Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Hamar kikerült. Köszönöm a gyors munkát! :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) redbull86 válasza Patice (#1) üzenetére


redbull86
aktív tag

Gratula :))

érezhető a javulás gondolom! :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#3) Ndruu válasza Patice (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor ezek szerint egész jól sikerült a műtét.

Én is gondolkodom az újrakábelezésen, de így képek alapján megint elbizonytalanodtam kicsit. A 1,5mm²-es kábel vastagnak tűnik, főleg ez alapján. Egy ilyen után valószínűleg azoknak a tüskéknek és a NYÁK vezetékezésének az ellenállása lesz a szűk keresztmetszet.

Harrrr!!!!

(#4) Patice válasza Ndruu (#3) üzenetére


Patice
nagyúr

Utólag belegondolva elég lehet az 1-es kábel is. Szándékosan "túlméretezett" kábelt raktam bele. Azt akartam, hogy a cserélt alkatrészeken ne múljon a minőség. Mutassa meg mit tud.

Az erősítő része minőségileg nem a legjobb, de a NAD-os teszt után azt kell mondjam, hogy az erősítő egész jó minőségű a hangszórók tudásához képest. A jó minőségű összekötés és a forrás sem elhanyagolható szempont.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) LuiT


LuiT
tag

Egy pár észrevétel:
- A hangfal állvány súlyra OKÉs, de sztem az anyaga nem igazán HiFi-nek való.
- Anno régi tanulmányaim alapján, minnél tömörebb és szilárdabb anyagból készítették az állványokat.
- Az aljukra 4 tüske, az alá pedig filc, hogy ne sértse meg a parkettát, de hangzásilag is jót tesz neki.
- A Vastag kábelezést nemtom ki találta ki anno, de szerintem 1 szál vékony tisztább hangképet adna, de ez ízlés dolga.
Amúgy elég pofás kis írás, gratula.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#6) Patice válasza LuiT (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

Az állványnál is az alacsony költség volt a cél, nem pedig a legjobb minőség. Így is segíti a dobozokat mélyben és ezzel így már elégedett is vagyok. Amúgy is akarok majd komolyabb cuccot is, már arra gyűjtök.

A kábel azért több eres, mert fizikai tény, hogy a töltések az erek felületén vándorolnak, így minél nagyobb ez a felület (minél több ér van) adott keresztmetszethez képest, annál több töltés tud átmenni ugyanakkora idő alatt.

Amúgy köszi! :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) zkiss0


zkiss0
tag

HI!

A kábelek egymástól való elszigetelésére kiváló a zsugorfólia, ami több méretben is kapható, nem mellesleg szebb, igényesebb.
További jó munkát, tetszik nagyon, valóban sokat javíthatott a hangzáson.

zkiss0

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#8) Patice válasza zkiss0 (#7) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha lesz legközelebb ilyen "munkám" akkor felhasználom az ötletet.
Szerencsére nincs semmi gond most sem az érintkezésekkel.
Köszi a tippet!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Az írás szép, kerek, értelmes. Végre valaki, aki tud helyesen írni! :C
A nagy minőségi ugrásban nem hiszek, de ez az én bajom. Mérni kellene.

A soros elkó (eredeti?) a magasnál kapásból butaság. Oda nem lehet polarizárt kondenzátort tenni. A te választásod jó. Az értéke is megkérdőjelezhető, túl nagy (függ a hangszóró impedanciától, frekvenciamenetétől).
A forrasztást még gyakorold! :D

Esztétikai kifogásaim vannak ( :D ): az állványok színe szerintem nem talál a többi feketéhez. A kábeleket elrejthetted volna, ne lógjanak ott szanaszét, mit tyúkbelek.

Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

(#10) PH-User


PH-User
addikt

Tetszik a testreszabás, csak azt soha nem értettem, hogy ahol csatlakoznak a hangszóróhoz futó vezetékek, ott a két pinnek van egy adott átmérője (+ pin, -pin)
Ha ezek fixek és mondjuk 1mm átmérőjűek, akkor az áramkörön ezek máris limitálnak, tehát ha utána 3mm2-es kábelt forrasztunk rájuk akkor végül is mit érünk el?
Nem tudom érthető-e amit írok. Mindig lesz egy szakasz (még ha rövid is) ahol korlátozva van a jel áramlása és azt nem értem hogy tudja a vastag vezeték ezt feljavítani (mert ugye tudja).

Nem tudom elég érthető volt-e, de törekedtem, hogy az legyen. :DDD
Egyébként szép munkát végeztél!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11) Patice válasza Lompos48 (#9) üzenetére


Patice
nagyúr

A minőségi ugrás azért észrevehető lett. :)

Pedig eredetileg a bipoláris elkó sorosan volt forrasztva a magasra. A kondi értékeivel sajna nem volt se lehetőségem, se időm kísérletezni. Csak vettem ugyan olyan értékűt. A méretbeli különbségen Én is meglepődtem. Lehet egy kisebb is bőven jobb lett volna az eredeti helyett. A magas hangszóró impedanciája ismeretlen számomra, nincs semmilyen jelölés rajta. A mély-közép 4 ohmos, 20 W terhelhetőségű.

A forrasztáshoz egy nem túl jó pákám volt csak, sajna ebből kellett dolgoznom. :D

Az állvány anyagának színe a "hárombetűs barkácsáruház" szerint cseresznye. :))

Egy mérésnek Én is örülnék. Érdekelne mit tud műszerek szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12) eziskamu


eziskamu
addikt

A kondicserének mekkora szerepe volt a hangzás javulásában? Én egy ilyenben cseréltem már erősítő IC-ket és táppuffereket (+ pár kereámiakondi táp részbe építése szűrésnek), két kondicsere még beleférne, de a többivel már nem bajlódnék.

(#13) Patice válasza eziskamu (#12) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán a kondi szólt bele leginkább a hangjába. Ahogy fentebb már írtam, lehet túl nagyot vettem bele, de nem volt lehetőségem kísérletezni más értékűekkel, mert nem voltak szimplán készleten. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14) bbandi


bbandi
tag

Szép munka. Kíváncsi lennék egy rendes keresztváltóval (a kondi helyett), mit tudna.

(#15) eziskamu válasza Patice (#13) üzenetére


eziskamu
addikt

De elég neki mondjuk 50V tűrésű is? Nem hiszem, hogy +- 18V-nél több megjelenne a kimeneteken.

(#16) Lompos48 válasza Patice (#11) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A nagy ugrás volt, amit megkérdőjelezek. :)

Kondit csak paraméterek ismeretében lehet számítani, de kísérletezéssel is közelíthetsz a jobb eredményhez.

Nem kifogásoltam az állványokat. Magukban simán megállják a helyüket. A 2 szín együtt az, ami nincs rendben.

A forrasztásnál nem a páka a hibás, hanem a kezelője. Nincs meg a kezedben a több ezer forrasztás tapasztalata. Majd összejön. Attól még működhet tökéletesen.

PH-User: ott a két pinnek van egy adott átmérője (+ pin, -pin)

Olyan hosszúság esetén lehetnél eltekintőbb. :K

eziskamu: Nem hiszem, hogy +- 18V-nél több megjelenne a kimeneteken.

Pont abból adódhat a minőségi ugrás, hogy a bekötéstől függően valamelyik polaritást nem szereti az elkó. Idóvel a fordított polaritás miatt veszít a kapacitásából is.

[ Szerkesztve ]

(#17) eziskamu válasza Lompos48 (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát kérdés, ténylegesen milyen állapotban volt az a két kondenzátor.

(#18) Patice válasza PH-User (#10) üzenetére


Patice
nagyúr

Értem, amit írsz. A válasz a vastagabb kábelekre az, hogy kis távolságokon nem olyan jelentős a NYÁk-ban található elvezetések ellenállása, viszont amikor már messzebbre vezeti az ember a jelet, akkor sok múlik a kábel ellenállásán.

Minél hosszabb a hangszóróvezeték, minél távolabb van a hangfal/hangszóró az erősítőtől, annál vastagabb kábel ajánlott.

A hangfalon belül is direkt használtam ilyen vastag kábeleket, hogy a keresztmetszeten ne múljon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19) eziskamu válasza Patice (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

A bipoláris elkók rosszabbak a fóliánál magasabb frekiken?

(#20) Ndruu válasza Lompos48 (#9) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

4Ω mindkét hangszóró impedanciája a gyári szervizkönyv szerint. A magassugárzó 15W, a mély-közép pedig 20W terhelhetőségű.

Ezen kalkulátor alapján 4,7μF-os kondival 8450Hz környékére lőtték be a váltási frekvenciát (-6dB/oktávos ez a "hangváltó", ha jól emlékszem).

Egy orosz oldalon le is mérték a szettet, ezt kapták:


forrás: ixbt.com

Én mondjuk nem hiszem, hogy egy ilyen árú mély-közép hangszóró ilyen jó frekigörbével rendelkezzen.

Harrrr!!!!

(#21) nagysandor88


nagysandor88
tag

Nekem is ilyenem van. Nagyon szeretem. Nekem még meg van támogatva egy Grundig aktív mélynyomóval. Nem egy nagy cucc, kb 20-30W de azért sokat segít a mély hangokban.

A vezeték forrasztásánál érdemes zsugorcsövet használni, vagy legalább egy kis darab szigetelőszalagot mókolhattál volna az egyik érre. Én ezt mindenképp pótolnám, nem hálás dolog a zárlat egy erősítőnél.

Amúgy szép munka. Grat a jó cikkhez.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#22) Patice válasza eziskamu (#19) üzenetére


Patice
nagyúr

A bipoláris kondival nem lett volna gond, csak nem tudom, hogy milyen tűréssel dolgozik. A Bennic + - 5%-os értéke tudtommal elég jó teljesítmény.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23) Patice válasza Ndruu (#20) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi az értékeket!

A görbe nem is olyan rossz mondjuk, de ha a skálát nézem, akkor a +6 és a -6 között mozog rendesen. Igazán jó dobozoknál ez az érték 1 dB alatti eltéréseket mutat. De azok nem is ebben a kategóriában játszanak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes :)

@Patice : A hangváltó mindenképp beleszól a hangba, lehet érdemes lenne kipróbálni (ha lehetséges) ilyen jó minőségűből a gyárival egyező értéket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Patice válasza Lompos48 (#16) üzenetére


Patice
nagyúr

A több ezer forrasztási gyakorlat hiányát aláírom. :)

Az állványok anyagának színe már a boltban is láthatóan eltérő volt, de írtam, hogy ott is korlátozott anyagiakat vetettem be. Nem akartam sokat rá költeni. Meg a "nagyfaluban" bérlakásban barkácsolni igen nagy kosszal jár. :D Örültem, hogy legalább ennyit sikerült összehoznom.

Köszönöm az észrevételeket, tanácsokat kiegészítéseket!

Mindenkinek! :C

Igyekszem tanulni belőlük és hasznosítani a továbbiakban. Respect!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26) HUNNIA1920 válasza Patice (#25) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Most olyat fogok kérdezni, amire látatlanba nehéz válaszolni, de hát te vagy a szakember, nem én. :) Tehát az lenne a kérdésem, hogy szerinted egy Logitech Z3 - assal is lehetne hasonlót csinálni? Gondolkoztam már a tuningon, csak nem igazán látok a dolgok mögé.

Illetve olyat is szeretnék csinálni, hogy a mélynyomóra kivezetőnyílást csinálni, mert gyárilag nincs rajta és eléggé elnyomja a mélynyomót.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#27) Patice válasza hcl (#24) üzenetére


Patice
nagyúr

Tudom, hogy a hangváltó beleszól a hangba, hiszen az a dolga. :)

A kondi a gyárival egyező kapacitás értékű (4,7 uF), a fényképen ahol a két kondi egymás mellett van asszem látszik is. A különbség (csak) a kondi technológiájában és feszültségtűrésében van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28) Patice válasza nagysandor88 (#21) üzenetére


Patice
nagyúr

Elég kis hely van a NYÁK-on a két szár között. Kb. 3-4 mm lehet. A szigetelő szalag is jó ötlet, látod ez eszembe se jutott akkor :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29) Patice válasza HUNNIA1920 (#26) üzenetére


Patice
nagyúr

A "szakember" jelző megmosolyogtat. Jól esik, köszönöm, de nem vagyok szaki. Egyáltalán nem ez a szakterületem. Patikus lévén inkább a gyógyszerek világa az egyik otthonom. :)

Így látatlanban azt válaszolom a kérdésedre, hogy elképzelhető, hogy egy Logi-ban is finomíthat a hangzáson egy kis kábelcsere, vagy hangfalbélelés, de egyáltalán nem biztos az eredmény. Neked kell mérlegelned, hogy megéri-e belevágni, módosítani. Vagy úgy csinálod, hogy ha nem sikerült, akkor vissza tudd állítani az eredeti állapotot, akkor max. tapasztalatot nyersz.

A mélyre egy reflexnyílást csak úgy kreálni, nem túl okos ötlet. Ehhez ismerni kéne a hangszóró összes paraméterét, amit beméréssel és tesztekkel lehet megtudni, vagy esetleg egy gyári adatlapról, amit nem hiszem hogy fogsz tudni szerezni. A másik kérdés meg az, hogy a gyári adatlapon leírtak, mennyire fedik a valóságot. Ha ezek az adatok meglennének, akkor egy programmal ki lehetne számoltatni egy reflex doboz méreteit, cső átmérőjét/hosszát. De mire ezt az egészet véghezviszed és megépíted a dobozt, beleteszed a hangszórót és az elektronikát még akkor sem biztos, hogy az eredmény jobb lesz, mint amit most tud.

Ilyenkor elgondolkozik az ember, hogy érdemes volt-e ennyi időt, energiát és pénzt beleölni.

Ha mindezt bevállalod és véghezviszed, akkor írj Te is belőle egy cikket! :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30) hcl válasza Patice (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor én vagyok vak mert csak az 50V-t láttam a képen :) Az viszont nem mindegy, hogy ennyit számít, hogy nem elkó a hangváltó :)
Mondjuk az is igaz, hogy elkót fordított polaritásra terhelve darálódik el a kapacitása, így valszeg ettől is változik a hang az idők során.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Ndruu válasza HUNNIA1920 (#26) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Röviden: nem.
Hosszabban kifejtve: A Z-3 mélynyomójáról sok hiszik, hogy zárt, holott ez nem igaz. Pár kép róla. Anno én is felnyitottam a hátulját, akkor derült ki a turpisság.
Ezzel a szettel sokat nem lehet kezdeni. Az erősítő nagyon lekorlátozza a hozzá használható hangszórók körét. Ha jól emlékszem 6Ω-os hangszórók vannak a szettben és az erősítő is erre az impedanciára van méretezve. Egy normális, kétutas szatellit párral lehetne javítani a hangzáson, de 6Ω-osat nehéz találni.
Az meg már más kérdés, hogy az egész többe kerülne, mint maga a Z-3. A gyári szatellitek sajnos elég rosszra sikerültek.

Harrrr!!!!

(#32) Patice válasza hcl (#30) üzenetére


Patice
nagyúr

Azon a képen látszik az eredeti kondi kapacitásértéke, ahol a magas hátuljára van még ragasztva. Pár képpel feljebb. Ezt nem tudtam, hogy a bipolárist tönkre vágja szép lassan a fordított bekötés. Megint tanultam valamit. :)

Hát igen, nem mindegy hogy milyen kondit használ az ember szűrőnek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33) mr_ricsi válasza Patice (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szia!

A cikk jól sikerült, jöhet a következő! :)

Többekhez hasonlóan nekem is a "légforrasztott" hangszóróvezetékekkel van bajom. Elvileg azért nem ajánlott így csinálni, mert a hangszórók rezgése miatt a forrasztás idővel elrepedhet. A kommentek között valaki ajánlotta a zsugorcsövet. Ha az lenne a vezetékeken, akkor legalább rövidzárt nem tudnának okozni, amikor a forrasztás eltörik.

"A kábel azért több eres, mert fizikai tény, hogy a töltések az erek felületén vándorolnak, így minél nagyobb ez a felület (minél több ér van) adott keresztmetszethez képest, annál több töltés tud átmenni ugyanakkora idő alatt."
Ez csak akkor működne, ha a kábel erei el lennének szigetelve egymástól. Lásd: [link]

"Talán a kondi szólt bele leginkább a hangjába."
Szerintem meg inkább az, hogy az egyik magas fázisfordítva volt bekötve. A másik hangfalpárban is így volt -tehát szándékos-, vagy a kis kínai robotot megzavarhatta egy ideológiai fejtágító?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) Patice válasza Ndruu (#31) üzenetére


Patice
nagyúr

Érdekes a Z-3 mélye. :D
"A parasztvakítás fényereje itt egész magasra szökött" hogy úgy mondjam.

Amúgy jól látom, hogy ez egy passzív membránnal megspékelt bandpass láda?

A tuning ennél a cuccnál szerintem kimeríthető a belső kábelek cseréjében, és esetleg egy kis "tömésben" a hátsó kamrában.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35) HUNNIA1920 válasza Ndruu (#31) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Hát akkor marad úgy, ahogy van. :D
Köszi neked és Patice - nak is a választ! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#36) Lompos48 válasza Patice (#32) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezt nem tudtam, hogy a bipolárist tönkre vágja szép lassan a fordított bekötés.

NEEEM! A polarizáltat. Ahelyett kell bipoláris vagy polarizálatlan, vagy váltóáramú.

(#37) Patice válasza Lompos48 (#36) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. (A Geniusban bipoláris volt)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38) eziskamu válasza Patice (#32) üzenetére


eziskamu
addikt

Elég nagy (asszem folyamatosan már 1-2V is elég, de tipusfüggő) fordított polaritású feszültségnél elég hamar el tud pukkannni az elektrolitkondi. Pont amikor a puffert cseréltem a tápegységnél, az egyiket fordítva kötöttem be. Mikor bekapcsoltam pár másodpercig csend volt (nem kötöttem még rá a jelforrást), majd egyre hangosodó búgás jelent meg (a tápfesz 50 Hz-e). Gyorsan kikapcsoltam, de már akkorra a rosszul bekötött kondi felpúposodott és felforrósodott.

Akkor bipoláris volt eredetileg? Mert nem néztem meg sose tüzetesebben.

[ Szerkesztve ]

(#39) Lompos48 válasza Patice (#37) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azon a fotón, ahol a kis hangszórón (még) ott van az odaragasztott kondi, az polarizált, ha jól látom. Ugyanúgy az összahasonlításnál is a kicsi polarizált a nagy nem. Gondolom jól látom.

(#40) Patice válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi!

Meglátjuk majd mi lesz az a téma amit érdemesnek tartok megosztani.

A zsugorcsövezést lehet meg fogom csinálni, ha lesz rá megint egy kis időm. Nem szeretnék semmit rövidre zárni odabent. De az annyira nem fenyeget, hogy annyira döngessek vele, hogy lerázódjanak csak úgy. :D

Csak ez egyik dobozban találtam fordított bekötést. Szerintem a kis robotot inkább a sok szaké zavarta be. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41) Patice válasza Lompos48 (#39) üzenetére


Patice
nagyúr

Én az eredeti kondi "BP" jelzése alapján gondoltam, hogy bipoláris.

(Vagy Budapest... :)) )

Ránézésre nem tudom megkülönböztetni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42) hcl válasza eziskamu (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem már robbant így a pofámba 330uF 200V puffer PC tápból, ha nem szemüveges vagyok, csúnya vége lett volna :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) eziskamu válasza hcl (#42) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez 10000uF/25V volt ;]
De nem bámultam menet közben, mert visszaraktam a hátlapot, csak nem csavaroztam be.

(#44) dudika10 válasza Patice (#6) üzenetére


dudika10
veterán

Nana, a töltések nem másznak ki a kábel szélére csak igen nagy frekvenciájú váltóáramnál. A 20kHz frekvencia ilyen szempontból még nem lenne jelentős önmagában.

Egyébként szép munka, használd egészséggel. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#45) hcl válasza eziskamu (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fúvaze, az azért nem mindegy :D

Mondjuk nekem is van itthon egy 3,3F 5,5V kondim, gondolkodok is, hogy beletegyem-e egy 5V tápba :) Lenne sima kimenőjel, de áramszünet esetén még szünetmentesség is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) PH-User válasza Lompos48 (#16) üzenetére


PH-User
addikt

& Patice - Yepypep, oké-oké, valóban a hosszabb úton vékony keresztmetszet nagyobb ellenállást eredményez. :B

Lompos - Az F700B darabokban, átmegyek minden forrasztáson, kíváncsi vagyok. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Azta! Szép kis tuning :R
Ilyet egyedül tuti nem vállaltam volna :)

Mentalita'

(#48) gabo89


gabo89
senior tag

Nekem is ilyen hangfalpárom van, iszonyat jó. Már bánom, hogy nem vettem még egyet, mert tényleg megéri.

Nekem tönkrement a jobb magas hangsugárzóm. Nem tudtok egy alternatívát, amit beletehetek a helyére? Sajnos nem találok róla adatot, hogy milyen kell bele.

Így magas nélkül olyan mintha mélynyomó lenne. :))

indul a sörös aludni

(#49) bajnokpityu válasza Patice (#1) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gratulálok!

én nemrég eladtam őket.
rá egy hétre egy pár cresta2es kefet,tuningolva vettem.erősitővel mindennel kb 60-70e körüli értékben.

és az a durva,h visszasirtam a geniust...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50) eziskamu válasza gabo89 (#48) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem lehet, hogy pont a kondi adta be a kulcsot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.