Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) eziskamu válasza forgonati (#82) üzenetére


eziskamu
addikt

Elég lenne egy figyelmeztetés az elejére, hogy mindenki csak a saját felelőségére csinálja, ha akarja és kész.
És most egy teljesen off:
Kapható még felétek RC kóla :) , annó még a Hypernovából (vagy mi volt a neve) vettünk egy üveggel, mikor arra jártunk

[ Szerkesztve ]

(#102) Patice válasza eziskamu (#101) üzenetére


Patice
nagyúr

Már elgondolkodtam rajta :D

"A következő leírás a nyugalom megzavarására alkalmas tartalommal bír!"

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#103) shouryuken válasza flash- (#98) üzenetére


shouryuken
senior tag

"alacsony biteátájú zenét hallgatok."
Az furcsa, mert ennyire nem kéne szarul szólnia.

(#104) eziskamu válasza shouryuken (#103) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet rossz a lejátszó, rosszak a számok, vagy nem megfelelő meghajtóprogram van felrakva a kártyához.

(#105) bajnokpityu válasza eziskamu (#104) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vagy pl el van állitgatva a hangkari.
egyes creativeoknál nem szabad 50% fölé tekerni a volumét.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#106) eziskamu válasza bajnokpityu (#105) üzenetére


eziskamu
addikt

Meg alapból be van lapcsolva valami hülye 3D-s hangkép az Audigy esetén, amit kapásból ki szoktam kapcsolni. A Live 7.1-nél nem tudom mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#107) sto1911 válasza eziskamu (#106) üzenetére


sto1911
veterán

Azt hol lehet kikapcsolni? (Most nem vagyok a gep elott)

(#108) eziskamu válasza sto1911 (#107) üzenetére


eziskamu
addikt

Asszem Audio console a neve a programnak, amit a meghajtó mellé raknak, és ott a CMMS 3D fülön kell kilőni a fenébe.

(#109) eclipse006


eclipse006
őstag

Jó cikk ,gratula hozzá!

Ehhez a hangfalkábel átmérő témához: Mi értelme van akkor jobb, vastagabb, drágább kábelt rakni egy jó hangfalhoz, ha a belső kábelezés kisebb keresztmetszetű?
Akkor ennyi erővel a hangfalamhoz felesleges a 2,5mm átmérőjű kábel, mert belül úgyis csak 1mm-es van? De meg is válaszolom, nem. Ha úgy érzem hogy jobban, márpedig jobban zenél ,akkor nem fölösleges... :U

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#110) sto1911 válasza eziskamu (#108) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi, ott volt! Viszont nem vettem eszre valtozast, bar lehet velem van a baj :)

(#111) flash- válasza eziskamu (#106) üzenetére


flash-
veterán

minden hangzasjavito cucc ki van kapcsolva foobarral teszteltem a hangfalat flac zenekkel.Ákos,Dream Theater,Mozart albumokkal.nem akarom lehuzni a hangfalatvcsak engem nem győzött meg.
amúgy azoktol kerdeznem akik műszakilag kepben vannak hogy egy ilyen creative hangszoroban minőségre milyen alkatreszek vannak?egy kommersz mini hifi hangfalaival összehasonlítva? mimőségibb anyagok vannak egy ilyen hifi hangfalában?ha igen mi az ami jobb? vagy elvileg egy szint?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#112) eziskamu válasza flash- (#111) üzenetére


eziskamu
addikt

Konkrétan milyen Creative hangfalra gondoltál?
Szerintem annyival mindenképp jobbak a pc-s cuccoknál a mini hifi cuccok, hogy valamely hangfal és az elektronika nem osztozik egymással, minden más tipus és gyártófüggő.

(#113) bbandi válasza forgonati (#78) üzenetére


bbandi
tag

Amit tapasztaltál az elméletileg is elképzelhető, de nincs sok köze a soros ellenálláshoz (csak közvetve). Szerintem az okozza ezt a jelenséget, hogy a két vezetékszakasznak más a hullámimpedanciája, ezért mindenféle nem kívánt reflexiók lépnek fel a kábelben (fáziscsúszások lesznek, visszajut a jel az erősítőre, az a visszacsatolásai miatt állít a kimeneten stb). Egyébként ehhez elég egy rossz minőségű toldás is azonos kábelek között, de általában az sokkal kevésbé problémás.
Tehát: igen, okozhat problémát egy vékonyabb kábelszakasz (még az sincs kizárva, hogy rosszabb lesz, mint eredetileg), de valószínűbb, hogy javít.

(#114) Revox66


Revox66
aktív tag

Szerintem is jó írás lett, szép ez a Genius hangfalszett. :)
Conquest Of Paradise jó zene, kipróbáltam vele a saját rendszeremet is. :R

(#109) eclipse006

Egyetértek, ha hallgatás során a vastagabb kábellel jobban szól, akkor nem volt hiába való az átkábelezés. :)

(#115) Lompos48 válasza bbandi (#113) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tényleg aggasztónak tűnik, ha összehasonlítjuk azt az 1 centis drótszakaszt a 20 kHz-es jel hullámhosszával, ha már hullámimpedanciáról esett szó (akárhogy számolom mindenképp 15 km jön ki, a 20 Hz-re már nem is merem számolni, mert ott 15000 km jönne ki) :D . Ne vicceljetek már! :(

[ Szerkesztve ]

(#116) mr_ricsi válasza bbandi (#113) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"de nincs sok köze a soros ellenálláshoz"
Tehát véletlenül sem okozhatta, hogy a hangnyomásversenyen -ahol 20-250A-ek is futkározhat a vezetékeken- a túl vékony 10 cm-es drótdarab felmelegedett, amitől az ellenállása még inkább megnőtt, és ezért a villanyos teljesítmény egy része ezen alakult hővé, ahelyett hogy a hangszóró-membránokat mozgatta volna?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#117) Atos23


Atos23
senior tag

Jo kis iras, bar trollkodnek kicsit. Azt a hangszoro kivezetest a nyakbol tuti nem hagytam volnak meg olyan vekonynak, mindannyian tanultuk hogy egy szakasz soros ellenallasat mindig a legnagyobb ellenallasu elem hatarozza meg dontoen.

(#118) mr_ricsi válasza Atos23 (#117) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mindannyian tanultuk hogy egy szakasz soros ellenallasat mindig a legnagyobb ellenallasu elem hatarozza meg dontoen."
Akkor az alábbi ábra szerinti szakasznak 300 ohm körüli ez eredő ellenállása :F

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#119) Patice válasza Atos23 (#117) üzenetére


Patice
nagyúr

Azt a hangszóró kivezetést a nyákból, hogy tudtam volna cserélni? Kíváncsivá tettetek... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#120) Lompos48 válasza Patice (#119) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nagyobb lyuk kellett volna a nyákba, hogy a drót beleférjen.

(#121) Atos23 válasza mr_ricsi (#118) üzenetére


Atos23
senior tag

Nezd meg az alairasod :)

(#122) Atos23 válasza Patice (#119) üzenetére


Atos23
senior tag

Onszippantoval leszivod a felesleges ont, es fursz egy (ket) nagyobb lyukat, ha engedi a raszter.

Ha nem volna neki hely, kevesbe elegans megoldaskent a forrasztasi oldalon beforrasztani a vezeteket a legvastagabb hozza tartozo nyak reszre.

(#123) dudika10 válasza Atos23 (#117) üzenetére


dudika10
veterán

A high-end fejhallgatókban is marha vékony, alig pár szálas réz kábelt használnak belül. De a fejhallgatókábelek vastagsága sem túl nagy, a fülhallgatókról ne is beszéljünk.
A különbség annyi, hogy itt 4mm a hossz ott meg 1,5-3m.
Nem látok semmiféle rációt annak a két kis pöcöknek a kritizálásában. :U
Persze amíg nem a zsugorcső hiányáról társalgunk, mert az bizony tényleg hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#124) Atos23 válasza dudika10 (#123) üzenetére


Atos23
senior tag

Es a fejhallgato milyen teljesitmennyel bir?

Amugy jelentosege valoban nincsen, nem lesz fullel hallhato kulonbseg.
En csupan azt jeleztem, hogy tok felesleges kicserelni jo minosegu kabelre a nagy reszet a cuccnak, ha kozben egy kis szakaszon ellenallast hagyunk.

A vizcsovet miert csereled ki 10 meteren 1 zollosra, mikozben 10 centis darabon van egy negyed zollos resz?

(#125) dudika10 válasza Atos23 (#124) üzenetére


dudika10
veterán

Ugyan azzal a baromsággal trollkodsz amivel már egyszer trollkodtak ugyan ebben a fórumban.
Ráadásul ugyan azt a rossz példát hozod fel. :U

Egyszer már kitárgyaltuk ugyan itt, úgyhogy röviden:
Nem mindegy, hogy kis szakaszon hagysz ellenállást (ami megjegyzem így is minimális, helyettesítsd be az R=ró * l /A képletbe az adatait annak a 4mm hosszú kis pöcöknek, elég kicsi számot fogsz kapni az ellenállásra), vagy nagy szakaszon.

1. A víz nem ugyan úgy viselkedik mint a töltések.
2. A teljes rendszernek sokkal jobb lesz, ha kicseréled 10 méteren vastagabbra és csak 10 centin hagysz vékonyabb csövet.

:U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#126) Atos23 válasza dudika10 (#125) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem igyal egy sort es nyugodjal meg :)

(#127) bajnokpityu válasza Atos23 (#124) üzenetére


bajnokpityu
félisten

megjegyzem a csonek is van palastsurlodasa,ami atmerovel forditottan aranyos, tehát meg a példa is rossz...
de te bajod, ha nem gondolsz utána.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#128) cekkk válasza dudika10 (#125) üzenetére


cekkk
veterán

Bocsi, hogy bele vauzok, de szerintem hülyeség a vizes példa és az is amit te mondasz.

Nekünk Husi tanár úr a Műszaki fősulin Termelés menedzsment órán csinált áteresztő képességes példát, es pont víz rendszerrel , felírt egy hálózatot, és abban kellett megkeresni a legnagyobb áteresztő képességű szakaszt "A"-pontból "B"-be, és ott is legkisebb áteresztő képességű szakasz határozta meg az egész szakaszt.

De csak gondolj bele, hogy Budapesten, vannak akkor szennyvíz csatornák amikbe a kis földalatti közlekedni tudna, de amikor nagy eső van, hiába vannak ezek a nagy áteresztő képességű részek ha ami bele csatlakozik csak a negyede(vagy még kisebb) , hiába van nagy ha nem tud bele menni, és fordítva is hiába ömlik a nagy részen a víz ha a kisebb rész nem tudja átengedni, így majd a nagy rész megtelítődik és vissza ömlik, mint amikor látjuk az eső víz is máshol felbukkan, mert nem bírja elvezetni a rendszer.

Az hogy ez elektronikában hogy és miként van, ne menjünk bele, trolkodni nem akarok, élvezze mindenki a rendszerét :))

(#129) Lompos48 válasza cekkk (#128) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...hiába van nagy ha nem tud bele menni, és fordítva is hiába ömlik a nagy részen a víz ha a kisebb rész nem tudja átengedni, így majd a nagy rész megtelítődik és vissza ömlik, mint amikor látjuk az eső víz is máshol felbukkan, mert nem bírja elvezetni a rendszer...

Sőt, néha csőrepedés is történik!

Megnézném ezt a visszaömlést meg máshol felbukkanást, amit az elektronok követnének el. (Korona effektus :F )

Le volt már tárgyalva, hogy a hasonlat nemcsak sántít, hanem egyszerűen másról szól. Nem kellene folytatni a vizes vonalat. :(

[ Szerkesztve ]

(#130) cekkk válasza Lompos48 (#129) üzenetére


cekkk
veterán

Én egy szóval, nem írtam, hogy az elektronoknál bármi hasonló történne :U
Csak hogy maga a víz vezetéknél hiába van 1 colos csöved ha a vége 1/2 az 1/2 lesz a keresztmetszet és annyi folyik rajta amit átenged ott. Ennyi hiába cseréled a csöveket nagyobbra a legszűkebb lesz a gyenge pont.
És én nem az elektronok mozgásához hasonlítottam a vizet, de ha félre érthető voltam bocsi, de szerintem egyszóval sem utaltam, hogy az elektronok bárhol is vissza önlenének, a víz az igen :D

(#131) Lompos48 válasza cekkk (#130) üzenetére


Lompos48
nagyúr

OK. :R

(#132) dudika10 válasza cekkk (#130) üzenetére


dudika10
veterán

Ha végig 1/2-es csöved van 100m-en akkor a rendszer teljes ellenállása nagyobb, mint amikor csak 1 centin van 1/2-es csöved mögötte meg végig 1"-os csöved van.
Ebben megegyezhetünk?

A példa teljesen másról szól, ahogy azt már jópárszor kitárgyaltuk.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#133) barany35 válasza gabo89 (#48) üzenetére


barany35
csendes tag

Nekem is nemrég ment tönkre az egyik dóm.SAL DT 20-05-öt vettem bele,és a kondenzátorokat is kicseréltem jobb minőségűre.A magas hihetetlen jó lett a régihez képest,szerintem többet dob a magas cseréje mint szimplán a kondik cseréje.Igaz némi barkácsolás kell,mert nem nagyon lehet kapni beépíthető 75mm-nél kisebb dómot.Nem valószínű,hogy pont ilyen típust fogsz kapni,mert már kifutó modell,de bármilyen hasonló 20W-os megteszi szerintem.

(#134) raus


raus
aktív tag

Gratulálok nagyon jó a mod!
Még tovább mennék az aktív doboz elektronikájában is szétnéznék. Magam is moddoltam egy Logitech X-540 5.1-es motyót és a tápot kompletten újjáépítettem. Látom hogy lenne hely a Genius-ban például egy 100wattos toroid trafóra is amit ugyanúgy a hátlaphoz csavarozhatnál. Nem nagyok kb 10-13cm átmérővel és 4-5cm magassággal lehet számolni. Valamint nagyon fontos hogy a tápban a puffer elkót ki kell cserélni valami jóra és az értékét is meg lehet növelni. Mert nagyon szutyok kínai kondikat tesznek bele. Nálam 4700mF volt benne és ezt 30.000mF ELNA 35voltosra cseréltem. ekkor persze lehet hogy meg kell növelni a diódák értékét, én 15amperes Grätz-et tettem bele. Plussz szerintem hasonlóan a Logitech-hez, a Genius-ban is IC-s lehet a végfok aminek a hangszorókimenetén általában kicsatolókondik vannak na ezeket is valami jófajtára cseréld. Ekkor jön meg igazán az élet a doboz hangjában. Persze a maga korlátai között, de lényegesen jobb hangot lehet elérni így ami hosszútávon is hallgathatóvá teszi.
:R

[ Szerkesztve ]

(#135) Patice válasza raus (#134) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyire (még) nem vagyok jártas az erősítők moddolásában, építésében, de köszi a tanácsokat! :R

Tuningként még egy kis dobozmerevítés + még egy kis csillapító anyag bele és akkor megfogottabb mélyei lennének.

Ha az erősítőhöz nyúlnék, akkor már inkább egy külső kis házba raknám már az elektronikát.

Vagy a másik út: Kidobom az elektronikát úgy ahogy van, aztán újraépítem a dobozt vastagabb/merevebb anyagból és veszek hozzá használtan egy sztereó erősítőt. :))
(Csak kérdéses, hogy ez megérné-e a befektetést.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#136) m980 válasza Patice (#6) üzenetére


m980
csendes tag

A mély-közép soros bekötéssel?? :Y Javítsd mert egyik hangszóró sincs úgy kötve!!
Mindegyik párhuzamos bekötésű! Közép és magas is + + és - - lábakkal csatlakozik egymáshoz és a jel kábelhez ahogy látom a képen!! Ez pedig két hangszórónál párhuzamost jelent! Hangszórók pedig 8 Ohm / db a kötés miatt lesz 4 Ohm!
De azért nézd meg az alábbi linken a hangszóró kapcsolásokat!
http://subvoice.hu/_code/resize.php?file=hangdobozepites/elmelet/hangszoro2/kapcsolas.gif&width=350

(#137) Patice válasza m980 (#136) üzenetére


Patice
nagyúr

Azóta már rájöttem, hogy nem soros, csak annak nézett ki, ill. annak néztem. :B

Azért köszi! :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#138) ceia


ceia
őstag

Nagyon klassz a tuning, nekem is ilyen hangfalaim voltak és én is gondolkoztam rajta. Ráadásul két baloldali hangfalam volt, azaz erősítő egyikben sem, hanem egy külön kis hifi erősítő hajtotta meg őket. Mégis azt kell mondjam, nem véletlen, hogy csak voltak. Most Creative T20 van helyette, és sokkal szebben szól. Igaz, nincs akkora hangja, de nekem nem is hiányzik. A T20 mélyei ugyan nem olyan intenzívek, de sokkal szebben, lágyabban szólnak. (6 cm-es!) Még mélyebbre is megy, 50Hz-ig. A Genius 60Hz alatt elnémult! Közép és magas tartományban pedig a T20 egy magasabb minőségi szintet képvisel! A Genius magasai csúnyán szóltak, és a közepek felső része kiemelésre szorult. Szerintem átlag pop, illetve tucc-tucc zenéhez megfelel, de igényesebb hangzásra nem alkalmas. A tuning biztos sokat dobott rajta, de ami tény: hiába a szép és jó doboz, a kínai hangszórók gyenge minőségűek. (T20-ban USA van, Cambridge Soundworks) Ami a mélyközepet illeti: habszegélyűt soha többé, csak a gumiszegélyt preferálom, sokkal szebb hangzást ad. Ráadásul tartósabb is. Ha valakinek ilyen méretben olcsó hangszóróra van szüksége, ajánlom a SAL 2610S hangsugárzókat. Ilyenem volt még a Genius előtt és a Genius első kipróbálásánál kiderült, hogy a SAL jobb volt. Pedig szintén üres doboz, bassreflex, 13-mas mélyközép, kondenzátor a magas előtt - de jobbak a hangszórók. Ez is csak 60Hz-től aktív, de onnantól 20KHz-ig szép egyenletesen és tisztán szól. A mélyközép polipropilén gumi szegéllyel, a magas pedig fémezett mylar. Nem döngetni való, de akkorát szól, mint a Genius. Ja, és olcsó, 6E ft / db. Még ma is kapható!

        it's more fun to compute

(#139) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Ma megyek a postára az én 1250X-emért. Nekem leginkább a TDA2030-as erősítő minőségével van bajom. Sajnos az az egyik legolcsóbb megoldás, ezzel együtt egy erősen korlátozott minőségű IC. Most nézegetek valami D osztályú megoldást, amire gyorsan ki lehetne cserélni. Ha jutok valamire, jelzek!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#140) Gabor970 válasza Gabor970 (#139) üzenetére


Gabor970
addikt

na jó, egy fél délelőttnyi kutakodás után oda jutottam, hogy ha másik erősítő, akkor a hangszórókat is lehet kikukázni és jobbra cserélni. Jó esetben megmarad a fa doboz :) Maradjon szépen minden gyári, max az átkábelezés, kondicsere és a csillapítóanyag ami ésszerű. Egyébkén ha valaki mégis erősítőt szeretne benn cserélni, tripath 2021b szerintem jó és egyszerűen megoldható javítás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#141) Patice válasza Gabor970 (#140) üzenetére


Patice
nagyúr

Jó gondolatok. Én is átkábeleztem, kondit kicseréltem Bennicre + csillapító anyagot kapott (gyapjú).

A két párból a passzív dobozokat keltettem külön életre (kaptak még pluszban banán aljzatokat a hátuljukra) és azokat használom egy Muse Audio M20-as kis erősítővel (Tripath). Kábelnek most habia erekből tekert hangfalkábelt használok, a végükön banándugózva.

A két erősítős dobozból az egyiket meghagytam "erősítősnek", a másik erősítős dopbozban pedig átkötöttem a vezetékeket, hogy passzív doboz legyen és az erősítő részét abban nem használom. A két dobozt összekötő kábelt természetesen itt is ugyan olyanra cseréltem, mint amilyen a dobozokban belül van.

A gépemre most csináltam egy második digitális kijáratot (koax) az alaplapi optika helyett. Egy FiiO D3-as DAC-ra kötve használtam eddig is, de a koax kijárattal sikerült megint javítani a hangon.

A dobozok nálam pluszban kis fa kockákon állnak (3db/doboz), így az asztalon is kicsit magasabbra kerültek, jobb lett a tér.

A gépen egy kis EQ-val még lehet segíteni a hangzáson: kb. 100-200 Hz körül eléggé kiemelnek a dobozok. 2-4 dB-es kis csökkentés elfér itt is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#142) Gabor970


Gabor970
addikt

néhány filmhez asszisztált már ez a kis hangfalpár, néha meglepő dolgokat produkál. Jó értelemben. Zenére nem használom, oda tényleg nem vagyok lusta bekapcsolni a jobbat, de filmhez nagyon jó.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#143) muszigh válasza Patice (#141) üzenetére


muszigh
csendes tag

Végig olvastam a hozzászólásokat, személy szerint örülök, hogy megszületett ez az írás. Nekem is van komolyabb rendszerem, de használom ezeket a dobozokat is. Szerintem sem érdemes ennél jobban belemenni a módosításokba, még csak a dobozokat összekötő kábelt cseréltem vastagabbra. A kondi cserén is gondolkodom, de leginkább a táp tuningolása érdekelne, mert az elektromos készülékek ki-bekapcsolásakor bizony hallani pattogást, ez pedig zavaró. Ha erre van használható ötlet, azt szívesen fogadom tapasztaltabbaktól. Ennyi pénzért ez a minőség szerintem nagyon király. Lehet rajta zenét is hallgatni, úgy, hogy élvezed a zenét (már ha jó a zene). Ha jobb hangra vágyik valaki, lényegesen több pénzébe kerül, még használt cuccokkal is. Megértem az írás készítőjének ragaszkodását ehhez a szetthez, szerintem jól döntöttél, szívesen hallgatod, maradjon ez így, ameddig akarod! Üdv: Titusz

(#144) Gabor970


Gabor970
addikt

nálam pár napot a TV hangját segítette, de tegnap fiam digitális zongorájára dugtuk rá. Nos és ott is hagytam neki, annyira klassz oda. (yamaha dgx 640) SZóval ha valakinek billentyűs hangszer mellé kell egy pár olcsó monitor, otthoni gyakorláshoz, annak is nagyon beválik! Van a fiamnak egy Roland KC-350 hangszererősítője is, de szobába sokkal jobb minőséget ad ez a pár doboz.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#145) h0o2a7j6 válasza Gabor970 (#144) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Az mitől lehet, hogy az erősítő oldali doboz egyszer csak elnémul. Kikapcs-bekapcs és megy tovább egy darabig aztán megint elszáll. :F Ha ilyenkor feltekerem a hangerőt max-ra akkor van egy pici hangja.
Találkozott már valaki hasonlóval?

(#146) Gabor970 válasza h0o2a7j6 (#145) üzenetére


Gabor970
addikt

sajnos nem sok ötletem van. Ha megtekergeted a hangerőszabályozót, vagy a balance szabályozót, akkor nem szólal meg? Nekem egy erősítőm hangerőszabályozója volt kontakt hibás, attól el szokott némulni néha az egyik oldal. Kis tekergetésre helyrejött.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#147) h0o2a7j6 válasza Gabor970 (#146) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Próbáltam a bass/treble potikat mozgatni, de nem jött vissza a hang, csak a ki-bekapcs után.

(#148) mozibolond


mozibolond
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a cikkel kapcsolatban.
A cikkben folyamatosan a mélyközép és magas hangsugárzók soros bekötéséről írnak, nekem azonban határozottan párhuzamosnak néz ki a bekötésük (elképzelhető, hogy tévedek, mivel a képek sajnos nem mutatják egyben a hangsugárzók teljes csatlakozását, csak részleteiben). Soros bekötésnél azonban a hangsugárzók portjaira/érintkezőire 1db vezetéknek kellene csatlakozni, itt viszont 2 vezeték csatlakozik a mélyközép hangsugárzó mindkét portjára/érintkezőjére, a tuningolt és az eredeti helyzetben is, ami párhuzamos bekötésre utal.
Azért lenne fontos a dolog, mert passzív hangfalként szeretném a Genius SP-HF 1250x hangfalakat bekötni és külső erősítőről használni. A mélyközép ellenállása 4 ohm, a magassugárzó ellenállása azonban nem ismert, legjobb esetben annyi mint a mélyközépé. A cikkben írt soros kötésnél ez nem is okozna különösebb problémát, eredőjük 8 ohm lenne, ami a legtöbb erősítő számára megfelelő. Párhuzamos kötés esetén azonban maximum 2 ohm, amit már kevés erősítő kezel. Azért írom, hogy maximum, mert ha a magassugárzó ellenállása kevesebb, akkor az eredő még kevesebb lesz.
Bármi véleményt/hozzászólást megköszönök!
Üdv

(#149) Patice válasza mozibolond (#148) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!

Egyszer már figyelmeztettek rá, hogy a cikkben rosszul írtam, és azóta én is rájöttem, hogy nem jól írtam.
Párhuzamosan vannak kötve a hangszórók. :B :K

Az eredő impedancia 4 ohm lesz + 85 dB érzékenység.

Én is csináltam a passzív párokból egy pár hangfalat, az átvezetékelés + jobb kondi maradt. Kaptak még egy-egy lapra szerelt banán terminált a hátuljukra. Jól szólnak. Egy kis béleléssel lehet kísérletezni, de nagyon ne tömd túl, mert döglött lesz a hangja. Talán egy kis szivacs elég a hátlapra, de úgy is teljesen jó, ha üres marad, ahogy gyárilag van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#150) mozibolond válasza Patice (#149) üzenetére


mozibolond
újonc

Szia!
Köszönöm szépen a gyors válaszodat, egyben elnézést is szeretnék kérni, nem kötekedésnek/figyelmeztetésnek szántam, csak bevallom, nem olvastam végig az összegyűlt sok hozzászólást :B és tényleg érdekel a dolog. Meg szeretném csinálni, csak nem akarok belefogni, amíg nem biztos, hogy fogom tudni használni. (most úgy néz ki, hogy sajnos nem, mert az erősítőm csak 8 ohmos hangfalakat kezel... :( )
Még egy kérdésem/felvetésem lenne: én úgy számoltam, hogy ha a magassugárzó ellenállása is 4 ohm, akkor az eredőjük a 4 ohmos mélyközéppel együtt párhuzamos kötés esetén 2 ohm lesz.
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=f6bv6Zeh0T
Továbbra is minden véleményt/hozzászólást köszönök szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.