Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Csinálnál egy képet a wc falról? Sok helyen ott nem mozoghat a levegő. Gondolom van kémlelő a vízórának, csapnak esetleg, ahol kimegy a wc csöve, meg gondolom fa, vagy gipszkarton. Alattomosak a gázok nagyon, a legkisebb illesztési hézagot is megtalálják. Az egy akna ahol a csöveket említed nem? Vagy nem látni ott le a földszintig?
Fölöttem egyszer egy Tony Hawk palánta gyakorolta a figurákat, szobában. Először azt hittem egy elefánt ugrál, de mivel azok nem tudnak ugrani tanácstalan lettem. Elindultam fölfelé, hogy bármi az megölöm, de két szinttel lentebbről! még tőlem is idegesebb lakó jött, hogy nem tud aludni a gyerek. Átengedtem a lehetőséget.

(#2) danih


danih
addikt

Nem értek én ezekhez (valszeg helyreraknak), de simán el tudom képzelni hogy valamennyi füstös levegőt behúz a venti, hiába a nagy fordulatszám kifele.

(#3) Eastman


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) 8th


8th
addikt

Semmit nem tudsz vele csinálni. Megszoksz vagy megszöksz.

(#5) twollah1976


twollah1976
őstag

A.szomszed idovel lenyugszik, addig meg csak kibirod.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amíg panelban laktam a másodikon, egyszer volt csőtörés és levették a WC mögött lévő "fémfalat", a csöveken keresztül szépen le lehetett látni a földszintre, sőt, az első emeleten lévő kollégának adta le a szerszámokat a szerelő. Tehát a fal tetején lévő kis általános szellőzőnyílás lófütty. Szépen le kellene szigetelni az egészet, nyílászárókat szintén, mert nem csak a huzat jön be ott. Ha nála a tapéta is omlik a plafonról, akkor a panel betonelemeinek illesztéseinél is átszűrődhet a szag. Meg szerintem akkor is, ha helyén vannak azok a régi tapéták. Konyhában is volt szellőző, amin átjött a pörköltszag. Vagy az elemi szénné égett rizs :DDD

Beszélni kell vele, rávenni, hogy az erkély alkalmasabb pont dohányzásra és akkor a szag egy része csak eltűnik a lakásból. Egyébiránt vinni kell a közös képviselőt komolyabb beszélgetésre a lakóval, ha nem hallgat, akkor lehet panaszt tenni birtokháborítás címén (nem a rendőrségnél), ez macerás, mert jogi szakadék van és csak konfliktust szül.

Tehát nyílászárókat lecserélni, WC-t szigetelni és be kell szerelni egy korszerű klímát, ami levegőt is szűr. Drága, de ez van.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) ncc1701 válasza 8th (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennyi. Lehet költözni. Lehetőleg olyan helyre, ahol szabad szemmel nem látni a szomszédot.

(#8) CPT.Pirk válasza CounterBoci (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyjából igen. Délután ha hazaértem, teszek fel képeket. Ahogy nézem, hungarocell lemezek választják el a két szintet, meg némi por és kosz.

ncc1701: nem rég lett felújítva a lakás, szóval nem szeretnénk költözni. :) [link] :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) ncc1701 válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Az tök jó, jobb áron el tudod passzolni. :)

(#10) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szerezz neki egy csajt és leszokik majd az ivásról, dohányzásról.
Ha meg nem jön össze, akkor a közeledő cigaretta áfájának emelése hátha észhez téríti. :D

(#11) DonElvis


DonElvis
tag

Sziasztok,

Magamis panellakó voltam vagy 30 évig, ismerős a probléma.

Alapvetően az a gond, hogy ezeket a blokkházakat 60 éve tervezték, 40 éve építették, 20 éves élettartamra.
akkoriban bizony mások voltak a szokások, az emberek nem nagyon dohányoztak a lakásokban, örültek ha van hol lakniuk, nem tették tönkre a környezetüket.

Alattunk is lakott pár éveig egy csodaszép család, ahol mindenki dohányzott, még talán a kanári is. A WC-ből ugyanúgy feljött a szag mint a topicnyitónál. Apám a kérdést megpróbálta békés úton rendezni, nem sikerült, ezért a szerelőakna (az auluminium vagy farost lemez fal mögött van) alját kötömködte rongyal, hungarocel darabokkal, majd az egész töltetel lefojtotta purhabbal a biztos kötés érdekében.

A taktika bevált, mert nem jött többé fel a cigiszag, és az alattunk lakó is leszokott a WC-ben történő dohányzásról tekintve, hogy ezek után ő sem tudott megmaradni a füstölő kamrában.

Még egy tipp: Az elszívók nyílásait érdemes évente kitisztítani , rettenet mocsok tud lecsapódni rajtuk, amit alulról nem is látni. A sok retek simán eldugíthatja őket. Érdemes továbbá utánajárni, hogy a ház tetején található elszívó ventillátor működik-e és ha igen mennyire. Nálunk a kedves közös képviselő kikapcsoltatta, mert igy évente 200 FT-ot megtakaríthatott lakásonként mint üzemeltetési költség.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#12) buherton válasza DonElvis (#11) üzenetére


buherton
őstag

Megnyugodhatsz, mert a zsalus tömbházak néhány száz évet röhögve kibírnak (feltéve ha közben a megfelelő felújítási munkálatokat elvégzik pl. strang csere, villamoshálózat csere, hőszigetelés, stb..) a paneleknél is, ha valamennyire normálisan hegesztették a vasakat, akkor azzal sem lesz gond a következő néhány száv évben.

Tervezési sajátosság, hogy a strangok egy magas légtérben vagy lakásonként szeparált blokkokra oszlik. Amiben voltam eddig 10 emeletes ott mindenhol a panelen pont annyi nyílást hagytak meg, amin keresztül felhozhatták a meleg víz fel-leszálló ágát, hideg vizet, szennyvizet és a szellőző csövét. A fennmaradó hézagot jó esetben tömítették (mi most ásványgyapottal kitömtük a tűzvédelem végett). Viszont ahol eddig voltam 4 emeletes ott mindenhol egy légtérben voltak a csövek.

Szvsz régen sokkal többen dohányoztak, mint manapság.

Cikkhez: Érdemes a közös képviselővel avagy ügyvezetővel beszélni, hogy a ház központi szellőzése egyáltalán működik-e.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) D1Rect válasza ncc1701 (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is erre gondoltam. :D

(#14) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neki szóltál emiatt?

(#15) CPT.Pirk válasza DonElvis (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóval működik a lefojtós dolog! Köszi! :R

Igen a venti fent a tetőn jelenleg problémás és amúgy sem ment mindig. Viszont ha megy se érezni sokat nálunk az elsőn belőle, valamint úgy van szerelve a venti odafent, hogy körkörösen 10 centi hézag van a cső és a venti között valamilyen okból, így eleve nem is mehet 100% hatásfokkal a szellőztetés, csak a kürtő hatás az, ami biztos.

Kalandor: nem. Dohányos embert nem lehet meggyőzni. Valamint ha kimegy a ház elé dohányozni, onnan is bejön az ablakon a füst. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) dabadab válasza DonElvis (#11) üzenetére


dabadab
titán

"akkoriban bizony mások voltak a szokások, az emberek nem nagyon dohányoztak a lakásokban"

:DDD LOLROTFL

De, dohányoztak, sokkal jobban, mint manapság.

DRM is theft

(#17) updog válasza Mister_X (#6) üzenetére


updog
senior tag

"Beszélni kell vele, rávenni, hogy az erkély alkalmasabb pont dohányzásra és akkor a szag egy része csak eltűnik a lakásból." A bejegyzésben is szerepel és én is aláírom, hogy tökmindegy, hol dohányzik a szomszéd, azt hamarosan érezni lehet.

Minket mindhárom irányból körbefüstölnek... amikor szólok, jön az, hogy "dehát a folyosón tiltja a tűzvédelmi szabályzat", a lakásában meg azt csinál amit akar. Innentől (tekintve hogy tényszerűen ez igaz is, az meg nyilván fel sem merül bennük hogy kimenni a szabadba) nekem maradna a passzív-agresszív harc, ha én is olyan... lennék mint ők, de inkább (egyelőre) próbálom elviselni.

(#15) CPT.Pirk "Dohányos embert nem lehet meggyőzni" ezzel sajnos maximálisan egyet kell hogy értsek.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#18) Kalandor válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kalandor: nem. Dohányos embert nem lehet meggyőzni. Valamint ha kimegy a ház elé dohányozni, onnan is bejön az ablakon a füst. :)

[link]
Hidd el, működik. Ha meg mégsem, akkor nyertél annyit, hogy te megpróbáltad.

Innen szoktam vizet hordani:

Visegrádi parkerdő, sehol senki, nincs rendőr, nincs kamera, nincs közeg, nincs kényszerítő erő. Csak erdő, madarak és friss víz.
Amíg megtöltöm az üvegeket, 10 perc is eltelik, előfordul, hogy más is odaér, múltkor épp 2 férfi jött, ránézésből apa-fia, talán kőműves segédmunkás mindkettő, nem valami észlények, beszédükből is kiderült. Leültek mellém egy méterre és abban is beugróban elkezdték okádni a füstöt, jól meg is állt ott. Frankó kis kézzel tekert mezítlábas cigi, azon se lepődnék meg, ha otthon termelt dohány, konkrétan megfulladtam, amíg hajolgattam a nehéz üvegekkel. Elegem lett, odaléptem és megkértem őket, hogy ne dohányozzanak itt, meg lehet fulladni. Kikerekedett a szemük, köpni-nyelni nem tudtak, már azt hittem mindjárt meg is vernek, de némi motyogás után készséggel odébb mentek.
Láttam rajtuk, hogy még a büdös életbe nem kérte meg őket erre senki, soha. Maguktól nem jöttek rá hogy borzalmasan büdösek, de kérésre megértették. Nem voltak rossz emberek, csak buták. Még az is lehet, hogy máskor más orra alá már nem füstölnek.

Mindig megmondani a véleményedet nem fáklyásmenet, nem is mindig jön be, nem mindig old meg helyzeteket, de emberként viselkedni mindig jobb érzés, és néha még be is jöhet :)

Én biztosan beszélnék vele, hogy ne haragudj öreg, te talán nem tudod elképzelni, de ez nekünk nagyon rossz, gondolj arra, hogy mi fuldoklunk tőle. Ajánlj kompromisszumot: mondjuk az erkélyt, vagy valamit.

Mindegy, próbáld meg, ingyen van és emberi.

(#19) Met válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


Met
nagyúr

Leveszed a wc hátfalát és légmentesen lezárod, csövek körül, sarkokba stb.
De ha fentről folyik le a víz akkor az nálad fog lecsapódni mivel nem fog tudni tovább lefolyni.
A szellőzőt lezárhatod légmentesen de akkor elég állott lesz nálad a levegő.
Az a társasházban lakás szépsége. :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20) #51736960 válasza Kalandor (#18) üzenetére


#51736960
törölt tag

Gondolom azért lepődtek meg, mert elég ritka, hogy szabad ég alatt rászóljanak valakire, hogy menjen arrébb a cigijével :) Persze megértelek téged is, kimész a természetbe egy kis forrásvízért, friss levegőt szívni, feltöltődni, erre odajön füstölni 2 gyárkémény...

(#21) spammer


spammer
veterán

Nem elég, hogy a dohányzás önmagában igénytelenség, de ráadásul egy kicsi, zárt helyiségben (WC) bagózni az ultimate undorító szokás.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22) Bird válasza spammer (#21) üzenetére


Bird
addikt

Arról nem is beszélve, hogy a lakásodban folyamatosan terjengő bagófüst ellen (birtokháborítás ténye) a területileg illetékes jegyzőnél lehet bejelentéssel élni.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) t72killer válasza #51736960 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos előfordul, és a dohányos tényleg nem tudja magáról. Az értelmesebbjével lehet beszélni, sztem a szomszéddal is - ha lehet fel kéne venni a kapcsolatot, hogy a fürdőszobában ne csinálja.

Nálunk is elő-előfordul, de erősen huzat kérdése, és eddig túl lusta voltam, hogy az adott falszakasz körmére nézzek, ahonnan kijönnek a csövek. Amúgy pl PUR-habon gondolkodtam.

#21: a dohányos egy ilyen állatfaj. 90+%-uk még 14éves kora előtt rászokik, az orra nem érzékeli büdösnek a füstöt, csak reszket mindegyik a nikotinadagja után, ha elveszed tőle, megbetegszik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Mister_X válasza t72killer (#23) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ilyenkor "örülök", hogy a felső tíz százalékba tartozom.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) DonElvis válasza dabadab (#16) üzenetére


DonElvis
tag

Nem tudom ez miért ekkora LOL.

Aiket én ismertem dohányosokat egyik sem a lakásban dohányzott, mind kivonult az erkélyre, kivétel nélkűl.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#26) t72killer válasza DonElvis (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a felettünk lakók művelik, nekik köszönhetően söpörni lehet az erkély széléről a hamut... Szerencsére ez túlságosan nem zavar, az eső is lemossa - fentről legalább füst nem jön.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Mister_X válasza t72killer (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én azért politikailag korrekten megkérném őket egy hamutál alkalmazására. Az én szomszédom volt a legkorrektebb, ő hozott egy ilyen apróságot az ajtóm mellé :DDD Használtam korábban hamutálat, csak az szerinte balesetveszélyes volt, mert mi van, ha leesik az elsőről.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) dabadab válasza DonElvis (#25) üzenetére


dabadab
titán

Azért, mert amikor ezek a panelek épültek, akkor egy ilyenben laktam elég sokáig, így aztán volt szerencsém látni a helyzetet saját szememmel. Ráadásul egyébként akkor ráadásul mindenhol dohányoztak. Nem csak a lakásokban lehetett vágni a füstöt, hanem a munkahelyeken, éttermekben, mindenhol. Olyat, hogy valaki kimenjen az erkélyre dohányozni, akkoriban nem is láttam.

DRM is theft

(#29) t72killer válasza dabadab (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, mai fejjel nehéz elképzelni. Ha az ember akárcsak 25év időutazást tervez, pakoljon gázmaszkot. Egyszer egy kis, világ végén lévő horvát szigeten mentem be a helyi önkormányzathoz, nagyon meglepődtem, hogy bent füstölgés megy.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) radi8tor válasza Mister_X (#27) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt tudod, hogy közösségi területen tilos dohányozni? Ilyenek pl a lépcsőházak is.

⭐ Stella

(#31) Lauda


Lauda
félisten

Az a gond, hogy a ventilator amit kifuj levegot, az valahonnan potlodik es konnyen lehet, hogy ezeken a reseken jon utana a levego. Meg az is elkepzelheto, hogy rosszabb ha jaratod a ventilatort, mintha lekapcsolnad.

A masik amit lehetne csinalni, hogy megkeresed ezugyben es megkered, hogy nezzetek at a furdojet es esetleg a sajat koltsegeden letomited a nala talalhato reseket. Valahol fel kell jutni annak a fustnek, mert a falon nem megy at.

[ Szerkesztve ]

(#32) updog válasza Lauda (#31) üzenetére


updog
senior tag

"esetleg a sajat koltsegeden letomited a nala talalhato reseket"
TRIGGERED ;]

Dübörög a felső lakó? Saját költségen talán megengedi, hogy lerakass némi szigetelést. Dohányos? Elképzelhető, hogy kinyomathatod a lakásában a lyukakat, repedéseket, hogy ne érezd görénylyukban magad a saját lakásodban :((( stb.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#33) Lauda válasza updog (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Most nem tudom, hogy ironizalsz vagy komoly, mondjuk nem is zavar. Szerintem erdemes bealdozni 10-20-50 ezer forintot, hogy megszunjon a cigifust.

amugy igen, ha a felso lako duborog, akkor is inkabb szigetelek a sajat koltsegemen, mert a torkukat ugye nem vaghatom el es nem is akarom elvagni.

[ Szerkesztve ]

(#34) philoxenia válasza Lauda (#33) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazad van, elég a lábukat úgyis azzal dübörögnek valószínűleg.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) Lathronos


Lathronos
őstag

Ha a szép szó nem használna, egy ötlet:

Lépcsőházban gondolom poroltó van. A szomszéd csengőjéről is feltételezem, hogy működik. Poroltóval a kezedben becsöngetsz hozzá amikor dohányzik, a folytatást szerintem te is kitalálod. :DDD Többet biztos nem gyújt rá az épület 100 M-es körzetében.

(#18) Kalandor

Én is szoktam erre járni évente egyszer-kétszer mikor kirándulni támad kedvem, persze kerékpárral nem motorral. Lehet, hogy találkoztunk is már. :) Elég brutális felmászni visszafelé Szentendre irányába. :O De lefelé is elég brutális mikor olykor 50-60 km/h-ig gyorsulok. Ez a forrásvíz tényleg iható? Mert sehol nem láttam kiírva, csak az előtte lévő csőnél ahol szintén folyik valamilyen víz van egy tábla, mi szerint az bizony nem ivóvíz.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#36) updog válasza Lauda (#33) üzenetére


updog
senior tag

Valahol irónia, valahol meg a szomorú valóság.

A dübörgő padlónak is biztosan van valami oka (pl. mi most felszedtünk mindent, és a betonon járunk, és tudom hogy lefelé dübörgök, próbálok is haladni a munkával, mert kisgyerekes család lakik alattunk. A felettünk lakónál még nem voltam fent, egyelőre a saját lakással is millió gondom van, de meggyőződésem, hogy vis major esetet kivéve kizárólag neki kell(ene) ezt orvosolnia. Meg az is meggyőződésem, hogy elefántokat tartanak. Még nem ítélkezem, csak sejtem mi lesz a válasz, amikor felmegyek jelezni a problémát.

A dohányfüstről ne is beszéljünk, most még csendben tűröm, de biztos hogy meg lesz oldva, hogy ne jöjjön be a dohányfüst a szomszédtól a leendő gyerekszobába.

(#35) Lathronos "Hogyan ápoljunk jó viszonyt a szomszédsággal 101" :DDD Azért kezdetnek kicsit erős lenne :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#37) Lathronos válasza updog (#36) üzenetére


Lathronos
őstag

Még mindig humánusabb megoldás mint a tűzcsap. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#38) Kalandor válasza Lathronos (#35) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#39) Luck Dragon válasza Eastman (#3) üzenetére

:DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember


Lefényképeztem mi van lefelé. Egy rakás szemét és egy adag kosz. :) Vettünk elterülős purhabot, ki fogom takarítani ezt a részt aztán valszeg némi hungarocell lemezt szabunk be, majd annak a tetejére rakjuk a purhabot, hogy valamennyire a hangot is szigetelje.
Az a nejlon a csővégen a valamikori konyhába menő mosogató lefolyó volt, a felújításkor meg lett cserélve a konyha a nagyszobával.


Ez itt meg a felső szomszéd felé menő csodálatos mérnöki alkotás, nyilván ugyanez van tőlünk lefelé is. Lécek, hungarocell, hézag... A recés oldalú cső a szellőző.

Amúgy hogy teljes legyen a kép, természetesen tuctuc zenét hallgat a szomszéd. :DDD

Lathronos: panel lépcsőházban nincs poroltó. Ha lenne, már ellopták volna. :)

Lauda: ha beválik a terv, akkor nem kell a szomszédnál dolgozni. Az ő oldaláról úgy se lenne egyszerű, nézd meg a második képet hol kellene dolgozni.

doeeg: :DDD

Bird: de hogy bizonyítod? Pont akkor mikor kijön valaki ellenőrizni, akkor úgy se lesz füst.

Met: voltak már ilyen leázások a panelban, de még sosem a WC környékén. A mosógépek szokták eláztatni a házat, a fürdőkből meg az ajtó tokmányokon keresztül folyt végig a víz az egész tömbben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) Eastman válasza Luck Dragon (#39) üzenetére


Eastman
őstag

„Technikai megoldás érdekelne, a jogi dolgokkal most nem foglalkoznék...”

A válaszom lefedi mindkettőt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) buherton válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


buherton
őstag

Ez nem egy észak szegedi panel? :) Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) CPT.Pirk válasza buherton (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, ez Pécsett van. Csak nem ismerős a belső kialakítás? :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) gerii válasza updog (#36) üzenetére


gerii
addikt

Milyen "mélyen" van a beton a felszedett parkettához képest? Vagy ez változhat panelenként is, mert költözés lesz, és felújítanám a kecót (mert nyikorog, laminált lenne helyette)?

CPT.Pirk: A konyhát át lehet cserélni, nem kell hozzá engedély vagy valami?

Esetleg ha azt tudja valaki, hogy az olyan konyhás lakások, amik befelé, egymásra néznek, azokba lehet páraelszívót tenni (fúrni) a belső térre? Mert én nem láttam semelyiknél kinézve az ablakon.

[ Szerkesztve ]

(#45) Mister_X válasza radi8tor (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez egy nyitott erkély a bejárati ajtó előtt. Folyosó. Hogy ez mennyire közösségi, szerintem nem sokakat érdekel, a mellettem levő szomszédokat kivéve mindenki dohányzik az emeleten és nem a lakásban teszik.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46) kenwood válasza Kalandor (#18) üzenetére


kenwood
veterán

Jo ez a link,de erdemes azt is fenntartasokkal kezelni.
Kiallni onmagadert csak kovetkezetesen,es atgondoltan szabad.
Fel kell merni, hogy elkerulsz vele egy problemat,vagy olajat ontesz a tuzre.

A heten lattam egy videot,ahol egy konfliktus ugy alakult ki, hogy a 85-90%-ban hibas budosbunkot nem hagytak 1-2 percig parasztnak lenni,hanem felvettek a kesztyut,es az ugy pedig eszkalalodott.

Az teljesen termeszetes, hogy az eladonak mindenben igaza volt, es elfogadhatatlan amit a vevo csinalt,a 10-15% viszont pont eleg volt ahhoz, hogy ne csak 1-2 mondat legyen a vita.
Amerikaban eleg sok helyen egy ilyen utan ki is rugjak az eladot.
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) CPT.Pirk válasza gerii (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha te vagy a tulajdonos, oda rakod a belső dolgokat ahová akarod. Csak falak kivétele az, amihez kell engedély tudomásom szerint.

Szagelszívóra gondolsz? Fel lehet fúrni, de szabálytalan és tilos bevezetni a szellőző csőbe, mert a levegővel együtt a gyúlékony zsírok is lerakódnak a csőben. Panel konyhában szellőztetni kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) DonElvis válasza dabadab (#28) üzenetére


DonElvis
tag

Ilyen az, amikor két ember két egymástól teljesen eltérő dolgot tapasztal.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#49) updog válasza gerii (#44) üzenetére


updog
senior tag

Kb 5 cm szintkülönbség van, a folyosóhoz képest most van egy kis "lépcső", ez vagy dupla réteg OSB-vel, vagy lépésálló valami+1 réteg OSB-vel lesz feltöltve jövő héten. Itt többször volt pont erről a témáról szó az elmúlt hónapokban :K

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50) buherton válasza CPT.Pirk (#43) üzenetére


buherton
őstag

Vicces a de szinte minden panel típusban máshogy oldották meg a vízóra elhelyezést és ez volt ismerős.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.