Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) subaruwrc


subaruwrc
félisten

naneee
ez is meg fog hajolni ? :Y

(#2) #10691584 válasza subaruwrc (#1) üzenetére


#10691584
törölt tag

Drága a fém ne vicceljünk..

(#3) d@vee válasza #10691584 (#2) üzenetére


d@vee
őstag

Csak kevés fémt tudnak használni, így tud hely maradni a nagy árcédulának

Ja

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Akinek x99-e van, nem fog bele ugrani meztelen hátsóval a 10-magosba.
kulcstartó, pillanat alatt lehet belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) vader108


vader108
tag

Drága :S

Gamingben pedig semmi előrelépés... :( :( :((( :W

[link]

Vajon megéri benevezni egy 6800k-ra, vagy várjam meg a jövőre jövő új foglalatot? :S

(#6) #10691584 válasza vader108 (#5) üzenetére


#10691584
törölt tag

Szerintem ezek első sorban nem "gémingre" vannak kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#7) Lacok


Lacok
őstag

"A vállalat alaposan túlárazta első tízmagos asztali megoldását" :Y
Sajnos ez a helyzet áll elő amikor nincs konkurencia!

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Drága is,görbül is. Igazi bestbuy! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) ezmiez36


ezmiez36
csendes tag

Ívelt monitor, ívelt proci, ez a menő!

ezmiez36

(#10) ->Raizen<- válasza ezmiez36 (#9) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:DDD

(#11) #85552128


#85552128
törölt tag

Első 10 magos asztali proci, HEDT piac, nem kell meglepődni az árazáson.
Aki ilyet vesz vissza is hozza majd neki többszörösen az árát...

Konkurencia meg jó pár éve, és nem csak ebben a kategóriában nincs...

[ Szerkesztve ]

(#12) Bratilla95 válasza ezmiez36 (#9) üzenetére


Bratilla95
tag

Ha kellően rosszul rakod fel a dark rock pro 3-at akkor kész az ívelt alaplap is és akkor passzol bele az ívelt proci. :DDD :DD

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#13) Akula


Akula
őstag

Miért nem estek a polcon lévő proci árak a bejelentés hatására?
Nem az lenne a normális? Úgy látszik az értékesítők még nem árazták be a jövevényt.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) MiklosSaS válasza Televan74 (#8) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg a szöllõ is savanyú :D

Más:

Semmi teszt? Megint csak egy általános hír? Ebbõl sem kaptatok a legkisebbet sem? :W :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15) ezmiez36 válasza MiklosSaS (#14) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

[link]

Tényleg lassan eltűnnek a tesztek.. :(((

[ Szerkesztve ]

ezmiez36

(#16) westlake


westlake
félisten

Nem hajolhat meg, mivel fém van a sarkain. Nem eléggé szembetűnő? ;]

Play nice!

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

i7-6950X mennyi lesz itthon? 600-620?

(#18) arn


arn
félisten

van alternativaja? annyit kernek erte, amennyit akarnak...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) subaruwrc válasza D1Rect (#17) üzenetére


subaruwrc
félisten

550-600 simán.

(#20) arn


arn
félisten

a 6800ra vartam, de meg kicsit reszelnek a kabylaken, aztan siman atlepi... inkabb az lesz szeptemberben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Reggie0


Reggie0
félisten

3.8 gigas turbo eleg sovany.

(#22) #16939776 válasza ezmiez36 (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nehéz volt eddig a pontig titkolnia a lelkesedést, a cikkírónak:

"In fact I'll even go a step further, if you have a fast quad-core Haswell like the Core i7 4790 or Skylake 6700K, even there from a gamers point of view moving to a 10 core system remains hard to explain. But yeah, this is the enthusiast level hardware we all like so very much. Products like these do not need explanation or justification. They're just there for the ones that want it. And I am one of these guys, I really do want one of these processors."

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) HussarF

Az i7-6850K és az i7-6800K között most is csak annyi lesz a különbség, mit a i7-5930K és az i7-5820K között volt? Tehát az előbbi 40 az utóbbi "csak" 28 PCIe sávval rendelkezik? Mert akkor annak, aki nem akar 2-nél több VGA-t elég felesleges lesz a drágább procit vennie, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy az 5-ös generációnál a 28 sávos változat tuning potenciálja is jobb volt. Tehát csak úgy, mint az 5930K, a 6850K is egy elég szűk réteget céloz meg...

(#24) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#14) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha, mennyi mag mán'
igaz egy itteni fórum társ aláírása, hogy a proci lassan súrolja a dinnye szó fogalmát ;]
számolgattam és lassan egy csúcs intel konfig súrolja egy komolyabb autó és/vagy családi ház árát :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25) tetris


tetris
tag

Maradok a 2600k-nál, meg mindig bőven elég atomstabil 4.6on vagy 4 éve 24/7... Inkabb költök egy 1080ra melle :)

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#26) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#24) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos igen, ez van ha nincs konkurencia...

Menj haza, megy a vita :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27) leviske válasza vader108 (#5) üzenetére


leviske
veterán

Mondjuk aki $1700-t költ processzorra, nem fog megállni egyetlen GTX1080-nál szerintem.

Ráadásul a Doom alatt a FX8-asok mellett is felszalad 130 környékére az átlag fps GTX1080-al. Szóval nem egy komoly egyszálas teljesítményt igénylő játék.

Ilyen szempontból az Ashes of Singularity érdekesebb lehetett volna, mégha esetleg maga a játék nem is lesz meghatározó.

(#28) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Hogy ezekbe az árakba miért nem fér bele egy normális igényes és jó teljesítményű toronyhűtő?
Ráadásul úgy, hogy van a meghajlik vagy nem hajlik mizéria is.
Nem értem.....

(#29) DudeHUN válasza Olajka02 (#28) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Így is veszik elegen. Mivel sajnos nincs alternatíva. Nem véletlenül kerül ennyibe.

Gamer for Life

(#30) Televan74 válasza Lacielvtárs (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Veszek fel rá személyi kölcsönt! ;]

(#14) miklosss2012 Nem csak a szőlő,de még a megy is.De ahogy néztem a Guru3D tesztjét,FullHD -ra GTX1080 mellé még a mostani is(4790k) elég lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31) Olajka02 válasza DudeHUN (#29) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Az rendben van.
De megveszem, meghúzom a hozzá vett hűtést, ahogyan azt kell, és kiderül hogy lekukáztam egy 500e-es procit.
Annyira ez nem jó móka.
Ha lenne hozzá normális gyári, amit használnék is, akkor ha azzal tönkemegy, akkor lenne garis hivatkozási alap.
Így meg mindenki pingvinezni fog a boltban, ha visszaviszem, hogy: "ja hát azzal az nem jó..."

(#32) DudeHUN válasza Olajka02 (#31) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ez az így jártál kategória. Ha ilyen teljesítményű processzor kell sajnos le kell nyelni a békát. Mert kvázi annyiért és úgy árulják, ahogy a legnagyobb nyereséget tudják realizálni a terméken. Ebbe meg nem fér bele egy fasza gyári hűtős verzió.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#33) Lacielvtárs válasza Televan74 (#30) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& miklosss2012: az a pc még nem született meg, amire én hitelt vennék fel ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35) flexxx2


flexxx2
őstag

Hol van már az 1000$-os extreme cpu ára, most már lassan 2k $ lesz.

(#36) Pyrox


Pyrox
csendes tag

"Már jó ideje tudni lehet, hogy az Intel idei év közepén tervezte piacra dobni a Broadwell-E kódnevű processzorait, amelyek a Haswell-E vonalat váltják. Az sem volt titok, hogy ezúttal négy termék érkezik, de az eredetileg várt ársáv nagyon megváltozott, ami sajnálatos lépésnek tűnik."
Mennyi volt a saccolt ára?

(#37) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem akarok kötekedni, de a táblázatban rosszul szerepel:

i7-6950X -- ark.intel.com-on ennek a procinak 4.0GHz a turbója!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) #85552128


#85552128
törölt tag

Mondjuk mivel ilyen későn jött igazán skippelhették volna a Broadwellt és egyből jöhetett volna a Skylake-E.
Nagyon látszik, hogy mennyire mesterségesen tartják vissza még a már meglévő technológiájukat is. Ha a legújabb arch kell akkor vegyél desktop procit, ha a legnagyobb teljesítmény, de "butább" platform akkor meg ezt. A kettőt együtt még VÉLETLENÜL SE kapd meg... És mindjárt itt a Kaby Lake ami megint újabb, jövő ilyenkor meg Skylake-E és kezdődik elölről :U

Ha az árakon valószínűleg nem is változtat, azért az állóvizet remélem a Zen kellően felkavarja...

[ Szerkesztve ]

(#40) HussarF válasza HussarF (#23) üzenetére

És valóban csak ennyi a különbség. Hát, nem tudom ki fog így 6850K-t venni. Ráadásul ha tuningban ezeknél is jobb lesz a kisebb...
5820K vs 5930K és 6800K vs 6850K

(#41) --HARDCORE-- válasza kpal (#38) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

:Y Fincsi! Egy rossz mozdulat és a tűjavító kollégáknak lesz pár heti munkájuk :)) :C Bár lehet tévedek...

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#42) #16939776 válasza kpal (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

így oldják meg, a multi cpu suppotrot egy foglalattal, desktopon. :DDD
Nem tűnik izmosnak a táp, 160-180W tdp, 12-20 mag@2,8-3,2Ghz beleférhet :U

Talán a hűtő lesz ami belehúzza a CPU-t a foglalatba, a tüskék és a rugós lemez középen erről árulkodik.

bingó:cooler

[ Szerkesztve ]

(#43) ezmiez36 válasza --HARDCORE-- (#41) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

Meg lehet oldani mindent megfelelő hozzállással :DDD :
[link]

ezmiez36

(#44) MiklosSaS válasza Televan74 (#30) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom, csak vicceltem...

Igen, szerintem meg egy 4.5 GHz-re pockolt 2500K-val is el lehet lenni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45) tailor74


tailor74
őstag

Nem szégyenlős az intel sem... :DDD Némelyik árából komplett, normális pc-t lehet venni.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#46) Killer01 válasza tailor74 (#45) üzenetére


Killer01
őstag

Sőt, még 'brutálerborultgamerkirájállatvagyokgamerértedbazzeg!4!' gépet is több világító sz@rral, mint a komplett lakótelep összes izzója együtt....

(#47) Z10N


Z10N
veterán

$1723 :D $1500-t tippeltem max. Ennyibol majdnem 4 db i7-6800K kijon :DDD 10 vs 24 :U

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#48) arn válasza Z10N (#47) üzenetére


arn
félisten

a 6700k arabol is kijon par olcsobb proci :) topkategoria sose az ar/ertek aranyrol szolt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Mondjuk hajlasrol annyit, hogy aki egy ilyenre toronyhutot rak egy komoly vizhutes helyett, az nem is ertem minek vesz ilyet otthoni konfigba.

(#50) arn válasza [CsuCsu] (#49) üzenetére


arn
félisten

mert nem akar vizhutest? :) normal tdpkeretek kozott mi az elonye?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.