Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92) Warbeast


Warbeast
tag

Na akkor kölkök, most kapaszkodjatok meg!
Kulák haverom, és a gépvásárlás :D
Tudni kell a kölökről, hogy 3 éve még rá tudtak sózni egy 1900+-os AMD konfigot 250 ezer forintért, CRT monitorral.
Tudni kell azt is, hogy az a monitor egy Trinitron GABA csoda volt, ami valami folytán (nekem erősen gyanus volt, hogy a képcső tele volt majd egy mili mély, és vagy 30 centi hosszú karcokkal.......aszonta, hogy öccse, ha játszik, és nincs nyerő formájában, akkor a billentyűzettel kényezteti a monitort......no comment....), szal a monitora kisebb életveszély volt. Tulajdonképpen szerintem leszállt róla valami földelő vezeték, és bár működött, nem volt szabad közel nyúlni hozzá, ugyanis gecire rázott.....de úgy, hogy mikor elsőnek mutattam, hova klikkeljen, lezsibbadt a karom, meg az oldalam is, ráadásul az ujjam vége is felhólyagosodott......azóta is ívet húz, már 5 centire is, és ha rátenyerelsz, addig ráz, míg le nem veszed róla a kezed, simán megölhet.....de ez csak ízelítő, a java csak most jön.
Mondta a kölke, hogy ballagás örömére meglepi magát új géppel. Mondom remek, beszerzem neki olcsóbban, meg összerakom, azt mindenki jól jár.
Persze nem.
Az okos kölök bemegy 50 km-re a nagyvárosba, és az első kereskedésben megveszi a cuccost. Nagyvonalakban: 5000+ X2 DOBOZOS!!!! proci, ATI 3870 2 slotos hűtéssel, 2G ram, SATA vinya, valami nagyongány de milyenkúlulnézmáki ház, aminek a fél eleje lilán villog, ha a vinyó melózik, meg egy TRUST 520W tápegység, laza 17000 forintért (!!!)...a Video7 LCD-ről nem szólok. Igazából 230-ból megúszta, ha én pakolom neki össze, akkor 160, de ezen ne akadjunk fel.
Szóval, mondta, hogy összerakja, miután visszaért a 100km-es kocsikázásból.
3 óra múlva csörög a telefon.
"Szevasz, összeraktam a masinát, de mindig kikapcsol."........
Na mondom fasza, mindjárt átugrom. Nem gondoltam, hogy életem legmókásabb délutánjának nézek elébe.....

Sztori1:
a dobozos videókártyához ugye járnak tartozékok. Meg ugye két SLOT-os hűtése van.
Mondta, hogy nem fért be a házba, ezért leflexelték a HDD tartó alsó fakkját, úgy kompletten.
Meg hogy nem lehetett becsavarni, ezért a fél hátsó oldalt is kiflexelték, és fúrtak neki másik lyukat.
Ez egy dolog.
Mondta továbbá, hogy nem bírta rákötni a monitort a VGA-ra, mert ugye Dual DVI, a monitor meg SUB. Visszakocsikáztak megint a nagyvárosba, vettek 6500HUF-ért a "Hülye azért nem vagyok..." boltban egy DVI kábelt.
Erre egy laza mozdulattal előkapom az átalakítót a dobozból. Hát, itt már tudtam, hogy sikersztori lesz. Aszonta legalább van kábele. Fasza.

Sztori2:
Diagnózis kezdete, gép bekapcs...hát, köbö harmadjára el is indul, bios-ig, ott kikapcs.
Mondom nézzük meg. Elszörnyedés a TRUST tápon. A harmadik mozdulatra a ház csontig bevágta a kezem. Fájt. Kijelentettem hosszas szaglódás után, hogy valami nem kóser. Szedjük szét.
Hát, a szétflexelt házikóból nehéz volt kiszedni a cuccost, főleg az alaplapot, mert 6-ból 3 csavarnak beszakadt a menete, olyan vékony volt az anyag, ami tartotta. Semmi rendellenes, csupán nem volt rajta alátét, meg hátlap. Hát mondom, ezeket azért betesszük. Gép összerak. Megkérdeztem, hogy a CPU hűtő faszán van-e. Aszonta ja. Megmozgattam a gyári!!! hűtő leszorítóját. Tényleg eléggé rajta volt.
Tovább folytattuk a diagnózist. A hiba ugyanaz.
Mondtam, hogy a táp lehet az oka, mihamarabb cseréltesse ki bármi másra. Ennyiért 500as chieftec-et kapni.
Aztán, egyszer csak sikerrel üzemelt a masina 30 másodpercig. ASUS M2N-SLI alaplapról van szó. Elsőnek a memóbeállításokat néztem, raktam ide-oda. Semmi.
Majd egy óvatlan pillanatban sikerült bejutnom a PC-Healt részlegbe.....

Sztori3:
Itt szembesültem azzal a ténnyel, amit magam sem hittem el. Azt hittem a szemem káprázik. CPU Temperature: 127 FOK!
Abban a pillanatban ugye lekapcs megint. Olyan feeling volt, mint a harcosok klubjában, mikor a vetítőgépbe bevágott egy nagy péniszt a film közepére...csak egy villanás, amit láttam, de az agyam nem fogta fel.
Gondoltam meg kellene nézni azt a coolert mégiscsak. Lehetetlennek tartottam, hogy ilyen meleg lehessen egy proci.
Hát, nagy erővel sikerült lekattintani a leszorítót. Ahogy szedtem le a coolert, nagyon fura szag jött elő, és hossszú-hosszú ragadós nyálat húzott a CPU meg a Cooler közt, mikor leemeltem.....

Csattanó:
Bámulatos, milyen hülye emberek élnek ezen a földön. Gondolom már mindenki kitalálta: a cooler alját védő átlátszó műanyag tálca ott volt rajta, ahogy a csomagolóban rátették. Nem hittem el. Közben figyelmetlenségemben a megolvadt műanyag ráfolyt a kezemre, és megint fájt. Az előre felkent paszta már csak műanyaggal összeolvadt koromként volt jelen. A CPU pedig gyakorlatilag egy bugyógó műanyagmasszában ült az alaplapon. 10 perc lehűlési idő után, hála a beleolvadt pasztának, egy darabban sikerült lefeszegetni az alaplapról, meg a CPU-ról anélkül, hogy bármit is magával vitt volna. Ahhoz viszont, hogy a CPU-t is kivehessük, újabb 10 perc kellett. Kis csavarhúzós segítséggel ki is jött. Bár a foglalat kicsit megolvadt, még nem olvadt egybe teljesen. A környéken gyakorlatilag ami tudott, az megbarnult, felpúposodott. A proci sapkája körül sötétbarna volt az eredetileg zöld nyák, vagy mi az. Közöltem a sráccal, hogy ezzel az alaplap, meg a CPU garija valszeg elveszett. Ezt nehezen akarta elfogadni. Mert szerinte nem tehet róla, cseréljék ki. Megnyugtattam. :DDD

Lekapartuk a coolerről a maradék műanyagot, újrapasztáztam, felraktam.
Működött a szánalmas kis semmirekellőnek. Bár a táp által nyújtott feszkók terhelésre majd 20%-ot Drop-olnak, meg alapon is több mint 10% eltéréssel vannak jelen, ezzel már nem foglalkoztam. Szerinte ez jó így, amíg működik.

Tanulság:
Ha egy mód van rá, az ilyen helyzeteket mindig csípjük meg, mert ennél viccesebb, nevetősebb délutánom még soha életemben nem volt. :C

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.