Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Állítólag most már végleg így marad

(#2) ^Clown válasza potyautas (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezt már mondták egy párszor, kíváncsian várom. Állítólag 5 milliárd Ft-ot takarít meg vele a nemzetgazdaság, kérdés, hogy a téli depresszió miatti össztársadalmi rosszkedv vajon mennyi kárt okoz :)

(#3) Lauda válasza ^Clown (#2) üzenetére


Lauda
félisten

a téli depresszió miatti össztársadalmi rosszkedv vajon mennyi kárt okoz

Ennek mi köze az óraátállításhoz?

Nekem amúgy teljesen mindegy, semmiben nem befolyásol az óraátállítás.

[ Szerkesztve ]

(#4) lev258


lev258
veterán

Nemrég kezdeményezték a felülvizsgálatát, EU-s szinten. Így még pár évig biztos, hogy marad, utána meg majd kiderül.
Engem egyébként nem zavart eddig se nagyon, pár nap után már fel sem tűnik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Felesleges, folyton összezavarja a bioritmusomat.

"nincs rá lezsóidő"

(#6) #77646080 válasza petipetya (#5) üzenetére


#77646080
törölt tag

Sajnos, én is azok közé tartozom, akikre konkrétan negatívan hat. Remélem, előbb vagy utóbb megszüntetik az óraállítást.

(#7) Egon


Egon
nagyúr

Megszüntethetnék végre.
Először is, a spórolást vitatom: évtizedek óta ugyanazt mondják ezzel kapcsolatban, holott egyrészt az energiatakarékos izzók terjedése miatt, már rég nem kerülhet ugyanannyiba a világítás, nominálisan sem, másrészt mivel megjelent a háztartásokban egy sor egyéb, nagy fogyasztású elektromos eszköz (pl. légkondi, plazmatévé, AMD FX procik... ;] ), az áramszámlában arányaiban is csökkent a világítás költsége, tehát egyre elhanyagolhatóbb a "megtakarítás" (ha van egyáltalán: látványos a napi grafikon, de ősszel meg előbb kapcsolom fel a lámpát, ergo egy egész évet kellene nézni óraátállítással és anélkül, belekalkulálva az eltérő időjárást is (nyilván ha egész nap szakad az eső, akkor előbb fogok lápát gyújtani stb.), akkor lehetne valós összehasonlítás tenni).
Másodszor, engem is (és még sokakat) negatívan érint a dolog, mivel a bioritmus megváltozik, jó pár napba telik az akklimatizálódás. Akinek ez alkalmanként 2-2 hét, annak majdnem az élete tizede (!!!) akklimatizálódással telik, ami semmiképp sem normális.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Samus


Samus
addikt

Csatlakozom, végre megszüntethetnék. Nem tudom, mit takarítunk meg vele, én csak azt veszem észre, hogy délután négykor sötét van, fel kell kapcsolni a villanyt...illetve megint el leszek csúszva egy darabig időben...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Meg kell szüntetni az óraátállítást, és a nyárit kell meghagyni. Ezért:

(#10) woodworm válasza ^Clown (#2) üzenetére


woodworm
veterán

Az óraállítás mennyiben befolyásolja a téli depressziót? Mi köze hozzá?

Látom már más is kérdezte!

[ Szerkesztve ]

(#11) lev258 válasza Cathfaern (#9) üzenetére


lev258
veterán

Azt ugye tudod, hogy az őszi/téli az eredeti? És pl. az oroszok nem olyan régen a nyárit rendszeresítették, de aztán visszakoztak, mert gondokat okozott.
Szépek ezek a képek, de évszakonként is jelentősen eltérnek és nem biztos, hogy annyira jó lenne az, főleg télen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#12) lev258 válasza Egon (#7) üzenetére


lev258
veterán

Pont ezért aktuális a felülvizsgálata, mert az ipari korszak idején és még az utóbbi néhány évtizedben is kimutatható pozitív hatása volt, de manapság már nagyon megváltozott az életvitel és ennyire már nem egyértelmű.
Én csak azt remélem, hogy valódi gazdasági/társadalmi/tudományos megfontolások alapján fognak dönteni, nem politikai tollvonással.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#13) tibibi válasza potyautas (#1) üzenetére


tibibi
őstag

Nem akarok politizálni,de ha jelenlegi kormányunknak 1 forint haszna lesz rajta, akkor majd foglalkoznak a dologgal .

(#14) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Aki sokat dolgozik reggeles műszakban, mint én aki 5kor kezd, az szív konkrétan elég sokáig. Este úgyse tudok annyival hamarabb aludni, hogy pótoljam. Cserébe kelhetek 3:45 helyett 2:45kor. Annyira csodálatos.

(#15) grabber válasza Fr0z3n (#14) üzenetére


grabber
addikt

Sajnos nem lehet mindenki kedvére tenni,de a legtöbben nem 5-re járnak dolgozni.
Jobb lenne a másik időzóna. Mai világban később fekszik mindenki és később is kelne. Efelé haladunk.

(#16) woodworm válasza grabber (#15) üzenetére


woodworm
veterán

Azért mert a környezetedben ezt látod, ettől még nem lesz igaz. Egyébként akit megvisel egy hasonló átállás, annak a biológiai órájának megfelelő munkát illene keresni. Tudom, hogy ez nem annyira egyszerű, de mostanában könnyebben lehet válogatni.
Nekem hála Istennek nincs ilyen problémám, egy alvási periódus alatt átállok.

(#17) Lauda válasza woodworm (#16) üzenetére


Lauda
félisten

akit megvisel egy hasonló átállás, annak a biológiai órájának megfelelő munkát illene keresni

És legfőképpen egy pszichológust.

(#18) Egon válasza Lauda (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt inkább egyes megfellebbezhetetlen véleményű topicnáci exrendőröknek kellene, de nekik sürgősen... :C
Bár talán inkább pszichiáter kell, ha a politikai fórumot is elnézem... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Egon válasza woodworm (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez kb. olyan hozzáállás, mint "aki allergiás, az dögöljön meg, akkor is allergén növényt ültessenek".
Értem én, hogy nehéz átérezni más problémáját, ha nem osztozol benne, de ha egyszer egy adott probléma egy viszonylag egyszerű adminisztratív döntéssel megszüntethető, nem értem miért nem lehet win-win szituációra törekedni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát szerintem értelme nincs ennek az óra átállósdinak max Lagzi Lajcsi jön ki jól belőle. Rengetegen dolgoznak már több műszakban ezért véleményem szerint már nem igazán lehet vele spórolni. Egy aranyközéputat kellene találni ami a legtöbb embernek megfelel.

(#21) woodworm válasza Egon (#19) üzenetére


woodworm
veterán

Mondtam bármi hasonlót? Az óra állítás eltörlésével pedig pont azok járnának rosszul, akik későbbi időpontban kezdik a munkájukat, így munkaidejük lejárta után sokkal kevesebb napfényes időszak jutna nekik.

(#22) Lauda válasza Egon (#19) üzenetére


Lauda
félisten

ha egyszer egy adott probléma egy viszonylag egyszerű adminisztratív döntéssel megszüntethető,

Gondolom megfelelő rálátásod van a dolgokra, ha ezt így kijelentetted.

(#23) UnA válasza lev258 (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

"Azt ugye tudod, hogy az őszi/téli az eredeti?"

Nem :) Az eredeti időszámítás az a nap deleléséhez igazodott, de ugye mi a berlini időzónába vagyunk belenyomva, vagyis annak a keleti széle.

Sőt a franciák és a spanyolok is a "rossz" időzónában vannak, szóval csak megszokás kérdése az egész...

(#24) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A legrövidebb napokon (Karácsony előtt, és után kb 1-1 hónappal)éppen az én munkaidőmnek megfelelően 7-16-ig van világos. Ha maradna a nyári időszámítás, ez későbbre csúszna. Tehát éppen nem kedvező. Viszont a többi 10 hónapban nincs vele gond.

(#25) woodworm válasza UnA (#23) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt egy fél időzóna széles országban is nehéz meghatározni. Emlékeim szerint az eredeti (téli) időszámítás szerint kb. jó helyen vagyunk és minimális az eltérés Berlinhez képest. Annyira azért nem kellett minket odanyomni. A madridi összehasonlítás pedig csalóka, ők tényleg rossz időzónában vannak.

(#26) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Maradjon a nyári a végleges! Utálom hogy mindig sötét van már 5 előtt... Mi értelme van annak, hogy reggel van világos? A Munkahelyeken úgy is ég a lámpa, semmi nem spórolnak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27) Hieronymus válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Meg kell szüntetni az óraátállítást, és a nyárit kell meghagyni."

Nem.
Ezt az oroszok is eljátszották, aztán vissza álltak a rendes időszámításra.
A nyári időszámítás a mesterségesen változtatott állapot.

A németek "minősített" többsége kiszállna ebből az ökörségből. Mára a világítási megoldások korszerűsödése okán, értelmetlen játszani ezt a játékot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) UnA válasza Hieronymus (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Utánanéztem az orosz történetnek, és ott alapvetően a földrajzi helyzetből adódó problémák voltak (értsd: az északi elhelyezkedés), ami itthon semmiképpen nem lehetne érv.

(#29) Hieronymus válasza UnA (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az itthon szintén nem érv. Az európai országok együtt fognak váltani, ha váltanak.
Ami Magyarországnak jó, az nem jó a franciáknak. Az bizonyosan nem elfogadható állapot, ha egyik ide, a másik oda vált. A harmadik meg marad az évenkénti kétszeri váltásnál marad.

A téli időszámítás az eredeti állapot. Nagyon valószínű, hogy arra fogunk beállni egész évben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen felesleges hülyeség. Régen amikor mindenki reggel 8ra ment dolgozni a hagyományos izzókkal megvilágított gyárakba, volt értelme - mára semmi, csak a szívás tavasszal hogy kelhet az ember egy órával korábban.

Amúgy nem rohadtmindegy lenne, hogyha egy cég a csődtől fél 20Ft-tal magasabb villanyszámla miatt, akkor fogják magukat és adott naptól máskor indítják a műszakot?

Irodákban, üzletekben - ahol az európai 80%-a dolgozik - mikor nem ég a lámpa? Ugyanúgy maxon tolják a nyári verőfényben, mint éjfélkor...

#27: +1, így van, a CEST az a téli időszámításnak felel meg, a nyári a kitalálmány.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) potyautas válasza t72killer (#30) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Igaz, hogy a téli időszámítás az eredeti, de állítólag nekünk a kelet-európai időzóna lenne jobb.

(#32) t72killer válasza potyautas (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz, a zónahatárokon lehet gondolkodni. Bár nem tökmind1? Az egész világ mérhetné az időt UTC-ben és kész. Kb 2hét alatt megszoknák az emberek, hogy az Új-Zélandi nightclub ajtajára az van kiírva, hogy "nyitva 8-20óráig ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) woodworm válasza potyautas (#31) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom mennyire esne jól az embereknek reggel 8-9-es sötétség télen. Nem lehet itt mindenkinek tetsző megoldást találni.

(#34) Armahun


Armahun
addikt

Szerintem meg havonta állítgassunk 10 percet ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35) Lauda válasza Armahun (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem rágnák az emberek szájába, hogy egy órát változik az idő, nagyjából észre sem vennék. Hétvégi nap után szinte fel sem tűnne az az egy óra csúszás hétfőn. Így viszont lesz egy csomó elégedetlen és depressziós hazánkfia.

Mint mikor teleszarják az összes létező médiát, hogy meleg rekord közeleg és kifosztják az áruházakat a ventilátorokból és egyéb eszközökből. Holott annyi történik, hogy 34.5 fok helyett, várható 34.7 fok. Azt a különbséget észre sem venné az ember, ha 5 percenként nem tolnák a fülébe, hogy el fog pusztulni a melegtől.

Katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

(#36) Hieronymus válasza Armahun (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen ezt támogatom, egy kis módosítással.
Páros héten húsz percet elő, páratlanokon 10 percet vissza. :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Armahun válasza Hieronymus (#36) üzenetére


Armahun
addikt

Plusz szeretnék egy olyan órát a munkahelyemre ami reggel tíz percet késik, délután munka végénél meg tizet siet.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38) Hieronymus válasza Lauda (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha nem rágnák az emberek szájába, hogy egy órát változik az idő, nagyjából észre sem vennék."

És ezt hogyan képzeled?
Megkérnék a Mikulást, hogy éjjel állítson át minden órát?

Ma reggel hétkor már nappali világosság volt felénk. Holnap meg sötét lesz. Nagyon nehéz nem észre venni.
Ha valaki délután 10 és 14 óra között ébred rendszertelenül, az talán nem veszi észre.

Ez nem kánikula, ami elkerülhetetlen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) Armahun válasza Lauda (#35) üzenetére


Armahun
addikt

És akkor még a szegény Nagyváradi gyerekekről nem is volt szó, hisz ők egy órával még elé vannak csúszva a Debreceniekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#40) UnA válasza Hieronymus (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

"Az itthon szintén nem érv. Az európai országok együtt fognak váltani, ha váltanak."

Az EU-ban három időzóna van, akkor ez miért volna érv bármi mellett is?

Indiában érteném, ahol országosan egy időzóna létezik, de itt?

(#41) t72killer válasza Lauda (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak nézne nagyot a főnök, hogy hétfőn 9kor kezdek (ami nem gond, ha épp nincs valami konkrétum megbeszélve, de ha 1órát "kések" vmi akcióról, az ultragáz).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Ciccuka válasza Victoryus (#26) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én azt utálom, hogy legalább 10 órát kell átállítanom. Elmegy vele 1.5 óra. :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43) lev258 válasza UnA (#40) üzenetére


lev258
veterán

Nem szabad összekeverni az időzónákat a nyári/téli átállással. Két teljesen különböző dolog.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44) Csapoati válasza Hieronymus (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miért lenne jó, hogy nyáron még korábban lenne világos és este meg korábban sötét? Akkor már inkább a nyári (azaz a mostani GMT+2) legyen, mert akkor legalább télen is kicsit tovább lenne világos, reggel meg amúgy is sötétben megy a legtöbb ember munkába.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#45) UnA válasza lev258 (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha végigolvasod a hozzászólásokat, akkor láthatod, hogy rögtön feljött az időzóna kérdése is. Sokan szeretnék, ha nem lenne nyári időszámítás, de inkább az UTC+2 lehetne a helyi idő.

(#46) Hieronymus válasza Csapoati (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyszerű a válasz.
Az eredeti a téli időszámítás. Logikus, hogy az eredetire kell visszaállni, minden államnak Európában.
Ha ez nem jó, akkor Magyarországnak időzónát kell váltania.
Ez a korrekt megoldás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) Csapoati válasza Hieronymus (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én pont erre gondoltam. Nem kell nyári időszámítás, csak menjünk át a GMT+2-be alapból.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) kali


kali
legenda

Nem zavar, de értelmetlennek tartom már egy ideje.

(#49) Armahun válasza Csapoati (#47) üzenetére


Armahun
addikt

Ez most azt jelenti, hogy éjjel 2 órával kellene előre állítani és úgy hagyni?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#50) woodworm válasza Armahun (#49) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, az időzóna változtatással az őszi visszaállítás elmaradna. A nyári, este 9 órai sötétedést kapnád a téli, reggel 9 órás virradásért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.