Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) m_dawe


m_dawe
senior tag

Doze Editor (Root kell hozzá!)
Itt lehet jópár dolgot állítani a Doze működését illetően.( Nekem legjobban az tetszik, hogy ki lehet kapcsolni azt, hogy csak akkor kapcsoljon be a Doze, ha nem érzékel mozgást a telefon.)
Vannak benne előre beállított profilok, de én az xTraFactory rom készítőjének a beállításait használom :
Inactive Timeout:900000
Sensing Timeout:30000
Locating Timeout:0
Location Accuracy:0.0
Motion Inactive Timeout:0
Idle After Inactive Timeout:0
Idle Pending Timeout:60000
Max Idle Pending Timeout:90000
Idle Pending Factor:1.0
Idle Timeout:1800000
Max Idle Timeout:21600000
Idle Factor:1.05
Min Time to Alarm:600000
Max Temp App Whitelist Duration:90000
MMS Temp App Whitelist Duration30000
SMS Temp App Whitelist Duration:10000

[ Szerkesztve ]

(#552) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv. Úgy néz ki kaphatók céges telót. Jelenleg N5 van.
Az eddigiek alapján 5x lesz a nyerő.
Az előnyöket már olvastam. Milyen "hátrányra" számítsak N5höz képest? Méret, aksi idő, típus sw bűnök?
Ki hol vette? Első sorban gyári garos érdekelne, illetve 27%-os ÁFÁS.

Előre is köszi a választ!

(#553) TOZ válasza WolfLenny (#552) üzenetére


TOZ
addikt

Méret: nem sokkal nagyobb. Megszokhato.
Akku: valamivel jobb, de hát nagyobb is. És kurva gyorsan tölthető.
SW: titkosítás default. Szerintem nagyon agyonveri a teljesítményt. Boot.img csere megoldja.

(#554) WolfLenny válasza TOZ (#553) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Reméltem, hogy nem kell mókolni.. de ha csak boot.img csere kell és javul a teljesítmény, akkor annyi belefér.. :)

(#555) TOZ válasza WolfLenny (#554) üzenetére


TOZ
addikt

Annyi elég. BL nyitás után mehet fel. Root sem kell.

Én most játszom kernel buheraval, de eddig nem fosom le a bokám.

Javaslom és talán speedshop vagy edigitalnal. Ha kell a magyar számla.

(#556) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Lehet már kapni üveg protectorokat?
Csak én vagyok béna hogy nem találok?

(#557) m_dawe válasza WolfLenny (#556) üzenetére


m_dawe
senior tag

[link]
Én ilyet vettem. Tökéletesen megfelel az igényeimnek.

(#558) Amarton


Amarton
tag

Hol lehet USB-C USB2 kábelt, vagy átalakítót venni?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#559) WolfLenny válasza TOZ (#553) üzenetére


WolfLenny
senior tag

A titkosítás miatt lehet olvasni lagg-okról?
Titkosítás kiiktatásával a camera lassúsága is megszűnik?
Most kezdek "félni" tőle.. Bár nem nagyon van más alternatíva.

(#560) DeathAdder válasza WolfLenny (#559) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nexustól fuidabb és gyorsabb androidos telefont nem bírsz venni.
Amit a gyártók csinálnak ott maximum arról lehet beszélni, hogy melyikük rontja el legkevésbé a gyári android rendszert, amiben szvsz a sams erősen hátul kullog.

Na de a titkosítást már én is nagyon várom h kikapcsoljam, csak nincs még meg az usb kábel.
Néha látok egykét apróbb megdöccenést (de legutóbb N5 és N6 -nál is ugyanúgy láttam), hogy ezen segít-e majd a titkosítás kikapcsolása... hát majd kiderül :)

(#561) cuebler válasza WolfLenny (#556) üzenetére


cuebler
senior tag

én meg ilyet [link]
úgyhogy biztosan van választék. utóbbit egy kolléga is hirdeti az apróhirdetések között, keress rá.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#562) FearTomi


FearTomi
őstag

Sziasztok! Jelenleg egy Nexus 4-et "hajtok", 3. eve, ugy gondoltam eljott az ideje a cserenek:) Ket keszulek kozott vacilalok, Nexus 5x es LG G4. A segitsegeteket szeretnem kerni. Alapbol a Nexus fele huz a szivem, viszont ketsegek merultek fel bennem, ezert fordulnek hozzatok, akik mar par honapja hasznaljak a telot. Lattam mar kerdeztek elottem is, de nekem konkret kerdesem lenne. Olvastam, hogy muanyagbol van kb. az egesz keszulek, nem erzodik emiatt gagyinak a telefon? A masik, a 2 GB Ram. Ugy gondolom ez a ram mania csak parasztvakitas, hiszen a N4 vidaman elmegy 2GB rammal,de N5x-nel is eleg ez az akadasmentes mukodeshez? Elore is koszi a segitseget! Tomi

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#563) zh1972 válasza FearTomi (#562) üzenetére


zh1972
tag

Én 5x-et nyúzok! Szerintem zseniális darab! Vígan zúz 2GB-al!!! Egyetlen bajom a 16GB nekem kevés, de ez nem a telefon hibája hanem az enyém hiszen volt 32-es is!!! :)

A műanyag praktikus és egyáltalán nincs gagyi feeling!!!

[ Szerkesztve ]

(#564) BusyChild


BusyChild
tag

hat en eltudtam volna viselni legalabb egy fem keretet a telon
N5 nel is a gyenge pont a sim slot korul van, meg is repedt a keret pedig nem szoktam a telora ulni

ha sok programot futtatsz lehet keves a 2gb ram...

Pixel 4a 5G

(#565) TOZ


TOZ
addikt

Az N5 sokkal műanyagabb érzést ad.
2 giga. Köszi még eléggé, hogy ket év múlva elég lesz-e?

(#566) FearTomi válasza TOZ (#565) üzenetére


FearTomi
őstag

Koszi a valaszokat mindenkinek! Ez a problemam nekem is. N4-ben a 2 gb ram az jo volt, hiszen kb. akkoriban egyik keszulekben sem volt ennyi. Viszont ha folytatjak a ram fogyasztas csokkenesere valo torekedest, akkor boven eleg lesz, ha nem, akkor gaz van:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#567) glehel válasza FearTomi (#566) üzenetére


glehel
senior tag

ha feltettem a legújabb 6.0.1 et otán azzal a bootloader is frissült? vagy azt külön kell? majd ha egyszer megjön a kábelem szeretnék rá másik romot tenni és ott azt írják előfeltételnek hogy a legújabb bootloader meg radio.img legyen rajta.

(#568) DeathAdder válasza FearTomi (#566) üzenetére


DeathAdder
veterán

szvsz nem lesz túl időtálló a 2gb, és azért most is a 3 gigás nexus után határozottan érződik, hogy az 5X gyengébb multitaskingban.
Felvágni az ereimet azért nem fogom miatta, de bőven beleférhetett volna másfélszer vagy akár kétszer ennyi memória is :)

Ebből a szempontból jobb választás lehet a G4, én is ezen két készülék között agyaltam, de már megőrülök ha valami gyártó által belepiszkált rendszeren kell operálnom :B

G4 pro: minőségibb bőr hátlap, nagyobb szebb kijelző, több ram, sima usb csatija van (és ami szubjektív de szebb, szögletesebb forma)

kontra: felesleges QHD panel, laggolós bloatware android, asztalon billeg a hátlap kialakítása végett (N6- nál ezt nagyon utáltam), nem lehet visszazárni a bootloadert ezért ha nyitod ugrik a garancia, nincs ujjlenyomat

üzemidő, ár nagyjából egyforma. Kamerában mindkettő jó, de custom romokon a g4 elhasal mivel a driverek nincsenek kiadva, nem tudják maguktól megírni.. este használhatatlan és nappal is sokkal rosszabb a minőség.

(#569) DeathAdder válasza DeathAdder (#568) üzenetére


DeathAdder
veterán

ja és egy fém keret szerintem is elfért volna, sokkal minőségibb érzetet adna a telefonnak

(#570) glehel válasza DeathAdder (#569) üzenetére


glehel
senior tag

nekem eddig csak fém keretes telefonjaim voltak, mindet tokban hordtam igazi előnyét vagy prémiumérzetét nem éreztem. a legtöbb ilyen telefonnal az volt a baj ha tok nélkül használtam a fém keret a kezemben egy árnyékolást hozott létre a telefon körül és némelyik telefonnál drasztikusan legyengítette a wifit / gsm hálozati térerőt.Ez attól függ hol van az antenna és hogyan fogtam meg. ez azért lehetett mert a keret le van testelve - .

(#571) DeathAdder válasza glehel (#570) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jó hát tokban hordva kevésbé érezhető az biztos :))
Én egyébként note4 és nexus 6 után hiányolom a fém keretet, sokkal jobb volt megfogni a telefont, megvolt a prémium érzet, a hátlap viszont rendben van, bár a moto g durvább gumisabb műanyag hátlapja jobban bejön :)

Na de ez is szubjektív :)

(#572) FearTomi válasza DeathAdder (#568) üzenetére


FearTomi
őstag

Koszi a kifejtest!:) En is herotot kapok a gyartok altal mokolt romoktol. A bor hatlap nekem nem tetszik, raadasul kopik. 300dpi felett sztem hot mind1 a kijelzo, raadasul en a N4-nek kedvelem a kijelzojet, pedig a feher nem teljesen feher:) Egyedul a 2GBram az, ami miatt felek, de ebbol sztem engedek es a stock droid es a kamera miatt csak 5X lesz ebbol:) Koszi megegyszer!

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#573) m_dawe válasza FearTomi (#572) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nem fogod megbánni. ;)

(#574) niof válasza FearTomi (#562) üzenetére


niof
addikt

Jó kis cucc, én is N4-ről jöttem! Ez az egy normális alternatívája volt csak a cserének.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#575) glehel válasza FearTomi (#572) üzenetére


glehel
senior tag

én meg azért vagyok itt mert elegem lett a bloatware stock romokból meg a sony DRM kulcsaiból, és a sonyra készített főzött romok hiányosságaiból.pld már megbékéltem a z1C-n a Ressurection Remix romon készített képek minőségével, de amikor kihangosítóval szerettem volna beszélni egyik főzött rom sem tudta a 2. mikrofont használni a gyárin kivül csak ami alul a hangszóró mellet van ezért akivel beszéltem visszahallotta magát a saját telefonján.ugyanis A z1c nek felül is van egy mikrofon amit kihangosításkor használ.
A 2G ram nekem pld elég, nem játszom egyáltalán, netezek, zenét hallgatok, navigálok, fényképezek.

(#576) FearTomi


FearTomi
őstag

Koszi sracok, valszeg jovoheten meg is rendelem a telot:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#577) bruxelles


bruxelles
tag

Sziasztok! Egy kis érdekesség:
Nexus 4 vs Nexus 5x
Nexus 4et használok most és nagyon vágyom egy 5Xre :D
Kicsit én is tartok ezek után a 2 giga ramtól, de a 4esemen nem volt vele probléma.

(#578) DeathAdder válasza FearTomi (#572) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jól döntesz szerintem is.
Én kicsit húztam a számat miután megrendeltem is, de néhány nap használat után tényleg azt mondom h megérte.
(hidd el ha nem lenne így már fent lenne aprón, nem egy telón adtam túl néhány nap használat után, ami nem tetszett :) )

(#579) DeathAdder válasza bruxelles (#577) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jól láthatóan jobb a N4 memóriakezelése 5.1.1 alatt, mint 5X -é 6.0.1 alatt ugyanannyi operatív memória mellett, és a N4 sebességére sem lehet panasz :N

(#580) TOZ válasza DeathAdder (#579) üzenetére


TOZ
addikt

Annyit mondok titkositas.
Erdemes lenne megnezni ugy, hogy az N4-en is be van kapcsolva.
Vagy az 5x-en ki.

(#581) DeathAdder válasza TOZ (#580) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, nagyon várom már hogy kikapcsolhassam végre én is és megtapasztaljam a különbséget.
Persze hiszek Neked ha azt mondod érezhető a gyorsulás, de tapasztalni is szeretném már :R

(#582) glehel


glehel
senior tag

Lx Multi Tool v1.3.1 ezt használta már valaki? jól működnek ezek a progik vagy maradjon a konzolos megoldás?

(#583) bruxelles válasza TOZ (#580) üzenetére


bruxelles
tag

Tulajdonképpen mire jó ez a titkosítás? 5.1.1en lehet mókolás nélkül is ki vagy bekapcsolni, jól tudom?

(#584) daniel909


daniel909
addikt

sziasztok!

nagyon nézegetem ezt a telot illetve a z5C-t vagy sima z5-t, de a méret miatt inkább a c.

kérdés: processzor elég mindennapi feladatokra, amikre használnám? Spotify, FB, Messenger, Viber(sajnos), Google asszisztens, gps tracker (kell heti 2x) fényképezés?

játszani soha nem játszom vele, ezért gondolkozom erősen, de erről a prociról ugy nem olvastam semmi kiemelkedőt. nektek meghajtja a vasat? illetve aki azért használja és nem csak telefonál rajta, annak hogy birja az akku? köszi

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#585) glehel válasza daniel909 (#584) üzenetére


glehel
senior tag

a z5c- ben ugye 810 van és sokan panaszkodnak hogy erősen melegszik még a nem megerőltető feladatoknál is.véleményem szerint amire Te használnád arra az 5x is teljesen megfelel, ezen felül a kamerát, és az üzemidőt kell mérlegelni.Én is gondolkodtam az z5c-én de a "tiszta" android és a sokkal könnyebb moddolás az 5x felé húzott.

(#586) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Egy téves rendelés következtében N5X fóliát vettem a az N5-re. :(((

Ha valakinek kell, keressen meg privátban.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#587) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Sziasztok! A fekete hátlapon nekem megjelentek matt foltok, nem tudom hogy a tokom a hibás, vagy esetleg ott többet fogdosom a telefont. Más is tapasztal ilyet? (Szabad szemmel annyira nem látható csak ha a fény felé forgatom)

(#588) Criton válasza TOZ (#389) üzenetére


Criton
veterán

sms, mms -re te az alapot használod?

(#589) TOZ válasza Criton (#588) üzenetére


TOZ
addikt

Google Messenger vagy mi a fene a neve.
De igazabol max a banktol kapok sms-t.
Kuldeni nem igen szoktam.
MMS-t meg plane nem.

[ Szerkesztve ]

(#590) niof válasza bruxelles (#577) üzenetére


niof
addikt

No para! Teljesen hibátlan! ;)

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#591) TOZ


TOZ
addikt

Januári OTA kint van. Link az xdan.

(#592) m_dawe válasza TOZ (#591) üzenetére


m_dawe
senior tag

Az aktuális biztonsági frissítésen kívül tartalmaz valamit?
Bár gyanítom nem :)

(#593) dozsabalint válasza TOZ (#591) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Hol találtad? Nem látom az ota linkes topic-ban.

(#594) TOZ válasza dozsabalint (#593) üzenetére


TOZ
addikt

Elnézést elnézését elneztem.

(#595) dombila válasza pantomimes (#587) üzenetére


dombila
senior tag

Ez sajnos ilyen. Már volt róla szó.

(#596) Seth1


Seth1
tag

.

(#597) TOZ válasza TOZ (#594) üzenetére


TOZ
addikt

Azota meglett a link.

Bár még nem OTA.

[ Szerkesztve ]

(#598) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Hol lehetne élőben megnézni, kicsit kézbe venni az 5X-et?
Esetleg nem jár valaki napközben a MOM park környékén? :)

(#599) m_dawe


m_dawe
senior tag

[link]
Már a franco kernel is elkészült a drágaságra :))

(#600) holderes


holderes
tag

Telenor berkeiből van erre valaki,náluk várható-e a közel jövőben..?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.