Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bozont válasza tupacamaru (#149) üzenetére


bozont
veterán

Ettől is nagyobb? Melyik az, Nexus 6? Vagy van attól is nagyobb? :Y

(#150) Black&White
Kint van amúgy a főoldalon is, legalul egy piros téglalapban írja, hogy világszerte ingyenes a kiszállítás.

[ Szerkesztve ]

(#152) tupacamaru válasza bozont (#151) üzenetére


tupacamaru
veterán

Van tőle is nagyobb 6.33", LeTV Max. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#153) Black&White válasza bozont (#151) üzenetére


Black&White
addikt

Ohh, akkor én azt rosszul értelmeztem. :(
Azt hittem Olaszországban, nem pedig Olaszországból.

(#154) #07400704


#07400704
törölt tag

Szóval akkor valaki tudná összegezni nekem, hogy melyik Meizu Pro 5(64gb.) az amelyik magyar földön is tudja a 4g-t és tud frissülni otán is, és persze van benne magyar nyelv is? :F

[ Szerkesztve ]

(#155) bozont válasza #07400704 (#154) üzenetére


bozont
veterán

Végig erről volt szó, de a lényeg hogy a nemzetközi (International) verziót kell venni. A 800-as LTE még így sem fog menni, szóval ha sokat mozogsz vidéken ez hátrány lehet. Nagyvárosokban és környékén kevésbé. Gondolom magyarul is tud majd, de erről bővebben akkor tudok nyilatkozni, ha megérkezett a készülék.

(#156) Black&White válasza #07400704 (#154) üzenetére


Black&White
addikt

4G: fontos lenne tudni melyik szolgáltatónál vagy.INT, vagy A-s ROM-mal ugyanazokat a támogatott sávokat kapod (vodásként, vagy jellemzően falusi környezetben szinte garantálható a szívás).
OTA: INT verzió, többit csak manuálisan tudod frissíteni.
Magyar nyelv: INT-ben lesz, HA A-s verzióval kapod és frissíted, valószínű csak az angol és a kínai marad.

PS: ha tévednék, sorry... (megelőztek)

[ Szerkesztve ]

(#157) bozont válasza Black&White (#156) üzenetére


bozont
veterán

Nem pont a vodának jó a 3g lefedettsége? Mert akkor nem aggódnék annyira.

(#158) Black&White válasza bozont (#157) üzenetére


Black&White
addikt

De.
Viszont a kolléga a 4G támogatásról kérdezett. :)

(#159) #07400704 válasza Black&White (#158) üzenetére


#07400704
törölt tag

Telecom-os vagyok és falun élek, persze mozgok városban is de ez nyilván nem mérvadó ebben az esetben, alapvetően az OTA frissítés illetve a magyar nyelv lenne fontosabb, mondjuk a jelenlegi Samsung S6 kitűnően teszi a dolgát 4g-n a faluban is.

(#160) Black&White válasza #07400704 (#159) üzenetére


Black&White
addikt

Falun pont a 800MHz-en működő, B20 LTE fog hiányozni, ami a hazai S6-ban megvan.
A másik két feltétel visziont adott az INT (meizumart.it) verzió esetében.

(#161) bozont válasza #07400704 (#159) üzenetére


bozont
veterán

Esetleg még azt kipróbálhatod, hogy az S6-ot átállítod 3G-re. Úgy kipróbálhatod milyen a környéken a Telekom lefedettsége, ha az is jó akkor meg nem aggódnék a 800-as LTE hiánya miatt.

(#162) #07400704 válasza bozont (#161) üzenetére


#07400704
törölt tag

A 3g jó erre, de sajnos lassúcska már, a 4g azért egészen más, bár őszintén szólva a műszaki részében ennyire nem vagyok otthon, pl. azt sem értem, hogy ha városban lenne a Pro 5-el 4g-m, akkor falun miért nem :F

(#163) bozont válasza #07400704 (#162) üzenetére


bozont
veterán

Azért mert a nagyvárosokban, sűrűbben lakott helyeken ha jól tudom 2600MHz-es sávot használják, míg vidéken a 800MHZ-est. Most a technikai okát nem tudom pontosan, de ha jól rémlik akkor olcsóbb és jobb a szórása. De ennek olvass utána.
Előbbit tudja a telefon, de az utóbbit nem, ezért van az hogy vidéken nagy valószínűséggel nem fogja tudni a 4G-t. Az a baj, kerestem, de nem találtam olyan leírást vagy térképet ami megmutatja hogy hol melyik sávot használják a 4g szórásra.

(#164) #07400704 válasza bozont (#163) üzenetére


#07400704
törölt tag

Értem és köszönöm, hogy elmagyaráztad, ilyen segítőkész emberekre van szükség egy fórumon, nem pedig olyanokra akik lehurrugják azt aki esetleg kevesebbet tud ezen a téren :R

(#165) Black&White


Black&White
addikt

A három hazai szolgáltató a B3 (1800MHz), B7 (2600MHz) és B20 (800MHz)-as sávokon ad 4G szolgáltatást.
Telenor: B3, B7 és B20 (Telekommal közösen, Budapesten kívül)
Telekom: B3 és B20 (Telenorral közösen, Budapesten kívül)
Vodafone: B7 és B20

B3: megyeszékhelyek, nagyobb települések és Budapest
B7: sűrűn lakott területek (sok-sok telepített bázisállomást igényel, cserében nagyobb sebesség, jobban terhelhetobb), pl. BP belváros.
B20: faluhelyen, kistelepulesek

Jelen pillanatban a 4G hálózatokat csak mobiladat foegalmazasra hasznalhatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#166) #07400704 válasza Black&White (#165) üzenetére


#07400704
törölt tag

Így már átláthatóbb, neked is köszönöm!
Ezek szerint faluhelyen is lenne 4g a Pro 5-el, csak éppen nem tudja 800Mhz-et.

(#167) turika86


turika86
aktív tag

nekem is megtetszett ez a csinos készülék egyedül a méret amit kicsit félelmetes lenne... meg a flyme os. de majd meglátjuk a későbbi tesztetek meg itt már látom páran berendeltek úgyhogy várjuk a személyes beszámolót. :R

"Time is the fire in which we burn"

(#168) bozont


bozont
veterán

Bár magamnak csinálok konkurenciát (mintha számítana :D ), de a GSMArena-n PRO 5 giveaway. Egy próbát azért megér.

(#169) turika86 válasza bozont (#168) üzenetére


turika86
aktív tag

miért csinálsz magadnak ezzel konkurenciát?! megnéztem h mit kell teljesíteni a giveaway-hez és inkább kiléptem... :D :DD

"Time is the fire in which we burn"

(#170) bozont válasza turika86 (#169) üzenetére


bozont
veterán

Mert minél több ember játszik annál kisebb az esély, de persze mivel ez világszintű ajándékozás, így néhány ember pluszba már igazán nem számít. Ezért írtam azt amit a zárójelbe. Én azért 2 entry-t összeszedtem, az esélyt megadom, bármilyen kicsi is. :DDD

(#171) turika86

De rendeltem, természetesen vissza nem mondom ezért. Ha meg mégis én nyerném valamilyen csoda folytán, akkor is lesz helye a családban. :K

[ Szerkesztve ]

(#171) turika86 válasza bozont (#170) üzenetére


turika86
aktív tag

De te nem amúgy is rendeltél magadnak meizumart-ról?!

"Time is the fire in which we burn"

(#172) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

A középső, érintőujjas gombon kívűl tőle balra-jobbra van-e érintő felület? Mi a kiosztása? Várható nem flyme op rá mástól?

(#173) TTTotya válasza Hujikolp (#172) üzenetére


TTTotya
senior tag

Nincs. Nincs neki kiosztása sem. Nem tudjuk még, mert a Meizunak nem szokása a bootloader nyitás.

(#174) Hujikolp válasza TTTotya (#173) üzenetére


Hujikolp
őstag

Köszi! Akkor sajnos lemondok a telefonról. Kár érte...

(#175) N.otorious


N.otorious
senior tag

Valakinek jött már ilyen teló? Vagy mikor jelenik meg? Magyarországon mikor várható a megjelenés?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#176) N.otorious


N.otorious
senior tag

Itt lehet ellenőrizni, hol milyen LTE hálózat érhető el.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#177) N.otorious


N.otorious
senior tag

A meizusale.com oldalon, LTE-re írja a 800 at.

Frequency 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz, 3G: WCDMA 900/1900/2100MHz, 4G: FDD-LTE B3(1800MHz)/B7(2600MHz)/B20(800MHz)

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#178) bozont válasza N.otorious (#177) üzenetére


bozont
veterán

Sőt, nyitott a bootloader. Ennek mondjuk jó lenne utánajárni, mondjuk az nem tudom milyen verziós rommal árulják itt. Gondolom mivel .com a nemzetközi verziósat. Lehet abban van B20 LTE. Meg mivel nem mókolt android fut ezeken, mint a kínai verziókon, az sem elképzelhetetlen hogy nyitottan érkeznek.

(#179) N.otorious válasza bozont (#178) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ezt is írják:

SoftWare Service

Add Google Play Store +$2.99
Unlocked and Rooted Phone +$2.99

Ez normális?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#180) Black&White válasza N.otorious (#179) üzenetére


Black&White
addikt

Biztos, hogy nem.
TTTotya már leírta, hogy hol tudsz garantáltan INT verziós készüléket venni: [link]
Én személy szerint ezt a B20-at is kamunak érzem.

(#181) bozont válasza N.otorious (#179) üzenetére


bozont
veterán

Nem. Egy biztos, akkor ez kínai verzió. Több helyen ingyen is előtelepítik a Play-t. Ha jól tudom a Flyme-ben van gyári root is. Mondjuk a plusz pénzért unlock még oké, ha marad is a gari. Viszont a b20-at biztos hogy nem tudja, legalább is az amelyiket ott árulják.

(#182) TTTotya válasza bozont (#181) üzenetére


TTTotya
senior tag

Így igaz. Nem szokás a play-ért pénzt kérni. Viszont ha kell rá telepíteni akkor 100%, hogy kínai belpiacos. A root flyme account létrehozása után menüből ki/be kapcsolható.

(#183) N.otorious


N.otorious
senior tag

És a meizu.it n mikortól érhetö el? Számlát onnan tudok kérni?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#184) bozont válasza N.otorious (#183) üzenetére


bozont
veterán

Már előrendelhető, ahogy írják december 15. körül várható az értékesítés megkezdése. A 3GB-os verzió most éppen "elfogyott". A számlát gondolom küldenek, de jobb ha rákérdezel náluk.

(#185) TTTotya válasza bozont (#184) üzenetére


TTTotya
senior tag

A franciáknál úgy volt, hogy miután átvettem a telefont, másnap emailben megjött a számla is. Majd kiderül, hogy az olaszok, hogy csinálják, mert ma rendeltem a páromnak egy fehér-arany 32GB-s MX5-öt.

(#186) N.otorious


N.otorious
senior tag

Ha innen rendelném meg, szerintetek cinkes?

Csak tudnám a garanciát rajtuk keresztül érvényesíteni, végül is számlára venném.
Ha gyári oldalról veszem, a garancia mennyi?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#187) logaritmus válasza N.otorious (#186) üzenetére


logaritmus
tag

Épp ma rendeltem elő kerek 162 ezer forintért a 4 GB-os, Nemzetközi verzióst, ingyenes szállítással. Tehát nem éri meg Innen.

(#188) bozont


bozont
veterán

Jött az email, elvileg ma érkezik a telefon. :C A DHL hozza amúgy.

(#189) tupacamaru válasza bozont (#188) üzenetére


tupacamaru
veterán

Várjuk az első tapasztalatokat. :B :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#190) N.otorious válasza bozont (#188) üzenetére


N.otorious
senior tag

És képet is :)

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#191) bozont válasza bozont (#188) üzenetére


bozont
veterán

Oké, kicsit félre értettem (az a fránya tripla éjszakai 12 óra :O ), nem ma érkezik hanem ma adták fel. Estimated delivery-nek 18-át írja. Akkor legalább pont itthon leszek.

[ Szerkesztve ]

(#192) csabi234 válasza bozont (#191) üzenetére


csabi234
csendes tag

Honnan is és mikor rendelted? Mindenhol nézegetem, de sehonnan nem igazán lehet rendelni.

(#193) bozont válasza csabi234 (#192) üzenetére


bozont
veterán

A meizumart.it-ről, előrendelésben kb egy hónapja. Jelenleg elfogyott, nem tudom mikor lesz nekik újra készleten, gondolom 1-2 hét. A fehér rendelhető, az január 15-től szállítják.

Néztem tokot is hozzá, van már egy-két jó darab: [link], [link], [link], [link]

(#194) bozont


bozont
veterán

Tapasztalat még nincs nagyon, nemrég érkezett meg. Teszek fel képet is, bár sok újdonság nem lesz az eddigi unboxing videókhoz képest. Egy biztos, b@szott nagy ez a teló, főleg így a 4,7" után. :DDD
A wifi elég jó, simán hozza a 30/2-es netet, pikpakk feltelepül minden. És nem hal be közben!! Felüdülés az SP után. :C

[ Szerkesztve ]

(#195) N.otorious válasza bozont (#194) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ez pontosan melyik típus? Mert látom van M576 meg ilyen elnevezések.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#196) bozont válasza N.otorious (#195) üzenetére


bozont
veterán

M86, de hogy ez most mit jelent jó kérdés, sok infó még nincs róla. De ezt írja pontosan: Baseband version - S333_M86_20151022_CHNOPEN_MZ025

Vajon az a CHNOPEN azt jelentené, hogy nyitott bootloader-es lenne?

[ Szerkesztve ]

(#197) N.otorious válasza bozont (#196) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az m86 az arm m86 van benne, m576 meg m576u valami típus jelzés, olyan nincs neked dobozon vagy valahol?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#198) bozont válasza N.otorious (#197) üzenetére


bozont
veterán

Tényleg, ott van, M576H a típusa.

Tegnap elfelejtettem írni, de kaptam ajándékba egy tollat, amin van egy betét amivel használható a telefonhoz is. Nem nagy cucc, műanyag toll, de jópofa. A webshop adta hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#199) bozont válasza bozont (#198) üzenetére


bozont
veterán

A kép meg lemaradt:

(#200) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nekem is megjott tegnap a meizumarttol, fel is raktam ra a jo elore megrendelt Nillkin fele jo draga edzett uveg elolapot (Amazing PE+). Keruljetek mint a tuzet, komolyan mondom, nezzetek erre a kepre. Most szkanderezek az eladoval full refundert...

Mellette egy S2 lathato egy 2 dollaros uveggel, amit az eladonak tettem oda viszonyitasi alapkent, hogy milyen lenne kb egy normalis megoldas.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.