Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Az AI nem is a kérdésre válaszolt. A helyes válasz:10 :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3) Luck Dragon

Somatom
De ha a sofőr nem is ember ? ;]

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) bkercso


bkercso
nagyúr

Jack elment steaket enni és 25 dollárt fizetett. Mennyibe kerül a steak?

Amúgy szerintem jól válaszolt a buszos kérdésre, mert a hétköznapi beszédben mi se szoktuk beleszámolni a sofőrt, ha azt mondjuk, hogy képzeld, rajtam kívül csak 1 ember volt az egész buszon. Viszont ez így pontatlan, mert 1 utas volt rajtam kívül.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Ha egy autóbuszon 10 utas van és következő megállóban 5 utas száll le valamint 4 utas száll fel, mennyi ember tartózkodik a buszon?"

A jelenben 11 ember. 10 utas meg a sofőr. A megálló majd csak ez után jön. :D

Live-Die-Respawn

(#6) Somatom válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Ez valószínűtlen, mégis van benne vmi. Ha felszáll egy robot, akkor az utas, vagy csomag? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) Luck Dragon válasza Somatom (#6) üzenetére

Inkább a harmadik lehetőség , az maga a terminátor :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Somatom válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, akkor a terminátor. Az utas (már amennyiben nem Schwarzi, vagy egy bringás az)? Ha a terminátor bliccel, akkor kit büntetnek meg? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) Luck Dragon válasza Somatom (#8) üzenetére

Bringás bringa nélkül az utas , ha a terminátor bliccel, akkor a Skynet fizeti a büntetést . :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Hieronymus válasza icemad (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez jó. De nem a kérdésre válaszol.

10 utas.
5 leszáll, marad 5.
4 felszáll, összesen 9 utas van
Mivel ember volt a kérdés és nem az utasok száma, a vezetőt is be kell számolni. Tehát 10 ember van a buszon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) icemad válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ne már, hogy nem ismered a viccet? :Y

80 éves papó a biciklin, mi az?
Terminátor.
És miért?
Mert élő szövet van a fémvázon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12) icemad válasza Hieronymus (#10) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez amiatt van, mert rosszul tetted fel a kérdést. Nézd csak...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#13) Hieronymus válasza icemad (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az intelligens válasz alapja lenne, hogy segítség nélkül ismeri fel a járművezető szükségességét.

A következő teszten is elbukott.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) Viktor77 válasza Hieronymus (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Ezzel sok embert is átverhetnél.
Szóval egész "emberien" válaszolt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) joghurt válasza Hieronymus (#13) üzenetére


joghurt
addikt

A ChatGPT-t az interneten elérhető anyagokból tanították be. Amit emberek hoztak létre. Igen, arányaiban segg hülye emberek. Ezért ne lepődj meg rajta, ha ugyanolyan segg hülye válaszokat ad.
"A demokrácia elleni legjobb érv 5 perc beszélgetés egy választóval." (Churchill)

A tej élet, erő, egészség.

(#16) Luck Dragon válasza icemad (#11) üzenetére

Mindent én sem tudhatók :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) bkercso válasza icemad (#12) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha a következő megállóban szállnak le és fel, akkor most még 10+1 ember van, amint ezt írta is valaki fent. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) icemad válasza Hieronymus (#13) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez érdekes, mert ugye, ha nyugatról fúj a szél, akkor kelet felé kell szállni a füstnek.
A másik, hogy ugye elektromos mozdony (jó esetben) nem ad ki füstöt, viszont a kérdésben nem volt benne, hogy egy mozdonyról van e szó a kérdésben, vagy többről. Mert a vonat és mozdony nem ugyanaz a gép szemszögéből.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#19) icemad válasza bkercso (#17) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De a kérdésben nincs meghatározott feltétel. Vagyis az is jó válasz, ha a jelenlegi helyzetet nézzük, és az is, ha a megálló utánit. Ez ilyen tipikus talponálló vitatéma, ahol még az emberek sem tudnak dönteni a helyes válaszról.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#20) bkercso válasza icemad (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na ez a lényeg! Az ember az emberrel nem mindig érti meg magát, és láthatóan az ember a géppel sem, így az lenne a kerek, ha gép kérdezné a gépet.

Amúgy meg nagyon korlátolt szerintem a jelenlegi chatGPT értelmezési képessége. Statisztika-alapú nyelvi képessége van, de az értelme még igen gagyi.
Pár éve volt egy cikk a phys.org-on arról, hogy olyan adatbázist próbálnak létrehozni, amibe a nemlineáris összefüggések, amiket az élettapasztalat ad betáplálhatóak. Akkor még nem volt igazán jó ötletük rá, miként lehetne ezt megtenni. Nem tudom, azóta hogy áll a dolog... (Pl. a süteményhez kell kemence, csak utána lehet megenni, de a kemencében nem csak sütit lehet sütni stb. Ezekből nehéz gráfot készíteni.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) Hieronymus válasza icemad (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Most próbáld ki.
Tanítottam egy kicsit a "fiamat" a Bingben. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Kisgépkezelő válasza icemad (#11) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én anyámat neveztem mutterminátornak amikor már annyiszor törte össze magát, hogy jó két marék fémszerelvényt építettek bele a balesetiben.

(#23) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A feltett kérdésre jól válaszolt. Erre a kérdésre ebben a formában én is 11-et válaszoltam volna.

A probléma itt annyi, hogy te sem használod jól a chatgpt-t. Ugyanúgy ahogy keresőmotoros keresésnél, itt is pontos kulcsszavakat kell megadni a kívánt eredményhez.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) dabadab válasza bkercso (#20) üzenetére


dabadab
titán

Pl. a süteményhez kell kemence, csak utána lehet megenni, de a kemencében nem csak sütit lehet sütni stb. Ezekből nehéz gráfot készíteni

Ebből pont nem. A konkrét példádat teljesen jól leírja egy irányított gráf, ahol a kemencéből több él is indul (vagy érkezik - attól függően, hogy miképp definiálod az irány jelentését).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) UnA válasza Apollyon (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

A keresőmotor viszont nem választ ad, hanem egy kupac eredményt, ami közül neked kell választani. Vagyis emiatt ez nem igazán hasznos analógia.

(#26) BoB


BoB
veterán

Hülye kérdésre hülye válasz.

Ki mondta hogy kötelező a sofőr? Ki mondta hogy ha van személyzet az nem lehet több mint egy fő?

Elütött egy embert Bécsben az önvezető busz

Két ember felügyeli majd annak a busznak a működését, ami önvezető módon veszi fel, teszi le és szállítja az utasokat Skóciában. Egyikük a volánt vigyázza, másikuk pedig segít az utasoknak a fel- és leszállásban, valamint a jegyvásárlásban.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27) Hieronymus válasza BoB (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kérdés régebbi mint az önvezetés. És mivel az önvezetés még nem terjedt el, a vezetővel működő buszokat tekintjük alapértelmezettnek.
Amúgy ezek a kérdések alapvetőn nem matematikai kérdések.
A kérdés helyes értelmezéséhez szükséges egy minimális intelligencia szint. Kocsmában, néhány kör sör+feles után már erőteljesen behatárolt a kérdés pontos értelmezésének lehetősége.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) BoB válasza Hieronymus (#27) üzenetére


BoB
veterán

Áh, tehát maradt az én falumban nincs önvezető busz, tehát máshol sincs logika. Értem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#29) joghurt válasza BoB (#28) üzenetére


joghurt
addikt

Hagyd rá! Ez pontosan ugyanaz a szint, mint oviban az "Én vagyok én, te vagy te, ki a hülye, én vagy te" kérdés. Ha erre azt mondod, hogy "én", akkor lehet röhögni rajtad, ha pedig azt, hogy "te", akkor előkerül az ingujjból az ász, hogy "De hát ott volt a végén, hogy az "én" vagy "te"".
A lényeg, hogy lehessen úgy facsarni az okoskodást, hogy mindenképp neki legyen igaza.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) Hieronymus válasza BoB (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha így látod, akkor igen. igazad van.

De ebből még nem következik az önvezetőbuszok elterjedtsége, hogy néhány városban megtalálhatóak. leginkább korlátozott körülmények között közlekedhetnek.

Ha már ennyire képben vagy, segítenél nekem összeszámolni az Európán üzemelő önvezető buszjáratok számát?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) Luck Dragon válasza Hieronymus (#30) üzenetére

Megközelítőleg 50 darab van Európában és azok különböző városaiban.-
Google jó barát ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) janeszgol válasza oriic (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Nálad a pont. Csak azt nem értem, hogy a blogíró nem tudja a helyes választ, és ezt le is írja (9), akkor minek ír, minek degradál? A ChatGPT 11 utast mondott, de még mindig közelebb áll a helyes válaszhoz, mivel most a sofőrt is utasnak ítélte, de ez igazából lényegtelen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a poszt ujabb bizonyitek arra, miert van eselye az AI-nak maga ala gyurni minket.

https://www.coreinfinity.tech

(#34) Somatom válasza sh4d0w (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, ezért aggódnak a politikusok? AI lehet mondjuk miniszterelnök? Ha buszvezető lehet, akkor .... ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) sh4d0w válasza Somatom (#34) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, pont erre gondoltam... (nem).

https://www.coreinfinity.tech

(#36) Pikari


Pikari
őstag

Az autóbuszon összesen 11 utas tartózkodik.

A chatbot helyesen válaszolt. Csak azt hibázta el, hogy a buszsofőrt is utasnak számolta a válaszban, de a kérdésre adott számadat helyes :D

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#37) Somatom válasza Pikari (#36) üzenetére


Somatom
veterán

De, nem ez volt a kérdés!!!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) Pikari válasza Somatom (#37) üzenetére


Pikari
őstag

Hát mi volt?

-Ha egy autóbuszon 10 utas van
Az 10 utas.

-és következő megállóban 5 utas száll le valamint 4 utas száll fel, mennyi ember tartózkodik a buszon?
A kérdés jelen időre vonatkozik, nem arra, hogy később mennyien fognak fel és leszállni. A chatbot belső logikája nem gyatrán megfogalmazott matematika órai feladathoz idomul.

-mennyi ember tartózkodik a buszon?
Nem azt kérdezi a kérdés, hogy mennyi utas, hanem, hogy mennyi ember tartózkodik a buszon.

10+1 = 11.
(10 utas + 1 sofőr)

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#39) Apollyon válasza UnA (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem olvasd el mégegyszer amit írtam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) Somatom válasza Pikari (#38) üzenetére


Somatom
veterán

De, nem ezt válaszolta, hanem azt, hogy 11 utas.
A vezető, ahogy Te is írtad, ember, de nem utas.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) Pikari válasza Somatom (#40) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, a válaszában a szöveget elhibázta. A számadatot nem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#42) Somatom válasza Pikari (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Tehát, nem a kérdésre válaszolt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) Pikari válasza Somatom (#42) üzenetére


Pikari
őstag

A chatbot mindig a kér(d)ésre válaszol.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#44) Somatom válasza Pikari (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem tudja megkülönböztetni az ember és az utas fogalmát, akkor nem tud helyesen válaszolni a kérdésre. Úgy viszont válaszolhatja akár azt is, hogy szép az idő. Ugyanannyira lenne releváns a válasz. Olyanra az ember is képes, minek ehhez AI? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) bkercso válasza Pikari (#38) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kérdés jelen időre vonatkozik
Az élő nyelvben nem feltétlen. Lehet a megálló utáni állapotra is érteni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) bkercso válasza dabadab (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha csak ennyi lenne, igen, de a kemencében süthetsz tököt is, ami a földben terem. A földre jó ráesni - a betonnal szemben pl. -, de megenni már nem jó, mert vérhast kaphatsz, ami egy betegség, mint a COVID is, csak az az állattartás miatt alakulhatott ki......
Vagyis az élettapasztalatot nem sikerült eddig semmilyen formában adatbázisba rendezni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47) Hieronymus válasza Luck Dragon (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ennyit nem találtam. Ez valóban szép szám, kb. ötven.
Semmit sem von le az értékéből, hogy jelenleg a FlixBus naponta 400 ezer járatot üzemeltet 36 országban 2500 várost érintve.

Szóval a jövő már elkezdődőt a buszjáratok automatizálásában.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) Pikari válasza Somatom (#44) üzenetére


Pikari
őstag

Én is simán rávágtam volna a kérdésre, hogy 9, de attól még az logikailag helytelen válasz. A chatbot segített megérteni mélyebben a kérdést. Erre teljesen jó volt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#49) Somatom válasza Hieronymus (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Kérdés, hogy mi tartozik az 50 -be? Idézet a korábban linkelt, bécsi balesetes cikkből:

"A Navya transzferbuszokat más városokban is használnak, Las Vegasban vagy Belgiumban, Waterloo környékén a turisták számára, de ezeken mindig jelen van egy „sofőr” is, aki beavatkozhat veszély esetén."

Ha az ilyen is bele van számolva, akkor csalóka a statisztika.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) Hieronymus válasza Somatom (#49) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs nagy jelentősége a pontos számnak. Az elterjedtség minimális szinten áll ma még.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.