Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) forintuser


forintuser
őstag

Nem bántam meg, hogy OPT-t vettem.Pedig "Csakanexus" volt a jellemző...

Holnapkészítést vállalok.

(#52) Lacee1986 válasza #24536576 (#49) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Van feketében is... :U

Kinek mi jön be, én például örülnék már egy fehér hátlapos telefonnak a sok fekete után.

(#53) mtcob


mtcob
senior tag

Jó cucc, nekem a fekete sáv is tetszik, egyedül az árat sokallom, a Nexus széria már nem a megfizethető csúcskészüléket jelenti, kezdenek rájönni guglinál hogy ebből szép pénzt lehet csinálni :D
Mindenesetre azért elfogadnám, bár valahogy az LG jobban tetszik

(#54) joey04


joey04
titán

A telefon szerintem gyönyörű, az erő elég benne, az akksira majd a gsmarena teszt után térek ki. A kijelzőnél az extra kakaót hiányolom auto módban napfényben. Más nagyobb gond nincs vele.

A 6.0 remélem tényleg ilyen jó, mert a KK után a 5.1 nekem nagy visszalépésnek tűnik stabilitás és akksi szempontjából is. felületi dolgoknál jó, hogy végre lehet megint a kapcsolókat állítgatni és az új engedélykérés is hasznos, tetszik. A függőlegesen pörgethető alkalmazásmenü viszont nem tetszik. Pozitív az ujjlenyomat-olvasó megjelenése és kezelése, és tényleg gyors és megbízható. Nekem az előlapon kényelmesebb lenne, más gond nincs.

Az egykezes használat meg osztott képernyős mód nem hiányzik a rendsuzerből, bő fél éb phablet használat után szerintem fölösleges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) Ricardo


Ricardo
félisten

Kár a snapi 810-ért. Inkább 808 ment volna bele. A G4 esetén jó választásnak bizonyult.

(#56) Morcos_Kutyu


Morcos_Kutyu
csendes tag

Nem bántam meg hogy a OnePlus Two-t vettem meg ez helyett.

Vigyázz, harapós kutya!

(#57) SybenX válasza Ricardo (#55) üzenetére


SybenX
őstag

A 808 az az 5x-be ment,ami hogy ha 3GB rammal jött volna akkor,jobban megérné.Tudom elég még a 2GB ram stock androidnak,viszont 2-3 év múlva már nem.

Minél többet nézem,annál jobban tetszik a 6p.Kíváncsi leszek,hogy 1 év múlva feleződik-e az ára mint a nexus 6-nak.Akkor talán megéri,bár s810 miatt szerintem akkor sem venném.

[ Szerkesztve ]

(#58) bteebi


bteebi
veterán

Azért nem annyira jó, mint amennyibe kerül... Meg nekem egy kicsit tájidegen az is, hogy Huawei.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#59) Ricardo válasza bteebi (#58) üzenetére


Ricardo
félisten

A Huawei nem rossz gyártó. Annak idején voltak akik az LG nexust is kétkedve fogadták.

Én a 810-et hagytam volna ki.

(#60) HaZse


HaZse
őstag

Szerintem eléggé szép a telefon, kivéve az előlapon található 2 db. hangszórót és a hátlapon azt a fekete sávot, ami eléggé könnyen meg fog karcolódni.

Ami nem tetszik a telefonban:

- Ára. (Mert a Nexus nem a drágaságáról volt híres)
- OIS hiánya (Ha az előzőben volt, akkor itt miért nincs?)
- QI töltés (A Nexus5-ben az is volt) A fém hátlappal ellentétben én inkább a QI töltést tettem volna bele, mint a fém hátlapot
- AMOLED az baromira pozitív, de hogy automata módban miért nem ad rá több kakaót az számomra rejtély. No meg a fényerő se combos.
- Ha már AMOLED a telefon, akkor miért nincs benne az az opció, amikor a fehér hátteret feketére lehet állítani? Mert így a fogyasztás sokkal több.
- 5.7"-os tepsifon szerintem ez már baromira nagy. Főleg úgy, hogy az ember keze nem növekszik meg ahogy a telefonok egyre nagyobbak lesznek.

És végül az ára baromira sok. Nem ér ennyit ez a telefon.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Úgy néz ki mint egy vonalkód olvasó. Hát az idei Nexus-okkal nagyon mellé lőttek :D

(#62) bteebi válasza Ricardo (#59) üzenetére


bteebi
veterán

Félreértés ne essék, a Huawei tényleg rendben van. (Mondjuk számomra egy kicsit még mindig második vonalbeli, de valószínűleg nincs igazam.) Elsősorban arra akartam utalni, hogy nem megszokott ("tájidegen"), hogy gyártanának a Google-nek - legalábbis tudtommal ez az első közös termékük, de lehet, hogy csak le vagyok maradva :B.

Amúgy a 810-et tényleg kihagyhatták volna, akárcsak a QHD felbontást.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#63) Ricardo válasza bteebi (#62) üzenetére


Ricardo
félisten

"ez az első közös termékük"

Egyszer el kell kezdeni. Arra leszek kíváncsi mik lesznek a felhasználói vélemények. Nekem az 5x tetszik.Igaz jelenleg nem fenyeget a vásárlás réme :D

[ Szerkesztve ]

(#64) Baggins86 válasza bteebi (#62) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Te amúgy használsz S810-es telefont vagy csak régen olvastál egy cikket róla és maradt ez a beidegződés? Nálam pl. semmi gáz nincs vele, oké melegszik a telefon, de nem érzem durvábbnak, mint a régi S801-est. QHD-hez meg nem árt az az adreno 430...

(#65) M5Norbi


M5Norbi
őstag

A cikk elején odavoltam érte de azért a végére elmúlt.

Nem tudom de nem fogott meg.
Se túl jó üzemidő,még osztott képernyő sincs,kevés a fényerő....
Korrekt a készülék de ha házon belül nézem van jobb ár/érték arányú a Huaweinél.
És ami abszolút gáz az Európába történő árazási politika.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#66) helixP válasza w333 (#50) üzenetére


helixP
nagyúr

Törhetetlen... Hogyne.
Kicsit lehetne óvatosabban fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#67) A guru válasza M5Norbi (#65) üzenetére


A guru
addikt

Ha pedig házon kívül is nézzük a dolgokat G4 ár érték arányban sokkal jobb vagy ugyan ennyiért csak sokkal tobb szoftveres extrával ott a Note 5 vagy az edge+

(#68) SybenX válasza A guru (#67) üzenetére


SybenX
őstag

Igen a samsungnak szoftveres extrái közé tartozik még a a botrányos memória kezelés és a késve érkező frissítések.A nexus az nexus.Nem lehet mással összehasonlítani.

(#69) mrThomi


mrThomi
addikt

en a s5-met csereltem volna le valamelyik nexus mobilra de mind a kettöben van valami ami szurja a szemem. ez a 6p nagyon jo lenne de nem ezzel a procival. vicc hogy beletesznek egy bukott agyon szidott 810es szeriat akkor is ha ez a 2.1es valtozat. a masik az ar-akkor mar inkabb megint egy samsung...az 5x lenne az idealis de 2gb rammal felejtsek el. meg ugy is h ez a kis testver... legyen kicsi a masik meg nagyobb oke, de ne a ramon sporoljanak mar könyörgöm. nem mondta valaki ezeknek h 2 ev utan illene ram teren feljödni. igy valoszinüleg egyiket sem valsztom, vagy lehet csak en vagyok tul tökeletesre vágyó...

(#70) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Az egyik legjobb androidos mobil idén, a hajlíthatóság ellenére is. Csak már nyakunkon a következő generáció. akinek nem létszükséglet a nexus annak szerintem megéri várni.

Amit még elviseltem volna benne, az az OIS. Az már alap eben a kategóriában.

Job lett, mint az 5x ár-értékben.

(#71) varesz11 válasza A guru (#45) üzenetére


varesz11
tag

Pont az az extra a szoftverben, hogy nincs extra.
Nagyon sok ember számára az a hátrány, ha tele van hányva mindenféle felesleges, erőforrászabáló UI tweak-el a szoftver.
Én pl nem tudnék elviselni a gyári droidon kívül mást, mert az összes rondának, túltoltnak tűnik hosszasabb stock Android használat után.

A teszthez:
Az osztott képernyő elérhető volt valamelyik beta verzióba, szóval azt fejlesztik, csak valamilyen okkal nem került még bele végleges szoftverbe. (valamilyen mókolással elvileg elő lehet húzni most is)

Alapvetően a Nexus egy fejlesztői telefon volt mindig.
Az, hogy most kiadtak egy premium verziót is, egy kedves gesztus a Google-től. (nyilván piaci érdekek is vannak, de szerintem nem a Nexus eladásokból gazdagodtak soha. :D )
Felsorolni negatívumként, hogy semmi extra nincs benne a G4-hez, Z5-höz meg Iphone-hoz képest, teljesen értelmetlen.
A felsorolt Androidos készülékekben azért van "extra" mert valamit hozzátettek az alap felszereltséghez.
A Nexus brand pedig magát ezt az alapot, az irányt adja meg, hogy a google elképzelése szerint, hogy kell egy Androidot használó telefonnak kinéznie az adott évben.
Ennek megfelelően ott az ujjlenyomatolvasó, type-c mint fejlődés az előző generációhoz képest.

Azon pedig továbbra is érdemes elgondolkodni, hogy a felsorolt Huawei, LG, stb készülékekhez, a felfedezést követően mennyi idővel érkezik meg például egy esetleges szoftveres biztonsági rés javítása.

Nexus telefonnak mindig az lesz a legnagyobb előnye, hogy az kapja meg legelőször, elsőkézből a legújabb frissítéseket.

(#72) Danny365


Danny365
őstag

Sok helyen a legjobb Androidos telefonnak tartják, és szerintem is nagyon jó, sok mindenbe nem lehet belekötni. Ha 200 alá beesik az ára, lehet, hogy veszek egyet az edge+ mellé.

(#73) Sn00k


Sn00k
veterán

Végig szaladva a cikken jobbra számítottam, ez igy tenyleg nem nagy durranas. Illetve az lehetne mondjuk , vagy 150k-ért...

3njoy the Lif3

(#74) A guru válasza SybenX (#68) üzenetére


A guru
addikt

Nyilván megvan a maga vevőköre ami számomra érthetetlen módon a frissítésekre gerjed

(#75) A guru válasza varesz11 (#71) üzenetére


A guru
addikt

Nem értem ezt a szoftverfrissítési őrületet miért olyan jó egy újabb szoftver? Mindig csak a nyavajgást hallani (nem nexusra értem) hogy így laggol úgy bugos minek kellett befrissíteni az előző verziót az is jó volt nem? Apukám Note 3-masán még mindig 4.3 fut és egy akadás nem vehető észre ezen a "szörnyű" TW-n :)

(#76) SybenX válasza A guru (#74) üzenetére


SybenX
őstag

Mert talán ez a lényege az okostelefonnak?Persze,lehet téged nem zavar ha például valamilyen alkalmazás már nem indul el régebbi rendszerverzión,mert egy telefont a szoftvere teszi és minél tovább támogatják annál később avul el.Meg az is milyen jó lehet,amikor kapsz egy frissítést tele buggal és nem jön rá hibajavító frissítés.A biztonsági frissítésekről meg már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#77) A guru válasza SybenX (#76) üzenetére


A guru
addikt

Jelenleg 4.4 van az M8-amon és minden program elfut rajta :) de hogy jobbat mondjak a Note 3-ra sem talaltunk olyat ami ne ment volna rá :) de aki akar az szívjon csak a frissítésekkel vagy használjon nexust ami igen csekély szoftveres extra mennyiséggel van felszerelve :)

(#78) varesz11 válasza A guru (#75) üzenetére


varesz11
tag

Szerintem az általam említett eset egy jó példa. (Főleg most az elmúlt fél évben, jópárszor előfurdult sajnos)
Kiderül valamilyen szoftveres rés, sebezhetőség, a google patcheli 1-2 héten belül és kiad egy 3 kb-os frissítést. A 3rd party gyártónál meg várhatsz x időt míg tesz valamit.
Vagy itt van mondjuk a most megjelent Dose mód. Ezt se fogja látni senki Huawein amíg nem frissítik Marshmallow-ra őket.

Persze ott az érme másik oldala, hogy teszt alany vagy, mert a Google a 6.0tól adja neked a telefont, egy gyártó pedig lehet, hogy a már stabilabb, Nexus felhasználók által felfedezett és javított hibáktól mentes 6.0.x-el.
De a Nexus továbbra is egy fejlesztői/referencia telefon.
Azoknak van akiknek prioritás, hogy egy frissítést elsőnek kapjanak meg.

[ Szerkesztve ]

(#79) SybenX válasza A guru (#77) üzenetére


SybenX
őstag

Mégis mi az a nagy extra amiért jobb lenne egy samsung vagy akár mi szoftverbe?Na és mi van akkor,ha az adott telefont olyan szoftverrel adták ki ami alapból tele van hibával és frissítés nem jön rá vagy ha jön is akkor későn,de akkor sem javítja?Ott a jó példa az s6.
Egyébként van pár olyan alkalmazás pedig ami csak 5.0 vagy feletti verziót támogatja,csak te nem látod,mivel ami nem fut el,azt alapból nem dobja ki a play áruház.
Egyébként hány biztonsági frissítést kapott az m8 vagy a note 3 az elmúlt 4-5 hónapban ami azért fontos a mai világban?

[ Szerkesztve ]

(#80) A guru válasza varesz11 (#78) üzenetére


A guru
addikt

Én sosem szoktam frissíteni és tökéletesen megvagyok :) inkább legyen "elvault" és stabil mint friss és bugos :) nexust pont ezért nem fogok venni legalabbis amég el nem éri szoftveresen legalább a G4 szintjét (itt most az extrákra gondolok mint pl. az osztott ablak amit jogosan várnék el egy phablettől)

(#81) A guru válasza SybenX (#79) üzenetére


A guru
addikt

De minek frissítsek ha jó azért hogy rosszabb legyen? Mert olyat még nem hallottam hogy jobb lett volna egy telefon a frissítéstől vagy legalábbis elég kevésszer van ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#82) SybenX válasza A guru (#81) üzenetére


SybenX
őstag

Látszik,hogy nexust még életedben nem használtál. :U
Érdekes,nekem nexus 5-m van és eddig a frissítésektől sosem lett rosszabb,sőt minél frissebb rendszer fut rajta annál gyorsabb és ezt nem csak én állítom így.Most 6.0 fut rajta és a telefon még gyorsabb lett a lollipop óta.Akkuidő majdnem,hogy duplája lett.
Persze a többi gyártó telefonjainál valóban előfordul,hogy valakinél rosszabb lett frissítés után,viszont valaki meg azt mondja,hogy jobb.Kicsit ez user error is szokott lenni,mert frissítés után mindig ajánlott egy factory reset és a legtöbb hiba megszűnik.

"inkább legyen "elvault" és stabil mint friss és bugos"
Szerintem nem minden esetben jó ha elavult,stabil?(ez nem minden esetben igaz) és tele van biztonsági réssel egy telefon.
Gondolom pc-n is windows xp-t használsz,nem baj,ha bárki fel tudja törni a géped,de elavult és stabil. :C

[ Szerkesztve ]

(#83) G4bi89 válasza A guru (#80) üzenetére


G4bi89
senior tag

Egy 4.3-as rendszeren például keress már rá légyszíves a Microsoft office termékeire az áruházban. Segítek nem fogod megtalálni mert minimum 4.4 kell hozzá. Az új rendszer ugyan nem mindig jobb, de jó eséllyel tartalmaz olyan funkciókat amik hasznosak és sokan szívesen használnák.(ha megjönne az update...) Lásd 6.0 esetében a Doze és a jogosultságok,vagy lollipop alatt az alapértelmezett ART környezet és a "szebb" felület. (tudom utóbbi szubjektív)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#84) A guru válasza SybenX (#82) üzenetére


A guru
addikt

Nexus az mondtam is hogy frissítés ügyileg ne vegyük egy kalap alá a többi gyártóval mert a nexus tényleg nem lesz rosszabb nézz meg pl. egy S5-ot milyen gány lett a lollival és pont nem értem hogy pc-n miért nem lesz rosszabb a frissítéssel a gép egy telefonnál meg az esetek 90%ában rosszabb lesz mégegyszer mondom nexus kivétel

[ Szerkesztve ]

(#85) A guru válasza G4bi89 (#83) üzenetére


A guru
addikt

Az officeról nem is tudtam hogy min. 4.4 kell :) persze jópofa a doze meg szebb is talán lolli meg a 6.0 de nem kockáztatom meg hogy utána lefagy meg akad a telefonom

(#86) hjanos1 válasza A guru (#84) üzenetére


hjanos1
senior tag

Probléma: a telefonon a frissítés csak rontja a helyzetet
Megoldás: nem attól a gyártótól veszünk telefont
:U

The Factory Must Grow

(#87) SybenX válasza A guru (#84) üzenetére


SybenX
őstag

Na ez megint usertől függ,valakinek semmi baja nincs a lollival s5-ön,valakinek van.(Haveromnak s5-je van és semmi gond nincs vele).
Pedig PC-n is ugyanez van.Nézd meg mi lesz az eredménye,ha win 7-ről tiszta telepítés nélkül frissíted win 10-re a géped.Garantáltan tönkrevágja.Telefonoknál is így van:Ha nem csinálsz factory resetet akkor OTA után akkor előfordul hiba.
Na de aki ért egy kicsit a telefonokhoz az nem vesz samsungot,mert ott már alapból szar a szoftver.
Egyébként nyugodtan frissítsd 6.0-ra az M8-at.A HTC odafigyel a szoftverre.Na meg azért fizeted meg a flagshippek árát,hogy kapjon frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#88) A guru válasza SybenX (#87) üzenetére


A guru
addikt

Nem fogok azért trükközgetni hogy most az egyik ikon szögletesebb a másik meg kerekebb legyen remélem érthető mire gondolok

(#89) A guru válasza hjanos1 (#86) üzenetére


A guru
addikt

Ha már OKOStelefon akkor tudjon is okos funkciókat ne a frissítés legyen a fő vonzereje

(#90) SybenX válasza A guru (#88) üzenetére


SybenX
őstag

A trükközgetés alatt most mit értesz pontosan?A gyári visszaállításokat?Csak mert az neked nem kerül semmi erőfeszítésedbe,max 1 óráig nem tudod használni a telefont,de cserébe kapsz rengeteg új funkciót,ha már ennyire oda vagy értük és a 6.0 alatt jobb üzemidőt.A 6.0 a lollipop kiforrott változata.Olyan mint a win 8 és 8.1.

Na de a frissítések miatt fog egyre többet tudni.Nem érted?Na de ha te mindenáron le akarsz ragadni a fejlődésben akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#91) dobragab válasza A guru (#89) üzenetére


dobragab
addikt

Google Play? ;]

Nem követem a mai trendeket, de nem volt még olyan Androidos telóm, amiben ne lett volna legalább 10 olyan gyári app, ami csak a helyet foglalja meg a menüt szemeteli tele.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#92) A guru válasza SybenX (#90) üzenetére


A guru
addikt

Ki mondta hogy leragadok? Csak szimplán nem kockáztatom a bőven 100k+os telefonom haveromnak is m8 van befrissítette 5.0-ára azóta csak szidja...

(#93) A guru válasza dobragab (#91) üzenetére


A guru
addikt

Az alkalmazásletöltés extra? Ja...

(#94) cuebler válasza SybenX (#90) üzenetére


cuebler
senior tag

szerencsére a lolli és a marshmallow nem olyan, mint a winfos 8 és 8.1 ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#95) SybenX válasza A guru (#92) üzenetére


SybenX
őstag

Elég baj,ha egy flagship-et tönkre vágnak egy frissítéssel,na de az 5.0-ára semmiféleképpen nem is szabad frissíteni,mert az tényleg bugos,még a nexusok többsége sem kapták meg,csak a 5.0.1-et.Viszont ha kiadnák rá az 5.1.1-et akkor arra nyugodtan.
A 6.0-ra viszont nyugodtan lehet frissíteni,az meglett csinálva.Na de nekem mindegy,hogy frissíted vagy sem,csak te maradsz le a jó dolgokról,mert a 4.4 óta rengeteget fejlődött az android.

(#96) jacis


jacis
nagyúr

Nekem nagyon tetszik.
Nekem a Qi töltés fontos illetve a mostani nexus-om jobb fényerőben illetve a kijelző mérete is jobb és ami fontos nem melegszik egyáltalán így N6-om nem a N6P fogja vátani az biztos.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#97) M5Norbi válasza SybenX (#79) üzenetére


M5Norbi
őstag

Az S6-nak semmi baja szoftveresen(sem). Hidd el ha lenne fél év alatt kijött volna.
Rengeteget nyüstölöm van hogy délutánra lemerítem,estére meégegyszer,net,YT,email,dlna,BT zene stb.

Csak mondom. Használd utána mondj rá ilyet.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#98) SybenX válasza M5Norbi (#97) üzenetére


SybenX
őstag

Én inkább a rossz memória kezelésére gondoltam,de ezt én sem kitaláltam.
Az egyik fórumtag w333 is hónapokig áradozott az s6-ról,majd vett egy szifont és csak rossz emlék maradt a samu.Azért vannak bőven negatív vélemények főleg a szoftverre,de hát ez köztudott,hogy a samsung elcseszte az lollit.

[ Szerkesztve ]

(#99) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem túlzottan győzött meg.

(#100) Danny365 válasza SybenX (#98) üzenetére


Danny365
őstag

Szerinte a 6P is egy trágyadomb. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.