Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) agabe válasza hallerlaller (#800) üzenetére


agabe
addikt

na ha otthon leszek teletömöm a tárhelyet, és kipróbálom.

(#802) assemble válasza Peddy789 (#799) üzenetére


assemble
addikt

A router biztos hogy birja, Linksys E4200-am van, ezzel WiFi-n keresztul gepek között 23 megabyte/s-el (majd 200 Mbps, duplaja a hagyomanyos vezetekes LAN sebessegnek) masolok, szoval kizarasos alapon csak a tablara tudok gondolni mint szuk keresztmetszet...
Dual band amúgy a router (egyszerre 2,4 es 5 GHz) es ezek kozul csak a 2,4 GHz-eset latja a tabla, nekem mar ez sem nagyon tetszik. De mind1, tulelem azert.

(#803) agabe válasza assemble (#802) üzenetére


agabe
addikt

két évvel ezelőtti csúcstelókon még a 720p is akadozott streamelve, míg a tavalyiaknál (meg az ideiknél) ezek streamelése már okés.
A wifi chip a készülékben (akármi is a specifikációja) ennyire képes valójában, és tényleg nem a routeren múlik.
Elvileg mondhatják azt, hogy egy 720p-nél nagyobb felbontású filmet fölösleges nézni ha a tabletnek sem nagyobb a felbontása...de ha valami 1080p-ben van meg, akkor valóban bosszantó, hogy emiatt esetleg 720-asra át kell konvertálni.

Nekem van olyan 720p-s is ami változó bítrátája mellett tartalmaz olyan részleteket (happy feet 2 amikor a sok kis rákot együtt mutatják ezernyi apró lábbal és részlettel) amibe szintén beleakad a streamelés ... de azért valahogy kibírjuk asszem :)

(#804) assemble válasza agabe (#803) üzenetére


assemble
addikt

Hát jah. Kicsit azért bosszantó hogy ezen spórolnak, nem hiszem hogy pár dollárnál többe került volna nekik egy erősebb chipet belerakni ami már elbír vele. HDMI kimenet hiánya is hasonlóan fájó pont. (na meg a microSD, bár annak sztem inkább elvi okai vannak sajnos) Inkább fizetnék érte 50 dollárral is többet ha ezek benne lennének. De mindegy, a gyakorlatban valszeg nem használnám sokat ilyenekre, inkább csak a tudat zavar hogy nem tudja őket.

A streamre talán megoldást lehetne még ha a PC-n amiről megy a stream futna valami szerver ami valós időben kisebbre konvertálja automatikusan a videókat, (PS3-hoz van valami media server ami kb hasonlót csinál), de nem tudom létezik-e ilyen.

De végülis mindegy, úgy is csak kb otthon tudnám használni erre, ott meg nem használnám amikor ott van mellettem 3 méterre a 40"-os TV :)

(#805) Skynet258 válasza Peddy789 (#799) üzenetére


Skynet258
veterán

Drágák? 6000 körül van egy TP-Link WR-841N, 802.11b/g/n szabványokat támogat, szerintem ez minden, csak nem drága, meg nehezen elterjedt... ;)

https://geekpulse.hu

(#806) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nem tudom volt-e már róla szó, de már az ASUS.hu-n is fent van a Nexus 7.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#807) hallerlaller válasza z0d1AK (#806) üzenetére


hallerlaller
addikt

Már régóta fent van, techplus csak most vette észre.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#808) Peddy789 válasza Skynet258 (#805) üzenetére


Peddy789
őstag

tök igazad van, bocs én hirtelen a gigabites routerekre gondoltam emrt arrol beszélegttünk éppen haverral :D

(#809) FeRkE válasza z0d1AK (#806) üzenetére


FeRkE
őstag

A Nexus 7 most akkor inkább a 4:3 oldalarányhoz hasonlít jobban vagy a 16:9-hez ? Mert Az álló fotókon az Asus oldalán is inkább iPad jellegű a mérete, míg a fekvő képen úgy néz ki mint a Huawei S7 Slim.

(#810) mycso válasza FeRkE (#809) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Inkább 16:9, szinte ugyan az a méret, mint a 7"-os galaxy tabok.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#811) hallerlaller válasza FeRkE (#809) üzenetére


hallerlaller
addikt

16:10-es a képarány.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#812) FeRkE válasza mycso (#810) üzenetére


FeRkE
őstag

Köszi, így már világos :)

(#814) agabe válasza TOZ (#790) üzenetére


agabe
addikt

Tesco direktben hosszabb kihagyas utan ismet van raktaron...ha megrendeli ismerosod, akkor asszem ket nap mulva egy kozeli tescoban at is veheti, de a pontos szallitasi hataridot egyeztetnie kene, nehogy csak kesobb lehetne atvenni amikor mar nincs ott.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#815) TOZ válasza agabe (#814) üzenetére


TOZ
addikt

Koszi.
Most mar onjaro a sztori. Srac vasarnap jon vissza... es meg eleg keplekeny a maradek par napja.. vagy osszejon, vagy nem...

(#816) assemble


assemble
addikt

Tegra Zone-on akadtam ra erre, nezzetek ra, nagyon durva grafikaja van, Unreal 3-as:
Dark Meadow

(#817) hallerlaller válasza assemble (#816) üzenetére


hallerlaller
addikt

:K én mondtam hogy jó

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#818) agabe válasza hallerlaller (#800) üzenetére


agabe
addikt

Na megneztem...ratettem egy 8gigas mkv-t, meg csomo kisebb mast, meg persze ami mar rajta volt, es a vegen maradt 185Mega hely a arteruleten.
Ekkor mar kiirta, hogy keves a tarterulet, es hogy nehany szinkronizaciot igenylo folyamat nem fog tudni futni...es pl. gmail nem is toltotte be az uj maileket.
Node a lenyeg, hogy ekkor valoban laggolt tobb helyen, a mass effect infilator nevu jatek szinten, szoval ha nagyon keves hely van akkor az tenyleg gaz, bar logikusan nem ertem az okat, hiszen minek tart fenn kulon tarhely reszt a system-nek ?
A lenyeg, hogy valoban nem szeret tele lenni...toroltem par kisebb videot, es amikor 700mega lett a szabad hely akkor megszuntek a problemak.
Ezutan toroltem mindent ami nem kellett, vagy nem kell mar, es lett volna 11giga koruli szabad hely...de csak 3,6giga szabadot irt ki, a grafikus tarhelx kijelzesen viszont latszott, hogy a nagy resze ures. Ujrainditas utan a garfikus resz maradt, de mar jol is irta ki mennyi a szabad.
Nalam 700mega szabaddal mar elvolt (nem tudom 600 eleg lett volna, mert valami 250-300megasat toroltem elotte amikor meg 400valahanynal meg keveselte), ekkor a bongeszo, meg a mass effect infilator sem akadt mar, de valoban nem szabad tele lennie.

[ Szerkesztve ]

(#819) hallerlaller válasza agabe (#818) üzenetére


hallerlaller
addikt

vannak ilyen rejtélyek :DDD am ez a dedikált memória a gpu-nak sem biztos, ezt is meg kéne még fejteni, valami nvidia hozzáértő tudna csak válaszolni. [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#820) eami válasza agabe (#818) üzenetére


eami
addikt

gyanítom, hogy a szaggatós appok nem csak a system memóriával garázdálkodnak hanem máshova is tempelnek, amin ha nincs hely akkor elkezdenek szaggatni.

(#821) hallerlaller válasza hallerlaller (#819) üzenetére


hallerlaller
addikt

jajj, elq a linket: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#822) assemble válasza hallerlaller (#817) üzenetére


assemble
addikt

Es telleg, gyanus is volt :DDD

(#823) Mankó


Mankó
veterán

Én is kíváncsi vagyok, hogy mennyi lesz a szlovákoknál. Mivel itt vagyok a szlovák határ mellett 5-10 km-re, így lehet nekem sanszos lesz a szlovák beszerzés.
Eddig a 808DCC volt kinézve, de a tulajdonságai miatt best buy lehetne 60-70 ezres áron. Max myaudio-t veszek részletre az asszonynak. :D

(#824) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Most hozott amerikából 2 ilyen táblagépet egy rokonom. Az lenne a kérdésem, hogy USB OTG-vel lehet e rá szerintetek mobilnet modemet kötni. (Nem bontottam ki mert el szeretném adni, ezért nem próbálom ki.)

HTC = Help This Company

(#825) z0d1AK válasza Darellus92 (#824) üzenetére


z0d1AK
veterán

Csak tipp, hogy valoszinuleg nem, ahogy a tobbi markas gepre sem lehet, szerintem az Asus nem tette bele ezt a kernelbe.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#826) Metal213


Metal213
tag

elvileg itt is olyan 310€ környékén lehet majd számítani... még nincs tuti ár, de ennyi lesz max. (19%-os áfa miatt)

archaic.bandcamp.com

(#827) agabe válasza Darellus92 (#824) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem sem lehet.
USB-n gyárilag még a pndrive-ot, vagy merevlemezt sem támogatja, ahhoz is rootolni kell, és egy külön progit telepíteni rá, de 3G mobilnet modemet nem fogja ismerni.

(#826) Metal213:
Hol ott ? :))

[ Szerkesztve ]

(#828) hdman válasza agabe (#827) üzenetére


hdman
őstag

Szlovákia gondolom.

Sopron city :)

(#829) Peddy789 válasza z0d1AK (#825) üzenetére


Peddy789
őstag

tuti nem, én ezt dolgozom diákmelóban, vodafone boltban, a stick hivatalosan nem támogat android oprendszert

(#830) berik899 válasza Peddy789 (#829) üzenetére


berik899
tag

Na ez meg tuti nem igaz amit mondasz mert pl a wayteq xtab 100is is tudja idézem a mobilarénás tesztből: "Az USB OTG funkció nagyon jó, nem csak külső pendrive-ot vagy akár kisebb merevlemezt (SSD-t) tehetünk rá, hanem 3G modemet is."

Forrás:[link]

(#831) Peddy789 válasza berik899 (#830) üzenetére


Peddy789
őstag

lehetséges, de vodafone akkor se támogatja ez fix.

(#832) berik899


berik899
tag

Hát nem tudom a sim kártyának sztem semmi köze ehhez ha veszel egy 3g modemet és abba bele rakod a simet nem tom hogy tudja korlátozni. Természetesen a táblagépen elvégzett ügyeskedések után :)

(#836) Peddy789 válasza berik899 (#832) üzenetére


Peddy789
őstag

akkor rendelj külföldről egy 3g modemet aztán hátha kapsz hozzá rendes szoftvert androidra ami elvileg nemlétezik, és ha nincs semmiféle módszer amivel azonosítja ezt a hálózat akkor menni fog,

(Darellus92)

VAGY akár lehet venni egy normális szolgáltatós zsebwifit ha annyira kell a mobilnet és tádááá, nem warez, nem ügyeskedve, garanciális, és tuti hogy működik, persze csak egy kósza ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#837) z0d1AK válasza Peddy789 (#829) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tényleg hülyeséget mondtál.:) Nem az Androidnak, hanem a kernelnek kell támogatnia, pontosabban tartalmazni a drivert a modemez.
A kínai tabletek ezt szokták is tudni, pontosabban van 5-10 ZTE és Huawei modem, amit képes kezelni, azt nem tudom, hogy ezek közül melyek vannak itthon szolgáltatóknál.

A Nexus 7 nem azért nem megy a mobilnet, mert a Vodafone nem akarja, hanem mert a kérnek nem tartalmaz hozzá driver. Egyébként nem volna akadálya.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#838) agabe válasza z0d1AK (#837) üzenetére


agabe
addikt

Akkor fozottben ugyis lesz olyan ami tamogatni fogja, bar valoban kenyelmesebb es ajanottabb egy hordozhato 3g router, ami szolgaltato fuggetlenul is eleg olcson van mar ...pl edimax , sot van olcsobban is, es ha ez nem lenne, akkor egy meglevo androidos (vagy mas wifi megosztasra kepes) telefon is megteszi, amire nem kell plusz kolteni, bar akksijat gyorsan lemeriti par oras hasznalat.

(#839) z0d1AK válasza agabe (#838) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem tavaly az Acer Iconia Tab A500-ban volt lehetőség custom kernellel modemet használni, bár sosem próbáltam, mert egyszerűen utálom, ha lóg ki valami a tabletből, kényelmetlen, ormótlan, gagyi részemről. Telefonnal személy szerint megint nem szeretek megosztani, mert ott főleg ha mondjuk Pestre vonatozok, akkor gáz lenne, ha délután már nem tudnám használni a telefonom.

Én is inkább mobil hotspot felé hajlok és egy külön mobilnetre, így is elég rettenetes összeget fizetek a telefonon lévő netért (500 MB - 1500 ft nettó), célszerűbb volna valami más előfizetésben 1500 forintért 1 Gbájtot venni, amit használhatnék telefonnal és tablettel is.
Én inkább a Novatel Mifi 3352 felé hajlok, ezt ismerem, használtam már relatív sokat és minőségben jobb, mint mondjuk az Edimax, vagy Huawei.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#840) agabe válasza z0d1AK (#839) üzenetére


agabe
addikt

Az sem rossz, de mivel valoban tobbnyire (eddig kizarolag) itthon fogom hasznalni a nexus 7-et, igy nekem pl. a mobilrol megosztas is megfelel. Most kb 30percet kiprobaltam mennyit merit az akksin es 90-rol 79%-ra csokkent..azaz normal allapotban 1-2 orat is siman lehet igy hasznalni ha szukseg van ra es a telo is hasznalhato marad meg, bar olyan nagyon nincs ra igenyem...s2-essel is el lehet intezni a neten mindent, szoval ugy latom nagyon nem fogok raszorulni egy ilyen hordozhato hotspotra.

(#841) z0d1AK válasza agabe (#840) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem itthon itt az iPad, útközben lesz használva a Nexus 7. Van külső akksim, azzal nem volna rossz a tethering sem, viszont egyszerűen félelmetes, hogy milyen rohadt drágán adj a Vodafone a netet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#842) FeRkE válasza z0d1AK (#839) üzenetére


FeRkE
őstag

Mondjuk ennyi pénzt biztos nem adnék ki egy mobil hotspotért, Ebayről lehet venni független ZTE MF-60-at 20e-ért, ami nem 7,2Mbps-t tud hanem 21Mbps-et, és teljesen jól használható, időnként szokott nálam lenni egy ilyen.

(#843) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Fél hivatalos infó a külföldi Nexus 7 tabletek garanciájáról.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#844) matteo_szg válasza z0d1AK (#843) üzenetére


matteo_szg
őstag

Szuper, köszönöm ezt az összefoglalást!

Hétfőre meglesz a garancia időtartama is. :)

jupiiii

(#845) agabe válasza z0d1AK (#843) üzenetére


agabe
addikt

Jo osszefoglalas valoban.
Egy dolog nem egyertelmu szamomra: ... érdemesebb esetleg az angliai beszerzés felé fordulni, ahol elérhető a global warranty opció
Ezt a global warranty-t kulon kellene igenyelni hozza mint szolgaltatast? Van olyan angliai beszerzesi lehetoseg ahol nem elerheto a global warranty, vagy ha altalaban azzal adjak, akkor van ahol nem ugy adjak egybol?

(#846) z0d1AK válasza agabe (#845) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elvileg az összes angliai Nexus 7 megkapja ezt, viszont az amerikai nem

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#847) #34577664


#34577664
törölt tag

Nagyon gondolkozom egy Nexus 7 megvételén. Van ugyan egy Archos 70 IT tabletem, amit még tavaly vettem használtam, csak hogy megtudjam, kell-e nekem egyáltalán tablet. Nekünk bevált, gondoltam megtartom, nem fogom évente cserélgetni, aztán erre itt a Nexus 7, ráadásul 170 fontért tudnám megvenni a 16 GB-s modellt, csak nem tudom, megér-e a nagyobb felbontás, gyorsabb működés ennyit...first world problems. :U

(#848) eami válasza z0d1AK (#843) üzenetére


eami
addikt

sajnos én még mindig nem tudtam regelni, egyszerűen nem veszi be a serialt :/

(#849) z0d1AK válasza eami (#848) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hol regisztrálnád? A VIP Member részen?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#850) eami válasza z0d1AK (#849) üzenetére


eami
addikt

igen, regeltem sima accountot, utána pedig vipnél szeretnék terméket regisztrálni. eee family / nexus 7,,, de s/n nem fogadja el :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.