Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Pulsar válasza zeon.hu (#8597) üzenetére


Pulsar
veterán

Én úgy tudom (lehet tévesen) hogy a mostani eszközök már a 10cm nagyságrendű pontosságot tudják. De az 1 métert szinte garantáltan. Ez mondjuk elég is lenne egy navigációhoz :) De persze lehet tévesek az infóim.

(#8602) pjen válasza Pulsar (#8601) üzenetére


pjen
félisten

Persze,,katonáéknál.De nem is a földi eszközödön múlik.Legalábbis ahogy én utána olvasgattam.

[ Szerkesztve ]

(#8603) Bluebess72


Bluebess72
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne. Ki lehet valahogy kapcsolni a Waze-ban az utca neveket? Számomra bántóan sokat kitakarnak az utca nevek.
Másik kérdés, hogy egy mostani frissítés után eltűnt, vagy olvashatatlan apró betűs lett az étkezési idő mellett a hány km van még hátra. Lehet ezt valahogy módosítani?

(#8604) apaszka válasza canniball (#8600) üzenetére


apaszka
veterán

8 hsz mínusz?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8605) canniball válasza apaszka (#8604) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jobban megnézed pont arra nyomtam a választ és épp azt jeleztem hogy itt is lejött a hír. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8606) Pulsar válasza pjen (#8602) üzenetére


Pulsar
veterán

Igen, direkt zavarják a jelet. Úgy tudtam ott már centiméter pontos, mint ahogy a fölmérő gps-ek is amihez licencet kell venni, és akkor 1cm pontosságú.

(#8607) LámaZ válasza pjen (#8602) üzenetére


LámaZ
addikt

A 6 m azért lehet érdekes, mert előtte ha a Kvassay úton jobbra lekanyarodok, semmi gond.

Valószínűleg nem szólt – a 6 méteres pontosság miatt – nekem közvetlenül a kereszteződés előtt, hogy kanyarodjak jobbra (bár 2-300 méterrel előtte biztosan szólt, csak arra nem figyeltem), de akkor már késő volt, túlfutottam a kereszteződésen, és akkor a következő lehetőségnél akart levinni jobbra, de ott meg – a térképen látható módon – végtelen hurokba szaladtam bele.
Szerintem hibás az algoritmus, mert ha másodjára csinálja meg az ember ugyanazt a kört, ki kellene vinnie belőle automatikusan. Nem nagyítottam ki a térképet, de egyértelműen látszott a hurok.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#8608) LámaZ


LámaZ
addikt

Amúgy, nagyon imádom a Google Térképeket is (amivel a waze együttműködik, állítólag): tankolnék az ÖMW kúton, de elvisz az úttest másik oldaláig, és mivel nincs behajtó, azt javasolja, hogy menjek át gyalog (végülis, ha van nálam kanna, abba is tankolhatok, majd visszamegyek a kocsihoz, és beletöltöm az üzemanyagtartályba). :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#8609) MM válasza pjen (#8602) üzenetére


MM
őstag

Ezért lenne már jó, ha elterjednének a Galileo képes telefonok is. Az sokkal pontosabb polgári használatra, mint a GPS...

(#8610) pjen válasza MM (#8609) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,de azért ez is nagy csoda a papírhoz képest.

(#8611) SZATA válasza LámaZ (#8608) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha a üzakút funkcióval kerested meg a kutat, abban nincs semmi Google adat. Sőt, még a Google-s helyről is át kellene ugrania a Waze-esre. Szóval nem tudom hogy vitt oda. :)

(#8612) joci86


joci86
senior tag

Üdv!
Mindenképpen meg kell adni egy útvonalat a Waze-nek, hogy jelezze a pl. háromlábúakat? Autóúton/autópályán használnám kikapcsolt kijelzővel, ha működik. A szövegelés zavarna, nem navigálni szeretnék, csak tudni, hol állnak kék-fehér autók az út szélén.
Természetesen betartom a sebességhatárokat, csak igen kíváncsi természet vagyok...

(#8613) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lehetséges hogy rendőri jelenlétnél a minap azért nem szólt mert a sebességhatár alatt voltam egy kicsit? Ott is csak akkor szól hogy túllépem az adott szakaszon a sebességet mint a fix trafinál pl?

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#8614) radi8tor válasza jozsi252 (#8613) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, olyat csinál gyakran sajnos. Szerintem bug.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8615) ezmivolt


ezmivolt
tag

Beírtam, hogy: Csömöri út 203. Elnavigált a XIV. Csömöri 126-hoz az Újpalotára átvivő felüljáró elé....

(#8616) fant0mi válasza jozsi252 (#8613) üzenetére


fant0mi
addikt

Annak sebessegtol fuggoen szolni kene.
A leggyakrabban akkor nem szol, ha nem az iranyodban lett jelentve. Ugye a buborekot latod a terkepen akkor is ha a masik iranyban lett jelentve, de szolni csak iranyhelyesen szol.

(#8617) LámaZ válasza ezmivolt (#8615) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, a címekkel, házszámokkal még vannak gondok, ezért, ha ismeretlen helyre megy az ember (bár a gps-navigáció lényege épp az, hogy elvigyen ismeretlen helyekre) előtte érdemes szétnézni a Google térképeken, akár az utcanézeten is.

Legyen minden jó!

(#8618) Pulsar válasza ezmivolt (#8615) üzenetére


Pulsar
veterán

Pedig az jó helyre visz, csak a google találat mutat hülye helyre.

(#8619) ezmivolt


ezmivolt
tag

Nekem igazából az a bajom, hogy ha nincs 203 szám a zuglói Csömöri úton, akkor miért adja fel ezt a "további eredmények" között is?

(#8620) Braddock


Braddock
őstag

Frissítés érkezett. ios

(#8621) SZATA válasza joci86 (#8612) üzenetére


SZATA
senior tag

Ez így nem fog működni üzembiztosan, mert pl. Android alatt, ha nincs megadva cél, akkor egy idő után kilép, illetve az OS lelövi.

Van megoldás! Állítsd a hangot "csak figyelmeztetés"-re. Akkor nem fog irányítani, csak a veszélyt, trafit, stb-t. mondja be.

(#8622) joci86 válasza SZATA (#8621) üzenetére


joci86
senior tag

Erre nem is gondoltam, köszi! :)

Már csak a MIUI-t kell rábírnom, hogy hagyja békén kikapcsolt kijelző mellett.

(#8623) fant0mi válasza joci86 (#8622) üzenetére


fant0mi
addikt

Annyit kellmeg tudni, hogy a fix kamerara csak akkor figyelmeztet hanggal, ha tulleped a megengedettet. A userek altal jelentett fakabatokrol mindig szol, de sztradatempohoz kepest kicsit keson.

(#8624) joci86 válasza fant0mi (#8623) üzenetére


joci86
senior tag

Köszönöm! Ezt nem tudtam. Nem használtam még túl sokat.
Logikus így, de nem lenne rossz, ha mindent jelezne sebességtől függetlenül.

(#8625) fant0mi válasza joci86 (#8624) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha betartod, akkor a fix kamera ugysem bant.
A rendorrol meg jo ha szol barmikor, mert az meg is allithat. Jo ez a beallitas igy szerintem. Viszont ami jo lenne, ha a figyelmeztetesi tavolsagok beallithatok lennenek. Sajnos nem azok.

(#8626) joci86 válasza fant0mi (#8625) üzenetére


joci86
senior tag

Jogos, de ha betartod, a rendőr sem bánt. :)
Kíváncsi természet vagyok, szeretem tudni, hol van bármilyen sebességmérő. Illetve a "szuper traffik" jóval többre figyelnek, mint a sebesség.

(#8627) zeon.hu válasza joci86 (#8622) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

MIUI-ban nincs "védett alkalmazások"?
EMUI alatt van, hasznos dolog, semmit nem lő ki, amit beállítok, hagyja szépen a háttérben futni.

#?*@&!

(#8628) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
Nem szeretem a waze-ben, hogy néha későn szól (200m-rel előtte pl), de valamikor meg relatíve normális, és 500m-rel előbb. Esetleg nincs olyan beállítás, hogy 1km-rel előtte szóljon?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8629) -secret- válasza ArthurShelby (#8628) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:(

(#8630) joci86 válasza zeon.hu (#8627) üzenetére


joci86
senior tag

De van, csak egyszerre több helyen is be kell állítani (nem elég egyszerűen zárolni). Spórolósra tervezték a rendszert, de elvileg megoldható, hogy ne lője ki a háttérben. :)

Viszont tegnap este nézegettem a Waze beállításait, engedélyeztem a GPS-t is... Amikor végeztem, a menüben lévő kilépés gombra nyomva zártam be, hogy rendesen kilépjen. Erre egész éjjel repülős üzemmódban az elvileg leállított Waze GPS jelet keresett, és lehúzta az akksimat.
Xiaomim van, más gyártónál készülékével előfordult már hasonló?

(#8631) Dolphine válasza joci86 (#8630) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, ilyen már nálam is volt. Nem véletlen, hogy én legtöbbször fagyasztom kilépés után, mert amint a fenti ábra mutatja a sima kilépés kevés!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8632) fant0mi válasza ArthurShelby (#8628) üzenetére


fant0mi
addikt

Nincs tavolsag beallitasi lehetoseg.

(#8633) tyielow


tyielow
aktív tag

Valaki jutott már valamire az Android Auto - Waze párkapcsolat kapcsán? Ha hallok / látok valakitől eredményt, beruháznék egy MirrorLink-re a Fabiába.

Apropó, lehet volt már: nálam fektetett képernyőn nem mutatja a fix trafikat. Elég vicces :D

YouTube: toty1ka

(#8634) merqree


merqree
őstag

Az én hibám, hogy bekapcsoltam a bonyolult kereszteződések elkerülését, de ez egy lámpás kereszteződés...

Budapest, I. kerület, Alsóhegy utcáról, az utca végén lévő, Hegyalja útról is megközelíthető parkoló volt a célpont...

(#8635) LámaZ válasza merqree (#8634) üzenetére


LámaZ
addikt

Dugó van előtted, hát nem látod?

Legyen minden jó!

(#8636) merqree válasza LámaZ (#8635) üzenetére


merqree
őstag

Értem.
És mivel előttem kb 130 méter (Harkály utca - Hegyalja szakasz) dugó van, kerüljek 1,5 km-t.
Teljesen logikus. :R

Köszönöm válaszodat.

(#8637) radi8tor válasza merqree (#8636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Waze nem tudta, hogy át tudsz menni azon a kereszteződésen biztonsággal. :P
Amúgy miért kapcsoltad be azt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8638) merqree válasza radi8tor (#8637) üzenetére


merqree
őstag

Csepelen van egy kereszteződés Szent István út - Erdélyi utca - Szebeni utca, és minden délután újabban arra akar vinni.
A parkolós kereszteződés pont nem bonyolult, mert lámpás :-)

(#8639) LámaZ válasza merqree (#8636) üzenetére


LámaZ
addikt

Esetleg repülj át!
:-D

Legyen minden jó!

(#8640) Spett14


Spett14
tag

Sziasztok!
Kezeli a Waze útvonaltervezéskor az érkezés várható időpontját, ha Magyaországról Görögországba terveztetem meg vele? Csütörtök reggel 8.30-ra kellene megérkezni Volos kompkikötőjébe.

(#8641) focvis válasza Spett14 (#8640) üzenetére


focvis
veterán

Horvátországba sikerült terveztetnem érkezési idő alapján, kb. 2 órával később értem oda pedig tiportam.
Mindez nem gond egészen addig, míg nem késed le a kompot.

(#8642) fant0mi válasza Spett14 (#8640) üzenetére


fant0mi
addikt

Mindegy hova tervezel, ha sikerul a tervezes, akkor kiirja az erkezes varhato idejet.

(#8643) merqree válasza LámaZ (#8639) üzenetére


merqree
őstag

Azért a parkoló előtt már lassítani illik :DD

(#8644) ezmivolt


ezmivolt
tag

Mától újra járható a XII. Mártonhegyi út alsó szakasza a Németvölgyi és a Nárcisz u. között!

(#8645) ezmivolt


ezmivolt
tag

A XXII. Vár utcába viszont nem egyszerű eljutni. Elég kanyargós az útvonal, pedig lehetne egyenesebb is... Az utolsó pár métert mutatom, itt simán lehet balra fordulni, hiszen kétirányú az utca...

(#8646) Pulsar válasza merqree (#8638) üzenetére


Pulsar
veterán

Én rendszeresen járok arra, és nem vészes az a kereszteződés szerintem. Ennél rosszabb a Krizantém utcaból kifordulni a II Rákoczi Ferenczre az M0 felé.

[ Szerkesztve ]

(#8647) merqree válasza Pulsar (#8646) üzenetére


merqree
őstag

Elfogadom és tiszteletben tartom a vélemenyedet, de majd minden balesetről privatban ertesitelek ;-)

Esetleg lehet egy olyan keresztezodes tipus, hogy balesetveszelyes. Azzal mar kiegyeznek.

(#8648) Pulsar válasza merqree (#8647) üzenetére


Pulsar
veterán

Nehogy felre érsd, en is tiszteletben tartom a véleményed, sőt, köszi a tippet, csak jeleztem hogy en arra többször jartam gond nelkül. De lehet az én időpont valasztasaim voltak jok :)
Bar en 3 eve elköltöztem csepelről (de edesanyamhoz rendszeresen jarok vissza), de monjuk reggel biztos nem lehet jo ott kifordulni balra.
Egyebkent csak mostanaban visz arra, előtte nem?

[ Szerkesztve ]

(#8649) LámaZ válasza Pulsar (#8648) üzenetére


LámaZ
addikt

Én meg most megyek oda, de előre utálom. :-)

Legyen minden jó!

(#8650) merqree válasza Pulsar (#8648) üzenetére


merqree
őstag

A Szentmiklósi úton lakom, és délután hoz arra felé, mikor jovok haza.
Naponta ingázom a Hegyalja es a Szentmiklosi út kozott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.