Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Patice válasza mozibolond (#150) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem vettem kötekedésnek egyáltalán. Hülyeséget írtam. :B

"most úgy néz ki, hogy sajnos nem, mert az erősítőm csak 8 ohmos hangfalakat kezel... "

Ezt szerintem hagyd figyelmen kívül. Meg fogja tudni hajtani a 4 ohmos falakat is.

Az eredő impedancia lesz 4 ohm, tehát nagy valószínűséggel 8-8 ohmos mindkét hangszóró.

De abba ne is menjünk bele, hogy a hangszórók impedanciája a frekvenciával változik, így az erősítőnek is folyton változó ellenállással kell megküzdenie.

Nyugodtan csináld meg. Mennyi fog az! :K

Én egy darabig használtam az enyéimet pl. egy NAD C315-ös erősítővel és tették a dolgukat ahogy kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#152) dddstudio


dddstudio
csendes tag

Kis segítségre lenne szükségem:

Sajnos elpukkant az erősítője a 1250X hangfalamnak. Nincs kedvem javítgatni, inkább kicserélném egy TPA3116 alapú lapkára.

Tudnátok esetleg linkelni egy kapcsolási rajzot az eredeti elektronikához, hogy tudjam melyik pin micsoda? Lusta vagyok kibogarászni... :) Az előlapi részt meghagynám, főleg annak a huzalozására lennék kíváncsi.

(#153) Patice válasza dddstudio (#152) üzenetére


Patice
nagyúr

Valahol találtam ezeket egyszer, hátha hasznos lesz:

Előfok kapcsolás

Végfok kapcsolás

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#154) dddstudio válasza Patice (#153) üzenetére


dddstudio
csendes tag

Köszi! :)

(#155) Satyi01


Satyi01
újonc

Hello!

Köszönöm az inspirációt!!! Én is megcsináltam ezt az átkábelezést egy Genius SP-HF 2000x hangfal párral! Lényegében, a belseje az egy az egyben ugyan az, megegyezik a 1250x-el. :)) Így a leírásodat látva, és használva viszonylag könnyű dolgom volt. Az új kábelek nagyon jót tettek neki, élvezet hallgatni a rendszert! :DD :C Úgyhogy még egyszer köszönöm, hogy a tapasztalataidat megosztottad, ill. közzé tetted! :C :C :R

(#156) Kapor_Ur


Kapor_Ur
csendes tag

Sziasztok,

nálam is jó szolgálatot teljesített egy ilyen hangfalpár - gyári állapotban - jó ideig.

Aztán elromlott:

A jobb (erősítős) feléből egy állandó búgás jön, a balból semmi, semelyik bemenetre nem reagál, potik csavargatására sem.
Valamelyikőtök ért hozzá annyira, hogy megmondja ennyiből, mi lehet a baja?
Elég jó cucc, nem szívesen dobnám ki, hol javíttatható?

kösz.

(#157) Degeczi válasza Patice (#153) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hehe, ezt én rajzoltam :)

(#158) Patice válasza Degeczi (#157) üzenetére


Patice
nagyúr

:C :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#159) omegamix


omegamix
újonc

Sziasztok! Van egy Genius sp-hf 360 k hangfalpáram. Nos az a helyzet vele hogy a pár egyik fele szól a másik megcsak nagyon halkan szinte csak sistereg. Amiben az erősítő rész van az nahyon halk, a másik az rendesen megy. Panel hiba? Esetleg valahogy lehet orvosolni? Így kaptam. Pótméterek jük, tehát a másik hangfal kifogástalan, de amiben az erősítő van az nagyon halk. 5leteket, megoldásokat várok 2015ab@indamail.hu

köszönöm sziasztok!

(#160) E.Kaufmann válasza omegamix (#159) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet attól még rosz a potméter is, a sztereó poti valójában két potméter egytengelyenközös tengellyel. Ki kellene próbálni hogy más forrásról egyformán működik-e a két hangszóró, kiiktatva az erősítőt. Esetleg valahogy felcserélni a két oldalt, ha leköthető és felcserélhető a belső hangszóró és a másik hangszóró csatlakozója.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#161) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Hogy On is legyen:

Volt aki D osztályú erősítőpanelre cserélte le a belső végfokot a Genius hangfalában?
Egyre jobb árban vannak egyre olcsóbb komplett panelek. Nem is kell nekem mind a 20 watt és így meg is szabadulhatnék a trafótól, ami esetleg még a hangminőségre (a felszabadult tér miatt) meg a fogyasztásra is (kapcsolóüzemű táp és a D osztályú erősítő) jó hatással lenne (vagy nem :D ) . Egy panelhiba miatt (elégett egy kondi átlukasztva a panelt és pár vezetéket) amúgy is át van már hidalva az előpanel erősítője és a hangszínszabályzó.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#162) flash-


flash-
veterán

ez a tuning a Genius sp hf1250b hangfallal is működik?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163) Patice válasza flash- (#162) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát, a belét elnézve talán. Ki kellene próbálni. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#164) Titusz_61 válasza E.Kaufmann (#161) üzenetére


Titusz_61
csendes tag

Örülök, hogy időnként aktív még ez a topic. Az IC-t az enyémben is cserélték. Nem rég jött meg TDA7498 2X100W Class-D Audio Amplifier, otthon próbálgatom többféle dobozzal. Behozom melóhelyre és majd kipróbálom a Geniusokkal is. Biztos, hogy nem rossz, csak vigyázni kell, ha valaki ilyenre cseréli a Géniusét, nehogy kinyírja a hangszórókat, lényegesen nagyobb a teljesítménye (sokak szerint a 2x100W-tól azért messze van). Ez a kis erősítő halkan jobb dinamikával szól, jobban szólnak a mélyek kis hangerőn. Pillanatnyilag 24V-os laptop táp hajtja.

(#165) Patice válasza Titusz_61 (#164) üzenetére


Patice
nagyúr

Én mostanában agyalok, hogy egy Raspberry-re rakható AMP Hat-tel simán meghajtható egy ilyen hangfal és akkor lenne egy mindenes konyhai szettem, távval, Kodival, stb.-vel, egy dobozban, egy tápegységgel.

Annó vettem egy második párat is az 1250x-ből és átalakítottam a passzív dobozokat banándugósra, így ugyan úgy használhatóak, mint bármilyen más hangfal. Az aktív pár meg jelenleg is jó szolgálatot tesz a konyhában egy Raspberry Pi Zero W + Allo miniBOSS kombóval hajtva. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#166) Blackmate


Blackmate
senior tag

Nem mai a topik, de megpróbálom. A magas sajnos megadta magát egy ilyen Genius SP-HF 1250x-ben. Van ötletetek, hogy mivel lehetne helyettesíteni, ami méretben és teljesítményben is passzolna a mély/középhez és az erősítőhöz? Esetleg van valakinek egy eladó, bontott darab, aminek jók a magasai? :)

(#167) Patice válasza Blackmate (#166) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát, én keresnék inkább egy működő párost használtan.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.