Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcipunk


marcipunk
tag

erre mondják, hogy egy újszülöttnek minden vicc új :)

röff!

(#2) tomyoy


tomyoy
senior tag

mintha a békebeli darab jobb álapotban lenne külsőre :DDD ...nem kicsit, nagyon ... :D

nyiknyiknyiknyik

(#3) Ra3


Ra3
őstag

érdekes olvasni az észrevételeidet egy dos-on nevelkedett ember szemével, pl. víruskeresőkben azért nem nyíl a kurzor mert azok dosos környezetre készültek (ezért is nem win alatt futnak) , és a ma használatos rendszerekkel ellentétben ott nem volt gui, gyakorlatilag a megjelenítés az ascii kódtáblára korlátozódott.
egyébként volt időszak amikor már az is nagy szám volt ha egy víruskereső egyeltalán kezelte az egeret.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4) HalfDemon


HalfDemon
csendes tag

És ennek megy rendesen az aksija? Amugy szép kis gépecske ez.

(#5) rootkiller válasza HalfDemon (#4) üzenetére


rootkiller
őstag

Sajnos az aksi úgy tűnik, hogy halott. Legalábbis bedugott tápkábel nélkül nem indul, és azt sem találom, hogy hol és hogyan lehet belőle kiszedni. Lehet hogy ahhoz csavarhúzó kell?

Artengo TR 990 Pro

(#6) pink75


pink75
aktív tag

Amit elsőre észrevettem, hogy a "csikló" rövid érintésével nem lehet kattintani, ellentétben a tapipaddal.
Megbocsáss, de ez nagyon jó:) Hadd linkeljek egy jó régi hszt innen, a lap aljáról!

xxx

(#7) WD40 válasza rootkiller (#5) üzenetére


WD40
aktív tag

Heló, nekem ugyanilyen hw paraméterekkel megáldott gépem van, csak Toshiba. Azon az oldalt lévő pöcköt kell előre húzni, és kiugrik az aksi. Lehet, hogy itt is.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#8) hezso válasza rootkiller (#5) üzenetére


hezso
aktív tag

valoszinu a billentyük alatt van az akksi, amit fel kell nyitni, és sztem nem kell hozzá csavarhuzo. egy probat megér.

(#9) rootkiller válasza hezso (#8) üzenetére


rootkiller
őstag

Az lesz, csak nem akarom eltörni.

Artengo TR 990 Pro

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Furcsa és érdekes szemszög, hogy ez az első gép, amin látsz DOS-t meg Win 3.1-et. Vigyázz erre a kincsre, nem szétbarmolni! :)

(#11) Tim82


Tim82
nagyúr

Na én pont DOS-on és Win 3.1-en nőttem fel, hidd el, inkább a Vista a fura. ;]

Tényleg, durván jobb állapotban van az ős-Thinkpad, mint az alatta lévő Compaq noti. :DDD

Gondolom, ezt az oldalt ismered. [link]

Ja és a pöcökegér (igen, az a kis piros ;] ) nagyon nagy találmány. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12) rootkiller válasza Tim82 (#11) üzenetére


rootkiller
őstag

Én már annyira megszoktam a vistát, hogy az XP-re is ideges szoktam lenni, hogy ez mérnem úgy van, mint a Vistában?? Például az XP szokott hisztizni ilyen 16bites ablakban amitől nem lehet szabadulni, hogy rossz lemez van a meghajtóban meg stb, és nem lehet tőle szabadulni, csak ha visszarakod a lemezt. Múltkor úgy felb*szott, hogy a Compaq MultiBayaból kilőttem a meghajtót, mondván h anyáddal szórakozz.

Egyébként innen szedtem én is az infókat, a ramot meg az elején írta, szal azt vmikor bővitették.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#13) Balinov válasza Ra3 (#3) üzenetére


Balinov
félisten

gmouse.com, remlik? :D tsr-es cdlejatszo mikozben rottam a koroket a jagged alianceban..be szep is volt., :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) Tim82 válasza rootkiller (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdekes, nekem miért nem csinál ilyeneket az XP? :D Bár néha nekem is csinál érdekes dolgokat, de az összes bajom egy szócskával körülírható: AVG 8. ;] Le kellene cserélnem valami másra...

Boot-oláskor nem írja ki, hogy milyen proci? A családom első számítógépe egy 386-os "laptop" volt, ott mindig... Egyébként a gépen Win95 is eldöcögne. :)

Balinov: de a gmouse nem akárhogy ám, hanem autoexec.bat-ba berakva! :D

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15) 7


7
addikt

Nem kezdtem túl korán én sem, de most mégis vénnek érzem magam hozzád képest. Jobb a laptopod, mint az én első asztali gépem. :P

Win3.1 alá valahonnan próbáld meg beszerezni a The Incredible Toon Machine-t, fergeteges.

[ Szerkesztve ]

(#16) Kephamos válasza rootkiller (#5) üzenetére


Kephamos
addikt

Szedd szét. Nem hinném, hogy garis lenne még a masina. :)

(#17) Taky


Taky
senior tag

Meg tudja mondani vki, hogy ez anno kb mennyibe kerülhetett? Gondolom a millát súrolta...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#18) ttower válasza 7 (#15) üzenetére


ttower
aktív tag

vagy ezt. játékmenetben nagyon hasonlóak.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#19) motorhead


motorhead
aktív tag

Volt egy 386SX laptomom. Érdekessége, hogy Commodore gyártmány volt, és abban az LCD háttérvilágítása egy vékony fénycső volt. sajnos elajándékoztam egy gyerkőcnek pár éve, pedig jól mutatott volna egy múzeumban...
Win3.1 vagy DOS között választhatott az ember. Félelmetesen lassú volt. De érdekes volt látni, milyen megoldások voltak benne, ugyanis én azt szétkaptam úgy ahogy az illik.
Még érdekesebb, hogy sokan ma már meghalnának egy DOS oprendszer előtt. Pedig ott aztán kellett gépelni mint a jó titkárnőnek :D

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#20) marcipunk


marcipunk
tag

"az infós osztálytársaim" erről meg beugrik, hogy mikor tanítani kezdték a "számteket" általánosban, a legjobb gépek 386-ak voltak, de a legtöbbünknek csak 286-os jutott, Hercules monitorral, nagyfloppy meghajtóval. Ami azé volt szar, mert csak 386-oson ment pl a Golden Axe :)

röff!

(#21) fourgee válasza Ra3 (#3) üzenetére


fourgee
csendes tag

Nekem is ez jutott eszembe :) Meg az, hogy 100% kimaradt abból a "mókából", hogy a 640 kbyte-ból hogyan hozzunk ki minél többet QEMM-mel. :)
Ó, jönnek elő a régi emlékek, én DX2-50-es Cyrix processzorral kezdtem, 2Mb rammal, amihez vettem 4-et később, de a slot-ok miatt csak 5Mbyte lett belőle, aztán még spóroltam és vettem megint 4 darab 1Mb-osat, és lett 8Mb ramom. Eleinte szopás volt, mert a Doom-nak, stb-nek 4Mbyte kellett minimum.

Most meg itt van a notebookom az ölemben, benne egy 8600GT, és szinte azzal játszom rajta, amivel akarok :)

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#22) Shadowfax válasza rootkiller (#5) üzenetére


Shadowfax
addikt

A 755C kézikönyve itt van. ;)
Az akku kivétele roppant egyszerű: a két oldalsó reteszt (amivel a képernyőt felnyitottad), kicsit jobban meghúzod magad felé, s ezzel felnyílik a billentyűzet. Ott van alatta az akku, csak ki kell pattintani.

A cikk meg nagyon jó, örülök, hogy más is felfedezi az ilyen nosztalgikus darabokban rejlő örömforrásokat. :))

(#23) motorhead válasza marcipunk (#20) üzenetére


motorhead
aktív tag

Egyszer egy táborban beeresztettek minket egy számítógépterembe, minek előtt mindenki eltervezte milyen jókat fog szórakozni a C64-ekkel..
Csak mikor beléptünk vettük észre, hogy magyar gyártmányú PRIMO gépek voltak.
Na azt a szenvedést a fóliabillenytűzettel.. Szóval régen indultunk el itt sokan, ez tény.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#24) 7 válasza ttower (#18) üzenetére


7
addikt

Tudom, bár kisgyerekként inkább a rajzos részt preferáltam. :)
De ha jól tudom, van még az imént említett kettőn kívül további néhány, azokból viszont már csak eggyel találkoztam, de meg nem mondom már, melyikkel.

[ Szerkesztve ]

(#25) weihe válasza motorhead (#23) üzenetére


weihe
tag

Nálunk az iskolában a Primok mellett HT1080Z gépek is voltak, hát, nagyon komoly volt. Jártam anno úttörőházba számtech szakkörre, ott C16 és C64 mellett Plus4-esek is helyet kaptak, de szép is volt.

(#27) hcl válasza tomyoy (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát igen, a Thinkpad az Thinkpad volt és az is marad :)

Amúgy a teszt is jó, meg grat a géphez :)

Egyébként én a touchpadet jobban szeretem mint a csiklót, mármint számítógépen...
Az utóbbi máshova való :P

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) .mf válasza 7 (#15) üzenetére


.mf
veterán

"most mégis vénnek érzem magam hozzád képest"

Ne is mondd, én is.. :DDD
DOS, Norton / Volkov commander, W3.1, majd NT (munkahelyi gépeken), utána pedig XP...
Cikkírónak már az xp is "régi szar", nekünk meg az volt a királyság. Bezzeg amikor még norton commanderben játszottunk a paperboy-jal és a ládatologatós játékkal :D

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) negyedes


negyedes
addikt

Nekem van egy regi Leebook notim. Csak sajnos nem mukszik mert nincs meg a tolto, de jo kondicioban van :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#30) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Nekem egy cx755öm van,működőképes az akksit leszámítva,még magyar win95öt is tettem rá, a német helyett:)
A kijelzőjével lehet valami gond,mert néha elmegy a kép,de ezt leszámítva megy :D !

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#31) negyedes válasza weihe (#25) üzenetére


negyedes
addikt

Gyaaaa az egyik havernek volt ilyen meg anno 98-ban :DD annyit szorakoztunk rajta.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32) D1Rect válasza marcipunk (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

"Golden Axe" legalább 2 hónapja jutott eszembe hogy mi is lehet a címe "annak" a játéknak :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#33) hcl válasza negyedes (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hm? Nincs ráírva az aljára hogy milyen fesz kell neki?
Valszeg simán életre kelthető!

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) twollah


twollah
nagyúr

A kepen szereplo masik gep megjarta a hadak utjat vagy mi a tosz?

(#35) parandroid válasza twollah (#34) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy régi konszumer Compaq. Nem egy üzleti szériás darab, az a csoda, hogy még egyben van. No nem mintha a Compaq hasonló korú üzleti szériái (n6x0 sorozat) jobban bírták volna a gyűrődést. Az Armada után eléggé alábbadták a minőséget, utána már csak a HP-vel való egyesülés után kezdtek el megint normális notikat csinálni, de ez megint egy másik történet.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36) rootkiller válasza parandroid (#35) üzenetére


rootkiller
őstag

Egyébként téll elég szar állapotban van az a Compaq, a HDD 475nap (ez a valós működés) után 7%-os kondicióban van, szóval lassan vennem kell bele egyet. Egyébként nem rossz cucc, majd arról is akarok egy tesztet, ha lesz időm.

Artengo TR 990 Pro

(#37) parandroid válasza rootkiller (#36) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A HDD hibája mondjuk pont nemigen róható fel a gépnek - hacsak azért nem, ami az egész gép gyenge pontját jelentette: a Pentium 4 prociból hiába készítettek mobil változatot, nem sikerült megoldani normálisan a hőelvezetést, és ez komoly meghibásodási rátához vezetett. És ez nem csak ezekre az n10xx-ekre vonatkozott, hanem ugyenez volt a gond az üzleti szériás n6x0-kkal is.

Más kérdés, hogy abból a hardverből nemigen lehetett többet kihozni, nem véletlen, hogy mindenki ugrotta át azt a szériát, ahogy csak tehette, nem véletlen, hogy 30-as szériájú Thinikpadekről sem igen hallani (már persze az A-n kívül), leglábbis a T sorozatot nem merték ezekkel a procikkal meggyalázni. Az idő őket igazolta, az Intel visszaállt egy architektúrával korábbra, és megszületett a Pentium M processzor, majd a Centrino platform.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38) rootkiller válasza parandroid (#37) üzenetére


rootkiller
őstag

Szerintem te tévesében vagy, mert ez egy Evo N800v:
-Intel Pentium 4 Mobile 1,6GHz
-Intel i845PM/ICH3M chipset
-Ati Mobility Radeon 7500 32MB
-30gb HDD
-DVD/CD-RW in MultiBay
-1400x1050 TFT. 15" (és nem 15,4")

Artengo TR 990 Pro

(#39) negyedes válasza hcl (#33) üzenetére


negyedes
addikt

De meg van h mi kell neki csak meg nem talaltam meg a megfelelo adaptert. Most lesz idom keresgetni egy ideig :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#40) parandroid válasza rootkiller (#38) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban, n10xx-nek néztem, a dizájn ugyanaz, vagy nagyon hasonló. A lényegen azonban mit sem változtat, sajnos ezzel a hardverrel nem volt valamirevaló gép a piacon, nem véletlenül húzta sok gyártó ki a P3 és a Pentium M közötti időszakot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41) hcl válasza negyedes (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor hajrá! Tesztet akarunk! :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Elrood válasza parandroid (#37) üzenetére


Elrood
őstag

Mint láthatod az adataimnál, nekem is p4 notim van.

Pentium 4 prociból hiába készítettek mobil változatot, nem sikerült megoldani normálisan a hőelvezetést

Sajnos akkoriban nem ismerték a hőcsöves dolgokat, ráadásul az én 1.6-s procimnak is 30W-s TDP-je van az intel oldala szerint.
Olyan a hűtése a gépnek, hogy kapott egy ventit a GPU, és egyet az NB. Proci pedig úgy "hűl", hogy NB mellett van balra közvetlenül (felülről nézve), és az NB-re fújt levegő átmegy egy lamellás réz hűtőbordán.
Nem is túl hatékony, (új korában) kb. 20°C-os szobában full terheléssel felment 67°C-ra a proci, nyáron átlépi a 70-et is. Régen sokat játszottam vele, még is túlélte:).
Kizárólag 1200Mhz-en futtatva már kellemesebb.

Később írtad, hogy ki is hagyták a p4 vonalat.
Nem csodálom, 0.13um tua magos mobil pentiumok teljesítményben nagyon ott voltak, intel oldalát nézve tdp 24W. Magasabb órajelű mobil p4-ek fogyasztása pedig még ennél is rosszabb.

Mobile Intel® Pentium® 4 Processors - M 548: [link]
TDP: 88W, ezt anno mégis, hogy képzelték?:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#43) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Pedig megbízható gépek voltak ezek is, én is sokat melóztam vele. Mondjuk megspékelve IBM OS/2 -vel jó kis hálózatos oprendszerrel, alap dolgokra kiváló adatbázis, szövegszerkesztés, fájkezelés, C++ fejlesztő programozó környezet, internet, kevés multimédia.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44) rootkiller válasza Elrood (#42) üzenetére


rootkiller
őstag

Ráadésul ez egy sz*r prescott, melegszik mint állat. :DDD

Akkor neked szinte ugyanolyan notid van csak asusban. Annyi össz a kül h az enyémbe nincs firewire meg floppy, meg dvd/cd-rw az optikai. Múltkor én is feldobtam egy NFSU1et, ment fullon a proci és 80°C fölött volt, nyomta a meleget ki mint atom.

Artengo TR 990 Pro

(#45) parandroid válasza rootkiller (#44) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ezt megbeszéltük. :) Én annor egy Evo n620-szal kerültem közelebbi kapcsolatba (talán 2GHz-es P4M volt :F), de nem szerettük egymást. Én legalábbis nem szerettem őt, ő meg időnként bemondta az unalmast. Volt egyébként egy Athlon 2000+ Sony notim is, ott sem volt sokkal jobb a helyzet, bár az AMD ügyesebben oldotta meg az energiatakarékosságot, inteligensebb volt, és szélesebb skálán mozgott a SpeedStephez hasonló órajelcsökkentése, mint az Intel egylépcsős változata.

És itt szeretnék elnézést kérni a cikkírótól, hogy belementünk ebbe a csúnya offba, pedig az eredeti cikk jól sikerült, és nem is erről szólt. Visszatérve a kis IBM gépre: akkoriban még tudtak notebookot gyártan. A kommersz kategória még nem létezett, minden eladott gép valóságos remekmű volt, az informatikai ipar csúcsterméke. A züllés valamikor a P3-as gépek megjelenése után kezdődött, amikor egyre szélesebb körben terjedtek el a notebookok, és megjelent az igény az 'olcsó' (mai szemmel, amikor már 100e Ft alatt is van új noti persze még mindig méregdrága), széles körben elérhető gépekre, ahol a minőség háttérbe szorult, és a hardverösszetevőkkel kezdték el eladni a gépeket.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46) rootkiller válasza parandroid (#45) üzenetére


rootkiller
őstag

Én anno talán egy n1020 al találkoztam, és abba sima asztali p4 2.4ghz volt.

Egyébként érezhető, hogy akkora a választék, hogy hihetetlen processzorból, videokártyából is annyiféle van, hogy nem igaz. Annak idején a P1nél megvolt, hogy most 133, 166, vagy 200mhz-sat veszel, meg hogy intel, amd vagy cyrix, legalábbis visszagondolva.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#47) Tim82 válasza rootkiller (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az akkori időknek számomra megvolt az az árnyoldala, hogy én sokáig (2002-ig!) nem tudtam az 1996-ban beszerzett 486-ról fejleszteni, tehát Win98-on vagy annál újabb oprendszeren futó játékokhoz hozzá se szagolhattam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48) zoltanz válasza rootkiller (#46) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Utána meg egyszerűsödött mert két gyártó maradt, Intel Pentium II meg az AMD K6 érte meg venni, igaz megjelent a Inel Pentium Celeron is. (ezek még ma sem rosszak, a lassabb Celeron kivételével és jó nagy ugrás volt teljesítményben)

Az AMD -nél 256 kilobájtos második szintű gyorsítótár volt divatban az Intel -nél 512 kilobájt, de csak fele sebességen a Celeronon kezdetben nem is volt majd procival azonos sebességű128 kilobájtot kapott.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49) motorhead válasza D1Rect (#32) üzenetére


motorhead
aktív tag

Most olvasom, hogy itt Egri arcok is vannak. De jó. Magam is az vagyok, sőt a helyet is ismerem ahol a találkák vannak. :D

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#50) localhostadm válasza rootkiller (#5) üzenetére


localhostadm
tag

A billentyűzet alatt van az akksija. Balról jobbra: floppy, alatt a ram, akksi, merevlemez, ha jól emléxem. Nekem is van egy hasonló, szekrényben van és lusta vagyok elővenni, de a gyártás dátuma bele van ragasztva, arra még emléxem: 03-DEC-96 :C A reakcióm köbö ennyi volt, mikor megláttam: :Y Majd vmikor előkaparom és készítek pár képet, ha érdekelne esetleg vkit. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.