Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ja, sose volt még Intelem, csak telefonban (ZTE Grand X In). A 486-osom valami számomra ismeretlen nevű volt, utána pedig csak AMD-k jöttek: Duron 1200, Athlon64 3000+, Athlon64 3700+ (San Diego, ez volt a kedvencem. FX-57 órajelen simán ment) és végül a Phenom II X2 560 (X4 B60). :B

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) ivana


ivana
Ármester

Én hasonló phenomos cuccot váltottam 6 magos 1366 xeonra olcsóbb mint az i5 és gyorsabb :)

(#3) MineFox54 válasza ivana (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

Tudsz szerezni 15-ért egy normális alaplapot hozzá bármikor 1 nap alatt? Nem.

[ Szerkesztve ]

(#4) Csapoati válasza MineFox54 (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Megmondom őszintén, hogy a Xeon fel sem merült bennem, de ahogy elnézem, tényleg nem igazán árulnak lapot hozzá ésszerű áron.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) MineFox54 válasza Csapoati (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

Én mindig egy 2500k és egy Xeon között vacillálok, de eddig egyszer láttam 25-nél olcsóbban lapot Magyarországon 1366-osat. Pedig amúgy ár/értékben sokkal jobb.

(#6) edari válasza ivana (#2) üzenetére


edari
őstag

De többet is eszik jóval mint az írásban említett I5. Gyorsabbnak se mondanám, maximum akkor ha 8 szálat kihasználó programról van szó.

(#7) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

74 fok házon kívül az elég durva... nekem a gyári hűtővel 60 körül volt nyáron is. :F

Sent from my keyBoard

(#8) Bird


Bird
addikt

Láttam a Sandy i5 elég gyorsan elment. ;)

A cooler master hyper 212 EVO 10k körül elég gyorsan lehűti a dolgokat. Az egyik legjobb léghűtő a piacon. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) Csapoati válasza N€T0X|N (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ráeresztettem egy bő 10 percre az Aida64-et, zárt házban 71-72 fokon tetőztek a magok, az átlag olyan 66 volt. Mindezt egy db első ventivel (szívó), egy db oldalsóval (szívó) és egy hátsóval (fújó) és persze gyári hűtővel.

Bird: Bizony, egy nap se kellett, de pont ezért mertem ilyet venni. :) Hűtőm meg írtam, hogy van nekem is egy jó, a Xigmatek Gaia 1155-ös foglalatra is rámegy simán és az is brutál. A Phenom II X4 nem igazán ment 50 fok fölé nyáron sem, bekapcsolás után meg vagy 2 percig a venti se pörgött rajta. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ati ezt neked 5 perc alatt megmondtam volna, mert már jártam így. :P Használd most már egészséggel :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Csapoati válasza KaiotEch (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az alaplapos kérdéses topikban kérdeztem is, hogy ilyenkor mi van, teeee. :D Köszönöm. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) danih


danih
addikt

hah, a nem indul a gépem topikban pont így járt egy kollega tegnap :)

(#13) LLKobe


LLKobe
veterán

Én pár hónapja szívtam hasonlót, mikor az adatlapomon látható lapot + procit vettem, használtan.

Akármit csináltam, se kép se hang, majd 1,5 nap után jöttem rá, hogy a lap gazdája rárakta a lapra a BIOS reset jumpert, természetesen zárt állapotban...

Esélyes hogy az anyukája aznap csuklott egy kicsit, de a lényeg hogy megy:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#14) ivana válasza edari (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet, hovy többet eszik, de megfelelő órajelen akár egy ivy i7-et is lever nem csak az i5-öt :) De teljesítmény fogyasztásban is tud jobb lenni megfelelően játszva az órajelekkel. Alapon meg 60W-os. Munkára van, simán kihasználom a sok szálat.

A lap tényleg érdekes, de szerencsére én 15-ért szereztem.

[ Szerkesztve ]

(#15) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Volt egy Thermaltake V3 házam, aminek az egyik távtartója alatt a lemez kissé ki volt domborítva. Problémát nem okozott, de pl egy asrock lap egy évig ilyen megfeszített állapotban üzemelt ez miatt. :DDD

Egyébként miért nem Z68? Nem drágább használtan (13e), de legalább mindent tud.
Bár én is vacilláltam a Sandy vs Ivy között, de Sandy sokkal olcsóbb volt (27e), Ivy-nál meg túl silány a kupak alatt a paszta, a 80 fokos procikon 30 fokos a hűtő...
Így Sandy lett, a Z68-ban a 2400 a non-K oc-nak köszönhetően 3.6-on megy. Ez így is gyorsabb, mint egy 3570-es.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#16) Csapoati válasza PC-rev-RM (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igazából gyorsan akartam és viszonylag olcsón lapot, ez a kompatibilitási-updatelési probléma fel sem merült bennem. A Sandy nálam melegebb volt, ahogy az írásban is említettem (alacsonyabb teljesítmény mellett). Igazából tuningolni nem nagyon fogom, de jövpre felcsapom rá azért a Xigmatek hűtőt.
Úgy látszik ezek a távtartók ilyen rakoncátlanok. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) PC-rev-RM válasza Csapoati (#16) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Érthető. Sőt, elfelejtettem hozzáadni az anyagi kerethez a postaköltséget, ha minden máshonnan jön, akkor bizony hamar túllépi az ember a keretet. Igazából használtan is egyben jó venni, meg közelről. :)

Ja, hogy Nálad Ivy volt hűvösebb. Újra elolvastam. :B

A távtartóra figyelhettem volna, pedig a kiskönyv is megvolt a házhoz, meg minden, csak hát az ember amikor gépet pakol össze, az izgatottságtól hajlamos nem figyelni dolgokra.
Bár mi még mindig jobbak vagyunk, mint egy 12 éves ismerősöm, aki távtartók nélkül rakta össze... :DDD

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#18) ivana válasza PC-rev-RM (#17) üzenetére


ivana
Ármester

használtan is egyben jó venni Van amikor van valami jó cucc egybe, de szerintem ritka. Itthon Pesten mindent kapni, szóval itt nem kell posta, szerintem itt nem éri meg egybe venni.

(#9) Csapoati Nekem is Xigmatec Gaia-m van, nagyon jó hűtő, két 12cm-es ventivel brutális hűtő teljesítménnyel. :DDD

(#19) Csapoati válasza PC-rev-RM (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na az kemény... ki is nyírta a lapot vele?

ivana: Én csak egy ventivel használtam a Phenomhoz, de így is leesett az állam tőle. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) PC-rev-RM válasza Csapoati (#19) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Nem, mielőtt beüzemelte, megmutatta. A szülei hálásak voltak.

A Gaia az egyik legolcsóbb 12cm-es hűtő volt a maga idejében, ellenben a teljesítménye az egyik legjobb volt egyszerűsége ellenére. A konkurenciával ellentétben itt 6mm-es csövek helyett 8mm-esek vannak. Nem mindegy. Hyper212 volt nekem is, egy Phenom II-t hűtött hangtalanul, bár elég sok levegőt nyomott oldalra. Érdemes lett volna letakarni. Egyetlen bajom volt vele, a csövek hamar elkezdtek oxidálódni.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#21) Csapoati válasza PC-rev-RM (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt elhiszem, hogy hálásak voltak. :D

A Hyper 212-n gondolkodtam én is egy darabig, de aztán a Xigmatek lett belőle.

Amúgy az imént 1,5 órát Project Carsoztam és 67 fok volt a maximum CPU hőmérséklet. Tavaszig jó lesz ez.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) FATtila78


FATtila78
tag

Na én ezért nem veszek semmi használt, kompatibilitási hibákkal küzdő, nehezen lecsekkolható kókányólt-mókányólt cuccot. 2007-ben, érettségim után vettem a kapott pénzből egy jó vasat, majd 2012-ben, a diablo3 kiadása előtt vettem egy másik, zsír új gépet. Azóta ezt használom, majd ha a Skylake utódja kijön, meg a DDR4 ára kicsit lemegy, akkor veszek megint egy új komplet gépet :)

[ Szerkesztve ]

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#23) ivana válasza FATtila78 (#22) üzenetére


ivana
Ármester

-1 A pc az vagy működik vagy nem, ha nem tudod eldönteni, egy használt gépről, hogy rendben van-e akkor nem értesz hozzá.

(#24) LLKobe válasza ivana (#23) üzenetére


LLKobe
veterán

+1

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25) Csapoati válasza FATtila78 (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Itt semmi sem volt kókányolva (pont ez volt ráadásul a baj, hogy még a BIOS-frissítés sem sikerült :D ). Szíved joga azt venni amit akarsz, én nem fosom a pénzt, hogy 3 évente mindent kihajítsak és vegyek egy újat. Ja meg hogy hónapokig árulgassam kompletten a használt gépet, amit aztán nem visznek el egyben és szaladgálhatok az alkatrészekkel egyesével. ;] Amúgy is jobban szeretem úgy csinálni, hogy időnként platformot cserélek, és azt még fejlesztgetem évente, vagy amikor rámjön. A leírt fejlesztés óta már vettem bele egy 120 gigás SSD-t, és a GTX 660-at is lecseréltem egy GTX 950-re. Jövőre meg szerintem jöhet egy GTX 960, addig meg még talán egy új monitor is belefér.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.