Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) k é s z válasza k é s z (#99) üzenetére


k é s z
csendes tag

Kíváncsi volnék másnak csinált-e már ilyet, vagy csak nálam történt. Felvettem az evolveoval a kapcsolatot... Azt javasoltak csinaljak egy gyári resetet... :/

halgass a szívedre és kész...

(#102) moli.hu


moli.hu
őstag

Sokat gondolkodtam a plecsnin, végül egyetlen dolog miatt nem került rá az ajánlott minősítés: kénytelen venni hozzá az ember egy microSD-t is, ha minden funkciót használni óhajt.

microsd-t kapni mar 1400ft-ert is, amivel mar hasznalhatova valik a telefon minden funkcioja.
ez a telefon aranak 1.6 %-a.

az ilyen irasokkal a sajat hiteleteket kockaztatjatok, pedig nektek ez a legertekesebb toketek. lecci ne.

[ Szerkesztve ]

(#103) Nagisti válasza k é s z (#101) üzenetére


Nagisti
csendes tag

Egy hete vettem a telefont, s nálam eddig (és remélhetőleg utoljára) egy alkalommal fordult elő ez a jelenség (úgyszintén akkumulátor "ki/be", aztán újraindítás).
Éppen a BKV-n neteztem rajta, amikor a leszálláshoz "lezártam", s kb. 10 másodperccel később, a leszállást követően akartam folytatni, de "elfeketült", s nem reagált semmire. Az utcán akku "ki/be"...
Nem tudom, mi okozhatta, nem volt lestrapálva (a neten kívül nem futtattam rajta mást), de azóta szerencsére nem észleltem ezt a hibajelenséget.

(#104) Nagisti válasza Nagisti (#103) üzenetére


Nagisti
csendes tag

Egyébként, az előző hibajelenségtől eltekintve nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal! Az én esetemben viszonylag aktív használat mellett (terepen is használva, netezés, telefonálás, közepes navigáció-használattal) stabilan 3,5-4 napos üzemidővel szinte már a "hihetetlen kategóriába" tartozik Q4-es. (Mellesleg már sikerült leejteni, de semmi negatívum)...

(#105) Vegha válasza Nagisti (#104) üzenetére


Vegha
senior tag

Ez az üzemidő nagyon kecsegtetően hangzik. De azért kíváncsi lennék k é s z tapasztalatára is.

(#106) obligat válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


obligat
senior tag

concorde?

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#107) obligat válasza DarknessHope (#94) üzenetére


obligat
senior tag

A linux pl. olyan, hogy telepíthető konzolos verziótól a 3D-színes-szagos-gumizós ablakos megjelenítésig mindenféleképpen.
Kicsivel több, mint 20MB az induló *.iso, ha van net, addig fejleszted, ameddig akarod.
Mondjuk a MenuettOS elfér egy háromfeles lemezen (az nem linux), teljesen assembly az egész, ennek megfelelően gyors, kicsi, soha meg nem botlik. Csak tudd kezelni.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#108) k é s z válasza Vegha (#105) üzenetére


k é s z
csendes tag

2,5-3 napot nagyobb odafigyelés nélkül el lehet érni vele... de felesleges az utolsó cseppig meríteni, az ui. a hiedelmekkel ellentétben nem tesz jót az akksinak...

szerk.: amúgy van benne egy power saving mode, amit elég jól testre lehet szabni... pl.: hogy hány százaléknál kapcsolojon be... és azt is, hogy miket kapcsoljon ki, hány százaléákra állítsa a képernyőt, hangerőt stb.

[ Szerkesztve ]

halgass a szívedre és kész...

(#109) obligat


obligat
senior tag

Nekem bejön, de a fő kérdés, hogyan lehet rootolni?
Van valami speckó eljárás?

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#110) obligat válasza k é s z (#108) üzenetére


obligat
senior tag

a hiedelmek igazak voltak, amíg nem a lítium-polimer akksik voltak az elterjedtek. Ezek meg sem a túltöltést, sem a teljes lemerülést nem képesek elviselni, mindegyikben van valami kis elektronika ennek elkerülésére (hacsak nem valami gagyi kínai gagyi utánzata, de szerintem még ott sem marad ki, mert az első alkalommal felgyújtaná a felhasználót az eszköz), magyarul teljesen lemeríteni, vagy a maximumig tölteni átlagjuzer nem tudja ezeket az eszközöket, És nem kell 12 órán át, meg egész éjszaka töltögetni őket, rontja az élettartamot, ha 100%-ot jelez az eszköz, akkor töltőről levenni, ha 69-nél visszateszed (nem kötelező 0-ra meríteni, ill. nem diferál)akkor sem romlik el, ha 100-nál leveszed :)

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#111) obligat válasza Marki (#63) üzenetére


obligat
senior tag

a sigma pq22-ről ukrán fórumokon azt írják, hogy állandóan kikapcsol, meg a hirdetettel ellentétben nincs benne barométer, és egyáltalán nincsenek nagy véleménnyel róla.
mivel ugyanaz a készülék, nálam felejtős lett sajnos.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#112) Marki válasza obligat (#111) üzenetére


Marki
csendes tag

Kikapcsolást még nem tapasztaltam, barométer valóban nem működik, de azt hiszem nem is volt a specifikációban az Evolveonál.
Viszont amit nem értek, hogy Google térkép utcanézetében mikor bekapcsolom az iránytűs nézetet, akkor miért nem áll be rendesen az adott iránynak megfelelően. Tapasztalt valaki ilyent? Esetleg meg tudná nézni más tulaj is?

Akku ideje valóban jó.

(#113) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

sziasztok tudja valaki hol van kiállítva ahol ki lehetne próbálni egy bekapcsolt példányt?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#114) k é s z válasza DarknessHope (#113) üzenetére


k é s z
csendes tag

én még láttam kiállítva, de a bestbyte-ban - ha van náluk - (én a Váci útiban voltam) szívesen kivesznek egyet a dobozból és meg lehet tapizni :K

halgass a szívedre és kész...

(#115) DarknessHope válasza k é s z (#114) üzenetére


DarknessHope
senior tag

szia a honlapon azt írják érdeklődjön és központi raktáron is 1 hetet... szóval a BestByt asszem ne fog mutatni nekem :( speedshopnál se látom hogy lenne... pedig élőben nagyon megnézném... nincs valakinek itt budapesten esetleg pont XI kerületben? :D

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#116) DarknessHope válasza DarknessHope (#115) üzenetére


DarknessHope
senior tag

nos aki még megnézné élőben a hét második felében vagy hétvégére ígértek készletet BestByte-nál... talán lesz kiállítási darab is :D

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#117) fioka válasza obligat (#111) üzenetére


fioka
csendes tag

A pq22-ről azt is írják, hogy lehet hozzá kapni 4500mAh-s aksit is ( másik hátlappal). Ennél az evoloveonál tudtok ilyenről? Mert ha még ez is van az már tényleg baba lenne. Persze a gondokat orvosolni kéne ( software frissítéssel gondolom)

(#118) k é s z


k é s z
csendes tag

2 apró, de érdekes dolgot fedeztem fel, funkciót tekintve nincs túl nagy jelentősége, de kíváncsi vagyok, hogy csak nálam ilyen-e. Tudnátok csekkolni?

1. Ha recovery menübe lépek (bekapcs+hang fel) ugye azt írja, hogy a hangerő fel/le gombokkal lehet navigálni az opciók között és a power gomb az enter... nálam a le gomb ok, a powere nem csinál semmit, a fel gombra meg úgy reagál, mintha power nyomtam volna meg :F

2. Beállításoknál az "About Phone > Status" menü alatt (angolra állítottam a nyelvet, magyarul Telefonról és állapot lehet talán pass. Mindenesetre a legalsó menüpont majd abból nyíló legfelső) a "Serial number" nálam 0123456789ABCDEF... ez milyen már :F másnál is ugyanez van?

Köszi előre is...

u.i.: üzemidő amúgy nagyon rendben van... normál napi használat mellett, 3 nap után 100-ról 14%-ra merült minden különösebb "kímélés" nélkül :R

halgass a szívedre és kész...

(#119) Vegha


Vegha
senior tag

Hátrányok:

Napszaktól, töltöttségi szinttől, használattól függetlenül leáll a készülék, semmilyen gombra nem reagál még ha töltőre csatlakoztatom akkor sem! !! Csak akkor lehetséges újraindítani ha szétszedem és kiveszem az akkumulátort, ez egy hónap alatt ötször fordult elő, holnap küldöm a szervízbe. A fényképező külső exponáló gombjával 40 vagy 90 képet készít a gép, más alternatíva nincs! !! a A menü néha "akad", néhol nem kifejezetten magyar, pl. :(mivel a fő kártya csengőh) És még néhány apróság... (2014. 01. 16. )
http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/evolveo/strongphone-q4-sgp-q4-p203052819/velemenyek.html

: (

[ Szerkesztve ]

(#120) k é s z válasza Vegha (#119) üzenetére


k é s z
csendes tag

Ezt személyes tapasztalat, vagy csak találtad a bejegyzést? Ha saját poszt, akkor melyik szervizbe viszed?

"A fényképező külső exponáló gombjával 40 vagy 90 képet készít a gép, más alternatíva nincs!"

eddig nem is próbáltam a külső gombbal képet lőni :DDD azt meg végképp nem értettem, hogy a 40 és 90 mire vonatkozik... de rájöttem, hogy ez a sorozatkép lövésre vonatkozik... azért ezt jó tudni, hogy ilyet is tud... bár kicsit tényleg fura, hogy nem akkor áll le amikor elengeded a gombot...

[ Szerkesztve ]

halgass a szívedre és kész...

(#121) Vegha válasza k é s z (#120) üzenetére


Vegha
senior tag

Ott a link, ott írta a kolléga.

Szóval tényleg csak sorozatfotó készítésére lehet használni a külső exponáló gombot ?

(#122) k é s z válasza Vegha (#121) üzenetére


k é s z
csendes tag

Nem... Egy képet is lehet vele lőni. Sorozatot akkor csinál, ha nyomva tartod.

halgass a szívedre és kész...

(#123) Yeffy


Yeffy
veterán

na, végre egy normális telefon, ami nem törik/reped már el csak attól, hogy ránézek, de mindemellett még tudásban is kielégítő. nem csúcs, de ki nem tojja le. szarok a bencsmárkhuszárokra, nekem nem tophardver, meg csillió pont kell, hanem egy, az én életvitelemhez passzoló, s nem laboratóriumi körülmények között használható telefon kell, értelmes áron.

nagyon tetszik, következő telefonváltásnál vagy ez lesz (esetleg hasonló/utód) vagy N5. bár egy két apróság hiányzik nekem, pl. lehetne picit nagyobb a kijelző, kicsit jobb kamera (a jelenlegi telómé azért ebben még mindig elég erős), összességében tetszik.

A kijelző védelmének érdekében egy Gorilla Glass 2 üveglappal látták el a készüléket, ami jóval ellenállóbb átlagos társainál, habár a Corning harmadik generációja még egy fokkal jobb választás lett volna, főleg egy ilyen cuccnál
pontosan, hogy jól tették, hogy nem G3 lett. az csak a karcokat bírja tudtommal. de rohadt merev, rideg anyag, ezért törik, mint állat. eséseket nem szereti. nálam legalább is ez volt, és sok usernél olvastam hasonlót.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#124) magyar895


magyar895
csendes tag

Valaki kipróbálná, hogy fut-e rajta rendesen a quantum gis nevezetű térinformatikai program ?
köszi előre is
itt érhető el

[ Szerkesztve ]

(#125) k é s z válasza Yeffy (#123) üzenetére


k é s z
csendes tag

Csekkoltam, de nem megy fel rá vmiért...
az installer felment...

A download and install QGIS (recomended)-re bökve a következőt kapom: " this wil dl... blalba... the dl is 0MB big do you want to continue" > YES > "the package didnt dl correctly (md5 hash mismatch)

Download and install QGIS nightly-ra bökve letölti a 143 MB fájlt... indítja a telepítést, majd azt írja ki hogy nem sikerült telepíteni... szóval nekem nem ment fel rá... esetleg vki más is kipróbálhatja

halgass a szívedre és kész...

(#126) Yeffy válasza k é s z (#125) üzenetére


Yeffy
veterán

??

ezt biztos, hogy nekem akartad írni?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127) k é s z válasza Yeffy (#126) üzenetére


k é s z
csendes tag

természetesen nem...

(#124) magyar895 posthoz ment volna... de már nem tudtam módosítani. :DDD

halgass a szívedre és kész...

(#128) magyar895 válasza k é s z (#127) üzenetére


magyar895
csendes tag

köszi szépen, hogy megpróbáltad, sajnos nem túl jó hír így átgondolom a megvásárlását...

(#129) Yeffy válasza k é s z (#127) üzenetére


Yeffy
veterán

ok :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#130) csiktor


csiktor
tag

Sziasztok!

Én is beszereztem egy ilyen készüléket. Írom az első pár nap utáni tapasztalatokat:

+A készülék nagyon egyben van, tényleg elpusztíthatatlannak tűnik. Nem nyekereg, nem mozog, nem hajlik.
+Az üzemidő nagyon jó! Szombat hajnalban vettem le a töltőről (100%), azóta aktív 3G netkapcsolat, fényképezés, videók, nyomkodás, csetelés, elég sok telefonálás és így van most (hétfő dél körül) 10%-on. Veszek majd hozzá egy nagyobb, 4500 mAh-s akksit és akkor végre sok év után először el fogok tudni menni úgy egy hétvégére, hogy nem kell magammal töltőt vinni. :-)
+Nagyon gyors a készülék! Mindent azonnal csinál, minden fut rajta, minden pörög. Nem sikerült még megakasztani vagy huzamosabb időre elgondolkodtatni. A galériában lévő összes videót képes lejátszani "ikon" nézetben, tehát kis kép formátumban megy egymás mellett, egyszerre az összes videó. :-)
+Jó, hogy vannak hardveres hívásfogadó/elutasító gombok!
+A kijelző éles, szép színű és képű.
+Nagyon jó, hogy van külső visszajelző LED, ami villog ha merül a telefon/üzenet jött, stb.
+A kamera egész korrekt, bár sötétben nem igazán lehet használni.
+Nagyon hangos rajta minden. A külső hangszóró is és a fülnél lévő is. A hangminőség is megfelelő mindkettőn, a mikrofon is rendben. Persze nem egy hi-fi torony, de amire kitalálták arra tökéletes.
+A jelerősségek (wlan, térerő, bluetooth, gps, stb) rendben vannak, működnek, amúgy semmi extra.

-Az automata fényerő állítás kicsit furcsa: teljes sötétben nem veszi le teljesen a fényerőt, teljes világosságban (tűző nap) pedig nem teszi fel teljesen. De találtam rá egy alkalmazást (Velis Auto Brightness), ezzel sikerült megoldani. A kijelző "üvege" eléggé tükröződik, napos helyen ez zavaró.
-A hardveres gomb jó, de néha benyomódik a zsebemben a piros letevő gomb, ami bekapcsolja a kijelzőt és így a zsebemben megnyomódnak a segélyhívós szám billentyűk.
-Egy kicsit nagy és nehéz a készülék. De hát valamit valamiért..
-Csak "készenléti üzemmódban" kezeli a két kártyát, tehát ha pl. telefonálok az egyikről, akkor nem tudnak hívni (és az adatkapcsolat sem megy) a másikról. De ez szerintem kibírható, kicsi az esély rá, hogy pont egyszerre akarjanak valamit mindkét számon.
-A tetején lévő 3,5 jack és microUSB csatlakozók kellően védve vannak, de sajnos be is vannak süllyesztve. Emiatt egy sima jack dugó (pl. fülhallgató) vagy USB-s töltő nem megy bele. :-( Ezt úgy oldottam meg, hogy USB kábelként mindig viszem a sajátját (vagy lehet venni is hosszított változatot), jack-hez pedig csináltam egy toldót, amit lefaragtam a megfelelő átmérőre. Nem a legkényelmesebb megoldás, de elfogadható.
-A hátsó LED vaku vakunak gyenge, zseblámpának elégséges.

Összességében egyelőre nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal, jó vétel volt. Remélem hosszú távon is ez lesz a véleményem!

A kérdéseim:
-Tudja valaki hogy lehet rootolni?
-Vett már valaki hozzá 4500 mAh-s akksit? Mennyivel lesz tőle vastagabb?

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#131) Defy+LeX válasza csiktor (#130) üzenetére


Defy+LeX
csendes tag

Szevasz!

Körültekintően és BACKUP után természetesen!!! ezzel a programmal tudsz rootolni egy MTK lapkás device-t:
MTKDevicesRootTool... Keress rá, olvass utána, és hajrá :).. Semmi extra egyébként... Fontos, hogy az NVRAM-ot is mentsd el, az tartalmazza az IMEI számokat... Ha úgy jársz, mint én, és nincs bizt. mentésed róla (SIM kártyáid többet nem fogja látni a telefon)... Akkor kénytelen leszel te is teljes flash-t csinálni... Vagy Evolveosat, vagy más Brandeset... Én Evolveosat nem találtam, így Sigma lett :D...
Én addig mókoltam az én kis Evolveom, míg Sigma PQ22 nem lett belőle.. Teljesen kicseréltem a lelkét..
Ehhez több infót google-n, vagy ezen az orosz oldalon is kaphatsz: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=551761&st=120
De vigyázz! A Strongphone Q4 és Sigma PQ22 stbstb lehet ugyanaz hardverre, de a kernelbe beépített gyártói változtatások miatt az egyikre jellemző dolgok nem mennek a másikban... Például egy Evolveot másképp kell rootloni, mint egy Sigmát.. Más progi...
Sigma-hoz például már jelent meg frissítés, míg az Evolveo-hoz nem..
Ugyanis ez a telefon, több Brand alatt fut:
De egy korábbi HSZ-ben láthatod is...

Ezeket még hozzávágnám: - ICEMOBILE GravityPro, Ginzzu RS9 Dual

Egyébként én is teljesen meg vagyok vele elégedve... Képeket gyönyörűeket csinál, a Mobilarénánál szolídak voltak!! Bár ehhez tudni kell tartani, meg beállítani kicsit a fényképezéshez... Nem részletezem, e a lényeg, hogy ez ne legyen hátráltató tényező.. Egy túrához is tökéletes, akár próbaképeket is küldök, tud!! A kijelző napfényben enyhén szólva is fos :/// szinte semmit nem látni, csak a bosszankodó tükörképed...
Hang alapból hangos, és ha használsz DSP-t, akkor még kijön egy kis basszus is...

[ Szerkesztve ]

(#132) csiktor válasza Defy+LeX (#131) üzenetére


csiktor
tag

Köszi szépen! Ezzel tökéletesen működött! Barahir! ;-)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#133) alansmithee


alansmithee
tag

Sziasztok!

Bár nekem nincs ilyen telefonom, de egy kedves barátom büszke tulajdonosa egy ilyennek, és mivel teljesen sötét hozzá általában hozzám rohangál hogy csináljak vele ezt vagy azt vagy hív fel hogy mit hogy kell beállítani... de most meg fogott mivel azt találta ki hogy miként lehetne kikapcsolni a fizikai hívás kezelő gombokat mert mindig benyomódik a zsebébe ha hívják stb stb stb... tehát kérdésem az lenne hogy a fizikai híváskezelő gombokat lehet e "hatástalanítani" valahogy különösebb mókolás nélkül?

előre is köszönöm! :R

(#134) punky10 válasza alansmithee (#133) üzenetére


punky10
addikt

Ha az a gond, hogy a fizikai gomb benyomásakor kiold a billentyűzár, akkor megoldás lehet egy alternatív lock használata, amin ki lehet kapcsolni a fizikai gombokat.Pl: Widgetlocker.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#135) csiktor


csiktor
tag

Ismét néhány update a telefonnal kapcsolatban...

+2-3 hét használat után is azt kell mondjam, hogy JÓ! :-) Meg vagyok vele elégedve!
+Vettem hozzá egy 4500 mAh-s akkut (hátlappal együtt 8900 Ft). Ettől egy picit (2-3 mm) vastagabb az új akkufedél miatt, viszont így aktív használat mellett is (két SIM, vegyesen kb. 2 óra telefonálgatás, napi 1-2 óra aktív netezés 3G-n/Wifi-n, zenehallgatás) három napot simán elmegy (3. nap végén 20% körüli töltöttség), szerintem a negyediket is elvitte volna. Jó!

-Néha idegesítő hangokat ad ki: pl. amikor felrakom a töltőre vagy kihúzom. Meg a kamera hangot sem lehet menüből kikapcsolni. Az utóbbit sikerült megoldani egy app-al, az előbbieket még nem. Nincs rá valakinek valami megoldása?
-Akartam egy biztonsági mentést csinálni (bekapcs+hangerő fel gomb), de a belső memóriára akarja menteni az SD kártya helyett és nincs neki elég hely. Megoldási ötlet?

Összességében továbbra is jó, csak ajánlani tudom! :-)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#136) k é s z


k é s z
csendes tag

kis segítség kéne...

Szerintem néha furán viselkedik a teló, de nem tudom, hogy egyedi vagy általános a jelenség.

Először az tűnt fel, hogy amikor google maps-en beütöm a címet meg útvonalat (de nem váltok át navira), akkor a kék pöttyön (ez jelzi a pozíciómat) van egy kis nyilacska (ilyesmi: [link]). A jobb alsó sarokban a helyzetjelző ikonjára kattintva lehet váltani a nézetek között ugyebár. Ha arra a nézetre váltok, Amin egy kicsit bedönti a képet, haladási irányba kellene állnia. De ehelyett a nyíl irányába áll, ami teljesen véletlenszerűen mindig tök másfelé mutat. Illetve volt egy helyben állva folyamatosan pörgött körbe a kép. Megrázogatva erősen a telefont, de végül ugyanolyan pozícióban tartva, mint korábban, más irányba mutat a nyilacska menet közben :F

Ezen még úgy nagyjából túl tudom tenni magam, de ki akartam próbálni egy appot, amivel a kamera segítségével be lehet vinni egy helyiség alaprajzát (magicplan). A kalibrálás után, viszont totál hülyeségeket rajzolt. Semmi köze nem volt a valósághoz. Ha valaki venné a fáradságot és kipróbálná, hogy nála működik-e. Nagyon megköszönném. :R

Ez volt végül az, ami végérvényesen elültette a bogarat a fülembe és kerestem egy appot, ami a telefonba beépített szenzorait lehet csekkolni. A giroszkópra gyanakodtam.
Először ezt szedtem le: Android Sensor Box a giroszkópra kattintva a kocka alig forgott
Aztán leszedtem ezt: Sensor Kinetics. Itt a giroszkópnál a demóra kattintva, azt tapasztaltam, hogy mintha teljesen fordítva működne a teló mint ahogy kellene. Jobbra-balra fordítva föl-le forgott az alakzat. Föl-le forgatva pedig jobbra-balra. :F

Tudná csekkolni valaki?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

halgass a szívedre és kész...

(#137) csiktor válasza k é s z (#136) üzenetére


csiktor
tag

Megnéztem!

A Sensor Box alkalmazással minden szenzor tökéletesen működik, gurul a golyó, stb. A giroszkópra kattintva nekem sem forog túlzottan a kocka. Viszont az orientation (vízmérték) tökéletesen megy. A hőmérséklet és a nyomás nem megy, mert ilyen szenzor nincs benne.
A kineticsel nekem is "ellentétesen" működik.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#138) k é s z válasza csiktor (#137) üzenetére


k é s z
csendes tag

Köszi, hogy csekkoltad... :R

google maps-nél nem figyelted esetleg, hogy viselkedik nálad?

halgass a szívedre és kész...

(#139) k é s z válasza csiktor (#135) üzenetére


k é s z
csendes tag

@csiktor
sikerült a mentés dolgot megoldani? próbáld átpakolni az appokat a belső memóriából a Phone storage-ba hátha úgy lesz elég hely. Fotókat nem tudom, hogy hova menti hirtelen meg a hangokat. Azt csekkolhatod még esetleg.

Én is gondolkodtam a 4500-ös akksin... mennyire áll ki a teló hátuljából? tudnán felrakni egy fotót?

halgass a szívedre és kész...

(#140) alansmithee


alansmithee
tag

zsebből szőnyegre (!!!) esett... azt hiszem erről ennyit :) lehet hibás darab mert mittudomén feszült benne az üveg stb de egy elvileg strapa telefon kijelzője ne törjön már be ha szőnyegre ejtik véletlen... holnap visszük vissza... sok esélyt nem látok rá hogy garanciába kicserélik de majd sokszor és hangosan emlegetjük a fogyasztóvédelmet hátha eléggé beszarnak...

JAHHH: olvastam régebben hogy más is járt úgy hogy egyszer csak huss fekete kijelző és és nem lehet vele semmit csinálni.. legalábbis ami nálam járt egyik ( 2 ilyen telefon járt nálam ) produkálta ezt a hibát és hiába vettem ki az akksit ahogy előttem írta valaki nem gyógyult meg, csak egy recoveryből reset oldotta meg a dolgot... nahmost sikerült rájönni hogy akkor akad szét a dolog ha az alap kapcsolós widgettel piszkálva van a fényerő... 3 állása van ugye: gyenge, erős, autómata ( lehet több passz ) nah és mikor a leggyengébbhez ér a sor akkor hallo volt kijelző nincs kijelző... lehet ez is egy ficsőr hogy keveset fogyasszon :D

[ Szerkesztve ]

(#141) gyula38


gyula38
tag

Érdekes ez a telefon. A 4500mA-es akksival rövidebb ideig bírja, mint az eredetijével. Most tettem töltőre, 4 nap és 1 óra elteltével és még mindig 30 %-on állt. A nagyobbikkal 3 napig bírja... :))

(#142) MckBck válasza gyula38 (#141) üzenetére


MckBck
csendes tag

Nekem az a benyomásom, hogy a telefon nincs tisztában azzal, hogy 4500 mAh-ás akku van benne. A lemerülés karakterisztikája ( töltöttség %-os kijelzése) nem nagyon van összefüggésben a használat intenzitásával. Nekem az elmúlt 6 órában folyamatosan 14%-ot mutat, és közben be van kapcsolva a wifi és a GPS is. Szeretném megvárni, hogy teljesen lemerüljön, de egyelőre nem megy lejjebb a töltöttség.

(#143) magyar895


magyar895
csendes tag

1 hete én is beszereztem egy ilyen telót
próbálgatom eddig tetszik nagyon
két furcsa dologgal találkoztam:
-a cikkben írták, hogy kell sd kártya a fényképezéshez, nekem megy anélkül is, sőt egyelőre nem tudtam beállítani, hogy arra mentsen, valakinek ötlet?
- van az a sim eszköztár alkalmazás de nekem nem megy, ha rábökök azt írja már nincs telepítve pedig eddig még semmit nem töröltem a telóról szóval tuti nem én tüntettem el,ez mire szolgál és hogy lehetne visszahozni?

(#144) k é s z válasza magyar895 (#143) üzenetére


k é s z
csendes tag

- Beállítások > Storage menüpont alatt kell az alapértelmezést SD-re állítani
- ez SIM függő... ha cseréltetnéd a szolgáltatónál új típusúra, akkor talán előjön pár SIM függő "dolog" (nem tudom mi, mert nekem is ezt írja ki, de én nem cseréltem)

halgass a szívedre és kész...

(#145) magyar895 válasza k é s z (#144) üzenetére


magyar895
csendes tag

a beállítás meg volt már az sd kártyára, csak utána kellett egy restart (ami nem volt)
a sim-kártya elvileg új tipusú de nem hiszem sok mindenről maradnék le, csak érdekességként említettem meg

(#146) B.B.B.B válasza magyar895 (#145) üzenetére


B.B.B.B
csendes tag

Gratula a telóhoz!
Én is tervezem a beszerzését...
Minden fórumon, tesztekben (HUN, CZ, PL) szó van róla, hogy zsebben/táskában hajlamos feloldani a telefonzár a dedikált gombok miatt és újrahívni az utolsó számot/számokat. Szerinted/szerintetek ez valós probléma, vagy lehet vele valamit szoftveresen csinálni? :R

It's only Rock 'n Roll...but I like it!

(#147) magyar895 válasza B.B.B.B (#146) üzenetére


magyar895
csendes tag

nekem még csak egy hete van meg a készülék én nem tapasztaltam ilyen problémát,

Kipróbáltam pár dolgot és a zöld hívásfogadó gombot nem lehet (szerintem) szoftveresen kiiktatni ha van bejövőhívás előfordulhat, hogy benyomódik a zsebben.
Viszont a piros gombnál beállítható, hogy hiába nyomódik be akkor sem oldja fel a zárat (minta, jelszó stb) tehát véletlen tárcsázás

amúgy eddig tetszik a készülék nagyon , bár amikor először megláttam meglepődtem a méretein, meg kell szokni, hogy nem fér el az ing felső zsebében :)
sokat fogom terepen használni térinformatikával kapcsolatosan, a gps pontos (szabad rálátásnál 2-3 m hiba) és gyorsan talál jelet, raszteres fájlokkat gyorsabban tölti be mint a laptopom, van benne erő:)
én 74000 ft-ért jutottam hozzá az egyik nagy webáruházban (jóval olcsóbb mint a hivatalos honlapon szereplő 90 e)

(#148) B.B.B.B válasza magyar895 (#147) üzenetére


B.B.B.B
csendes tag

Klassz. Ha piros dedikált gomb letiltható (véletlen nyomkodás ellen), akkor nincs gond.

Volt egy SONIM XP1300 telóm... szóval a méreten/súlyon nem fogok meglepődni. (mondjuk a SONIM-ot nem ajánlanám senkinek: egy kalap f*s... 3x(!) foszlott le róla a oldalt és hátul a gumiborítás. Ebből 2x cseréltettem az egész telót 3-4 hetes várakozással, harmadjára meguntam... most a családban használják csupaszon munkástelónak...bírja. Nevetséges ez egy 90e forintos ilyen-olyan ultra strapa telótól)

Remélem ezzel a géppel nem lesz ilyen probléma. Örülök, hogy a GPS pontos/gyors.
Egy CZ tesztben olvastam, hogy (mint ahogyan az egyik korábbi hozzászólásnál említett szőnyegre esés után...tényleg az a történet hogyan végződött? Remélem simán ment a csere...) a szilánkosra repedt Gorilla üveget, felső burkolattal együtt kb. 20e forintért cserélték ki.

It's only Rock 'n Roll...but I like it!

(#149) B.B.B.B válasza alansmithee (#140) üzenetére


B.B.B.B
csendes tag

Kicserélték a betört üveget gariban?

It's only Rock 'n Roll...but I like it!

(#150) B.B.B.B válasza magyar895 (#147) üzenetére


B.B.B.B
csendes tag

Ha Te térinformatikával foglalkozol, akkor sokat jársz terepen... ahol csak a madár jár :) értelemszerűen ott gyengébb (lehet) a térerő, mint a városban. Tapasztaltál-e (vagy valaki) mondjuk olyan helyen térerőcsökkenést (vagy teljes hiányt), ahol mondjuk korábban volt másik készülékkel? Röviden: mennyire jó(k) a teló antennája/antennái (2 SIM ugye)?
...még egy sarkallatos pont nekem :Y : telefonálás közben hallod jól a másik felet (a szigetelt ELŐLAPI hangszóró ellenére), valamint kell-e hangosabban beszélni (a szigetelt ELŐLAPI mikrofon ellenére)?
Köszi... :R

It's only Rock 'n Roll...but I like it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.