Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Ha lejár az ingyenes frissítési lehetőség, akkor vége lesz a frissítésre buzdításnak, vagy utána is így marad?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) gabor7th válasza Bici (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem olvastad el a cikket.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) atike


atike
nagyúr

Elhangzott számtalanszor, de tényleg gáz ez az agresszív kampány... :U

(#4) Воланд


Воланд
titán

Balf*sz az IT részleg a tévécsatornánál.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) dtracer


dtracer
tag

Szerintem is ez a történet a tv csatornát minősíti, nem a Microsoftot.

[ Szerkesztve ]

(#6) gabor7th


gabor7th
addikt

Sajnos a Microsoftnál most nagyobb problémák is vannak. A szuperbiztonságos felhő megint nem bizonyult elég jónak: http://pcforum.hu/hirek/18278/nagyon-durva-biztonsagi-hiba-volt-a-microsoft-office-365-ben

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

LOL :DDD

(#8) Soulles válasza Воланд (#4) üzenetére


Soulles
tag

Ez sajnos elég sok cégnél így van. Vagy nem akarnak vagy nincs rá pííz. Vajon melyik?

(#9) xmaas


xmaas
őstag

Erre csak azt lehet mondani hogy balfaszok dolgoznak ott, ilyen dolognak nem lett volna szabad megtortennie ha egy normalis rendszergizda van aki ert a dolgahoz

(#10) Bici válasza gabor7th (#2) üzenetére


Bici
félisten

De, de hátha valaki tud frissebb, pontosabb infót. :U Tudtommal van pár MS-szaki köztünk.

Egyébként hogyhogy nem létezik hivatalos megoldás arra, hogy ezt véglegesen el lehessen tüntetni?
Vagy csak én nem tudok róla?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) -szp- válasza Воланд (#4) üzenetére


-szp-
aktív tag

Tény. Arról tudsz esetleg valamit, hogy mi lesz augusztustól?

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#12) gabor7th válasza Bici (#10) üzenetére


gabor7th
addikt

Ha minden frissítést kikapcsolsz akkor nem jön.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) #06658560


#06658560
törölt tag

Én vastagon kiszámláznám MS-nek. Esetleg egy per spammelés miatt is bele férne.

(#14) Bici válasza gabor7th (#12) üzenetére


Bici
félisten

Ennél azért kultúráltabb megoldásra gondoltam. :D
Jelneleg is így van, csak értesítést kértem a frissítésekről, hogy ki tudjam pucolni a többször letiltott, de mégis visszaszivárgó frissítést, a többit meg feltenni.
Csak ez már kezd fájdalmas lenni négy gépen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) dugo_ válasza Bici (#14) üzenetére


dugo_
veterán

Destroy Windows Spying

El is rejti a letakarított frissítéseket. Én viszonylag hatékonynak találom.

(#16) xmaas válasza Bici (#14) üzenetére


xmaas
őstag

Annak van valami oka hogy ennyire zsigerbol nem rakod inkabb fel a W10 est ami jobban muzsikal mint eddigi barmelyik windows rendszer? Azon kivul hogy kuldi az adatokat/telemetriat stb. Microsoftnak amiket ki lehet szepen irtani es ugyan azokat az adatokat a regebbi rendszerek is kuldtek a vallallatnak csak nem csinalt senki nagy hirverest rola?

(#17) atike válasza Bici (#14) üzenetére


atike
nagyúr

GWX Contrrol Panel

Direkt erre van és hatékonyan teszi a dolgát... :)

(már ha a Windows 10-es b*romságok kiszedése a fő cél :) )

[ Szerkesztve ]

(#18) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nekem ez ugrott be:
[link]

OK

(#19) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez gáz :D Mind az IT-soknak a TV-nél mind a Microsoftnak.

Finn the human

(#20) Bici válasza xmaas (#16) üzenetére


Bici
félisten

Azért akarom, hogy ne menjen fel, mert két gépen használunk régi típusú (de csak nagyon drágán helyettesíthető) rajztáblát, aminek sem a dőlésérzékenysége, sem a nyomásérzékenysége nem műxik W10 alatt. Ezt persze nem jelzi a kompatibilitás ellenőrzésénél. Próbáltam sokféle drivert, sikertelenül.
A másik két gépnél pedig a régebbi (2000-2005) játékok bugzanak w 8/8.1/10 alatt. Az IGP miatt újabb játékok nem jönnek szóba.

Köszi a választ a többieknek is, ezeket ismerem, de ha megbízhatóak, akkor ki is fogom próbálni őket. Eddig nem mertem ilyesmit feltenni, nehogy valami más hátulütője legyen; spyware, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) Snoop-y válasza gabor7th (#6) üzenetére


Snoop-y
veterán

Volnal olyan szives befejezni a kulonbozo cloud related hirek postolasat minden topicba? :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22) gabor7th válasza Snoop-y (#21) üzenetére


gabor7th
addikt

Mivel ezt nem csinálom tömegesen ahogy sugallod ezt az állítást visszautasítom.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) Beerhead válasza xmaas (#16) üzenetére


Beerhead
csendes tag

"es ugyan azokat az adatokat a regebbi rendszerek is kuldtek a vallallatnak csak nem csinalt senki nagy hirverest rola?"
Már elnézést, de a nagy büdös lófaszt, a Win10 defaultban (és elvileg kikapcsolhatatlanul) elküldi a központba az >összes< leütött billentyűt, minden mailt, a képeket, dokumentumokat feldolgozza és az eredményt szintén elküldi, valamint a cortana folyamatosan fülel, jegyzetel és a jegyzetet szintén elküldi.
Az eddigi winek egy light, valóban UX és system use statisztikát küldtek csak (terhelések, egér útja, UX elemek használata, összeomlások stb), ami teljesen jogos és védhető volt. Amit a win10 csinál az semmilyen szinten nem védhető.
Források:
fórum (win10 enterprise teszt, "kiirtott" figyeléssel): https://archive.is/QFL8e
forbes cikk: http://bgr.com/2016/02/10/windows-10-spying-investigation/
De googlizz nyugodtan, amíg nem találsz elég bizonyítékot, az IT jelenlegi állása szerint a Win10 MINDENT beküld a központba a fájlok konkrét tartalmán kívül.

(#24) Cifu válasza Воланд (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez igaz, ettől még kegyetlen nagy bunkóság a Microsoft-tól az egész GWX, és az, hogy nem lehet két kattintással kiirtani... :((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) Syl válasza Beerhead (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Juj! Mit fogsz te ezért kapni :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) Воланд válasza Beerhead (#23) üzenetére


Воланд
titán

"minden mailt, a képeket, dokumentumokat feldolgozza és az eredményt szintén elküldi, valamint a cortana folyamatosan fülel, jegyzetel és a jegyzetet szintén elküldi."

nem.

When it comes to Windows 10 privacy, don't trust amateur analysts

Windows 10 telemetry secrets: Where, when, and why Microsoft collects your data

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Воланд válasza -szp- (#11) üzenetére


Воланд
titán

Passzolom. Szerintem a Redstone frissítés megjelenésével együtt bejelentik, hogy marad az ingyenes frissítési akció.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) PuMbA válasza Воланд (#26) üzenetére


PuMbA
titán

Ráadásul abba bele sem gondol, hogy összeszakadna az egész internet, ha hirtelen ennyi adat rátódulna, ráadásul végtelen tárkapacitása sincs semmilyen cégnek :)

(#29) gabor7th válasza Beerhead (#23) üzenetére


gabor7th
addikt

Csak annyi, hogy ezt "nagy büdös lófaszt" ne. Érveket hozhatsz normális stílusban is a Win10 ellen. Lehet bőven.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) Syl válasza PuMbA (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Magát a dokumentumot nem küldi el, de a róla készült hash-t igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) martonx válasza Beerhead (#23) üzenetére


martonx
veterán

Ezek azok a belinkelt hülyeségek, amiket már számtalanszor megcáfoltak azóta is. Lusta vagyok kikeresni, még akár itteni ItCafe-s cikket is találsz róla, már ha érteni akarod, hogy mi történik, nem pedig a hangulatot kelteni :)

Én kérek elnézést!

(#32) martonx válasza Воланд (#26) üzenetére


martonx
veterán

Megelőztél :R

Én kérek elnézést!

(#33) Beerhead


Beerhead
csendes tag

Higgyen mindenki amit akar, én megyek linuxra, amint letelik a win7 support időszak. Tőlem bannolhattok is, a tények attól még állnak.

(#34) Snoop-y válasza Beerhead (#33) üzenetére


Snoop-y
veterán

na meg utoljara aztan befejeztem a trolletetest

Perszepersze ebbol el az MS ellop mindent a Linuxot is tonkre fogja tenni szoval hiaba futsz :K

Ps:

Egyre jobban latom az ertelmet a premium elofizetesnek ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35) Воланд válasza Beerhead (#33) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) papi77


papi77
addikt

Nekem pc n win7 van.
Van egy laptopom,amin gyárilag telepített 10 es van,és valahogy nem áll össze a kép,egyszerűen nem jön be.
Semmi bugot nem tapasztaltam eddig,de mégis azt mondom,hogy nekem a 7 es sokkal "nyerőbb"!
Dehát kinek mi...
Egyébként szerintem bukta lesz ez is,mint a nyolcas,de majd meglátjuk.

Az első: NOKIA 1611

(#37) #14595328 válasza gabor7th (#6) üzenetére


#14595328
törölt tag

És ezt eddig nem másoltad át a blogodra? :(

(#38) Snoop-y válasza #14595328 (#37) üzenetére


Snoop-y
veterán

Dehogynem :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39) Cifu válasza papi77 (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyébként szerintem bukta lesz ez is,mint a nyolcas,de majd meglátjuk.

Nézz meg egy Steam Survey-t egyszer. A játékosok több, mint harmada már átállt rá, és töretlenül terjed.
Utálom, mint a sz@rt, akár munka, akár otthoni platformon találkozom vele, de sajnos előbb-utóbb nekem is át kell állni rá, "köszönjük" a Dx12 terjedésének... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) #20655360


#20655360
törölt tag

:C

(#41) martonx válasza papi77 (#36) üzenetére


martonx
veterán

Elég csak megnézni az adatokat, nem pedig szerintemekkel vagdalkozni: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

Undorító az MS erőltetett kampánya, de mivel ráadásul ingyen osztogatja a win10-et, ami lássuk be annyira nem lett szar, mint anno a 8-as, úgy tűnik hatásos.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#42) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nincs ezzel semmi baj. A Microsoftnál ez a céges imázs része. Persze nyilván a meteorológus a hibás, miért nem doktorált le nemakarokwin10et-ből.

x gon' give it to ya

(#43) papi77 válasza martonx (#41) üzenetére


papi77
addikt

Engedd már meg,hogy legyen véleményem...
Egyébként ezzel nem győztél meg,majd pár év múlva visszatérhetünk rá!

Az első: NOKIA 1611

(#44) Syl válasza fordfairlane (#42) üzenetére


Syl
nagyúr

>miért nem doktorált le nemakarokwin10et-ből.

:C :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) hallador válasza fordfairlane (#42) üzenetére


hallador
addikt

:D

-----------------------

de hogy utána mi lesz, arra többszöri megkeresésünk ellenére sem válaszolt a vállalat. Talán meghosszabbítják az akciót, talán eltűnik a jobb alsó sarokból a frissítésre emlékeztető és pár naponta felugráló értesítő, de az is lehet, hogy a retorika nem változik, csak pénzt kérnek majd ettől a dátumtól kezdve.

Ez ilyen microsoftos.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) dtracer válasza fordfairlane (#42) üzenetére


dtracer
tag

"Persze nyilván a meteorológus a hibás, miért nem doktorált le nemakarokwin10et-ből."

Persze nyilván Paint-ben rajzolták meg a meteorológiai előrejelzést.

Ha valaki képes volt náluk azt megcsinálni, akkor az oprendszert is nyugodtan lehetett volna ugyanannyi szakértelemmel kezelni.

(#47) atike válasza hallador (#45) üzenetére


atike
nagyúr

Azáltal, hogy felbontod (felszakítod) a csomagolást, elfogadod a csomagoláson belül leírtakat... :DDD

Ettől Microsoftosabb nincs... :DDD

(#48) hallador válasza atike (#47) üzenetére


hallador
addikt

Na jó győztél :DDD

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) fordfairlane válasza dtracer (#46) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nyilván csakis más lehet a hibás, nem ez a tetű Microsoft, és a megfellebbezhetetlen termékpolitikájuk.

x gon' give it to ya

(#50) #44630784 válasza dtracer (#46) üzenetére


#44630784
törölt tag

Én úgy vagyok vele, hogy ha egy szoftver alapbeállításokkal az éppen futó alkalmazás elé ugorva, agresszívan tolja az arcomba a marketinget, akkor elvből megy a kukába.
Ne a user dolga legyen már, hogy letiltsa a munkáját megakasztó marketinget egy fizetős OS-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.