Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

És ez miért jó?

(#2) 66zio


66zio
aktív tag

Köszi az idei infókat is! Mindenkinek érdemes lenne kiszámolni magának, hogy mégis mennyit költ autóra.

(#3) papa019 válasza DEJVID (#1) üzenetére


papa019
senior tag

Szerintem évente egyszer érdemes ránézni a költségekre, még ha csak érdekesség szintjén is.

Nekünk '22-ben 645.386 Ft ment el egy Focusra (~13k km futással) mindenestől, míg '21-ben 736.899 Ft (~15k km).

(#4) Hannibhál válasza DEJVID (#1) üzenetére


Hannibhál
őstag

Mire gondolsz konkrétan?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#5) DEJVID válasza papa019 (#3) üzenetére


DEJVID
őstag

De mire mész ezzel?

(#6) Domonkos válasza DEJVID (#5) üzenetére


Domonkos
Ármester

Peldaul segit a dontesben, hogy ceges autot kerjen-e az ember, vagy magasabb alapbert. :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#7) papa019 válasza Domonkos (#6) üzenetére


papa019
senior tag

:R
Vagy esetlegesen lecserélje az autót, mert már túl nagy a szervizköltsége.

(#8) ThodEE


ThodEE
őstag

Csak szimplán olyan jó látni hogy 4 év alatt azért hogy kölekedjek kidobtam 2.8misit csak üzemanyagra :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9) Somatom válasza 66zio (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Minek? Hogy infarktust kapjak? Ha függetleníthetném a melótól, akkor elhanyagolhatóak lennének a költségei, mert melón kívül alig használom. Így viszont futnia kell, kerül, amibe kerül. Persze, ha nem használom azzal csak áttolom a költségeket, mert a bringámra kb. ugyanannyi egy gumi, mint az autómra, a motoromra meg a duplája.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) 66zio válasza Somatom (#9) üzenetére


66zio
aktív tag

Például ha tényleg csak munkára kell, akkor kiderülhet, hogy akár közelebbi munka is jó, hiába fizet kevesebbet, mert a különbséget elviszi az autó költsége. Konkrét példát had ne mondjak, mindenki eldönti az élethelyzete függvényében. Viszont úgy nehéz dönteni, ha nincsenek információid. Ez is egy infó a sokváltozós egyenletből. De például akinek olyan az élethelyzete erre is használhatja: #6 Domonkos

[ Szerkesztve ]

(#11) Somatom válasza 66zio (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Ettől is bonyolultabb a matek. Ha melóba menet/jövethez sikerül két utast szerezni, az oda-vissza 240 Euro, ami sokat javít a matekon. A főnök most azon gondolkozik, hogy céges kisbuszokat vesz és azokkal fogunk melóba járni. Meglássuk. Sajnos, a közelebbi melóhelyek nem fizetnek ennyit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) 66zio válasza Somatom (#11) üzenetére


66zio
aktív tag

Gondoltam, csupán annyi a mondandó lényege, hogy vannak olyan emberek akiknél simán racionlális döntés lehet az autó elhagyása. De ehhez tudni kell a számokat.

(#13) Elf


Elf
aktív tag

Pl. kiderül hogy Vácrátótról Budapestre bejárni dolgozni részmunkaidőbe nyugdíjkiegészítésnek konkrétan veszteséges művelet.
(megtörtént eset :DDD )

(#14) A Zéé válasza DEJVID (#5) üzenetére


A Zéé
addikt

hát szerintem sokan dobnának egy hátast, ha egyszer kiszámolnák ezt... Hogyha beleveszed a biztosítást, és a teljesítmény adót is, akkor napi szinten úgy is elvisz 4-500 Ft-ot egy autó, hogy meg se mozdítod.
Ha meg használod is, akkor ennyi az ára, sőt még több is, mivel avul is az autó, gumit is kell venni néha... Azért ezzel nem árt tisztában lenni, és ha úgy adódik, akkor ez alapján felelős döntést hozni. Autót fenn tartani drága, ha használja is az ember. Nekem naponta kb. 2000-2200 ft a saját autó úgy, hogy nem napi ingázásra használom, csak átlag 2 hetente megyünk vele 1-1 nagyobbat. Így megy bele egy évben 16-18.000 km. Sokan még az autó értékét is beleszámolják, mint nem befektetett tőke, de ennek már én sem vagyok a híve.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15) updog válasza A Zéé (#14) üzenetére


updog
senior tag

Szintén nem járok vele dolgozni (szép is lenne naponta 2x5 km-t araszolni a turbódízellel a Hungárián). Ha a vételárat nem számolom bele napi 1980 ft (írjuk le: havi 60.000!) forint égett el az elmúlt 5 évben mindent összeszámolva.

Én amúgy szeretem beleszámolni a vételárat, de nem a befektetés kihagyása miatt, hanem mert ha holnap rázuhan egy meteor, kitiltják a dízeleket, totálkárosra töröm stb. akkor pont kitörölhetem azzal, hogy elméletben ma 1.2M-ért eladhatnám, pont 0 ft-ot fogok viszontlátni belőle (de ha semmi nem történik, akkor is áll benne a pénz amíg nem realizálom /adom el/). Az elmulasztott hozam még egy plusz történet.

Szóval vételárral együtt napi 2700 (havi 80.000!). És akkor az állampapír évi 10% bukott hozamát még nem számoltam.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Nekem hiába mondják, hogy nincsen pénze az embereknek. Amíg a reggelek arról szólnak, hogy lökik fel egymást majdnem az autók a kereszteződésekben, addig dőzsölés van.
Én nagyon örülök, hogy valaki írja, átlátja, hogy erre folyik el a pénze!
Én is írom a költségeket, - bár autónk az nincsen - minden kiadást. Jó látni!

(#17) Somatom válasza Krugszvele (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Épp ez az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy elfolyik. Ha havi 200 ezerben van az autó, de általa 400 -zal többet keresek, mint nélküle, akkor 200 -zal beljebb vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Elf válasza Somatom (#17) üzenetére


Elf
aktív tag

Így van.
Ehhez tudni kell hogy mennyiben van az autó havonta.
Erről szól a poszt hogy jó ezt tudni. :R

(#19) DigitXT


DigitXT
félisten

Úgy látszik, nekem is városi törpecirkálóm van, nagyon hasonló a statisztika:

[ Szerkesztve ]

(#20) zoli03 válasza A Zéé (#14) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem ez a költség pl 160 Ft/nap, a 4-500 Ft eléggé túlzó.

[ Szerkesztve ]

(#21) radio11 válasza Krugszvele (#16) üzenetére


radio11
tag

Nem mindig dőzsölés.
80%-ban kerékpárral járok dolgozni (10km oda és vissza) de van néhány szituáció (pl most, tél és esős idő keveréke) amikor elengedem. Nagyon szívesen mennék tömegközlekedéssel, de 2 busz (320ft/busz) oda is és vissza is, időben is nagyon gáz és valamivel drágább, mint az autó.

(#22) A Zéé válasza zoli03 (#20) üzenetére


A Zéé
addikt

Nekem ~55.000 a kötelező, ~68.000 a Casco, és 11.000 a teljesítményadó.
Ez visszaosztva valóban csak 370 Ft/nap, de egy kicsit újabb, kicsit drágább autóval nem túlzó az 500 Ft sem.

Just a simple Lineman...

(#23) zoli03 válasza A Zéé (#22) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem 47000 Ft a kötelező, teljesítményadó 1100 Ft. Cascot nem írtál, az a hazai utakon futó autók többségén nincs. A 4-500 Ft inkább 150-500 Ft.

(#24) Luck Dragon

Idén szabadultam meg az autótól , így nincs autó = 0 kiadás. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) Somatom válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


Somatom
veterán

De jó neked! Bár én is ki tudnám hozni nullásra! 100 ezer Ft a kisbusz, ha azzal járnék melózni és akkor nem számolom a plusz egy napot az utazásra, meg a kényelmetlenséget.
Itthon még fusizok cirka hét napot havonta. Gyakori az éjszakai kezdés, végzés. Olyankor már nincs járat a XV. -ből, a XII. -be. 25 Km taxi. Van egy 8x éves nagynéném. Őt is mozgatnom kell. Sajnos, már az sem megy busszal. Ha nem kéne Németországba ingáznom, akkor lecserélhetném a dízelbatárt vmi kicioccó, városi fingilngire, de kevés kilóméternél nem lenne a költségekben nagy különbség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) DEJVID válasza radio11 (#21) üzenetére


DEJVID
őstag

10-es tömbben 300ft a vonaljegy darabja, de appban van 30 perces átszállós jegy 530-ért.

(#27) Tikakukac válasza DEJVID (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor mennek a komoly beszélgetések, akkor kész számadatokat lehet összehasonlítani.

Anyámnak állkapcsa leesett, mikor 3 év után kiátlagoltam mennyibe van egy kicsi szívóbenyás autóval való "csak elugrok a boltba" jellegű felhasználás.

De bizonyos szinten ez is kevés, nálunk se változott semmi, 50m-re is kocsival kell menni. Van villanybringa, sima bringa és robogó is a garázsban. Qrva kényelmes a magyar, 15 fok vagy 2 csepp eső és itt már autóba kell ülni :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) radio11 válasza DEJVID (#26) üzenetére


radio11
tag

Dunaújvárosban?

(#29) Egon válasza Domonkos (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Az elmélet jó, és szoktam is alkalmazni, csak vannak olyan faktorok is, amit nehéz beárazni.
1. A céges verda új, automata váltós, a saját meg nem új (mondjuk nem is régi: 5 éves lesz idén), és manuális. Ez nehezen forintosíthaó, és nyilván szubjektív, hogy kinek mennyit ér.
2. Nem adom el a sajátot, mert egyrészt tud vele járni az asszony, ha kellene, másrészt ha mégis kellene nekem munkába járáshoz a saját verda (pl. ha munkahelyet váltok, és az új helyen nem adnak kocsit), akkor nem tudok helyette mit venni: szűk 5 éve alig több mint 5M-ért vettünk újonnan egy Astra K ST-t, most ugyanez (csak már L Astra-val) 10M...:( Jah, és az új Atra ugyebár már francia nyugatromán, azt meg vegyen aki akar... ;] A lényeg, hogy nem nulla az autóhoz kapcsolódó költségem a céges autóval sem, a fentiekre tekintettel.
3. A fentiek alapján és a közlekedési szokásaimat is figyelembe véve, nekem kb. 100K nettót ér meg a céges autó (ami kb. bruttó 170-180K lenne a munkáltatómnak, mindent figyelembe véve), ugyanakkor legalább a dupláját költik rá bérleti díj, benzinpénz stb. formájában (más kérdés, hogy mit és hogy tudnak leírni költségként, ezt egy könyvelő tudná elmondani) - de különböző okokból nem tehetem meg, hogy lemondok róla, és kérem bér formájában ezt az összeget.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) radio11 válasza radio11 (#28) üzenetére


radio11
tag

Visszavonom a vádakat, próbából beregisztráltam a mobil jegyre és yess, igen, van Dunaújvárosban is. 320 helyett (buszon vett jegy) 250 ft, vagy napijegy 750 ft (2 oda 2 vissza jegyhez képest jobb konstrukció)

(#31) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nem sok értelmét látom ezeknek. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32) Tikakukac válasza Speeedfire (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Lásd még hitel, kölcsön, havi költések stb.

Sokan nem látják értelmét, tele is a párnája mindenkinek euróval otthon :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) radio11 válasza Tikakukac (#32) üzenetére


radio11
tag

Ez így van.
Én egy pár éve mindent menedzselek, pénzügyeket, energiát, időt. Nagyon sokat jelent.
Ha nem gyűjtöd az adatokat a pillanatnyi fogyasztásról/költésről akkor nem tudsz célokat felállítani és elérni.

(#34) Somatom válasza radio11 (#33) üzenetére


Somatom
veterán

A menedzselésre fordított időt és nergiát is beleszámoltad? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) DEJVID válasza radio11 (#30) üzenetére


DEJVID
őstag

Örülök, hogy így is találtál olcsóbbat. Azt hittem pesti árakat írsz, azért arra reagáltam, közben itt nem is 320 a jegy :D

(#36) radio11 válasza DEJVID (#35) üzenetére


radio11
tag

És ilyen apróságokat kell megtalálni, hogy működjön a tervezés és több pénz maradjon (amit elköltök jól más dolgokra)

(#37) MasterDeeJay

Csak üzemanyagra költöttem annyit mint amennyiért vettem az autót. (2019 óta)
De hála az égnek nem egy problémás darab.

Annyi hogy leginkább 100-ast (E5) tankolok.
Szerencsére nem volt nagy meglepetésköltség azaz egy hűtőcsere volt mert az alulról kapott valamit és eresztett (80eft), meg induláskor válltóolaj csere biztos ami biztos alapon ami sokba volt (100eft komplett szűrőkkel márkaszervízben). Egyedüli nagy probléma hogy nem jó az alapjárat (400-600rpm), talán pillangó lehet koszos vagy maga a motor belül kokszos.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38) Speeedfire válasza radio11 (#33) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

11-12l/100 km 100-as benzinből, de ki nem szarja le?! :D Nem azért veszek autót. Ha valaki ilyeneket számol, akkor vegyen új autót, és nincs vele gond. 5 év múlva meg adja el, és vegyen megint egy újat.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39) Tikakukac válasza Somatom (#34) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem nagyon kell, olyan automatikusan tud már a számlád költéseket szétkaparni, hogy el se hiszed :K

Én a durva mikromenedzselésben nem hiszek, de az tuti, hogy pénzügyi tudatosság az itthon nincs. Régen se volt, ma sincs. Szerencsére suliban se kell erre időt áldozni, van helyette hittan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) updog válasza Speeedfire (#38) üzenetére


updog
senior tag

Röhögni fogsz de nekem pont így jött ki hogy most új autót veszek (még az 5 év is stimmel :D ). Szóval nem hülyeség ezeket írogatni, hogy hogyan jön ki a matek (mivel kb. 10 éve nem használok kp-t, így az utolsó autómosásig minden megvan a kivonatból).

Szóval mivel a 3. gyerek sehogy se fér a mostaniba, kell venni egyet (ne menjünk bele, én is azt hangoztatom hogy az autó nem kell, csak lehetőség), és azt számoltam, hogy 5 év alatt majdnem 5M (infláció, elmaradt hozamok, és euró korrekció nélkül számolva) ment a mostanira - mindezt úgy hogy szerencsém volt az állapotával és sose rohadt le, csak egy kis ez, csak egy kis az mindig.

Hát most 5.5-ért (jó, csalok, a 2.5M támogatást is beleszámolva) kapok új Daciat 5 év garival, ha meg használt 7 személyest (vagy megfelelő méretű 5 személyest) néznék akkor 3.5-4 csak megvenni, még félmillió az adminisztráció és első szerviz, és még mindig ott vagyok hogy lutri az egész előélete.

"Nem azért veszek autót."

Illetve szokták még mondani hogy "kitermeli". Csak sokan azt felejtik el, hogy pl. az autóra rámondják, hogy kitermeli az árát. Aztán a reggeli kávé-energiaital-cigi fogyasztás közben is azt mondják, annak is kitermelték az árát. A hétvégi bulika? Ki van termelve. Nyári fesztiválszezon? Kitermeltem. GTX3080? Kitermeli majd vele a meló (csak gamingre használja ;] ). Aztán hó/év végén meg full negatív a cashflow, mert "minek számolni, kitermeli", csak az a baj hogy egy kitermelés alapján vesz össze/tart fenn mindent IS.

Ez így félig off, nem is konkrét reakció a hsz-edre, csak eszembe jutott a gondolatmenetről :)

(#39) Tikakukac ++

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#41) Somatom válasza Tikakukac (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen számlám? A szerelő "kiválasztásánál" a hozzáértés volt a fő szempont, nem az, hogy elektronikusan tudjak nála fizetni. A számlámon csak annyi látszik, hogy felvettem fél millát. Azt külön kéne számon tartanom, hogy ebből mennyit költöttem kurvákra, drogokra, bontott hátsó hídra, stb. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) Tikakukac válasza Somatom (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy így. Akkor azokat felírod manuálisan. Gondolom havi 800 ilyen tételed van és napi szinten mész a szerelőhöz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Somatom válasza Tikakukac (#42) üzenetére


Somatom
veterán

Tudod, ilyen tételeket nem szoktak felírogatni. :) Sokkal egyszerűbben matekozok. Hónap elsején kapok fizut. Ha akkor több van a számlámon, mint előző hó elsején, akkor jó vagyok. Ha nem, akkor több nap melót kell vállalnom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) sunavlys


sunavlys
senior tag

és hol a vételár és a többi költség?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#45) Speeedfire válasza updog (#40) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem poénból írtam. Akinek fontos gazdasági szempontból az mindig vegyen új autót. Azzal van a legkevesebb gond, pár évesen még egész jó áron is van. 20 éves autókra csak a pénz megy.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46) Tikakukac válasza Somatom (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez is egy dolog, mondjuk 5 évre és azon túl ezzel már nem futnék neki a világnak, de te tudod, te életed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) Somatom válasza Tikakukac (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt hogy érted? Ha havonta van mondjuk 1000 Euro pluszom, az rossz matek? Ha többet dolgoznék, vagy megvonnék magamtól néhány luxust, akkor lehetne több is, de, akkor hol marad az élet? Abból meg csak egy van. Sztem jól matekoztam. Pl. nem herdáltam el a pénzt esküvőre, feleségre, gyerekre, ezért jut pénz és idő másfajta luxusra. Sztem pl. egy gyerek sokkal több időt, pénzt, energiát von el, mint egy autó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) Tikakukac válasza Somatom (#47) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt úgy értem, hogy ez megy most. Aztán egy lábsérülés, egy törött kéz egy bármilyen külső körülmény miatt ha már nem megy a "na akkor most jön 1 hét 3 műszak" akkor hirtelen bedől az eddigi sorminta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) updog válasza Speeedfire (#45) üzenetére


updog
senior tag

Jepp. :R

Anno 2018-ban ehelyett vettünk volna egy új, 5-7 év garis Vitarat vagy Dustert, még lehet hogy a végén jobban is jöttünk volna ki minden téren, és nem egy 2007-es fapadban ültem volna 5 évet (szerettem, nem azért).

Dehát ugye hallgatam minden okos ismerősre, hogy új autót azt oszt' ne :C

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50) Hannibhál válasza sunavlys (#44) üzenetére


Hannibhál
őstag

vételár s az ebből fakadó értékcsökkenés nincs benne, mert az nem fenntartás, és más egyéb költséget nem tudom mit gondolnál?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.