Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#134) raus


raus
aktív tag

Gratulálok nagyon jó a mod!
Még tovább mennék az aktív doboz elektronikájában is szétnéznék. Magam is moddoltam egy Logitech X-540 5.1-es motyót és a tápot kompletten újjáépítettem. Látom hogy lenne hely a Genius-ban például egy 100wattos toroid trafóra is amit ugyanúgy a hátlaphoz csavarozhatnál. Nem nagyok kb 10-13cm átmérővel és 4-5cm magassággal lehet számolni. Valamint nagyon fontos hogy a tápban a puffer elkót ki kell cserélni valami jóra és az értékét is meg lehet növelni. Mert nagyon szutyok kínai kondikat tesznek bele. Nálam 4700mF volt benne és ezt 30.000mF ELNA 35voltosra cseréltem. ekkor persze lehet hogy meg kell növelni a diódák értékét, én 15amperes Grätz-et tettem bele. Plussz szerintem hasonlóan a Logitech-hez, a Genius-ban is IC-s lehet a végfok aminek a hangszorókimenetén általában kicsatolókondik vannak na ezeket is valami jófajtára cseréld. Ekkor jön meg igazán az élet a doboz hangjában. Persze a maga korlátai között, de lényegesen jobb hangot lehet elérni így ami hosszútávon is hallgathatóvá teszi.
:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.