Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kékes525 válasza #40553216 (#48) üzenetére


Kékes525
félisten

Éremben semmit, vagy csak trollkodni akarsz? Azért fogalmaztam erősebben, mert minősítésedre csak így lehetett.

Nekem címezted, én viszont nem felelhetek más hozzászólásáért. Ha valaki még odatartozik, akkor illik a nevét is odaírnod.

Amúgy ha válaszolsz, akkor erre válaszolj, mert ez volt a lényeg: "Tisztában vagyok vele, hogy mi a baj vele. A gyakorlati szempontból a legfontosabbat épp az előbbi hozzászólásomban olvashatod."

Te írod hogy olvassak vissza, amikor ott van előtted a véleményem? Ez jó. :DDD

(#49) arnyekxxx: A kérdésedből látni, hogy nem ismered az átlag felhasználót. Amúgy egy picivel több a változás. Gondolom a beállításokról, csempékről, modern appkról, billentyűkombinációkról, stb, stb nem hallottál, ?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52) #40553216 válasza Kékes525 (#51) üzenetére


#40553216
törölt tag

Válaszoltam. Az első nyilvános tesztverzió megjelenése óta írtam a kritikáimat a rossz megoldásokról. Újra azért felesleges, mert a 10-zel jó részére az MS is gyakorlatilag azt mondta, hogy rosszak, és eltüntette azokat.

(#53) Peat;) válasza Cathulhu (#25) üzenetére


Peat;)
veterán

Ilyen szélsőséges problémákkal szerintem a windows 10 sem lesz megfelelő számodra, mert van valami kiváltó ok ami ezeket okozza. Ez nem a személyedet érintő támadás, csak megállapítás, hogy ott valami nem stimmel, akár sofware akár hardware, teljesen mindegy. Nem fog jól működni semmilyen windows nálad az írtak alapján.

(#54) Kékes525 válasza #40553216 (#52) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor ne írj blikkről, amikor épp előtted a válaszom. Ha tőlem elvárod a visszaolvasást, akkor én is elvárhatom tőled ugyanezt.

A Windows 10 változásairól feltételes módban beszéltem. Amúgy nem engem kell meggyőznöd, hanem a sok felhasználót, aki azért is kétségbe esik, ha az asztalon egy ikon 1 mm-rel arrébb csúszott.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55) Dr. Akula válasza arnyekxxx (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, olyan mint az apróbetű a szerződésekben. Első ránézésre nem egyértelmű hogy melyik menü almenüjében kell hova klikkelgetni hogy összejöjjön. Faszé nem lehet ott választani ahol kell? Nem pedig eldugni hogy hátha nem jössz rá és onlinet telepítesz.

(#56) #40553216 válasza Kékes525 (#54) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mobiltelefon vagyok, nem láttam. Ráadásul nem is értek egyet vele. Mert a hasznos és a haszontalan, idegesítő, egyéb hátsó szándékok miatt erőltetett újdonságok aránya igen rossz. A Windows felhasználók 50+%-ra (a Windows 7 felhasználókra) mint haladásellenes idiótára tekinteni (nem te, de itt is többen) erősen vitatható hozzáállás, főleg, ha az MS ugyanakkor semmiféle kritikát nem kap.
A Paul Allen által is skizonak titulált felület nem igazán az a változás, amelyet az "egy milliméterrel arrébb került ikon" jellemzéssel írhatsz le.

[ Szerkesztve ]

(#57) Kékes525 válasza #40553216 (#56) üzenetére


Kékes525
félisten

Ok.

Nem minősítettem senkit idiótának, akkor sem, ha a te olvasatodba ez jött le. Azonban tetszik-vagy sem az emberek többsége, akár mondhatom döntő többsége a technikai újításokkal szemben konzervatív. Ezért is olyan alacsony többek között a digitális kultúra Magyarországon. Hangsúlyozom többek között, mert ez csak az egyik, de nem elhanyagolható oka. Ez másutt is megvan, de ott oktatással, IT szektor támogatásával ezt egy kicsit kompenzálják. Nemcsak a technikával szemben, de magával a tudománnyal szemben is konzervatívok az emberek többsége. Lásd a rekombináns DNS technika (génsebészet). Nagyon félnek tőle, de jórészt teljesen alaptalanul.

"főleg, ha az MS ugyanakkor semmiféle kritikát nem kap." ezt a megjegyzésedet gondolom nem nekem címezted, mert én ezt hangsúlyoztam, azzal, hogy az MS figyelmen kívül hagyta a Windows 8 fejlesztésekkor az emberek véleményét.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58) #40553216 válasza arnyekxxx (#49) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, általánosságban írtam. És igen, van konzervativizmus.
A metróval az a baj, hogy legkevésbé technikai újításnak látszott, a hw-es oldal szinte teljesen hiányzott. Csak le voltak maradva a mobilfronton, így ezt az eszközt gondolták megfelelőnek annak felhozatalára. Nem jött be.
A magyar digitális elmaradást nem a "konzervativizmus" miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#59) cog777 válasza arnyekxxx (#49) üzenetére


cog777
senior tag

Az ergonomia egy kulon tudomany. Ha valaki bevezet egy uj kezelofeluletet, azt ovatosan kell talalni a vasarloknak, kulonben lehet hogy nem-mel szavaznak a penztarcajukkal. A PC-t nem geek-eknek csinaljak hanem az atlag embereknek is akik NEM akarnak oncelu valtoztatasok miatt uj feluletet tanulni. 2 evente. Csak mert a trend valtozik.

Nem kellene ujbol elohozni mert 1000-szer volt mar a vita :N - csak annyit hogy evekig voltam felnottkepzesben es van tapasztalatom.

(Amugy nekem a 8.1-el nincs problemam a 8.0-val ellentetben.)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#60) #40553216 válasza cog777 (#59) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha még ráadásul a trend önmagában nem is változik, csak egy cég egy módon értelmezett érdekei alapján változtatni akarja.

(#61) #58000384 válasza #40553216 (#48) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem, mert nem kell teleszemetelned ezt a topikot is a hülyeségeiddel és a kötözködéseiddel. Tudjuk, hogy mindig mindenben igazad van, szia.

(#62) Kékes525 válasza #40553216 (#58) üzenetére


Kékes525
félisten

"A magyar digitális elmaradást nem a "konzervativizmus" miatt van." Egyetértek. Írtam is, az oktatás nagyfokú hiányossága és az IT szektor különadóztatása, nemhogy támogatása adókedvezményekkel. A konzervativizmus az csak ezekre jön rá. Együtt már túlságosan is sok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63) #40553216 válasza #58000384 (#61) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudtad, hogy költői kérdésekre nem kell, és nem is szoktak válaszolni?
Kötözködést, hülyeséget meg majd akkor emlegess, ha neked sikerült rajtuk túllépni.

[ Szerkesztve ]

(#64) #58000384 válasza #40553216 (#63) üzenetére


#58000384
törölt tag

Téged ismerve ez nem költői kérdés volt, de legyen.

(#65) WZP


WZP
aktív tag

Alaplap gyártók termék oldalain mikor jelennek meg a drop down menükben a Windows 10 opciók ? Vagy ne is reménykedjek egy őskövület Ivy Bridge-es lappal ? :D igaz a legfrissebb BIOS-om is a laphoz béta verziós, 2014 január óta.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#66) MomoSinX válasza WZP (#65) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nehogy már Ivy Bridge-es lappal ne menjen, ha az én még őskövületebb Sandy Bridge-es laptopom alatt menni fog :D. Végülis azt írta, semmi gond, amikor feldobódott az upgrade lefoglalás.

(#67) #40553216 válasza #58000384 (#64) üzenetére


#40553216
törölt tag

Neked meg jót tenne, ha cáfolnál, mert az érvek összegyűjtése és megfogalmazása gondolkodásra késztet.

(#68) #41133696


#41133696
törölt tag

Legalább az Agnitum kap még egy kis időt, hogy elkészítse a Windows 10 kompatibilis OFP-t :)

(#69) #58000384 válasza #40553216 (#67) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nincs mit cáfolnom. Odaböfögtél nekem valamit, aminek semmi köze ahhoz, amit másnak válaszoltam, vitázni meg nem fogok veled semmiről. A további válaszaid nem érdekelnek. Szia.

(#70) #40553216 válasza #58000384 (#69) üzenetére


#40553216
törölt tag

No , akkor segítek, ha már nem érted, mi miért történt. Erre írtam, amit:
"Ráadásul ha ez egy ennyire elterjedt probléma lenne, akkor nem hiszem, hogy a komolyabb fejlesztők és vállalatok támogatnák a rendszert."
Ha meg nem érdekel, mit írok, akkor nem reagálsz. Mert így csak fogalmatlan hisztit produkálsz.

[ Szerkesztve ]

(#71) arnyekxxx válasza #40553216 (#50) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Meg a két készletet az eltérően működő programokból, meg hogy ide-oda ugrál a két felület között, meg még egy sor egyéb.

A desktop ugyanugy müködik, Akit nem érdekelnek a metrós vackok azok nem használják, persze kemény munka lehet megtanulni nemhasználni valamit amit előtte se használtak. Az asszonyt nem tartom valami IT zseninek, mégse volt neki 10 percnél több, hogy ugyanugy használja továb a gépét a w8-ra frissités után mint előtte.

(#72) MomoSinX válasza arnyekxxx (#71) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nem tudod, lehetséges teljesen kipucolni a metrót?

(#73) arnyekxxx válasza Kékes525 (#51) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A kérdésedből látni, hogy nem ismered az átlag felhasználót. Amúgy egy picivel több a változás. Gondolom a beállításokról, csempékről, modern appkról, billentyűkombinációkról, stb, stb nem hallottál, ?

Az átlagfelhasználó a hardcore beállításokat nem piszkálja, a háttércsere meg ilyen testreszabó izék meg ott vannak ugyanugy asztaljobbklikk menüben ahol régen, a 8.1óta meg a harkór dolgokat is eléri vérpistike a startmenü helyére kattintva

(#74) arnyekxxx válasza Dr. Akula (#55) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Első ránézésre nem egyértelmű hogy melyik menü almenüjében kell hova klikkelgetni hogy összejöjjön. Faszé nem lehet ott választani ahol kell?

Ha az neked nem egyértelmű telepítés közben, arról szvsz nem a MS tehet. Ask toolbar-e van a gépeden?

(#75) haxiboy válasza Воланд (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen csak 8 ról 8.1-re upgradekor is az összes drivert újra kellett húznom mert volt ami nem volt kompatibilis. Igaz azóta már új konfig de ha már drivert telepítek akkor már tökmind1 hogy frissen telepítek vagy hagyok fent mindent. Ami fontos ígyis-úgyis lementem.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#76) bzoley válasza arnyekxxx (#74) üzenetére


bzoley
veterán

Szóval aki nem ms fiókkal akar bejelentkezni, az nyomja meg az ms fiók létrehozása gombot. Ez neked az egyértelmű, ugye? Lehetne esetleg kevesebbet okoskodni? Ennél jobban el sem lehetett volna dugni a másik lehetőséget.

(#77) shiftac


shiftac
aktív tag

Maradok a tiszta telepítésnél. Szerintem akkor várok pár napot, meg igazából Win7-el jól elvagyok.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#78) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nekem sem sürgős, nálam marad a Win7 még egy ideig, jól megvagyunk.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#79) Kékes525 válasza arnyekxxx (#73) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt akarod bemesélni, hogy gyakorlatilag semmi lényegi változás nincs a használatában az átlag felhasználó szempontjából? Röhej. Sőt, több mint röhej. Akkor vajon miért nem terjedt el? Összeesküdtek a Microsoft ellen? Vagy miért? Miért szedetik le a gépekkel vásárolt Windows 8-8.1-et a felhasználók gépeikről és cseréltetik ki Windows 7-re?
Mert ugye ez történik, nem nehéz kitalálni, csak az elterjedési számaikat kell összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80) #40553216 válasza arnyekxxx (#71) üzenetére


#40553216
törölt tag

Látom, te sem érted. Az átlagjúzerek tömegei első élmény alapján ítélnek. Az első élmény meg az, hogy a metrón az alaptelepített böngésző (meg más program) erősen korlátozott tudású. Ráadásul eléggé nevetséges módon belekeverték az „erőforrás kímélést”, aminek az is lett következménye, hogy egy böngészőben indított youtube-os zene elhallgatott, ha másik metros vagy esetleg desktop cuccot indítottál.
Érted az összefüggést? Sok százmillió r=1 júzer első tapasztalata>népszerűtlenség. Senkit nem érdekel ilyen viszonylatban, hogy te vagy más r != 1 júzer milyen faszán kerülte ki ezeket a kreténségeket, vagy az MS mit módosított utólag.

(#81) arnyekxxx válasza bzoley (#76) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem elsőre sikerült megoldanom ezt a komplex problémát, ezek szerint ez valami hatalmas szellemi teljesítményt feltételez, kezdek egyre büszkébb lenni magamra.

(#82) arnyekxxx válasza Kékes525 (#79) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mert azt olvasták az ilyen okosoktól akik nagy része szintén csak a korábbi okosokat szajkózza tapasztalat nélkül, (azt nem nevezem tapasztalatnak, hogy felteszi, tényleg nem találja a startmenüt, és törli lefele) hogy a w8szarfujjnincsstartmenüvilágvégemileszmost meg minenmásodikvindózajó mindenelsöszarfoshulladék

(#83) t72killer válasza #40553216 (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezért kell az új név, hiába futhata simán a win10 projekt 8.2 név alatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#84) Kékes525 válasza arnyekxxx (#82) üzenetére


Kékes525
félisten

Az átlagfelhasználó nem olvass szakmai cikkeket, fórumokat, véleményeket. Olvass vissza, mennyi probléma van vele, azok nem okoskodások.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85) Dr. Akula válasza arnyekxxx (#74) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát ki tehet róla, Putyin? :W Pont ezért húzott el az Android is a WinCE mellett, mert a júzerek megunták a 23. almenükben turkálást valaminek az elintézéséhez, miközben Androidon egyből az arcodba ugrik.

(#86) cog777 válasza Dr. Akula (#85) üzenetére


cog777
senior tag

Naivitas azt hinni hogy ergonomiai szempontok miatt terveztek igy. Annak celja volt hogy a 23. almenube betettek. Az atlag nem is tudja megtalalni :) (arnyekxxx-nek cimezve inkabb a hsz-t)

Amugy minden nagyobb ceg ezt csinalja.. most akadtam ki a nagy G-re hogy miert nem tudom az ajanlott videokat kikapcsolni youtube-on. Megneztem par horror jatekot ugymint Alien, Isolation, onnantol csak olyanokat ajanl. Kikapcsolni csak akkor tudom ha bejelentkezek! Wow, gyerek meg azt nezi amikor odajon hogy nezzunk meg egy mesefilm elozetest... Nem jelentkezek be hanem valtottam bongeszot, sutit tiltok stb.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#87) Kékes525 válasza Dr. Akula (#85) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, Putyin, Gyurcsány és Orbán! ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88) arnyekxxx válasza Dr. Akula (#85) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pont ezért húzott el az Android is a WinCE mellett, mert a júzerek megunták a 23. almenükben turkálást valaminek az elintézéséhez,

Ezt azért te se gondolod komolyan :)

Egyébként mondok egy vicceset, az androidban nincs startmenű, a wince-ben meg van és minden ott van benne ahol a juzer ezer éve megszokta. Most akkor hogy is van ez?

(#89) #40553216 válasza arnyekxxx (#88) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Most akkor hogy is van ez?”
Úgy, hogy ezek szerint közel négy éve nem fogtad fel, hogy akinek a metro-val baja van, annak csak és kizárólag az asztali gépekre, notebook-okra telepítésével van baja. Mobilkütyün nincs. És pont ezért (is) bukott az iOS-hez és az Androidhoz képest a WinCE, mert ez az őskövület még a tapis eszközökön is a start menüvel nyomul. Pedig oda meg abszolút nem kellene.

(#90) King Unique válasza arnyekxxx (#88) üzenetére


King Unique
titán

Hagyjad, mit vársz, amikor már megláttam a topikban, tudtam, hogy ismét indul a "régi nóta"... :DDD ? Win8.x után, már a Win10-et is lehet fikázni, mert abban is van modern felület + lehet villogni, hogy bezzeg mobil fronton az Android. De egyébként mért ne lenne, maradna minden egy 6 éves OS, szimpla, sivár desktop szintjén? Hát az se lenne jó, én már kicsit unom.

"mert azt olvasták az ilyen okosoktól akik nagy része szintén csak a korábbi okosokat szajkózza tapasztalat nélkül, (azt nem nevezem tapasztalatnak, hogy felteszi, tényleg nem találja a startmenüt, és törli lefele) hogy a w8szarfujjnincsstartmenüvilágvégemileszmost meg minenmásodikvindózajó mindenelsöszarfoshulladék"
+1: pontosan erről van szó :K
Átlaguserek nem (csak) az első benyomás, hanem a híresztelések alapján ítélnek. De mivel, most a Win10 nagyon be van reklámozva, nagyon istenítve és ajnározva van, nem hiszem, hogy bukás lesz. Már az is elég, hogy újra van benne Start menü, amit a 8,x-ben magától senki nem tudott telepíteni, ha éppen szüksége volt rá. Mert azt hallották, hogy nincs és nem is lehet. Na, kb. ilyen hatása van a híreszteléseknek...

[ Szerkesztve ]

(#91) Dr. Akula válasza arnyekxxx (#88) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De, én komolyan gondolom. Meg pármillió másik júzer. Amíg nem használtad, addig nem is fogod megérteni.

(#92) #40553216 válasza King Unique (#90) üzenetére


#40553216
törölt tag

„ismét indul a "régi nóta"”
Kis barátom, így van. Ez a régi nóta több, mint három éve megy. Verheted magad a földhöz, és mutathatod a korlátolt gondolkodásodat, de az a nagy helyzet, hogy a Windows 8-cal érkezett koncepció bukását annak nyilvánosságra kerülése és a kritikus, elutasító és figyelmeztető írások tömegeinek megjelenése után lassan négy évvel a dinoszaurusz MS dinoszaurusz tempóban reagálva is belátta (és közben kipicsázta az idióta Ballmert és a metrobuzi Sinofsky-t, igaz, utóbbit az előbbi), és az asztali gépeken megszüntette a skizofrén rendszert (az ablakkeretes megoldás részévé tette a metro-s szutykokat, és lett a Continuum). Közben persze nagyot bukott a mobil piacon: a Surface-ek miatt milliárd dolláros leírás volt, a Lumiákat „veszik” (2,2%-os piaci részesedés), a Nokia felvásárlása után most 7,6 milliárd dolláros leírás. Te meg még mindig azon lovagolsz, hogy „nemkellhasználniametrot”.
Tényleg, ha már ennyire okos vagy, arra adj már, légyszi, magyarázatot, hogyan is van az a történet, hogy a metro melletti egyik fő érv az volt (a használhatóságot erősen korlátozó energiatakarékosság mellett), hogy az appok korlátozott képességei (a Windows RT egészében) azért (is) vannak, hogy az asztalihoz képest sokkal biztonságosabb legyen a rendszer. Ehhez képest a Windows RT-ben és a 8.1 RT-ben eddig (még három év sem) 138 hibát (Windows RT 136, Windows 8.1 RT 99, közel harmaduk a legsúlyosabb, erre jön még az IE RT-n futó verzióiban a hibák tömege) találtak, a legtöbb nem egyedi RT, hanem az asztalival közös hiba! Miben is mutatkozik meg a biztonsági előny ‒ nem az elméletben és a marketingszövegekben hanem ‒ a gyakorlatban?
Szóval röviden összefoglalva:
1. A felhasználók nem fogadták el a zagyva felületet.
2. A biztonság és az előremutató megoldások marketing duma nem jött be, hiszen a biztonság semmit nem javult, a tapiképernyős asztali eszközök és notebookok nem értek el piaci áttörést.
Ezek után ti miért hülyézitek le még mindig a Windows júzerek százmillióit, akik nem váltottak, és most már látszik, nem is fognak váltani a Vistánál nagyobb bukást produkáló Windows 8/8.1-re? Miért jöttök még mindig a „w8szarfujjnincsstartmenüvilágvégemileszmost” szintű értelmetlen, megértést nélkülöző és érvtelen blődséggel? A fenét sem érdekel, hogy mennyire tartjátok idiótának a Windows júzerek 67%-át (vagy messze többet, hisz’ a 67% Windows 7 júzer mellett még a 18% Windows 8/8.1 júzertábor nem kis része sem szereti a metro-t), ha az MS a ti szájtépésetekkel ellenkező, a fenti, nagy eséllyel messze 70% fölötti tábor véleménye irányba megy.
Nem várom, hogy elolvasd, azt még annyira sem, hogy elgondolkozz rajta, azt meg kizártnak tartom, hogy megváltozz.

[ Szerkesztve ]

(#93) Воланд válasza #40553216 (#92) üzenetére


Воланд
titán

"és az asztali gépeken megszüntette a skizofrén rendszert"

te se hasznaltal meg windows 10-et.

"a Surface-ek miatt milliárd dolláros leírás volt"

igy van, a lenyeg, hogy ismet naprakesz vagy.

itt az rt-vel, pontosabban a metros appokkal kapcsolatban megint lemaradtal valamirol. a windows 10 tele van metros appokkal (aranyaiban sokkal tobb minden metros benne, mint a windows 8-ban): word, excel, powerpoint, edge, groove, cortana. sot, az egesz uap a metros alkalmazasokra epul. amit te itt nagy lendulettel linkelgetsz hibakat azok a rendszerben levo hibak es a kerdes az, hogy egy homokozoban futo edge-bol pl ki lehet-e majd hasznalni. kis olvasnivalo.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#94) King Unique válasza #40553216 (#92) üzenetére


King Unique
titán

Igen, tudjuk Atyánk, hogy ha Microsoftról van, akkor elgurul, aminek el kell gurulnia... :DDD

Látszik, hogy ismét nem nagyon képben és tapasztalat híján, csak a Windows desktop market shrare és hasonló dolgokkal tudsz újfent jönni...Holott fentebb arnyekxxx fórumtárs is pontosan leírta, hogy átlagfelhasználók tekintetében sokszor nem éppen a tapasztalat, hanem a híresztelések a mérvadóak.
Vagy talán az általad kedvelt másik platform, ami ~1,5%-ot hasít a tortából szerinted a tényleges tapasztalat és kipróbálás, vagy a negatív híresztelések miatt van?? Mindig azt hangoztatod, hogy bezzeg vállalti szektorban, de főleg otthon aztán teljes egészében elég lenne az és nem kell senkinek Windows. Ezek szerint a felhasználók 9x%-át totál hülyének nézed?? :U
Amúgy meg mit is látott be az MS? Mert az a modern felület, amit te annyira leminősítesz, az ugyanúgy benne van a Windows 10-ben is, csak kicsit más formában. Sőt, ami még a 8.x-ben két különálló felület volt, most a 10-ben össze lett mixelve az asztalra, desktopra vannak bezsúfolva a tabletes elemek, asztali vezérlőpult helyett modern gépház stb. Gondold kicsit át, hogy azt az "s" kezdőbetűs szót hol emlegeted.
Híresztelés....most a Win10 kapcsán pozitív, holott vannak benne fura dolgok, de userek millióinak elég a pozitív harsona ahhoz, hogy ugorjanak rá, még ha ők maguk ki sem próbálták eddig, vagy lehet nem minden fog elsőre tetszeni nekik. De, ha azt mondják nekik, hogy jó, akkor biztos az is.

Illetve kettőnk között az a különbség, hogy én veszem a fáradtságot arra, hogy megismerjek, kipróbálják más platformokat, OS-eket is és utána alkossak véleményt. Na csak holmi netes cikkekből, azok linkjeiből építkezzek.
Jössz itt biztonsági résekkel, mintha más rendszereknél nem lenne, illetve mintha ezek a folyamatos frissítésekkel nem lennének javítva. Meg a modern app önmagában egy elszeparált, Sandbox szerű környezetben fut. Nem tudom én nem tapasztaltam, hogy ezek miatt annyira megborult volna a rendszer, de az adott topikokban mástól se hallottam érdekes módon.
Na meg, neked az újabb Windowsokhoz és MS tapis kütyüihez közöd nincsen... ergó milyen alapon akarsz te véleményt formálni ezekről, egy komolyabb IT-s fórumon, mikor nem is nagyon használtad őket :F Múltkor még azt sem tudtad, hogy a 8-asokban a kezdőképernyő, alkalmazásnézet, csoportosítás hogyan működik, vagy éppen a Win10-nél a Continuum...
Ez nem az a bizonyos napilap, vagy másod,-harmadrangú fórum, amivel a másik topikban példálóztál.
Mert, aki használja napi szinten és nem csak a híresztelések írányítják, az tudja, hogy a 8.1 nem egy rossz rendszer, sőt és ha kell start menü, akkor tehet bele. Ugyanúgy nem nyel be minden marketingdumát a 10-es kapcsán se, hanem maga kipróbálja és tapasztalja, hogy neki éppen megfelel, avagy sem.

Szal ezeken kéne elgondolkodni, mert akinek görbe a tükre, az nem biztos, hogy én vagyok...Nálad ez csak pusztán arról szól évek óta, hogy lehessen vmi fogást találni a hőn utált MS-en és újra, meg újra beléjük kötni a legapróbb dolgok kapcsán is. Csak éppen sokra nem mész vele, ettől a 8.x részesedése nem fog helyet cserélni a preferáltaddal, de a Win10 se 5%-on fog stagnálni, ahogy az általad kedvelt platform se fog 90-re felmenni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95) #40553216 válasza Воланд (#93) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ok. Tehát nálad 1 milliárd forgalom kilövi az 1 milliárd buktát. Adóellenőrnek ne menj!

„te se hasznaltal meg windows 10-et.”
De. A fenti kifogás ‒ ha nehezen megy a megértés, akkor segítek ‒ arról szól, hogy alaptelepítésben a start screen-re boot-olt a Windows 8/8.1. Az utólagos mókolás lehetősége nem játszik. A Windows 10-ben ahhoz kell mókolás, hogy a start screen-re boot-oljon vagy váltson.

Látom, majdnem négy év alatt sem sikerült megérteni, mit is értenek sokan a skizo felületen. Kicsit keresgélj! Ha nem találsz, szólj, és segítek!

„azok a rendszerben levo hibak”
Ja. Pont mint az RT-n futó IE hibái. De azt mondd már meg, légy oly’ kedves, hogy az RT mondjuk tetszőleges kód távolról való futtatását lehetővé tévő hibáit mi módon lehet kihasználni, mint csak azokon a zárt, korlátozott programokon keresztül, amiket rá írtak? Egyszer csak egy varázsütésre odapattan valami? Vagy hogy?

„ki lehet-e majd hasznalni”
Hány éves is vagy te, királyfi?

@(#94) King Unique
„hanem a híresztelések a mérvadóak”
A fenéket! 1,5 milliárd Windows júzer 70+%-a, több, mint egymilliárd júzer nem a híresztelések miatt nem vált. Ahogy az a kb. 300 millió jelentős része sem a fantasztikus pozitív véleménye miatt váltott. Hanem mert ezzel vehetett gépet.

Miért kevered ide a Linuxot? Nincs érved?

„Ezek szerint a felhasználók 9x%-át totál hülyének nézed??”
Nem. Ezt te akarod belemagyarázni a fals „érveid” fals alátámasztásra.

„Amúgy meg mit is látott be az MS?”
Már sokszor leírta más is, most is hiába fogom leírni, mert vagy el sem olvasod, vagy elolvasod, de nem érted meg, vagy esetleg megérted, de egyik füleden be, a másikon ki, a következő hsz-edben már ugyanezt fogod kérdezni. Azt látták be, hogy ennek a nem asztali gépekre való felületnek az alapértelmezettként való erőltetése és ami ezzel együtt járt (a multitaszking hiánya, meg más dolgok, amiken azért menet közben csiszoltak) hiba volt.

„csak kicsit más formában”
Pont emiatt a „kicsit” más forma miatt elfogadható. És mert a metro-s appok is ablakban futnak, egy számológép nem takarja ki az egész, 48"-os, 8k felbontású képernyőt. Jó, mi?

Melyik s-betűs szóra is gondoltál?

„vannak benne fura dolgok”
Neked mik azok? A start menü? :DDD ;]

„De ha azt mondják nekik, hogy jó”
Itt tetten érhető az alapvető tévedésed. Én sosem mondtam a Windows 8-ra mint OS-re, hogy rossz, ahogy a legtöbb kritikus szintén nem mondta. Kizárólag a skizo felületet és az azzal összefüggő működési butaságokat bíráltam. A kettő a te agyadban mosódik egybe.

„Illetve kettőnk között az a különbség, hogy én veszem a fáradtságot ”
Nem. A kettőnk között az a különbség, hogy én ezt nálad sosem kérdőjeleztem meg, szemben veled, aki minden hozzászólásodba beleírod ezt, de én már unom minden egyes hsz-ben ezt cáfolni. Lásd a fentebb írtakat az MS belátásával kapcsolatban.

„Jössz itt biztonsági résekkel”
1. Attól, hogy más szar, ennek még nem kéne annak lennie. Főleg nem hivatkozási alap. Attól, hogy ismersz tolvajokat, drogkereskedőket, striciket, neked még nem kell lopni, drogot eladni mondjuk gyerekeknek, és „lányokat” futtatni az M5-ös mentén, és főleg nem ad felmentést hasonló dolgok elkövetését követő büntetés alól.
2. Tök mindegy, hogy mi van máshol, ha erről a rendszerről az a hír járja, hogy milyen biztosságos, mert „a modern app önmagában egy elszeparált, Sandbox szerű környezetben fut”, az RT-t mégis elérik valahogy (lásd a fenti kérdésem woland-hoz), és éppen az RT-s IE-n keresztül is.

„Nem tudom én nem tapasztaltam, hogy ezek miatt annyira megborult volna a rendszer, de az adott topikokban mástól se hallottam érdekes módon.”
Értem. Tehát az MS bulletinek csak azért készülnek, hogy a bulletiníró osztály létét igazolják.
Amúgy csak a 2015. júniusi 7 bulletinből 3-ban írják a Windows RT-s alkalmazások (MSO RT és IE) távoli kódfuttatásos érintettségét. Ennyit a sandboxos csodáról.

„ergó milyen alapon akarsz te véleményt formálni”
Ahogy korábban írtam: a szándékosan vagy csak az adottságaid miatt felépített fantáziavilágodból kiindulva vonsz le újabb, nyilvánvalóan téves következtetéseket. Eddig az összes Windowst használtam, amelyikről véleményt írtam. Kütyüt meg nem kell, mert nem a kütyüről, hanem annak piaci szerepléséről írtam. Szánalmas a számonkérésed, kicsit olyan, mintha az MS igazgatótanácsát Ballmer azzal akarta volna lebeszélni arról, hogy a milliárdos bukta miatt kirúgják, hogy ne a pénzügyi mutatók, hanem inkább az alapján döntsenek, milyen jól működik a gép, milyen szép színek vannak rajta. Kicsit el vagy tévedve, megint, sokadszor, sajnos nem hihető, hogy utoljára.

„Szal ezeken kéne elgondolkodni”
Ez a bekezdés megint csak a fantáziád által teremtett világról szól, nem rólam.

(#96) King Unique válasza #40553216 (#95) üzenetére


King Unique
titán

Hiába ragozod tovább, én már megmondtam, annyi topikban, hogy ezzel nálam és másnál se mész semmire, hiába írsz ide hosszú hsz-eket.... :N

Szerinted az a 70% mind ki is próbálta és utána maradt a 7-esen, vagy aki 8.1-et használ, az csak abból a kényszerből, mert épp azzal vette a gépét? :N Tévedésben vagy, ha ezt hiszed.
Mért keverem ide? Mert úgyis az lett volna a következő húzásod, illetve, ha már egy 8,x-nél a nagy felhasználói véleményre és tapasztalatra érvelsz, ami szerinted helytálló és kicsit sem játszik közre a híresztelés, akkor a másik platform esetében is az?? Csak arról van szó, hogy mindenki kipróbálta és utána váltott vissza Windowsra, mert nem tetszett nekik?
A "fals" dolog kapcsán, ha feléd fordítják a tükröt, megint nem tudsz mit mondani, inkább jellemzően elslisszolsz.

Én leírtam, hogy bizonyos téren ez a desktopra összemixelt desktop-modern megoldás se annyival jobb, te meg ezt nem akarod megérteni. Használtad... meddig, feltelepítetted, aztán ment 20 percet, 2 órát, vagy egy fél napot, majd utána dd-vel legyalultad? :DDD A fenti hsz-ben említett 2 dolog, is azt támasztja alá, hogy igen csak felületes módon sikerült kipróbálni, már ha egyáltalán tényleg megvolt.
A 8.x full screen appjait említve látszik, hogy nem ismered eléggé az Alt+Tab, Alt+D gyorsbillentyűket, valamint 8.1 alatt az előhúzható tálcát, forró sarkokat, appok fejlécét. Illetve mintha általános felhasználásnál az lenne a jellemző, hogy egyszerre, egy időben dolgozik az átlag desktopon és modern felületen, vagy éppen böngészés, filmnézés, vagy Skype-olás is nem full screen módban menne sokaknál? Ja és a 8.1 óta asztalra bootol a rendszer. Na meg 4K-s, 8K-s kijelzője se mindenkinek van, sőt.
Majd akkor nem kérdőjelezem meg, én és más sem, ha látszanak az irományban a konkrét használatra utaló dolgok és nem csak a Google-s infók, meg cikkáradat.

Mondtál, írtál te a Win8.x-re is sok mocskot, ahogy az MS-re is, hadd ne kelljen már a fél PH!-s cikkáradatot idelinkelni. Valahogy soha nem derült ki, nem jött le, hogy különállóan a magát a rendszert nem fikáztad volna, lehúztad az egészet a klotyón, ahogy van. Elég csak "sz@rkupac" és hasonló kifejezésekre gondolni, amit jutalmaztak is az illetékesek.
Meg, amit AV topikban is olvasok, jobb, ha nem említem....Ha az itteni, vagy előbb említett másik topik kapcsán, már többen nem értenek egyet ezen nagy gondolatokkal, akkor lehet nem ők élnek fantáziavilágban.

[ Szerkesztve ]

(#97) Воланд válasza #40553216 (#95) üzenetére


Воланд
titán

"Ok. Tehát nálad 1 milliárd forgalom kilövi az 1 milliárd buktát. Adóellenőrnek ne menj!"

jesszusom, legalabb arra venned a faradtsagod, hogy elolvasod, amit linkelek.

"Microsoft on Tuesday reported that it sold $1.1 billion worth of Surface tablets in its fiscal Q2 2015 earnings, marking the first time ever that the company sold more than $1 billion in Surfaces. Last quarter, the company generated $908 million in Surface revenues, which have grown significantly ever since the launch of the Surface Pro 3."

ez mar marhara nem egy milliard, gondolom ezt meg te is ossze tudod adni.

"arról szól, hogy alaptelepítésben a start screen-re boot-olt a Windows 8/8.1"

ujabb tevedes, a 8.1 update friss telepiteskent az asztalra boot-olt.

"Az utólagos mókolás lehetősége nem játszik."

pff, az mokolas, mikor egy checkbox-ba beteszel egy pipat? lol.

"A Windows 10-ben ahhoz kell mókolás, hogy a start screen-re boot-oljon vagy váltson."

ujabb tevedes, a windows 10-ben nincs ugyan az a start screen, mint 8.1 eseteben, nem lehet oda bootolni. pont ugyan ugy mukodik, mint egy sima start menu, csak akkor nyilik meg, amikor megnyomod a start billentyut, vagy a start gombra kattintasz.

latod, pontosan az ilyen aprobb figyelmetlensegek, tenybeli tevedesek es a hozzajuk kapcsolodo esz nelkuli szajtepesed miatt nem vesz teged senki komolyan. a biztonsagrol meg annyit, hogy ha egy szakember leirja, hogy tortentek elorelepesek, tomtyika a ph-n meg csak hajtogatja a hulyesegeit evek ota, akkor nyilvan nem utobbi velemenyet fogjak komolyan venni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#98) Воланд válasza #40553216 (#95) üzenetére


Воланд
titán

jah, meg rt-vel, meg a sandbox-al kapcsolatban: a windows rt nem mas, mint egy windows 8 arm-en, a rendszerben csak olyan valtoztatasok es limitaciok vannak, hogy maga a rendszer elfusson arm-en, es az alkalmazasok telepitese csak a store-bol tortenhessen. a windows rt-n futo office es ie (nem a teljes kepernyos metros) ugyan az az alkalmazas, mint a desktop os-en futo (szinten a platformhoz tartozo limitaciokat figyelembe veve, pl nincs makro futtatas). innentol valahogy nem meglepo, hogy ugyan azok a serulekenysegek vannak benne, mint a desktop os-ben es a desktop-os alkalmazasokban. viszont ezek a serulekenysegek nem a sandbox-ot erintik. ugyanis azok az appok nem sandbox-ban futnak. ami sandbox-ban fut office az az uj word, excel, powerpoint, amik mostanaban jelennek majd meg, plusz az edge, ami a windows 10-el jon.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#99) King Unique válasza Воланд (#97) üzenetére


King Unique
titán

Ja, meg a sima Win8.1-ben is be lehetett rakni a checkbox-ba a pipát asztalra boothoz, de persze annyira nehézkes volt az az egy pipa mindenkinek....8.1 U1 óta meg ugye default módon desktopot hozza be.
Win10-nél a 8.x féle start screen még emlékszem a legelső Technical Preiview buildokban volt benne (9841, 9860), aztán 9879 és 9926 esetében már nem vagyok biztos benne, jó régen volt már. Ennyit a fórumtárs naprakész ismereteiről...
Nekem az a megoldás tetszett, de összességében kicsit körülményes volt ki-be jelentkezni hozzá állandóan.

(#100) #40553216 válasza King Unique (#96) üzenetére


#40553216
törölt tag

Csak erre:
„Mondtál, írtál te a Win8.x-re is sok mocskot”
Ez a sok mocsok egyedül a te fejedben keletkezett. A módját leírtam az előbb. Emellett még lusta is vagy, avagy nem mersz szembenézni a kognitív disszonancia jelenségével, ezért nem nézel utána, csak tovább nyomod a sületlenségeidet, hadd ne mondjam, hazugságaidat. Te dolgod.

@(#97) woland_y2k
Láttam, hogy negyedév, mindkettő. Te akkor is egy egymilliárdos buktát állítasz szembe 1-2 milliárdos forgalommal.

„latod, pontosan az ilyen aprobb figyelmetlensegek”
A 8.1 friss telepítésénél valóban apróbb figyelmetlenség. Az összes Windows 8 júzernek meg mókolnia kellett. És nagy eséllyel az előtelepített Windowszal gépet vevőknek is. A Windows 8-at azért gyűlölték meg, mert alapból a start screen-re bootolt, a Windows 10 meg alapból asztalra teszi ezt. Ez sokkal lényegesebb, mert a Windows 8 miatt a 8.1 sem lehetett sikeres, akárhogy próbáljátok is átszínezni.

„hogy szakember leirja, hogy tortentek elorelepesek”
Hát persze. Te meg ott csúszol, vagyis inkább csúsztatsz félre, sátánka, hogy tomtyika egy szóval sem állította, hogy nem történtek előrelépések (minden Windows release announcement tele van ilyen előrelépések harsogásával), pusztán azt a hamis állítást cáfolta, hogy a homokozós RT-appokon keresztül nem sérthető az RT rendszer, ahogy azt ti szeretnétek beállítani. Az meg pont senkit nem érdekel, hogy az x86/x64-es és az ARM-es progik osztoznak a kódban, ha emiatt ugyanazokon a sebezhetőségeken keresztül verhető tönkre mindkét rendszer.
Amúgy ez az ember nem csak azt írta, hogy előrelépések történtek, hanem konkrétan azt, hogy „alaptelepítésben a Windows kábé a legjobb védelmet adja a operációs rendszerek közül”. Csak nem nagyon van körülírva, mi is az alaptelepítés. Mondjuk a konkurenciáknál. Ha már HardenedBSD--t használ, akkor mondjuk annál.

„viszont ezek a serulekenysegek nem a sandbox-ot erintik. ugyanis azok az appok nem sandbox-ban futnak.”
Tehát az IE és az MSO RT-s verziói nem sandboxban futnak? Akkor mi értelme van ennek a fantasztikus biztonsági fícsörnek, ha a statisztikák szerint az MS két leginkább támadott és biztonság szempontjából két legrosszabb szoftvere nem sandboxban fut RT-n? Amúgy az IE mióta nem így fut? Hiszen 2012-ben még ezzel a tulajdonságával tettek keresztbe a Firefoxnak és a Chrome-nak.
Mozilla and Google accuse Microsoft of unfair browser competition

Különben meg ez az Office a teljes képernyős RT-s verzió, ugye?
Microsoft Office 2013 RT
Ez a hiba (meg nyilván még más is) pedig ezt a verziót érinti. És a remote code execution többnyire nem azt jelenti, hogy a sérülékenység kihasználását lehetőé tevő MSO-fájlhoz hozzá tudnak írni pár karaktert. Hanem azt, hogy tetszőleges kódot tudnak futtatni. Egy jogosultságszint emeléssel kombinálva meg admin szinten tudják ugyanezt.
Ha esetleg lemaradtál:
A Windows RT 8.1 is elbukott a versenyen, a HP két szakembere, Abdul Aziz Hariri és Matt Molinyawe egy Surface tabletet hajtott az uralma alá az Internet Explorer 11 sérülékenységének kihasználásával. A beszámoló szerint egy sebezhetőséget támadva sikerült egy memóriacím-szivárgást előidézni, majd távolról kódot futtatni, amivel a támadók teljes hozzáférést szereztek a rendszer felett. A sebezhetőséget jelentették a Microsoftnak.” (Kihagytam valamit, Ildikó?)

Szóval akkor hogy van ez? Tudom, apróbb figyelmetlenségek hiteltelenítik a véleményemet az olyan magasra értékelt és teljesen objektíven véleményt formáló szakemberek szemében, mint te is vagy. De azért szívem hálásan repesne az örömtől, ha leereszkednél hozzám, szegény, buta halandóhoz az olimposzi magasságokból, és elmagyaráznád, hogy miért nincs úgy, ami úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#101) Воланд válasza #40553216 (#100) üzenetére


Воланд
titán

tldr

bocs, de tovabb nem farasztom magam veled.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#102) #40553216 válasza Воланд (#101) üzenetére


#40553216
törölt tag

Értem. Mikor az állításodat cáfoló konkrét kérdésekre kellene konkrét válaszokat adni, nem a marketing bullshitet, akkor már annyira elfáradtál, hogy nem sikerül. De máshol majd jössz azzal, hogy így meg úgy az apró tévedéseim (értsd totál inkompetenciám) milyen félreviszik a gondolkodásomat.

[ Szerkesztve ]

(#103) King Unique válasza #40553216 (#100) üzenetére


King Unique
titán

Most linkeljem neked ide azt a x 100/ 1000 db hsz-t, amit az elmúlt években termeltél?? Ja, bocsánat, nem is tudom, mert azóta egy része ignorálva lett, annyira túlment egy bizonyos szinten... :DDD :DDD

Ehhez a mókoláshoz meg annyit, hogy csaknem minden OS-nél kell vmit állítgatni, mert az első telepítés után nem biztos, hogy minden kézreáll, tartalmaz minden összetevőt, amire a usernek szüksége van. Van, akinek xy programot kell felrakni, mert nem jó a gyári, vagy alapból nincs benne, amire szüksége van. Van, aki hátteret cserél, vagy átskinezi a felületet, vagy a tálcaelemek csoportosítását állítja át a korábbi OS-ekben megszokottra. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos OS-knél driver híján, nem lehet a notin fényerőt állítani és a google-t kell túrni, vagy a rendszer bizonyos beállítófájljait átszerkeszteni.
De megoldható és kis időráfordítással beállítható kedvünk szerint a rendszert. És ugye a start scren boot kapcsán is baromira nehéz 1 db program felrakása, ami automautkisan beállította az oda bootolást 2012-ben is, ha vkinek erre szüksége volt. Vagy éppen egyet kattintani a desktop csempére is nagyon nehéz. Csak azt nem értem, ha ez gondot okozott, akkor egy másik böngésző, egy pdf olvasó, egy torrent kliens, egy Skype, egy új háttérkép, tálca testreszabása vajon hogyan történt, hogyan került fel a gépre...odavarázsolták??

Meg az a fölöttébb érdekes, hogy múltkor valamelyik topikban nagyon ekézted a Win10-et. Amit megint nem találtam meg, mert vsz takarították, de pont woland_y2k-val vitáztál, ő is tudja igazolni... Hogy még mindig milyen tré ez az OS, mert desktop felületen továbbra is vannak "tapis szutykok", nem tanult az MS a korábbi hibából stb. Bezzeg más rendszereknél desktopon semmi "tapis szutyok" nem jelenik, csak tapis módban használva.
Erre most, ha a Win8-cal kell szembeállítani, amit annyira szeretsz fikázni, akkor máris milyen jó a Win10, tanultak a hibából, igazodtak a nép akaratához stb. Érdekes....úgy látszik nem kell a szomszédba menni napraforgóért, de kaméleonért se... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104) #40553216 válasza King Unique (#103) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, linkeld. Mert ez így hazugság, amit ráadásul elég gyenge érvvel próbálsz alátámasztani. Megsúgom: nem fogsz ilyet (kiemelem neked, milyet is keress: „Mondtál, írtál te a Win8.x-re is sok mocskot”) találni. Addig úgy veszem, hogy sunyi, hátba támadó provokátor vagy. Ha emiatt kitiltanak, akkor ez fokozottan igaznak tekinthető.

A többi, a regény, amit alább írsz, irreleváns. Hisz’ ha arról van szó, hogy valami alaptelepítésben van-e vagy nincs, ott hótmindegy, milyen egyszerű utólag felrakni vagy letörölni. Tudod, ez olyan, mint mikor hirtelen szaladnod kell, akkor kijött vagy nem jött ki. Hogy utólag milyen gyorsan és könnyedén tudod tisztára mosni a gatyád, az nem befolyásolja a korábbi események megtörténtét.

„nagyon ekézted a Win10-et”
Nem találtad? Nem csoda. Tipikus, minden valóságos alapot nélkülöző hsz-eid egyike, ahol egyértelműen látszik, hogy pont semmit nem olvastál el abból, amit írtam. Nyilván az utóbbi is ilyen eset.

„ő is tudja igazolni”
Miért is? Te eddig semmit nem igazoltál. Ne bújj más háta mögé! Kicsit nevetségessé teszed magad.

A költeményeddel amúgy magadnak mondasz ellent, ráadásul a korábbi állításomat igazolod, amikor is azt írtam, hogy te (is) összekevered a felületről és az OS működéséről szóló kritikákat.

„Erre most, ha a Win8-cal kell szembeállítani, amit annyira szeretsz fikázni, akkor máris milyen jó a Win10”
Képzeld, van ilyen is. Hogy valamit önmagában nem tartasz jónak, de egy még annál is rosszabbnál jobbnak tartod. Jó, mi? Nem tudom, tisztában vagy-e azzal, hogy valamit minősíthetünk abszolút és relatív értelemben is. Ha nem, akkor elmagyarázom.

Ja, és ha már kollégád háta mögé bújsz… Neki (ahogy neked is) feltettem RT-homokozó-kitörő program témakörben kérdést. Esetleg azt megválaszolnád a felesleges, hazug és nem bizonyítható vádaskodásod helyett.

[ Szerkesztve ]

(#105) arnyekxxx válasza #40553216 (#95) üzenetére


arnyekxxx
veterán

‒ arról szól, hogy alaptelepítésben a start screen-re boot-olt a Windows 8/8.1

Miért jó neked állandóan bebizonyítani, hogy látatlanba fikázol, de még csak el se olvasod a "mit hozott nekünk a w8.1" cikkekert?

Egyébként komolyan nem értem, hogy a linuxmessiásokat miért érdekli ennyire a win.

[ Szerkesztve ]

(#106) cog777 válasza arnyekxxx (#105) üzenetére


cog777
senior tag

(Arnyekxxx: bocs, nem neked akartam valaszolni)
Szerintem az irany jo amit az MS kijelolt, csak elsore nem lett tokeletes :)

El kezdtem gondolkodni hogy egy Surface Pro 3 tablet egesz jol megvalositja a hurcolasos tabletes megoldast amit hazaerve becsatlakozok a dokkoloba es a nagy monitorral tovabb tudom hasznalni mint teljes szamitogep.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#107) King Unique válasza #40553216 (#104) üzenetére


King Unique
titán

Komolyan ezt letagadod, de tényleg....? :U
Pont woland_y2k linkelt neked a Continuum működéséről videót, de a 8.1 alkalmazásnézet és társairól is volt szó, screenshotokkal illusztrálva, mert azt sem tudtad, hogyan működik....
Nem emlékszem pontosan melyik 10-es topikban volt a rengeteg közül, de ha nem találom meg, nem is csoda, mert tudjuk, hogy utánad mindig pucolnak, elég csak megnézni a mostani AV topikot, ahol szintén kellett egy kis igazítás, mert már az ottaniak is megunták, amit leművelsz...szal gondolkodj el a "hazug és provokátor" szó jelentésén.
"pont semmit nem olvastál el abból, amit írtam" - jellemzően csak ezt tudod ismételgetni minden topikban. Mintha amiket te itt és más topikokban leírogatnál, az az etalon, az itteni Windows szakértőknél, de a rendszert napi szinten használó usereknél is mindig, mindent jobban tudnál, nagyobb rálátásod lenne a dologra. Közben meg olyan zagyvaságokkal és pontatlanságokkal vannak tarkítva ezek a kisregények, hogy az ember csak szakad rajta..."start screen visszkapcsolható" meg hasonlók, ergo csak a tavalyi 98xx buildot próbáltad ki és így akarsz okosabb lenni itt mindenkinél Win10 kapcsán?
Tökéletesen igaza volt a szakinak, amit ezen hsz utolsó bekezdésében írt. :DDD :DDD

RT kapcsán ugyan mit is akarsz bizonygatni, hogy egy megfelelően képzett hacker, betörhet akármilyen mobil rendszerbe, kihasználhat bizonyos sebezhetőségeket? És akkor már hú de sz@rok a Windowsos mobil kütyük... az Androidosra meg már AV-t kell pakolni, meg tele van egy csomó fertőzött appal a Play, az bezzeg mennyivel jobb, de tényleg.

Aztán amúgy mi történt? Hirtelen annyira megtetszett a Windows(10), hogy majd upgrade-eled a Win7-et (mert említetted korábban, hogy van olyanod is, de tudom csak én találom ki ezt is...), a "tapis szutykok" nélküli rendszert, a "tapis szutykus" változatra? És utána itt a fórumon egy topikban sem fogod tovább ekézni a(z új) Windowst, vagy majd mikor a megjelenés után kijön a szokásos 2-3+ db új cikk, akkor újból indul a keresztes hadjárat?? ;]

Egyébként már válaszolni se muszáj annyira, mert az elmúlt években kiismertem a taktikát és a stílust, újat vsz nem fogok olvasni. És, ha ez ellen már többen is felszólalnak, kifogásolják több topikban is, akkor az már jelent vmit barátom... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108) King Unique válasza arnyekxxx (#105) üzenetére


King Unique
titán

"Egyébként komolyan nem értem, hogy a linuxmessiásokat miért érdekli ennyire a win."

Ezt én se, biztos gyorsan felpakolja egy tesztre, hogy ha fikázni kell, akkor legyen róla némi tapasztalata. Csak akkor legalább alaposabban is megnézegethetné, hogy ne legyenek malőrök.

(#109) #40553216 válasza King Unique (#107) üzenetére


#40553216
törölt tag

„elég csak megnézni a mostani AV topikot, ahol szintén kellett egy kis igazítás”
Éppen annyira pontos és igaz minden állításod, mint ez?

„Komolyan ezt letagadod, de tényleg....?”
Le. Ha te állítasz valamit, ahhoz neked kell hozni bizonyítékot. Jó, mi? Ezek az állításaid pont annyira megalapozottak, mint az AV-topikról írtak?

Felesleges szakértőket emlegetned, mikor én végig a kezelőfelület agyatlanságát kritizáltam. Ki is lenne egy „szakértő” ebben a szövegösszefüggésben? Biztos, hogy nem a Windows MPVCDTTFSINSA vizsgázott itteniek. Hanem mondjuk egy olyasvalaki, aki szoftverergonómiában jártas? Te az vagy? Alig hiszem, hisz’ még mindig az látszik, hogy nem fogtad fel a problémát, és nem tudod elválasztani a saját fantáziád által kreált valóságot a valós élet történéseitől.
„És akkor már hú de sz@rok a Windowsos mobil kütyük...” Pl. ilyeneket gondolsz, és ennek alapján gondolod tovább az agyszüleményeidet. Pedig én csak annyit írtam, hogy nem sokat ér a marketingszövegekben hangoztatott korlátozott API, meg sandbox, mert ugyanúgy rommá törik, törték. Ahogy te gondolkozol, az tipikus női agyműködés, amikor egy egész mesevilágot gondolsz mögé, és nyilvánvalóan magadban vitatkozol a magad fantáziálta tézisekkel és antitézisekkel, amikből a végén lesz egy szintézis, aminek buta tartalmát aztán rajtam kéred számon. Pedig közöm…

„És, ha ez ellen már többen is felszólalnak, kifogásolják több topikban is, akkor az már jelent vmit barátom...”
Érdekes logikával bírsz. Jelen esetben úgy gondolod, hogy többen kifogásolnak valamit, akkor igazuk van csak amiatt, mert úgy véled, a te véleményeddel egyező az övék. De ha éppen a te véleményeddel szemben vannak többen, adott esetben sokkal többen, akkor azok idióták. Lásd a Windows 8 skizo felületét. Még az MS is veled szemben van.

(#110) King Unique válasza #40553216 (#109) üzenetére


King Unique
titán

Ja, mikor ott is a topikgazdával (aki a téma szakértője), de másokkal is vitába szálltál és egy felesleges dolgot feszegettél puszta ellenszenvből, nem hiába írta ezt [link]. És ez még az enyhébbek közül való.
Nem vártám mást, ha szorul a hurok, akkor jellemzően megy a kihátrálás és mellébeszélés...

Tudod a töréssel kapcsolatban, rommá törnek szinte minden desktop és mobil OS, ha akarnak. Bár, a WP-t a többihez képest nem is olyan könnyű [link]. Csak az a különbség, hogy egy átlagos használatnál egy Windows alapú mobil kicsit nagyobb védelmet nyújt, mint mondjuk egy Android, aminek szeretsz mindig a piaci részesedésével villogni, mert a Linux kernelre épül.

"Jelen esetben úgy gondolod, hogy többen kifogásolnak valamit, akkor igazuk van csak amiatt, mert úgy véled, a te véleményeddel egyező az övék"
Hát tudod sok olyan téma és topik volt itt a PH!-n, ahol a te álláspontodat többet kritizálták és többekkel összetűzésbe keveredtél, talán nem véletlenül. Szinte majdnem az összes MS, Windows és Office (bulvár)topik. De biztos nekik nincs igazuk és ők a hülyék, amit te állítasz, csak az lehet jó és elfogadható... :U
Az "s" (leírtad) kezdőbetűs jelződre meg annyit, hogy a gyártó meg kénytelen igazodni a fogyasztói igénykehez, ha el akarja adni a termékét. De az nem azt jelenti, hogy mindenben egyetért velük, vagy a saját elképzelését végleg kukázza. Lásd, desktopon magát a modern felületet kritizálták mindig, hogy mért van ott alapból, nem való oda semmilyen formában. Erre fel, ugyanúgy része a 10-esnek is. És, ha mélyebb ismereteid lennének Windows terén, akkor pontosan tudnád, hogy mi a különbség az előző rendszerben prezentált 2 elkülönülő felület és az újban bevezetett összemosott megoldás között, meggondolnád, hol emlegeted azt a bizonyos jelzőt... vagy csak a bulvárcikkek szintjéig terjed a tapasztalat valószínűleg, illetve a 7--->10 upgrade kérdése se tiszta, ha már annyira tetszik.

Azokat a jelzőket, amiket meg velem kapcsolatosan megeresztesz, inkább fel sem veszem....de látszik, hogy már nem nagyon tudsz mire, mit reagálni, ezért vágsz bele más témákba és dobálózol ilyenekkel. Na meg persze ismételten magadat minősíted vele, újfent sikerült bemutatkozni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111) King Unique válasza King Unique (#110) üzenetére


King Unique
titán

De mondok jobbat:
Nálad valójában nem arról van szó, hogy egyszerű (Windows) userként teszel időközönként az aktuális hírekkel foglalkozó topikokban megjegyzéseket, illetve a gyakori használatból fakadó saját tapasztalataidat, véleményedet osztod meg.
Hanem régóta módszeresen fúrod az MS-t és minden termékét puszta ellenszenvből.
Persze ügyesen kell csinálni, ki kell használni, ha éppen a IT-s szaksajtó / bulvármédia is ad erre lehetőséget. A Win8.x-nél speciel adott, így túlságosan magas labda lett volna, nem lecsapni. Nem arról van szó, hogy neked napi szinten meggyűlt volna vele a bajod, hanem egyszerűn lett támadási felület, amit, az adott cikkekre építkezve ügyesen ki lehet használni. Több, hasonló beállítottságú fórumtársad is pontosan ugyanezt a taktikát alkalmazta az adott topikokban.
A Windows 10 esete ezzel szemben kicsit nagyobb falat és veszélyesebb, mivel jelenleg pozitívan van feltüntetve a rendszer, itt a fórumon is sokan várják, tehát nem biztos, hogy okos dolog volna durván nekimenni. Jobb kis lépésben haladni és első körben azt fikázni, amit jobb eséllyel és kisebb ellenállással lehet betámadni.
Csak ugye itt nem arról beszélünk, hogy a Windows 10 eljövetelével már ok minden és totál szimpatikus az MS és a rendszere is, hanem csak kivárunk. Ha majd a média megszellőztet a Win10 kapcsán is negatív kritikákat, akkor újra ott lesz a nagyszerű lehetőség keményen beleállni és a linkelt cikkekkel az igazat bizonygatni, hogy én bezzeg megmondtam... Nagyon kíváncsi leszek erre. :)
Valamint az elkövetkezendő hónapok termésében, az előbbin kívül szinte borítékolhatóak az MS terjeszkedésével, sikereivel, vagy éppen sikertelenségével (mobil fronton) kapcsolatos negatív megjegyzések és támadások. De ott van a népszerű MS Office vs. LO témakör, ODF vs. OOXML örökzöld, mindig előhúzható ütőkártya, amit vsz az Office 2016-os verziójánál sem fogsz csak úgy kihagyni.

Szóval az a lényeg, hogy az elkövetkezendő időszakban sem fogunk unatkozni, mert egyvalaki biztosan lesz, aki a módszeresen felépített, tudatos lejárató hadjáratával szórakoztatni fog minket. :))

[ Szerkesztve ]

(#112) #40553216 válasza King Unique (#110) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez a két szó mond neked valamit:
homoiousios vs. homoousios?

A helyzet (ugyanúgy része a 10-esnek) általad történt értelmezése és a valóság között éppen ilyen kicsi a különbség. Merthogy nem ugyanúgy, hanem másként része a rendszernek. És emiatt a másként miatt elfogadható. Tetszik érteni? Annyira makacs vagy, hogy a makacsságodat sem vagy képes belátni. Részemről ennyi.

Nyugodtan írhatnál fantasy regényeket, a gondolatvilágod megvan hozzá…

[ Szerkesztve ]

(#113) #40553216


#40553216
törölt tag

Különben meg amíg te jogot formálsz arra, hogy a saját véleményedet leírás bármilyen témában, én ugyanígy formálódó jogot. Ha nem tetszik, nem olvasod és nem reagálsz. Hátsó kerülő utakon sem. Ennyi.
Természetesen engem sem érdekel a te véleményed. Ha valahol mégis reagálok, akkor nem neked írom, hanem hogy másvalaki más véleményt is lásson. Ha tetszik nekem, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#114) King Unique válasza #40553216 (#112) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen szavakkal példálózást már láttam a másik nagy kollégádtól is...

Én értem ám, amit mondasz, pont nekem nem kell magyaráznod, hogy változtattak a felületen, a 7-eshez igazodva egy szamárvezetősebb formára, mert az eredeti koncepció elsőre nagy újdonság volt, nem volt annyira fogyasztható széles körben.
De egyrészt 8.1-gyel jelentős változtatás volt a fogyaszthatóság irányába és ott a legelején is a külsős progi lehetőség, ha vkinek annyira kellett. Az már a híresztelés miatt van leginkább, ha nem lett meg a kellő hatása...
Tudod erre mondtam azt is, hogy egy szakmai fórumon nem feltétlen a bulvárcikkekre, meg csak a laikus véleményekre kell alapozni, mert ez alapján az átlagnak a Linux is förmedvény.... holott maga a rendszer és egyes DE-k látványos, effektekkel tarkított felülete lehet akár sokaknak tetszene. Csak, ha meg sem adják neki az esélyt, meg az "azt hallották róla, ezt mondta az ismerősük" dolgok a mérvadóak, akkor valóban nem is lesz belőle semmi.
Jössz itt a Win10-zel, hogy itt aztán mennyire eltalálták, de pont, aki belekóstolt rendesen, az tudja, hogy ez az egybekutyult megoldás se feltétlen lesz az igazi mindenkinek. Elég csak megnézni a Start menüt, ami nem éppen a sokak által megszokott Win7 félére hajaz....ha majd az átlagfelhasználót zavarja benne a csempe, vagy a telós stílusú gombok és alkalmazáslista, akkor mert magától nem fogja/ tudja átszabni, 3rd party menüt nem tud feltenni, akkor majd ez is bukik, meg Update 1/2/3 kell hozzá...?

Másrészt meg mind a ketten tudjuk, hogy másról van itt szó esetedben...az az előző hsz és tartalma pont betalált, nem a fantáziám szüleménye, hanem pontosan a valóság, ami az évek óta tartó itteni tevékenységedet jellemzi és jellemezni fogja a jövőben is.
Leírhatja a véleményét mki szabadon, de az előzőekből kiindulva, nálad ez pont nem csak erről szól és ha minden MS témában, mindig ugyanaz a sárdobálás megy, akkor nem kell csodálkozni, ha egyeseknek ez feltűnik és nem értenek vele egyet.
Valóban, lehet hogy jobban járok, ha a jövőben ettől megkímélem magam, de ha én, vagy woland, vagy más fórumozó nem, akkor ne aggódj, lesz helyette 10/ 100 másik, akivel szájkaratézhatsz... ;)

[ Szerkesztve ]

(#115) #40553216 válasza #40553216 (#113) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jól sikerült prediktív szövegbevitel mobilról. :DDD

Különben meg amíg te jogot formálsz arra, hogy a saját véleményedet leírd bármilyen témában, én ugyanígy formálok jogot.

(#116) #40553216 válasza King Unique (#114) üzenetére


#40553216
törölt tag

Erről lemaradtam.

„mind a ketten tudjuk, hogy másról van itt szó esetedben...”
Nem. Én azt tudom, hogy neked ez a vesszőparipád. Akárhányszor cáfoltam már.

„Betalált”
Ja, azóta is ápolom magam… Hagyjál már! Azt sem tudom már, mit írtál.

Ahogy fentebb írtam: nem érdekel, válaszolsz-e, mert nem a véleményed érdekel. Hisz’ azt már unalomig ismerem. Ellenvéleményt írok.

[ Szerkesztve ]

(#117) King Unique válasza #40553216 (#116) üzenetére


King Unique
titán

Mintha nem volna igaz, az az egy-néhány sor, nem foglalná össze jól az elmúlt éveket....(?)
Jössz itt ebben a topikban, hogy a korábbi Windows ellenében, bezzeg a 10-esnél aztán megoldották, megcsinálták, amit kellett, jó így, de a másik topikban már nekiállod burkoltan szapulni, hogy egyáltalán minek akkorát változtatni a felületen (minek a csempe ás társai?), mert bezzeg az OS X-nél sem tették. Utána meg rám akarod olcsó módon fogni, mintha nem tudnám, nem érteném, hogy az adott program/ rendszer napkészsége, fejlődése nem csak a kinézet változásában van. De úgy látszik azt nem veszed figyelembe, hogy azért x év után szokás bizony azon is újítani kicsit, igazítani az adott trendhez, korhoz, amit igazol egy rakás program, weboldal, de éppen a Win10 megújuló (asztali) felülete is. Mert bizony egy termék eladhatóságához kell néha az új csomagolás is, ha ez nem lenne, akkor még mindig egy XP klónt nézegetnénk Windows 10 név alatt... Még szerencse, hogy MS-nél is így gondolták és nem 7.1-et adtak ki 10-es verzió alatt.
És azért, még ha nekem nem is minden tetszik a 10-esben, aminek a topikjában hangot is adtam, de talán, bizonyos elemeiben egy szebb és látványosabb desktop fogadja az embert a 7-eshez képest, pl. idő és dátum, naptár is sokkal jobb így. De ezeket neked ugye hiába is magyarázom, úgysem te vagy a célközönség.... :DDD

Szal nagyon is betalált az a hsz, azért nem jön rá normális válasz, csak az elcsépelt, általános klisék, meg a kitalált, ellenem kényszerből kreált koholmányok...de hát én megmondtam, hogy ez lesz, bár azt nem is gondoltam volna, hogy ilyen hamar megindul ismét az ekézés... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118) #40553216 válasza King Unique (#117) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezek a te saját démonaid, neked kell őket legyőzni.

(#119) King Unique válasza #40553216 (#118) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ilyenkor jobb híján, csak ilyen szintű válaszokra és téveszmékre futja, mintha mindent én találnék ki és az állításaimnak abszolút nem lenne semmi valóságalapja...
De én nem is vesztegetem erre az időmet, játszd tovább egyedül a kis játékodat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.