Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

FCE középfok, jó, mindenhol a világon elfogadják. bár az igényesség nem szempont, azért egy külföldi munkavállalásnál csak ezt fogják elfogadni.

ECL megint középfok, külföldön nem tudják mi az és nem fogadják el (tapasztalat;) ).

namost, van egy sztorim, hogy megnyugtassalak: anno általánosban második nyelvem volt az angol, két évet, heti két órában tanultam, délután, tanár hiányzott sokat egy baleset miatt, szóval sokra nem jutottunk. gimnáziumban három év heti két órában, harmadik (!) nyelvként, nulláról indulva kétszer is, mert nem volt magasabb csoport, persze délután amikor már senki nem bírt figyelni. sárga headway közepe megvolt azért. aztán érettségi utáni nyáron elmentem egy kéthetes kurzusra, azzal a biztos tudattal, hogy valszeg én leszek a csoport leggyengébbje... ehhez képest az élbolyban voltam és pár hétre rá már nyelvvizsgám volt angolból;). amit nem mondtam: akkor már pár éve angolul filmeztem és commodoreon kezdtem. a szótáras gémelés meg megvolt nekem is;).

fura, hogy német nyelvvizsgát nem fogadják el, elvileg elég egy közép is.

összefoglalva: ECL és FCE között nem lehet akkora különbség, hogy ügyes szervezéssel ne férjen bele az utóbbi. középfokra abszolút nulláról (hello world!) 1500-1800 óra alatt lehet eljutni, de mivel angolról beszélünk, ahol a nyelvtan minimális (van 50-100 a hétköznapokban is használt rendhagyó ige, többi kb faék szintjén mozog pl a némethez képest), ez bőven kevesebb. szókincsednek kell lennie, nyelvtant érezned kell, innentől szerintem mennie kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.