Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) távcsőves


távcsőves
senior tag

Erőtlen is Ren, ő maga mondja ezt.
Igen , csillaggá alakult, hisz a bolygóba telepített fegyver, egy nap energiáját tárolta. Így miután a fegyver energia tárolója sérült, nekem természetesnek is tűnt, hogy csillag lesz. Fizikailag több dolog miatt is képtelenség, de szerintem így illik a filmbe. Egy harmadszor is darabokra robbanó halálcsillag kiverte volna már a biztosítékot nálam is. Így, csak felragyogott..... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) total90


total90
veterán

Star Wars, Star Treck, Matrix meg a Gyuruk ura az amit akkor sem neznek ha fizetnenek erte...
Elegge Sci-Fi buzi vagyok, de ebbol a filmbol a trailer eleg volt ahhoz, hogy messzirol elkeruljem a mozit.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) sanzi89


sanzi89
addikt

"Érdekesség még, hogy elvileg hatalmas a SW univerzum, de még mindig a halálcsillagos dolgoknál és egyebeknél tartunk, kár, hogy ebből a hatalmas univerzumból én nem látok semmit, ..."

Kb ez az én véleményem is, hogy miért nem lett jó a hetedik rész. Sokkal több van a történetben - mit történetben, Star Wars univerzumban - mint amit ez a két órás filmecske próbált bemutatni véleményem szerint nem sok sikerrel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Nagyon egyetértek veled. Ahogy itt már többször leírtam, (szerintem) Abrams még jó filmet nem csinált, sőt a Star Treket is szétqrta. Ezzel a lendülettel vállaltam be a filmet. És nem csalódtam. Vagyis, pontosan akkorát csalódtam, mint amekkorára számítottam.

Ez egy mai kornak megfelelő, látványos SciFi, de nem Star Wars.

Az egy dolog, hogy egy-az-egyben az Episode IV újraforgatása (az első Millenium Falcon / Tie Fighter csata vágásra ugyanaz mint a régi filmben, csak itt nem Luke a kezdő lövész, hanem az ex-rohamosztagos), de milyen már hogy a csajt három perc alatt elönti az erő és lenyom egy sötét lovagot... És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy Kylo egy kezdő, mert aki röptében meg tud állítani egy lézernyalábot (majd később "továbbengedni"), az nem kezdő. :N
Az meg különösen vicces, hogy egy ex-rohamosztagos felvesz egy fénykardot és lazán csatázik egy "kezdő" sötét Jedivel. Aha. :W

Nálam nagyon nem üti meg az újranézős szintet. :((( Sőt, még a mozibannézőst sem...

Youtube kritika amivel többé-kevésbé egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Syl válasza Syl (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Még pár gondolat.

Gáz. Nagyon gáz, hogy semmi újat nem tudtak mutatni.
Sivatagos bolygó, kocsma jelenet, halálcsillag, és a végén kiparittyázzák a gyenge pontot. :W

Egyet viszont nem értek, valaki magyarázza el.
A nagy szemű azzal adja át a fénykardot a csajnak, hogy ez Luke-é volt, előtte meg az apjáé (Anakiné). Vagyis ez az a kard, amit Vader a Birodalom visszavág-ban lenyisszant Luke karjáról. A kezével együtt lezuhant valahová, talán a Bespin végtelen felhői közé.
Akkor hogy a retekbe került mégis elő a cucc? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) elektrotank válasza Syl (#5) üzenetére


elektrotank
tag

A Jakku-n biztos megtalálták, mint a Sólyomot ;] ;]
JJ jól eladta filmet, őrülhetnek a producerek meg a stúdió. Az EA játéka a SW: Battlefront is hasonlóan gagyi, hiába az eszméletlenül brutál grafika.

távcsőves: Azért ha megállítasz egy lézerlövedéket, nem lehetsz olyan erőtlen :D De a szomorú az, hogy semmi jelentőset nem tudok a karakterről mondani. Oké, Solo fia... és hát ő megölte Solot... és? Hát őőő, szeret csapkodni. Kb ennyi :D

Én azt nem értem, hogy számomra idegen bolygókon ugrálunk, a Naprendszer egyetlen bolygóját se láttam még, de a csillagot Napnak hívjuk (persze értem én, biztosan megszokásból :) ) :O Nem, a Nap a Naprendszerhez tartozik, az csak egy csillag volt, ami Napnak nézett ki :D (amúgy a nap fehér csillag ;] ;] )

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#7) Syl válasza elektrotank (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Star Wars. Kicsivel több mint 2 órás film. És van benne mennyi űrjelenet? Összesen kb 2 perc??? :Y
A három (nyúlfarknyi) csata is mind 2 méterre a talaj felett játszódik. Ez még egy Top Gun-nak is nagyon gyík lenne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) elektrotank válasza Syl (#7) üzenetére


elektrotank
tag

Hát igen, tudom én! :D Nem éreztem azt a SW feelinget. A Lego Star Wars-ban jobb volt ez a feeling :D Visszasírom azokat a szép éveket :DDD

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#9) Syl válasza elektrotank (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogyhogy szép évek?
Most is megy Legos Star Wars sorozat :K
És persze a Rebels :C
Sajna a Clone Wars-nak már vége.
Ezek a rajzfilmsorozatok 100x jobbak ettől a pénzcsináló filmtől.
Szerintem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) elektrotank válasza Syl (#9) üzenetére


elektrotank
tag

Ma már kevesebbet játszom, meg időigényesebb játékokon tolom (Witcher 3 pl. és most kezdtem GW2-zni is :DDD ). De majd a lego játékok is be lesznek pótolva ,most meglett a lego hobbit, tesómmal azt toljuk.
A rajzfilm sorozat tényleg jó volt ,nem követtem, de amit láttam belőle az tetszett.
Ha azt veszem a filmmel az volt a legnagyobb baj, hogy nagyon a múltba ragadt... és ezért vissza lett húzva az Rey, Finn, a strand labda... ha ezt az időt az új karakterekre szánták volna, egy fokkal jobb lett volna az eredmény, de ugye, akkor nem lenne ekkora bevétel :D
Ráadásul azt is nyilatkozták, hogy mit szólnánk ahhoz, ha minden évben lenne egy Star Wars rész... ugye hát a sorozatgyártás... ez már régen rossz!

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#11) letepem válasza távcsőves (#1) üzenetére


letepem
aktív tag

Lehet benne valamicske erő, ha ő vezeti az Első rendet! Gollam csak a háttérből irányít és Ren-nek jelent az összes vitéz! Ezért _is_ fura az hogy ő képzett, vezető beosztású sötét lovagként a poén forrása és csapkodó idegbeteg... Lehetett volna a belső szorongását kultúráltabb formában tálalni!
Rey és Finn karaktere pedig szerintem súlytalan.

Azt mondjuk nem értem, hogy az előzménytrilógiát miért tartják hasonlóan felszinesnek és rossznak. (Csak azért kérdem mert a mostani kritikákban buggyant ez fel újra:))

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#14) távcsőves


távcsőves
senior tag

Nem én vagyok J.J. Abrams és semilyen kapcsolatban nem állok vele. Csak azért írtam le, mert nem értek egyett az ekézésével. Vagy csak az ő ekézésével pontossabban. Elöször is, nem dokumentum filmes elvárásokal mentem el megnézni. Másodszor, a forgatókönyv, a történet maga szar, rugnám seggbe szívesen az alkotót. Semmi újat nem láttunk a Star Wars univerzumból, a guruló robot és a rohamosztagos új fegyverén kivül. De a nagyobb baj az, hogy ez a film ismétel és nem visszautal. Megint gyerekek elbújtatva, megint halálcsillag és ennyi. Teljesen ötlettelen. Az alapok rosszak. Akkor, hogy Abrams is kapjon: amikor a 2 rablóbanda megjelenik Solo hajóján, pénzüket követelve, az első gondolatom az volt, egyesült a Star Trek és a Star Wars! A ruhájuk illene a Star Trekbe, és elütt a Star Warstol. A színészek.. Borzasztó eröltettnek hatott nekem Leia "tábornok", nagyon gyenge alakítás volt Fishertöl. Az a téblábolás amikor Rey elmegy a végén Lukhoz.. A nagyszemű amikor a fénykardot Finnek adja, szar vágás és megint csak zavaró a történet. Hogy hogy lett meg a kard nem érdekel, de miért neki? Most sem tudom eldönteni, 3.-ad osztályú Jedi lesz ő is azért? Annyi lehetőség lett volna, és akkor egy ilyen unalmas történet amit kitudtak ízzadni magukból. 10-ből nálam maximum 6 ez a film, a jövőben érkezőkre jegyett nem veszek. Én mégegy ilyen Leia tábornokot nem bírok ki, és Luke / Mark Hammil csak most következik. Gondolom lesz mocsár is benne, mert új ötlet az nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15) távcsőves


távcsőves
senior tag

Biztos lesz mégegy halálcsillag is. Az eddig látotakból kiíndulva, mostmár tényleg egy valódi csillag átalakítva gondolom. Irgalmatlan unalmas és kiszámíthatóra sikeredett a történet. A Star Trek reeboot sokkal jobb volt. Ott az eredeti mozifilmek színvonala siralmas.

A mozi is.. A szar vízezett kóla, amit van képük egy Brand neve alatt eladni.. A rágcsa árak.. Tudom nem kötelező venni. A kurva reklámok a film elött, amik hangosabban szólnak, mint a film amire jegyett vettél..
A Tarantinó féle 8-as úgy durrant be az életembe, kiboritottam a vízes kólát. Nem hiszem el, hogy ezt a szart nem vizsgálja valaki meg egyszer, hogy lehet Brand név alatt eladni..

[ Szerkesztve ]

(#16) ncc1701


ncc1701
veterán

Amihez JJ Abrams hozzányúl, abból látványos tucat sci-fi lesz. Ma nézem meg, ennyit várok tőle. Összes új ST filmet is elqrta.

(#17) Ceree válasza Syl (#4) üzenetére


Ceree
senior tag

A film utan en is elgondolkodtam egy sajat bejegyzes irasan, mert engem sokkolt a dolog. De akkor most leirom ide.

Egyetertek... A film utan ultem tovabb a szeken a moziban, es azt kerdeztem magamtol, miert? Nem volt rossz, de mar majdnem remake kategoria az ismetlesek miatt... A tortenet leirhatatlanul gyenge. Egy kezdo erohasznalo lenyomja Ren-t? Ha nem is Luke, de mondjuk Ashoka megjelenhetett volna legyozni. De ez most mi volt? Oke, hogy a bottal ugyesen bant Rey, de Ren sokkal erosebb, meg a serulesek ellenere is. De ezeket mind kifejtettetek mar...

Nekem sem tetszett, tobbet vartam, tul sok a kerdes, keves a valasz. De egyszeruen nincs erom mindent leirni, mert a kesergestol nem lesz jobb. De orulok, hogy nem csak en latom soteten a dolgokat. Lehet, hogy mar kezdunk a "regen minden jobb volt" korszakba erni? :-)

Jj-t nem szeretem en sem, de a Super 8 az magaval ragadott. Utaljatok :-D

Másolat_eredetije

(#18) Syl válasza #32839680 (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon egyre kattog az agyunk! Maximálisan egyetértek mindennel! Különösen a befejezéssel! :K

(#13) morgyi

A Darth Maul párbajra és annak zenéjére elég rágondolni és már feláll a szőr a hátamon :B Az annyira epic, hogy még a Dart Vader belépő is elbújhat mellette.

(#16) ncc1701

+1 :R

(#17) Ceree

Igen, régen minden jobb volt :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Gyakorlatilag egyetértek. Gyenge történet, gyenge karakterek, közepes megvalósítás.

Viszont Kylo Ren-re van egy jó magyarázatom (csak egy ötlet, kéretik úgy kezelni). Tudjuk, hogy híresek a szülei és az egyetlen megmaradt Jedi a nagybátyja, aki el is kezdi kitanítani. Nyilván meg van benne az erő és sok trükköt tanult, de mi van akkor, ha valójában tehetségtelen?
Nagyok az elvárások, de ő nem tud ezeknek megfelelni?
Egy csalódott, kiábrándult kamasz (azt is csak feltételezem, hogy még a Jedi képzés befejezése előtt, kamaszkorában lépett le) pedig sokszor tényleg a "sötét oldal"-ban látja képességei kiteljesedésének a lehetőségét.
Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy Luke-ot is későn kezdték tanítani és gyakorlatilag gyorstalpalón végezte el a Jedi képzést, tehát az is lehet, hogy nem volt jó tanár!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) Воланд válasza Syl (#5) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) Syl válasza Воланд (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

És ezzel mit is szerettél volna mondani?

(#19) Geri Bátyó

Mindezeket akkor vehetnénk komolyan, ha
- nem állítaná meg röptében a lézernyalábot
- nem röptetné az embereket tízen méterekre
- nem lenne gondolatolvasó
stb.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) Воланд válasza Syl (#21) üzenetére


Воланд
titán

"A nagy szemű azzal adja át a fénykardot a csajnak, hogy ez Luke-é volt, előtte meg az apjáé (Anakiné). Vagyis ez az a kard, amit Vader a Birodalom visszavág-ban lenyisszant Luke karjáról. A kezével együtt lezuhant valahová, talán a Bespin végtelen felhői közé.
Akkor hogy a retekbe került mégis elő a cucc? "

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) Syl válasza Воланд (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, végül is. Egyszerűbb linkelni egy 500 oldalas angol írást, valamint beidézni a teljes kérdést, mint egy mondattal válaszolni :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) Chaser válasza total90 (#2) üzenetére


Chaser
titán

SW sci-fi kategóriába is belefér, de sokkal inkább fantasy, kaland szerintem. Matrix az egy egész külön történet, egyrészt korszakalkotó technikai dolgok voltak benne, másrészt az egyik mondanivalója annak a kornak szólt mikor kijött. Harmadrészt a többi mondanivalója még érdekesebb, amiből nem kevés van. Mondjuk nem árt hozzá tudni valamit azokról akik rendezték, meg nem árt ismerni hozzá alapműveltségi szintű dolgokat, úgy sokkal érdekesebb.
"A Matrix mindenütt ott van, körül vesz. Még most, ebben a szobában is..."
És ez pontosan így van. "Beszélgetünk" egy virtuális világban, ami akkoriban terjedt el. A neve internet...:) De ezenkívül még rengeteg filozófiai kérdést boncolgat. Többen haltak bele pc-s FPS-be, mert annyira beleélték magukat hogy elmosódott a valódi és virtuális világ határa. És ezt már évekkel ezelőtt jelezték a Matrixban, hogy mi felé haladunk. Persze aki csak falakon szaladgáló embereket lát annak kár megnézni:)

szerk: szereplők meg telitalálat, ahogy a fényképezés/rendezés is, rohadtul eltalálták a zöldes alapárnyalatot a filmhez

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Geri Bátyó válasza Syl (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezekre utaltam, mint "trükkökre", amiket megtanult, ugyanakkor nem tudja maradéktalanul kihasználni az erő adta lehetőségeket.
Amúgy meg nem is kell komolyan venni. Említettem is, hogy csak egy elmélet.
Remélem, hogy a további részekből valami kiderül, mert ennek se füle, se farka így! :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Syl válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Az a legnagyobb baj, hogy jelenleg én nem nagyon várom a következő részt.

(#12) morgyi

Ja, még egy gondolat a film befejezéséhez.
Én nagyon rá voltam készülve, hogy amikor Rey és Luke hosszasan egymásra bámulnak, a lány a végén majd kinyögi, hogy "apa".
De nem. Maradt a hosszú, kínos csend.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) Geri Bátyó válasza Syl (#26) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szigorúan véve én sem várom a következőt, mert a mostanit sem fejezték be. Ez a sztori belefért volna 45 percbe. Valahogy hiányolom a többi 1.5 óra sztoriját.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) h.kalman


h.kalman
csendes tag

Hát srácok nagy reményt fűztem én is a filmhez de amit kaptam az egy semmi. ez nem az amire vártak az emberek. Igazi SW hangulata max akkor volt mikor millenium falcon repkedett :P de az csak rövid ideig

(#29) letepem válasza #32839680 (#13) üzenetére


letepem
aktív tag

Valahogy a elő-trilógia nem volt ennyire silány, nekem a történet és a megvalósítás is kérföldejkel jobban tetszik, mint ebben a hetes epizódban! Ezek még a SW univerzumba valóak....

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#30) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Nekem hihetetlen csalódás volt a film. Gyerekkorom óta SW fan vagyok (ami már predesztinálva is volt, hiszen majdhogynem egy napon születtem a Star Wars filmpremierjével :) ), annó a Baljós Árnyak is kicsit csalódás volt, de a II. részre elfogadtam, hogy az egy kicsit más SW trilógia volt, mint az eredeti volt.

Ez viszont... Még csak nem is a nyakatekert, szinte minden filozófiát hiányoló történet (pontosabban a történet hiánya) zavart a legjobban, hanem az, hogy az eredeti szereplőkön kívül (meg még talán a két főszereplőn kívül), a többi szereplő borzalmasan erőtlen volt (pl. Kylo Ren kritikán aluli, annyira amatőr, mintha anno valamelyik Füle Zoli féle Star Wars filmből lépett volna ki, de megemlíthetem azt a jelenetet is, amikor Han Solo-t megtámadja a Falcon-on két csempész csoport, hát ott fogtam a fejem rendesen, mintha az utcáról hívtak volna be pár bámészkodót, hogy játszanak el már néhány szerepet...). Legalább a szereplő válogatásban kikérhették volna Lucas véleményét, mert ha már másban nem is, ebben erős volt az öreg.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#31) szupermacs válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Luke nem volt jó tanár? Volt egy egész akadémiája és rengeteg jedit tanított benne. Nem mondom, hogy ettől ő mindenképp jó tanár lesz, de valószínűleg annak kellett lennie, ha ezt egyszer kitalálta valaki, hogy iskolát vezessen.

(#33) Rive válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére


Rive
veterán

Viszont Kylo Ren-re van egy jó magyarázatom...

A régi kánonban többször említésre/felhasználásra kerül, hogy amíg a tanítvány nem kötelezte el magát döntően valamelyik oldal mellett, addig az erő fölötti uralma részleges és instabil marad. (Ez mondjuk kifejezetten érdekes kérdéseket vet föl Anakin&Vader esetére is a bennük rejlő tényleges potenciált illetően.)
(Másik érdekes kérdés, hogy akkor mennyit is dobtak ki a régi kánonból?)

A filmről:
- igazából az eredeti trilógia sem volt valami hűde, ami a történetet, a karaktereket vagy a művészi kidolgozottságot illeti -ez különösen igaz az 'első' részre.
- a rajongók várakozásainak megfelelni ~ lehetetlen.

A saját véleményem annyi, hogy valamivel jobban sikerült, mint az 'Új remény'. Úgyhogy jót szórakoztam, és megyek majd még egyszer, valamikor jövőre. Plusz várom a folytatást.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35) szupermacs válasza Rive (#33) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Ez mondjuk kifejezetten érdekes kérdéseket vet föl Anakin&Vader esetére is a bennük rejlő tényleges potenciált illetően."

Ez van akkor, ha kitalálnak egy világot és mindig bővíteni akarják, aztán foltozgatják. Az SW rég elvérzett. Jó film, jó játékok, de én nem szerettem mögé látni semmit, csak amit mutatott. (Engem a Holiday Special érdekelne, hogyan illeszkedik az SW világába.)

(#34) morgyi : "Szóval a világos és a sötét oldalt is használta egyszerre. Mondjuk kiegyensúlyozatlanul badass karakter is volt az biztos."

Ahogyan a Jedi Academyben minden játékos. :DDD Még Kyle is.

[ Szerkesztve ]

(#36) elektrotank válasza #32839680 (#34) üzenetére


elektrotank
tag

Erről a Starkiller-ről még nem hallottam, akár gáz, akár nem, de szívesen megnézném mondjuk egy film erejéig is. Csupán attól tartok, hogy a filmben nem lenne olyan badass, mint aminek állítod. :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#37) szupermacs válasza elektrotank (#36) üzenetére


szupermacs
veterán

Érdemes legalább a The force Unleashed cinematic videóit megnézni. Jó sztorija van. De tényleg túlságosan erős karakter lett.

(#38) elektrotank válasza szupermacs (#37) üzenetére


elektrotank
tag

Igyekszem bepótolni :)

Lehet csak a mi ízlésünk "fura" a filmmel kapcsolatban, de IMDB-n még mindig 8,6 ponton áll a film, a rothadt paradicsomon több mint 90% felett áll és még a Cinestar-n is (bár ez magyar), ahol a megdöbbentő 97% értékelést kapta. Kérdem én, mire? Azt írták, hogy ebbe a filmben volt, idézem: "• Az eddigi leghúsbavágóbb fénykardpárbajt!". Hát rendben. Nem tudom, hogy ugyanarra a filmre ültünk e be :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#39) Syl válasza elektrotank (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

>Az eddigi leghúsbavágóbb fénykardpárbajt!

WTF??? :Y
Ezek nem látták az Episode I-et?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) Rive válasza #32839680 (#34) üzenetére


Rive
veterán

De ha a kiterjesztett univerzumot beleveszed, akkor meg Starkiller esete főleg rohadt érdekes.

Hát igen. Összerakhat az egyszeri ötletgazda bármilyen szép, összetett, gazdag és hatalmas 'világot', a rászabaduló szerzők fele azon fog dolgozni, hogy belevigyen valamit, ami eredetileg semmiképpen se létezhetett :DDD

Starkiller karakterét (plusz az Erő egész 'boosted' használatát) a játék (és a trailerek) miatt szedték össze - minél látványosabb legyen. Remélem, soha nem fog játékon kívül előkerülni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44) elektrotank válasza #32839680 (#41) üzenetére


elektrotank
tag

Néztem róla pár videót, így már ismerős a karakter. Menő a fénykard fogásának technikája is. Jó lenne, de ettől függetlenül még mindig tartom az álláspontomat, hogy filmben nem biztos, hogy ilyen lenne :D Márha... lesz film valaha vele :D De ne legyen igazam :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#45) satz18


satz18
őstag

Én viszonylag nagy SW rajongónak tartom magam, láttam mind a 6 részt 3-nál többször, a Jedi academyt sztem legalább 10-szer végigvittem, és szerettem volna itt egy kicsit dühöngeni, de kb mindent leírtatok. Ezek a nyálgépek kb Bella és Edward szintjét nem ütik meg, nemhogy Starkillerét, vagy Kyle Katarn-ét. Ha egy játék százszor jobb sztorit ki tud hozni az SW univerzumból, mint egy ennyire várt új trilógia első része, akkor ez kurva gáz. Hogy tehettek oda egy ilyen nyikhaj gyökeret főgonosznak, aki 5 éves kora óta tanult, és egy olyan csaj is lenyomja ami életében először fogott fénykardot. Meg rinyáltak ott végig. Jajj én nem akarok harcolni, jajj én nekem nem kell a fénykard. Inkább elbújok, jajj istenem csak ne bántson a csúnya rend. Szóval kapják be.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#47) Rive válasza #32839680 (#43) üzenetére


Rive
veterán

Az azért a filmekből is látszik, hogy képesek nehéz tárgyakat az erővel mozgatni.

Magyarázni sok mindent lehet, de ha már a filmekre hivatkozol: a dupla trilógia legdurvább csatája (Yoda vs. Palpatine) eltörpül a játék egy kisebb csetepatéja mellett.

Szóval, magyarázni sok mindent lehet, de itt konkrétan arról van szó, hogy a WoW-on és hasonlókon szocializálódott játékostársadalom valami brutálisabbat akart, mint amit a kánon megengedett volna.

Szóval, hogy a karakterek ne érződjenek reménytelenül alulképzettnek, különösebb aggályok nélkül megerőszakolták a kánont, és a játékban/trailerben SW standardhoz képest az összes karakter (Vader included) reménytelenül - tápos.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#49) kmisi99


kmisi99
addikt

Én ma néztem meg a filmet. Számomra kegyetlen jó volt. Én életemben nem néztem az ilyen marhaságokat egy filmben, hogy jajj ez nem valóságos, jajj ez így hülyeség. Mivel tudom, hogy film. Ilyen téren nekem boldog életem van nem kell nyavalyognom, hogy jajj ez így nem jó, hát ez mi már, ez meg az. Csak simán végig élveztem, és legszívesebben mentem volna a következő vetítésre azonnal újranézni. Persze valóban 4. rész reloaded, de jól van ez így hisz a régi színészek visszajövetele is az, gondolom direkt csinálták hasonlóra, nem lustaságból.

(#50) Syl válasza #32839680 (#46) üzenetére


Syl
nagyúr

Délután megnéztem a "Starkiller filmet" [link]
És igazad van! Nagyon nagy arc és nagyon kellene róla egy rajzfilmsorozat :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.