Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Syl válasza #44630784 (#50) üzenetére


Syl
nagyúr

Normáliséknál ez úgy működik, hogy amikor először felugrik a frissítést tukmáló ablak, azon van egy checkbox, hogy köszike, többet ne zavarj. De ugye tudjuk, hogy itt nem normálisékról van szó :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52) Воланд válasza fordfairlane (#49) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53) fordfairlane válasza Syl (#51) üzenetére


fordfairlane
veterán

Eleve úgy indult a dolog, hogy jelentkezni kellett rá. Gondolom a Microsoft főhadiszállásán látták az arányokat, és nem tetszett nekik.

- Ajaj, a számok nem elég magasak. Itt van pl. egy tévéállomás Mucsa külsőn, ahol a meteorológia számítógép még mindig nem jelentkezett a programra! Mr. Satya, most mit tegyünk?
- Nincs mese, ez így nem mehet tovább! Ezek után nem tehetünk mást, mint hogy a Windows 10-et az ajánlott frissítésekbe tesszük.
- Kösz főnök! Remek terv! Főnök, szeretem a terveit!
- Tudom.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#54) Cifu válasza Воланд (#52) üzenetére


Cifu
nagyúr

Magyarul ha egy cég prezentációs célra szolgáló számítógépe nincs domain-be léptetve, akkor az nevetséges, de ha a Microsoft egy iszonyatosan agresszív és bunkó, idegesítő update-re való felszólító alprogramját telepíti az OS-re, az teljesen rendben van? :F

Vajon csak az én értékrendem ennyire félresiklott, vagy csak engem nem pénzel eléggé a Microsoft, hogy nem hullámzom az örömtől? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#55) hallador válasza Воланд (#52) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk az is igaz, hogy miért nem lehet ezt kikapcsolni, akkor ezek szerint nálatok mindenhol van egy AD, akit zavar ez, nem tudom melyik a viccesebb, hogy mindenki vesz egy Windows Server-t akit zavar ez :D
Kemény... Ezt a szart... :DDD

Nagy baj van Gál Tamás kamuzott ennyire nem megy a szerver üzletág? Lassan, ha így haladunk a minden eladott 4 szerverből 3 szerver Windows-ból csak 2 lesz... Most már értem miért kell oda is Windows Server ahol még egy samba megosztás is sok lenne... KÖSZIIIII..... :D

(#53) fordfairlane

Hülye... :DDD

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#56) fordfairlane válasza Воланд (#52) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát persze, hogy léptesse domainba. Vagy használjon Enterprise editiont. Vagy telepítse a GWX + DWS-t. Vagy hívja a Vasembert, pusztítsa el Redmondot.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#57) Воланд válasza Cifu (#54) üzenetére


Воланд
titán

Igen, az. Céges gép, legyen menedzselve valamilyen formában. Ez az alap. Innentől ez az ottani IT szakértését jellemzi.

És igen, képzeld, annyira jól pénzel az MS, hogy tudtam magamnak venni egy IPhone-t. Tényleg, erre az ostoba, óvódás szintű ilyen-olyan bérencezésre azért ne süllyedjünk már le.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#58) Bici válasza Воланд (#57) üzenetére


Bici
félisten

Nem kötekedés, de ha egy cégnek windows-os gépe van, akkor kötelező hozzá win szerverrel is rendelkeznie, hogy ne legyen ciki?
A mostani esettől függetlenül érdekel.
Vagy win szerver nélkül is lehet managelni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59) Воланд válasza Bici (#58) üzenetére


Воланд
titán

Nem arról van szó, hogy mi ciki, vagy nem ciki, ahnem arról, hogy ha van egy cégben akár csak 20db gép, akkor nem fogok odamenni mindegyikhez egyesével, ha be akarok állítani valamit, plusz még nézzem azt is, hogy éppen melyik gépet nem használják. Persze, lehet local group policy-val menedzselni, de azt nem csinálod meg központilag.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60) Cifu válasza Воланд (#57) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, az. Céges gép, legyen menedzselve valamilyen formában.

Én is céges gép előtt ülök, ez sincs domain-ben. Megvannak az okai miért nem, de ettől még rendesen kezelve van.

Mint említettem azt a részt nem vitatom, hogy valamilyen szinten ciki a TV IT-s részlegének (vagy alvállalkozójának), hogy ezt nem kezelték. De ugyanakkor maradjunk annyiban, hogy nem, nem elvárás a domain egy ilyen rendszerben...

Továbbá igen, már megbocsáss, de megmosolyogtatónak tartom, hogy az ciki, hogy nincs domain-ben a videóeditáló gép, viszont arra egy szavad sincs, hogy mennyire nevetséges, hogy ilyen ablakokat dobhat fel egy windows alapértelmezésben, és az átlag felhasználó nem tehet mást, mint megnyomja a 'No' gombot vagy bezárja az ablakot... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61) King Unique


King Unique
titán

Micsoda égés... :DD

Persze, a helyi IT a felelős, domain stb.... Vagy inkább azok, akik ennyire hiper erőszakosan tolják ezt a hülye update-et és nincs rajta egy nyamvadt kikapcsoló gomb, hanem xy folyamat letiltásával, adott frissítések kukázásával, külső programokkal való tiltással kell szórakozni... :W

(#62) Borosz: ja, egész jó reklám és ugyanakkor jó nagy égés...persze utóbbinál nem feltétlenül a TV csatornára és az adott műsorra gondolok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62) Borosz


Borosz
senior tag

Ingyen reklám. :) Vagy éppenhogy nem...

(#63) bambano válasza xmaas (#9) üzenetére


bambano
titán

azt ugye nem gondoljátok komolyan, hogy az it részleg fő napirendi pontja kell legyen, hogy megtalálja, az ms megint milyen aktuális szemétséggel erőlteti már megint a lomját?

szerintem ez kirívóan komoly disznóság, hogy aki nem akar w10-et, az nem tud megszabadulni tőle sehogyse. akárhányszor megszabadul, mindig visszatolják.

szerk:
(#57) woland_y2k: az ugye megvan, hogyha rendesen értelmezed Cifu szavait, hogy őt nem pénzeli eléggé az ms, abból nem következik, hogy téged viszont igen? tehát a kirohanásod alap nélküli volt, ráadásul ha téged tényleg nem pénzel az ms, akkor valamit bazira rosszul csinálsz :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) bambano válasza xmaas (#16) üzenetére


bambano
titán

"ami jobban muzsikal mint eddigi barmelyik windows rendszer": ha ez a legjobb ms gyártmányú desktop, akkor qrva nagy szarban vannak...
"Microsoftnak amiket ki lehet szepen irtani": pl. miért van az, hogy a gépre telepített office mindenáron be akar jelentkezni a telepítéskor használt accountba (nem lehet account nélkül telepíteni, miért?) és valamit szinkronizál??? de mit?

egy esetben nem fog semmit küldeni rólad, ha nem adsz neki internetet. ami kicsit viccesen hangzik 2016-ban, de más megoldást egyelőre nem tudok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) haxiboy


haxiboy
veterán

Erre most mit lehet mondani, tán nem az egész asztalt kéne kitolni a képernyőre :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#66) demagóg válasza Воланд (#57) üzenetére


demagóg
aktív tag

....ne süllyedjünk már le.

Bocsi, de ha úgy érzed, hogy megütsz egy szintet, akkor te se süllyedj annyira mélyre, hogy az irreleváns képeidet hányod ide direktben. Ha mindenképpen önigazolást akarsz, akkor elég lehet egy link is, azt simán átugrom, ha akarom. Neked, mint jómunkásembernek biztos menni fog. Sajnos a témához nem tudok hozzászólni, de ez most kiakasztott, egy kezdőnek elnézem, de egy szakmában profinak már nem (az lényegtelen, hogy egyetértünk e vagy nem, bár a konkrét esetben most nem, nálunk a kb 50 gép esetén teljesen kizárt, hogy domainbe legyenek kötve, simán biztonsági okból, és nem, nem az IT a hülye nálunk, az auditor cég rendelkezett így).

Kritikusan, de továbbra is érdeklődve olvasom a hozzászólásaidat.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#67) fallenrize


fallenrize
csendes tag

Mindenki ugy sir itt mintha kotelezo lenne ezt a bloatware-t hasznalni, ebreszto, van alternativa, rengeteg.

(#68) haxiboy


haxiboy
veterán

Még mindig nem értem mire ez a nagy felhajtás. Megvan a lehetőség a frissítésre, nem kötelező, de nem lesz support, kész, pont. A telefonos topikban meg sokan azért sírnak hogy jaaaaj a gyártó nem ad ki több updatet a telóra...
Szerintem!!! A w10 a 7-óta a legjobban sikerült oprendszer, nálam atomstabil, néhány icipici bugon kívül nem találkoztam semmivel, még kékhalállal sem pedíg a megjelenés óta használom. Ezerszer elmondtam már ha valamire nincs driver az megintcsak nem a Microsoftot minősíti hanem a gyártót mert nem foglalkozik a vevőkkel...
Nemhogy örülne a sok birka hogy most ingyen kapja az új OS-t, és nem kell érte fizetni (már ha fizet érte)...
Azért mert XY azt mondta mekkora egy sz@r attól függetlenül lehet hogy nem az.

A licenszerződés (igen az amit telepítés előtt feldob, és elfogadod, és nem olvasod el) minden esetben tartalmazta hogy bizonyos adatokat gyűjthet rólad az OS, de van opt-out...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#69) #06658560 válasza fallenrize (#67) üzenetére


#06658560
törölt tag

Munkahelyen általában nincs. És nagyon kellemes volt minden nap úgy indítani a gépet, hogy ez a mocsok szövegelt kiírathatatlanul.

(#70) #06658560 válasza haxiboy (#68) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kékhalált a W95, NT4.x, W2000, XP, W7 vonalon akkor láttam, mikor meghalt a RAM. Szóval nem tudom annak hiánya milyen minőségi fokmérő?

(#71) Bici válasza haxiboy (#68) üzenetére


Bici
félisten

Nem a lehetőség a baj, az nagyon is, jó, hanem az, hogy hivatalos módszerrel nem lehet lekapcsolni az értesítést - ami zavaró.
Nem minden esetben jó ötlet frissíteni (pl. driver gondok miatt), és ezt az MS-nek is figyelembe kellene vennie (akkor is ha nem az ő hibájuk), és egy szaros checkbox-ot rakni az ablakra, hogy köszi, nem kérem a win10-et.

Egyébként az a progi, ami megvizsgálja a hardver kompatibilitását, az a saját driver adatbázis alapján műxik?
Mert ha igen, akkor van mit fejleszteni még rajta, leginkább a driverek működőképességét nem csak igen/nem-mel értelmezni, hanem "partly" állapot is jó lenne, egy description mezővel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#72) fordfairlane válasza haxiboy (#68) üzenetére


fordfairlane
veterán

Persze, hogy nem érted. Még csak kábé fél éve téma a Microsoft erőszakos bepróbálkozásai a WU rendszeren keresztül. Kell még 2-3 év, hogy a lassabb felfogásúak homloklebenyéig is eljusson az elektron.

Ja, hogy nekem jó. Tiszta szerencse, hogy Haksziboj sútemapja röccenésnélkül fut Windóztíz alatt. Nehogy már haksziboj személyes élményein kívül más is számítson!

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#73) bambano válasza Воланд (#35) üzenetére


bambano
titán

vajon azoknak a "tényeknek" érdemes hinni, amit egy független felhasználó állít, mégha esetleg nem is annyira tájékozott, vagy azoknak, amiket egy hatalmas, agyonfizetett marketing és pr részleg "állított" elő...

(#68) haxiboy "A licenszerződés (igen az amit telepítés előtt feldob, és elfogadod, és nem olvasod el) minden esetben tartalmazta hogy bizonyos adatokat gyűjthet rólad az OS, de van opt-out...": ettől a ténytől, hogy opt-out van, máris törvénytelenné vált az ms adatkezelési gyakorlata. ha elolvasod a publikusan közzétett adatvédelmi szabályaikat, hemzsegnek a törvénytelenségektől.

egy rendesebb perben ezeket a bíróság egy mozdulattal érvényteleníti, és akkor ott lesz az ms csupaszon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) King Unique válasza bambano (#64) üzenetére


King Unique
titán

Nálam Office 365 van a gépen, de aszem nem jelentkeztem be telepítéskor és most is kijelentkezve használom. Sőt, a Win8.1/10 is használható helyi fiókkal, azokat is úgy tolom. Milyen érdekes... :D

(#68) haxiboy: igen, csak azt tedd hozzá, hogy nem mindenkinél, elég csak benézni a topikjába... :)) Illetve az tök jó, hogy ingyen lehet frissíteni, csak azt hadd döntse már el a felhasználó és ne a gyártó akarja mindenképpen ráerőltetni. Mert megvan ennek a pszichológiája, hogyha állandóan a képébe tolja az ablakot, akkor előbb-utóbb úgyis rákattint a többség. Mármint azok, akik épp nem tudják, hogy milyen eszközökkel lehet ignorálni. Telepítéskor meg nincs is más választásod, minthogy elfogadd a felhasználási feltételeket és nincs ám belőle lightosabb b./c. verzió...

(#75) haxiboy válasza Bici (#71) üzenetére


haxiboy
veterán

(#70) Kopi31415 : BSOD-t csak azért hoztam fel mert az ismerőseim egy része állítja hogy ő kipróbálta a w10-et de azért maradt 7-en mert kékhalálozott nekik...

(#71) Bici: Tény hogy jó lenne egy lehetőség az elrejtésre, de ha jól tudom W7-W10-ig ugyanazokat a drivereket lehet használni. Persze ms-nek sincs lehetősége minden drivert minden konfiguráción tesztelni. Tuti a belső driveradatbázis szerint dolgozik egyébként ez a kompatibilitás ellenőrző.

Nekem a 10+ éves noname digitalizáló táblával sem volt semmi problémám. Gyári drivere felkúszott (igaz sig checket ki kellett lőni), és minden működik. WinXP logó van a dobozon egyébként.

(#74) King Unique:
De ha most MS kitalálja, hogy márpedig kötelezőek lesznek a frissítések, és a Windows mint szolgáltatás fog működni, a régebbi rendszerek támogatása szépen megszűnik, nem lesz más választásod. Neked is érdeked hogy up-to-date legyél, mert ha meg bekapsz valami cryptoware-t vagy ransomware-t akkor meg sírnak hogy a köcsög windows törhető...közben lehet a hibát már 3 éve javították.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#76) Cifu


Cifu
nagyúr

@fallenrize: Mindenki ugy sir itt mintha kotelezo lenne ezt a bloatware-t hasznalni, ebreszto, van alternativa, rengeteg.

Hajrá, tömegével lehet felhozni a példákat az olyan szoftverekre, amelyek csak windows-ra jöttek ki, ilyenkor pedig nincs opció, használni kell....

@haxiboy: Megvan a lehetőség a frissítésre, nem kötelező, de nem lesz support, kész, pont.

Látom nem érted. Először is frissiteni, na azt nem kötelező, de elszenvedni a GWX-et, az kötelező, persze (mert a Microsoft egyszerű megoldást nem nyújt arra, hogy ne pattanjon fel mindig valami idegesítő kis ablak...).
Egyébként amikor utoljára néztem, a Windows 8.1 kiterjesztett támogatási időszaka 2023 január 10.-éig tartott...

A w10 a 7-óta a legjobban sikerült oprendszer, nálam atomstabil, néhány icipici bugon kívül nem találkoztam semmivel, még kékhalállal sem pedíg a megjelenés óta használom.

Máshol meg nem éppen atomstabil, miközben olyasmiket csinált nálunk például, hogy egy frissítés után hopp, egyszer csak a .PDF fájlokat mostantól az Edge fogja megnyitni neked. Ez pedig nem poénos dolog...

Ezerszer elmondtam már ha valamire nincs driver az megintcsak nem a Microsoftot minősíti hanem a gyártót mert nem foglalkozik a vevőkkel...

Az viszont a Microsoftot minősíti, hogy az update előtt leellenőrzi a gépet, és azt mondja, hogy neked nem lesz gondod. Majd feltelepül, és nincs wifi, nincs touchpad, stb.

Nemhogy örülne a sok birka hogy most ingyen kapja az új OS-t, és nem kell érte fizetni (már ha fizet érte)...

A sok "birka" annak örülne, ha a Microsoft emberszámba venné azokat, akik fizettek az OS-ért, és nem traktálná őket kéretlen üzenetekkel, hogy márpedig rakd fel a Win10-et, ráadásul úgy, hogy átlagos felhasználó nem képes megszabadulni ettől.

Azért mert XY azt mondta mekkora egy sz@r attól függetlenül lehet hogy nem az.

Ez fordítva is pont ennyire igaz... :U

de ha jól tudom W7-W10-ig ugyanazokat a drivereket lehet használni.

Csak nincs garantálva, hogy működik is...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77) Syl válasza #06658560 (#69) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor te is sz*r helyen dolgozol! Ahol nincsenek domainbe léptetve és központilag menedzselve a gépek :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78) GeryFlash válasza bambano (#63) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1 :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#79) fordfairlane válasza Syl (#77) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nagyon-nagyon sok kis cégnél nincs Domain Controller.

x gon' give it to ya

(#80) azbest válasza haxiboy (#68) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy attól nem lesz jó valami mert valaki azt mondta... és nem biztos, hogy az a birka, aki nem akar váltani a cég marketingpolitikájának nyomására. :U

(#81) Snoop-y válasza fallenrize (#67) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meselj mi lesz majd az alternativa Enterprise kornyezetben ha vege lesz a win7-nek :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#82) bambano válasza Syl (#77) üzenetére


bambano
titán

mert a domainbe léptetés ugye ingyen van... :P

(#74) King Unique: téged szerintem keresni fog a microsoft is, az nsa, is, a kgb is, meg mindenki, hogy hogyan tudtál használni egy felhős szolgáltatást telepítve, de bejelentkezés nélkül. Ez kb. az a szint, mintha elmennél Japánba, vennél egy kobe marhát és sütnél belőle egy szép szójaszeletet.

szerk: "w7 óta a legjobb..." na nézzük ezt a mondatot is alaposabban. a w7 óta azt jelenti, hogy a w7 még nem számít bele a vizsgálatba. A w7 óta volt egy metrócsempés w8.[01]. A kilencet ki se merték adni, jött a 10.

Tehát az állítás kb. az, hogy a w10 jobb, mint az, amit nem mertek kiadni :P hát annál tényleg jobb, ez nem egy erős állítás.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) Bici válasza haxiboy (#75) üzenetére


Bici
félisten

Persze, hogy nem lehet mindent tezstelni, de az MS-nek is tisztában kellene lennie azzal, hogy másoktól is függ az ő rendszerük működése, és vannak régi progik, és hardverek, amik nem fognak jól menni az új OS-sel. Ezt lehet leszarni, meg figyelembe venni. Utóbbi megelégedettséget szül, elöbbi mérgelődést.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84) Syl válasza bambano (#82) üzenetére


Syl
nagyúr

+fordfairlane

>mert a domainbe léptetés ugye ingyen van...

Aztat én nem tudhassam, de hallottad (olvashattad) woland topictársat: minden normális munkahelyen domainbe vannak léptetve a gépek ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85) King Unique válasza haxiboy (#75) üzenetére


King Unique
titán

Azért mindent nem "találhatnak ki", mert ott van feketén-fehéren az oldalukon a Windows-életciklus. Tehát a W7 —► 2020 | Win8.1 —► 2023. Annyi nyilván lesz, hogy a legújabb fejlesztések és funkciók csak a Win10-be fognak belekerülni, de a többi rendszer sem lesz védtelen még pár-néhány évig. Szal az utóbbi nem érv.
Illetve, ha OS szinten előírják a kötelező upgrade-et, az megint gáz. Mert ez még egy 8 —► 8.1 esetén ok volt, de egy különálló rendszert mért kéne erővel a legújabbra frissíteni, ha valakinek előbbi is megfelel. Ez esetben csak az opcionális frissítés lehet etikus és helytálló. Ha netán mégis kötelezővé tennék, azzal aszem elég sok helyen kivernék a biztosítékot...

(#82) bambano: ezt nem tudom mire alapozva mondod, de az Office 365 = offline + online. Ha bejelentkezek az MS accountba, még az offline telepítőt is le lehet hozzá tölteni. És igenis használható helyi fiókkal az online szolgáltatások (pl. Onedrive) nélkül is, még frissíteni is lehet. Ne keverjük az Online Office-szal... ;)

[ Szerkesztve ]

(#86) GeryFlash válasza Bici (#71) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Egyébként az a progi, ami megvizsgálja a hardver kompatibilitását, az a saját driver adatbázis alapján műxik?"

Hogyne ;] Amúgy nem is nagyon lehetne, az, hogy pl.: egy hálókártyához/routerhez/tocuhpadhoz van-e driver nem csak a saját driver adatbázisa kellene, és ezt nem lehet tető aláhozni normálisan.

Syl: Amelyik cégnél nincs az annyit is ér :DDD

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#87) Bici válasza GeryFlash (#86) üzenetére


Bici
félisten

Akkor mi alapján modja rá egy hardverre, hogy jó lesz az w10 alatt is?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#88) GeryFlash válasza Bici (#87) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem tudom, én szerintem ha megvan a 2GB RAM+2 magos proci+DX9 VGA és mondjuk a driver adatbázisukban a Chipsethez van driver akkor már nyomja is. Sokat nem változtattak a kernelen az utóbbi években (ami driver kompatibilitást érinti), ettől függetlenül akadnak gondok, ezt nem kenném rájuk.
Azt inkább, hogy mi a francért nincs egy checkbox, hogy kösz, nem kell.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#89) azbest válasza haxiboy (#75) üzenetére


azbest
félisten

" ha jól tudom W7-W10-ig ugyanazokat a drivereket lehet használni."

nem tudom az ms-nél a 10 kapcsán hogyan gondolták, de usb eszközök kapcsán az az alapértelmezett működés, hogy a friss gyártió drivert másodperceken belül leszedi és helyére teszi a win udpate-en lévő régi változatot. Realtek tv tunernél a friss helyére feltette a 2009-est. Egyszer kíváncsiságból rányomtam az eszköz tulajdonságainál lévő driver fülön a visszaállítás gombra és úgy pedig 2006-os dátumút húzott le win update-ről. Talán vistásig is visszamegy, akkor is ha nem kellene. Még jó, hogy ki lehet kapcsolni a driverek updateről szedését, különben a legtöbb tévé tuner nem működne 10 alatt.

Az külün vicces, amikor tévedésből ajánlott vagy esetleg kritikus frissítés kategóriába sorolnak drivert és izomból felteszik, ami ráadásul nem is kompatibilis az adott gép hardverével.

Az utóbbit játszák a frissítős reklámjukkal is.
Rohadt arrogáns az amit az ms művel az utóbbi időkben.

[ Szerkesztve ]

(#90) #95590400 válasza Syl (#25) üzenetére


#95590400
törölt tag

sajnos nem kapja meg az elmaradt gyógyszerezést...

(#91) t72killer válasza Snoop-y (#81) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

win10 LTSB? A win7 végéig amúgy van még 4év, az sok idő. A mi cégünk is csak az xp kivégzése előtt kb fél évvel váltott win7-re.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92) Assimilator


Assimilator
őstag

Nekem nagyon tetszett. Csaj jol reagalt. :)

(#93) gyurkikrisz válasza Syl (#30) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

És azzal mit kezd?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#94) Syl válasza gyurkikrisz (#93) üzenetére


Syl
nagyúr

Mit tudom én! Nem is érdekel! Csak arra reagáltam, hogy nem az egész dokumentumot, képet, filmet stb. küldi el, csak annak a hash adatát. Ilyesmiből tudja az MS például:
- Over 82 billion photos viewed within the Windows 10 Photo app.
- Over 44.5 billion minutes spent in Microsoft Edge across Windows 10 devices in just the last month.
- Stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#95) daimonion


daimonion
senior tag

Szeretnék egy felmérést készíteni itt az oldalon szigorúan önkétes alapon és ha aki Pm ben válaszol lehetőleg az IGAZAT ÍRJA.
Szerintetek Magyarországon és ide a fórumra beírogatóknak hány százaléka használ otthon LEGÁLISAN vásárolt MS Cuccot ? Windows, Office ?
Ugyanis van egy teóriám hogy igen kevesen, de annak ellenére szerintem azok obégatnak legjobban ,hogy milyen az MS és milye xar a win 10

(#96) t72killer válasza daimonion (#95) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sacc/kb: windows: 30% legális (sok laptop megkapja a gyártótól), office: 5% legális.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#97) gyurkikrisz válasza Syl (#94) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha ezekhez szerinted kell egy file hash-e, akkor el vagy tévedve. Meg amúgy is, minek küldje el a file hash-ét, ha egyszer semmit sem tud vele kezdeni? Mert épp az a dolog lényege, hogy nem tudod miből keletkezett az adott hash.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#98) cami][us válasza Syl (#94) üzenetére


cami][us
senior tag

Fogott már wireshark képernyőképet is.

(#99) Воланд válasza cami][us (#98) üzenetére


Воланд
titán

Dehogy fogott, egy jó nagy kamu volt az a videó is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#100) Assimilator válasza daimonion (#95) üzenetére


Assimilator
őstag

Ez egyertelmu.
Aki megvette az mar megelolegezett egy bizonyos foku bizalmat, szerintem.
Aki meg nem ad erte egy forintot sem, az konnyen dumal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.