Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mura


Mura
csendes tag

Végre. Tényleg a BB9900 utódja, mert vannak benne fizikai gombok híváskezelésre, és végre nem kell nézegetnem, hogy tényleg úgy érzékelte-e a kijelző a swipe-ot ahogy szeretném (és kesztyűben is fel tudom venni, és vizes kézzel is fel tudom venni, és koszos kézzel is fel tudom venni...)

Nagy öngól volt a BB részéről, hogy mindenáron egy BB oprendszeres iPhone-t akartak csinálni (lásd a szégyenletes 9860, majd a közepesen használható Z10 és Z30).

Akinek BB kell, annak munkára kell, és ahhoz nem a "simogatom jobbra-balra" a megfelelő kezelőfelület.

Ha lesz Magyarországon hivatalosan, akkor nekem instant get.

[ Szerkesztve ]

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Tesztet a népnek! :DD

Amúgy tetszik, kíváncsi vagyok mit tud a nyitóáráért.

Mura

Azoknak az öngól Z10-nek és Z30-nak nagyon sokat köszönhetnek... ;)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) Blyan


Blyan
félisten

Kár ezért az energiavámpír SoC-ért.... :(

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) aquamist

Bold 990-em még nem volt. Ideje szerezni egyet. :-)

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Q10hez képest miben is jobb ez, mint amennyivel drágább? :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) icezozo


icezozo
addikt

A kanadai gyártó szerint a masina a Bold 990 örökébe lép

ezt javitani kellene !

http://qwankido.hu/

(#7) Cheesy válasza aquamist (#4) üzenetére


Cheesy
őstag

Az enyém eladó :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#8) Воланд válasza Blyan (#3) üzenetére


Воланд
titán

nem is az, en mar a multkor fel lettem vilagositva. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) eventus válasza GeryFlash (#5) üzenetére


eventus
veterán

Akkor nem Neked készült

(#8) woland_y2k : Tényleg nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10) kbyte1024 válasza Mura (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hogy mi használható közepesen?? Tudod te miket firkalsz???

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) Blyan válasza Воланд (#8) üzenetére


Blyan
félisten

Hanem? :) Takarékos, csak rosszul fogom?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#12) icezozo válasza kbyte1024 (#10) üzenetére


icezozo
addikt

nem tudja mert soha nem is hasznalta ;)

http://qwankido.hu/

(#13) Воланд válasza Blyan (#11) üzenetére


Воланд
titán

igy van. bb alatt ez a soc nem melegszik es nem is fogyaszt sokat, csak mas gyartok keszulekeiben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) Blyan válasza Воланд (#13) üzenetére


Blyan
félisten

A multitask, ez tehet róla...

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) eventus válasza Воланд (#13) üzenetére


eventus
veterán

Nálam talán 2x melegedett

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16) kbyte1024 válasza icezozo (#12) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez hiányzik, a sok hozzáértő ;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) rootkiller


rootkiller
őstag

Nem akarok kötekedni, de a kétmagos processzor elég?

Artengo TR 990 Pro

(#18) sasa134 válasza GeryFlash (#5) üzenetére


sasa134
addikt

Mennyi is volt a Q10 kezdő ára?

De mindegy is, úgyis mindig a hiszti meg a sírás megy. Ez a telefon jelenleg 1 euro egy német o2-nél, közepes csomagban. Tudom, nem 0, de... Unalmas már a hiszti. Ny-on telibesz@rjàk hogy valami 2-3-4 vagy 500euro, mert a végén úgyis 1-19-39-79-129stb eur áron elhozod előfizetéssel. gyak irrelevàns a készülék ára, csak nálunk van sírás mert mindenki ingyen akarja a csodát.

Avanti Roma

(#19) icezozo válasza rootkiller (#17) üzenetére


icezozo
addikt

boven eleg mert itt optimalizalva van a rendszer!

http://qwankido.hu/

(#20) eventus válasza rootkiller (#17) üzenetére


eventus
veterán

Igen, mert a rendszer optimalizáltabb. Ez nem Droid. 48 órásban átlag 4-7% között van a proci tevékenység, de használom is bőven.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21) GeryFlash válasza eventus (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez érv vagy mi a franc? Én általában pont kiszoktam állni a BB mellett, de mi az hogy ez nem nekem készült? Mégis kinek? Q10 feleennyiért hozza kb ezt a szintet :W
Ezt a Socot meg honnan a francból vakarták elő, abba bele se megyek, sokat fogyaszt és kb egy s400 szintjén van.

sasa134: Nem, én csak független árakat nézem, rabláncos konstrukciók nem érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) eventus válasza GeryFlash (#21) üzenetére


eventus
veterán

Én megvenném + egy sor gombokért is :) Régi vonalas vagyok, hiányoznak. BB háza táján nem úgy értékeljük a telefonokat, ahogy más rendszereknél. Ezek eszközök, nem megapixel, pixel, magos háborús veteránok.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23) sasa134 válasza GeryFlash (#21) üzenetére


sasa134
addikt

Független telefon árak, olyan szolgáltató sim-et raksz bele amit akarsz. Lásd Cyberport. Minden független, csak van egy előfizetésed. Amit fullra lebeszelhetsz. Akkor az sok vagy kevés? Csak Mo-n divat a függőség már, meg a buta szolgáltatói politika. Amúgy meg: mennyi is volt a Q10 induláskor? 600eur ha jól rémlik. Ez 429. 1 hónap múlva kb 350 lesz.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#24) GeryFlash válasza eventus (#22) üzenetére


GeryFlash
veterán

Persze, ezzel én is tisztában vagyok, mondom szimpatizálok a BB-vel, de itt vagy a hardver lett gyenge vagy az árazással lőttek kicsit felé.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) icezozo válasza kbyte1024 (#16) üzenetére


icezozo
addikt

lesz meg jobb is tuti :D

nem az a baj,hogy nem ert hozza ,hanem az ,hogy okosabb akar lenni mint aki hasznalja a mindennapokban.

http://qwankido.hu/

(#26) eventus válasza GeryFlash (#24) üzenetére


eventus
veterán

Nem gyenge a HW! Nekem is ez most a Q10ben és semmi baja. Nem drága függetlenként.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#27) kbyte1024 válasza icezozo (#25) üzenetére


kbyte1024
addikt

Igen erre akartam célozni :) közepesen használható, ettől agyfaszt kaptam.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#28) Legendd válasza icezozo (#6) üzenetére


Legendd
senior tag

Uh, köszi, véletlen volt, a végén már jól írtam :)

Alea iacta est!

(#29) icezozo válasza Legendd (#28) üzenetére


icezozo
addikt

:R

http://qwankido.hu/

(#30) Luck Dragon

Végre egy szép elegáns készülék qwerty-bel.

Már látom ahogy Cyberpunk kolléga sorban áll érte:D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon bejön a készülék, de sajnos a rendszer már kevésbé :( . A Lollipop már szerintem sokkal kezelhetőbb, bár biztos hogy némi megszokás után ezzel sem lenne gond. Persze, ez szigorúan szubjektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#32) margithid


margithid
veterán

Ilyen ársávba azért egy snapi 410 beleférhetett volna! Az se egy drága SOC, de azért újabb és jobb!
Amúgy nekem ezzel a hardverrel tökéletesen muzsikál a Q5, de nyilván ahogy megy az idő újabb korszerűbb hardvert kell(ene) beletenni a telefonokba. Melegedést, lassulást én még nem észleltem 3 hónap alatt a Q5-ön.
Érdekes amúgy, hogy a passport kapott egy bazi erős procit, itt meg egy kicsit elavultat raktak bele.
10.3 mikor várható többi készülékre? Január?

[ Szerkesztve ]

(#33) Csapoati válasza margithid (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

"Érdekes amúgy, hogy a passport kapott egy bazi erős procit, itt meg egy kicsit elavultat raktak bele."

Profitmaximalizalas? Ha elmegy ezzel is szepen es adhatjak magas aron, akkor miert ne?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) icezozo válasza margithid (#32) üzenetére


icezozo
addikt

10.3 mikor várható többi készülékre? Január?

2015 februar :F

http://qwankido.hu/

(#35) margithid válasza Csapoati (#33) üzenetére


margithid
veterán

Hát nem tudom, akkor ennyiből passporton is profitot maximálhattak volna.
Mondjuk ott lehet a nagy felbontás miatt kell a vas.
Amúgy én csak örülök ennek, mert hajszálra megegyező soc van a classicban mint Q10/Q5ben, igy jódarabig támogatott lesz ez a két telefon is, legalább addig ameddig classic:)

(#36) Csapoati válasza margithid (#35) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, ott azert 4x-es a felbontas, meg elvileg egy komolyabb munkaeszkoz, szoval ertheto az erosebb SoC. De a kompatibilitas a regebbi telokkal is jo erv.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) margithid válasza Csapoati (#36) üzenetére


margithid
veterán

Hozzáteszem tényleg semmi gond nincs ezzel a hardverrel, teszi a dolgát, nyitva lehet 8 program is, akkor sincs gond. Melegedést se észleltem még.
Nagyon meg vagyok elégedve ezzel a telefonnal!

(#38) jacis válasza margithid (#35) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem a procival semmi baj nincs. Ha valaki használt már Z10 vagy Q10 telók közül bármelyiket is az tudja, hogy semmi akadás vagy lassulás nem tapasztalható.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#39) icezozo válasza jacis (#38) üzenetére


icezozo
addikt

tessek szerkesztettem :)

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#40) Csapoati válasza icezozo (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De most az ilyennek ugyanugy semmi ertelme, mint a flamelok hozzaszolasainak. :(

#37: Na, akkor meg osszekotheti a BB a kellemest a hasznossal.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szimplán csak kell. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) Cyberpunk válasza Luck Dragon (#30) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos valamikor érkezik majd, jó lesz céges készüléknek. Mert a mostani az egy kicsit nagy. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) sasa134


sasa134
addikt

Itt a NY-i launch-ról a full videó, ha vki nem nézte :[link]

Érdemes a trackpad/ bill demózàst meglesni.

Avanti Roma

(#44) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hová megyünk Doki? Hát vissza, a jövőbe!
2014.12.18. 11:27 Tom és Berry
Remélem mindenki kiheverte mára a tegnapi megrázkódtatásokat és álmából felkeltve is rávágja válaszként, hogy BlackBerry Classic, arra a kérdésre, hogy akkor most melyik is a világ legproduktívabb okostelefonja. Lement tehát a BlackBerry legújabb, klasszikus irányvonalat követő készülékének a premierje, egy, talán még a Passporttal összehasonlítva is furcsább rendezvényen. Én legalábbis a Broadwaytől ennél többet vártam volna, de az mindenesetre biztos, hogy a Cipriani megélt már ennél izgalmasabb eseményeket is. Pedig nem volt ezzel tulajdonképpen semmi baj, ha az ember tudja a helyén kezelni.

Először is, a rendezvényen bemutatkozott a BlackBerry Classic, ami lényegében egy BlackBerry Q10, másfélszer akkora méretben, nagyobb kapacitású akkumulátorral, frissített BlackBerry 10 rendszerrel és persze a toolbelttel, meg a trackpaddel, amin remekül lehet Brickbreakerezni. Nagyjából ennyi.

Nagyon érdekes volt amúgy az egész launch event felfűzése és üzenete, a BlackBerry ugyanis ezt a telefont már úgy mutatta be, mint aminek legfeljebb házon belül lehet konkurenciája, a versenytársak - már ha létezik még ilyen a hardverpiacon a BlackBerry számára - igazából hozzá sem szagolnak ehhez a területhez.

A cég ennek megfelelően még csak nem is a szép emlékű, tavaly januárban bemutatott Q10-zel hasonlította össze úton-útfélen a Classicot, hanem egy 2011-ben megjelent modellel, a 9900-ás Bolddal. Ez az a telefon, amit állítólag a mai napig visszasírnak a megrögzött BlackBerry-felhasználók, akiknek a Q10 legfeljebb félmegoldás volt, hiszen csak a kiváló billentyűzetet tartotta meg a múltból. És egyébként még ma is megállja a helyét arra a feladatra, amire szánták, ezt pedig viszonylag kevés, harmadik évét taposó okostelefon mondhatja el magáról.

Aztán szerencsére jött Chen, aki megkérdezte ezeket a régi motoros ügyfeleket, hogy mégis mire van szükségük, nem csak úgy ad-hoc odadobott valamit nekik, hogy tetszik, nem tetszik ezt használd (és hát micsoda pech, nem tetszett). Akik meg azt mondták, hogy idézem: "Ne rontsátok már el ezt a cuccot!", utalva a trackpadre meg a toolbeltre. Chen pedig okos vezetőként hallgatott a megmaradt felhasználókra.

Azért kizárólag egy toolbelt-funkció köré elég nehéz lett volna egy ilyen eseményt szervezni, így a launch event nagy része tulajdonképpen nem is a Classicról szólt, hanem arról az ökoszisztémáról, amit a BlackBerry az elmúlt egy-másfél évben igyekezett tökéletes üzleti mobilitás-megoldássá csiszolni, ezzel ismét csak visszanyúlva a gyökerekhez, amikor a BlackBerry még elsősorban a szolgáltatásokról szólt, okostelefon-piac, mint olyan pedig még nem is létezett. A BES12, a BBM Protected és az üzleti Blend funkcióinak a bemutatása mind-mind ezt a szemléletet erősítette, és ha úgy tetszik közben volt egy kis Classic demózás, ha már egyszer úgyis kéznél volt egy készülék.

http://youtu.be/cXYYqbqsf6U

A tegnapi rendezvény még erőteljesebben érzékeltette a számomra, hogy a BlackBerry hová helyezte a fókuszt, illetve hová kívánja helyezni a közeli jövőben: a Classic, illetve a köré szerveződő szolgáltatások nem annak a sokaságnak szólnak, akik a T-Pont előtt azon dilemmáznak, hogy akkor most valami androidos cucc legyen, vagy mégis inkább egy nyomógombos BlackBerry, két év hűséggel, MUSIC díjcsomaggal. 

Persze ettől még bárki ragaszkodhat a nyomógombokhoz, nekik a Classic egy eléggé erős csomagot nyújt, ami kicsit visszarévedés a múltba - amikor ugyebár minden jobb vót -, miközben a BlackBerry jövőjét is markánsan meghatározza. Vagyis ha úgy tetszik, a kanadaiak tegnap visszautaztak a jövőbe, csak most éppen útlevél nélkül.

 (Aki kíváncsi, itt meg is nézheti felvételről a tegnapi bemutatót.)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#45) babkukta


babkukta
senior tag

Tetszik, csak drága :S Nővérem van oda az ilyen stílusú telefonokért, de ennyit nem lenne hajlandó kiadni érte. Persze még így is bőven iPhone alatt van, de szvsz ez sok érte

Üdvözlettel, Tibi

(#46) Cyberpunk válasza babkukta (#45) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyáltalán nem drága, legalább is nyitó árhoz képest. Q10 drágábban nyitott a Passport-ról nem is beszélve.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) Csapoati válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A nem uzletembereknek draga, mert nalunk nem lehet szolgaltatonal venni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) jacis válasza Csapoati (#47) üzenetére


jacis
nagyúr

A szolgáltatóknál még drágábbak a telók mint függetlenül (manapság).

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#49) kbyte1024 válasza jacis (#48) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez oké, csak sokaknak jól jött, hogy kamatmentes részletre meg tudták venni.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#50) Polllen válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem ebben az összeállításban még szép, hogy olcsóbb a Q10.

Amúgy nem rossz nyitóár, de remélem még sokat fog esni itthon az ára.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.