Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) updog válasza Speeedfire (#38) üzenetére


updog
senior tag

Röhögni fogsz de nekem pont így jött ki hogy most új autót veszek (még az 5 év is stimmel :D ). Szóval nem hülyeség ezeket írogatni, hogy hogyan jön ki a matek (mivel kb. 10 éve nem használok kp-t, így az utolsó autómosásig minden megvan a kivonatból).

Szóval mivel a 3. gyerek sehogy se fér a mostaniba, kell venni egyet (ne menjünk bele, én is azt hangoztatom hogy az autó nem kell, csak lehetőség), és azt számoltam, hogy 5 év alatt majdnem 5M (infláció, elmaradt hozamok, és euró korrekció nélkül számolva) ment a mostanira - mindezt úgy hogy szerencsém volt az állapotával és sose rohadt le, csak egy kis ez, csak egy kis az mindig.

Hát most 5.5-ért (jó, csalok, a 2.5M támogatást is beleszámolva) kapok új Daciat 5 év garival, ha meg használt 7 személyest (vagy megfelelő méretű 5 személyest) néznék akkor 3.5-4 csak megvenni, még félmillió az adminisztráció és első szerviz, és még mindig ott vagyok hogy lutri az egész előélete.

"Nem azért veszek autót."

Illetve szokták még mondani hogy "kitermeli". Csak sokan azt felejtik el, hogy pl. az autóra rámondják, hogy kitermeli az árát. Aztán a reggeli kávé-energiaital-cigi fogyasztás közben is azt mondják, annak is kitermelték az árát. A hétvégi bulika? Ki van termelve. Nyári fesztiválszezon? Kitermeltem. GTX3080? Kitermeli majd vele a meló (csak gamingre használja ;] ). Aztán hó/év végén meg full negatív a cashflow, mert "minek számolni, kitermeli", csak az a baj hogy egy kitermelés alapján vesz össze/tart fenn mindent IS.

Ez így félig off, nem is konkrét reakció a hsz-edre, csak eszembe jutott a gondolatmenetről :)

(#39) Tikakukac ++

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.