Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-02 14:47:15

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Egzee válasza darkmann (#593) üzenetére


Egzee
őstag

miután így ráizgultál (mint én), milyen benyomást szereztél?

(#602) JTFerrek


JTFerrek
csendes újonc

Sziasztok!

Tegnap megjött a drága, az EUstocktól!
Van valakinek olyan tapasztalata hogy a rezgőmotor hangja iszonyat beteg? Mint egy csapágyas motor, ami veri a házat? Hangosabb mint a csengőhang.
Előtte egy lg leonom volt, ahol nem lehetett hallani csak érezni hogy rezgő motor van benne....
Köszi a válaszokat.

(#603) darkmann válasza Egzee (#601) üzenetére


darkmann
őstag

Kicsit vegyesek az érzéseim. A csomagolás és maga a telefon összeszerelési minősége nagyon prémium érzést kelt. Gyors, stabil, memóriában rengeteg alkalmazás elfér. Én egyből feldobtam egy Nova launchert, annyira fapados a gyári. A gyári fóliát fel sem raktam, mert kékes az alapszíne, ezért azt rendelek másikat. Az akkumulátor üzemidő nagyon sz@r, pedig alig van képernyő használat. A készenlét és az ébresztés viszont nagyon magas. Még nem találtam meg, hogy hol tudom az alkalmazások ébrentartását állítani. Az ujjlenyomat olvasó sem működik rendesen, pedig az egyik ujjamat már vagy négyszer felvittem.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#604) JTFerrek válasza darkmann (#603) üzenetére


JTFerrek
csendes újonc

Igen... Kicsit fapad.
Nálad nem hangos a rezgő motor? nekem borzasztó hangja van.
Nekem egész jól bírja az aksi (tennap 30perc pokemon go 4%), a készenléti idő magas tennap du 6-tól reggel 10-ig 30% készenléti idő), de most cseréltem reggel sim-et a vodánál, és majd meglátjuk bejön e a mit itt a többiek írtak.
Ami nagyon idegesít, az a tok.... tök jó, nagyon tetszik. de mért altatja el a telót :( Előző telefonon csak sima flip tok volt, és azt bedobtam a zsebembe, és 5 percig életbe volt... Nem lehet kikapcsolni valahogy?
Én még meg se néztem a gyári fóliát.
Nem lehet valahogy beállítani, hogy a menüben ne lefele lehessen görgetni, hanem ott is lapok legyenek?
Köszi

(#605) darkmann válasza JTFerrek (#604) üzenetére


darkmann
őstag

Szerintem a rezgő motor rendben van, elég nagy testet kell megmozgatnia.😀 A toknál az idegesít, hogy nem rögzül a fedele, ezért állandóan ébreszti a telefont. Többször volt már, hogy kivettem a zsebemből, és az óra már világított a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#606) Peppo válasza darkmann (#603) üzenetére


Peppo
őstag

Nekem is nagyon hamar lemerült, egészen addig, míg ki nem cseréltettem a sim kártyát. (Volt vagy 8 éves.) Azóta lényegesen jobban bírja.

(#607) darkmann válasza Peppo (#606) üzenetére


darkmann
őstag

Az enyém kb. csak 4-5 éves, de kifogom cseréltetni.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#608) JTFerrek válasza darkmann (#607) üzenetére


JTFerrek
csendes újonc

Nekem Úgy tűnik megoldódik a sim cserével. A hölgy kérdezte hogy 2 évesnél idősebb e... Szóval, érdemes kicserélni.
Kb 3 óra alatt nem merült semmit. Most hogy telefonáltam merült 1%-ot..... da azt is kiírta hogy azért.
Lehet megpróbálom felvenni a rezgőmotor hangját.
Vagy esetleg, ha valaki meg tudná tenni, hogy rám tudna száni jövő héten 5 percet, és megnézhetném, hogy milyen hangja van a rezgőmotorjának, az se lenne rossz. Mert egyszerűen kiráz tőle a hideg :)

[ Szerkesztve ]

(#609) RudY válasza JTFerrek (#608) üzenetére


RudY
addikt

Nekem is furcsa volt eleinte a rezgője a Lenovo és a családban fellelhető Huawei telók után, lényegesen erőteljesebb és valahogy magasabb a "hangja"...mire megszoktam volna vissza kellett küldenem, de majd megszokom megint, ha megjön a csere. Azért ha tudod vedd fel, mert lehet, hogy a tiéd mégis kiugró.
A 2 évnél régebbi kártyák cseréjét én is csak javasolni tudom, sok apró bosszúság eleve megszűnik ezzel. :K

(#610) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Én is belefutottam a magas idle dologba. Egy éjszaka alatt 20%-ot elidle-zött, ami azért fura, mert tegnap este a zsebemben 4,5 órán keresztül idlézett 1%-ot, még meg is jegyeztem, ha ez így marad, akkor egész jól fogja bírni a teló az aktív használatot. Aki kártyát cserélt, annak mik a tapasztalatai? Megoldotta a problémát?

(#611) darkmann válasza Sz4bolcs (#610) üzenetére


darkmann
őstag

Én még nem cseréltem kártyát, viszont az alkalmazás jogosultságokat beállítgattam , és így merült most egy éjszaka alatt 7%-ot.
Az ujjlenyomat olvasóval viszont nem tudok mit kezdeni. Az egyik ujjamat már két külön ujjként is felvettem, de így is van olyan, hogy 5-ből 0, és oldhatom fel pin kóddal.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#612) kelzsoca válasza darkmann (#611) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem célszerű egy ujjat többször felvenni, inkább próbáld meg úgy felvenni az azonosítót, mint amikor a készülékhez nyúlsz, kicsit ferdén, féloldalt stb.. így sokkal jobb lesz az érzékelés.

https://vertigostore.eu

(#613) Ferfiu


Ferfiu
tag

Root + Greenify meg egyéb huncutságok miatt egész éjjel nem merül a telefonom.
Viszont ha nekiállok igényesebb játékokkal játszani, akkor a telefon melegszik (42-47 fok) és igen gyorsan merül is. (Pokémon GO-ról nem is beszélve.)
Vagy csak elszoktam a merüléstől az Ulefone Power miatt.

(#614) JTFerrek válasza RudY (#609) üzenetére


JTFerrek
csendes újonc

Hát a SIM csere után is egész merült a teló!
De ami érdekes, az az hogy játszottam a star wars Commanderrel, és az egy dolog hogy merült mint az állat, szóval kb 30-40 perc és vagy 30%. És nem is mutatja, a grafikonon hogy ment volna. Most van a 2 napja hogy itt van remélem még formázódik az aksija és tovább bírja.
Töltöttem le sima google billentyűzetet, és az elkezdte rezegtetni a motort, és sokkal diszkrétebb mint a sima billentyüzetébe. Még tetszett is. ki se kapcsolom.
Megnézem hátha valami rezgés vezérlő a play áruházba.mert csangőhangnál....
Még nagyon vegyes érzelmeim vannak....
Van olyan hogy az újlenyomat olvasó beragad, és 3 probálkozást ellő egyszerre, és 2 érintésre ellövi az összes próbálkozást. De szokni kell, hogy hogy kell használni, még tesztelem.

(#615) F.B.I. válasza kelzsoca (#612) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hozzátenném, hogy célszerű kezet mosni, és izzadásmentes kézzel végrehajtani a műveletet, akár a köröm alatti keskenyebb bőrfodorszál résszel is megérinteni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#616) bosstom válasza JTFerrek (#614) üzenetére


bosstom
csendes tag

Korábban írtam, hogy valahol olvastam hogy az ujjlenyomat olvasó valami öntanuló chip-el rendelkezik.
Minél többet használod annál nagyobb lesz a pontossága.

Először kételkedtem de érdekes módon megfigyeltem ezt én is. Anno amikor meglett a teló első két hétben elég gyatra aránnyal dolgozott, aztán ez drasztikusan elkezdett javulni. Most már kb csak akkor nem olvassa be nekem ha tényleg rosszul érintem meg. Nagyságrendekkel javult a pontossága.

(#617) Egzee válasza bosstom (#616) üzenetére


Egzee
őstag

ez pozitív :)

(#618) darkmann válasza kelzsoca (#612) üzenetére


darkmann
őstag

Köszönöm, kipróbálom! :R
Lehet, hogy az volt a baj, hogy a felvételkor egy ujjamat mindenféle pozícióban próbáltam megtanítani neki, közben meg csak azt a pár pozíciót kellett volna ismételgetni, ahogy a feloldásnál tartom. Remélem így már jó lesz. :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#619) Peppo válasza Sz4bolcs (#610) üzenetére


Peppo
őstag

Nekem megoldotta. Óránkénti 2-3% merülés lement 1-2 óránkénti 1%-ra.

(#620) Toldo válasza PZsolt27 (#600) üzenetére


Toldo
csendes tag

Hagyományos (nem 4G-s) ellenfélnél is adja a visszhangot, valamint Voip alatt is. Van benne valami szűrő? Én nem találtam sehol ilyet.
Akinek nagyon merül a telefon SIM csere után is és használja az ujjlenyomat olvasót, annak ajánlom első körben, hogy törölje a felvitt lenyomatokat, utána az alkalmazások alatt nyissa meg a rendszer app-okat és ott a FprintMTK-t le kell állítani + ki kell takarítani a cache-t, valamint a G.Play-ben az ujjlenyomat azonosításnál kivenni a pipát. Nálam bevált.

Ja és köszi a tippet, a digitális óra egy fokkal szebben néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

(#621) darkmann válasza Toldo (#620) üzenetére


darkmann
őstag

Hang és értesítések-nél nincs bekapcsolva valami Hangzásjavítás esetleg?

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#622) darkmann válasza darkmann (#618) üzenetére


darkmann
őstag

Az ujjlenyomat olvasós probléma usererror volt! Köszi Kelzsoca!

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#623) PAPSZIMax


PAPSZIMax
tag

Sziasztok.

Nezegettem a telóról videókat, nem mondom, hogy a dizájntól hasravagyok esve, de elég pörgős telefonnak tűnik. A mate 8 meg a oneplus 3 közül vaciláltam, de látom, hogy helyenként a Oneplus-t is picsázza sebességben.
Szóval nem olvasnám végig az összes kommentet ha nem gond, ha valki aki használja és nagyon unatkozik, akkor írna nekem egy kisregényt, hogy milyen a teló, mennyire megbízható netán mennyire támogatott szoftveresen stb, nem annyira ismerm a verneet, vagy ha valaki már kérdezett hasonlt és belinkeli a választ annak is hálás lennék.

(#624) kelzsoca válasza PAPSZIMax (#623) üzenetére


kelzsoca
félisten

Első körben olvasd el a Mobilaréna tesztet, illetve az alatta nyílt topicban is vannak tulajdonosok, most már inkább az a topic pörög.

(#622) darkmann

Örülök, hogy segíthettem. ;)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#625) PAPSZIMax válasza kelzsoca (#624) üzenetére


PAPSZIMax
tag

thx

(#626) PZsolt27 válasza Toldo (#620) üzenetére


PZsolt27
tag

Tudtommal nincs másodlagos mikrofon, hogy lehessen bármit is javítani a beszédhang minőségén, ettől függetlenül nálam még senki sem panaszkodott, hogy visszhangos lenne. Érdemes azért megvárni a következő OTA frissítést, hátha lesz valami javulás.

(#627) Toldo


Toldo
csendes tag

darkmann:
Azok nem csak a hangszóróra meg a fülesre vannak hatással? Mindenesre megpróbálom ezt is. Köszi.

PZsolt27:
Sajnos nincs benne másodlagos mikrofon ez tuti, amúgy én valami szoftveres bug-ra gondolok. Elvileg a héten jön egy frissítés, remélem valamit kitalálnak erre is.

Még arra gondoltam, hogy másik tárcsázót próbálok ki. Az Asus Zenfon-os tetszett meg. Régen mintha a tárcsázókban is lehetett volna zajszűrést/mikrofon hangerőt állítani (de ebben nem vagyok biztos).

(#628) PZsolt27


PZsolt27
tag

BREAKING NEWS! :) Itt az OTA frissítés!

Version number: Apollo_Lite_20160829155628
Version size: 64.24 MB
Release date: 2016-8-29

Javított kamera, javított APN lista, javított internet kapcsolat, telefonhívás javítás és egyéb javítások.

(#629) D1L1ZS válasza PZsolt27 (#628) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Tényleg, viszont nekem letölti, unzippeli, majd reboot felirat van kb 5 perce...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#630) PZsolt27 válasza D1L1ZS (#629) üzenetére


PZsolt27
tag

Erre a "Wipe Data Cache" a megoldás (Thor-nál mindig ez kellett legalábbis). Nálam gond nélkül felment, változást eddig nem tapasztaltam.

(#631) Sz4bolcs válasza D1L1ZS (#629) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

fórumról:
"If the lite don't restart, disable developer option and in save and restore disable save data and delete drm.
It's work for me"

hátha

(#632) D1L1ZS válasza Sz4bolcs (#631) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Köszi!

- Nálam nincs bekapcsolva a "developer option".
- Az adatok mentésének kikapcsolása még rendben is lenne.
- A DRM törlése nem okoz valami visszafordíthatatlan hibát?

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#633) Sz4bolcs válasza D1L1ZS (#632) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nem értek hozzá, csak saját felelősségre.. vernee fórumban találtam.

(#634) D1L1ZS válasza Sz4bolcs (#633) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Értem, köszi. Egyelőre várok, egyébként is fel kell töltenem a telót.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#635) FrankóStein válasza D1L1ZS (#632) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Mindent végigpróbáltam amit láttam hogy meg kell tenni, de nem megy fel. Lehet hogy a CWM miatt van.?

(#636) riki


riki
senior tag

Végre nekünk is megjött. Egy szóval,állat. Vodánál vágattuk méretre a simeket ,ott is elismerően szóltak róla mert több kézen is áthaladt.Köszi srácok az infókat,sokat segített a döntésben ,no meg a teljes lte támogatás. :R

[ Szerkesztve ]

(#637) Ferfiu válasza FrankóStein (#635) üzenetére


Ferfiu
tag

Az biztos, hogy nem lesz jó neki, a root nem OTG kompatibilis a telefonokon. Unrootold először. (Figyelj az userdatára, nehogy mérgelődés legyen a vége :) )
Én még nem frissítettem, ma nyugis estét akarok. :)

(#638) FrankóStein válasza Ferfiu (#637) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Kikapcsoltam a root-ot. Nem változott. Gyári állapotot visszaállitottam, úgysem. Most a mentesből visszaraktam a teljes cuccaimat. Várom hogy hátha valaki rájön a megoldásra.

(#639) D1L1ZS válasza FrankóStein (#638) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Köszi az eddigi infókat! Én is úgy döntöttem, hogy egyelőre nem ér meg egy álmatlan éjszakát a dolog. Egyszerűen nem értem mi lehet. Vernee fórumon is többek jelezték ezt a hibát, de valakinek meg hiba nélkül felment a frissítés...érdekes.

Nekem teljesen alap a teló, nincs root, semmi mókolás és mégsem megy fel a 2. frissítés. Az első hiba nélkül települt. Sztem ott valami az update pakkal lehet...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#640) bosstom válasza D1L1ZS (#639) üzenetére


bosstom
csendes tag

Sziasztok Kitömörítettem az OTA csomagot. Az alábbi update.zip flashelhető EREDETI recovery-ből. LINK

SD kártyára kitesz --> recovery-be belép --> apply update from SD card --> update.zip kiválaszt

Én így frissítettem az enyémet.

Amit még érdemes megnézni akinek nem megy: a system particiónak is eredetinek kell lennie mivel az update scriptben van egy integrity check. Ha látja hogy módosítva lett bámi is (XPOSED, ROOT) akkor nem megy fel.

Ha nem volt root vagy xposed akkor fenti művelettel frissíthető a teló.

Azt adatvesztés nélkül is meg lehet oldani aki már rootolt.
SP flashtoollal flasheljétek fel az eredeti system particiót és az eredeti recovery image-et. Majd ezután update.zip az eredeti recovery-ből. Majd újra fel lehet flashelni a TWRP-t--> belépni twrp-be és root és xposed telepítés, majd reboot.

Így adatvesztés vagy factory reset nélkül lehet OTA-t feltenni.

BIZTONSÁG KEDVÉÉRT EDETMENTÉS EZEN MÚVELET ELŐTT AJÁNLOTT

[ Szerkesztve ]

(#641) D1L1ZS válasza bosstom (#640) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Wow! Köszi a leírást. Még annyi kérdésem lenne hogy mindenféleképpen SD kártyáról lehet csak telepíteni ezzel a módszerrel?

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#642) FrankóStein válasza bosstom (#640) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Köszönjük a leírást. Megmondom őszintén, hogy nekem már akkor is zabszem volt a seggemben, amikor a CWM-et raktam fel. 😁 Most meg az lenne a megoldás, hogy ugyanezt éljem át kétszer is. 😁 Nem értek hozzá, ezért kérdezem: nem lehet azt a scriptet megbuherálni, hogy ne finnyáskodjon a custom recoveryknek? 😁
És mivel örültem hogy végleg búcsút mondhatok a gyári recoverynek, ezért azt le se mentettem. Ha rászánnám magam a cserére, ahhoz szükség lenne megint az eredetire. És hogy lehet az eredeti system partíciót újra flashelni?
Valaki jelezte hogy eredeti, érintetlen rendszerére sem megy fel az OTA. Bocsánat a sok kérdésért, de biztos vagyunk jópáran akiknek már csak ez a pár info hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#643) PZsolt27


PZsolt27
tag

Észrevettem egy hibát. Ha 4:3-as fényképet készítek, akkor függőleges csíkok jelennek meg az elkészült képen. Másnál is tapasztalható ez?

(#644) mathews37


mathews37
tag

Aki már frissített tapasztal változást ? ( kamera , stb )

[ Szerkesztve ]

(#645) D1L1ZS válasza bosstom (#640) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Helló!

Ezzel a módszerrel is működhet a 2. frissítés telepítése? Vagy mindenképpen recoveryben kell telepíteni?

A másik kérxésem, hogy az általad linkelt update zip-et nem kell kitömöríteni igaz?

Előre is köszönöm a választ.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#646) FrankóStein válasza D1L1ZS (#645) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Én próbáltam úgy is. Nem sikerült. 😑

(#647) bosstom válasza D1L1ZS (#645) üzenetére


bosstom
csendes tag

Szia nem kell kitömöríteni az update.zip-et. Azt én már megcsináltam. Nested zip fájl volt erdetileg (Zip a zipben).

A telefon menüjéből nem próbáltam updatelni csak az eredeti recovery-ból. Logikailag onnan is kell hogy működjön de én azt nem próbáltam!

(#648) bosstom válasza FrankóStein (#642) üzenetére


bosstom
csendes tag

Igen az lesz a következő lépes csak tegnap még nem volt rá időm! Megbuherálni scriptet hogy menjen TWRP-ből és ne legyen system integrity check benne.

Eredeti recovery image-et linkeltem ebben a fórum topicomban LINK

Nemsokára készítek egy leírást miként lehet OTA-t feltenni annak aki rootolt és vagy XPosed-ot is telepített.

(#649) bosstom válasza FrankóStein (#646) üzenetére


bosstom
csendes tag

Eredeti recovery-n voltál vagy custom recovery-n?
Ha custom-on akkor nem fog menni bárhonnan is próbálod.

Eredeti recovery-vel mennie kell DE csak akkor ha a system partició nem módosított LINK itt már próbálták és működött.

Ha system a system partíciód is módosított akkor arra készítek egy leírást :-)

(#650) bosstom


bosstom
csendes tag

EZ érdekes!!

Ilyet tapasztaltatok? Én addig észre sem vettem amig nem láttam itt a hozzászólást de most hogy jobban megnézem az enyémen is van 2 hajszálrepedés! Nem zavaró, nem is észrevehető csak úgy, hogy direkt megnéztem, hogy az enyémen van-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.