Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) goq669


goq669
csendes tag

"Aki érzékeny a pixeles grafikára" :D
HRP-t neki kapszulában!

(#2) mcmike


mcmike
őstag

Az első olyan FPS ami tényleg komoly multival is rendelkezett (vertikális mozgás, jetpack, jó pályák, stb), a jól összerakott single player mellett (természetesen)... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A nagybetűs Badass FPS. Kötelező :K
HRP-vel is jó, de akkor már inkább DukePlust neki (vagy a kettőt együtt ;] )

(#4) BlackPriest


BlackPriest
őstag

emlékszem még s3 trio bővíthető memóriás vga-val toltam, bővített memóriával (4MB) már 1024*768-ban is ment. régi szép idők

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5) mcmike válasza BlackPriest (#4) üzenetére


mcmike
őstag

AMD-K5 PR100 + ATI Mach 64 (lényegében ugyanaz volt mint egy S3 Trio 64, csak ATI chip-el), ó régi szép idők. Soros porton dugtunk össze két gépet nyáron mert nem tellett hálókártyára, így nyomtunk 2 személyes multit (OhNo map és a többi... :DDD ) a Duke3D Atomic Edition-el. :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#6) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Na jólvan, nem éltem akkor, biztos jó játék lehetett, de azért annyira nem kellene túlhypolni.

(#7) Diopapa válasza bbTamas77 (#6) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem kell irigykedni, egyszer te is megvénülsz, nyugi...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8) foka


foka
aktív tag

Hányszor de hányszor végigtoltam, pl akkor is (nyitott ablaknál) a mikor a munkások a felállványozott házunkon dolgoztak, én meg feltekertem a hangot :DDD .
És volt hozzá szinkron is utólag (a szinkronhang nem, de a beszólások jók lettek).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#9) BlackPriest válasza bbTamas77 (#6) üzenetére


BlackPriest
őstag

akkoriban nem havonta jelent meg új játék és nem az volt az újítás, hogy a 23. réteg textúra is felkerült egy objectre. jószerivel akkoriban a 3d már magában nagy szám volt. 2mb-os vga, akár éltél, akár nem, el lehet képzelni, hogyha a 4mb-ra bővítés javulást hozott, akkor milyen élmény lehetett egy új játék...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#10) foka válasza BlackPriest (#9) üzenetére


foka
aktív tag

Bizony-bizony. Az első NFS (DOS-os, 117 mega a 120-as vinyón, még a Win3.1-et is törölni kellett) nem ment az OAK-077-es kártyán, mert csak 256 Kb ramja volt, le is cseréltem egy S3 Trio 64V+ 4Mb-ra (amit autoexec.bat-ból futtatott bios patchel kellett használni).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#11) BlackPriest válasza foka (#10) üzenetére


BlackPriest
őstag

heh, nfs, pár éve egy test drive 1 kritikát olvastam, el voltak ájulva milyen élethű (a fiataloknak, cga színek, stb)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#12) FoxiestFox válasza BlackPriest (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Stunts volt az igazi :D

(#13) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Lehetne sokkal több ilyen nosztalgia bemutató 2002-3 ig (mer eddig kb elmegy a laptopomon :DD )

(#14) boost


boost
addikt

"nextgen" - PS4 változat mikor jön? :D Most úgyis tele van a psn pixelszarokkal, ez legalább a jobbak (mint pl Another World) közé tartozna

(#15) nyakdam válasza FoxiestFox (#12) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nálam a Street Road 1 az etalon. A maga tuningjával, fejleszthetőségével, utólérhetetlen.

(#16) FoxiestFox válasza nyakdam (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Rod. És ja, az is jó cucc.

(#17) Spancho válasza pulyka jocó (#13) üzenetére


Spancho
őstag

Iponon van egy csomó.
1990 előtt kezd és évenkénti cikkekkel lép tovább.

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#18) nyakdam válasza FoxiestFox (#16) üzenetére


nyakdam
aktív tag

És tényleg Rod :-).

[ Szerkesztve ]

(#19) boost


boost
addikt

Kedvenc könyvem a témában: Beregi Tamás: Pixelhősök (2010)

A könyvhez CD is tartozik, amin windowsos emulátorok vannak, valamint több száz játék rom-jai. Amikor megkaptam a páromtól karácsonyra, hatalmasakat Nord and Süd (Amiga)-öltünk és gp2(c64)-ztünk a tesómmal szenteste.

(#20) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Egyetemen csúnya nagy Duke partikat tartottunk összedugott gépekkel.. itt is mennyit korcsosult már a világ! ahhoz, hogy egy haverral játszhassak, internet kell a legtöbb esetben, még akkor is, hogyha a szobában ül velem szemben és ott a gépe is :( hol vannak már a classic lan-party-k... emlékszem doom-mal mennyit toltuk gimnáziumban amikor kijött, de a nagy király a Blood volt, a távirányítású dinamit mindent vitt, kiszórtál "ezret" és vártál, vártál, majd durr :D a szemben ülőnek csak vöröslött a feje a képernyő rávetülő fényétől :D

1985 környékén kezdtem gamerkedni, bizony végigpróbáltam jónéhány játékot azóta, de a Duke marhára eltalált cucc annyi biztos. Véres, kemény, jó beszólások, változatos pályák. Bár a nagy kedvenc nekem a Hexen és a Heretic, meg előttük a Catacomb 3D - ezek meg is vannak eredeti lemezen!

Street rod mekkora játék volt már! mondjuk nekem arcade autósban pole position, stunts, outrun, need for speed a király, ezeket mind a mai napig előveszem

[ Szerkesztve ]

(#21) BlackPriest válasza kameraman77 (#20) üzenetére


BlackPriest
őstag

én haverral a total annihilation-t toltam talán soroson, még egy armada e500-as notin is elröcögött.

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22) devil-k válasza bbTamas77 (#6) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aki nem ismeri, azért nem értheti, hogy miről is szól(t) ez a játék. Régen a VHS is csúcsszuper volt.

- mozi bolondéria -

(#23) Pöttön


Pöttön
őstag

Régi szép idők! :)
Emlékszem milyen versenyek mentek az osztályomba általános alsó tagozatba Info óra előtt hogy ki tud ahhoz a géphez ülni amin fent van a Duke Nukem 3D meg a GTA... :DD
Aki lecsúszott róla az elvolt a terep 2-vel vagy az észkerékkel. :D
Én a tesómékkal soros porton leginkább a Starcraft-ot meg a Quake-et toltuk, ezek már újabb játékok de ezek is állatok voltak :D
Az SC-t mai napig előveszem és kipörgetem egy unalmasabb hétvégén :D

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#24) pulyka jocó válasza Spancho (#17) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Köszi! :R

(#25) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Anno haver P166-osán találkoztam vele először. Ráadásul ez volt az első szinkronos játék is amit láttam. Nagyot röhögtünk amikor a tükör előtt "de qúúúrvajól nézekki", "táncolsz kicsééé?" :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"már folytak a Max Payne című játék előkészületei"

Ezen alaposan elmerengtem, hogy miként jön ide, mert nem rémlett, hogy megjelenési időben, készítőkben, vagy kiadóban, esetleg akár játékstílusban egybeesne a cikk alanyával.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) Vistaboy válasza janos666 (#26) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Remedy és a 3D Realms közös alkotása volt a max Payne című játék, ezért közvetve kapcsolódik. Egy kis plusz információ, nem tudom, miért zavar ez téged.:)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#28) MageRG válasza Dr. Romano (#25) üzenetére


MageRG
addikt

Na arra kiváncsi lennék ki követte el Duke nem hivatalos szinkronját.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#29) hoeerny válasza BlackPriest (#4) üzenetére


hoeerny
tag

Jah, és 8 Mb system RAM kellett neki, 4 Mb-tal nem ment :)

(#30) section9 válasza BlackPriest (#9) üzenetére


section9
őstag

Azért ne szépitsünk ennyire, ugyanúgy megjelent havonta egy tonna játék. Talán AAA cimből kevesebb volt, de erre se mernék megesküdni, mivel a régi PC magazinokban is mindig volt miről irni. Én is ebben nőttem fel, de azért tudom objektivan szemlélni a történteket. :)

Amúgy nagy klasszikus a játék, de amikor megjelent, akkor jött ki a Quake és az új engine rendesen kenterbe verte a Duke féle motort. :D

(#31) Chabee


Chabee
tag

Ó, Istenem! Szívbemarkolóan nosztalgikus játék ez! Bár nem ez volt az első játék amivel toltam a 386 DX40-es masinán, mert az a DOOM II volt, de nekem a mai napig ez AZ FPS, így csupa nagybetűvel. Ha jól emlékszem szereznem kellett a 386-osba a meglévő 4 MB (igen megabyte) mellé még minimum négyet, hogy elinduljon a Duke. Megoldottam. Én az unokatesómtól szereztem meg az Atomic Editiont 12 db kis floppyn. A huncutság az volt a dologban, hogy én akkor Pesten laktam az unokatesóm meg Bicskén. Kétszer kellett visszamennem hozzájuk, mert a 12 floppyból kettő rossz volt és a feldarabol tömörített fájl hibás lett. Természetesen nem csak otthon ment a móka, hanem ez a játék beszivárgott a munkahelyre is. A Novelles hálózat pont feküdt a multiplayer módnak az IPX protokoll miatt, és mentek a telefonok, hogy ki tud jönni hány fős hosztot állítsunk be. Igen, előre kellett beállítani, hogy hány ember fog hálózatban játszani, nem csak úgy elindítunk egy szervert és csatlakozik aki akar. Szerintem nem sok ember van Magyarországon, aki fegyelmit kapott a munkahelyén, mert a Duke-kal játszott. Nekem sikerült, mondjuk azért büszke nem vagyok rá. Szóval ez a játék remek példa arra, ami ma már teljesen elsikkadt, hogy nem a kinézete adja el, kedvelteti meg magát a játékosokkal, hanem a játékmenet, a történet, a hangulat. Épp tavaly szereztem meg a Winter Edition és nagy élvezettel toltam végig a 320x240-es felbontás mellett is.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#32) Mokó


Mokó
aktív tag

Imádom.Egyébként,gyerekként,még 486-osom nyomtam,mondanom sem kell diavetités volt,hang nélkül.
Itt egy nagyon jó videó LGR-től,bemutatja a szériát elég jól!Nem csak PC-s szemszögből,hanem konzol és remake irányból is közelít.

(#33) flash-


flash-
veterán

quake, heretic,hexen....

duke nukem aztán volt a kiegészőtje amiben a fehér házban kellett gyakni(mekkora királyság volt már)
plusz volt valami űrben játszódó rész is..
aztán shadow warrior..stb

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34) janos666 válasza Vistaboy (#27) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem zavart, hanem elgondolkodtatott. Nem tudtam, hogy a Remedy mellett a 3DRealms is benne volt, enélkül az információ nélkül pedig más nem látszott összekötni a kettőt. Még rá is néztem közben a Max Payne WiKi-re, de ott sem bukkant elő ez az információ (eltemetve talán ott van valahol).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35) Dr. Romano válasza MageRG (#28) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát én is :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36) bbTamas77 válasza BlackPriest (#9) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Hát nem mondtál hatalmas újdonságot. :U
Olyan mint ha azt mondtad volna, régen gyertyával világítottak.
Ahhoz képest, hogy mennyi embernek bejött 3D, a Forever-t már nem hypoljátok agyon.

Pedig ugyanaz az egész, csak jobb jobban néz ki.

(#37) Diopapa válasza bbTamas77 (#36) üzenetére


Diopapa
addikt

Gondolom az nem zavar, hogy közben eltelt néhány év. Ami akkor ütött, most miért tenné? Troll-e vagy? :U

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#38) Izzé


Izzé
őstag

Hatalmas játék, még a zenéje is jól eltalált volt! :K

Megadeth - Duke Nukem

(#39) Dr. Romano válasza Izzé (#38) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez így van, itt van még pár klasszikus:
Stalker
Táncolsz kicsi?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) Izzé válasza Dr. Romano (#39) üzenetére


Izzé
őstag

:C

Utánaolvastam wikin, hát nem semmi előadók adták a zenét a játékhoz: Megadeth, Type O Negative, Xzibit, Wu-Tang Clan, Slayer.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#41) Simi87


Simi87
senior tag

most nemrég pörgettem ki iPad-en. még mindig imádom. :C

(#42) Pyton


Pyton
aktív tag

Fúúú... Ezen a játékon tanultam meg strafe-elni anno :) Mennyit toltuk gimiben multiban... Nem szerverhez kellett csatlakozni, hanem be kellett állítani hány játékos a multi, enter, majd elindult a pontozás, minden gép megkereste a többit. Ha csak egyvalaki rossz értéket állított be, kezdhettük elölről, 5-6 játékosnál már igazi kihívás volt. :) Becsatlakozni persze nem lehetett, ha valaki jönni akart, az egészet kezdhettük elölről :D Beállításoknak külön setup.exe, (innen indult a multi is), karakteres kezelőfelület...

Ha jól emlékszem, elindult 6 mega rammal is, hiába írt 8-at. Néggyel viszont biztosan nem ment :)

Viszont room over room technológia egyáltalán nincs benne, még kezdetleges formában sem. Annyit tehettél, hogy textúrát beraktál sprite-ként, és azt elfektetted vízszintesbe, és beállítottad a magasságát, mindezt billentyűzettel. Egy kis platform összeállítása is rengeteg időbe telt. Leginkább csak hidak építésére volt jó. Amitől room over roomnak tűnik néha, azt ügyes pályaszerkesztéssel, és egyéb trükkökkel érték el. (pl. a legelső pálya legelején a csatornába leugrás technikai szinten egy teleport. A víz alatti részek szintén.)
Haverral egész mélyen beleástuk magunkat a pályakészítés tudományába :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Reaper


Reaper
őstag

Egyik legjobb játék a régi időkből, óriási hangulat, imádtam, milliószor végig játszottam.
A zenéje is telitalálat, nekem a Vertexguy féle jön be a legjobban, meg persze az elsők között volt amit gitáron megtanultam, és játszottuk órákig borgőzös éjszakákon :DDD
A magyar "szinkront" csak párszor hallottam, de jó is volt nekem az eredeti, 'shake it baby', 'It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum', 'damn I'm good', és még lehetne sorolni... :DDD

(#44) Mans20


Mans20
addikt

Nálam a nosztalgia az a HL1 Deusex 1,meg az első tomb raiderek,már akkoriban is olyanokat kedveltem amikbe nem csak hent van,így a duke meg doom pl nem érdekelt.

(#45) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Fuhúú! Köszi ezt a kis visszaemlékezést! Anno PC-X klubban mennyit nyomtuk haverokkal, meg persze a PC-X magazin szerkesztőivel, íróival!

Utolsó pálya, Jetpack, léghajó kilő, aztán ment a fegyverkapkodás meg a hent :)

(#46) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez a játék már elvett tőlem egy Balatonlellei nyári tábort, csoda hogy a gyerekkorom nem ment rá :D :P

All→M8

(#47) Dr. Romano válasza Izzé (#40) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Bizony, nem volt semmi a felhozatal. :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) 1tom


1tom
tag

Nagy kedvenc volt anno.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#49) djculture


djculture
félisten

(#50) BlackPriest válasza bbTamas77 (#36) üzenetére


BlackPriest
őstag

Akkor is elned kellett volna amikor gyertyaval vilagitottak, akkor talan lenne nemi eszed...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.