Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) hjanos1 válasza ZX7 (#500) üzenetére


hjanos1
senior tag

Még semmit.

The Factory Must Grow

(#502) #31631410 válasza utomi (#497) üzenetére


#31631410
törölt tag

Tehát a legrosszabb, ami történhet, h 3G - t fog csak tudni a telefon, ha megveszem. /sztem az eladó ezért adja el... Főleg ilyen olcsón.. /

(#503) SybenX válasza #31631410 (#502) üzenetére


SybenX
őstag

Garancia van rá?

(#504) #31631410 válasza SybenX (#503) üzenetére


#31631410
törölt tag

Van igen.

(#505) ZX7


ZX7
tag

Most Budapest belvárosában (Bábszínház, Andrássy út), épületen belül megy a Telenor 4G!
Kíváncsi vagyok, mi lesz az utcán, mondjuk időnként átvált HSPA+-ra, de aztán vissza LTE-re.

[ Szerkesztve ]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#506) #31631410 válasza ZX7 (#505) üzenetére


#31631410
törölt tag

A tied is amerikai?

(#507) ZX7 válasza #31631410 (#506) üzenetére


ZX7
tag

Nem, global verzió. Olvass vissza, bizonyos 4g sávra eddig nem engedte fel a Telenor a 6p készülékeket. Megreklamáltam múlt hét szombaton, eddig BP-en belül nem ment, most a belvárosban egy bizonyos ponton felengedett a 4G sávra. Lehet csak szerencsés együttállás, meglátjuk.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#508) SkyS1gn válasza ZX7 (#507) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem Őriszentpéteren hibátlan, jövő héten megyek vissza Fehérvárra remélem jó lesz ott is, Telekom.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#509) ZX7 válasza ZX7 (#507) üzenetére


ZX7
tag

Nem rossz a sebesség :C

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#510) ZX7 válasza SkyS1gn (#508) üzenetére


ZX7
tag

Telekom és Vodafone esetében nem volt probléma, a Telenornál viszont volt/van gond bizonyos 4G sáv használatával (előzményeket megtalálod), talán most megoldódik.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#511) SkyS1gn válasza ZX7 (#510) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudom olvastam a sztorit :) Remélem sikerül megoldaniuk az érintetteknek.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#512) hjanos1 válasza ZX7 (#505) üzenetére


hjanos1
senior tag

Délután megyek be Szombathelyre, ahol eddig nem ment, megnézem majd. :) Reméljük. :K

The Factory Must Grow

(#513) gulb válasza ZX7 (#509) üzenetére


gulb
senior tag

Azert ez az upload eleg karcsu...mondhatni egy rakas s..

(#514) ZX7 válasza hjanos1 (#512) üzenetére


ZX7
tag

Lehet korai volt az öröm, hazafelé a belvárosban végig volt 4G (Westend-ig), aztán a 13. kerülettől megint csak HSPA+.

Elég furcsa ez a Telenor bug. Nincs valaki aki hozzáértő és esetleg tudja/sejti miért lehet ez?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#515) SkyS1gn válasza gulb (#513) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Idehaza ez a max kábeles letöltés! :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#516) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Vett már valaki extra kábeleket? Itt a doc ugye a jóváhagyott kábelekről stb, de van aki vett is már? Szerintem 1 C-C meg egy full size USB 3 - C kábel kellene legalább.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#517) hjanos1 válasza SkyS1gn (#516) üzenetére


hjanos1
senior tag

Úgy tudom, hogy nem USB3.0-s a Nexus 6P portja, szóval ha csak ehhez vennéd, akkor elég a 2.0 is.

The Factory Must Grow

(#518) #31631410 válasza hjanos1 (#517) üzenetére


#31631410
törölt tag

Sztetek akkor vegyem, v ne vegyem meg az Amerikából szarmazot????!

(#519) techie_guy válasza #31631410 (#518) üzenetére


techie_guy
tag

Ezt neked kell eldöntened.. Ha nem zavar, hogy az LTE lefedettség jelentős részétől elesel, akkor jó vétel lehet. Illetve, a Huawei ügyfélszolgálatot talán érdemes megkérdezni, hogy az amerikai verzióra is érvényesítheted-e itthon a garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#520) aizen92 válasza techie_guy (#519) üzenetére


aizen92
addikt

Csak az európaira szól, ki kell küldeni amcsiba ha baja lesz.

tetobau: ne vedd meg.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#521) hjanos1 válasza ZX7 (#514) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szintén nem javult, ugyanúgy nem működik. :(

The Factory Must Grow

(#522) #31631410 válasza aizen92 (#520) üzenetére


#31631410
törölt tag

Koszi a válaszokat. Vétel törölve.....

(#523) hun620


hun620
aktív tag

Na, hát egy hónapig nekem is ilyen telóm volt. Ekkorát még nem csalódtam Google termékben. Ahogy röhögtem az elhajlott iPhone-okon most egy világ dőlt össze bennem, ugyanis elhajlott a 6P-m, és nem is akárhol: a hangerőgomb felett. Először a Google elhajtott a francba (második csalódás), aztán megint, megint, és megint. Szerencsére a UK-ben egy friss jogszabály szerint ha nem megfelelő a termék minősége fél évig (!) el lehet állni a vásárlástól, így kénytelenek voltak full refundot adni. Viszont nem tudom mit vegyek, ha a referencia modell ilyen vacak. És nem csak én jártam így :U

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#524) ZX7 válasza hun620 (#523) üzenetére


ZX7
tag

Hogy hajlott meg?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#525) hun620 válasza ZX7 (#524) üzenetére


hun620
aktív tag

Fogalmam sincs. Tok volt rajta az első pillanattól kezdve, és amikor levettem, hogy SIM-et cseréljek akkor vettem észre.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#526) SkyS1gn válasza hun620 (#525) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ilyenkor szokott az lenni hogy elkezdem vizsgálni a telefont és valamit találok rajta én is. De ha ilyen lesz én fogom és feldugom valaki seggébe és veszek egy rohadt kihúzható antennás téglafont a g..cibe :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#527) akooos válasza SkyS1gn (#526) üzenetére


akooos
veterán

Vállalom a végbéltükrözésttelefonozást :DD De utána ugye, elsétálhatok a telefonnal magamban? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#528) SkyS1gn válasza akooos (#527) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ha Huawei vagy Google employee vagy akkor gyere és pucsíts. te mocskos állat :DDD ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#529) gulb válasza hun620 (#525) üzenetére


gulb
senior tag

Sajnos pont ez a leggyengebb resze a telefonnak;(( a srac aki eloszor meghajtotta a 2. Videoba pontosan elmagyarazza es megmutatja hogy miert...
Az hogy magatol igy meghajoljon eleg kicsi a valoszinusege....sajnos nalad ezek szerint sikerult;(((
En isnhordom farzsebbe es nem tudok mindig vigyazni nehogy megfeszuljon de 3honapos es tokeletes...

(#530) techie_guy válasza hun620 (#525) üzenetére


techie_guy
tag

Ez azért elég para.. A normál használat nálad is farmer/farzsebben való hordást jelent? Mert akkor még el tudom képzelni, hogy megfeszül annyira, hogy ez megtörténjen, bár így is elég gáz a dolog..

(#531) hjanos1


hjanos1
senior tag

Újabb Telenor 4G kör:

Facebookon beírtam nekik a problémát, ezzel elértem, hogy felhívjanak a technikai ügyfélszolgálattól!!!
Sajnos ugyanúgy nem tud segíteni. Azt javasolta, hogy lépjek kapcsolatba a Huawei-el. Ezt hamarosan meg is lépem, csak attól félek, hogy pingpongozni akarnak velem gyártótól szolgáltatóig.

De eszembe jutott egy másik dolog is:
Most már egyértelmű, hogy a Telenor 4G tökéletesen működik 800MHz-en (Band 20).
A másik sávon amit nagyobb városokban használnak (1800MHz, Band 3) csatlakozik, 1-2mp után mielőtt lenne adatkapcsolat ledob a központ és utána csak 3G-re csatlakozik vissza.
Lehetséges-e, hogy valami a telefonnal van hardveresen/szoftveresen, amiért nem megy egyáltalán az 1800Mhz?
Telekommal mint írtam próbáltam és tökéletesen ment, ahol nem volt 800MHz, viszont pont olyan helyen (Infopark), ahol akár lehetett a Telekom 2600MHz-s sávja is...
Szóval akinek van ilyennel tapasztalata, az ne tartsa magában.

A dolgot nehezíti, hogy nem tudjuk lekérdezni a frekvenciasávot semmilyen alkalmazással (aki tud szóljon!), illetve hogy nem egyszerű (legalábbis nekem) 4G képes Telekomos nanoSIM-et szerezni.
(Vodafonenak meg ugyebár 800MHz-es a hálózata, azzal nincs gond)

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#532) X DoZ3R válasza hun620 (#525) üzenetére


X DoZ3R
tag

Sokat olvastam én is ezekről a bend-ekről, én is vigyázok rá hogy ne legyen baja, amiket eddig le tudtam szűrni, hogy akkor jön elő nagyobb eséllyel ha tokban van, főleg hard case ami nem hajlik annyira mint egy szilikon tok, expansystol van?

(#533) Just_Reboot válasza hun620 (#525) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ez durva. Meghajlott vagy, mi?

(#534) hun620 válasza techie_guy (#530) üzenetére


hun620
aktív tag

Az a vicc, hogy nem. Bár szerintem farmerzsebben se kéne hogy baja legyen, én mégis inkább kabát zsebben hordtam, biztos ami biztos. Hát nem volt biztos :( Megláttam, na mondom király, amint visszamegyek Skóciába cseréltetem. Nem az a baj, hogy behorpadt, hanem ahogy bánik a Google az emberrel. Mossák kezeiket, a Google név csak addig van a telefonon, amíg az jól működik, hiba esetén már hirtelen Huawei termék lesz :(((

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#535) hun620


hun620
aktív tag

Másik szögből. Spigen Rugged Armour tokban volt, én azt nem mondanám keménynek.

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#536) hjanos1 válasza hun620 (#534) üzenetére


hjanos1
senior tag

Mondjuk valamennyire igazuk van. A tervezés egy része meg a szoftver Google, a kivitelezés és a többi Huawei. Kivéve persze ha Google Store-ból lett vásárolva, mert akkor meg cseréljék ki.

The Factory Must Grow

(#537) gulb válasza hun620 (#534) üzenetére


gulb
senior tag

A garjegyre az van irva hivd a huawei...usabol irta vki hogy a hua azonnal cserelte a telojat...probald meg hatha nem kamu.

( nem lehet hogy valami nagyon jo fej haver meghajtotta??? Elkepzelni nem tudom hogy normal hasznalatnal ez megtortrnik...oszinten sajnalom;(((

Mas

Ma nalam os kapott egy budos nagy feketepontot a telefon!!!!
240fps slowmo videot szerettem volna forgatni a napsutesben flippeket hanyo dronomrol erre valami 1fps es lassitas lett belole.. Ami tuti nalam 180ora uptime utan a hangouts is elkezd neha laggolni...( irok valamit es nem jelenik meg a betu hanem lenyomva marad) nah ma eppen neztem 334ora volt az uptime ezutan a video meg total szar lett!!!!! Ahhhhhhhhh a fiam itt zokog... ..

(#538) ZX7 válasza hjanos1 (#531) üzenetére


ZX7
tag

Én is rájuk írtam FB-on, reklamáltam hogy 1 hét alatt sem válaszoltak, rögtön írták hogy rászólnak az illetékes csoportra. Persze azóta sem hívtak.
Ami nagyon fura, hogy (mint vasárnap már írtam) vasárnap csont nélkül ment az LTE BP belvárosában (Andrássy út a bábszínháznál, beltérben is), egészen a Westend-ig. Aztán a Lehel úton kifelé megint megszűnt. Azóta többször voltam a Westend környékén, de csak HSPA+ volt/van. Akkor 800mhz-en tolta volna a Telenor?Érthetetlen.
Azért nem gondolom hogy hardveres gond lenne, mert sehol nem panaszkodnak erre. A band3 (1800mhz) az egyik legelterjedtebb Európában, mindkettőnk telefonja ugyanúgy viselkedik, a Telekomosok sem panaszkodnak.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#539) hjanos1 válasza ZX7 (#538) üzenetére


hjanos1
senior tag

Vettem ezért 500Ft-ért egy Telekomos SIM-et és teszteltem ott ahol a Telenor nem megy, minden gond nélkül felmegy az 1800MHz-es Telekom 4G-re.
Jó lenne ha már tényleg történne valami érdemi lépés a Telenor részéről.

The Factory Must Grow

(#540) gulb válasza hjanos1 (#539) üzenetére


gulb
senior tag

Azert addig ne allj fellabon amig a telenor ezert tesz valamit;(((

(#541) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Biztos engem is zavarna ha a Telekom 4G előfizumban csak 3G-t használhatnék, hálisten itt semmi gond.
De sok sikert a másik T-s bázisnak!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#542) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Akció van az osztrák Hoferba [link] hátha valakit érdekel?

(#544) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Azt nem mondom hogy Doze alatt nem esik egy százalékot se, de azért nem rossz. Nyilván jobblenne ha 0 wakelock lenne de ez van.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#545) aizen92 válasza SkyS1gn (#544) üzenetére


aizen92
addikt

gondolom app függő. nekem amilyen appok vannak azokkal 1% 8-10 óra alatt.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#546) SkyS1gn válasza aizen92 (#545) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem még annyi sincs mint neked.
1 G fiók, messenger, fb, twitter, instagram, de a messengert irja egyik legnagyobb fogyasztónak de az neked is fenntvan. Időjárás nincs, lokációt is kinyomtam napközben, szinte vég wifi.
Talán az okosóra lehet a ludas.

Mellesleg BUÉK előre is, hibátlan sok együtt töltött órát kívánok a 6P-vel jövőre is.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#547) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Valaki próbálta már ezt?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#548) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#547) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bloader nyitás után is megkapja a frissítéseket a teló? Látom ezzel nyitni zárni is lehet.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#549) Just_Reboot válasza SkyS1gn (#548) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Bootloader nyitástól még megkapja a frissítéseket, de a root-tól mar nem. Illetve megkapja, de nem települ. Bootloader nyitással vigyazz mert minden adatot töröl a telefonról.

(#550) SkyS1gn válasza Just_Reboot (#549) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Gondolom sima root-ra nincs lehetőség bl nyitás nélkül, vagyis eddig nem találtam.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.