Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Kíváncsian várom! Remélem más lesz mint a 8-as sorozat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) vittorio7 válasza Kékes525 (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Majd egy "felturbózott" Win7-re fog hasonlítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) b. válasza Kékes525 (#1) üzenetére


b.
félisten

Én is remélem. Nálam a 8 kimarad a Windowsok sorából. Annak idején a próba verziót letöltöttem. Nem fogott meg :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) alevan válasza Kékes525 (#1) üzenetére


alevan
őstag

Annyira nem lessz más. Szerintem a következőket jelentik be:

-Start Menü desktopra
-Start Screen tabletre és hybridre
-közös Store WinPhone és Win9 között
-mégjobban összevonják WP, WinRT és Win9-et.
-DirecX 12
-csomó új API (vicceskedve: a π)

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Remélem nem a hulladék 8.1 update 1, 2-őt követik, hanem a sima 8 irányvonalat, desktop nélkül, vagy metro nélkül. Mindegy, csak ne egy katyvasz legyen, és akkor ezt is megveszem, mint a 8-cat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Na ha minden igaz most valami normális rendszert kell összerakniuk. :D XP - ok Vista - fail 7 - ok 8 - fail szóval akkor most valami jónak kell jönnie.
Térejenek vissza 7-hez, legyen teljesen az az alapja minden szempontbol, máris fél siker...

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#7) bolvar válasza laceszgamer (#6) üzenetére


bolvar
senior tag

Szerintem azért nem ilyen 1x a siker receptje hogy jó kaksi jó kaksi :D
Nagyon nem látom létjogosultságát máris egy új rendszernek(a win8 helyett nyugodtan ülhettek volna még 2-3 évet egy komolyabb és átgondoltabb rendszeren) rengeteg helyen még mindig nem álltak át xp-ről ha tették is win7-re így rögtön nem fognak átállni főleg hogy sok helyen a programok átszervezése se volt épp 1x feladat bár talán az új rendszereknél már kevesebb gond lenne win7-ről költöztetni.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#8) Legyes


Legyes
tag

Azért fogják Windows 9-nek hívni 8.2 helyett, mert így külön licencdíjat kérhetnek egy extra START menüért.

-=LeGyEs=-

(#9) DS39


DS39
nagyúr

várjuk. egy csempementes desktop-ot kérnék személy szerint. a csempéket hagyjuk meg a WP-nek, illetve tableteknek.

(#10) NemesTom válasza laceszgamer (#6) üzenetére


NemesTom
tag

Tyű..... Hát. Ezzel nem tudok mit kezdeni, nyertél mester! :R

(#11) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Ha szerencsénk van nem a 8-ra nem fog hasonlítani.

(#12) #85552128 válasza DS39 (#9) üzenetére


#85552128
törölt tag

Erre eddig is volt lehetőség, sőt a 8.1u1-el már auto asztalra bootol telepítés után, hogy még azt az egyetlen kattintást is megspórolja a felhasználónak.
Mint ahogy a cikk is említi unalmas már a start/csempe hiszti.

(#13) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Szerintem még a Windows 8 megjelenését sem emésztették meg sokan, új felületet.
Most jönne az újabb, hogy enyhítse ezt, de nem kell várjanak még vele.

[ Szerkesztve ]

(#14) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Mikor a Vista után a windows xp-re hivatkoztak mindig, hogy térjenek vissza ahhoz, ez is arra hasonlít. Nem a win7-hez kell visszatérni, hanem valami újat építeni, létrehozni!
A microsoft egyébként is extrém jó szoftverben-hardverben, bízom benne, hogy a jövő hónapban kijövő windows 9-nek lesz publikus és telepíthető verziója:
Az elsők között leszek, aki felrakja és használni fogja élesben!

(#15) DS39 válasza #85552128 (#12) üzenetére


DS39
nagyúr

ezzel én is tisztában vagyok, de minimum elvárható lenne hogy telepítéskor választható opció legyen, hogy az a modul kell vagy sem. de inkább vegyék ki, mert felesleges desktopon.

és ez nem start menü hiszti, mert nekem elég egy kereső, oszt viszont látás.

[ Szerkesztve ]

(#16) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Kíváncsi leszek, hogy a régóta tervezgetett, belengetett, majd sutba dobott WinFS-szel mikor turbozzák már fel az NTFS-t. Jó apropó lehetne ehhez az új OS...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17) #85552128 válasza DS39 (#15) üzenetére


#85552128
törölt tag

Sok más dolog sem állítható a telepítéskor csak utólag, szóval ezen kár rágódni.
A charms bar, értesítések kikapcsolhatóak, a közvetlen asztalra bootolás is beállítható.
A kezdőképernyőn is be lehet állítani, hogy ne csempeként hanem ikon nézetben jelenjenek meg az alkalmazások.
Sok jó dolgot hozott a 8/8.1 bár tény hogy mindig van hova fejlődni.

@aero2zero: Szerintem egyhamar biztos nem...

[ Szerkesztve ]

(#18) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nagyon remélem hogy már megcsinálják a desktopot is flatre... a mostani enyhén szólva sem koherens, tipikus fércmunka.

A másik meg amit várok az igazi HDPI mód.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) emvy válasza Trailblazer (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

ReFS van mar a Win 8.1-ben is, bar meg nem bootolhatsz rola.

while (!sleep) sheep++;

(#20) Trailblazer válasza emvy (#19) üzenetére


Trailblazer
addikt

No erről viszont nem is hallottam. Nekem mondjuk az is fura, hogy GPT diskről nem lehet bootolni, bár ez nem pontosan a filesystem kérdése.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) alevan válasza Trailblazer (#20) üzenetére


alevan
őstag

Egyenlőre szerverekben van alkalmazva főleg. Gondolom ez a tesztidőszak.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#22) emvy válasza alevan (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

Az NTFS-t is igy vezettek be.

while (!sleep) sheep++;

(#23) ViZion


ViZion
félisten

Ha driverek nem lesznek kompatibilisek a korábbiakkal, akkor lassan igen csak nagy bajt rántanak a fejükre. Már így is botrány, h win7 driverek nincsenek az új cuccokhoz. Remélem nem lesz még nagyobb kavarás, visszatér bele némi szépség -már legalább amennyi az aeroban volt, esetleg lehetne pár Gnome3 dolgot koppintani...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit nevetséges ez a start menü körüli hisztéria. Bár igaz sokan még bill-kombinaciokat sem ismerik és képtelenek a könyebb megoldasokat hasznalni. Win 8-ban amugyis gyorsabban, egyszerübben lehet mindent elérni, csakhát képtelen a sok user levetni a rossz berögződésket.

(#25) gghrtz válasza Sinesol (#24) üzenetére


gghrtz
őstag

+1

(#27) xxSanchez válasza Sinesol (#24) üzenetére


xxSanchez
őstag

+2
Sajnos mivel nagyon menő dolog kipróbálás nélkül fikázni a Windows 8-at, így ez nem valószínű, hogy valaha is változni fog.

Heyho.

(#28) Bembee12


Bembee12
aktív tag

#24: +3 :D

win XP - ok
Vista - Fail
win 7 - ok
win 8 - fail
win 8.1 - ok
win 9 (8.2?) (One?) - fai...???

A 8.1 szerintem kijavítja a 8 hibáit (update-el meg főleg), desktop-ra bootol gyárilag stb...
Nem győzött meg ez a csempe (nem zavar, csak MÁS) de nem is használom, csak simán nyomok egy "Win" billentyűt aztán elkezdem írni a program nevét, és egyből ott van az adott program.
Szerintem teljesen használható a 8.1 (with update) Total Commander-el(legjobb program szvsz)

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#29) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Startmenü hisztéria ide vagy oda, engem is a felület érdekel a leginkább.

x gon' give it to ya

(#30) gghrtz válasza Bembee12 (#28) üzenetére


gghrtz
őstag

A csempe tabletre van. Aki sír a csempe miatt, fogja már fel végre, hogy tabletre van! (És igen jól is használható)
(ez most nem kifejezetten neked szólt)

(#31) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Várom,mert szeretem az újdonságot,a W8-at is azonnal feltettem,és átláttam az értelmét,a 8.1-el javult a helyzet,nekem tetszik,és szerintem egyáltalán nem bonyolult,igaz folyamatosan linuxozok is,és van hogy egy-egy új disztró megizzaszt,de ebből tanul az ember fia :-) .Mindent kipróbálok,van egy pár merevlemezem kizárólag erre a célra.Szóval jó a 8.1,ha semmi más a stabilitása,a gyorsasága is meggyőző lehet.Tehát ha mindezt tovább csiszolták akkor váltok is főrendszert......

Wasabi...

(#32) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Kezdettől fogva ez a csempe hiszti...?Ha valaki nem lusta összerakni egy gépet,feltelepíteni,az miért lusta egy gombnyomásra?Vagy egy alternatív start menü programra?Több lehetőség is van...Vagy csempe = hiszti = lusta?

Wasabi...

(#33) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Remélem lesz opció kukázni az összes csempés cuccot. Meg helyreteszik a kompatibilitási, és egyéb gondokat. Még egy publikus béta is jöhetne, mint a 7 esetében.

Nyugodj békében Integra!

(#34) #85552128 válasza Szatyor95 (#33) üzenetére


#85552128
törölt tag

8 és 8.1-ből is volt béta csak más néven (Consumer Preview).

[ Szerkesztve ]

(#35) #16939776 válasza ViZion (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van 14db FF.laser nyomtatónk, amire két évet kellett várni hogy legyen Win7-64-es driver.
Évente egyszer, 1 hétig mennek folyamatosan, így nagyon jó állapotban leledzenek, nem szeretnénk kidobni ezeket. :(

(#36) alevan válasza Szatyor95 (#33) üzenetére


alevan
őstag

Csak szólok, hogy volt publikus béta 8 esetében is, így valszeg lessz publikus béta 9 esetében is...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#37) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Amúgy miért van szükség pár évente új Windowsra?
A Win7 szerintem legalább olyan tartós lehetne, mint az XP.
Kvázi az összes igényemet tökéletesen kielégíti power userként.
Egy rossz szavam nem lehet rá, elmúltak már a lázadó idők is, amikor a bugos Win után sokan kikacsintgattak a Linux-ok felé. Már nem, a Win7 egyszerűen teszi a dolgát és nem tudom tönkre tenni sem. Az XP-t negyed évente telepítettem újra, mert mindig megdöglött alattam. A Win7 mostani telepítése 2009 óta fent van és köszöni szépen jól megvan, stabilan megy. Win8 nem jött be, nagyon le van butítva, bár nagymamámnak megfelel, neki még mindig nem elég egyszerű.
Na most az egység sugarú usernek ott van a win8, mindenki másnak a win7. Milyen piaci igényeket kell még kielégíteni? Van egyáltalán igény új Win-re? :F
Ugye nem csak az új akárhányadik dx verzió miatt kell kiadni új Windows-t? :C

[ Szerkesztve ]

(#38) emvy válasza Teasüti (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

> Win8 nem jött be, nagyon le van butítva

Sokkal tobbet tud, mint a W7, de sebaj. :)

while (!sleep) sheep++;

(#39) ViZion válasza emvy (#38) üzenetére


ViZion
félisten

Ez miben nyilvánul meg, otthoni usernek? PS-nek gondjai vannak (voltak) vele, nem szép de ronda, játék, etc nem fut gyorsabban... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) Teasüti válasza emvy (#38) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én ebből annyit vettem észre, h kb semmit sem találok meg ami kéne. Egy nyamvadt hálózati kapcsolat állapot kijelzését (ip cím, stb) is negyed óráig keresgéltem benne, mikor a netet babráltam mamámnál. Fele annyi opciót látok a vezérlőpultban, olyan érzésem van, mintha a ma divatos frontend alkalmazásokhoz hasonlóan kötelezővé tették a kezdő nézetet a buta univerzális kapcsolókkal, amikor egész életemben a haladó felhasználói felületre szocializálódtam. Szóval elhiszem neked, h többet tud, csak ezt nagyon jól titkolja a nem beavatott szemek előtt.
Sokkal körülményesebb így, hogy mindent átrendeztek az évtizedes megszokott sémáról egy tök szokatlan, elsőre logikátlan katyvaszra. Sokkal több kattintás árán érem el ugyanazt, mint win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#41) emvy válasza ViZion (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom, kinek mit jelent az 'otthoni user', lentebb nem is volt errol szo... de ami pl. nekem szemely szerint hasznos:

- gyorsabb boot
- storage spaces
- OneDrive integracio
- sokkal-sokkal jobb universal search
- okosabb task manager
- password peek
- integralt PowerShell
- integralt virusvedelem, sokkal gyorsabb, mint a 7-ben
- nativ hipervizor
- BitLocker
stb.

En felvaltva hasznalom Linuxszal, ami miatt az igazan gyors bootot nem tudom rendesen hasznalni, de ez nem jellemzo.

Tableten meg van egy csomo elonye, de azt sem reszletezem.

@#40: pedig pl. a Control Panel-en leggyakrabban hasznalt dolgokat irto egyszeru elerni, csak Ctrl+X es kapasbol ott van a Disk Management, Control Panel, satobbi. Sokkal kevesebb kattintas. Fajdalom visszaulni a 7 ele.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#42) Воланд válasza Teasüti (#40) üzenetére


Воланд
titán

"Egy nyamvadt hálózati kapcsolat állapot kijelzését (ip cím, stb) is negyed óráig keresgéltem benne, mikor a netet babráltam mamámnál."

pedig az ott van ahol eddig is volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) emvy válasza Воланд (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

Az IP-cimet nem is tudom, hogy miert neznem meg mashogy, mint Ctrl+R -> cmd -> ipconfig.

while (!sleep) sheep++;

(#44) Teasüti válasza emvy (#43) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert én nem vagyok szakértő és ez egy Windows, vagyis egeret használok és kattintok.
Sosem volt szükségem billentyű parancsokra azon a pár alapvetőn kívül.

(#45) Lenry válasza emvy (#43) üzenetére


Lenry
félisten

Win+R ;)

de amúgy, jah, nekem is ez volt az első gondolatom, hogy "legutoljára, még benne volt az ipconfig a Win8.1-ben is"

(#44) Teasüti az előbb még "amikor egész életemben a haladó felhasználói felületre szocializálódtam"
na most akkor poweruser vagy, vagy sem? :U

egyébként meg magadat szúrod tökön, ha nem tanulsz meg alap billentyűkombókat, meg a legszükségesebb parancssori parancsokat.
példánknál maradva: ipconfiggal bármely Windowsban előbb lesz meg az IP, mint egerészve.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Воланд válasza Teasüti (#44) üzenetére


Воланд
titán

egerel is negy kattintas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47) ViZion válasza emvy (#41) üzenetére


ViZion
félisten

- gyorsabb boot: linux még gyorsabb, de nem jelentős SSD-vel 7 vs. 8 boot különbség
- storage spaces: otthonra szvsz nem sokan használják, én sem. Mentésre is van más
- OneDrive integracio: mást használok
- sokkal-sokkal jobb universal search: tudom mit hova rakok :)
- okosabb task manager: lehet, nekem elég volt w7-é is
- password peek: ööö minek? Sebaj.
- integralt PowerShell: terminál winben? Biztos jó, de otthon ki használja ezeket?
- integralt virusvedelem, sokkal gyorsabb, mint a 7-ben: lehet, de nekem van "saját" AV+host lista
- nativ hipervizor: biztos hasznos, VMware-t használok, nem hiányoltam még
- BitLocker: Truecrypt 100 éve, ehhez talán nincs backdoor, amit mondjuk BL-ről nem biztos, h ki merném jelenteni

Tabletes rész nem érint, viszont kb. a semmire kifizetni megint a win árát...? Ha a 9 jobb lesz, akkor esetleg, bár amekkora jófejek, w7 upgrade biztos nem lesz...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) Phvhun válasza #16939776 (#35) üzenetére


Phvhun
őstag

Mégis mi a pék füléért kell a legújabb oprendszer egy munkaeszköz üzemeltetéséhez?

A fél ipart gyárastul el lehetne vinni a méhbe ha mindenhol ezt akarnák csinálni..

(#49) Oxi


Oxi
aktív tag

Jól mutatja a Win 8 koncepció valódi értékét hogy akik szeretik és használják a Win 3.1-ben megszokott parancsokkal navigálnak benne. Ehhez csak gratulálni lehet.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#50) b. válasza Lenry (#45) üzenetére


b.
félisten

Én is Teasütivel értek egyet. Windows nem csak haladóknak készült, hétköznapi usereknek mint ő vagy én. Minek tanuljunk meg billentyűkombókat , mikor erre nem volt szükség Win 8- ig a Win 98 tól? Persze én is ismerek pár bill. kombót de csak a win 3.1 és a 95 miatt.Nem profi felhasználóknak mint ti, de Windowson nevelkedett önjelölt felhasználóknak általában nehezebben kezelhető a win 8 mint a win 7, legalább is a körülöttem történt reakciókból ezt szűrtem le. Van egy barátom, aki össze is veszett majdnem velem, mert 12 rongyért mondtam hogy ne hagyja ki a frissítési lehetőséget a win 7 ről, és tiszta idegbeteg volt utána 2 napig :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.