Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nemsemmi, főként a vmod.. :Y

Gratula, jó kis írás, és igen részletes. :R

Véleményem szubjektív...

(#2) aginor


aginor
addikt

"Később megjelentek a "butított" változatok is, melyekben ugyanaz a G80-as szív dobogott mint a csúcskártyában, de átestek némi kozmetikán : letiltottak ezt-azt, kisebb nyáklap és kevesebb memória állt rendelkezésre. Ezek a kártyák GTS, később GT utótaggal kerültek forgalomba." - legjobb tudomásom szerint nem volt G80 alapú 8800GT, az már G92 szívet kapott..

"A GTX 260 az eltelt idő alatt átesett némi frissítésen : új gyártástechnolóával már 55nm-en készültek a GPU-k 65nm helyett, ami méretbeli csokkenést és alacsonyabb fogyasztást jelentett, ezáltal kevesebb lett a hőtermelés is, továbbá a teljesítmény megnövekedett, hisz az új GT200b már magasabb órajelen volt képes üzemelni." - valamint a 192 Cuda processzort 216-ra emleték..

"A második dolog a kék színű nyáklap, megy arról árulkodik, hogy ez a kártya már a Gigabyte Ultra Durable VGA technológiával készült" - erről a nyák színe árulkodik? (ez már csak kukacoskodás volt) :P

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#3) Voyage válasza aginor (#2) üzenetére


Voyage
aktív tag

Inkább válaszolnál a 3 privát üzenetedre... :U

A VMOD nem semmi, le a kalappal!
Nem olvastam még ilyen részletes leírást róla soha! :Y :R

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#4) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Hű, nagyon jó kis írás, gratula. Ha nem az Atit preferálnám, ezek után tuti ez lenne a VGA-m.

(#5) mmdms


mmdms
addikt

Háát, engem a 3dmark03 eredmény nem nyűgözött le, tekintve hogy egy sokkal gyengébb konfiggal többet kaptam: [link]
Amúgy nagyon szimpi kis karesz, kár hogy enm dobálják 35k környékén.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

hm... jó írás... nekem azért remegne a kezem rendesen egy 50ezres kártya ilyen modolásánál :DD engem meggyőzött az írás... (habárt most a fontossági sorrendben egy lapcsere van az élen, majd egy vga... de még csak hónapok múlva kerülhet sor mindkettőre)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) hackeeeee válasza mmdms (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ugye főként 3DMark teszteket kaptunk, de sztem ezekre nem feltétlen kell alapozni. Fene tudja, hogy miért kevesebb az övé. Újabb verziókba is megnézném, hogy ekkora különbség van e a tied és az övé között. :D Lehet, hogy az Ő javára lenne közel ugyanennyi. De sztem ezen ne is vitatkozzunk, nem is akarok. :) De a G80, az G80, írva van a cikkben is.

Mint írtam én is, a vmod rész elég kemény. :K

Véleményem szubjektív...

(#8) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Hát ez egy döbbenetesen jó cikk. Nem is értem honnan van energiád összehozni egy ilyet. De remélem lesz még folytatása, mármint más hardverekre is kíváncsi lennék. :C :C :C

ui.: Kicsit könnyes szemmel néztem a cikket, amikor a G80-as chipről írtál, mert nem rég sikerült az örök vadászmezőkre küldenem egy 8800GTS-t, azóta is siratom.
És ha most sokan megköveznek is, de az utódja ATi Radeon HD 5850 lesz, hacsak nem lesz hasonló nVidia-s kártya.

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#9) mmdms válasza hackeeeee (#7) üzenetére


mmdms
addikt

Újabbakban elvérzik ellene persze, de azért a táblázatban megakadt a szemem a bilinear texture filter rate-nél, hogy az ultra a 2 gtx közé esik.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nagyon jó cikk!
:C :R

a Vmod pedig külön grat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szép kis voltmod :C

Kis elírás: :DDD "A rendszert Bios DeFAILt beállításon hagytam"

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) b3er


b3er
aktív tag

Szép munka, le a kalappal, látom ittvan kts88 munkássága is, anno nekemis segített 8600Gt vmodba, elég szép eredményeket értem el, de cikk sosem készült róla :U Igaz azóta akarit 1x mesütöttem, aztán Fet csere és mindent vissza állítottam alapra, aztán eladtam :B

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#13) Taky


Taky
senior tag

A Gigabyte Hungary mit szólt a plussz kondiknak? :))
Vagy már nem kellett visszaadni a karit? :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#14) killer1203


killer1203
senior tag

Nagyon jó a cikk, grat! :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#15) 14adam


14adam
addikt

Mostanába már nemnagyon követtem az Nv lépéseit,de ezzel az írással végre sikerült felzárkóznom. De én inkább maradok az Ati-nál,de lehet kipróbálok majd egy Nv karit mostanába :U

(#16) Anal


Anal
tag

Nagyon jó kis cikket sikerült megint készítened, gratulálok!

Le kell cseréljem a 8800GT-t. :DD

Ha össze akarom kötni a régi tv-vel de azon csak s-videó csati van lehet alakítgatni valahogy a hdmi-t - s-videóra? :U

:R

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#17) cowboy_bebop válasza Anal (#16) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

A HDMI digitális, az S-Video meg analóg.
D/A konverterrel tudod átalakítani.

[ Szerkesztve ]

(#18) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

hi

jól megrángattad!

Plusz konfik, a stabilabb feszültségekért

több helyen is a buta word vszleg átírta a kondit konfira. ;)

(#19) qdak


qdak
addikt

Plusz konfik, a stabilabb feszültségekért ?
kondik nem ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20) Anal válasza cowboy_bebop (#17) üzenetére


Anal
tag

Köszönöm a válaszod!

:R

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#21) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

azért a képeken látszik hogy mekkora batár nagy csip

(#22) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Nagyon jó cikk gratulálok, és irigylem a bátorságot amivel nekiállsz egy félhavi fizetés buherálásának :)

Egyetlen ellenvetésem lenne:

"Árát tekintve 50.000 ft alatt már beszerezhető a kártya, ami a teljesítményét és tuningpotenciálját tekintbe nem rossz ár. Ha figyelembe vesszük , hogy ellenfele a HD4890 már 45.000 ft körül beszerezhető, akkor talán egy picivel lehetne olcsóbb is."

A HD4890 szerintem nem a GTX260, hanem ingább a GTX275, GTX280 ellenfele. Persze nem a hülyére tuningoltaké :) bár a gyári 1 GHz-es 4890 sem lehet lassú na...

(#23) Puma K


Puma K
veterán

Elég jó kis kártya. Na és bátor VMOD.

A feszültség szabályzó chip nem OM gyártmányú hanem ON mint ahogy a képen is látszik.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok a VMOD-hoz, és a cikkhez egyaránt :R

(#25) aleister


aleister
veterán

Ez a vmod téma bejövős, de kondikat én már nem mernék forrasztgatni a vga-ra.
Esetleg hd3850-re van ilyen megoldás?

Amit hiányoltam azok a játéktesztek, valamint egy hd4890-es eredménye mellette.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#26) madarasz92


madarasz92
őstag

Jó kis leirás...
Elég jó cucc.. :K

(#27) Zsubi


Zsubi
őstag

Üdv Mester :R
Grat a cikkhez nagyon jó lett :K :C
780/1350/1600-as órajel nem rossz :D Nekem itt a vége sajnos: [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#28) szablya


szablya
tag

Grat a VMOD-hoz! Ha én nekiállnék kondikat forrasztani az 9600 GT-mre, asszem karácsonyra se kapnék új kártyát. Merthogy nem élné túl, az tuti.

Még egyszer grat a szakértelmedhez is :C :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#29) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis írás gratúla :C várjúk a további fejleményeket.
Nekem egy sima Giga GTX260 van (216sp) sajna 706MHz a vége. De 4400MHz-re húzott i7-essel 21725 pötty 3Dmark06-ban :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) bossvico


bossvico
senior tag

Szép munka, én ezt nem mertem volna.

[ Szerkesztve ]

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#31) Kolondrum

Gyááááá te a 260-ast kaptad szét? :)) Én a G80-ast! Állat! Csupa elektromos cucc! :DD :DD Én is Gigát te is Gigát! :C [link]
A kondik sokat segítenek a max teljesítmény elérésében.
Csipázom az ilyen cikkeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Dyno


Dyno
veterán

Baromi jó írás!!Öröm az ilyet olvasni, mindennapra kéne egy ilyen frankó írás.És elég jól sikerült kis kártya lett.

(#33) PH-User


PH-User
addikt

Kíváncsian várom a folytatást! Érdekes és hasznos teszt! :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Szép írás! Durva a tuning! :R
Valami ilyesmit veszek énis, ha nem alakul ki valami jóféle dx11 harc márciusig.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35) Petya1981


Petya1981
tag

Le a kalappal, nagyon hasznos irás, várom a folytatást! :C

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#36) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Csorog a nyálam a kártya láttán, de szívesen lecserélném azt a sehonnai sapphire 4870 512mb példányomat egy ilyenre!

(#37) katt777


katt777
félisten

Hát, a cikk OK, de DX10.1-es játékoknál, és DX11-esek közeledtével a kari szerintem erősen elavultnak tekinthető az ATI termékeivel szemben (bár lenne az embernek választási lehetősége!).

A tesztekkel fölöslegesen múlattad az időt szerintem, mert az eredmények a kihajtás hiánya miatt nem igazán mérvadóak. HQ/Extrém minőségű 3D06 és Vantage tesztek többet mondtak volna a VGA teljesítményéről 8XAA és 16XAF mellett (OK, tudom, nV-sok nem szeretik, mert ott ált. erősebbek az ATI-k ;) ), illetve pár Unigine benchmark hasonló beállításokkal, ne adj isten pár DX10-es játék (DX10.1-et nem is kérnék Clear Sky és CoJ és társai :) ).

Azt nem értem még mindig, hogy miért kell egy cikket pár szakaszonként széttördelni? Én utálom, hogy nem tudom folyamatosan olvasni, és elismerésem, hogy ennek ellenére végig kellett olvasnom a cikkedet, mert ált. at 1-3. oldalkattintásnál hagyni szoktam a fenébe mindet. :R

BeLucZ: Látom, nem nagyon ismered a kártyádat. :N

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#38) BeLucZ válasza katt777 (#37) üzenetére


BeLucZ
addikt

de ismerem nagyon jól de hát ehhez a karihoz képest gyengébb jóval, nagyon birnék egy ilyet, lehet hogy alap gtx 260at odaveri de ez egy gyöngyszem, ez a halálosztó kis GTX:D

(#39) balu72


balu72
tag

Gratula a tartalmas íráshoz.Tényleg nagyon jó kártya,pár napig én is bitoroltam egy ilyet! :D

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#40) patyik75


patyik75
tag

Grat,ügyes reklám!

(#41) aram01


aram01
nagyúr

frankó kártya

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) Gaben01


Gaben01
őstag

Kapott az a szegény kártya a pofájára rendesen.A teszt után mi lett a sorsa.Gigabyte-ék mit szóltak a vmod-hoz? :D

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#43) hackeeeee válasza BeLucZ (#38) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jóval gyengébb? Hát tényleg nem ismered a 4870-et. :)

Véleményem szubjektív...

(#44) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jó kis írás. Van pár helyesírási hiba (csak bill elütések), amúgy jó kis írás! Gratula a szép eredményhez.

#nincsbennetarcsi

(#45) Apone33


Apone33
őstag

Grat, jó teszt lett. :R

Az a Vmod ott van a szeren. ;)

Play Hard!!!

(#46) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

Üdv mindenkinek, bocsi hogy eddig nem reagáltam senkinek semmire.
Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat, örülök hogy tetszik az írás. :R

látom páran hiányolják a kártya komolyabb nyúzását (Mark tesztek maxra tekerve stb, ezeket pótolni fogom hogy tényleg jobb képet kapjatok a teljesítményről. :B

Amit még hozzá kell tennem az íráshoz (látom ez külön tetszett mindenkinek) az a VMod.
A VMod segédletét a netről szedtem össze, de csak úgy magamtól nem mertem volna nekiállni, kts88 barátom segített és magyarázott el mindent hogy mit hogyan tegyek, így a köszönetek nagy része őt illeti, én csak tettem amit mondott. :R :R
Lesz még egy durvább GTX260 mod is, ezt viszont már ő készíti el, ehez az én felszerelésem kevés, és túlságosan "kezdetleges". :B

az eredményeket természetesen publikálni fogom valamilyen formában.

a folytatásról pedig : haladok feljebb a listán, a következő írás a nagyobbik tesóról fog készülni, remélem az is legalább ennyire fog tetszeni mindenkinek :B :R

[ Szerkesztve ]

(#47) peterm711


peterm711
aktív tag

Ilyenkor a jó pénzért megvásárolt kártyát bemutatják a forrasztópákának...
hát barátom nem vagy semmi :DD , ezt a mondtaot kb 3x elolvastam egymás után, mert nem voltam benne biztos hogy jól értelmezem. :D. Le a kalappal előttetek, igen nagy koponya az aki ilyennek neki mer fogni :C
a gigások mien képet fognak vágni mikor visszakapják a picit módositott tesztkártyájukat?

[ Szerkesztve ]

(#48) kts88 válasza Zé_Mester (#46) üzenetére


kts88
senior tag

Te hízelegsz nekem :B

A te érdemed, hogy hozzál mertél nyúlni (pici hallgatás ;] ) :DDD

A cikked, meg hozza a tőled megszokott minőséget, grat ;)
reméljük a köv írás a nagyobb tesóról szól, mondjuk, hogy ha túléli :U

[ Szerkesztve ]

(#49) Ipse89


Ipse89
tag

Nagyon jó, részletes írás lett, Grat! :R

Hát a VMOD-on csak lestem :Y Azért kell bátorság, egy vagyont érő kártyának nekiesni ;] :)

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#50) Zé_Mester válasza kts88 (#48) üzenetére


Zé_Mester
őstag

túléli, én bízok benne(d) ;)
ha nem, akkor írok majd a mélytengeri állatok táplálkozási szokásairól, vagy valami hasonlóan érdekes témáról :DDD :DDD

más : sokan kérdezték hogy a Gigabyte Hungary emberei mit szóltak a kártya moddolásához. Nos, megkérdeztem Gergő barátomat, aki a marketing munkálatokban tevékenykedik, hogy mi a véleménye a kártya plasztikáról :
- NAGYON ÁLLAT LETT :C :C :C

innentől kezdve 1 percet se aggódom a nagyobbik tesó miatt, az legalább ugyanezt meg fogja kapni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.