Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) torreadorz válasza #32839680 (#250) üzenetére


torreadorz
csendes tag

De csak wp-re jó a csempe, asztalira meg nem :)

A többiben egyetértünk, de a monitor felbontást nem a felhasználó fogja megváltoztatni, a skálázódás meg pont annak a kezében van aki a csempéket is kitalálta...

(#252) gghrtz válasza torreadorz (#251) üzenetére


gghrtz
őstag

Meg egyszer utoljara: Nem kotelezo hasznalni.

(#253) Khan13 válasza #32839680 (#248) üzenetére


Khan13
senior tag

Ilyenkor szoktam agyf@szt kapni :D Én mérnök informatikusnak tanulok itt, nem programozónak. Van egy rakat prog tárgy, de én a köznyelvben rendszergazdának hívott informatikus vagyok beállítottságomat és tudásomat tekintve. OKJ-n szereztem hálózattelepítő és üzemeltető felsőfokú WC papírt, ami arra volt jó, hogy abban a két évben tudtam magamat képezni, illetve közelebbről megismerkedtem a Cisco dolgokkal (CCNA), ami viszont annyira nem érdekel. Amúgy most pont indult rendszermérnök szakirány, illetve egymás után kétszer informatika biztonság (én ezen vagyok).
Minden megtanulható autodidakta módon, főleg az internet világában, ahol lehet olvasni okosságokat (csak győzd kiszűrni a hülyeségek közül) és akár videókat is nézni.

(#255) King Unique válasza torreadorz (#251) üzenetére


King Unique
titán

Lehet nem teljesen oda való, de ugyanúgy el tudod egérrel kezelgetni azt is és hibrid notiknál van/ lesz értelme egy ilyen kettős rendszernek.
Ahogy kollega mondja, mostani Windows-ban meg nem kötelező használni különösebben, főleg U1 óta. Ennek állandó felhánytorgatása már csak hiszti, részedről meg trollkodás, erre van külön off topik... :D

(#254) morgyi : "számtech boltos eladók" - na azok megint külön állatfaj, csomó dologhoz nem értenek, de akkor minek vannak odaállítva...MM-ben is nagyon sötétek vannak. :D

[ Szerkesztve ]

(#256) GeorgeV válasza Khan13 (#224) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Szóval ezért kell a Windows 8.1 64 bit:
"Windows Phone SDK 8.0 requires 64-bit Windows 8 Pro or higher. You can't develop Windows Phone 8 apps on Windows 7."

(#257) Khan13 válasza King Unique (#255) üzenetére


Khan13
senior tag

Aki hozzáértő / végzettsége van, az csak végső esetben megy annyiért dolgozni, amennyit ilyen helyeken ajánlanak. Anno nyári melóként mentem volna az akkori lakhelyemhez közeli boltba, de azt mondták diploma kell vagy x végzettség. De akkor 16 évesen többet tudtam mint a nagyrészük...

(#256) GeorgeV:
Tisztában vagyok vele, ezt is írtam. Az SDK nem véletlenül követeli meg: Pl.: Hyper-V az emulátornak, WinRT keretrendszer, stb.

(#258) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Látom szóba került az informatikai ismeretek tárháza is, a vizsgákkal egyetemben. Erről elmesélek valamit.
Informatikusnak készülök, idén fogok végezni a tanulmányaimmal. A tananyag több ágból áll, mint az adatbázis-kezelés, vagy a programozás. Mindenkinek vannak gyengébb részei, én például a progit ott puskázom ahol tudom. Addig oké, míg egy egyszerű dolog kell, minthogy írd be a neved, és a program megszámolja, hány karakter. De fölötte végem. És én ezzel a jobbak közé tartozom. Hárman buktak meg, pont ma lesz vizsgájuk. Ellenben van ettől lejjebb is. Van aki össze-vissza kapkod, azt sem nézi mit csinál, aztán puff, elvesztette másfél óra munkáját, mert nem mentett. De rendszeresen ez van, szóval nem néha megeső véletlen. Bár a kedvencem az, mikor minden egyes alkalommal meg kell mutassam egy osztálytársnőmnek, hogy kell elindítani az Excelt/Accesst. Mit is mondjak, nem az eszéért fogják szeretni. :N Gép szétszerelés sosem lesz, mivel az utána mehetne is a kukába javarészt. Az iskola tanulóinak 3/4 része még nem látott szétszedett gépet. És akkor belőlü(n)k lesznek informatikusok. Pár év múlva csúnya világ lesz itt.

Az ECDL vizsgás dologra pedig: Lehet, hogy abból áll az egyik modul, hogy csinálj ide egy mappát, nevezd el így, bele egy txt-t, majd nevezd át úgy... Ellenben a nálunk tanulók fele még ezt sem tudja megcsinálni, van például aki idén fogja 8. alkalommal megpróbálni. :DDD

Mindezek ellenére az átlagnál kicsit erősebb sullinak számít a mienk.

Nyugodj békében Integra!

(#260) gghrtz válasza #32839680 (#259) üzenetére


gghrtz
őstag

Ahhoz is kell egy bizonyos fajta agy. Sok ember egyszerűen nem képes rá, max. ha vért izzad. Ez olyan képesség, mint az, hogy valaki tud-e festeni.

(#262) gghrtz válasza #32839680 (#261) üzenetére


gghrtz
őstag

Hidd el, kell hozzá egy bizonyos képesség is. Lehet benned meg volt, csak rá kellett érezned. Senki nem szívja ki a kisujjából. Nálunk is volt még szakközépben heti 9 óra programozás, algoritmusokat is átvettük, és csillagos hatos voltam belőle. ;] És még így is, hogy csak az algoritmus elmélet 5 óra / hét volt, ami azért egy tanévre nem gyenge óraszám, az osztály 90%-a hülye segg volt hozzá, pedig elméletileg infó fakt...

Csőlátásra tanítanak +1

[ Szerkesztve ]

(#263) Döglött Róka válasza gghrtz (#262) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En is info szakkozepre jartam, a 9-ben indulo 32 emberbol ~10 jutott el az erettsegiig. Ebbol 3 mert erettsegizni szakmai info-bol, amiben analog-digital elektronika is volt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#265) Dtomka válasza #32839680 (#264) üzenetére


Dtomka
veterán

" általános iskolában kell kezdeni" Vagy még előbb.Tesom kisfia 3 éves és tabletezik, laptopozik...az én gépemen "tud" játszani a BFBC2,BF3, GTA4 játékokkal, persze mindig csak 1 keveset. Angolul már tanítja, számolni már tud 10 ig...tudja mi a jump, a sit down...és egyéb 1xű dolgokat. Remélem sok mindent elér az életben.

[ Szerkesztve ]

(#266) sayCet válasza Dtomka (#265) üzenetére


sayCet
aktív tag

Aaaaz komoly! :) bár nemvagyok híve annak, hogy 3 évesen már ilyennel foglalkozzon egy gyerek, de ha már ennyit tanult belőle, akkor megérte.

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#267) gghrtz válasza Dtomka (#265) üzenetére


gghrtz
őstag

Ja teljesen jó ötlet egy 3 évessel 18+-os játékokat játszani. Meg pont erre van szüksége egy emberkezdeménynek, hogy normális legyen a fejlődése... Az ilyen emberek kicsit elmeroggyantak. Nem azt mondom, vannak jó képességfejlesztő játékok GYEREKEKNEK, de nem csak erre van szükség a megfelelő képességek kialakulásához. Pl. nem árt ha valódi térbeli dolgokkal is játszik a kölök, és megtanulja használni a kezét + kreativitás, pl. a tévét is ezért tartom faszságnak, mert teljesen passzív dolog.... Hova jutunk így...

(#268) Dtomka válasza sayCet (#266) üzenetére


Dtomka
veterán

Nemrégen (~1 hónapja) a bátyja kapott egy PSP-t....persze azon is nyomja a picisrác. A mai világban már másképpen kell gondolkodni. Régen édesanyámék is ezen az állásponton voltak, de a 21. században...inkább előny lesz, ha ért ezen a téren a dolgokhoz. Egy férfi értsen a technikához :).

Biztosan sok hasonló kisrác van, de hallottam már olyanról is aki 3 évesen szinte alig szólal meg... akkor inkább az elöbbi legyen.

(#267) gghrtz
Eleinte én is furcsán néztem, de mindenképpen tanul belőle. És ha valamiből tanul az ember az rossz? Nem horror játékkal játszik, hanem 1-2 katonai-taktikai játékkal. Persze néha és keveset...

[ Szerkesztve ]

(#269) Raysen623


Raysen623
addikt

Remélem maradnak a 8-as irányvonalán, de rendberakják a megmaradt hiányosságokat.
Felőlem lehet be vagy kikapcsolható start menü (én utálom a start menüt), ugyanez mehet a csempékre is (vagy csempe vagy desktop), jöhet a DX12 stb.
Abszolút nem hiányzik a régi irányvonal, sem a 7-es de legfőképpen az XP-s skinek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#270) gghrtz válasza Dtomka (#268) üzenetére


gghrtz
őstag

Amúgy attól, hogy ilyenekkel játszik, az nem jelenti azt, hogy érteni is fog hozzá, esélyesebb, hogy egy kiba nagy aszociális kocka lesz belőle 10 féle mozgásszervi problémával.

[ Szerkesztve ]

(#271) emvy válasza gghrtz (#270) üzenetére


emvy
nagyúr

.. es koncentraciozavarokkal. Erdemes elbeszelgetni gyerekpszichiaterekkel errol.

while (!sleep) sheep++;

(#272) Dtomka válasza gghrtz (#270) üzenetére


Dtomka
veterán

Hát miért ne értene, majd hozzá? Ha már most ismerkedik ezekkel...?Te + biztosan pszichológus vagy/leszel...

(#271) emvy

Nah a másik pszichológus... :(((
Más országokban pár évesen miket/mikre tanítanak/kényszerítik a gyerekeket (katonákat "faragnak" belőlük már kicsi koruk óta)....ott nincs pszichológus, hiszen ez a normális.
MInd1 nem vitázni akarok, csak megemlítettem , hogy régen és most milyen kis korban el lehet kezdeni a számítógépekkel való ismerkedést. Amúgy sok helyen már óvodában is tanítják őket.

[ Szerkesztve ]

(#273) gghrtz válasza Dtomka (#272) üzenetére


gghrtz
őstag

Igen el lehet kezdeni, de nem hiszem, hogy a PSP és a GTA erre a megfelelő eszköz.

@Dtomka
Miért, te talán pszichológus vagy?

[ Szerkesztve ]

(#274) attila9988


attila9988
őstag

Látom még mindig sokan kampányolnak a windows 8 "fantasztikus" újítása, a start screen mellett, holott már hivatalosan is elismert tény, hogy tévút volt.....
Ms trollok. Nyugi..... nem kell már hajtani. Ennyi volt. A start screen, és a csempe egy rakás szar. A winnyóc asztal meg úgy néz ki, mint a windows 1.0. (óó bocsánat.... modern, letisztult)

Nincs mit szépíteni ezen. :D Egy bukott termék.

Inkább készüljetek a következő csatára. Hiszen ha most bemagyarázzátok hogy a start menü felesleges dolog, akkor hogyan fogjátok betrollkodni a windows 9 -nél, hogy mégsem felesleges? Azt nem ismerhetitek be hogy tévedtetek, tehát jobb lenne most abbahagyni a hajtást. Legyen kis csönd... Utána majd senkinek nem tűnik fel a 180 fokos fordulat... ;)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#275) Döglött Róka válasza attila9988 (#274) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na vegre egy igazi szaracsempe!!! Hianyoltam mar.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#276) virkir válasza Döglött Róka (#275) üzenetére


virkir
veterán

Az ne zavarjon, hogy abban az egy hozzászólásban ötször annyi releváns információ van mint a te itt elkövetett nyolcadban.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#277) gghrtz válasza virkir (#276) üzenetére


gghrtz
őstag

Releváns információ = egyetemes fikázás, mert NEKI nem jön be.

(#278) King Unique válasza attila9988 (#274) üzenetére


King Unique
titán

Itt senki nem azt mondta, h maga a Start menü felesleges dolog, mert nem az, csak a Win8/ 8.1 jobb klikkes start gomb menüje + Modern UI-s Start screen is tudja ugyanazt a funkciót, ergó Start menü nélkül is használható bőven a rendszer.
Ha meg az kell, akkor most is lehet bele tenni.
Az meg megint más kérdés, ha vki nem hajlandó erre rászánni 2 percet, h belerakja, v dacból elutasítja az alap megoldást...
"Egy bukott termék." - csak azt felejted el, h nem az igazán nagy IT-szakemberek, neves IT-s tesztoldalak, értékelés utáni véleményezése buktatta meg, hanem felhasználói ismeretek terén marha nagy hiányosságokkal küzdő átlag user + szenzációhajhász, sok esetben szakbarbár netes cikkírók hada... :D Mert igazán súlyos hibákat e kettő réteg soha nem tudott felmutatni ellenérvként, csak az elcsépelt "csempe" témára mentek rá minduntalan, de az meg szokható és nagyrészt megkerülhető és ugye korántsem sem abból áll a rendszer.
Tehát, mielőtt nekiállsz trollkodni, ezeken gondolkodj el, illetve ott az off topik is. :U

Windows 9-nél meg attól, h háttérbe lesz szorítva a csempe, még lesznek változtatások, amelyek ugyanúgy nemtetszést válthatnak ki egyesekből!. Pl. a hibrid Start menü, v lesz akinek nem fog tetszeni a flat dizájn, főleg, ha még Aero (Glass) se lesz, átszabják a tálcát is stb. Akkor majd ugyanúgy problémázni fog az a réteg, h szar, csak mert nem olyan, mint a Win7...?

Urak!
Látom, elég sok az OFF felvétés és elkalandozás, erre volna elvileg a Windows felhasználók OFF topikja

[ Szerkesztve ]

(#279) #40553216 válasza King Unique (#255) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kéne egy felmérés, hogy ha valaki 8-10 órát dolgozik egy hibrid notival, akkor mennyi ideig használja tapizva, illetve egérrel/billentyűvel. Nagy eséllyel utóbbival jóval hosszabb ideig. Csak annyit próbáljatok egyszer, hogy felemelitek a karotokat folyamatosan öt percig. Kérek élménybeszámolót.

(#280) gghrtz válasza #40553216 (#279) üzenetére


gghrtz
őstag

Mivel nem véletlen rakja rá a paraszt így nem végig fogja tapicskolni a kijelzőt. Inkább arról készíts te felmérést, hogy tablet módban mennyit használják az érintőkijelzőt. :DDD
Egyébként kis 10"-es hybriden még mindig könnyebben kezelhető a csempe, mint a desktop. (sőt a modern ui appok is)

(#281) Döglött Róka válasza #40553216 (#279) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minek? Ott az eger. Hibrid gepeknel ez a leghulyebb erv, ami letezik.

Ha taperolom, akkor azt kanapen/fotelban (tehat hogy jobban ertsd, nem asztalnal ulve )teszem es altalaban nem produktiv dolgokat vegzek a tablan. Asztalon meg ott az eger + billentyu, ha klasszikus munkat akarok folytatni.

Gondold at ujra.;)

virkir: Ket eve csak szaracsempeztek minden windows 8-at erinto temaban, az mitol relevans? Illetve hogy nem unjatok meg?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#282) attila9988 válasza gghrtz (#277) üzenetére


attila9988
őstag

Nem tudom feltűnt -e neked, de nem csak nekem NEM JÖN BE ahogy írod, hanem a piac legnagyobb részének NEM JÖN BE. Pont azoknak, akiknek elvileg tervezve lett. Mert ugye a metro ui elméletileg pont azoknak készült, akik nem informatikusok, és még csak nem is komoly felhasználók, hanem abszolút átlagos emberek.
Adtak nekik egy skizofrén rendszert, amin van két, egymástól teljesen elválasztott felület, és a beállításokat is szétszórták a két megoldás között, hogy véletlenül se legyen egyszerű. Tudod te milyen nehéz elmagyarázni a legtöbb embernek hogy miért van neki két darab internet explorer -e? Tudod milyen nehezen értik meg hogy az egyik skype miért másabb mint a másik? És hogy miért csörög két helyen is amikor hívás van? (khm... mert szar... khm)

Mindemellett elcsúfították a hagyományos desktop -ot is. tízből kilenc ember azt mondja erre hogy ocsmány. Kérdezz csak körbe.

Az meg hab a tortán, hogy a start menüt elvették, ami a desktop használati értékét húzta mélyebb szintre. És nem, a start screen nem tudja mindazt, amit a start menü igen...

Szóval nem nekem nem tetszik, hanem azoknak, akiknek tervezve lett, mindezt úgy, hogy a microsoft hatalmas marketinggel tolta előre a cuccot, előtelepíttette az oem -ekkel, és még leárazási akció is volt..... Szóval ezt hívják úgy, hogy bukás. Amikor nyomják az arcodba a cuccot, és így sem kell...

A terv része volt természetesen az is, hogy a winnyóc majd nagy siker lesz, és az emberek a metro ui miatt vágynak majd a windows phone -ra is. Ez viszont abszolút fordítva sült el. Az emberek utálják a winnyócat, és jó sokan ezért alapból nem akarnak winphone -t sem. "Ja... ez olyan szar mint amit a laptopomról is leszedtünk... kösz nem".... És a nokia már robog is a csőd felé.....

Ismerjétek be végre, hogy a windows 8 tengernyi design problémával küzd, és számtalan apró hibás döntés vezetett a bukásához. Megvolt körülötte a hatalmas hype, de még ez sem volt elég ahhoz, hogy ellensúlyozza a problémákat, amikkel az emberek végül nem tudtak megbarátkozni.

Ha a windows 9 -be helyrerakják ezeknek a dolgoknak legalább a nagy részét, és kevésbé lesz majd skizofrén, és használhatatlan, akkor azt majd díjazza a piac is.... addig viszont akiknek windows kell, görcsösen fognak ragaszkodni a heteshez. Ez van.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#283) Döglött Róka válasza attila9988 (#282) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csak a magad neveben beszelj, a nagykozonsegre hivatkozni egy elegge hibas ervelesi technika.

Neked nem tetszik, ok, ertem. De mi az a mely frusztracio ami miatt ezzel teleirod az osszes win8-as topic-ot az osszes IT forumon? Ehhez nem eleg, hogy nem tetszik. Vagy ez valami misszo, nehogy mas kiprobalja?

Az atlagos emberek akik a szomszedra hagyatkoznak hozza sem jutnak a win8-hoz, az ilyen jellegu nepbutitas miatt amit a hater-ek tolnak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#284) attila9988 válasza Döglött Róka (#283) üzenetére


attila9988
őstag

Leírtam én neked hogy miről van szó nem? Már réges rég kint van a windows 8. És a részesedése mégis a béka segge alatt van, a hatalmas reklám kampány ellenére is, ami tartalmazott óriási leárazást is..... mit jelent ez számodra?

Vagy gondolod hogy én olyan befolyásos ember vagyok hogy elgáncsoltam az ms -t a világpiacon csak mert nekem nem tetszett a windows 8? ;]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#285) gghrtz válasza attila9988 (#282) üzenetére


gghrtz
őstag

Oké, akkor meg a MS volt a hülye, hogy úgy csinálta meg a rendszert, hogy 100-as IQ alatt nem kompatibilis. Ez van, tanultak belőle, legközelebbre kijavítják ezt is. Tisztára, mint a filmek manapság, hogy végtelenül buta történet, végtelenül egyszerű párbeszédek, hogy az alja is értsen belőle valamit.
Érdekes, hogy én tudom használni, tetszik is, és még számomra gyorsabban és kényelmesebben is kezelhető a rendszer, mint a 7-es volt. Biztos bennem van a hiba. :N

(Abban viszont van igazság, hogy első nekifutásra jobban is át lehetett volna gondolni ezt az egészet, legalább az opcionális választást megadni, hogy akar e valaki csempét vagy sem, és helyette legyen start menü)

(#286) Döglött Róka válasza attila9988 (#284) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem csak nekem, miota kijott azota utod faradhatatlanul:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#287) King Unique válasza attila9988 (#282) üzenetére


King Unique
titán

Itt többször le lett írva a dolgok....
Azért kell sok mindent magyarázni az embereknek, mert több téren alapvető hiányosságaik vannak és ez nem feltétlen W8 specifikus...
Egy adott feladatra, ha van 2 program/ alkalmazás, nyilván választhat melyiket akarja használni, ha az egyik épp nem tetszik neki, ahogy Skype esetében is, nem is értem mi ezzel a probléma?
Ugyan mond már el, mit nem nem tud a Start gomb + Start screen kombó, amit a Start menü igen?? Ráadásul utóbbit a többség csak kikapcsolásra használta és a keresőjét se tudja normálisan használni, de gyorslistába rögzítést se...
A desktop kinézete meg nagyon is szubjektív és ízlésfüggő, de hibának nem mondható egyáltalán. Kíváncsi leszek mit szólnak majd a hozzád hasonlók W9-hez, ami még laposabb, lehet puritánabb is lesz, mert kimondottan a flat dizájn jegyében fog készülni? :D Ennyi erővel az OS X Yosemite se tetszik egyeseknek az előző verziók után, különösen a Dock része sikerült rondára, azt bezzeg nem fikázza senki
"windows 8 tengernyi design problémával küzd" - visszaértünk a fentebb említettekhez...mert igazán súlyos, rendszert, stabilitást érintő hibákat nem tudsz mondani te se...pedig ott kezdődne az OS lehúzása és nem a puszta szubjektív felület megítélésnél. Ami ráadásul a használatra tökéletesen alkalmas, v van esetleg olyan, amit nem lehet megcsinálni benne?? Beállítások is ugyanúgy megtalálhatóak, mivel asztali környezetben ott az ismerős vezérlőpult.
A piacon, meg hogy kik döntöttek és hogyan, azt jobb, ha nem firtatjuk, mert nem a szakik, a hozzá értők húzták le, hanem a javarészt tudatlanok...viszont mivel sajna ők vannak többségben, a gyártónak muszáj volt hozzájuk, az ő gyenge képességeikhez igazodni, holott a rendszer egyáltalán nem olyan rossz, mint amilyennek te és a hozzád hasonlók próbálják beállítani...+ bekerült a "xaracsempe" a fals Windows-mítoszok közé és ennek hatására...userek egy része ki sem próbálta és úgy húzta le, szomszédja tanácsára, aki frissítés kikapcsolását és egyéb okosságokat is javasolt neki...

Ez továbbra is csak fröcsögés és üres kifogások sokasága... :U

[ Szerkesztve ]

(#288) #40553216 válasza attila9988 (#274) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tisztára mint kormányváltásoknál. :D

Amúgy hiába is magyarázod ezredszerre.

(#283) Döglött Róka +(gghrtz)
Hibrid részben jogos, bár a jelenléte kb. annyira észlelhető, mint a WP-jé, vagy annyira sem.

„Csak a magad neveben beszelj, a nagykozonsegre hivatkozni egy elegge hibas ervelesi technika.”
Hogy is mondja az angol? Well!
A netmarketshare.com adatai alapján a Windows 7 tavaly 2012 októbere (ismerős a dátum?) óta 44,69%-ról mostanra 51,22%-ra emelkedett, míg a Win8/8.1 együtt alig van 12% fölött. Egy két éves rendszer. Szerinted siker? Tavaly szeptember óta a Win7 többet emelkedett, mint a Win8 és a 8.1 együtt.

(#285) gghrtz
„Abban viszont van igazság, hogy első nekifutásra jobban is át lehetett volna gondolni ezt az egészet”
Vegyünk egy tök átlagos embert, aki eddig is Windowst használt, mindig géppel együtt vette, így a Win8-hoz is így jutott, miután mondjuk tropára ment a korábbi XP-s cucca. Utóbbi természetesen gyárilag jelszó nélkül telepített rg-felhasználói fiókba boot-ol. Most leül a zsírúj Win8 gépe elé, elindítja, és már a bejelentkező képernyőn sem tud továbbjutni (ha az első indítás a a gyári dobozból való kicsomagolás, akkor a második indítás után), de a neten nem tud utána nézni, mert...

„legalább az opcionális választást megadni, hogy akar e valaki csempét vagy sem, és helyette legyen start menü”
No, mindenki, akire ti évek óta és még most is azt mondjátok itt a fórumon, hogy „szaracsempézik”, éppen hogy pont ugyanezt mondja. attila9988 is. Csak most töményebben tette.

(#289) Khan13


Khan13
senior tag

Hagyjátok, nem éri meg a vesződést, csak etetitek, bármit is írtok neki. Már "vártam" mikor jelenik meg hasonló hozzászólásokkal.

(#290) vimes válasza Szatyor95 (#258) üzenetére


vimes
senior tag

" És akkor belőlü(n)k lesznek informatikusok. Pár év múlva csúnya világ lesz itt."

Nem, nem lesznek. El sem jutnak addig, mert fősulin/egyetemen mind ki fog bukni. Legtöbbje az első évben. Bátyám tavaly valamikor hazajött egy SZTE TTIK-s előadásról, és ott említették, hogy hány % jut el a diplomáig az informatika szakokon. Már nem emlékszem, hogy mennyi volt pontosan, de megdöbbentően alacsony, csak néztem mint Rozi a moziban.

Nekem is van még egy évem az egyetemig a kéttannyelvű képzés miatt sajnos, de az informatikával kapcsolatos tanulmányokat befejeztem, csak a matek ami fontos. Azt megkérdezhetem, hogy milyen nyelvben programoztok? :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#291) Döglött Róka válasza #40553216 (#288) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tul hosszu, eleg lett volna egy szaracsempe is;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#292) emvy válasza Szatyor95 (#258) üzenetére


emvy
nagyúr

> Gép szétszerelés sosem lesz, mivel az utána mehetne is a kukába javarészt. Az iskola tanulóinak 3/4 része még nem látott szétszedett gépet.

Egy PC szet/osszeszerelese nem egyetemi tanyanyag, hanem kb. betanitott munka.

while (!sleep) sheep++;

(#293) King Unique válasza #40553216 (#288) üzenetére


King Unique
titán

Sikertelenség az tény, de emögött az is áll, h sokaknak elég a Win7 tudása, ami már 5 éve a piacon van (az is számít) és amúgy se akarnak váltani, nem akarnak fizetni az új rendszerért. Másik réteg "xaracsempézik", ami sok esetben szubjektív dolgokra vezethető vissza és bizony a user error, mint olyan is közrejátszik. Harmadik réteg meg a fals Windows-mítoszok után megy és inkább hisz a szomszédnak, szakbarbár cikkek vastag címeinek, mint a saját szemének.
Ezek az igazi okok.
Azért a bejelentkező képernyőn elakadni, az irreális, mert ha csak egyet kattint, lenyom egy billentyűt, akkor bejön a jelszókérő ablak. Lehet elsőre nem tudja, de ilyenkor jellemzően próbál vhova kattintani az ember és utána már látja, hogyan működik.

(#294) Dtomka válasza King Unique (#293) üzenetére


Dtomka
veterán

"Azért a bejelentkező képernyőn elakadni"Jah, hogy ilyen létezik...durva. Akkor az menjen el egy alap tanfolyamra és utána alkosson egy olyan rendszerről véleményt amit nem is ismer. Aki ért egy kicsit a gépekhez, programozáshoz, az már nem fikázz mindent. Legalábbis én így vagyok ezzel :)

(#295) attila9988 válasza gghrtz (#285) üzenetére


attila9988
őstag

Oké, akkor meg a MS volt a hülye, hogy úgy csinálta meg a rendszert, hogy 100-as IQ alatt nem kompatibilis. Ez van, tanultak belőle, legközelebbre kijavítják ezt is.

Így van.. legközelebb majd átgondolják. Most talán rájöttek, hogy már nem a kilencvenes évek végén vagyunk, amikor kb azt tehettek, amit akartak.

Tisztára, mint a filmek manapság, hogy végtelenül buta történet, végtelenül egyszerű párbeszédek, hogy az alja is értsen belőle valamit.

Ez legfeljebb csak az usa filmgyártására igaz, még jó hogy abból én elég keveset látok, és ha látok is, mindig megbánom hogy megnéztem. :)
Nézz más filmeket is, ne csak "holliwúúdit". :)

Érdekes, hogy én tudom használni, tetszik is, és még számomra gyorsabban és kényelmesebben is kezelhető a rendszer, mint a 7-es volt. Biztos bennem van a hiba.

Én ezt sose mondtam. Ha valaki szereti a spenótot, akkor egészségére. Én konkrétan hányingert kapok tőle.
Egy hibás koncepciót is lehet szeretni, attól még hibás marad, mert a nagy többségnek nem felel meg. Márpedig ha valamit ennyire nagyon tolnak, és reklámoznak, és milliárdok mennek el arra hogy marinéne is tudja mi az a winnyóc, és ennek ellenére sem megy, akkor ott marha nagy baj van...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#296) attila9988 válasza King Unique (#293) üzenetére


attila9988
őstag

Sikertelenség az tény, de emögött az is áll, h sokaknak elég a Win7 tudása

Az embereknek már a windows 98 tudása is elég volt.... ha ennyi lenne az ok, akkor windows 7 se kellene senkinek.

Másik réteg "xaracsempézik", ami sok esetben szubjektív dolgokra vezethető vissza

Mint minden létező design elem.... mindig, mindenki szubjektív dolgok alapján dönt, pláne azok, akiknek a metro készült. És nem tetszik nekik.... de hülyék mi? Pedig az ms marhára objektíven, remekül kitalálta nekik.. :D

Én meg azt hittem, hogy a vevőket kell kiszolgálni, és nem a vevőknek a cégeket. Most viszont rámutattál tévedésemre.... :)

Harmadik réteg meg a fals Windows-mítoszok után megy és inkább hisz a szomszédnak, szakbarbár cikkek vastag címeinek, mint a saját szemének.

Hát persze... OEM -be a képébe tolják az új laptoppal, és gondolod hogy megkérdez valakit hogy jó -e? Nem, nem kérdez meg senkit. Látja hogy nem jó.... ezért takaríttatja le a gépről...

Ugyan már.... ne akarjátok már megmagyarázni a megmagyarázhatatlant... az egész világ hülye, csak az ms designer -ei nem, mert ők aztán marha okosak, csak senki nem érti a látomásukat igaz? :) Nevetséges.... A windows 8 koncepciója egyszerűen rossz, hiányos, félretervezett, és javításra szorul..... ennyi. Ismerjétek már be. Vagy még megvárjátok amíg megjelenik a 9 -es? Úgy kevésbé lesz kínos beismerni? :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#297) King Unique válasza Dtomka (#294) üzenetére


King Unique
titán

Ezt pofázom én már régóta, h ez, mármint user tudásszint és hozzáállás itt a fő probléma.
Ennek hanyatlásáról nyilván a mai, túlságosan internet orientált géphasználat is tehet.
Sokan mondják itt, h mert a rendszernek kell kiszolgálni a usert, meg, h úgy kell megcsinálni, h mki könnyen tudja kezelni...ez igaz, csak épp a második rész bizonyos feltételekkel. Mert sajnos nem tudják a gyártók mindig olyan egyszerűre, primitívre tervezni a rendszert, h az mki szintjéhez igazodjon. És ezt nem akarják egyesek elfogadni, h alap tudás (ez nem szakis, akár itteni PH!-s és nem is emelt szint, hanem tényleg az alap) márpedig akkor is szükségeltetik hozzá és persze, h nekik áll feljebb...
És ugye ezért nem sikeres a nép körében Linux se, mert ott kicsivel még magasabban van a léc...

(#298) attila9988 válasza Dtomka (#294) üzenetére


attila9988
őstag

Aki ért egy kicsit a gépekhez, programozáshoz, az már nem fikázz mindent. Legalábbis én így vagyok ezzel :)

Mindent nem... csak azt, ami rossz. :)

Csak tudod amíg linux -on, amikor elcseszték a gnome -ot, pár parancsból kidobtam a francba, és lett helyette kde. Addig windows -on ha elcsesznek alapvető funkciókat, nincs mit tenni, azt kell használni....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#299) attila9988 válasza King Unique (#297) üzenetére


attila9988
őstag

Ezt pofázom én már régóta, h ez, mármint user tudásszint és hozzáállás itt a fő probléma.

Tetszik vagy nem, a vásárlók 90+% -a teljesen hétköznapi felhasználó, aki lószarhoz sem ért informatikai téren.... És nekik, ismétlem NEKIK készült a metro biztbasz.... és NEKIK nem tetszik a metro biztbasz..... akkor mi a tanulság? Hogy a metro biztbasz bizony nem jó.....
Te meg tévesen ebből azt vonod le, hogy "merazemberekhülyék".... Igen azok... de nekik lett tervezve ez a fos, ami azt jelenti hogy bizony félretervezték. Ez van... fogadd már el, ha egyszer ennyire nyilvánvaló.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#300) Döglött Róka válasza attila9988 (#298) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Milyen alapveto funkciokat csesztek el? Nem lehet allomanyokat masolni?:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.