból megkérdeztem, hogy milyen vga van benne? hát ő azt nem tudja, aztán a számlán megtaláltuk: egy dzsíforsz 8400...
Hozzátenném, hogy a csávó csak játékra használja a gépeket, semmi másra.
De persze a neontól meg mittudomén micsodától jobban futnak a játékok, vga csak felesleges ficsör :DDD

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#114) néha


néha
aktív tag

Bocsi lehet h ez most nem ide tartozik de nem tudom máshol megkérdezni :D /Sziasztok! Lenne egy kérdésem! ez kékhalál akarna lenni:elinditom a gépet megy windows betöltés már épp betöltene amikor 1 pillanatra bevillan egy kék képernyő és ujraindul a gép/viszont ha safe modba inditom a windowst akkor indul...

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#115) Воланд válasza néha (#114) üzenetére


Воланд
titán

Vista? XP? safe modban probálj meg kilőni minden nem létszükséges programot az automatikus indításnál, mert valószínű, hogy valamelyik miatt dob kékhalált. Így elsőre, szerintem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#116) Vamp válasza Warbeast (#92) üzenetére


Vamp
senior tag

Fogadjunk, Steinbergernek, vagy Askenhazynak hívják a gyereket:D...

Értsd: újgazdag gyökércsemete, aki a világvége esetén gyökérsége miatt már az első harsona megszólalásakor szörnyethal.

(#117) KillHates válasza hoax (#108) üzenetére


KillHates
nagyúr

Abban a hónapban nem kaptam fizetést...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#118) Pala


Pala
veterán

Jó kis téma!
Velem is történtek már húzos dolgok, bár konkrétan még soha nem tettem tönkre egyetlen alkatrészt sem és nem is ejtettem le semmit, de azért a procihűtő fel-leszereléseknél mindig begyorsul a szívverésem, mert nagy erőt kell kifejteni ki területre és mindig félek, hogy esetleg véletlenül megcsúszik a kezem és letarolok valamit az alaplapon.
Legutóbb is, mikor tisztítottam a gépet, egyszerűen nem bírtam leszedni a prociról a gyári hűtőt, mert valami kegyetlen erővel kapaszkodik azokba a kis "kampókba" a foglalat két oldalán. Ismerem a leszedés techinkáját, de mégsem sikerült sehogysem, egy bizonyos nyomásnál nagyobbat meg nem mertem kifejteni, nehogy foglalatostul jöjjön ki az egész. :)
Szóval ez van, nem tudok/merek se új pasztát felkenni, se hűtőt cserélni, valszeg így egyben fogom eladni. :D

(#119) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egy időbe olyat csinált a gépem, hogy minden mozgatás után ujjra kellett telepítenem az xp t, mert a bootolás után fogta magát és bedobott egy szép kék képernyőt és ujraindult. De aztán szerencsére megszünt ez a hibajelenség, de azért roppant mód bosszantó volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#120) proci985 válasza Warbeast (#92) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2^7-1 fok az szép:D

ismerősöknél én utálok gépet szerelni.

kedvenc sztori ezzel kapcsolatban: reggel 11, vizsgaidőszak, hótkómás vagyok, csörög a telefon. unokatesóm hív (fel is kelt, részletkérdés), ugyanmár itt van haverja gépénél, nemmegy. magyarázok, lerakom. délután 1ig még kétszer felkelt, aztán végülis elindulok budapest túlsó végébe segíteni.

helyzetjelentés, délután két óra, megérkezés után pár perccel:
- hótkóma vagyok
- bérrabszolgagép, valszeg régi matávos, amit arra találták ki, hogy az user ne bővítse
- user bővíteni akarja
- vinyóval, meg vindózt is akar rá
- reggel 9 óta szopnak vele, nem bootol
- meg csináljak rá netet is
- user bölcsész
- viszont a kávéja egész jó
- és a szőnyeg tiszta. meg van csavarhúzó (bár biztonság kedvéért a sajátomat is vittem)

közelebbi ismerkedés 14:30:
- p2es mATX lap (ajajajajajajaj, dokumentáció nincs, netem nincs, támogatja e a 32gbnél nagyobb vinyót?)
- miért van egycsatlakozós kábel az IDE2 porton (ennek itt még nem tulajdonítottam jelentőséget)
- fekvő mATX ház. tudjátok, aminél egy vinyó bekábelezéséhez az alaplapon és a procin kívül mindent ki kell venni (elég fáradt voltam, hogy a rituális harakiri ne jusszon eszembe hála égnek)
- de legalább az élei el vannak dolgozva
- rossz előérzetem van, hogy én itt min 3 órát fogok szopni

pokol, Malebolgia, 16:30:
- a lap csak 32es vinyót támogat
- viszont az istennek nem bírom biosig is eljuttatni ha a második ide portra is dugva van valami
- második ideporton kábel cserélve, bolondbiztos IDEkábelt jobban szeretem
- a fenét vannak eldolgozva az élek
- hámsérülések több ujjamon
- alapból is rossz a napom (felkeltettek), eddigre idegbaj közeli az állapotom

purgatórium, 18:00:
- a lap nem támogat IDE2őn slavet (!!!). a biosban látszik ilyen opció, de ha rádugsz bármit is slave porton, a cucc behal. valahol találok egy fölös jumpert, szal végül sikerül megoldani a 32gigás leszabályozást és ezt is. ilyet én még nem láttam, hogy IDE helyre csak egy vinyó megy be, pedig láttam már teszkós gépeket, 286ATtől napjainkig.
- bebootolt!
- közben persze végigzongoráztam az összes lehetséges beállítást
- mondtam már, hogy fekvő bizonyos alkatrészekre összerakott házat mennyire nem lehet szerelni, főleg másfajta alkatrészekkel, amiket alapvetően nem tartottak szempontnak, hogy valaha is belekerülhetnek egy ilyenbe?
- mert nem is lehet.. a hámsérüléseim száma növekszik

én ennyire vindóz installernek még életemben nem örültem addig, 18:30:
- és tényleg

már kevésbé örülök a vindóz installernek, 19:00:
- ja, hogy tetűlassú... csak érjél már fel

végzett, 19:30:
- és akkor 4 perces a bootidő... a cigarettám fogy, kávé szintén

utolsó simítások, 20:00:
- vírusirtó bekonfigolva. netet hálistennek a tonlájnosok beillesztették (én már csak driverezek, hardverrésze kész), utolsó simítások
- nem létezik, hogy ennyire lassssssssssssssssssssssú

müxik, 20:30:
- googlenek ennyire még nem örültem

kommentár: ha szervizes lettem volna, akkor a beüzemelési költség árát a használt géphez hozzáadva már akár valami emberi gépe is lehetett volna. oh well...

unokatesóm itt értette meg, hogy miért utálok olyan gépet szerelni, aminek nem én vállogatom ki egyenként az alkatrészeit. azzal is lehet szívni, de ez azért valljuk be, erős volt.

21:00 hazaértem.
- örülök a sajátomnak. aztán fekszem aludni, ez kibírhatatlan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#121) KillHates válasza proci985 (#120) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hibátlan történet! :D :D
BLOG-ra vele!! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#122) Volkov


Volkov
aktív tag

Hóhóhóóó :)

Van pár sztorim nekem is, de a kedvencem a következő (itt nem lett nagy kár):

Régi gépem egy Abit NF7-S volt, szépen fullosan mindennel ami kellett. Éppen ugy hozta a sors, hogy lett egy telefonom, amin volt infra port. Kábelt nem veszünk mer drága 1500-ért... infra port: 2k... ÁÁÁÁ.. kizárt.
Gyors google bújás: alaplapon van infra csati: jipí :)
Csinálok magamnak infra portot. Mi sem egyszerübb. Kapcs rajzot 5 perc alatt találtam.
El Lomexbe, az alaktrészek kijöttek potom 1390Ft-ból. Gyorsan haza, elő a páka, lapátoljuk össze, röpke 3 óra alatt kész is voltam. (10 perc után rajta volt minden alkatrész, de 2 óra 50 perc volt a debug, melyik kábelt raktam rossz helyre,stb)
Node a végén az infra beindult. Működött szépen, minden gond nélkül. Kis cucc le az asztalra, mellé a telefon és had szóljon.
Ide oda másolgatok, de vmi megzavar: égett szag van. Égett műanyag szag van...körbenézek, hát világít az infra port kábele, mint vmi hősugárzó. Az asztalon felejtett kis darab cin képzeljétek vezeti az áramot, és rövidre zártam a +5V-ot meg a földet.
Kábel frankón végigégett, így kell szakszerüen végigblankolni egy kábelt :)
Legnagyobb meglepetésemre a kábelen kívül semmi sem ment tönkre, masszív cucc volt az Abit lap is, meg az infra portom is :DDD

Egy másik "aranyos" dolog, mikor eldöntöttem, hogy a ventiknek nem kell 12V mert ugy hangos, 5V-ról is simán elmennek és halkak is. Dehát kultúr ember vagyok, nem fogok gányolni szigszallag meg hasonlók, el Lomex, vettem sok molex csatit, és ahogy azt kell, apa-anya csati, csináltam magamnak 12V-5V átalakítót. Nemes egyszerűséggen felcseréltem a piros meg a sárga kábelt. Ezzel 2 évig semmi gond nem volt. Azon kívül, hogy elfelejtettem ezt az egész projektet. :)
2 év múlva nagy gépbővítés: új 80 gigás vinyó.
Nincs szabad molex... hm.. keressünk egyet. Nini, egy venti. Rá egy elosztó, jóóó lesz az. Vinyó rádug, gép bekapcs, aztán hosszas szítkozódás... a vinyó elektroinka 5V helyett 12V-al sajna nem gyorsabb lesz, hanem elég... 2 év alatt találtam hozzá másik elektronikát a szénnéégett helyett. ;]

Lehet röhögni ;)

:)

(#123) vtechun


vtechun
veterán

én is tudok néha ozzadni rendesen a gép előtt görnyedve :) de még nem ment tönkre semmi :)

(#124) proci985 válasza Volkov (#122) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alapszabály, hogy a moddolt molexet valahogy meg kell jelölni. pontosabban csak az átalakítós részen cserélgetjük fel a dolgokat, a táp részről menőt nem piszkálunk. ja és ha van a molexnek kimenete is (pl CM házak átalakítói), akkor azt leragasztjuk, nehogy véletlenül:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#125) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Nem olyan rég volt hogy haver felhívott hogy nem indul a gépe. Átmegyek hozzá, mondom neki vagy egy csati kicsúszott vagy pedig táp. Oldallap leszed, ő nem lát semmit, én meg csak nézem hogy az északi híd méretes alu passzív hűtője bizony fejjel lefele trónol a videókártya hátán. Leveszem onnan, mondom asszem megvan a gond, jobban megnézve kiderült hogy a bordát tartó leszorító alkalmatosság két a lapba forrasztott U alakú drótba kapaszkodott, és az egyiket elengedte a forrasztás. Aztán valahonnan kerítettünk egy nem beszáradt pillanatragasztót, és megpróbáltam visszaragasztani, de nem igazán sikerült, csak amikor a fülön rajtamaradt forrasztóónt körömreszelővel lecsiszolva újra próbálkoztam. Azután borda fel, gép be, azóta is megy.

(#126) Sebastian072


Sebastian072
csendes tag

Nagyon jó kis írás :))
Már várom a folytatást.

(#127) subaruwrc válasza proci985 (#120) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezen is sírtam :DDD nagyon ottvan a történet .

nekem az első ilyen élményem gyári intel cooler pöckeinek csavarhúzóval a lyukakba erőltetése közben esett meg amikor is lecsúszott a csavarhúzó a vájatból és csini 2mm-es árkot vájt a lapom szélébe. az érzést nem kell elmesélni senkinek :DDD a hihetetlen mákom az volt hogy a legközelebb eső vezetéket nem vágtam át....

hasonló nem bővithetős fekvő szarságot nem bővítünk történet nálam is játszott.
windows reinstall kellett volna de mivel egy nagyon régi fekvő cucc volt mondom még úgysem láttam ilyet szétszedem. jó kis P3 nemtommilyen lap stb stb. tiszta retro volt az egész. proci kiszed megtakarít hűtő szintén repaszta miegymás. na mondom röffentsük be. innen indult a vicces rész mert nem kapcsolt be a cucc. na mondom lehet a táp nincs bekapcsolva azért. ahha :DDD ezen a tápon a kis kapcsoló nem arra szolgált mint ma :D
lényeg hogy amint átkapcsoltam és ráindítottam eldurant a táp :DDD utána hogy tuti legyen mégegyszer megpróbálkoztam a beindítással és végleg kinyúvasztottam szerencsétlent... nem kell mondanom hogy a világon mégegy olyan táp nincsen ami illene a konfigba de a többi cucc túlélte és netezős gépben folytatják nyugdíjas éveiket :C

[ Szerkesztve ]

(#128) proci985 válasza subaruwrc (#127) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

matávos p3mas, 200Ws táppal? szerintem egy olyanba való mikrométerű tápom van otthon győrben elfekvőbe (elszállt a lap alóla). kb a helyet foglalja csak, szal ha kell és megtalálom, sörért/csokiért a Tied:D

az még annyira nem retro... amit szereltem gépet, az egy p2es volt emlékeim szerint vagy valami nagyonnagyonbelépő p3mas, nem sok de inkáb nagyonkevés memóriával. az igazán retro meg az otthoni 2x5.25+2x3.5el szerelt ATs ház, turbo gombbal meg kijelzővel, hogy mennyin megy a proci (kétszámjegyű:D). az eredeti 386os konfig már nicns meg belőle, de a 17éves 250Ws táp meg a 166os pentium mai napig mennek:D ill 3 éve még mentek, azóta nem volt bekapcsolva:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#129) subaruwrc válasza proci985 (#128) üzenetére


subaruwrc
félisten

aaazaz :DDD már nincs nálam a cucc szóval köszönöm nemkérem :D mintha az első gépemet írtad volna le. turbo gomb ott is játszott. és vártam a csodát :DDD

(#130) proof88


proof88
addikt

Erre valaki? :)

(#131) afterburner_ válasza proof88 (#130) üzenetére


afterburner_
őstag

a proci aljan levő tű az nem hajlik könnyen...legalabbis sztem elegge meg kell nyomni ha el akarod hajtani foleg a 775-ös prociknal:-)

a lesarkazas meg inkabb manapsag chipseteknel törnéik, vagy vga karikon, bar az ujak ugy vannak kialakitva hogy ne lehessen lesarkazni, de még a regi coppermine,tualatin intel procikat, meg az amd socket a-s procijait le lehetett mivel nem volt rajtuk kupak..

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#132) proci985 válasza proof88 (#130) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a pentiumok/486osok lábai elég könnyen hajoltak... baráti körben rendszeresen egyengették őket. intel s775öttől kezdve hála égnek az alaplap felőli részre esnek a lábak.

lesarkazni mostanában már a procit nem lehet. régebben, amíg nem volt védő fémkupak a chipeken, addig a dolog elég egyszerűen megtörténhetett.

szal kb mindkét probléma ma már a múlté.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#133) nakrisz válasza proof88 (#101) üzenetére


nakrisz
csendes tag

Akkor válaszolok:

Lesarkazás: Amikor a chipre (CPU, VGA, stb) rosszul szereled fel a hűtőt (pl: ferdén, fordítva, gyakorlatilag a chip és a hűtő nem párhuzamos), és emiatt a chip széléből letörik egy kisebb-nagyobb darab. Jellemzően valamelyik sarka szokott letörni, innen az elnevezés. A mostani szériás (775/AM2) CPU-kon egy fém kupak van, arra megy a hűtő, így a leasarkazás kizárt. Most a VGA-kon szokott ez a műsorszám megtörténni, mivel azokon egyből a chipekre fekszik a hűtő.

A lábakat elhajtani "legkönnyebben" úgy lehet, hogy rosszul teszed be a CPU-t a foglalatba (nehezen megy, de aki maga szereli a gépét, az vagy okos, vagy erős :DDD ), rátolod a rögzítőt, esetleg a hűtőt is... Persze a gép nem indul. Kis szerencsével, kézügyességgel és sok türelemmel ki lehet egyengetni, ha nem törik le a hajtogatás miatt.
Esetleg a procit leejtve is sikerülhet ez a hajtogatós "mutatvány". :)
A 775-ös procikon már nincs láb, helyette az alaplapon van, azokat elhajtogatva szinte lehetetlen visszahajtogatni, olyan aprók és nagyon sűrűn vannak. :O

(#134) afterburner_ válasza nakrisz (#133) üzenetére


afterburner_
őstag

új nv, ati kartyakon mar van valamiféle kiemelkedés a gpu szélén, vagy csak csúcskariknál van még olyan?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#135) proof88


proof88
addikt

Köszönöm a kielégítő válaszokat! :)

(#136) Ricko


Ricko
tag

Vettem egy WD 250-es vinyót. Itthon berakom elindul, de mindkét HDD hőmérő program 55° és 65°-os kritikus értékeket mér alapjáraton. Mondom ennek fele sem tréfa, elviszem haverhoz is kipróbálni, mert itt vmi nem stimmel. El is viszem rádugjuk a gépre, de már az elején a BOIS-ban nem lárni... :F persze meleg volt mint állat. Levisszük 2 házzal lejebb másik haverhoz, akinek ugyancsak WD 250-ese volt csak neke sima SATA, nekem meg SATA II. Nála sem látja a gép. Mire hazaérek már nálam se. :W
Vissza gariba, kicserélik (2 hét), hazahozom, ez is 65°-kal indul villog minden, hogy kritikus hőmérséklet, mondom havernak nézzük már meg nálad megint. Felviszem rádugjuk... rohadt nagy égett szag. Persze a gép nem látja a vincsit. Na mondom kész leégett a vinyó. Áááá nem ez haver szerint a tápja. Mondom neki, te nem lehet h. zárlatos a tápcsati amit a vinyóra dugsz (hozzáteszem 25k-s Thermaltake ház gyári venti tápcsatijára dugta)? Nem neki nem zárlatos, nézzem meg az ő vinyója megy rajta... mondom sztem ne dugd rá. Rátolja, benyomja a gépet, egy kattanás a vinyó felől, meg se moccan a gép :DDD
Na mondom faxa, most hoztam gariból a vinyót megint vihetem vissza. De mivel wrva büdös volt, várni kellett míg elmúlik róla az égett szag, mert akkor kiderül a túrpisság. Szerencsére haver Maxtor vinyóját is kicserélték. De durva volt hogy több mint fél terrabyte-ot gajra vágtunk mire rájöttünk, mi a hiba. Aztán azóta nem veszek WD-t, bármennyire is a tesztek szerint az a legjobb. Most Samsungom van, nekem ez volt előtte, maradok is ennél. Nincs is vele semmi gond. :D

(#137) Matyó83


Matyó83
tag

:DDD :DDD

ez tetszett!!! :C :C

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#138) pszihó


pszihó
aktív tag

Mindig belülröl érdekeltek a dolgok. :F :F

Még szakközép elsőben ennek esett áldozatul egy ZX spectrum 1984 ben. Az apám elsirta magát és végül a fejemen verte szét :W a kiváncsiságom maradványait. Kb 1 év GMK pénze volt benne. :C

Van a számlámon egy 486-os edo foglalat. 90-es évek elején volt. Letörtem a deszkáról. Akkor még kurv@drága volt.

Egy 1200-es athlon is sikerült lesarkaznom egy hűtő bordával. Ez is drága volt épp hogy kijött az ABIT KT7A. :(((

És egy Maxtor 120-as IDE-t is sikerült haza vágni. Müködés közben lehúztam róla a molexet. Mondjuk ezt sikerült megmenteni egy forrasztással. Ez tele volt leirásokkal. kapcsolásokkal. :C

Ezeket sikerült elbaszigetére küldeni. A spectrumot kivéve egy-egy béna elhibázott mozdulat volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#139) Pety97


Pety97
csendes tag

a

[ Szerkesztve ]

(#140) Pety97


Pety97
csendes tag

nagyon jó lett a cikk,várom a folytatást (hogy röhöghessek még) :DDD :DD :D :K
:C :C :C :C :C

(#141) AxBattler válasza Warbeast (#92) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, hogy régi hsz, de ezen szakadtam! Köszi! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.