Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) holderes


holderes
tag

Egy ideje fiókba pihen a kicsike valszeg alaplap miatt,mi vagy KI az ajánlott javítási hely a váci úti LG-n kívül?

(#15302) Teagol


Teagol
aktív tag

Nem biztos, hogy megéri rákölteni, de ezt neked kell tudni.
Nekem maradt tartalék telefon és már lassúnak érzem a mia2 mellett.

Sajnálom, mert nagyon jó volt a nexus vonal.

(#15303) holderes válasza Teagol (#15302) üzenetére


holderes
tag

Jó embert sikerült felhívni a váci úti szervizbe,"csak 69000-t" mondott rá..no comment
Most Pixel 3A XL van használatba..

(#15304) fokukac válasza holderes (#15303) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az egy sztenderd ár. Amikor volt az alaplapos bootlop botrány, nekem akkor is ennyiért akarták cserélni.
Aztán végül ingyen kicserélték gariban, szerencsére, csak ezt előbb ki kellett hisztizni.
De muszáj volt megcsinálniuk, mert majdnem minden 5x tönkrement.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15305) Nimda


Nimda
addikt

Miért nem engedi a google lens-et letölteni erre a készülékre? Tudja esetleg valaki?

(#15306) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, régen 5x tulaj voltam, de családon belül átadtam a telefont.

Telenor kártya van benne, 4G-re állítva.
Jelenség : ha egy Vodafone számról hívjuk ami VoLTE akkor nem cseng ki az 5x
Olyan mintha blokkolva lenne a szám, pedig nincsen
Rájöttünk nagy nehezen, hogy "fallback" hiba azaz vagy az 5x-en vagy a hívó félnél ki kell kapcsolni a 4G-t. Most az van, hogy a Vodafone-os telefon 3G-re lett állítva és azóta minden jó.

Mi lehet ennek az oka? Mit lehet tenni az 5x-szel szerintetek? Azt is átrakni 3G-be, és akkor a Vodán mehet a VoLTE ????
Heeelp , baromi idegesítő ez :(

.:. bl4ze .:.

(#15307) Teagol válasza bl4ze (#15306) üzenetére


Teagol
aktív tag

Attól nem lesz oda a volte lényege?

(#15308) ricsip válasza Nimda (#15300) üzenetére


ricsip
addikt

Vagy leginkább kuka az egész telefon. Brilliánsan ipari selejtet gyártott az LG nexus5x néven, ez szépen kiderült 3-4 év alatt.

-

(#15309) truefx


truefx
aktív tag

Én még adtam egy esélyt a telónak, és felraktam az AOSP Extended ROM-ot, ami Android 9 alapú. Hát nem lett sokkal pattogósabb. Esetleg van olyan tag a topikban, aki Lineage OS-t használ? Mik a tapasztalatok? Érezhetően gyorsabb, mint a legutolsó frissítés az 5X-en?

(#15310) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok! Ősszel bootloopos lett a telefonom. [link] Egy ilyen 10k-s alaplap csere megoldás lehet a felélesztésre, ennyit még megérné nekem a fotós képessége miatt. Cserélt már alaplapot valaki házilag?

(#15311) Bukk900 válasza Bukk900 (#15310) üzenetére


Bukk900
őstag

Úgy látom olyan ez a fórum, mint a telefonom... :D
Kiszedtem az alaplapot, nem is volt olyan nagy ördöngősség... H790-es volt benne, az összefoglaló alapján nekem a H791-et kellene rendelni.
Ami még érdekes, eddig alul a rács mögötti piros LED villogásával reagált a bekapcsoló gombra, most már ennyit sem csinál.
Lemerült volna az akku és nem tudja tölteni sem a halott alaplap?

(#15312) Teagol válasza Bukk900 (#15311) üzenetére


Teagol
aktív tag

Talán az segít, ha a töltőn hagyod, de lehet, hogy el van koszolódva az érintkező és ki kell pucolni.

(#15313) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Van itt valaki, aki pesti, és érdekelné 3 tok (nem az olcsóbbik fajta) + egy készülék alkatrésznek? alaplap hibás :) fölöslegesen porosodik a polcon.

(#15314) ricsip válasza Teagol (#15312) üzenetére


ricsip
addikt

Én hűtőbe (nem fagyó, csak a sima, 4-6 fokra állítva) teszem pár órára. Utána kivéve, töltőre kötve általában 2. vagy 3. körben már hajlandó elkezdeni tölteni, ilyenkor megjelenik a piros villogó led. Majd nemsokára már be is kapcsol / bebootolja az androidot.
Nem egy életbiztosítás, az utódja már ki lett nézve, csak még várom a legyatyásodott akciókat január/februárban.

-

(#15315) gorcsev27 válasza ricsip (#15308) üzenetére


gorcsev27
tag

Cáfolnám. Látszik ugyan rajta a használat, de minden tekintetben ugyanolyan hibátlanul működik, mint amikor majd négy éve elővettem a dobozból, pedig sziklára ejtést is át kellett élnie többek között. Igaz, soha nem buzeráltam mindenféle el...tt ROM-mal a gyári Androidot egy Google referencia készüléken. Az LG brilliánsan gyártotta, amit a Google Nexus 5X néven kitalált. Pixel 3-at néztem ki utódnak. Megkérdeztem a boltot, ahol a Nexust vettem. Nem ajánlották jó szívvel, mert annyi panasz érkezett a kamera, meg egyéb hardver elemek meghibásodására. Nincs olyan telefon, amiből ne lennének hibás darabok, de ettől még maga a konstrukció jó.

(#15316) holderes válasza gorcsev27 (#15315) üzenetére


holderes
tag

Elejétől(One) ismerem,használom a szériát, 5X után most a 3a xl marad tartósan,megérzésredre hallgass :K

(#15317) gorcsev27 válasza holderes (#15316) üzenetére


gorcsev27
tag

Nekem ez volt az első Android referencia telefonom. Soha nem voltam még iPhone tulaj, de kb. ahhoz fogható lehet az élmény. A Pixel 3a, amit kinéztem magamnak, biztosan nem okozott volna csalódást. Csak egyetérteni tudok a cikk írójával:

"Az ember bekapcsolja, beköltözik és a középkategóriás hardveren a mindenkor aktuális Android egyszerűen működik, mintha csak erre a telóra szabták volna."

Az volt a gondom vele, hogy kevés megbízható forgalmazó kínálja, ráadásul több beruházásom is volt és most nem akartam egy összegben annyit költeni rá, mert csak ilyen lehetőséget találtam. Végül a cikk végén említett egyik konkurrencia mellett döntöttem. De a Nexus 5X után nem volt véletlen az én ragaszkodásom sem a szériához. Sőt, az eredeti elképzelésem szerint a Nexust is addig használtam volna, amíg működik. Mondjuk, még mindig megtehetem, második telefonként használva. :)

(#15318) ricsip válasza gorcsev27 (#15315) üzenetére


ricsip
addikt

Ezért cserélte szó nélkül az LG még gari után is idehaza is (holott idehaza nem is árulja LG hivatalosan) az alaplaphibás telefonokat.
Jó telefon amúgy, elismerem, de attól még ne hallgassuk már el h. gyártási hibás a nagy részük.

-

(#15319) gorcsev27 válasza ricsip (#15318) üzenetére


gorcsev27
tag

Maradjunk annyiban, hogy egyikünk se tudja, hányat adtak el belőle összesen és ebből hányat érintett valamilyen szériahiba. De ha olyan nagy lett volna ezeknek az aránya, az kicsit nagyobb port vert volna fel annál, hogy a fórumokon panaszkodnak azok a balszerencsések, akik pont kifogtak egy ilyet. Ez nyilván nem vigasztalja őket, de ha mondjuk most mindenki, aki teljesen elégedett volt ezzel a telóval, egyszerre el kezdené megírni ezt ide, lehet, hogy le is fagyna a fórum. Szóval az ipari selejt minősítés finoman szólva is méltánytalan.

(#15320) ricsip válasza gorcsev27 (#15319) üzenetére


ricsip
addikt

https://en.wikipedia.org/wiki/Nexus_5X --> "Problems" bekezdés.

-

(#15321) gorcsev27 válasza ricsip (#15320) üzenetére


gorcsev27
tag

"Some Nexus 5Xs ...
Some users ...
Many users ..."

Vagyis fogalmunk sincs, hogy mennyi. De én egyébként is szívesebben hagyatkozok egy megbízható forgalmazótól származó információra, mint a Wikire. Sajnos, régen volt, már töröltem a levelezést, amit váltottam az eladóval a témában, leírták a hiba forrását, meg azt is, hogy ha olyan nagy méreteket öltött volna a meghibásodási arány, eleve minden vevőjüknek hivatalból tájékoztatást kellet volna küldeniük, akkor is, ha a tőlük vett telókat senki nem reklamálta meg. Jó két hete ezt írták a Pixel 3a kapcsán:
"Egy megjegyzést, ha megenged az új, kiszemelt készülékkel kapcsolatban...Nem tudjuk teljes szívből ajánlani a Google készülékeit, ugyanis sajnos sok a hangszóró és szoftverprobléma a készülékeikkel, melyek bár kiválóan fotóznak, a tapasztalat azt mutatja hogy nagy százalékban hibásodnak meg"
Ennek ellenére nem hiszem, hogy sokan tartanák a Pixeleket ipari selejtnek és én sem ezért döntöttem végül más telefon mellett. Vagy ugyanezen az alapon mehetne a lecsóba akár a Huawei, vagy a Samsung is.

(#15322) ricsip válasza gorcsev27 (#15321) üzenetére


ricsip
addikt

Nem mondtam, hogy mások nem gyártanak hasonló ipari hulladékot.

-

(#15323) gorcsev27 válasza ricsip (#15322) üzenetére


gorcsev27
tag

Ez a telefon egyáltalán nem ipari selejt, a "nagy részük" (amit még mindig nem határoztunk meg, hogy mit is kellene érteni alatta) igenis tökéletesen volt összerakva és hibátlanul működött.

(#15324) ricsip válasza gorcsev27 (#15323) üzenetére


ricsip
addikt

Ha per-egyezséget kötött a gyártó a téglásodás miatt perelő emberekkel, és garancia időn túl is szónélkül cserél akkor az nem 1-2 elszórt eset, hanem elkúrt gyártás és tervezési defekt. Ami az ipari hulladék selejt definíciója. Te véletlenül szerencsés voltál, az elfogultságod ugyanúgy végletes, csak a másik oldalról.

-

(#15325) gorcsev27 válasza ricsip (#15324) üzenetére


gorcsev27
tag

Az "1-2 elszórt eset" eset kifejezést most te használtad először.
Mint ahogy a "nagy részük" kifejezést is, anélkül, hogy bármilyen számszerű adat állna rendelkezésedre.
Önmagában az, hogy hányan pereskedtek, semmit nem dönt el, de még az sem, hogy egyáltalán hány meghibásodás fordult elő.
Ezen a fórumon és más fórumokon is megírták többen is (csak el kéne olvasni), hogy semmi problémájuk nem volt a telefonnal, nyilván az ilyen hozzászólásból kevesebb van, mert az ilyen felhsználók egyszerűen elégedetten használják a telefont és nem éreznek rá késztetést, hogy ezt leírják.
Azt állítani, hogy jó lenne tudni, hogy hány eladott telefonból fordult elő ennyi meghibásodás, még mindig kevésbé elfogult, mint pusztán az ismert esetek alapján kijelenteni valamiről, hogy ipari selejt.
Azért pedig én magam is tettem, hogy ne pusztán a szerencsén múljon, hogy kifogástalan készüléket kapjak és nem csak én vagyok így vele.

(#15326) Jona00


Jona00
csendes tag

Hát nem tudom, nálam a telefon tökéletesen működik - igaz már lecseréltem egy Pixelre. Az akkumulátora már gyenge, egy kicsit lassú is, de játszani még lehet vele. Én meg voltam tökéletesen elégedve. Féltem a "téglásodástól" - ezért is cseréltem le -, de nálam "még nem következett be" :) Sajna a kor, idő eljárt felette.

(#15327) gorcsev27 válasza Jona00 (#15326) üzenetére


gorcsev27
tag

Én is így vagyok vele, bár nekem az akksija is olyan, mint amikor elővettem a dobozból. Fóliát is akkor látott utoljára. A Nougat frissítés után nekem is lefagyogatott egyszer-kétszer az A Better Camera, de összesen ennyi gond volt vele. Most, hogy megvan az új telefonom, sebességben érzem a különbséget, de amíg a Nexust használtam, azzal is elvoltam. Egy többnapos fényképezéshez jól jött egy pendrive, mert hamar meg lehetett tölteni a tárhelyét, de ennyi bajom legyen.
Az meg hab a tortán, hogy mindenkinél előbb volt legfrissebb Androidom, akinek nem Google telefonja volt.
A használt piacon még négy évesen is az egyik legjobb választásnak tartják, persze, mindenkit igyekeznek figyelmeztetni a boot loopra. Egyébként sok egykori, vagy netán jelenlegi Nexus 5X tulaj (meg G4, G5, V10 stb.) a mai napig azt se tudja, mi az.
Ha még vártam volna kicsit, nagy valséggel én is Pixelre cseréltem volna.

[ Szerkesztve ]

(#15328) Jamby18


Jamby18
senior tag

Egyébként milyen telefont érdemes venni majd ha végleg megadja magàt, vagy ki milyen telefont vett ami kamerába hozza ezt a szintet?
Egy P20,30 vagy Samsungok?
Nagyon jó fotòkat tudok vele készíteni a mai napig, meg különösen tetszik mikor egy fotòt kis idő múlva elkészít stilizàlva és jön ròla értesítés.

(#15329) Teagol válasza Jamby18 (#15328) üzenetére


Teagol
aktív tag

Pixelt. :)
Xiaomi Mi A2-re váltottam, nagyon érzem a különbséget. Hiába gyors, meg minden, de valahogyan mégis más a minősége. Mintha ... Astrából Corsába ülnél át, érzed hogy más kategória.

(#15330) gorcsev27 válasza Jamby18 (#15328) üzenetére


gorcsev27
tag

Mint feljebb is írtam, én Pixel 3A-ban gondolkodtam és ha kicsit vártam volna még, szinte biztos az lett volna az utód, annak ellenére is, hogy a forgalmazó nem ajánlotta.
Pont ennek a tesztjében említették alternatívának a MI 9-et. Kamera tekintetében szinte megismétlődött a szitu: a Xiaomik gyenge pontja is a kamera volt állítólag, ahogy a Nexusoké is az 5X előtt.
A Pixelhez leginkább a gyári Android miatt próbáltam ragaszkodni, de a MIUI-ról is jókat olvastam és az is sokat nyomott a latban, hogy a Xiaomi részt vett az Android 10 fejlesztésében.
A Huawei, vagy Samsung zászlóshajók hiába tesznek túl rajta pl. kamera tekintetében, az áruk is másik dimenzióban mozog.
Hogy kicsit ellopjam Teagol kolléga hasonlatát: én inkább úgy érzem, mintha egy jó kocsinak a régebbi típusából ültem volna át egy újba. Érzed, hogy mindkettő ugyanaz a kategória a maga korában.

(#15331) Skyhigh válasza bl4ze (#15306) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Voda hiba, ez volt az új Xiaomi 9T-vel is :-(

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15332) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok,
A mai napon elkelt a kis kedvencem (egy Xiaomi 9T váltotta).
Azért még olvasgatni fogom a fórumot, háta kell segítség.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15333) truefx válasza Skyhigh (#15332) üzenetére


truefx
aktív tag

Használd egészséggel! Nekem annyi segítség kéne, hogy létezik e még olyan ROM amivel még fürgének érződik az N5X?

(#15334) Skyhigh válasza truefx (#15333) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Szerintem itt keress vissza, de egy vegytiszta androidnál nem hiszem, hogy érezhetően gyorsabb lenne egy custom rom.
Blokk helyett fájl titkosítást használsz, mert az segíthet, nálunk a két készülék közül az enyémben be volt kapcsolva és a másikon kb egy évvel később lett csak bekapcsolva, és érezhető volt a javulás.
Továbbá 2 giga ramtól ne várj sokat, ha több programot is használsz. Nézegesd mennyi szabad RAM-od van, mert ha 100-200 akkor túl sok progi fut (vagy nagy a ram igényük).
Sajnos egy FB.nek is közel a dupla a RAM igénye 2016-hoz viszonyítva.
A feleségem nem is akart váltani, mert ő játszott, Spotify, FB és bár kicsit néha belassult, de ő imádta. (Ma kapott ő is egy Xiaomi 9T-t, most ismerkedik vele, de szerinte nehéz :-) )

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15335) Payskin válasza gorcsev27 (#15325) üzenetére


Payskin
tag

Szia!

Bocs, hogy a félévvel korábbi vitátokba beleszólok, de csak most jártam erre. 2018-ban vettem a telefont használtan, az eredeti tulaj nem tudott a gyártási hibáról. Mire hozzám eljutott a híre, túl volt a készülék a 30 hónapon, tehát nem tudtam garanciában cseréltetni az alaplapot, de úgy voltam vele, hogy hittem is meg nem is az erről szóló rémhíreket.

Másfél évig használtam bármiféle probléma nélkül, hozzátéve, hogy nem játszom a telefonomon, és nem nagyon futtattam rajta olyan appokat sem, amik szénné terhelték volna. Mígnem tavaly ősszel, az akkori munkahelyemen kipróbáltunk egy új okos/fitness eszközt, ami Bluetoothon keresztül küldött adatokat a telefonnak. Ennek használata közben egyszer csak elsötétült a képernyő, és... ennyi volt a teló. Pont, ahogy a hibaleírásokban szerepel.

Nem voltam boldog. Szóval, csak óvatosan, sosem lehet tudni.

(#15336) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, adott egy Nexus 5X amit családban használnak.
Sajnos gond van vele, nem veszi fel a töltést. A helyi (vidéki) szervíz 4 hetet ült rajta majd miután sokszor rá lett kérdezve azt mondták nem tudják megcsinálni... :F :Y

Kérdésem : tudtok jó , megbízható szerelőt aki a Nexus/LG vonalhoz ért?
Szerintem a töltő csatlakozó nem jó, azt kellene kicserélni javítani.
Jó lenne megcsináltatni a telefont, mert ezt leszámítva jó és szeretik... THX :)
:R

.:. bl4ze .:.

(#15337) vacs válasza bl4ze (#15336) üzenetére


vacs
veterán

Anno Nexus 5 topikban fagyalllo-nak küldtük a telefonokat, mert Ő tudott gyári alkatrészt szerezni korrekt áron!
Én is küldtem hozzá, bátran ajánlom!

(^)(>.<)(^)

(#15338) bl4ze válasza vacs (#15337) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, köszönöm. Én is rá gondoltam,de a neve nem ugrott be már :)

Esetleg ha van más tipp, megköszönöm :)

.:. bl4ze .:.

(#15339) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha valakit érdekel, lesz alkatrésznek egy eladó patika Nexus 5x, jó pár tokkal.
Alaplap hibás, nem éri meg javítani, azonban a többi alkatrésze jó. (érintő, akku, stb.)
Ha bárkit érdekel, PM.

.:. bl4ze .:.

(#15340) vacs válasza bl4ze (#15339) üzenetére


vacs
veterán

Fagyállló-nál volt?

(^)(>.<)(^)

(#15341) bl4ze válasza vacs (#15340) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem vállalja, nála már nem is járt. Máshol megnézték.

.:. bl4ze .:.

(#15342) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Régebben vettem én is egy 5x-et, viszont nagyon gyorsan merül magától is. Próbáltam már hard reset-et, magok letiltását és másik akku-t is. Ezen kívül tökéltesen működik.. mi lehet a gond szerintetek? :R

(#15343) vacs válasza haiiro_o (#15342) üzenetére


vacs
veterán

A másik akku valószínűleg nem eredeti, emiatt merül továbbra is gyorsan.

(^)(>.<)(^)

(#15344) haiiro_o válasza vacs (#15343) üzenetére


haiiro_o
tag

Ha nem nyúlok hozzá akkor is kb 1 nap alatt lemerül. nem hiszem hogy ennyire rossz lenne. :F

(#15345) Szoszo94 válasza haiiro_o (#15344) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia!

Ugyan ez. Kikapcsolt állapotban egy éjszaka alatt 100-ról kb 20%-ra merül. Két napja cseréltem ki az akksit, telefon teljesen gyárira visszaállítva.
Fogalmam sincs, hogy miért. Az lepett meg a legjobban, hogy az akkucsere nem segített semennyit sem. Mintha kikapcsolt állapotban is pörgetné a procit valami :F

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15346) haiiro_o válasza Szoszo94 (#15345) üzenetére


haiiro_o
tag

Nem tudom mi baja lehet.
Azóta szereztem egy másikat is, de az sem 100% os. Nem merül gyorsan, viszont cserébe gondol egyet és onnantól nem fogadja a hívásokat. :F

(#15347) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Már csak tartalék telónak tartom, amit időnként bekapcsolok és feltöltök. De, most tőltés közben bekapcsolva az alábbi fogadott:
[link]
Sosem találkoztam ilyennel.
Nem történik semmi és nem reagál semmire.

OnePlus Nord

(#15348) Skyhigh válasza r_zsolt (#15347) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Egy hard resetre hogy reagál?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15349) mferee


mferee
csendes tag

Sziasztok. Gondoltam megosztom a tapasztalatokat, hátha még valakinek hasznos lesz. A telefon még most is működik, 7 év után, anyukam használja. Volt vele gond. KB 3 év után jött elő a boot loop probléma. Sajnos ismert hiba volt aulz LGnél, de hivatalosan sosem ismerték el. Az egyik SoC alatt engedett el a forrasztás. Nem mértük újrafolyatni, így gyurma szerű hűtő pasztát tettem a shiled és az SoC közé, azóta a hiba megszűnt.

(#15350) Skyhigh válasza mferee (#15349) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nálunk is még működik, szerencsére már javított verzió volt bootloop mentes

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15351) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok! Egy kis helyzetjelentés.
A 2016-ban vett Nexus-ka még mindig működik, igaz erősen türelem kérdése. :B
2016 augusztusában kemény 84k-ért rendeltem.
2017 májusában lett bootlop-os. Pont pizza futárként dolgoztam este még az utolsó címnél tudtam csörgetni, mire vissza értem az étterembe már csak android felirat és újra indulás.
Már akkor is volt egy leejtésből származó sérülés, de szerencsére nem problémáztak és kicserélték az alaplapot, akksit, és új töltőt kaptam. Viszont az elő, hátlap és kijelző maradt a régi.
Akkoriban folyamatos egész napos nyúzások (csörgetések, gps). De manapság is egész napos használat (Google, YouTube, Waze, Fb, Instagram) Igaz mára már sok belassulás, várakozás, Rendszer UI nem válaszol.
Ezek egyébként abból származnak, hogy a belső memória már elhasználódott? Lassan tud írni-olvasni róla?
Vagy a biztonsági frissítés 2018. decemberi?
Vagy, hogy az Android 8.1.0 rajta és a Play mikor frissít egy programot akkor a legújabb most működő Android-ra fejleszti, nem már erre?
Amikor használat közbe hív valaki nem tudom felvenni, hiába nyomok a fogadásra, abban a pillanatban elszürkül ahogy nyomkodom a fogadás, de nem lehet felvenni aki hív, ilyenkor rá nyomok az oldalsó lezárás gombra, majd újra rá nyomok és akkor engedi a kis kör alakú telefon jellel, hogy felvegyem. Játékok amik anno simán gyorsan futottak az mára kín szenvedés, úgyhogy nem is játszok. :DDD Tölti, tölti, majd elalszik a háttér világítás, tölti, majd a játék nem válaszol, várakozás, sok sok idő után betölti, ilyenkor azért melegszik a hátlap és az akksi szint is esik 1-2%-ot.
Így, hogy egy 6 éves akksi van benne még erős túlzással, de kibír egy napot. Természetesen ha nem csinálok semmit. Ahogy bekapcsolom út közben a mobilnetet és minden elkezd szinkronizálni esnek az akksi százalékok és ilyenkor jó formán használhatatlan, fehér képernyők, "nem válaszol" kiírások, majd kis idő múlva használható. A kamerás képességeit még mindig szeretem, valamint a Google "szolgáltatásait" stilizált fotók, kollázsokat készít random és felkínál-ja hogy lementhetem amit kreált. Wifi, LTE,BT. eldobálás szerencsére nincs. Sok leejtést megúszott és sose volt rajta tok. :Y
Nem is volt még szerintem ilyen telefonom ami ennyit kibírt. Max 1-2 évet.
3330,T610,ST55,3510I,6230i,5800,L90.....
Kamera alja már karcos, mikrofon lyuk hosszanti repedés.
Valaki használja még ezt a telefont? :)




[ Szerkesztve ]

(#15352) wrigley válasza Jamby18 (#15351) üzenetére


wrigley
csendes tag

Azta, nekem az egyik kedvenc telefonom volt anno én még 75e-t vettem :) Nem semmi, hogy eddig húzta az igát nálad, igazán megszolgálta az árát. Mi az utód ezek után?

(#15353) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Nálunk elhalálozott az utolsót 603-as gyártási számú is.
Bekapcsol, de az érintő képernyő nem reagál semmire. Usb egérrel lehet vezérelni, de úgy már nem az igazi :O

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.