Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-02 14:47:15

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) D1L1ZS válasza treeeb28 (#299) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Köszi a választ!

Erre gondoltam én is egyébként. Nem vészes, akkor megnyugodtam. Nem egyedi dolog akkor. Gondolom ahogy hozzáér a fém házhoz akkor ad hangot.

Köszi a visszajelzést.

Üdv.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#302) Klara_


Klara_
őstag

Tulajokhoz kerdesek:
5GHz-en mekkora savszellel csatlakozik a WiFi-hez? Glonass holdakat lat-e es milyen gyorsan talal jelet a GPS? Root megoldott-e? SOT hogyan alakul, hivasok hangminosege, terero milyen?
XiaomiRedmiNote2-rol valtanek ha erdemes.

(#303) PZsolt27 válasza Klara_ (#302) üzenetére


PZsolt27
tag

A specifikációban ellentmondás van a Glonass-al kapcsolatosan, viszont a GPS info program szerint látja a Glonass műholdakat. Egy gyors teszt alapján jóval pontosabb és némileg gyorsabban talál pozíciót, mint a Nexus 4-esem.

(#304) PZsolt27


PZsolt27
tag

Még egy észrevétel. A gyári "launcher3" elég gagyi és lokalizációs hibát is tartalmaz, ami hajhulláshoz vezethet. Érdemes egyből telepíteni helyette a "Google Asszisztens Indító" appot, vagy egyéb preferált launcher-t.

(#305) Bferibörs válasza eustock (#262) üzenetére


Bferibörs
addikt

bízom benne,hogy ezeket egyszerre meg is tudom majd rendelni, a Thornál nem sikerült sajna.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#307) tibcsi0407 válasza RudY (#306) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon releváns információk. :D Főleg a Redmi Pro 125 000 Antutu pontja. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#308) RudY válasza tibcsi0407 (#307) üzenetére


RudY
addikt

hühh, nem mélyültem el a részletekben, de most hogy mondod :DDD

(#309) RudY


RudY
addikt

Feldobtam néhány gyors fotót: [link]

(#310) Klara_ válasza PZsolt27 (#303) üzenetére


Klara_
őstag

OK, thx.
A tobbire is tudsz valaszolni?

[ Szerkesztve ]

(#311) PZsolt27 válasza Klara_ (#310) üzenetére


PZsolt27
tag

Az Wifi 5 GHz-ről nem tudok nyilatkozni, tesztelni sajnos nem is tudom. A Wifi antenna viszont kifejezetten jobb, mint a Nexus4-ben, és úgy általában.

A hangminősége teljesen jó, átlagos, a HD Voice-ot tudja oda-vissza (ezt direkt kipróbáltuk), persze csak ha a hálózat, a szolgáltató és a másik telefon is tudja.

A térerősség is átlagos, nem volt vele eddig gond.

Remélem tudtam segíteni.

(#312) Klara_ válasza PZsolt27 (#311) üzenetére


Klara_
őstag

:R

(#313) Faterkam válasza RudY (#309) üzenetére


Faterkam
addikt

Esküszöm nekem fakóbbaknak tűnnek, mint a Thor képei :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#314) RudY válasza Faterkam (#313) üzenetére


RudY
addikt

Passz, extreme uv környezetben és minden beállítást alapon hagyva ennyit dobott... HDR néha ugyan pöckölgötve lett, de lehet hogy többször is úgy maradt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#315) Bferibörs válasza Faterkam (#313) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem mindegy,hogy milyen fényviszonyok és beállításokkal készülnek a képek, van aki borús időben van aki verőfényes napsütésben készít képeket,ahogy sikerül, viszont badarság az ilyen különböző körülmények között készült képeket össze hasonlítani

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#316) Faterkam válasza Bferibörs (#315) üzenetére


Faterkam
addikt

Ebben igazatok lehet, de Kelzsoca és RudY képeiből nekem ez jött le, sajnos :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#317) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Egy [KÉP] Vernee Apollo Lite alap fényképező appal, alap beállítások mellett.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#318) murdoq


murdoq
tag

Ma jött meg a kicsike nekem is de van egy gondom, az újjlenyomat olvasó nem müködik. Valaki találkozott ilyennel?

Xiaomi Redmi 4x

(#319) treeeb28 válasza murdoq (#318) üzenetére


treeeb28
csendes tag

Nekem működik csak szarul :D

(#320) PZsolt27 válasza murdoq (#318) üzenetére


PZsolt27
tag

Thor-nál volt az, hogy egyáltalán nem működik. Betanításnál nem érzékel semmit.

(#321) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Nálam eddig minden rendben az ujjlenyomat olvasót is beleértve. Kopp-kopp...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#322) treeeb28 válasza D1L1ZS (#321) üzenetére


treeeb28
csendes tag

Elsőre fel ismeri? Nekem nagyon ritka, hogy elsőre menjen pedig mindenhogy próbáltam már...

(#323) RudY válasza treeeb28 (#322) üzenetére


RudY
addikt

Nekem is hibátlan gyakorlatilag, 15-ből néha 1-szer megy mellé, talán érdemesebb lenne újra betanítani.

(#324) kelzsoca válasza RudY (#323) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szintén alig téveszt, érdemes lenne törölni a már mentett mintákat, és újra próbálni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#325) murdoq válasza kelzsoca (#324) üzenetére


murdoq
tag

Akkor mi van ha már bekalibràlásnál nem csinál semmit?

Xiaomi Redmi 4x

(#326) beyruth82


beyruth82
veterán

Xiaomi redmi note 3 pro még soha nem tévesztett mióta használom.Egyetlen egyszer sem,bármilyen furcsa szögekből is érintem hozzá.Ez minek a függvénye amúgy?Szoftveres dolog?Van egy bizonyos "szavatossági ideje" amúgy az ujjlenyomatolvasóknak?Tehát mondjuk 1 év múlva a sok használattól kevésbé fogja pontossan érzékelni az érintést bármilyen tipusú telefonról is van szó?

(#327) murdoq válasza murdoq (#318) üzenetére


murdoq
tag

Közben megoldodott egy gyári visszaállitás rendberakta és hibátlanul müködik. Ha valaki ota-n frissit utánna visszaállitás szinte kötelezö.

Xiaomi Redmi 4x

(#328) PZsolt27 válasza murdoq (#327) üzenetére


PZsolt27
tag

Na, ez jó hír!

Más: nem vagyok megelégedve a képernyő pontosságával. Gépelés közben gyakran másik karaktert ír be, míg kisebb képernyőn teljesen pontosan tudtam írni. Bizonyos játékokban is hasonló probléma jelentkezik.

Más is tapasztalt már ilyet? Esetleg van rá valami kalibráció?

(#329) kovacsati91


kovacsati91
csendes újonc

Valakinek van tippje mièrt nincs 4g? Be van kapcsolva be van állítva (elvileg). Kèszenlèti fogyasztás másnak is magas? Nekem pl ma este 6 kor 65% 1 óra kijelzőidő mellett. (Tètlen 19% kijelző 8% energiát használt)
Köszi a segítsèget

(#330) PZsolt27 válasza kovacsati91 (#329) üzenetére


PZsolt27
tag

Nekem is ez volt a gondom, és az elavult szolgáltatói lista volt a hiba:

http://mobilarena.hu/tema/re_erodemonstracio_vernee_apollo_lite/hsz_237-237.html

Fogyasztási adatok az utolsó töltés óta úgy, hogy most 33%-on van:

Képernyő: 27%
Telefon tétlen: 24%

(#331) Egzee


Egzee
őstag

várom a mobilarena tesztet mint a messiást... :U

(#332) Faterkam válasza Egzee (#331) üzenetére


Faterkam
addikt

Én is, csak a kamera, az ami nem nagyon tetszik eddig :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#333) D1L1ZS válasza treeeb28 (#322) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Hát van hogy egyszer-egyszer nem elsőre, de nagy átlagban teljesen jól használható. Bár megfigyeltem, hogy jobb ha picit "rákoppintok", úgy nagyobb eséllyel felismeri az ujjamat.
Illetve én 5 mintát csináltam, mindenféle szögben, irányban helyeztem rá az ujjamat; így növeltem a hatékonyságot.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#334) kovacsati91


kovacsati91
csendes újonc

Közben rájöttünk hogy kártyaproblèma a 4g hiánya, újat kell kèrnem.... Az ujlenyomatolvasó szerintem szar aki nagyon rá van kattanva azt biztos hogy nem fogja annyira zavarni hogy 10 ből 3 szor nem ismeri fel pedig èn is 5ször vittem be ugyanazt az ujjamat. Van mèg tapasztalat másoknak a kèszenlèti fogyasztásról?

(#335) M3aN válasza kovacsati91 (#334) üzenetére


M3aN
senior tag

Az nem lehet, hogy ha ugyanazt megadja az ember ötször, inkább csak összezavarja a technikát?

(#336) Scrydhan válasza M3aN (#335) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Mindegyiket külön mintának veszi és el kell döntenie hogy éppen melyiket vitted be,nem?

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#337) Peppo válasza kovacsati91 (#334) üzenetére


Peppo
őstag

Lehet, nálam is ez a baj. Nekem is ősrégi kártya van benne.

(#338) ORCA58


ORCA58
addikt

Amit eddig tudok a telefonról, az alapján nagyon tetszik. Az ujjlenyomat olvasó számomra nem lényeg, csak ne lenne 5,5"-os. Elméletben megbarátkoztam az 5, esetleg 5,2 collal, de ekkorára nem szívesen váltanék.
A 4,5-es is nyomja zsebemet.
Miért van az, ha a hardware tudja azt amit szeretnék, akkor a méret, vagy az UI nem jó!! :W

(#339) PZsolt27 válasza Klara_ (#302) üzenetére


PZsolt27
tag

Plusz infó: közben szereztem egy 5GHz-es router-t, és gond nélkül látja és használja is a telefon. Maximum 175 Mb/s-el csatlakozott, ami nem tudom, hogy a router vagy a telefon részéről a max limit, de brutálisan gyors volt... :)

(#340) kovacsati91


kovacsati91
csendes újonc

Másnak is nagyon magas a kèszenlèti fogyasztás? Ma pl 20perc kijelzőidővel 65% on volt az akksi 17 órakor. Utána picit neteztem stb most 22.40 kor 1.5 óra kijelzőidővel 25% on van az akksi. 17% a kèpernyő fogyasztás ès 37% a kèszenlèt. Ezek normális èrtèkek?

[ Szerkesztve ]

(#341) beyruth82 válasza kovacsati91 (#340) üzenetére


beyruth82
veterán

Nyugi xiaomi redmi note 2-őm hasonlót produkált még régebben.Annál egy két órás filmet mobilnettel mondjuk nem lehetett végignézni.Le is cseréltem.Szerintem annál minden jobb.Ez is.

(#342) bosstom válasza kovacsati91 (#340) üzenetére


bosstom
csendes tag

Magas igen nekem is a a készenléti fogyasztás! Sokkal több a "phone Idle" fogyasztási értéke mint lennie kellene. Azt vettem észre ha visszaállok 2g re akkor eléggé megugrik a készenlét idő. Olyan mintha a 3g/4g modem vagy hálózati készenlét szívná le az akksit.

Most 1,5 kijelzőidővel nekem 70%-on van az akksi, de ha 3g be van kapcsolva vagy a 4g akkor ez az érték sokkal kevesebb kb mint amit te írtál.

Még pár napot vizsgálom a fogyasztást ha nem javul leadom Vernee-nek hibára hátha következő OTA-ban optimalizálják kicsit az energia felhasználást!

(#343) RudY


RudY
addikt

Próbálgattam a Navigation Bar másféle elrendezését, de nem jött be, így visszaállítottam az eredetit...viszont most álló helyzetben totál érzéketlen. Volt reboot, kikapcs, minden, de csak elforgatott (fekvő) képernyőnél használhatók a navi gombok, álló helyzetben nulla reakció :W Volna valami ötlet? :U

(#344) ORCA58 válasza kovacsati91 (#340) üzenetére


ORCA58
addikt

A telefon közben folyamatosan ébren van? Más topikban is volt hasonló probléma, bár lehet nem ugyan ez. A Google volt a ludas.

Idézem Porterocka bejegyzését:

"Pedig ez elég általános probléma minden telefonnál. Előbb-utóbb többnyire mindenkit utolér. Google csinálja a problémát, amire jelenleg frissítés hiányában nincs jobb megoldás, mint a következő:
- Play Szolgáltatások frissítés törlése
- Manuális vissza frissítés apk -val a legújabb verzióra
- Beállításokban a Google biztonsági mentés kikapcsolása
Ha lehet, mindezt net nélkül, az első két művelet között újraindítással.
Nem készülék specifikus probléma.
"

(#345) M3aN válasza ORCA58 (#344) üzenetére


M3aN
senior tag

Samsung S4 LTE (i9506) készülékem is ugyanezt produkálja...

(#346) darkmann


darkmann
őstag

Mikor lesz már teszt?! :O

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#347) ORCA58 válasza darkmann (#346) üzenetére


ORCA58
addikt

Inkább várjunk még pár napot, de rendesen legye letesztelve. :K

[ Szerkesztve ]

(#348) bosstom válasza ORCA58 (#344) üzenetére


bosstom
csendes tag

Nekem speciel nincs ébren folyamatosan akkor egyértelmű lenne, hogy valami wake lock-ot okoz. Inkább furcsa egy kicsit mert 3 illetve 4g-n megnő a telefon Idle fogyasztása. Olyan mintha folyamatos 3g üzem okozna komolyabb battery drain-t! Sima 2g-n normális. Egy jó kis root kellene hogy behatóbban bele lehessen nézni a lelkivilágába.
Azt várom hogy Vernee kirakja a rom-packot a download szekcióba azután nekiugranék egy TWRP fordításnak vagy rootolásnak.
De most érdekes módon eléggé csend van a honlapon a fórum sem megy.

(#349) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Itt egy nagyon alapos teszt.

https://utdetailing.hu/

(#350) bosstom


bosstom
csendes tag

Az vicces hogy Vernee-éknél már a következő MARS szériáról postolnak.
Az apollo meg még a fasorban sincs, honlap fele nem megy stb... Mintha egy kicsit túlságosan fel lennének pörögve a meglévő modelleket kellene először szállítani,supportálni szerintem nem 2 hetente új szériákat bejelenteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.