Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) föccer


föccer
nagyúr

Mindezt hőn szeretett fővárosunktól 20 kilóméterre lévő kisvároskában.

:(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Valamiből meg kell venni a fasza kocsit, házat.
A teljesítménybéres diákmunkákat ne is említsem, ott kb. 230ft/órabér jön ki, persze kissé csábító szöveg, hogy ha dolgozol, akkor órabér felett is kereshetsz, na ja ... nem ezen planétán.

[ Szerkesztve ]

(#3) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Nálunk Romániában is ez a helyzet , csak nálunk ez minden korosztályra érvényes , napi 8-10-akár 12 óra és csakis a minimálbér ami kb 46000 ft (jobb esetben illegálisan , munkaszerződés nélkül). De szerencsére vannak NAGYON rendes német befektetők , ahol ha túlórázol , és részénos a szombatjaidat és vasárnapjaidat akkor kis szerencsével akár 80000 ft-ot is megkapsz .
Ja és ha fiatal házas vagy és nő vagy csak egyszerüen nő vagy fiatalasszony , megkérdik hogy tervezel-e gyermeket az elkövetkező 3-5 évben mert ha igen...akkor nem biztos hogy igényt tartanak a szolgálataidra. Az sem baj ha szabadságra se mész. :W

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#4) aero. válasza Bluerainbow (#3) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az utolsó bekezdés ide is érvényes, ne aggódj.

(#5) vhunor válasza föccer (#1) üzenetére


vhunor
őstag

napi 8 óra, szabadnap nélkül (tehát 92 nap folyamatos munka)

OMMF?

(#6) Kolondrum


Kolondrum
félisten

már nem fél év a próbaidő?

(#7) Samus válasza Kolondrum (#6) üzenetére


Samus
addikt

Hivatalosan 1 hónap a próbaidő, ami közös megállapodással maximum három hónapra lehet kitolni, persze szerződésben rögzítve. Ez a 72k, ez nettó? És egy műszakra? Mert akkor egy szava sem lehet. Gyertek messzebb onnan középről, ott még "jobb" a helyzet...Ugyanilyen feltételek mellett kap 61k-t nettóba, vagy lehet három műszakban is nyomni, nettó 75 körül...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) Huma válasza Kolondrum (#6) üzenetére


Huma
addikt

Három hónap.

A cikkel kapcsolatban: Egyetértek. Ez a mai berendezkedés egy modern rabszolgatartó társadalom, ahol megadják az embereknek a szabadság illúzióját, de valójában csak a felső tízezer rendelkezik vele.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) Polllen


Polllen
nagyúr

Miután elküldik, fel kell nyomni a NAV-nál a céget.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) Huma válasza Polllen (#9) üzenetére


Huma
addikt

Norton AntiVirusnál? Minek? :)

No jó. Ez tényleg sz@r poén volt.

Amúgy ok nélkül nem érdemes feljelentetni. Az hogy próbaidő lejárta előtt kirúgják nem ok, mivel teljesen törvényes/szabályos.

Én azt bírom mikor a cégek a válsággal takaróznak. "Azért nem tudunk többet adni mert válság van"
Ez a legtöbb esetben egy akkora kamu duma, hogy csak szabad ég alatt érdemes kimondani mert úgy nem szakad le a plafon.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) Kolondrum válasza Polllen (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én a start kártyámat elbuktam mert kitettek, tartogattam jött a meló, szinte nyitás előtt voltam a NAV-nál a kari igénylésért, erre pár nap után kitették a szűröm. A jelenlegi helyemen meg is jegyezték nagyon jó lett volna. Hogy rohadna meg a cordon (cirma).

(#12) Polllen válasza Huma (#10) üzenetére


Polllen
nagyúr

Oda vagyon irva, bejelentes nelkul...;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) Huma válasza Polllen (#12) üzenetére


Huma
addikt

Ja, tényleg.
Viszont ez esetben max névtelenül érdemes bejelenteni. Azt meg nem tudom, hogy mennyire veszi komolyan a NAV.
Ha jól tudom akkor a feketén dolgozó munkavállalókat is megbüntetheti a NAV. Nem hiszem, hogy a feljelentő örülne egy szép kövér csekknek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Polllen válasza Huma (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezért mondtam, hogy meg kell várni, míg elküldik.

Állambácsi szeret kaszálni, a bejelentéseket komolyan veszik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) sketchifun


sketchifun
senior tag

Én, mivel diák vagyok, ezért így a nyári időszakban alkalmi munkásként dolgozom.

A napi bérem 5000 Ft, 12 órát dolgozom elviekben. És nem ám valami szaros meki vagy valami, hanem egy gusztustalan zöldségraktárba, cirka 28 kilós ládákat emelgetek egész nap.

Na, ebből a 12 órából úgy 14 szokott lenni, persze a túlórát nem fizetik ki. Egy hónapban 15 napot lehet alkalmisként dolgozni, de ha ebből egy napot is nem mész be, többet nem kell hogy menj.

Reggel 7-től este 7-ig. Persze ha neagyisten 6-kor végzünk, akkor elkezdjük a holnapit, mert hogy napi béresek vagyunk. Persze azt is 8-ig nyomjuk. Vagy ha esetleg késik az uborka beszállítás, pl fél 10-ig, akkor persze fél 11-ig vagyunk, mert az uborkát csomagolni is kell, hogy autóra lehessen rakni. Szünet van 9-kor 10 perc, és 2-kor 10 perc. Ebbe WC, cigi, kaja. Ezt így intézd el.

De hát más választásom meg nincs, mint dolgozni, és állandóan cseszegetni a főnököt hogy ez így nem korrekt. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#16) Kolondrum válasza sketchifun (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez tipikus, egy történet az ezerből. :(

(#17) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A párom jogi/manager asszisztens. Felsőfokú szakképesítés (érettségi után 2 év). A gépírás ezen a szinten alapfeltétel (lenne!). Angol középfok, de mivel sok (több mint 5) évet dolgozott nemzetközi ügyvédi irodánál, a jogi angolt tökéletesen tudja. Összességében minimum 15 év szakmai tapasztalata van. Ehhez képest fél éve nem kap munkát, mert nincs diplomája! :(((
Illetve kapna, bruttó 100K-t! :W

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A Bakonyban sem sokkal jobb a helyzet. A sok multi szorongatja az embereket rendesen....
80k 3 műszak, aztán ha valamit akarsz akkor felejtsd el. 1 műszakban meg olyan 70k.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19) Dany007


Dany007
veterán

Én ezt nem értem.
Nemrég olvastam, hogy a KSH szerint a nettó létminimum 1 főre számolva 84.000 forint. -> [link]
Akkor hogy kaphat bárki is ennél kevesebbet 8 órás munkarendben? Ez tényleg rabszolgaság. Akkor inkább ne vegyenek fel senkit. Inkább munkanélküli legyen az ember, mint rabszolga...

Persze már ezt is "alig tudják kitermelni a vállalkozások". Amit részben el is hiszek, de valamit akkor is tenni kéne.

Amúgy meg érdekes kontraszt:

A sereghajtók között vagyunk a minimálbérben (is)

valamint

Továbbra is nálunk drágul leggyorsabban az élet

Azért mennyire durva nem? Az egyik legkevesebb nálunk a minimálbér, közben meg nálunk a legnagyobb a drágulás. Mit várnak meddig fogják ezt bírni az emberek? Aztán meg csodálkoznak, hogy nő a bűnözés.

(#20) aero. válasza Dany007 (#19) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerinted nem tojnak rá nagy ívben, hogy mi a létminimum? Annyit adnak, amennyit az állam még megenged, aztán viszonthallás ... Ahol én voltam diákmelón, hűtőházban, ott mindenkinek 72 volt az alap, azt lehetett feltornázni hétvégével meg túlórával olyan 102-re.

Ha meg a névsorolvasásnál véletlen fáradtan, vagy rosszkedvűen mondod az "Igen"-t, akkor lehet hazamenni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dany007 válasza aero. (#20) üzenetére


Dany007
veterán

"Annyit adnak, amennyit az állam még megenged, aztán viszonthallás "

De ezt mondom én is. Hogy lehet ilyet megengedni egyáltalán?

Jó a diákmeló az "más". Ezelőtt 20 éve is csak szivatták meg kihasználták a diákokat. Írtam róla egy bejegyzést is. :)
Na de egy felnőtt ember, akinek nem bulira vagy SGS3-ra kell a pénz hanem mondjuk kaját venni? Ott azért durvább a helyzet. Amúgy diákmelóból is kilehet fogni jót.
Nemrég néztem körül - csak kíváncsiságból - a fürge diák oldalán, 7-800 forintot fizetnek óránként fizikai munkára. Tisztán! 5-600-at meg forgalomszámlálásra meg csomagolásra.
Hát b...ki én nem keresek ennyit... :D

szerk.: na de várjál, mert mindjárt jön pár cégvezető / felsővezető innen a PH!-ról és jól megmondja nekünk, hogy a vállalkozók amúgy nagyon jólelkűek és alig alig élnek meg! És, hogy a munkavállalók milyen mocskos parasztok, hogy kihasználják a céget meg lopnak csalnak hazudnak! :D Mert ilyenkor ez szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#22) aero. válasza Dany007 (#21) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem mi kaptunk 72-t (vagyis mi is azon a béren voltunk), hanem az ott dolgozó munkások.

A kapitalizmust bőven kimeríti.

[ Szerkesztve ]

(#23) Dany007 válasza aero. (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Erre mondok egy kiakasztó statisztikát :D
Magyarországon az átlag nettó havi fizetés kb ~ 138.000 forint! :U

(#24) aero. válasza Dany007 (#23) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Volt szerencsém nekem is olvasni. Biztos a sok politikus fizetésből jött össze, meg egy csipetnyi Nyugat-Mo. Találni azért itt is 138 ezres munkát elvétve, de minimum diploma kell hozzá. Sokszor az a baj amúgy, hogy meghirdetik az állást, mert kötelesség, de már a kiválasztott ember megvan a pozícióra.

Nálunk a középiskolás tanároknak 105 az alapja, nem tudom beljebb mi, de ez egy vicc konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#25) aero. válasza Dany007 (#21) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pont a fürgénél voltam, milyen 7-800ft? :D
Bruttó 535ft az összes hajdú-bihar megyei munkájukra! Azaz 72 ezret kapsz kézhez, ha 21 napot dolgozol.
Ha meg elmész mondjuk a Tesco-ba árufeltöltőnek, de hirtelen be kell állnod a kasszába és nem akarsz, akkor mehetsz haza. :)

(#26) Dany007 válasza aero. (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, hogy vicc az egész. Az átlagba mondjuk beletartozik az a rengeteg minimálra bejelentett munkás akik zsebbe még kapnak pluszban. Tehát az átlag az átlag... Nincs mit tenni.

Sokkal érdekesebb területileg lebontva megnézni. És mindjárt látni is, hogy mi is húzza fel ennyire azt a bizonyos átlagot. Sajnos csak 2007-es ilyen jellegű adatot találtam. De gondolom érdemben az arányok(!) nemsokat változtak. Érdemes megnézni -> Magyar átlagkereset, területi lebontásban 2007-ben, bruttó(!)

Azért látni, hogy Budapest még Ny. Mo.-hoz képest is brutálisan jobb. Na de kérem, nem költözhet mindenki Budapestre. Ez olyan dolog, minthogy a programozók 3-400 ezreket keresnek és, hogy abból milyen jól meglehet élni. Ja, okés. Nem is tudom miért nem tanítanak csak kizárólag programozást általánostól kezdve. És akkor legalább a felnövő generációból mindenki jól fog keresni... :U
Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a wc pucolást is el kell végeznie valakinek. De attól még nem kéne létminimum / vagy alatta keresnie. Ahogy a boltokba is kell eladó. Attól még, hogy nem mérnöki, diplomát igénylő munka valakinek azt is meg kell csinálnia. És ha már meg kell(!) mert még nincsenek robotok minden területre akkor legalább kapjon már annyi fizetést amiből normálisan meglehet élni. De nem így van sajnos.

szerk.: #25: ez mondjuk Ny. Mo volt amit mondtam... :U

[ Szerkesztve ]

(#27) aero. válasza Dany007 (#26) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát, nem tudom ... 160 ezer itt. Akkor vagy rengetegen feketén dolgoznak, vagy valamit nagyon elhallgatnak. :)

Amúgy meg tessék ... gondoltam, hogy Ny. Mo-t nézted a fürgénél, hiszen nem idevalósi vagy. De mert én 300km-rel messzebb lakom, 3/4-ével kevesebbet kaphatok csak? 4 dunántúli megyénél nagyobb a HB-i átlagkereset, akkor mire fel kapnak kevesebbet a diákok?
Legalább vinne az a ... egy kört a Mercijével. :D

Ritkán találkozom amúgy olyan álláshirdetéssel, ahol fel van tüntetve a bérezés.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dany007 válasza aero. (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Nem tudom miért van ekkora különbség Ny és K között. Biztos megvan az oka.
Amúgy épp azért néztem diákmunkákat mert a cégünk emberhiány miatt minket is kiküldött kemény fizikai munkára. Ami du 4-től - munka után - este 11-ig szólt. És olyan 6-700 forintos órabérért. :U Aztán kíváncsiságból megnéztem és legnagyobb megdöbbenésemre volt olyan diákmeló - nem is egy - ahogy csomagolás / borítékolás vagy forgalomszámlálás munkakörben is adtak 600-650 forintot óránként a diákoknak. Fizikai munkára meg 7-800 forintot. Szóval nem kicsit háborodtam föl. De ugye itt se lehet mit tenni ha fontos a munkád.

Márpedig az fontos. Családdal, gyerekkel, hitellel nem lehet csakúgy ugrálni munkák között. Na meg kockáztatni sem. Meg amúgyis "válság van"! :) És ezt a munkáltatók k...va kihasználják! Nálunk pl erre alapozva nincs fizetésemelés 4 éve (csökkentés az volt). Plusz hallgathatom a főnököm sirámalmait mennyire szarul megy... Ja csak közben a második batár terepjáróját cseréli le, plusz 4x megy nyaralni a nyáron és kétszer télen... De azért örülök, mert ha a cégnek szarul is megy, neki legalább jól megy.

Szerk.: persze, hogy nincs feltüntetve a bérezés. :D Itthon szégyellik azt. Ahogy hallottam itt a fórumon is, külföldön nem ez megy. Kerek-perec le van írva ennyi és ennyi évente. Nyíltan.
Nem ám add meg te a fizetési igényed! Meg a "versenyképes" kereset... Anyádat... :D

[ Szerkesztve ]

(#29) aero. válasza Dany007 (#28) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Persze, azt veszik fel, aki kevesebbet mond. :D
Vagy ha határozott válasszal át tudja hárítani a munkaadóra a döntést, akkor meg megint ott van, hogy 80 ezer.

Viszlát-nak volt azt hiszem egy blogja. UK vs. MO, ahol a külföldinél mind fel volt (13 millió forint évente fontban, IT szektor), az itthoniaknál meg versenyképes. Az hát. :U

[ Szerkesztve ]

(#30) Geri Bátyó válasza Dany007 (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A párom előző munkahelyén a felettesei (mind a kettő) fizetése kb. 4 milla volt, miközben Ő kapott 180K-t úgy, hogy a munka nagy részét Ő végezte el!
Én az előző melóhelyemen 160K-t kaptam, de a főnökeim minimum 2 millát vittek haza!
A vicces az, hogy mindketten jól kerestünk papíron, de a lakástörlesztés mellett nem volt elég a fizetésünk!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) aero. válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az a 340 ezer úgy illan el hitel meg átlagos megélhetés mellett, hogy csak na ... főleg ha gyerekek is vannak és kedvezne nekik is egy kicsit az ember.

(#32) Geri Bátyó válasza aero. (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egy pár vagyunk, de külön lakás! Gyerek nincs! Külön költségvetés, két külön lakásra!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) D1Rect válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha a munka "nagy részét" ő végzi el, akkor miért nem megy másik céghez vagy csinál saját céget?
Ha valaki tud olyat csinálni aminek az ellenértéke 4mFt alkalmazottként, akkor miért 180-ért csinálja? :F

(#34) Gergosz2 válasza Dany007 (#19) üzenetére


Gergosz2
veterán

most komolyan ?

Odafönt úgy gondolják 47 k-ból is simán megél az ember. :W

(#15) sketchifun
Egyszer dolgoztam nyáron, de soha többet. A nyár a pihenésre van , inkább tanulok évközben , hogy kapja ösztöndíjat . Bár ez ugye nem mindenkinek alternatíva.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#35) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nem kötözködés csak megjegyzem, ha nincs bejelentve a munka, akkor milyen próbaidőről beszélünk.
De egyébként még ha be is jelentenek, a törvények csak a munkást szivatják egyre inkább. Pedig ettől nem lesz több munkahely. :(

- http://pazsitz.hu -

(#36) föccer válasza PazsitZ (#35) üzenetére


föccer
nagyúr

A próbaidő csak szöveg. Ezzel is éreztetik a droiddal, hogy bármit csinál mehet a picsába. Nincs értelme, mert mindenképpen kirúgnak, ha lejárt a 3 hónap.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37) Huma válasza Dany007 (#28) üzenetére


Huma
addikt

Ez a "versenyképes kereslet" meg az "add meg a fizetési igényed" nekem is fölb@ssza az agyamat. Normális országban biztos nincs ilyen.
Amikor munkahelyet keresek az ilyen hirdetéseket általában át is ugrom. Amelyik cég arra sem képes, hogy kiírja a bérezést az valószínűleg olyan is.

Az álláshirdető oldalakon fennlévő munkák több mint fele pedig kamu vagy MLM.

De ez a 140e-s fizetés is vicces. Az emberek többsége örül ha a 100-at megkeresi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38) D1Rect válasza föccer (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

A 3 hónappal akkor szoktak játszani, ha van szerződés és be van jelentve.

(#37) Huma: Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az aki 100eFt-ot keres valójában a munkáltatónak 200eFt-ba van.

[ Szerkesztve ]

(#39) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Maximálisan megértelek. Édesanyám is ebben a helyzetben van, egy ágazatban húzta le gyakorlatilag az egész életét (papírbolt), két cégnél volt összesen. Az elsőt elprivatizálták, a második sokáig működött, de aztán a tulajdonos rákapott a kaszinóra. Azóta is kereskedelem, de sorba mennek csődbe a cégek, és egyre bizonytalanabb a holnap.

Végül is megbecsülik, mert nagyon jól dolgozik, de mindig a feje (fejük) felett van, hogy holnap már nem kell jönni, plusz fél órácskát bent kell maradni felmosni, plusz fél napocskát be kell jönni (szombat) amit nem fizetnek ki, stb. stb. mindezt kb. a fenti nevetségesen alacsony fizetésért. Ha ez is megszűnik, nem veszik fel sehova. Leépítés pedig mindig van, csak most jött egy pici levegő, amikor bevezették a nők 40 éves nyugdíjkorhatárát, mert akkor sokan elmentek.

Pedig ez a szakma, amit választott (kereskedelem) egy olyan, amiről mindig is azt hitte az ember, hogy erre mindig is szükség lesz, meg lehet belőle élni, lesz rá munkaerőpiaci kereslet. (szakképzett kereskedőről beszélek, nem a görkoriscyndy-k pulttámasztásáról)

Halkan jegyzem meg, lassan én is menthetetlenül a szakmámban ragadok, és egyre inkább elfog a rettegés, hogy mi van, ha az utcára kerülök, merre tovább családdal gyerekkel majd.

Számolgatjuk a hónapokat, és imádkozunk, hogy jövő októberig ne változzon semmi, akkor telik ki neki a 40 év.

[ Szerkesztve ]

(#40) tildy válasza Gergosz2 (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszer a suliknak is vege, szerencses leszel , ha nyarad pihenessel telik majd akkor is.

Geri batyo: engem se otthon se itt nem erdekelt a fonokom fizuja. Pedig otthon is annyit kaptam, mint parod.
dany:
Ez olyan dolog, minthogy a programozók 3-400 ezreket keresnek és, hogy abból milyen jól meglehet élni Brutto vagy netto? Bruttoban realisabb , sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) DeFranco válasza Gergosz2 (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A nyári munkában nem az a legnagyobb profit, hogy pénzt kapsz érte. Megtanulsz dolgozni, munkahelyen beilleszkedni, szocializálódni, feladatot megérteni és teljesíteni, munkafolyamatba beilleszkedni, stb. stb. ami később csak évek alatt behozható előny.

(#42) tildy válasza DeFranco (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Abszolut. En meg koteleznem a egyetemeket/foiskolakat is fel ev szakmai gyakra. Olyanok jonnek ki, akiknek sokszor 1 nap munkatapasztalatuk sincs.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Azért annyira rossz helyzetben nincsenek az 50-es éveiben járó munkakeresők. A kormány pont most dolgozott ki egy támogatási konstrukciót, melyben az 50-en túli munkavállakók helyzetén javítana. 1 éves támogatást nyújtanának ezzel.
Az első 4 hónapban átvállalja az állam a munkabér és járulékai 100 százalékos megtérítését.
A második 4 hónapban a munkabér és járulékai legfeljebb 50% mértékű támogatását, maximum a minimálbér kétszeresét és annak járulékát vállalják át. Az utolsó 4 hónapban a járuléktámogatást, maximum a minimálbér kétszeresére számolt járulék erejéig vállalja az állam.
Valamint azt is támogatják, hogy az elhelyezkedés esély növelése érdekében képzésben is részt vehetnek. Gondolom mivel ezt az állam nyomon követi, ezért nem lesz ahhoz hasonló, amiket a begyezést író említett.
Csak nagyjából leírtam, lehet esetleg segítek vele valamit, érdemes ennek utána kérdezni a munkaügyi központban, mert szerintem maguktól nem ajánlják fel.
A baj az, hogy nem csak az 50-es korosztály nem kap munkát, hanem a fiatalok sem. Vagy éppen kapnak de hasonló módon őket is kihasználják.
Persze újabb támogatást nyújtanak az 50en túl, és a 25 év alatti fiataloknak, illetve akik alkalmazzák őket. Ami nem is rossz, csak nekem pont nem jó, 25 évesen még hallgató voltam, az 50-től meg még nagyon messze vagyok......

[ Szerkesztve ]

(#44) Lauda


Lauda
félisten

Hivhatjuk ugy is, hogy munkat es bert adnak annak, akinek nincs. Orulni kene ennek is. Vagy ha van jobb, oda kell menni.

(#45) Dany007 válasza tildy (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Csak hasra ütött példa volt! :K Mondtam egy "nagy" számot. A példa szempontjából nem számított hogy mennyire valós.
Amúgy hé... El vagy tűnve manapság. Sok a meló? Jön a baba? Vagy egyéb? :)

(#46) Gergosz2 válasza tildy (#42) üzenetére


Gergosz2
veterán

nálunk van kötelező nyári gyakorlat :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#47) Kokkantas válasza Gergosz2 (#46) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Ami kb 4 hét és az semmi. Inkább a sok felesleges tárgy helyett kéne lennie heti 1-2 nap.

(#48) bozont válasza Kokkantas (#47) üzenetére


bozont
veterán

Ráadásul sok helyen egyből sorra teszik a gyakornokokat is, jó mert ingyen munkaerő. :(

(#49) Ringman válasza bozont (#48) üzenetére


Ringman
nagyúr

miért gyakornok nem kap fizetést?

nekem műegyetemen volt 1 hónap kötelező kivitelezési szakmai gyakorlat, de bruttó 100-at kaptam érte.

(#50) föccer válasza Ringman (#49) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kötelező fizetést adni cak abban az eetben, ha 5 hetet eléri a gyakorlati idő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.