Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) slice14 válasza slice14 (#3000) üzenetére


slice14
veterán

vmack:

Közbe ránéztem Dottore leírására, és nekem szó nélkül lejöttek a kivánt fájlok.

Persze azóta javíthatta.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3002) zoltannovak válasza kulcsar_g (#2997) üzenetére


zoltannovak
tag

Érdekelne! Bevallom, cm-et már sikerult felraknom, de nem sikerult a titkositast leloni rola. Masik kernelt meg nem tudom, hogy kell alá berakni. Van esetleg valami tutorial?

(#3003) slice14 válasza zoltannovak (#3002) üzenetére


slice14
veterán

Összefoglaló - manuális leírás...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3004) TOZ válasza TOZ (#2992) üzenetére


TOZ
addikt

A Flashfire használatáról összedobtam egy rövid leírást.
[link]

Slice hamarosan berakja majd az összefoglalóba.

(#3005) vmack válasza slice14 (#3001) üzenetére


vmack
tag

Érdekes, ugyan az link, volt tegnap is, cs akkor időtúllépéssel állt le a letöltés. most szépen lejött.
Köszi, hogy ránéztél! tuti nem próbáltam volna újra meg, maradtam volna abban a hitben, hogy valamiért halott a link.

(#3006) slice14 válasza TOZ (#3004) üzenetére


slice14
veterán

Köszönöm az összefoglalóhoz való szellemi hozzájárulást. :R
Bedobtam a közösbe. :)

vmack: Biztos valami szerver hiba volt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3007) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Lassan de biztosan meg lesz a telefon. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen kiegészítőkre, átalakítókra lesz szükségem? Nem nagyon vagyok jártas a témában. Illetve honnan érdemes őket beszerezni? Üvegfóliából mit honnan?

Köszi

(#3008) tomboy0013 válasza wmarci (#3007) üzenetére


tomboy0013
veterán

Üvegfóliát tudom ezt javasolni ha eBay-ezel, mert 2,5D-s és tökéletesek a kivágások: [link] 900 forintért igencsak jó vétel (én is tőle rendeltem), egyébként a Vodában is árulnak ilyen márkájút 3000-ért más telókra :D

[ Szerkesztve ]

(#3009) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Megakartam már kérdezni, de mindig kimegy a fejemből: ti éreztek különbséget a 4G és 3G között akksi fogyasztása szempontjából? Általában a 4G-t használom az 5X-en mert elbírja, de az S4 Mini akkumulátorát megölte a 4G, ezért azon csak 3G-t használtam.

Nálatok mi fogyaszt jobban? 4G vagy a 3G? Tudom hogy elméleti síkon a 4G-nek nem feltétlen kellene többet fogyasztani a 3G-nél, de gondoltam megkérdezem (mert sokszor nem ez a valóság).

(Amúgy Telenornál van az előfizetésem.)

(#3010) PrometheusX válasza wmarci (#3007) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerintem az információk nagy részét megtalálod az összefoglalóban. De ami kellhet feltétlen az az edzett üvegfólia; tok a sérülések ellen (valami minőségibb, lásd összefoglaló); USB Type-C átalakító Type-A-re (összefoglalóban van hivatkozás rá, a Google mérnöke által tesztelt és elfogadott kábelt kell venni); Vinsic szivargyújtós töltő (ami képes 3A-s gyorstöltésre, szintén összefoglaló); esetleg powerbank ha sokat utazol; és körülbelül ennyi így pongyolán.

(#3011) vmack válasza PrometheusX (#3009) üzenetére


vmack
tag

Töltőnek én ilyet vettem: AUKEY Quick Charge 3.0 3
4,789.64 HUF volt.
(így keresd ebay-en: AUKEY Quick Charge 3.0 3 Port USB Type C Car Charger for Nexus 5X 6P Nokia N1 )

két usb (amiken 3A-t tud darabonként) és egy C type van rajta. igen kis vékony kivitel, nem egy rusnya tömb lóg ki a szivargyújtóból. a gyors töltés tökéletes. adtak hozzá egy kábelt is.

(#3012) Bukk900 válasza wmarci (#3007) üzenetére


Bukk900
őstag

Én meg vettem egy hozzá való álló bőr övtokot. Ez kényelmesebb, mint nadrágzsebben hordani, le is lehet ülni vele! :D

(#3013) kulcsar_g válasza zoltannovak (#3002) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Force encryption patcher:
http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/fix-fed-patcher-v8-forceencrypt-disable-t3234422

Franco kernel:
http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/orig-development/wip-franco-kernel-r6-t3286128

A titkosítás kikapcsolásához (és opcionálissá tételéhez) tudomásom szerint full wipe szükséges, a franco kernel-ről visszaállás pedig annak a függvénye, hogy milyen rom-ot használsz.

(#3014) cuebler válasza vmack (#3011) üzenetére


cuebler
senior tag

ali-n is fenn van most 14.99USD-ért, ingyér kiszállítással :C köszi az ajánlatot, rendeltem is.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#3015) Bukk900


Bukk900
őstag

Az alábbi problémával találkoztam, van valakinek ötlete?
A zenelejátszók (play zene, hibymusic) nem látják az SD kártyán / pendrive-on lévő zenéket.
A gyári fájlkezelő viszont látja és le is játssza a zenéket a külső eszközről.
Rossz az otg kábel, vagy valamit engedélyezni kellene?

[ Szerkesztve ]

(#3016) slice14 válasza Bukk900 (#3015) üzenetére


slice14
veterán

A play zebe tudtommal csak a Music mappa tartalmát látja. Tehát ha a pendrive-on egy Music mappába vannak a zenéid, akkor azt elvileg nem látja. Legalábbis én így tudom. Aztán hogy más zenelejátszó hogy müxik, azt nemtom.
Ja, a poweramp-nál pl be lehet állítani a beolvasandó mappákat.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3017) Fleto93 válasza slice14 (#3016) üzenetére


Fleto93
tag

A letöltések mappát is látja a telefonon, ebben biztos vagyok.

(#3018) Bukk900 válasza slice14 (#3016) üzenetére


Bukk900
őstag

Poweramp sem látja, pedig ebben találtam olyat, hogy SD kártya / USB háttértár keresés engedélyezése.
Ha meg tallózok az SD-n és elindítok egy számot, akkor lejátssza a play zene, vagy a VLC... :F

[ Szerkesztve ]

(#3019) slice14 válasza Fleto93 (#3017) üzenetére


slice14
veterán

Akkor nemtom.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3020) TaylorPro válasza cuebler (#3014) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én is vettem Aliról ingyen kábellal. :D Köszi mindkettőtöknek!

Pixel 8 Hazel

(#3021) viger válasza vmack (#3011) üzenetére


viger
tag

Van erről a kábelről valamiféle teszt, hogy biztonságos-e? Ez is ki tudja nyírni a telót, ha nem jó a kábel!

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#3022) cuebler


cuebler
senior tag

én rendeltem anno az egyik fórumtárs által megadott linkről 3 db usb-c kábelt, azok tutira jók, egyesével leteszteltem őket :C hogy ennek a kábele jó lesz-e, majd kiderül.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#3023) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Ezt nem tudom hogy hozta össze a teló :O

(#3024) BeastMode


BeastMode
őstag

Sziasztok!
6P fórumon már felhoztam, nem túl sok sikerrel, de hátha itt többre jutok:D
Szóval, rendelnék dbrand skint és ha jól értelmezem, akkor 35 dolcsi felett ingyenes a posta. Nos, nekem nincs annyi a cucc.
Ha valaki esetleg benne lenne egy közös rendelésben, akkor ugye nem kell postát fizetni.
:R

(#3025) tomboy0013 válasza BeastMode (#3024) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak az a baj, hogy 20 dolcsi felett meg vámot kell fizetni, vagy az csak műszaki cuccokra vonatkozik? Én is nézegettem a skineket, de nem jöttem rá mennyi a posta költség ha 35 dollár alatt vásárolok a weboldalukról.

[ Szerkesztve ]

(#3026) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Érdemes lecserélnem a Nexus 5 telefonomat 5X-re? Nem kerülne sokba a váltás, ha jól láttam partneronál 77000 ezer forintért el lehet már hozni, a régit el tudnám adni. Nagy szívás ez az usb-C? Mindenem van tök jó minőségű, autós töltő, powerbank, ilyenek, nem fogom tudni használni a telefonnal ezeket?

(#3027) slice14 válasza Grande Ale (#3026) üzenetére


slice14
veterán

De tudod, csak kell egy megbízható usb-c to usb-a kábel hozzá. Amik vannak linkelve az összefoglalóba, azok közül a 4-5 csillagosak tuti jók.
Nekem pl két Tecknet kábelem van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3028) Grande Ale válasza slice14 (#3027) üzenetére


Grande Ale
őstag

Akkor belevágok szerintem. Ha tudnál ajánlani ilyen átalakítót, kábeleket, stb-, azt szívesen venném!
Köszönöm!

(#3029) BeastMode válasza tomboy0013 (#3025) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerintem erre nem kell.

(#3030) pantomimes válasza BeastMode (#3024) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Én szívesen rendelnék kb. 10 dolcsi értékben!

(#3031) Grande Ale válasza slice14 (#3027) üzenetére


Grande Ale
őstag

Végül is akkor nekem nem adapter kell, hanem olyan kábel, aminek az egyik fele a régi,a másik az új usb? Akkor simán használhatom autós töltővel,powerbankal? Akár egy másik régi töltő fejjel, hogy ne kelljen mindig vinni az eredetit? Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek..

(#3032) MrPetya19 válasza Bukk900 (#3018) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az alkalmazásoknak kell engedélyt adni, hogy lássák a tartalmát asszem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3033) niof válasza Cseri0058 (#3023) üzenetére


niof
addikt

Lehet, hogy a főpanel! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3034) Cseri0058 válasza niof (#3033) üzenetére


Cseri0058
őstag

Jajjjjjj :D :DD
Egyébként csak egy zeneszámnál jött elő ez az élő háttérkép :D

(#3035) TaylorPro válasza Grande Ale (#3026) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Érdemes váltani, én is nexus 5-ről jöttem át. Összefoglaló segít kábeltémában. Én vettem egy Spigen kábelt, egy BlitzWolf micro usb type c átalakítót és egy autós töltőt amit fentebb linkeltünk. Toknak Supcase ami az összefoglalóban van. Mindenben job az 5X.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#3036) niof válasza Cseri0058 (#3034) üzenetére


niof
addikt

Mindenesetre fura. Remélhetőleg csak valami bug.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3037) randras_83 válasza niof (#3033) üzenetére


randras_83
addikt

:C :C :C :C

már vártam :DDD :DDD ;] ;]

@Cseri: töröld le azt a számot, #problemsolved

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#3038) mgy


mgy
senior tag

Lett ma reggelre egy másik buta kérdésem, ne röhögjetek ki! :D
Mi a különbség a fekete és fehér telók között? Úgy értem, a hátlap színén túl van valami más, ami különbözik? Tehát a kézbe fogom, szemből nézem teljesen egyforma a kettő? A régi ötösön eltért pl. az előlapi hangszórórács színe.
Nem találok fehéret, már nagyon vennék valamit.

(#3039) Bukk900 válasza mgy (#3038) üzenetére


Bukk900
őstag

Nekem fekete van, de a képen a hátlapon kívül nem látok különbséget.

(#3040) agabe válasza mgy (#3038) üzenetére


agabe
addikt

Nincs különbség.
smartshop.hu-t nézd meg, tudom ajánlani őket nagyon korrektek a hibakezelésben is, ha pesti vagy boltjukban is át tudod venni (nem egy gagyi zug boltocska), és ha 16GB elég most 80ezer alatt holnapra meg is szerzik neked fehér színben, a számla pedig áfás, azaz perpill. nettó 63ezer alatt van a teló (ha számít az áfa levonhatósága).
Külön papírt nyomtatnak a garihoz amin az imei rajta van...nem kérdeztem LG-t ez is jó-e nekik, de bevallom inkább viszem a boltba ha probléma lenne olyan jó a hozzáállásuk.

szerk:
most látom 32-eset kerestél..hát az sajnos nem nagyon elérhető fehérben most , de szerezz be legelőször is egy tokot hozzá, mert nagyon könnyen meglátszik rajta akár egy sötétebb nadrág zsebének színe is pár nap után.

[ Szerkesztve ]

(#3041) slice14 válasza Grande Ale (#3031) üzenetére


slice14
veterán

Én ilyet használok meg egy 15cm-es változatot belőle. Viszont még nem rendeltem c to musb-t, de elkélne az is. Mert egy 1A-s töltőfejem van csak a powerbank töltéshez. Az meg piszok lassan tölti a 10400-as xiaomi bankomat.

Hehe bankomat... sajnos nem pénzkiadó. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3042) slice14 válasza mgy (#3038) üzenetére


slice14
veterán

Be..szna két fehér hangszóró csík az előlapon. De volna értelme a feketén villogó lednek. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3043) focvis válasza mgy (#3038) üzenetére


focvis
veterán

Elölről nézve 0 a különbség. De ha azon gondolkodsz, hogy veszel egy feketét és cseréled a hátlapot fehérre, akkor az lesz a bibi, hogy az ujjlenyomat-olvasó is fekete, ill. fehér.

(#3044) mgy


mgy
senior tag

Urak, kösz a válaszokat ismét!
Arra gondoltam, hogy úgyis tokban hordom, még rosszabb esetben rakok rá egy dbrand bőrt, s csak aztán a tok, szóval nincs sok értelme ragaszkodni a fehérhez. :)
És természetesen már úton van az üveg plusz pár a tok hozzá. Tényleg, gyárilag van rajta valami fólia? A Oneplus X gyárija elég sokáig bírta. Oda sajnos nem jó az üveg protektor a kerekített élek miatt, így vizesen felrakós screenknightot használtam, az sem rossz.

(#3045) focvis válasza mgy (#3044) üzenetére


focvis
veterán

Gyárilag nincs fólia, egy matt fóliából készült "tokban" van a teló a dobozon belül.

(#3046) agabe válasza focvis (#3043) üzenetére


agabe
addikt

Nekem most valahogy a fehér hátlap fekete előlap kombó jobban bejön. más telónál is inkább tettem egy jó fehér tokot hátulra (mert ami világos volt hátul annak az eleje is fehér volt az meg megbontja az előlap egységét kikapcsolt állapotban), és úgy használtam utóbbi időben.
Kár, hogy itt nexus 5x-nél tok nélkül szinte tilos használni, de átlátszó lesz rajta ;)

(#3044) mgy:
fekete van mobilkereskedes.hu -n raktáron 32GB-osból asszem 91ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#3047) niof válasza slice14 (#3041) üzenetére


niof
addikt

Nekem is ilyen 15cm-es kábelem van. Teljesen jó.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3048) focvis válasza agabe (#3046) üzenetére


focvis
veterán

Szívem szerint én is fehér N5X-et vettem volna februárban, de akkor is épp irreálisan drágábban adták; az N5-öm fehér volt.
Nillkin átlátszó szilikon tokot a Speedshop is árul(t). Supcase-t tettem rá, mert sűrűn kipotyog a zsebemből/kezemből :B és ez frankón védi a képernyőt is.

(#3049) mgy válasza agabe (#3046) üzenetére


mgy
senior tag

Jó tipp, köszi!
(Igaz, nincs nekik készleten fekete se most, de jövő héten lesz, fehér is!)

(#3050) Bukk900


Bukk900
őstag

Ezt nem gondoltam volna, hogy egy Nexus készüléken ilyen körülményes egy pendrive írása/olvasása.
A gyári csak olvassa, külső Solid Explorer-rel, csak egy fizetős USB OTG plugin-nal látja a tartalmát, de írás/olvasáshoz ROOT jogot kér. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.