Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Topiknyitó hsz

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Érdekes kérdés, szerintem sok mindenkiben megvan már ezzel kapcsolatban a döntés, csak a lehetőség szokott hiányozni. :D

Véleményem szerint, ha az ember elért abba az szakaszába az életének, ahol már megvan az áhított dolgok nagy része, akkor általánosságban a szabadidőt választaná. Kivétel lehet, pl. ha szereti a munkáját és esetleg hobbiként űzi. Az is befolyásolhatja a döntést, hogy mennyire van ereje teljében, mennyire érzi kihívásnak a "munkát", vagy inkább már csak nyűg számára. De az egy jó kérdés, hogy hol van az a pont, amitől kezdve a "Most" van és nem a "Jövőre" készülés köti le az ember figyelmét.

Persze ez csak saját vélemény, nem feltétlen egy jól átgondolt, objektív igazsághalmaz. :B

[ Szerkesztve ]

(#3) alcsa


alcsa
senior tag

Maradnek. Hamarabb tudnam visszafizetni a kolcsont, es talan tudnek felretenni is. Plusz meg szeretem a munkam, annyira nem kivanom a "nyugdijas" eveket.

(#4) joghurt válasza alcsa (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Harmadik lehetőség: A passzív jövedelmedből finanszírozod, hogy dolgozhasd, amit szeretsz.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ha meglenne minden alapom (lakhatás (saját, nem albérlet), autó, félretett pénz, hitelmentesség) akkor is dolgoznék mellette, de simán elvállalnék olyan melót, ami kevesebb fizetést ad, és szeretem is csinálni (a mostani sem rossz, de tudnék jobbat). :))

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Akkor én mondok egy 4. opciót:
Átmennék részmunkaidőbe (4 vagy 6 óra), mert szeretem amit csinálok, de túl sokat dolgozom és nincs időm mellette másra.
Ha meg nem kell csinálni semmit egy idő után az is unalmas tud lenni.
De a korábbi hozzászólóknak abban igazuk van, hogy ez függ az egyén életkorától és hogy miket ért már el. Lakás, család, hitel, stb.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#7) bkercso


bkercso
nagyúr

Maradnék, annyira nem rossz, de napi szinten rágnám a felmondás kérdését - ahogyan amúgy most is. Vagyis tényleg csak a pénz változna... :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#8) #72042496


#72042496
törölt tag

Maradnék, mert annyival több pénzből néhány év után költözhetnék egy olyan házba (vagy lakásba, de inkább ház), ahol szívesen megöregednék. Meg amúgy a meló is okés.

[ Szerkesztve ]

(#9) Gave válasza Fecogame (#1) üzenetére


Gave
addikt

Szvsz, attól függ mire használod fel az így nyert időt, ha pl az egészségedet nagymértékben javítja, akkor szerintem egyértelműen jobb a több idő, de ha nincs terved vagy nem javít az egészségi állapotodon akkor nem biztos, hogy előrébb vagy vele. Ezt olyan írja akinek két munka között ált. elég sok a szabad ideje és alapvetően rosszul használja fel (gaming addikció fejlesztése) :DDD

Az extra pénz egészen addig jó szvsz, amég nem okoz extra stresszt, ha csak magadra keresel pénzt, akkor egyértelműen egyre inkább az idő és az egészség lesznek szerintem a magasabb értékek.

(#10) Somatom


Somatom
veterán

Sztem ez úgy lenne jó, ha megmaradna a több pénz lehetősége. Meg kell találni azt a pénz/szabadidő arányt, amiben az ember jól érzi magát. Én havonta csak két hét melót vállalok, mert nekem így jó az egyensúly. Viszont, bármikor vállalhatok több melót, ha több pénz kellene.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) snecy20


snecy20
veterán

Pár évig dupla fizu, aztán majd szabadidő egyszer... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) adalbert1


adalbert1
veterán

Hát, az inflációt elnézve én egy darabig biztos maradnék, és növelném a megtakarításaimat (pl. akik kiszámolták pár éve, hogy mennyi pénz kell mondjuk early retirement esetén havi megélhetésre, azok közül szerintem páran koppanhattak).
Persze az is kérdés, hogy mennyire szereted a munkát, amit végzel napi szinten? Mennyire vagy elégedett az egy napra jutó szabadidőd mennyiségével?

(#13) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Szerintem aki igazán akar, az tud plusz munkát vállalni, és ha ügyes, akkor napi 1-2 óra plusz munkával szép plusz pénzt tud keresni.

Bár lehet, hogy én kivételesen szerencsés vagyok, de nekem ez korábban mindig sikerült :K

Mostmár "leszálló" ágban vagyok, nincs szükségem több pénzre (csakis azért kell több fizetés, hogy a nyugdíjam több legyen), így én a szabadidőre szavazok :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14) Somatom válasza Donki Hóte (#13) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Ez a nyugdíj dolog is befolyásoló tényező. Nekem még van 2-3 évem, de aztán lépnem kell valamit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) Polllen


Polllen
nagyúr

Én szakmailag eljutottam oda, ahová szeretnék és bár ez is az egyik hobbim, de ha ugyanezt a bért megkapnám nulla munkával, akkor vissza is vonulnék. Az életünk véges, a legnagyobb kincsünk az időnk. Élnék a többi hobbimnak és a családomnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) Egon


Egon
nagyúr

A szabadidőre szavazok, az mindennél többet ér (max. az árnyalhatná a képet, ha ezt a passzív jövedelem nem életem végéig járna, és a nyugdíjam ez miatt alacsonyabb lenne mint egyébként).
A képhez hozzátartozik, hogy az országos átlagot tekintve jól keresek, nem vagyok különösebben rászorulva a dupla jövedelemre.

Szerk: Polllen: +1... :R

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Donki Hóte válasza Somatom (#14) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerencsére nekem mindig volt (jól fizető, persze nem bankos/informatikus léptékkel nézve) bejelentett állásom, én csak a mazsolát kerestem a kalácsba a mellékállásokkal, így elég jó nyugdíjra számítok.

Emellett van még önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításom és nyugdíjbiztosításom is, ezekkel együtt azt hiszem, hogy nem kell fizető állást keresnem nyugdíjas koromban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#18) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

én egy köztes megoldást támogatnék, mondjuk egy jó kis 3-4 napos munkahetet hasonló (vagy kicsit jobb :D) fizuért mint most. dilemma, amellett hogy néhány dolgot leszámítva én alapvetően szeretem a munkámat, tudnék mit kezdeni a több szabadidővel is.

az "alanyi jogon járó" jövedelmet nem igazán tartom pozitívnak mert a legtöbb ember ezt úgy értelmezi hogy "akkor nem kell semmit csinálni" ami végő soron sem neki, sem a társadalomnak sem jó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19) Somatom válasza Donki Hóte (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Még nem döntöttem el, hogy akarok-e majd kavarni magasabb nyugdíjért. Számottevő pénzmegtakarításom nincs, de van Budapesten két plusz lakásom, meg öt garázsom, amiket majd ki tudok adni. Eddig hét évem van Németországban. Ha a végén megdobnak havi 500-1000 Euro nyugdíjjal, akkor sztem nagy baj már nem lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) bkercso válasza Polllen (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha túl sokan válaszolják ezt (igen, >80%), akkor az azt mutatja, hogy nincs jól szervezve a társadalom. USÁ-ban és Európában is ~70% nem szereti a munkáját, a fennmaradók fele szeretik , fele pedig közömbös.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) Polllen válasza bkercso (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem egyáltalán nincs jól szervezve a társadalom. Az itthoni helyzetet különösen elcseszettnek tartom, de más társadalmakra sem tudom azt mondani, hogy ez így jó.

Én amúgy szeretem a munkám, tényleg az egyik hobbim. De annyi minden mást nem tudok kipróbálni, hogy el tudnám engedni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Somatom válasza bkercso (#20) üzenetére


Somatom
veterán

De, nem lehet mindenki Michelin inspecteur. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) _PetZ_


_PetZ_
csendes tag

Szerintem ha csak heti pár óra, akkor belezsúfolnám a munkaidőmbe :R
Utána keresnék még 1-2 ilyen munkát és hagynám a főállást.

(#24) #15447808


#15447808
törölt tag

Van az a pénz, bár biztosan megnövekedne a táppénzes napok száma :))

(#25) bkercso válasza Somatom (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem is mindenkit elégítene ki.
Kamionozni is lehet úgy, hogy szereti az ember és úgy is, hogy fogösszeszorítva muszájból gályázik.
És talán nem szeretheti mindenki mindig a munkáját, de a 70% azért egy riasztó arány szerintem - úgy, hogy már nagyrészt mi emberek alakítjuk a világot.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26) Somatom válasza bkercso (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Ami a kamionozást illeti, nekem az a tapasztalatom, hogy aki nem lazán, kedvvel, hanem muszájból, fogösszeszorítva csinálja, az vagy kihullik, vagy savanyú, befordult, borzalmas emberré válik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) bkercso válasza Somatom (#26) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem a többi szakmával is ez a tapasztalatom - anélkül, hogy dolgoztam volna mindegyikben. :D :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28) Somatom válasza bkercso (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vagyunk egyformák. Korzikára fuvaroztam építőanyagot egy touloni telepről. Nehéz cucc volt soron, kértem egy segédmunkást rakodni. A csávó végig nyafogta az utat. Kiderült, hogy nem szeret utazni. Mondom neki, ember! A napi béredért összesen egy órát kellett dolgoznod. Most épp a májusi napsütésben, a mediterrán tengeren úszó komp fedélzetén, nyugágyakon heverünk és te még sörözhetsz is. Te szívesebben kevernél falfestéket egy szobában?
-Igen.
Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A kérdés életkor- és nagyon helyzetfüggő.
Fiatalon nem kérdés, hogy a dupla fizu a prio sokaknak. Aztán elérnek az életüknek abba a szakaszába, hogy a szabadidőre, hobbira, gyerekre szeretnének több időt szánni onnantól már a fele meló billenhet a mérleg.

Megtakarításokkal meg a félretevéssel annyi a gond, hogy hiába keres 2x annyit az ember, eddig ha akartál venni 2017-ben egy 13 milliós átlag lakást és elkezdtél rá félretenni akkor 2018-ban már 16 millió volt, 19-ben 19, 20-ban 22 millió, 21-ben 25 millió, 22-ben pedig 30 millió. 23-ban lehet, hogy még mindig csak 30 millió vagy akár visszaeshet 28-ra de közben a pénzed tavalyi értékéhez képest 30-40%-ot inflálódott.

Lássuk be, hogy hiába keresel 2x annyit ha a kinézett célok többel drágulnak, mint amit neked a dupla fizetés ad. És nem csak lakás, egy középkategóriás autó 2019-ben 4-4.5 millió volt, most 9-től indul.

Ha van egy normális házad, lakásod, egy autód és nem akarsz nagyobb beruházást akkor lehet gondolkodni a több szabadidőn szerintem.

(#30) Szevam válasza Somatom (#28) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A környezete b*szogathatja, hogy jó dolga van, és ez lelkiismeretfurdalással töltheti el. Valószínűleg ezért mond ilyet. A lelki béke többet ér neki. Meg kell nyugtatni az illetőt és elmondani neki, hogy ha a Jóisten ezt adta akkor elkell fogadnial és élvezze. A fennmaradó idejét meg fordítsa másra, olvasson. Sz'tannyi!

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#31) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Felmondanék és azzal foglalkoznék a felszabadult időmben, amit eddig a saját szabadidőmből elvéve csináltam. Más kérdés meddig lenne érdekes, mert a rendes munkám is szeretem meg a szabadidőset is. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32) bkercso válasza Somatom (#28) üzenetére


bkercso
nagyúr

Látod! Össze kell párasítani a munkaköröket az emberekkel! :P
Egyébként nem vagyunk mindenkitől függetlenek. Egy sok kényszer uralta világban az emberek eltanulják egymástól is a nyafogást, aztán úgy maradnak, és akkor már semmi se jó sokaknak.
Pl. panaszkodni vagy negatív dologról hírt adni menő, míg az örömödet vagy lelkesedésedet inkább meg sem osztod, vagy kétszer is meggondolod.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#33) elder troll


elder troll
senior tag

Ez valamilyen MLM-es beugratós kérdés?
Ott szokták ezzel kezdeni mindig, én meg leoltom őket a sajátos példámmal.
Van a "pénzcsap", és csak annyi a dolgod, hogy alá rakj egy vödröt. De ezt a vödröt tőlem kell megvenni xszázezer forintért, és utána csak dől a lé...

[ Szerkesztve ]

(#34) Somatom válasza bkercso (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben is van igazság. Az én poharam félig teli szokott lenni. Nem tartom rossznak a sorsomat, nincs okom panaszra. Így tudok az élet napos oldalára koncentrálni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) Somatom válasza elder troll (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm...
Érdekel ez a vödör-project. Most az a gond, hogy nem tudom szabályozni a pénzdőlést. Nincs már hova tenni, délutánonként 200 literes hordóban égetem. Vasvillával kell forgatni, mert különben nem ég el rendesen. Fárasztó meló. A pénzcsap azért lenne jobb, mert szabályozható a pénzfolyás intenzitása. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) bkercso válasza Somatom (#34) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is így gondolkodom - de a kémiám ezzel kb. ellentétes, szóval nem vagyok túl egységes. Inkább kétséges. :O

pénz: nézd meg a Narcost: Escobar-ék elásták a pénzt a mezőn, kőkerítés tövibe, fa alá stb. De lehet, hogy a vezetőinknek már van jobb megoldása a problémára....

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37) elder troll válasza Somatom (#35) üzenetére


elder troll
senior tag

Csak neked, csak most féláron a pénzfogó vödör (echte originál alólamveramwayszánrájder):
500000
250000
A csapot macerás elvezetni, de megoldjuk okosba', csak utald el a felét a 10 milliós vételárnak az alábbi számlaszámra, és többet nem fogsz látni :K

Amúgy biztos bennem van a hiba, hogy egy ilyen kérdésből egyből piramisépítésre asszociálok.

(#38) Donki Hóte válasza elder troll (#37) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Piramist építeni ókori dolog, ráadásul a fáraók, akik nagyban űzték, mind belehaltak :K

A piramisjáték mai neve start-up, ugye ez mennyivel jobb(ban hangzik :DDD ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39) Fecogame válasza elder troll (#33) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem MLM, közel sem. Csupán egy szimpla kérdés :)

Köszönöm az eddigi válaszokat! :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

jelen helyzetben én most nem engednék el semmit, ami pénzt hoz.
én most foggal-körömmel ragaszkodnék mindenhez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) _drk


_drk
őstag

Ez nagyon munka függő!
Ha az embernek jó munkája van akkor marad, ha nem akkor meg úgy is lelép. Hanem is egyből, de pár hónap múlva úgy is előjön, hogy minek szív. Aztán lehet keresni valami jobbat, idő van rá és akkor lehet jobban válogatni.

Én most tuti kivennék pár hónap pihit, felfrissülni lelkileg és mentálisan is. Kis önkiteljesedésbe belemenni!
Hányszor lehet ezt megtenni az életben? :D

(#42) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

+1 a több pénzre.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#43) bkercso válasza --HARDCORE-- (#42) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megérne egy online szavazást! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) Donki Hóte válasza _drk (#41) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amikor előző munkahelyemről elküldtek, akkor 3 hónapig nem csináltam semmit. Életem egyik legboldogabb időszaka volt, béke, nyugalom. Bepótoltuk a párommal az addig elmaradt nyaralást, utazást.

Mondjuk azért voltam teljesen nyugodt, mert viszonylag jó felmondási pénzt kaptam az előző munkahelyemről, meg tudtam, hogy ha akarnék, akkor gyorsan el tudnék helyezkedni.

Ez így is lett, amikor munkakedvem lett, akkor csütörtökön elküldtem az önéletrajzomat egy helyre, következő héten kedden már hívtak interjúra, pénteken meg már mehettem munkaalkalmassági vizsgálatra az új munkahelyemen.

Szóval ha valakinek fel akarnak mondani, akkor ne hajtson térdet, fogadja el, hogy menni kell, pihenjen egy kicsit, majd keressen új kihívást :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#45) janeszgol


janeszgol
félisten

Szabadidő. Akkor is, ha szeretem azt, amit csinálok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én biztosan óvatos lennék és először mondjuk 1 évig egymás mellett csinálnám a kettőt. Az a heti pár óra nem túl megterhelő. Közben megnézném, hogy ez a heti pár óra feltornászható-e mondjuk heti 1-2 napra és akkor a több pénz és a több szabadidő is adott lenne és ha ez működik, akkor tudnék jobban foglalkozni a ramaty egészségi állapotommal. A nyugdíj engem nem motivál, mert van még kb. 20 évem addig, és nem biztos, hogy lesz még akkor nyugdíj, de ennél valószínűbb, hogy nem élek addig.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az nem egészséges, hogy hosszú távon semmit nem csinálsz és nincs meg a napi rutin. Néhány hónapig poén lenne, de a legtöbb ember már addig se bírná. Oké, hogy vannak hobbijaid, de a hobbi pont attól hobbi és abban van a varázsa, hogy nem jut rá állandóan időd.

[ Szerkesztve ]

(#48) Somatom válasza Jhonny06 (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Bármeddig bírnám, hogy azt csinálom, amihez kedvem van és akkor, amikor kedvem van. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt h végig 16 óráztam a hetet kivéve a vasárnapot, több hónapig , este 10-től másnap 3-ig. Hát, benne volt a lehetőség egy szív megállásra, ha hozzávesszük azt a fél liter kávét is. Igy utólag marhaság volt, mert hülyeségekre költöttem amit félreraktam azt meg idővel orvosra. Lebeszélnék mindenkit erről.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#50) Zolaash


Zolaash
aktív tag

#6 Szakbarbár: +1

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.