Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122) Volkov


Volkov
aktív tag

Hóhóhóóó :)

Van pár sztorim nekem is, de a kedvencem a következő (itt nem lett nagy kár):

Régi gépem egy Abit NF7-S volt, szépen fullosan mindennel ami kellett. Éppen ugy hozta a sors, hogy lett egy telefonom, amin volt infra port. Kábelt nem veszünk mer drága 1500-ért... infra port: 2k... ÁÁÁÁ.. kizárt.
Gyors google bújás: alaplapon van infra csati: jipí :)
Csinálok magamnak infra portot. Mi sem egyszerübb. Kapcs rajzot 5 perc alatt találtam.
El Lomexbe, az alaktrészek kijöttek potom 1390Ft-ból. Gyorsan haza, elő a páka, lapátoljuk össze, röpke 3 óra alatt kész is voltam. (10 perc után rajta volt minden alkatrész, de 2 óra 50 perc volt a debug, melyik kábelt raktam rossz helyre,stb)
Node a végén az infra beindult. Működött szépen, minden gond nélkül. Kis cucc le az asztalra, mellé a telefon és had szóljon.
Ide oda másolgatok, de vmi megzavar: égett szag van. Égett műanyag szag van...körbenézek, hát világít az infra port kábele, mint vmi hősugárzó. Az asztalon felejtett kis darab cin képzeljétek vezeti az áramot, és rövidre zártam a +5V-ot meg a földet.
Kábel frankón végigégett, így kell szakszerüen végigblankolni egy kábelt :)
Legnagyobb meglepetésemre a kábelen kívül semmi sem ment tönkre, masszív cucc volt az Abit lap is, meg az infra portom is :DDD

Egy másik "aranyos" dolog, mikor eldöntöttem, hogy a ventiknek nem kell 12V mert ugy hangos, 5V-ról is simán elmennek és halkak is. Dehát kultúr ember vagyok, nem fogok gányolni szigszallag meg hasonlók, el Lomex, vettem sok molex csatit, és ahogy azt kell, apa-anya csati, csináltam magamnak 12V-5V átalakítót. Nemes egyszerűséggen felcseréltem a piros meg a sárga kábelt. Ezzel 2 évig semmi gond nem volt. Azon kívül, hogy elfelejtettem ezt az egész projektet. :)
2 év múlva nagy gépbővítés: új 80 gigás vinyó.
Nincs szabad molex... hm.. keressünk egyet. Nini, egy venti. Rá egy elosztó, jóóó lesz az. Vinyó rádug, gép bekapcs, aztán hosszas szítkozódás... a vinyó elektroinka 5V helyett 12V-al sajna nem gyorsabb lesz, hanem elég... 2 év alatt találtam hozzá másik elektronikát a szénnéégett helyett. ;]

Lehet röhögni ;)

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.